Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) htc07


htc07
addikt

Na, az SDR-t sikerült beüzemelni, rádiózni (+1)már tudok. :DDD Legalább tudom hogy nem hibás a cucc.

Egyébként köszi a segítséget mindenkinek, innentől már menni fog, ha rájövök, hogyan vegyem rá a windows-t, hogy használja a driveremet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#352) azbest válasza htc07 (#350) üzenetére


azbest
félisten

óóó shit... a legutóbbi nagy frissítőpakk alávágott nálam is, visszatette a pipát a hardver driverek letöltéséhez.

A már linkelt módon kikapcsolni az automatikus driver frissítést.

Tuner bedug.

Eszközkezelőbe elmegy.

Eltávolítás, pipa hogy törölje az illesztőprogramot is.
Tuner kihúz.

Futtattam a realtek driver telepítőt, mivel előtte is volt már fenn, előbb egy eltávolítást csinál.
Újraindítás később.

Telepítő exe újra futtatása, végigmegy.

Tuner bedug. Eszközkezelő a 2012-es drivert mutatja.

Örül :D

(#353) htc07 válasza azbest (#352) üzenetére


htc07
addikt

ugyanezt csináltam, de felülírja a 2012est a 2009 ahogy bedugom. :(((

(#354) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.
Kicsit elült ez a fórum... biztos mindenki már modernebb sticket használ..
Azbest mestertől kérdezném mint "tvheadend guru-tól":

építgetek egy újabb szerverescskét itthonra, eddig eljutottam odáig, hogy
debian 9 netinst alá buildeltem -leírásod alapján- TVHeadend 4.3-1288~g66d6161c5 és oscam-1.20-unstable_svn11426-x86_64
(jó sok pluszt kellett még telepíteni pluszban a netinst "soványsága" miatt..)
a régi pi2-es jessie alapokon működött és win alól a vlc http://192.168.xx.xxx:9981/playlist -el beolvasta a csatorna listát.
Na az új szerverecskéről nem megy... ha a tvheadend webes felületéről nyitom meg szépen megy a tv adás, de playlist-ből semmi. még a listát sem adja be.
próbáltam már régebbi vlc-t, 32 bit,64bit, vlc eltávolít cache törléssel.. nem megy (persze a libreeleces pi2, pc-s kodik megjelenítik a csatorna listát és szépen
mennek is.)
esetleg van valami eldugott beállítás a tvheadend-ben a playlistre vonatkozólag?
(próbaképpen bekapcsoltam a régi pi2-es streamszervert 2.valahanyas verzió persze azonnal beolvassa a playlistet)
:U

8lnu

(#355) azbest válasza doberman (#354) üzenetére


azbest
félisten

a legutolsó tvheadendet nem próbáltam, érdemes lehet stabil verziót használni, ha ez csak a develop tetejéről lenne a legfrisebb, mert könnyen lehet, hogy épp egy hibás verzió.

(#356) doberman válasza azbest (#355) üzenetére


doberman
senior tag

azt hiszem igazad lehet, mert a "kontrol szerver" playlist-ét beolvassa a vlc.
amacskarúgjameg... pedig hogy megörültem mikor rájöttem, hogy hogyan tudom a legfrissebbet buildelni... na akkor purge és visszább lépünk egyet-kettőt..
köszönöm a választ! :R

update: telefonról a TVHGuide beolvassa... az ördög érti ezt.. :(((

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#357) azbest válasza doberman (#356) üzenetére


azbest
félisten

Régebben én is simán a develop master tetejét buildeltem, de azán párszor probléma volt vele. S rászoktam arra, hogy megnézem a repositoriban a stabil verzióhoz tartozó hash-t / tag-et és azt buildelem [link]

Úgy látom v4.2.6 a stabilból a legújabb (ezek valamilyen hibát javítottak a 4.2-es ágon) és 4.3 pre-release is régebbi. Ugyanez egyébként igaz az oscam-ra is, ott sem feltétlen ad bármi pluszt fejlesztői verzió.
Ettől persze simán lehet forrásból feltenni, nem muszáj bináris repo-ból.

Raspberry pi esetén nekem anno többször meggyűlt a bajom, mert az újabb verzió már támogatta a hbbtv-t (ez a netes stream tévé adáshoz kapcsolása, pl mindigtv esetén néhány csatornát lehet 720p minőségben online nézni hbb-t tudó tévén az antennás sd helyett, pl natgeo meg talán még pár). Na szóval úgy tűnt, hogy a hbbtv-s csatornára lépve kressel a tvheadend. Eleve csak úgy lehetett pi-re lefordítani, hogy kikapcsoltam az ffmpeg vagy ilyesmi codec lib hozzá fordítását. Csakhogy úgy meg kresselt, mert a hbbtv-hez valamiért használni akarta volna. Szóval talán 4.0.x ágnál maradtam végül. Ha azóta megoldották a build problémát, akkor lehet valamikor majd újrateszem az egész rendszert.

TVHGuide az htsp protokolt használ (9982 port), nem m3u playlistet. Azért tud epg-t is.

[ Szerkesztve ]

(#358) doberman válasza azbest (#357) üzenetére


doberman
senior tag

ahhhaaa így már értem más port, persze nekem meg fel sem tünt, hogy más a port... htsp.. ezt benéztem.
köszi a linket, asszem akkor jöhet a purge.. nem baj rám fér a gyakorlás egy a lényeg este legyen tv a házban.. ;] különben bajság lesz ..
apropó, lehet írni a fejlesztőnek, hogy pl Békéscsaba mux frekvenciái csak fele-harmadában jó? de már a kezdetektől..

8lnu

(#359) azbest válasza doberman (#358) üzenetére


azbest
félisten

Hát ő biztos nem fogja kimazsolázni a magyar paramétereket, de ha valaki megcsinálja és szabályps pull reqestet indít rá, akkor befogadhatják a javítást.

(#360) atys1970


atys1970
újonc

Valaki Windows 10-hez tud linket?

(#361) D@ny7 válasza atys1970 (#360) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Drivert keresel?

A cikkben megtalálod a linket, de ha kaptál telepítőlemezt azon is van.
https://logout.hu/bejegyzes/azbest/usb_dvb-t_tuner_rtl2832u_r820t.html

Csak előbb csináld meg az alábbiakat, különben ragaszkodni fog a hibás driver-hez.
(hiába telepíted visszateszi a régit)

A leírtak alapján kapcsold ki az autómatikus sw frissítést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.