Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsum84


zsum84
csendes tag

Ismerős szitu, ugyan ezzel a típussal meg Win 7 telepítővel szívtam én is. Win 8 meg települ róla zokszó nélkül....

(#2) pprod94


pprod94
aktív tag

Ne haragudj, de a pendrivera telepítetted a win7-et? Nem fogja hamar megölni a sok írás-olvasással? Ha pedig pendriveról akartad a notira telepíteni, akkor a Rufus egy remek program bootolható pendrive készítésére!

(#3) celeron


celeron
senior tag

+1 szavazat a Rufusra. Asszem párszáz kB-os progi, és eddig mindent tudtam telepíteni szó nélkül vele.

(#4) Penguin95 válasza pprod94 (#2) üzenetére


Penguin95
senior tag

Itt a Rufus sem segít, mivel a Windows 7 az USB 3.0-val küzd.

(#5) zsum84 válasza Penguin95 (#4) üzenetére


zsum84
csendes tag

Pontosan.

Anno találtam egy öszvér megoldású Win 7-Win 8 telepítőt, ami a Win 7 telepítéséhez is a Win 8-as alrendszert használta és azzal vígan fel is mászott az USB 3.0-as stickről a Win 7, de simán Win 7-et USB 3.0-as pendriveról nem lehet felrakni, legalábbis trükközés nélkül.

(#6) Thrawn


Thrawn
félisten

Nem baromság, van értelme és logikus magyarázat is van :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) Bazsesz


Bazsesz
őstag

zsum84: Gondolj bele, hogy hogy meglepődtem, mikor 4 óra szívás után működött a dolog...

pprod94: Lehet én fogalmaztam rosszul, de nem USB-re, hanem USB-ről telepítettem.

celeron: Mint ahogy ДарСтав írta, itt azzal van a gond, hogy USB 3.0-s pendriveról próbáltam telepíteni.

zsum84: Leírtam a megoldást, ma kipróbálom a másik gépen is, hogy működik-e.

Thrawn: Ha szépen megkérlek, akkor megosztanád velünk? :)

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#8) namivanmar


namivanmar
csendes tag

én annó ez alapján csináltam meg a bootable usb telepítőmet: https://www.youtube.com/watch?v=aFJwiILbsdo
csak parancssorba kell irkálni kicsit, de amit csinál valószínű más programban is meg lehet oldani. ha jól emlékszem csak particiót gyárt meg "aktivál" meg formáz, ezért nem tudom minek parancsosroz. már nem emlékszem pontosan.
ezután simán felmásoltam a lemez tartalmát és megy gond nélkül. 8Gb-os Adata S102 USB 3.0

[ Szerkesztve ]

(#9) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Kingston DT R3.0-ról nem egyszer telepítettem már Windows 7-et.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Na a mai nap sikeresen kiprobaltam egy masik gepen. A hibauzenet ugyan az, a modszer utan zokkenomentesen telepul. Lehet, hogy a pendrivera allergias a windows 7, mert a 8.1 mindenfele trukkozes nelkul megy (tehat kizarhatjuk a pendrive hibajat).

Tehat a Windows 7 usb toollal ramasoljuk a pendrivera a telepitot, majd ha ilyen hibauzenetet kap az ember, akkor alkalmazza a fent leirtakat.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#11) Penguin95 válasza Bazsesz (#10) üzenetére


Penguin95
senior tag

Úgy tudom, hogy bizonyos USB 3-mas eszközökkel hibátlanul működik, míg több másikkal hasonló hiba jön elő, mint amit Te is tapasztaltál. Hogy mitől függ, azt viszont sajnos nem tudom.

(#12) Thrawn válasza Bazsesz (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Van amelyik USB3 vezérlővel gond nélkül megy a telepítés és van amelyik megakasztja a telepítőt miközben éppen a partíciókiosztásokat keresi az elérhető meghajtókon. Ha ez idő alatt le van húzva a pendrive akkor ugye nem is jelentkezhet a gond.
Hasonló dolog történik, mikor a delikvens bennhagyja az USB-s cuccát a portban, újraindítja a gépet és aztán az idegtől majd felrobbanva telefonál, hogy nem indul, csak fekete képernyő van fehér szöveggel (POST ugyebár). Külön öröm mikor úgy kell szinte könyörögni, hogy ugyan húzza már ki egy fél pillanatra a cuccát, mert az viszont látszik (csak ő nem érti vagy nem tud olvasni), hogy az USB eszközök felismerésénél áll meg a gép. Az meg elkeserítő ha a telefon előtt megjárt egy-két "segítő szándékú" boltost/szervizest aki megvetet vele új alaplapot, tápot, USB-s kártyát, mittoménmit :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) Bazsesz


Bazsesz
őstag

ДарСтав: Igen, ezt most már tudom, hogy így van, sőt, már kán belül is eltér a dolog:

A boltban van egy Kingston DataTraveler 111 8GB, azzal gond nélkül működik a telepítés:

Nekem viszont Kingston DataTraveler 100 G3 8GB van:

Ezzel meg okoskodni kell. A fene se érti ez. De így legalább működik, csak több időt elpazaroltam a megoldás megkeresésével, mint amennyit bevallanék :F

Thrawn: Igen, volt kettő Gigabyte alaplapom, abban ha bekapcsoláskor benne hagytam bármilyen pendriveot, vagy memóriakártyát, akkor a POST után megállt az OS töltés előtt, és be se bootolt (és hiába állítgattál Te boot sorrendet). Pedig nem egy korszak, nem egy chipset, az egyik AMD (AM3), a másik Intel (LGA775).

De ami furcsa, hogy nyelvválasztás után ha lehúzod egy kicsit a pendriveot, majd visszadugod, és úgy kattintassz rá a telepítésre, akkor minden probléma nélkül feltelepül. De mint ahogy Te is, meg ahogy itt is írtam, hogy még gyártón belül is van eltérés.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#14) dealerman


dealerman
senior tag

nekem win8 se ment ezzel a pendrive-al tegnap egy notira :(

underground techno will never die

(#15) dealerman


dealerman
senior tag

a telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni

Ezt írja win 8.1-el is,akár laptopot,akár asztali gépet telepítenék vele :W lecseréltem direkt egy lassú 2.0-ás kingstont erre a 3.0-ra,hogy majd ez milyen gyors lesz,hát a régihez képest az is,csak telepíteni nem lehet róla,sok okosságot kipróbáltam már amit találtam fórumokon,de hiába :(

underground techno will never die

(#16) Vincent_


Vincent_
aktív tag

3.0-ás Kingston pendrive-val ugyanezt láttam, sokszori nekifutásra is. 2.0-ás, halálgagyi pendrive-ról meg simán megformázta a 100 MB-os rejtett partíciót (itt akadt el a fenti hibával korábban).

Nem tudom, hogy ez Kingston vagy Win hiba-e, de tudjatok róla!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#17) mitvisz


mitvisz
csendes tag


Kingston DTR3.0 G2 - ezzel nem megy a kihúzós módszer. 7-et nem csak 8-at tudtam vele telepíteni.
Persze 8-as boot-al megy a 7-es telepítés is.

(#18) JonC


JonC
csendes tag

csak szerettem volna megköszönni ezt a postot, kopp ugyanilyen drive-val kopp ugyanebbe a problémába futottam bele, és meg tudtam oldani ezzel a voodoo-varázslattal :) :C

Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity.

(#19) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok én nálam is van egy hasonló probléma, de nálam csak akkor fordul elő ha az USB3.0-ás eszközt a USB 3-as előlapi dugaszba rakom, ha a 2.0-ba akkor simán feltelepül!
Nekem kingmax van :)

(#20) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

És működik!

Behalok :D:D:D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#21) ksanc


ksanc
őstag

Én is most futottam bele egy ilyenbe egy régi Thinkpad X200 notival és egy 8GB-os Kingston pendrive-al.
Csak külső, usb-s DVD meghajtót lehet hozzá csatlakoztatni, az meg nem volt kéznél.
Egy Win 7 x86-ot óhajtottam volna feltelepíteni.
Nálam a megoldás az volt, hogy a telepítésnél az Egyéni módot választva a partíciók ablakánál Meghajtó beállításai, pendrive lehúz, frissítés, majd utána törölve és/vagy létrehozva a szükséges partíció(ka)t már megcsinálja magától a 100MB-os rendszerpartíciót is. A Tovább gombra kattintás előtt persze vissza kell dugni a pendrive-ot és mehet.

(#22) sannyii válasza Bazsesz (#10) üzenetére


sannyii
csendes tag

Köszi a helpet, nekem is hasonló gondom volt, így működik!

(#23) Psyhostar


Psyhostar
csendes tag

Zseni vagy! Kár, h azután találtam meg a megoldásod miután már mérgemben leformáztam mindent hátha akkor működik. :DD Pendrive ugyanaz a Kingston. Its magic!

(#24) HPAA


HPAA
őstag

besírok menten , én is belefutottam
ismerős ősrégi netbookjára nem fér más csak a 7 starter , gondoltam , mi nehézség lehet , ehhez képest a hajamat téptem
még jó hogy ráleltem
mindíg tanul az ember valamit :W

************* censored

(#25) tamasgal


tamasgal
senior tag

Bele futottam ebbe a hibába! Asrock Beebox-al volt ma nekem ez, kihúztam a fenti leírás szerint a pent maj vissza dugás és megy minden mint az ágyba szarás :C

Örök hálám, sok káromkodástól mentettél meg! :R :R :R :R :R

(#26) Prosector válasza tamasgal (#25) üzenetére


Prosector
addikt

Nekem is mukodik :R

Ismet bebizonyosodott, hogy a ki-bedugod modszer sok esetben megvaltas :D

[ Szerkesztve ]

(#27) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Nem. Hiszem. El. :D egy oraval elobb kellett volna rakeressek. De ha ez a telepito lefut eskü felgyujtom a pendrive-ot. Mar regebben is megjartam vele. Koszonom szepen h ezt megirtad, sosem jottem volna ra mi a baj. :R

[ Szerkesztve ]

(#28) carr


carr
őstag

Tök érdekes. Ugyanezzel szopok.
Eddig a lehúz-beduggal simán ment, vagy ha nem, akkor gányolás üzemmód: pc-n elkezd telepítés, majd mikor ezen túl van, akkor vissza notiba. (Lenovo T420 és hitachi z5k320-250 a delikvens, és egy kínai pendrive).
Most egyik sem. 2 órája itt restart, állítformáz nyavalyog, szétvágom, egérafalhoz. minden.
Most új USB microsd kártya olvasó 8gb bedug, rufus, 2.18 win 7 x64 RTM gyári iso (ami a kínai pendrive-on is), azt kiderül. HDD biosban compatibili módra állítva, de AHCI-ben sem ment.
A gpt, mbr váltást kipróbáltam, de nyavalygott, h 8gb stb... :W
Gondoltam leírom, ha nem tiszta, akkor minnyá jövök, csak lenyugszok, és leírom még1x. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29) carr válasza carr (#28) üzenetére


carr
őstag

Kapott új win telepítőt, 2011es msdn- x64 hun, de a hiba ua. Most nézek újabbat, mint a HDD, hátha... :/ :W

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#30) carr válasza carr (#29) üzenetére


carr
őstag

Siker. 3. féle win 7 x64 és sok anyázás, és kibehúzogatás után elindult.
Mi volt a baja?
Passz.
Rohadjon meg. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31) carr válasza carr (#30) üzenetére


carr
őstag

PEW96-ra telepítettem a legutolsó hszben említett win7x64-et, mint a lenovora.
először nyávogott, aztán kihúz-frissít-bedug kombó, és telepítette is magát. :)
de hogy a levonó miért szivatott 6 órán át azt nemtom. :(

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#32) tamasgal


tamasgal
senior tag

Tökéletesen működik a ki be húzós trükk, köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.