Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) azbest válasza Bence01 (#1) üzenetére


azbest
félisten

Általában fel szoktam tenni a blogomba, ha valamilyen érdekesebb kütyühöz jutok :)

Tesztképet fényképezőgéppel lehetne készíteni, de az meg túlságosan torzítana a látványon. Ezt egy nagyon egyszerű és buta videokártyának képzeld el, ami usb3-mal kapcsolódik a géphez és dsub/vga csatival a monitorhoz.

A képe rosszabb, mint a normál videokártyáknak, mert eléggé tömöríti is a tartalmat, mielőtt áttolja usb-n keresztül. Nálam most legfeljebb 1440x900 felbontásban ment maximum, afelett már ugrált a képe - talán kevés a táp vagy nem tudja a teljes szükséges sebességet biztosítani a notebookba dugott usb3-as expresscard. A kép minősége olyan, mintha 16 bites színmélységű lenne, kissé sávosodnak a színátmenetek. Ezen a felbontáson a videók is mentek elégszen folyamatosan, de elég komoly prociterhelést okoztak. Az ilyen usb-s kütyük akkor hasznosak, ha több szöveges tartalmű képernyőt kellene nézni egy számítógépről. Elvileg 6 ilyet lehet egy gépre kötni. Tehát ez plusz kimeneteket ad, de ezen nem fogsz tudni játszani például. Néhány videó hasonló megoldásokról: [link], [link], [link] de ezek drágább cuccok a videóban.

Ha neked digitális kimenet helyett dsub kellene, akkor másra van szükséged:

Ezek akkor jók neked, ha valamelyik digitális kimenet helyett kell analóg.

Alaplapoknál ha dvi-i csatoló van, akkor arról egyszerű fizikai átalakítóval tudsz hajtani dsub csatis monitort.

Ha hdmi kimenetesre kellene dsub-ot kötni, akkor arra oda már aktív átalakító kell. Az írásban is linkeltem egy hasonlót, de azóta találtam még jobb hdmi - vga átalakítót is. Ez hangot is levesz a hdmi-ről és tápbemenete is van (táp nélkül kárt tehetne a videokártyában a fogyasztásával).

Ha displayport kimenet van rajta, akkor ahhoz is létezik olcsó displayport-ot vga-ra alakító kütyü. Ott még tápcsatlakozó sem kell, mert a displayport eleve több áramot képes leadni, mint a hdmi kimenet.

Ezekből létezik többféle változat. Többféle mini és normál méretű csatlakozóval.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.