Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

a pontos dátum is titok, maradjunk annyiban, hogy "mostanában". :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Blindmouse válasza bambano (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az ICk date code-ja 1991 második fele, szóval utána.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#3) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Csak felröppent bennem a gondolat, ezen a listán rajta vagy? Válasznak igen vagy nem lehetséges. ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) bambano válasza Mister_X (#3) üzenetére


bambano
titán

nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Mister_X válasza bambano (#4) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Akkor széttárom karjaim, innen már csak a hajdúsági ismerőseid, kollégáid, szaktársaid, tanárjaid ismerhetnek fel.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) bambano válasza Mister_X (#5) üzenetére


bambano
titán

a posztnak nem célja az inkognitóm feltörése.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Mister_X válasza bambano (#6) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Pedig már az első bekezdésben kijelölted a falon az ördög helyét :P No offense, én túl fiatal vagyok az ilyen retrotech-hez (bár tanulnom kellene róla) és ez ragadta meg a figyelmem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

Visszakövettem: az első e-mail címemet 2001 nyarán regisztráltam (freemail, a cím most is él). Mekkora élmény volt. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#9) vhunor válasza bambano (#6) üzenetére


vhunor
őstag

És ha élek a helyzeti előnyömmel? ;]

(#10) mephi666 válasza petipetya (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem középsuli elején (1997) lett először email címem (sulis), aztán év végén regisztráltam freemailt, ami akkor még freemail.c3 volt :) ekkor a városban még csak néhány helyen lehetett nyilvánosan netezni: pl könyvtárakban... szépen fel kellett mindenkinek iratkozni a könyvtáros lánynál 1órás időszakokra és akkor lehetett csak tovább maradni, ha a következő feliratkozó nem jött... persze ekkor még modemes net volt, esetleg isdn, ami most már megint viccnek tűnik amikor fillérekért vannak 100megabites csomagok :D ...mégis falun az isdn űrtechnológiának tűnt, amikor még 33.6 és 56k-s modemekkel szórakoztunk... nem volt mindegy, hogy hol lakott az ember, mert párszáz méterre előfordult, hogy kisebb volt a "sebesség"

ez 20 éve volt :) 25 éve még csak ismerkedtem a technológiával: általános suliban commodore-okon basic-ben programoztunk, sógorom menő pc-jén meg nyomtam a prince of persia-t, amikor csak hazajöttek hozzánk látogatóba és épp nem dolgozott a gépen... igazából netezni is először otthonról neteztem az ő gépéről, még betárcsázóssal

...mostani fiatalok ezt el sem tudják képzelni, akik úgy születnek, hogy már zsebükben van a szélessáv :D ...ja meg a telefon téma: pár napja sétáltunk és több helyen is vannak telefonfülkék még a városban, de évek óta nem láttam már olyat, aki ilyenből telefonálna... 25éve falun sokaknak nem volt telefonja, 2 fülke volt és a fülkéknél időnként több ember is összejött, hogy váltsák egymást... esetleg várták sorban, hogy valaki hívja őket :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Mennyit álltam sorba, hogy hívhassam a barátnőmet! Habzott a szám amikor megbeszéltük, hogy mikor hívom és pont beszélt valaki a fülkében egy röpke negyed órát. Pláne amikor -10 fok volt és befagyott a se..em. Ja és ez Budapest volt.

Romani ite domum.

(#12) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

98 környékén kerültem fel az internetre, otthoni 56k-s modemmel. Kezdeti lelkesedés után kb. Hősemberképző maradt az egyetlen dolog ami érdekelt, akkoriban inkább konzolokkal toltam, nem nagyon tudtam még mit kezdeni a nettel (ekkor még általános iskolás voltam :) ). Aztán rá pár évre rátaláltam az index fórumára, meg nem sokkal rá a PH!-ra, amit eleinte csak egyre többet olvastam (és nagy ritkán írtam a guest-ként, akkor ugye még lehetett ilyet), plusz nekiálltam linuxxal foglalkozni, aztán egyre több időt töltöttem neten.
Első e-mail címem még a szolgáltató által adott "családi" cím volt (nagyrészt úgyis csak én használtam a netet). Aztán amikor jöttek az első online játékok (valami offroad versenyzős játék volt), akkor ütött a fejemben a gondolat, hogy kéne találni valami nevet, amit bárhol be tudok regisztrálni, mert az akkoriban általam használt, általában fantasy könyvekből szedett, nevek mindig foglaltak voltak. Így született meg a Cathfaern, és hozzá egy freemailes cím :) Illetve első körben "Chathfaern" volt, de miután megkérdezték, hogy a "chat"-et értik, de mi az a "hfaern", akkor módosítottam :D (érdekes módon "Cat"-"hfaern"-re nem kérdezett rá senki... ) Megjegyzem a névválasztás elég sikeres volt, azóta is csak akkor nem tudok beregelni valahova ezzel a névvel, ha korábban már regisztráltam oda csak elfelejtettem :)

(#13) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

1996, főiskola, Budapest, Novell hálón SG Indigo szerveren lettaz első email címem. Otthon még telefon se volt :)

(#14) bambano válasza vhunor (#9) üzenetére


bambano
titán

ha szeretsz veszélyesen élni :P

a nevem titok, a testsúlyom nem: 132 kg :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.