Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) honeker válasza korcsi (#299) üzenetére


honeker
őstag

:C

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#302) honeker


honeker
őstag

nos úgy érzem fölösleges idő és pénz kidobás volt.....win10 alatt nem igazán fut hiba üzenettel 1-2 perc után ki lép illetve el sem indul csak újra indítás után....... :o

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#303) sirály12 válasza honeker (#302) üzenetére


sirály12
őstag

Ott valami nem kerek.
Nekem is win10 alatt megy, de ilyet nem tapasztaltam.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#304) honeker válasza sirály12 (#303) üzenetére


honeker
őstag

A blaze kulcs hiányában nem keres csatornàt... Már telepitetem párszor a kulcsot is meg adtam a 2012 driverel nem megy

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#305) honeker


honeker
őstag

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#306) azbest válasza honeker (#305) üzenetére


azbest
félisten

A blaze csak egy program. Ne azt használd, egyébként is elég ócska, ráadásul a kínaiak valószínűleg kalóz kulcsot adtak mellé.

Előbb kaptál egy linket, ahol több freeware tévénéző program is szerepel.

Pécén én a smartdvb-t használom, de az kicsit több hozzáértést igényel. Másik topicban javasolták a SichboPVR-t, az lehet jobban megfelelne neked.

(#307) honeker válasza azbest (#306) üzenetére


honeker
őstag

ki pucoltam mindent ,újra raktam és el indult a blaze

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#308) honeker válasza korcsi (#299) üzenetére


honeker
őstag

:R Ulm környékén ablakba saját anternájával 12 tv adás :C

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#309) Chal


Chal
addikt

Sziasztok!

Kifogytam a dongleból, van már néhány darab a birtokomban, de be van építve ide-oda :) Kéne Jövő héten tesztelni itthon egyel, és esélytelen hogy kínából megjöjjön addig (főleg hogy holdújév van, de amúgy is). Vett valaki mostanában itthon ilyen chippel szerelt tunert? Ha igen, hol? Illetve milyen fantázia/márkanév alatt futott éppen? Köszi előre is!

(#310) korcsi válasza Chal (#309) üzenetére


korcsi
veterán

Privát ment!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#311) Chal válasza korcsi (#310) üzenetére


Chal
addikt

Köszönöm! :R

(#312) GazRic


GazRic
senior tag

Nekem ilyen cuccom van (csak kék) ebay-ről. Elvileg működik, de egy csatornát se talál. (win10x64)
Mi lehet a gond?

Köszönöm!

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#313) doberman válasza GazRic (#312) üzenetére


doberman
senior tag

1 - rossz
2 - driver... (olvass vissza, volt már szó róla)
3 - kevés az antenna jel

8lnu

(#314) korcsi válasza GazRic (#312) üzenetére


korcsi
veterán

Megfelelő driver van fenn? Win cserélgeti, eszközkezelőbe kell ellenőrizni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#315) GazRic válasza doberman (#313) üzenetére


GazRic
senior tag

A drivert megnézem, a jel nem lehet gond mert légvonalban kb 6-7 km a torony fizikai rálátással.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#316) doberman válasza GazRic (#315) üzenetére


doberman
senior tag

a saját kicsi antennát használod, vagy valami "komolyabbat"? én szintén 6-8 km-re vagyok a toronytól de a kicsi antenna túl kevés jelet adott, míg az erősítős antenna meg túlvezérelte a bemenetet. - Meguntam a szívást és vettem 4ezerért egy 4 elemes yagit, minden problémám megoldódott. a jelszint ideális -pont jó.
de ha nem antenna akkor driver... ebben majd segít neked valaki más mert én raspbi+debián alatt használom.

majd elfelejtettem, itt írták, hogy az alkalmazott program sem mindegy, win7 alatt próbáltam régebben és kellemes meglepetéssel szolgált a beépített média center.

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#317) GazRic válasza doberman (#316) üzenetére


GazRic
senior tag

saját kicsi, a másik irodából egy ilyen antennával simán ment egy másik tuner.
Ubuntu alól próbáltam, ott se talál csatornákat.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#318) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Ma érkezett hozzám egy ilyen, korcsi fórumtárs jóvoltából. A hagyományos antennacsatlakozós változatot vettem. Tökéletesen működik Windows 7 64-biten a Media Centerrel akadás mentesen a 7 éves laptopomon (Core 2 Duo P8400 @2,26 Ghz; 4 GB DDR2, HD4330 512 MB). 2 k -ért semmit nem kaptam volna a magyar webshopokban, csak a szállítási díj jött volna ki belőle. Amire nekem kell, teljesen megfelel. A mellékelt antennával nem próbáltam (itt faluhelyen úgysem mentem volna vele semmire) egyből egy kb 15 éves erősítős lepke antennára kötöttem.
A mellékelt távirányító valami dísz lehet, mert nem reagál semmire. Persze ez egyáltalán nem érdekel.
Még annyi, hogy aki nem akarja, hogy a régi semmire nem jó Windows beépített drivert rakja fel, az előbb telepítse fel a cikkben ajánlott drivert, és csak az után csatlakoztassa első alkalommal a tunert, és akkor már alapból azt rendeli hozzá, nem a Windows -os drivert.

Szép napot!

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#319) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok.

Valaki tudna egy leírást adni nekem hogyan tudnám feltelepíteni az RTL2832U chipes tuneremet?
Sajna akármilyen programmal próbálom, mindegyik látja a tunert, de minden frekin 0% jel. Win10-em van.
SDR sharp tökéletesn működik, de a tv adásokat semmilyen driverrel nem tudom megoldani :(((
Próbáltam már a fórumban említett driverrel is.

(#320) azbest válasza D@ny7 (#319) üzenetére


azbest
félisten

a windows visszacseréli a régire mindig a driver, ha nem tiltod le azok updateről telepítését.
ez a verzió jól megy nálam 64.1.521.2012

És itt tudod megnézni a verziószámot

[ Szerkesztve ]

(#321) D@ny7 válasza azbest (#320) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Igen mindez megvolt, nem segített. Először felrakta az újta, majd le is cserélte szarra. De megoldottam.

Le is írom hogyan: regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching
SearchOrderConfig - Érték átálít: 0

Jó drivert feltelepítettem és már szépen jönnek az adások :D

Köszi a segítséget, amúgy :)

[ Szerkesztve ]

(#322) azbest válasza D@ny7 (#321) üzenetére


azbest
félisten

Lehet, hogy csak eszközkezelőből úgy kellett volna eltávolítani a rosszat, hogy kipipálod a driver törlését is :)

(#323) D@ny7 válasza azbest (#322) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Azt is kipipáltam :) Mostmár csak egy rendes programot keresek hozzá, a Blaze amit adtak hozzá egy hulladék, a HD adások akadnak. DVB Dream viszont egész jó, csak 30 napos :/

(#324) azbest válasza D@ny7 (#323) üzenetére


azbest
félisten

smartdvb-t használom előfizetéses adáshoz, ez hasonlít a dvb dreamre. De akár egy megfelelő playlisttel vlc player is tudja kezelni. Nem próbáltam, de ígéretesnek hangzik a sichbopvr is, ha olyan jellegűt keresel.

[ Szerkesztve ]

(#325) GazRic válasza D@ny7 (#321) üzenetére


GazRic
senior tag

Melyik drivert pontosan? azaz honnan szedted le?

Megvan, elnézést. Az alap cikkben ott a link.

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#326) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Üdv. Tud valaki működő androidos appot ehhez a tunerhez? Az se baj, ha fizetős, csak menjen stabilan.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#327) BocsiAG válasza azbest (#320) üzenetére


BocsiAG
csendes tag

Hali

Én (win10) a eszközkezelő fenn: művelet\┌régi típusú hardver hozzáadása. Realtek 2832u 64.1.521.2012.
Így feltudtam tenni. De vissza tenné :D kipipáltam, hogy ne.
Ezzel a beállítással az SDR# 1.0.0.1135 nem igazán látja a Turnert.(RTL-SDR\usb).
1.0.0.1444 meg e4000 chipet használ csak?
Elembe VMWARE van egy xp meg egy win7.
Xp ami a cd volt pogi driver szépen mükszik. Csak valami plugin hibát ír, de működik minden :F
Win7 SDR# működik csak recsegős a rádió.

Win10-en még a VLC próbálgattam volna. Directshow-ba nem látja az eszközt.
TV- digitális -ba meg hibát ír lejátszáskor. Valami ötlet (nem akarok fizetős adás fogni)

(#328) azbest válasza BocsiAG (#327) üzenetére


azbest
félisten

Az sdr-hez nem a tévétuner driver kell, hanem az rtlsdr.

(#329) BocsiAG válasza azbest (#328) üzenetére


BocsiAG
csendes tag

Észrevettem :))
Most már megy win10 is :DDD
Össze vissza teletelepítettem azé volt :U

(#330) BocsiAG válasza mekkGyver (#326) üzenetére


BocsiAG
csendes tag

Hát én csak ez találtam.[link] Nem vagyok annyira otthon Linuxba. Kissé bonyolultnak tűnik és estleges hogy működik. Kínaiaknak érvágás volna ha működik mert a mobilhoz való verzió drágább.

(#331) FF23


FF23
senior tag

Kezdő linuxosként Mint Cinnamon alatt működésre tudom bírni ezt valhogy? Driver+TV-tuner program.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#332) FF23 válasza FF23 (#331) üzenetére


FF23
senior tag

Segíthetnétrek egy kicsit :D

Mint cinnamon 17.3. Kodi+pvr-DVBViewer, pvr-tvheadend hts van fent, de nem talál tunert. Mi kell még hozzá?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#333) Goll-r


Goll-r
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy ezzel lehet kábelen érkező analóg jelet fogni? Digi be lett kötve és szeretném ezzel rákötni a gépre, vagy erre nem alkalmas?

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#334) Balinov válasza Goll-r (#333) üzenetére


Balinov
félisten

Nem, dvbt csak földi sugárzás vételére alkalmas, talán dvb-c kell neked?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#335) azbest válasza Goll-r (#333) üzenetére


azbest
félisten

Esetleg az astrometa tuner blog és topic [link]
Realtek + panasonic chipsetes, földfelszíni és kábeles digitális vevő.

18-25 dolcsi körül lehet kapni sok kínai boltban. Esetleg 20 dolcsiért a gearbestben is van [link]

Másik alternatíva a Geniatech MyGica T230 hasonló árszinten, kínából.[link]

(#336) Chal


Chal
addikt

Azért lehet hogy érdemes futni vele egy kört. Az RTL2832U/R820T(2) ugye az SDR képességei miatt 40Mhz-től úgy 1.7Ghz-ig bármit képes fogni, így csak szoftver kérdése egy DVB-T TV adás megjelenítése, vagy éppen egy meteorológia műhold adatainak fogása, de én pl. repülőgépek által sugárzott adatokat dolgozok fel ilyen tunerekkel :) A TV részébe nem mélyedtem bele, de ha létezik olyan lejátszó szoftver ami SDR oldalról közelíti meg a kérdést, akkor DVB-C-re is alakalmas lehet, mert egyébként hardweresen nincs technikai akadálya a dolognak. Szóval az a kérdés hogy fejlesztett e már ilyet valaki, szerintem egy guglizást megér, max kiderül hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#337) azbest válasza Chal (#336) üzenetére


azbest
félisten

Nem alkalmas. A tévé adás 8MHz sávszélességű. Debug módban, amit az SDR használ, 3MHz-nél már elvesznek az adatok, talán 2MHz körül van a stabilitás határa.

Csak a nagyon drága sdr eszközök képesek szélesebb sávot befogni.

ezen kívül szoftveresen kicsit erős gép kellene hozzá, hogy matematikai transzformációkat végezzen annyi adaton :)

[ Szerkesztve ]

(#338) Chal válasza azbest (#337) üzenetére


Chal
addikt

Aham, köszi az infót, a TV-zés nem érdekel egyáltalán, így nem tudtam ezt, nem ismerem a DVB-C-t egyáltalán, és 3Mhz azért baromi széles, sok adat elfér benne, főleg olyan mintavételezéssel amit ez a kis fos kínai chip tud, szóval még csak nem is gondoltam volna :) De aztán most megnéztem, van 10Mhz széles DVB-C csatorna is, komoly :)

(#339) lcsaszar


lcsaszar
csendes tag

Az új (kék) kütyüm addig működött, amig ki nem húztam, hogy egy másik gépben is kipróbáljam. Mind a kettő gép Windows XP SP3 32-bit. A másik gépben már nem működött a DVB, és visszadugva az elsőbe, abban sem működik, csak a rádió (FM és DAB egyaránt működik). DVB halott, mind a két gépben. Előtte behozta a hozzáadott antennával szobában a 24-es és 41-es csatornákat. Ha az R820T elpusztul, akkor attól még megy a rádió? És ha igen, mitől pusztul el? Ugye ezt driver hiba nem okozhatja? A hozzáadott kis CD-n levő driverrel ment legelőször.

(#340) lcsaszar válasza lcsaszar (#339) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Update: Win 8.1 gépben prímán megy :) Driver problémára gyanakszok. Tudja valaki, hogy melyik a jó driver XP-re, és az hol található? ProgDVB 7-tel próbálkozok, aztán majd VLC-vel.

(#341) doberman válasza lcsaszar (#340) üzenetére


doberman
senior tag

A fórumindító cikkben vannak linkek...

8lnu

(#342) htc07


htc07
addikt

Sziasztok,

A mai nap folyamán végigpróbáltam minden létező szoftvert, appot, drivert, de a maximum amit sikerült kihoznom a kütyüből, az a sistergés az rtl-sdr-ből. Egyébként 0 jelerősség, 0 minőség, mindenre. Valaki árulja már el hogyan lehet működésre bírni, az antenna (a kis gagyi amit adtak hozzá) kint van az ablakban, és zuglóban élek, a mindigtv szerint beltéren is kiváló a jel. ja..

Igen, olvastam a topikot, szinte végig, ha megosztaná valaki hogy milyen appal és driverrel sikerült működésre bírnia, és hogyan, (win10x64) rendkívül hálás lennék neki. :K

ui. Ő lenne az, napi stresszem forrása.

(#343) Chal válasza htc07 (#342) üzenetére


Chal
addikt

Én soha nem próbáltam Windows alatt, illetve csak azt láttam, hogy szopott vele mindenki. Persze én SDR-ezek főleg, így kézenfekvő a Linux (a frontend lehet windowson, pl. SDRSharp, annak mindegy ugye). TV-zést olyan formában próbáltam, hogy TVHeadend alá tettem be a tunert, szintén linux alá, és elég stabil volt, végigstreameltem vele a foci EB-t röccenés nélkül FHD-ben. Ez alatt egy Raspberryben volt a tuner, és több eszközön is néztem az adást. Windowson és OSX-en Kodival, tableten meg telefonon meg már nem rémlik :)

Ugyanez összehozható virtuális géppel is, nekiadod a tunert, és hajrá. Ajánlom a Vmware Workstationt a célra, perpill a piacon levő kliens oldali hypervisorok közül talán abban a legjobb/legstabilabb az USB támogatás.

Kicsit ták, persze, főleg ha másra nem kell az a virtualizált Linux, de valószínűleg teljesen stabilban fog működni (HA! nem egy hulladék kategóriás donglet sikerült kifogni).

[ Szerkesztve ]

(#344) htc07 válasza Chal (#343) üzenetére


htc07
addikt

köszi, a linuxhoz elég alapszintű ismereteim vannak csak, de akkor keresek valami leírást róla és nekiesek majd tákolni. :DDD

(#345) FF23 válasza htc07 (#342) üzenetére


FF23
senior tag

Itt, meg a linkeken nagyjából végigmehetsz a dolgokon. Ha jól veszem ki, akkor ez az E4000 változat más drivert igényel.

Viszont, ahogy írja, van egy másik driver is. A 2012.05.21-es dátumúval csak a TV megy, a DAB és FM nem, a 2012.08.01-essel működik minden. Innen lehet letölteni [link] A win8 mappában van az újabb driver, ha máshogy nem megy fel, eszközkezelőből szerintem igen.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#346) azbest válasza htc07 (#342) üzenetére


azbest
félisten

ellenőrizd a driver verziót. Ha sajátot telepítettél, akkor is hajlamos a win10 lecséerélni egy régebbire. Korábban volt pár instrukció arra, hogyan lehet leszoktatni arról, hogy régi, a mostani tunerekkel nem működő verzióra cserélje a friss drivert: [320as komment]

A régi, elavult driver használatának tipukus jele, hogy nem talál egy csatornát sem, hiába futtatsz hangolást.

Ha rtl-sdr drivert telepítettél akkor azt lehet előbb le kell szedni, mert vagy normál vagy srd-es debug módú driver lehet fenn. A realtek chip mellé sokféle rf chipet társítottak már. Amikor egy újabbat kezdenek el használni, ahhoz újabb driver kell. Azért nem tud a régi driverrel semmit sem behangolni.

Neked milyen drivert mellékeltek hozzá?

(#345) FF23
a linkelt tuner elvileg r820t, csak a neve megtévesztően e4000 :D
De egyébként úgy tapasztaltam, hogy az újabb tunerhez készült driver ismeri és kezeli a régi tunerek rf chipjeit is. Szóval a rlgi e4000-res változat is működik azzal, amit r820t-hez lehet telepíteni. Ez azért is jó, mert így tud működni egy gépben többfajta realtek tuner is.

[ Szerkesztve ]

(#347) FF23 válasza azbest (#346) üzenetére


FF23
senior tag

Ezt nem tudom, csak a hsz. végén megemlíti az E4000-et.

Végülis megy a 2012.08.01. driver w7 x64-en, működik a DAB-, és az FM-player is. Nekem az a változat van, amit itt a blogodban bemutatsz.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#348) htc07


htc07
addikt

Rájöttem hol a gond: hiába telepítem a 2012 drivert, felülírja a 2009-el.

Hiába cseréltem le a fájlokat is a system32ben és vettem el minden írási jogot, csont nélkül lecseréli így is.

Majd utánaolvasok hogy lehet túljárni az eszén. :N

(#349) azbest válasza htc07 (#348) üzenetére


azbest
félisten

már egyszer linketlem [link]

[ Szerkesztve ]

(#350) htc07 válasza azbest (#349) üzenetére


htc07
addikt

igen ezt próbáltam, de így is felülírja.
ha meg kézzel akarom kiválasztani mire frissítse, akkor sem engedi (azt írja, nem kompatibilis).

(#351) htc07


htc07
addikt

Na, az SDR-t sikerült beüzemelni, rádiózni (+1)már tudok. :DDD Legalább tudom hogy nem hibás a cucc.

Egyébként köszi a segítséget mindenkinek, innentől már menni fog, ha rájövök, hogyan vegyem rá a windows-t, hogy használja a driveremet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#352) azbest válasza htc07 (#350) üzenetére


azbest
félisten

óóó shit... a legutóbbi nagy frissítőpakk alávágott nálam is, visszatette a pipát a hardver driverek letöltéséhez.

A már linkelt módon kikapcsolni az automatikus driver frissítést.

Tuner bedug.

Eszközkezelőbe elmegy.

Eltávolítás, pipa hogy törölje az illesztőprogramot is.
Tuner kihúz.

Futtattam a realtek driver telepítőt, mivel előtte is volt már fenn, előbb egy eltávolítást csinál.
Újraindítás később.

Telepítő exe újra futtatása, végigmegy.

Tuner bedug. Eszközkezelő a 2012-es drivert mutatja.

Örül :D

(#353) htc07 válasza azbest (#352) üzenetére


htc07
addikt

ugyanezt csináltam, de felülírja a 2012est a 2009 ahogy bedugom. :(((

(#354) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.
Kicsit elült ez a fórum... biztos mindenki már modernebb sticket használ..
Azbest mestertől kérdezném mint "tvheadend guru-tól":

építgetek egy újabb szerverescskét itthonra, eddig eljutottam odáig, hogy
debian 9 netinst alá buildeltem -leírásod alapján- TVHeadend 4.3-1288~g66d6161c5 és oscam-1.20-unstable_svn11426-x86_64
(jó sok pluszt kellett még telepíteni pluszban a netinst "soványsága" miatt..)
a régi pi2-es jessie alapokon működött és win alól a vlc http://192.168.xx.xxx:9981/playlist -el beolvasta a csatorna listát.
Na az új szerverecskéről nem megy... ha a tvheadend webes felületéről nyitom meg szépen megy a tv adás, de playlist-ből semmi. még a listát sem adja be.
próbáltam már régebbi vlc-t, 32 bit,64bit, vlc eltávolít cache törléssel.. nem megy (persze a libreeleces pi2, pc-s kodik megjelenítik a csatorna listát és szépen
mennek is.)
esetleg van valami eldugott beállítás a tvheadend-ben a playlistre vonatkozólag?
(próbaképpen bekapcsoltam a régi pi2-es streamszervert 2.valahanyas verzió persze azonnal beolvassa a playlistet)
:U

8lnu

(#355) azbest válasza doberman (#354) üzenetére


azbest
félisten

a legutolsó tvheadendet nem próbáltam, érdemes lehet stabil verziót használni, ha ez csak a develop tetejéről lenne a legfrisebb, mert könnyen lehet, hogy épp egy hibás verzió.

(#356) doberman válasza azbest (#355) üzenetére


doberman
senior tag

azt hiszem igazad lehet, mert a "kontrol szerver" playlist-ét beolvassa a vlc.
amacskarúgjameg... pedig hogy megörültem mikor rájöttem, hogy hogyan tudom a legfrissebbet buildelni... na akkor purge és visszább lépünk egyet-kettőt..
köszönöm a választ! :R

update: telefonról a TVHGuide beolvassa... az ördög érti ezt.. :(((

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#357) azbest válasza doberman (#356) üzenetére


azbest
félisten

Régebben én is simán a develop master tetejét buildeltem, de azán párszor probléma volt vele. S rászoktam arra, hogy megnézem a repositoriban a stabil verzióhoz tartozó hash-t / tag-et és azt buildelem [link]

Úgy látom v4.2.6 a stabilból a legújabb (ezek valamilyen hibát javítottak a 4.2-es ágon) és 4.3 pre-release is régebbi. Ugyanez egyébként igaz az oscam-ra is, ott sem feltétlen ad bármi pluszt fejlesztői verzió.
Ettől persze simán lehet forrásból feltenni, nem muszáj bináris repo-ból.

Raspberry pi esetén nekem anno többször meggyűlt a bajom, mert az újabb verzió már támogatta a hbbtv-t (ez a netes stream tévé adáshoz kapcsolása, pl mindigtv esetén néhány csatornát lehet 720p minőségben online nézni hbb-t tudó tévén az antennás sd helyett, pl natgeo meg talán még pár). Na szóval úgy tűnt, hogy a hbbtv-s csatornára lépve kressel a tvheadend. Eleve csak úgy lehetett pi-re lefordítani, hogy kikapcsoltam az ffmpeg vagy ilyesmi codec lib hozzá fordítását. Csakhogy úgy meg kresselt, mert a hbbtv-hez valamiért használni akarta volna. Szóval talán 4.0.x ágnál maradtam végül. Ha azóta megoldották a build problémát, akkor lehet valamikor majd újrateszem az egész rendszert.

TVHGuide az htsp protokolt használ (9982 port), nem m3u playlistet. Azért tud epg-t is.

[ Szerkesztve ]

(#358) doberman válasza azbest (#357) üzenetére


doberman
senior tag

ahhhaaa így már értem más port, persze nekem meg fel sem tünt, hogy más a port... htsp.. ezt benéztem.
köszi a linket, asszem akkor jöhet a purge.. nem baj rám fér a gyakorlás egy a lényeg este legyen tv a házban.. ;] különben bajság lesz ..
apropó, lehet írni a fejlesztőnek, hogy pl Békéscsaba mux frekvenciái csak fele-harmadában jó? de már a kezdetektől..

8lnu

(#359) azbest válasza doberman (#358) üzenetére


azbest
félisten

Hát ő biztos nem fogja kimazsolázni a magyar paramétereket, de ha valaki megcsinálja és szabályps pull reqestet indít rá, akkor befogadhatják a javítást.

(#360) atys1970


atys1970
újonc

Valaki Windows 10-hez tud linket?

(#361) D@ny7 válasza atys1970 (#360) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Drivert keresel?

A cikkben megtalálod a linket, de ha kaptál telepítőlemezt azon is van.
https://logout.hu/bejegyzes/azbest/usb_dvb-t_tuner_rtl2832u_r820t.html

Csak előbb csináld meg az alábbiakat, különben ragaszkodni fog a hibás driver-hez.
(hiába telepíted visszateszi a régit)

A leírtak alapján kapcsold ki az autómatikus sw frissítést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.