Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bence01


Bence01
tag

Jól sikerült írás, pár tesztképet még tolhatnál bele. Ennek fényében már nem biztos, hogy az új alaplapomra mindenképp kell a d-sub kimenet. Emiatt pedig eléggé le volt eddig korlátozva a miniATX-es választék.
Köszönöm a felvilágosítást :R

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#2) azbest válasza Bence01 (#1) üzenetére


azbest
félisten

Általában fel szoktam tenni a blogomba, ha valamilyen érdekesebb kütyühöz jutok :)

Tesztképet fényképezőgéppel lehetne készíteni, de az meg túlságosan torzítana a látványon. Ezt egy nagyon egyszerű és buta videokártyának képzeld el, ami usb3-mal kapcsolódik a géphez és dsub/vga csatival a monitorhoz.

A képe rosszabb, mint a normál videokártyáknak, mert eléggé tömöríti is a tartalmat, mielőtt áttolja usb-n keresztül. Nálam most legfeljebb 1440x900 felbontásban ment maximum, afelett már ugrált a képe - talán kevés a táp vagy nem tudja a teljes szükséges sebességet biztosítani a notebookba dugott usb3-as expresscard. A kép minősége olyan, mintha 16 bites színmélységű lenne, kissé sávosodnak a színátmenetek. Ezen a felbontáson a videók is mentek elégszen folyamatosan, de elég komoly prociterhelést okoztak. Az ilyen usb-s kütyük akkor hasznosak, ha több szöveges tartalmű képernyőt kellene nézni egy számítógépről. Elvileg 6 ilyet lehet egy gépre kötni. Tehát ez plusz kimeneteket ad, de ezen nem fogsz tudni játszani például. Néhány videó hasonló megoldásokról: [link], [link], [link] de ezek drágább cuccok a videóban.

Ha neked digitális kimenet helyett dsub kellene, akkor másra van szükséged:

Ezek akkor jók neked, ha valamelyik digitális kimenet helyett kell analóg.

Alaplapoknál ha dvi-i csatoló van, akkor arról egyszerű fizikai átalakítóval tudsz hajtani dsub csatis monitort.

Ha hdmi kimenetesre kellene dsub-ot kötni, akkor arra oda már aktív átalakító kell. Az írásban is linkeltem egy hasonlót, de azóta találtam még jobb hdmi - vga átalakítót is. Ez hangot is levesz a hdmi-ről és tápbemenete is van (táp nélkül kárt tehetne a videokártyában a fogyasztásával).

Ha displayport kimenet van rajta, akkor ahhoz is létezik olcsó displayport-ot vga-ra alakító kütyü. Ott még tápcsatlakozó sem kell, mert a displayport eleve több áramot képes leadni, mint a hdmi kimenet.

Ezekből létezik többféle változat. Többféle mini és normál méretű csatlakozóval.

[ Szerkesztve ]

(#3) Bence01 válasza azbest (#2) üzenetére


Bence01
tag

Szia!

Köszönöm a kimerítő választ! Elsőre azért gondoltam erre, mert az ilyen mikro lapokon csak hdmi van és az fixen be lesz kötve filmnézéshez a tv-be plusz kéne egy monitor a netezéshez.
A normál miniATX -eseken azért tényleg van dvi is akkor meg nem kell lemondanom a jobb felbontásról.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#4) azbest válasza Bence01 (#3) üzenetére


azbest
félisten

Lehet, hogy valamelyik itx változatra gondolsz? :) Itt egy lista az elterjedtebb méretekről [link]

A mini-itx-eken elég gyakorinak tűnik a 2-3 féle kimenet.

(#5) azbest


azbest
félisten

Frissítettem a bejegyzést azzal, hogy natív usb3-as porton újabb gépen hibátlanul működött. A win10-es rendszeren teljes képernyős youtube is akadás nélkül ment és nem vettem észre romlást a képminőségben sem. Az expresscard-ra dugva ott sem volt jó.

(#6) prepared


prepared
csendes tag

Sziasztok,

A következő problémám lenne:
A napokban laptopot cseréltem, amin már csak 1 db hdmi port van. Korábban mindig 2 monitoron dolgoztam (hdmi, vga) ami miatt most is kellene egy alternatív megoldás amivel ezt megoldhatom.

Ebay-en az ehhez hasonló adapterekhez mindig oda írják hogy nem működik csak win7/win8 alatt és win10-et nem támogatja. Lehetséges hogy azok mind clonok vagy csak egyszerűen csak a régi driverrel árulják?

A munkám miatt főként szöveges, kép tartalmakra használnám. (photoshop, böngészők, szövegszerkesztők)
A feltelepített driver esetleg nem zavar be az alap vga driverébe?

Esetleg a hdmi-t nem tudom valahogy elosztani?

Előre is köszi a válaszokat, segítségeket,
Prepared

(#7) azbest válasza prepared (#6) üzenetére


azbest
félisten

Bármi lehet támogatás terén. Az olcsó kínaiaknál arra figyelj, hogy usb3 kellhet a nagyobb felbontáshoz, mert 2-vel 800x600 a max. Nem olyan régiek ezek, valószínűleg van hozzá driver. A topichoz tartozó írásban lévő fresco logichoz van gyakran driver frissítés, egészen olcsón kapni már ilyeneket.

Photoshopnak max a toolbarjait érdemes arra a monitorra tenned, amivel használod, mivel az ott megjelenített kép át van tömörítve. Ez egy szoftveres videokártya lényegében. Kicsit lassabban reagál, kicsit jpeg tömörítésre emlékeztető a képe, de alap dolgokra jó. Videót ha nézel rajta akkor a sok tartalomváltás miatt eszi a procit. De böngészőnek, szövegszerkesztőnek megteszi.

A komolyabb és jobban támogatott cuccok valamilyen displaylink chipet használnak. A régebbi komolyabbak usb2-ővel is tudtak fullhd-t, de persze attól még nem teljes értékű videokártya.

Szóval ha ezek nem okoznak gondot, akkor jó lehet.

Léteznek egy kimenetet két monitorra, összegzett felbontásra alakító eszközök is, de azok drágábbak, meg hdmi-vel nem biztos, hogy megy.
Milyen noti és milyen monitorok?

[ Szerkesztve ]

(#8) prepared válasza azbest (#7) üzenetére


prepared
csendes tag

Lenovo ideapad 700 15ISK laptopról lenne szó.
2 helyen használnám az egyik helyen:
- 1db LG 24MP58VQ-P (23" 1920x1080 hdmi)
+
Noname (Mirai) TFT 4:3 (1600x1200 - dsub)

A másik helyen pedig:
-1db LG fullhd-s sajnos a típusát most nem tudom megmondani. (hdmi)
+
- TN paneles 1280x1024 samsung. (dsub)

monitorok vannak.

Egy idő után persze cserélni akarom mind a kettő régi monitort egy újabbra, így egy megoldás mindenképpen érdekelne.

A topciban szereplő fresco logic fl2000 lehet jó lenne, de ebay-en nem nagyon akarja feltüntetni egy eladó se hogy ez olyan termék lenne. A hivatalos oldalon meg nem nagyon találtam meg a forgalmazót.

Esetleg akitől vásároltad vagy ahonnan vásároltad betudnád linkelni az elérhetőségét?

Persze ha nem találok fix megoldást akkor hagyom a régi monitorokat és használom a laptop kijelzőjét plusz monitorként.

(#9) azbest válasza prepared (#8) üzenetére


azbest
félisten

ez úgy látom fresco [link]

Évekkel ezelőtt vettem az enyémet.

(#10) prepared válasza azbest (#9) üzenetére


prepared
csendes tag

Meg is rendeltem.

Pedig végig kattintgattam párat de ilyen szétszerettet pont nem találtam.

Amint megérkezik írom is a fejleményeket :)

Köszi.

(#11) azbest válasza prepared (#10) üzenetére


azbest
félisten

gépet és monitort amúgy csak azért kérdeztem, hátha van jobb megoldás, de ebben a felállásban tényleg ez a legegyszerűbb és legolcsóbb :)

Folyton adnak ki újabb drivereket, itt a legfrisebb mindig [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.