Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Főleg ha te rendeled meg vidékre, akkor 2000 Ft-nál nem több a szállítási díj :U .

(#2) bambano válasza Nordic (#1) üzenetére


bambano
titán

ebben teljesen igazad van, de mikor az árkülönbség több lesz, mint egy tank benzin, amivel megjárom Pestet retúr, akkor kezdek morogni.

másrészt meg nem csak proci kellene, de a ramra meg a többire ezek után rá se kérdeztem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ezért veszek számtech cuccot mindig netről. Egyszerűen nem éri meg itt, főleg keleten. Maximum a kisebb alkatrészek (router, adapterek)

(#4) darál0w válasza aero. (#3) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

detto...el vannak itt szállva nagyon az árak.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#5) westcoastog


westcoastog
veterán

Havernak is vettünk gépet, de előtte egy közeli zugboltos ismerősétől is kértünk a konfigra ajánlatot, kb 10k-val drágább lett volna, így hallgatva rám iponból rendeltünk. Ja a fazon haveromra 8ezerért akart egy ócska 8600gt-t rásózni. :D

(#6) Kassadin


Kassadin
addikt

Árgép legtöbb esetben nem mérvadó...
A felvetésed viszont teljesen jogos az árakat illetően.

(#7) bambano válasza Kassadin (#6) üzenetére


bambano
titán

ha most nem megyünk bele abba, hogy jogilag, ha meghirdette, azon az áron köteles szállítani, az iponnál akkor is 51k az i5-2400 és 54 alatt kicsivel az i5-2500.
Az 54-hez képest is a 68 ezer az durva lehúzás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Inkább vegyél egy Core i7-2600-ast.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Kassadin válasza bambano (#7) üzenetére


Kassadin
addikt

Érdekes felvetés, én konkrétan itt a ph-n csak olyan esetet olvasok, hogy Gipsz Jakab megrendeli árgépen a 10 ezerért meghirdetett alkatrészt, és értesítik pár napra rá, hogy csak 20 ezerért tudják neki odaadni(hiszen tulajdonképpen(vagyis sejtem) 0 raktáron levő készlettel rendelkező boltok tömkelege van fent árgépen, és persze a következő rendelés már sokkal drágább lesz->forint miatt is leginkább, meg hát van ebben kereskedői ravaszság is dögivel, hátha megveszi a bolond így is...

Ipon meg teljesen "megbízható" ilyen szempontból szerintem. Lehúzás meg az egész országra jellemző, elég megnézni mit és mennyit adózol. ;)

(#10) bambano válasza banhammer (#8) üzenetére


bambano
titán

majd' 25k-val drágább...
nincs rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Egyetértek az előttem szólókkal, miszerint vidéken igen borsosak az árak. DE azt azért tegyük hozzá, hogy ott is vannak jó boltok, jó árral! ;)

Mentalita'

(#12) macimeister


macimeister
aktív tag

Nem szeretnék nagyon belemenni a témába, mert nem látom át teljesen, de annyit tudok, hogy egy sima kiskereskedő 51 rongy alatt nem nagyon tudja elhozni. az üzlet ilyenkor törvényes és nincs benne semmi susmus. ezen már rajta van az áfa, de egy buznyák haszna nincs. a 68 tényleg sok kicsit, de kezdjétek el kiszámolni, hogy mennyi lehet a boltos havi kiadása.

(#13) bambano válasza macimeister (#12) üzenetére


bambano
titán

ha nem ismer nagykert, hanem bemegy az iponhoz, megveszi végfelhasználói áron, rádob 10% saját árrést, akkor is egy tízessel olcsóbb, mint ez az ár.

az pedig, hogy mennyi a kiadása, az az ő magánügye. engem minimálisan sem érdekel. Ha nem tudja normális árszinten intézni a dolgait, menjen tönkre.

egyébként meg annyira nem kiskerek, több boltjuk is van, gondolom azért, mert van forgalmuk.

végülis lehet azt csinálni, hogy az igazság eldöntése céljából megrendelem az ipontól, megnézzük, mi van a számla végén, mikor kezemben a lom. de szerintem az lesz a vége, hogy a régi pesti kiskertől rendelem meg, akikhez akkor jártam, amikor Pesten melóztam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Kassadin válasza bambano (#13) üzenetére


Kassadin
addikt

Azért tegyük hozzá(csak csendben), hogy az alkatrészek ilyen mértékű drágasága köszönhető annak is, hogy horribilisen nagy vállalkozói adókat kell fizetni, a fizetések a legtöbb átlagembernél meg a béka feneke alatt van... Így tényleg nem csoda, hogy minden olyan "drága".

(#15) bambano válasza Kassadin (#14) üzenetére


bambano
titán

szerintem a pesti meg a debreceni vállalkozói adók között nincs túl nagy különbség. lehet, az itteni járulékok összességében alacsonyabbak, mint Pesten.

tehát ez nem indokolja, hogy ami Pesten 48-53k között van, az itt 68k legyen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Kassadin válasza bambano (#15) üzenetére


Kassadin
addikt

Még jó, hogy nem ezt írtam.

Amúgy fogalmam sincsen, hogy van-e különbség, csak azt tudom, hogy adózni akkor is kell, ha van bevételed, ha nincsen, sajnos elég sokat, ebből merem következtetni, hogy ha profitot akarsz magadnak legálisan, akkor lehet, hogy kénytelen vagy ilyen horribilis áron adni a dolgokat. Mondjuk baromi drága 68 ezerért...

(#17) bambano válasza Kassadin (#16) üzenetére


bambano
titán

azt írtad, hogy drágák a cuccok. ez igaz. de most nem azért morgok, mert drágák, hanem azért, mert lehúzás szaga van, hogy az egyik helyen ennyi, a másikon meg sokkal több.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) macimeister válasza bambano (#13) üzenetére


macimeister
aktív tag

Menjen csődbe persze. zárja be a boltot dobja ki az x alkalmazottat és ennyi. és ezt mind azért mert előző nap valaki arcon röhögte és közben azt mondta neki, hogy megyek és berendelem árgépről. Ne vegyed személyeskedésnek és a boltot se ismerem, de ez nagyon nem jó elgondolás. Elismerem mi a jó a webshopokban, de látni kell azt is, hogy van ami nagyon nem. Nagyon nem jó amikor küldheted vissza önköltségeden a cuccot, mert nem jó és vársz pár hetet amíg valami történik. persze ez megeshet helyi bolt esetén is, de inkább egy becsületes bolt drágábban, mint egy olcsó amivel szívsz. természetesen vannak határok, de mérlegelni kell ezt is. Valami buktató általában mindig van.

(#19) gabor85


gabor85
őstag

Vagy alkudj. Vigyél vmi webshopos árlistát, mondd meg neki hogy elviszed webshop+2kért.
Nekem múlkor bejött, spóroltam 15k-t.

(#20) bambano válasza macimeister (#18) üzenetére


bambano
titán

figyi, ez egy olyan bolt, hogy bazi nagy eladótér, pár cucc van benne, lerobbant genius hangfalak meg sok klavi, stb.
de bármit akarok, azt megrendelhetem, következő heti szállítással meghozzák és megkapom. ha vinnék valamit javíttatni (tudom, próbáltam), 5 azaz öt munkanapnál hamarabbra csak 30%-os felárral vállalják és nem is biztos, hogy megcsinálják.

mivel jobb ez a bolt, mint egy webshop? semmivel. egyébként nem röhögtem arcon, a megdöbbenés miatt igen messze voltam a vidámságtól.

Én elfogadom, hogy nekik vannak költségeik, azt is elfogadom, hogy vidék, de se raktára, se semmi olyan plusz szolgáltatása nincs, amivel többet adna, mint mondjuk az ipon webshopja. akkor mire kellene kifizetnek +42% felárat? Magyarázd el nekem, hogy ezt az árrést mi indokolja.

Ne azért menjen csődbe, mert nekem nem tetszett, azért menjen csődbe, mert ha ekkora felárral tud csak üzemelni, akkor vagy nem hatékony vagy nagyon kapzsi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) macimeister válasza bambano (#20) üzenetére


macimeister
aktív tag

Általánosságban beszélek már. És leírtam a szerintem mi jó és mi nem. Persze, hogy vannak országrészek ahol még ki lehet használni, hogy az emberek nem mernek online rendelni. Mi a helyzet a környékbeli boltokkal? Ennyire egyeduralkodók tudnak lenni?

(#22) Kassadin válasza bambano (#17) üzenetére


Kassadin
addikt

Jogos. ;)

(#23) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Én is itt vagyok vadkeleten, (BCs) de általában csak 1-2 ezressel drágábbak a cuccok. Mondjuk darabja... :F Tehát még mindig jobban megéri az ipon meg pcx. Garancia miatt viszont ha nincs nagy különbség, akkor itt veszem meg ami kell. Alaplappal volt, hogy 2x kellett cserélni, és szó nélkül cserélték is. A Center melletti bolt egyébként.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#24) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Sajnos ez általános...

Nem minden vándorút céltalan...

(#25) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Nem követem az intel procik árait, de mi van akkor, ha beragadt készlet miatt adná ennyiért? Ha megvette a cuccot készletre 3-4 hónappal ezelőtt, és azóta esett 10-15k-t, akkor vagy eladja aktuális áron és a különbözetet benyeli, vagy megpróbálja a hülye szövegével eladni vételi ár környékén.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#26) bambano válasza DeltaPower (#25) üzenetére


bambano
titán

ha leteszik elém az asztalra, akkor valószínűleg megveszem és nincs belőle blogbejegyzés.
de nem volt nekik raktáron ilyen soha.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Viktor77 válasza DeltaPower (#25) üzenetére


Viktor77
titán

Az Intel procik gyakorlatilag mindegyike (most a legújabbakat hagyjuk, azok mindig drágák) bő 10K-val kerültek kevesebbe 3-4 hónappal ezelött.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.