Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Huawei P9 Lite teszthez kapcsolódó, ettől forgalmasabb topik:

[Re:] Huawei P9 lite - megörökölt formaterv

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) jegenye77 válasza Richee11 (#450) üzenetére


jegenye77
addikt

Fotó még nem volt.
Össze szerelés mondhatni kiváló. Jó a fogása és amitől féltem, hogy ez már nagy lesz azt nem érzem. Valahogy passzol a kézben nagyon.
Rendszer pörgős (pattogós) nincs akadás. (ez 3Gb os verzió) P7 után érezhetően gyorsabb.
Kijelző ugyan olyan szép. Ujjlenyomat olvasó is azonnal érzékel és feloldja a képernyőt. Hálózat és wifi hibát eddig nem tapasztaltam. GPS-t nem próbáltam még.
Egyetlen egy apró hiba de lehet ez csak számomra, hogy a bekapcsoló és a hangerő gombok picit kilógnak. Lehetett volna egy kicsit beljebb. De ez már tényleg csak apróság.
Nem bántam meg a váltást P7 ről :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#452) Richee11 válasza jegenye77 (#451) üzenetére


Richee11
senior tag

Köszönöm a válaszod! :)

(#453) #86973952 válasza Richee11 (#445) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez az ajánlat egyáltalán nem rossz. Kíváncsi vagyok a többinél mi lesz. Kár, hogy a "céges vásárlókat" nem szokták kényeztetni...

(#454) Takumaru6969


Takumaru6969
tag

Nem azért mondom, de Move S díjcsomaggal részletfizetéssel... Honor 7 jobban megéri...

(#455) jegenye77


jegenye77
addikt

Nova Launchert vagy másikat, hogy tudom beállítani, hogy az legyen a kezdő?
Nem jövök rá valamiért. A Nova beállításában is rámegyek, hogy állítsa alapértelmezettnek, akkor se csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#456) Pjotr


Pjotr
senior tag

Hu gyerekek, vettem ma megis egyet es hat ez a telefon pazar...az android pedig nagyon komoly, ios utan mondom ezt. Durva.

(#457) Takumaru6969


Takumaru6969
tag

Én mindenesetre megvárom a hétfői adást! :D

(#458) dokee78 válasza jegenye77 (#455) üzenetére


dokee78
félisten

Beállítások->Alkalmazások->Speciális->Alapértelmezett alkalmazások->Alkalmazásindító->Nova pipa
P8 Lite 6.0-n így van,gondolom itt is.

[ Szerkesztve ]

(#459) jegenye77 válasza dokee78 (#458) üzenetére


jegenye77
addikt

:R
Pedig P7 volt az előző de valamiért nem jöttem sehogyan se rá :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#460) kovaccs


kovaccs
tag

Aki már látta élőben attól kérdezném, hogy teljesen fehér egyszínű (hátlap is) a készülék? Vagy a mostani trendet követi (fehér-ezüst, fekete-szürke) Valamint a T honlapján úgy látom, hogy megszűnt a részletfizetési lehetőség meglévő előfizetés esetén..ez tényleg?

(#461) bojtix válasza szami777 (#448) üzenetére


bojtix
tag

Ja csak sajnos teli van vele az apró és ha el is megy, padló áron. Inkább lenne olcsóbb egy tízessel.
Szerintem megmaradt egy rakattal a P8 lite + B0 kombóból és most így akarnak szabadulni készlettől... ;]
Valószínűleg megdorgálták a beszerezést és a marketing ezt tudta dobta "ments várnak".
Hamarosan a B2-t is hozzácsapják a P9-hez....

(#453) porterocka
Ja a cégesben tudnak "okos" árakat adni! Pl.: nincs és nem is volt a P8 óra nélkül.

[ Szerkesztve ]

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#462) batai15


batai15
félisten

[link][link]
[link]
[link]

P9 lite tesztek .
Ami a legtöbb tesztben közös, így biztató
- a soc ténylegesen egy korrekt középkategóriás cucc, bár a nagyon komoly játékok grafikáját vissza kell venni, de szépen futnak , én meg mondom őszintén eléggé féltem tőle hogy rosszabb lesz ez a kirin 650,
-A rendszer eléggé fluid, igaz 3gb ramosak a telefonok, de szvsz a 2gb is az lesz.
-SZép kijelző
-Gyors pontos fingeprint
-JÓ összeszerelés
-Kiváló hangminőség
-Jó kamera, bár este gyenge
-Nagyon jó akkumlátoros üzemidő
-jó ár érték arány
Ami negatívumot kiemelnek a sok fölös app, amik ugyan uninstallállhatóak .
Szóval egyenlőre úgy néz ki eléggé meg vannak vele elégedve a tesztelők, nem tökéletes, de kis apróbb hibák vannak csak.

[ Szerkesztve ]

(#463) Roxbury válasza kovaccs (#460) üzenetére


Roxbury
őstag

Nekem engedi a reszletfizetest, pedig meglevo elofizetokent fogom venni. Kisebb csomagnal 15 honapos futamidore, nagyobbaknal 20 honap. De jelenleg csak a feher van keszleten ugyhogy feliratkoztam a feketere, ha erkezik keszlet. Addig legalabb megjelenik hozza a Rugged Armor itthon is. Anelkul ugysem hasznalnam.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#464) dionaea


dionaea
őstag

Telefon vásárlása előtt vagyok. Szolgáltatótól kell vennem, amit eddig néztem a p8 lite, Szerintetek Telenornál mikortól lesz kapható a p9lite A p8 lite elég későn lett forgalmazva náluk
. Tudom elég hülye kérdés ez, mert csak a telenor tudná megmondani. Viszont lehet megérné várnom, Persze ha nem lesz horror áron

(#465) #86973952 válasza dionaea (#464) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elvileg június eleje.

(#466) ORCA58


ORCA58
addikt

Ma Győrben jártam és az Árkádban a MM-be kint volt fehérben. Nagy mázlim volt, mert a készülékek kb. 2/3-át valami barom jelszóval levédte, de pont ezt nem.
Fehér volt, nagyon szép. Az első benyomás nagyon meggyőző. Pille könnyűnek tűnik a bumszli lopásgátló ellenére. Kb. fél órát nyomkodtam, mindent megnéztem amit eszembe jutott. Nem mesze volt a P9, a kábelek pont elég hosszúak voltak, így a képernyőt össze tudtam hasonlítani. Alapbeállításnál a P9 tényleg melegebb, de sehogy sem tudtam úgy beállítani, hogy a fehér fehér legyen. (lehet csak én vagyok béna). A lite kijelzőn szerintem szebb a fehér.
A maximális fényerőben ha megköveznek sem láttam különbséget. Mindkettő elég világos és mégis kontrasztos maradt.
Megnéztem a Honor-et is, egyesek (szerint jobb vétel), de ha most vehetnék, a P9 lite-lenne a nyerő.
Az OTG hiányt talán túlélném. Igazán 5"-ban és külön gombokkal lenne az ideális, így ez jóval hosszabb a G6-nál.
A nagy testvér a fémház ellenére egyáltalán nem kelt benne prémium érzést, inkább ellenérzést. Jobban szeretem a műanyag házat. Annak a + tudása számomra nem lényeges, így nem is venném meg.

Ha jól rémlik nincs benne a huawei karbantartó menüben az indítás kezelő. Kíváncsiságból rátettem a PM PLUS app-ot. Fel is ment de indításkor egy install gomb jelenik meg. A két másik, ami a play-en is látszik inaktív. Erre böktem, és ezután már volt indításkezelő menü. Levenni viszont már nem tudtam, pedig az appot is leszedtem.
Ez csak azért jutott az eszembe, mert a Honor7 rovatban azt írják, 6.0 frissítés után nem telepíthető, csak megmarad, ha korábban is volt.
Mikor kezembe vette a kocsiban a telómat megdöbbenve tapasztaltam milyen pici a 4.5"

Egy tanulság az utamról. Egy navi program nem elég egy telefonon. Az IGO szülinapp nem ismeri az üzleteket, lakótelepeket, csak közterület neveket (azt sem mindet bár már 30 éve ott van), így ha azokat nem tudod, sok helyre nem jutsz el vele. Ha nem tudnám hol lakom, haza sem találnék vele. A Here minden tud, még a lakótelepi bejárati ajtók számozását is, de túl sokat fecseg nem olyan szép. Néha pedig elküld a francba. Konkrétan a főúton kell haladnom ő letérne balra, majd kb. 2-3 km kitérővel a kb 50 m-re lévő következő kereszteződésnél visszavezet a főútra, vagy következetesen az aszfaltos úttal párhuzamos földútra akar terelni. Ha pedig nem arra mész amerre ő mutatja, megzavarodik, és kiírja nincs meg a térkép.

(#467) Rula


Rula
tag

Voltam ma MM-ben és megnéztem a telefont... Nem úgy volt, hogy az MM is csak 2gb rammal árulja? Csak mert amit ott kirakta, abban 3gb volt a beállítások, információk(vagy valami ilyesmi) alatt

(#468) #86973952 válasza ORCA58 (#466) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem P8 -nál és P9 -nél néhány szín túl van erősítve. A bennük lévő technológia egész sokban hasonlít az amoledhez, ha megjelenítésről van szó. Megnézel egy P7 -et sokkal élethűbb a kijelzője, viszont az utóbbi két modellen a sötétebb vagy az élénk színek sokkal "erősebbek".

Ezzel egyébként nincs egyedül, én a G4 kijelzőjét is ilyennek érzem, mint az utóbbi 2 P -t. Bár nála maximális fényerőn sokkal erőteljesebb a fehér.

Rula:
Követhetetlen most már, amit a MM csinál az utóbbi időben... P8 Lite -nál már lengyel ROM -os készülékeket árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#469) #86973952 válasza #86973952 (#468) üzenetére


#86973952
törölt tag

(Lejárt a szerkesztésim)

Ja...és P9 -ből meg volt náluk kint single SIM, amikor csak dualt árulnak. Meg vannak bolondulva.

[ Szerkesztve ]

(#470) Cassi válasza Rula (#467) üzenetére


Cassi
senior tag

Valószínűleg a P9-et nézted a P9 Lite helyett, elölről nézve nagyon hasonlítanak. Az előbbinek dupla kamerája van, arról lehet könnyen felismerni.

(#471) Rula válasza Cassi (#470) üzenetére


Rula
tag

100%-ig biztos vagyok benne, hogy az Lite volt :DDD kb. ahány MM van, mindegyikben másik fajta lehet

(#472) -Gerzson- válasza #86973952 (#469) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Nekem tévedésből küldhetnek egy 3GB-os készüléket a rendelésemre...

(#473) Sogi74


Sogi74
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy valaki használ-e sony swr10-t, vagy más sony okos karkötőt? Mert nálam csak részlegesen kommunikál a telefon és az swr10, ami azt jelenti, hogy a hívásokat üzeneteket jelzi a lépéseket számolja de a lifelog-ban más nem jelenik meg (autó, biciklizés és egyéb naplózás). Valaki találkozott már ilyen problémával?

Más: kivágott sim kártyám volt amit először beleraktam a telefonba és elkezdte "eldobálni" a hálózatot (vodafone), aztán kicseréltettem a sim kártyát és az első pár napban valami nagyon durván (óránként) folytatta tovább az "eldobálást". Sajnos el kellett utaznom így nem tudtam se a szolgáltatóhoz sem az üzletbe vissza vinni a telefont. Viszont egy pár napja egyszer sem dobta el a hálózatot (lekopogom) úgy néz ki megoldódott a probléma (lehet a háttérben beszivárgott valami frissítés mert ha jól tudom p8 lite.n is volt ilyen probléma és azt szoftveresen orvosolták).

(#474) jegenye77


jegenye77
addikt

Jól hallom, hogy ennek is zörög a kamera része? P7 nek is ha jól tudom onnan jött egy zörgő hang. Nem volt egyébként azzal se probléma miatta és ennél se tapasztaltam mást csak, hogy zörög.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#475) batai15 válasza jegenye77 (#474) üzenetére


batai15
félisten

a kamera mechanika zörög.. minden telefonban ami auto fókuszos..

(#476) jegenye77 válasza batai15 (#475) üzenetére


jegenye77
addikt

Ohh! Ezt nem tudtam.Azt hittem valami hiba.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#477) batai15 válasza jegenye77 (#476) üzenetére


batai15
félisten

dehogy is, rengeteg telefon zörög így , max még a vibra motor tud esetleg, de 100 hogy az a lencsék a kamerába.

(#478) #86973952 válasza Sogi74 (#473) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehet nem (vagy nem csak) a SIM -mel volt gond, hanem a hálózattal is. Általában szoftveres vagy hardveres hiba nem szűnik meg magától. Esetleg ha a SIM olvasóval vagy a foglalattal van probléma.

P8 Lite -nál amúgy a ROM -ban volt a hiba, annak a javítása nem megy fel "titokban".

Szerintem ne foglalkozz vele, max. ha újra előjön.

-Gerzson-:
Szerintem ezek külön "demóra" érkező készülékek, kereskedelmi forgalomba nem fog kerülni. :) Ezért kavarták össze.

[ Szerkesztve ]

(#479) Jamesua


Jamesua
csendes tag

Sziasztok
Valaki tud megbízható helyen megvásárolható fekete verziót? Kösz.
Legtöbb webshopban ha még ki is írják hogy van fekete, a megrendelésnél kiderül hogy csak fehér verziót lehet választani.

(#480) batai15 válasza Jamesua (#479) üzenetére


batai15
félisten

expansys szvsz jelenleg . Hardveraprón egy srác segítségével kedvezményesen 91ért meg lehet kapni

(#481) tanzara


tanzara
csendes tag

Mivel ebben nincs OIS, sem optikai zoom, ennélfogva a kamera mechanikusan nem zöröghet, mert ebben minden lencsetag fixen van rögzítve. Ha valami mégis zörög a kamerában, az valami mechanikai hiba, lencse lazulás stb. Ilyenkor a kép rajzolata életlen, homályos, vagy torz lesz valamelyik részén.

(#482) batai15 válasza tanzara (#481) üzenetére


batai15
félisten

már ne haragudj de ez hülyeség.
Eggyik telefonomba se volt képstabi, sem optikai zoom mégis zörgött.
Mint írtam, az autofocus lencsék zörögnek .
Vagy max a a vibra motor lehet még .

(#483) tanzara válasza batai15 (#482) üzenetére


tanzara
csendes tag

Oké.

(#484) Takumaru6969 válasza szami777 (#427) üzenetére


Takumaru6969
tag

Piston 3 vagy Hybrid füles szól szebben? :) Melyiket lenne érdemesebb megvenni? :)

[ Szerkesztve ]

(#485) jano720


jano720
csendes tag

sziasztok !
Az lenne a kérdésem, hogy a névjegyzékbe hogy lehet hozzá kapcsolni a facebookos kontaktjaikat, mert sehol sem találtam?

(#486) kobayashy válasza kovaccs (#460) üzenetére


kobayashy
tag

Szerencsére nem szűnt meg,csak amióta új a honlap azóta nem működik ez az opció.
Gondolom a meglévő előfizura gondolsz,mert ott nem megy.
Én 1 hete bírkózok velük,de semmi erdménye.
Tudják,javítják..........

(#487) Roxbury válasza kobayashy (#486) üzenetére


Roxbury
őstag

Nekem működik. Vagy nem erre gondoltok?

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#488) kobayashy válasza Roxbury (#487) üzenetére


kobayashy
tag

Igen erre.
Nekem PC-n nem megy
Kiválasztom hogy meglévő előfizuval,és eltűnik a részletfizetési lehetőség,+122 ről flemegy 138ra.
Ez milyen telefonos alkalmazás?

(#489) Roxbury válasza kobayashy (#488) üzenetére


Roxbury
őstag

Chrome bongeszobol leptem be mobilon a tmobile oldalara. 😊

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#490) kobayashy válasza Roxbury (#489) üzenetére


kobayashy
tag

Köszi
Sajna nekem ugyanaz mint PC-n.
Pedig egy pillanatra azt hittem,hogy telefonon menni fog. :W

(#491) Roxbury válasza kobayashy (#490) üzenetére


Roxbury
őstag

Akkor nem tudom mi lehet. 😞

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#492) kobayashy válasza Roxbury (#491) üzenetére


kobayashy
tag

Bocs az OFF-ért :)

Annyit szeretnék kérdezni tőled,hogy neked alapból lejárt a hűségidőd?
Mert nekem az aranykártya miatti 90 napos kedvezménnyel "járt" csak le a hűségidő.
Az ügyfélszolgálaton erre mondták,hogy valószínűleg ezt a 90 napos kedvezményt nem tudja kezelni a rendszer.
A boltban persze működik a kedvezmény,csak az online kedvezmény nem.
Tehát jogosultság van,csak a webes felület szerint nem. :(

(#493) #86973952


#86973952
törölt tag

ITT egy komolyabb, 30 perces videó a kameráról. Német nyelven, de szerintem nyelvismeret hiányában is sok infó megérthető.

(#494) Roxbury válasza kobayashy (#492) üzenetére


Roxbury
őstag

Aranykartyas vagyok en is. Majd augusztusban jar le nekem a huseg, de 3 honappal elotte mar lehet telot venni, ahogy nezem. Meg is veszem a fekete P9 L-t, de vicc, hogy itt sem kaphato még a fekete. Nekem ez az egesz mutatvany amugy mukodik asztali bongeszobol is. Ugyhogy nem tudom mi lehet. 😊

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#495) Takumaru6969 válasza Roxbury (#494) üzenetére


Takumaru6969
tag

+ 1
Én is aranykártyás vagyok, nekem is augusztusban jár le az előfizetésem... Nem is értem, hogy miért nem adják olcsóbban a telefont...( ha olcsóbban adnák, nem mennének az emberek másik szolgáltatóhoz...)

(#496) kovaccs válasza kobayashy (#486) üzenetére


kovaccs
tag

Igen, a meglévőnél nem engedi! Állítólag azért, mert nekem otthoni szolgáltatással van a next díjcsomagom összekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#497) zahi07


zahi07
csendes tag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem , hogy a telefon fém vagy műanyag házas??
Köszi.

(#498) batai15 válasza zahi07 (#497) üzenetére


batai15
félisten

Műanyag, a keret valszeg fém

[ Szerkesztve ]

(#499) kovaccs


kovaccs
tag

Akárhogy is nézegetem, a T-nél ár-érték arányban nincs jelenleg jobb vétel. Nagyon szép a fehér is. Szerintem, ma rendelem.

(#500) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok,
A Telekom 2 vagy 3 GB-os verziót árulja ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.