Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez azért jó, mert senki nem fogja tudni megjavítani a törött kábelt/csatlakozót/ajzatot.

Részemről elmehetnek a 3.14159265359csába...

milliószor van hogy alapot/zenét hordozható készüléken hoz az előadó.
Még 3,5-es jack dugóból akad jó minőségű szerelhető neutrik/rane. De type-c dugót forrasztgasson az akit 7x szültek. A gyári fosh kábel meg kibír két hetet, és annak már örülni kell :W

[ Szerkesztve ]

(#2) Sanya


Sanya
nagyúr

ebből is lesz majd 1000 verzió, mint ahogy az apple jackfülese is teljesen más.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Strezi


Strezi
őstag

Végülis, miért ne?

Tud valaki esetleg sima USB fülest?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#4) Male


Male
nagyúr

Miért is fontos ez a vékonyság? Ami olyan szintű, hogy már egy 3.5-es jack sem fér el?

Egy USB Type-C csati bír annyi csatlakoztatás, mint egy jack?

(#5) zdanee


zdanee
őstag

Ez egészen addig oké, ameddig két csatlakozó van minden eszközön: egy a töltésre, egy a hangnak. De amúgy miért kéne a mostani 5-8mm-es készülékeknél még vékonyabb? Ez nem igény. A jack csatlakozó viszont igény. Nem kéne úgy csinálni, mintha egy lehetőség elhagyása fejlődés lenne. Ez nem egy új feature, mint egy NFC vagy ujjlenyomat olvasó. Az USB-C audio támogatása simán megoldható a hagyományos 3.5-ös jack meghagyása mellett is. Emlékszem azokra az időkre, amikor a fejhallgatómhoz Nokia Pop-port adaptert kellett használni (illetve forrasztani egy headsetből), vagy kéthavonta 2.5mm-es adaptert venni, mert megtört a kínai vacak. Kösz, de kösz nem. BT füles tök jó, de elég limitált a hangjuk és tölteni kell őket, in-ear kialakításból pedig elég szűkös a kínálat.
Aztán ott vannak az otthoni 5.1-es hangrendszerek. 2 lábon nem fogsz 5.1-et meghajtani, szóval ide már kell egy USB hangkártya. Ez leginkább visszalépésnek hangzik.
Nem kéne ennyire örülni, hogy a gyártók "trendként" eladva egy funkcióvágást $0.50-öt megspórolnak eszközönként, pláne, mert ez a termék árában nem fog jelentkezni. A hang egy analóg dolog, hanghullám, semmi baj egy analóg csatlakozóval. Az analóg nem rossz dolog, nem szitokszó.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#6) #65675776 válasza zdanee (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

"2 lábon nem fogsz 5.1-et meghajtani"

Dehogynem. A koaxos SPDIF pont ezt teszi. Pontosabban egy jelvezeték + árnyékolás.

(#7) rottenbull


rottenbull
senior tag

Good luck.

(#8) -=RelakS=- válasza Male (#4) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Használnának akkor 2.5-öst, és viszlát.
A legjobb a jack-ben, hogy ha L dugód van, bedugod, majd irányba fordítod. Egy nem kör alakú csatlakozónál ez nincs meg. Mivel TypeC, estleg fordítva bedugod, de még mindig lényegesen kisebb szabadság :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#9) jacint78


jacint78
addikt

Éljen az igénytelenség! Minden menjen USB-n, analóg jell a digitálisokkal összecsavarva hadd szóljon, ha meg digitális, biztos "minőségi" egybeintegrált DAC meogldások lesznek a végponton.. Jézusom.

type your text here..

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Azért ki ne találjátok, hogy olyan minőségű DAC kerülhet egy fejesbe, mint egy normális, külső egység. A fülhallgatóban hová teszik?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kivinni a digitális jelet egy külön DAC-ra a fejesben az egy érdekes ötlet, de a mindenféle elcseszett feldolgozó beépítése oda amikhez még frissítsünk firmware-t is, na az agyrém.

De ettől függetlenül, kedves gyártók:
Ha egy telefonban vagy tabletben nem fér el egy jack aljzat, akkor azt NEM kérem!

Jim Tonic: az aksi mellé ;] . Vagy azt is USB-ről táplálnák meg? :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Nem tartom jó ötletnek ezt az usb-s fej/fülhallgató aljzatot. Régebben is ment az okosság és többször voltak már egyedi és mini vagy micro usb-s megoldások telefonoknál, aztán valahogy mindig a jack lett. Talán nem véletlen. Ráadásul ezek a megoldások drágábbak és rosszabb minőségűek. Az Intel okoskodjon másban....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#13) kpal


kpal
veterán

Remélem a mobilokban Jack nem pusztul ki.

(#14) BoB


BoB
veterán

Vesszen a jack! ;]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#15) Narxis válasza kpal (#13) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Takarodjanak a fenébe azzal az elvvel, hogy mindenre egy csatlakozó lesz.

Thanos was right.

(#16) saelin


saelin
veterán

Lol, még nincs is nyár, de már látom hogy vannak akik napszúrást kaptak.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#17) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Aztán úgy járnak, mint az SD kártyánál, hogy fogták magukat, és kivették a bővíthetőséget, ami sok embernek nem tetszett. Emiatt kénytelenek voltak visszatáncolni a bővíthetőséget. Ennél kb. ugyanaz lenne.

(#18) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hála istennek Intelnek, kell a francnak integrált hangszemete, legalább tudok valamit a helyére dugni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) htc07 válasza Narxis (#15) üzenetére


htc07
addikt

én simán örülnék neki ha ez az usb audio bejönne, egy ideig szerintem úgy is az lesz, hogy ha már USB-C lesz a telefonokon, lesz jack is, aztán válogathat mindenki, a sikert pedig a nép eldönti.

(#20) 7


7
addikt

Látom, hogy többen aggódtok a minőségromlás miatt.

Valaki végig tud vezetni azon, hogy miért jelent(het) problémát hangminőség terén az analógról digitálisra váltás? Sajnos kevéssé vagyok jártas a témában, de érdekel, hogy ez mit is jelentene a gyakorlatban és miért. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) XtremLor


XtremLor
őstag

A jbl piacra is dobja a Reflect Aware fulhallgatot lightning, es usb c type csatlakozoval is forgalmazni fogja.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#22) Gausz válasza zdanee (#5) üzenetére


Gausz
aktív tag

Én is erre gondoltam, hogy remélem nem ilyen Ön dönt: akksit tölt vagy zenét hallgat típusú kérdés lesz.
A vékony készülék nálam sem igény, inkább akkuval pakolják tele, mert az üzemidő a butatelefonok óta lecsökkent: eddig csak telefonálni lehetett, most meg egész nap lehet nyomkodni őket, naná, hogy gyorsan merülnek.
Ha ekkora az ellenállás mindenki részéről: miért nem használnak kisebb jack aljzatot? Most nézem, hogy 2,5es is van a piacon. Az 2,5-3,5 átalakító pedig filléres dolog.

(#23) Jim Tonic válasza 7 (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Teljesen egyszerű. Digitális jelet a füled/agyad nem képes feldolgozni, valahol analóggá kell analóggá kell alakítani. Ha ezt egy, a fejesbe integrált DAC-ra (konverterre bízzuk), akkor bejön még egy kérdőjel a minőségben. Még a számítógépes alaplapokra szerel DAC-ok is gyenge/elmegy kategóriát képviselik, el lehet képzelni, mi fér el egy fülesben pl.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) 7 válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


7
addikt

Ha jol ertem, valamilyen szintu DAC a jelenlegi felallasban is kell az atlagfelhasznalonak, hiszen az mp3, flac es egy rakas mas nepszeru hordozo mind-mind digitalis.

Ezek szerint a fo problema a DAC lehetseges merete lenne?

[ Szerkesztve ]

(#25) #82729984 válasza Gausz (#22) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Én is erre gondoltam, hogy remélem nem ilyen Ön dönt: akksit tölt vagy zenét hallgat típusú kérdés lesz."

De sajnos az lesz. Lévén a sporólás (haha) miatt veszik ki, remélem senki nem füz reményeket ahhoz hogy majd akkor 2 usb csatlakozó lesz a telefonon. Lóf@szt az lesz amit az apple csinál, egy csatlakozó aztán igy jártál vagy tölteszt vagy zenét hallgatsz. Mert ez annyira innovativ és előrelátó és fantasztikus és és ... baromság :D

(#26) buvartacsko válasza 7 (#24) üzenetére


buvartacsko
addikt

de igen, jelenleg is van ilyen a telefonban, tehát en sem ertem a problémát. :)

(#27) buvartacsko válasza #82729984 (#25) üzenetére


buvartacsko
addikt

tényleg, igy hogy mondod tok gyakran előfordul hogy mikor zenét hallgatok a buszon húzom magammal a 220at es töltöm a telefont. :DDD

(#28) -=RelakS=- válasza buvartacsko (#26) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A minőségen megy az aggódás, hogy a fülesbe csak vacakabb férhet bele, mint a telefonba

Én viszont látom magam előtt, hogy telefonálnék, de ahhoz, hogy válaszoljak, mindkét kezem kell, a telefon akksija meg a végét járja.
Lehetőségek:
1: hívj vissza fél óra múlva
2: inkább töltök, a nyakam meg félig kitörik, ahogy a vállamon próbálom tartani a telefont

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29) XtremLor válasza buvartacsko (#27) üzenetére


XtremLor
őstag

Zsebben nem fer el egy powerbank se, a telefon mellett....
Dac volt meg lesz is a kepletben csak nem mindegy milyen.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#30) Teréz Atya válasza buvartacsko (#27) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Vonat + LG G3. A valtozo terero miatt jobban merul az akku. Hogy kihasznaljam az idot gyakran oktatovideot nezek, mert nem annyira altat mint egy konyv es sok dolgot erthetobben elmagyaraz par vonas, mint tiz sor agyonbonyolitott szoveg. Ja, es ami konyveket en nyalazok azok 500 - 1500 oldalalasak. Na hurcolja oket a fene, igy is embertelen helyet foglalnak a polcon. Utobbi idoben ha kell valami referencianak, ott van mobilon a pdf.
Namost, ha powerbankkal toltok, tudom hallgatni az oktatovideot. Ha csak egy port lesz a mobilon, ez nem fog menni. Vagy lesz megint mindenfele konverter, amit persze pont akkor felejtek otthon, amikor kene.
Pl. van ember, aki magaval hurcolassza az OTG kabelet?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#31) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Én azóta vagyok boldog, mióta telóról eltűntek a mindenféle egyedi fülescsatlakozók és lehet 3,5-es jacket használni, ami lehet, hogy régi, de MŰKÖDIK! Minden eszközön ott van, kábelek olcsók és egyszerűen szerelhetők, és nekem speciel a hangminőséggel sincs gondom.

Menjenek a gyártók az örökös vékonyítási meg modernizálási mániájukkal a fenébe! :(((

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#32) Tamás88 válasza buvartacsko (#27) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem kell 220 (igazából 230) a töltéshez. Hétvégén Mondoconra kimész, fotózód a szebbnél szebb cosplayes csajokat, majd mikor hazamész, akkor zenét hallgatsz és hopp, jelez, hogy merülsz. Van egy powerbankod, de csak egy csatlakozó van. Na és ilyenkor gond van, döntsd, melyiket szeretnéd? Tudom van bt-füles, de ameddig nem veszteségmentesen (flac) viszi át a hangot, addig felejtős.

(#33) Jim Tonic válasza 7 (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nézd meg mondjuk egy Wolfson WM1840 méretét. Hová fér az be egy fülhallgatóba? És nem ok nélkül akkora. Minél jobban csökkented a méretet, annál rosszabb lesz a végeredmény.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) lkksioskdl3 válasza Tamás88 (#32) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Már bocs, de melyik mobil dac hajtja meg azt a fülest, amin hallható is különbség a flac miatt?
Vagy egyáltalán mivel hallgatod?

No offens, ezek eléggé egyedi igények.

(#35) waterman_


waterman_
aktív tag

Szerintem ez az usb-s fejhallgató ötlet hülyeség. A legtöbb embernek, köztük nekem is, bőven elég egy 2-3 ezres füles, és ez a füles mindenbe passzol. laptop, telefon, ilyen-olyan lejátszó. Pont azért mert egy másfél méteres spárga, elég sérülékeny. Ha most nem 3 vagy 4 hanem még több ér tud tönkremenni, akkor az átlag user negyedévente cserélhetné a minimum 5-6 ezer forintos fülest.
Tehát drágább lenne, sérülékenyebb lenne, plussz a régi eszközök miatt tarthatnék egy jack fülest, meg csak a telefon miatt egy usb-s fülest. Nőne az e-hulladék mennyisége is. Ezen kívül a DAC minősége is kérdéses a méretkorlátok miatt, valamint valószínűleg a gyártók nem fognak kettő usb aljzatot rakni, ergó nem lehet egyszerre tölteni és headsetként használni majd a fülest.
Egyáltalán van olyan ok, ami értelmesen indukolja hogy usb-s audio csatlakozás legyen egy telón?

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#36) sb válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


sb
veterán

Én nem is szaroznék a D/A átalakítással.
Éljen a digitális hang. Csak nagy mintavétel kell és akkor "ugyanazt" hallod majd, mint analóg hang esetén.
A jogokat levédetem, a marketing neve legyen "PWM hangzás" :D

A nagy mintavételhez szükséges adatmennyiséghez persze Thunderbolt csati kell inkább és valami új optikai adathordozó, de annál jobb. Több cuccot lehet eladni.

[ Szerkesztve ]

(#37) Reggie0


Reggie0
félisten

Elsore en is azt gondoltam, hogy hulyeseg, pedig nem az, ugyanis aki ragaszkodik a jack-hez, annal lesz jack-es fullhalgatoja melle egy jack-usb atalakito.
Az, viszont nem igaz, hogy romlana a hangminoseg. Egy fejhalglatoba/USBs atalakitoba integralt DAC siman lehet olyan jo, mint egy telefonba/tabletbe integralt DAC, sot konnyeden sokkal jobb is lehet. Viszont aki komolyabb DAC-ot akar, az innentol fogva ra tudja dugni a telefonjara/tabletje, tehat a minoseg nem attol fog fugni, hogy milyen keszuleket gyart a gyarto, hanem attol, hogy milyen atalakitot hajlando kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#38) borg25 válasza 7 (#20) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Itt nem csak arról van szó, hogy analóg vs digitális.
1. Csatlakozó minősége: Nem mindegy mennyire kontaktos, milyen anyaggal van borítva (ezüst, arany, berilium) Az usb előbb-utóbb el fog kopni, és biztos lehet majd rajta hallani az analóg hangnál.

2. Az ember nem vásárolja tele magár fej vagy fülhallgatóval. Egy jobb (hifi) minőségű ára 20e környékén kezdődik és akkor szerény voltam. Azokat hifi eszközökhöz készítik, amin van 3.5mm jack, vagy 5.3 jack van. Szóval, ha van egy jó minőségű fejhallgatód, azt átalakító nélkül nem fogod a telefonnal használni. Az átalakítóhoz meg tegyük hozzá, hogy az is csak +1 kontaktot jelent amin romolhat a hang.
A lényeg, hogyha lesz egy 40e fejhallgató az egyik 3.5mm a másikon usb csatival szerinted melyiknek lesz jobb a hangja? Használtban még inkább - főleg, hogy egy darabig usb-sben nem is lesz használt.

+1 Az usb javára, hogyha valaki audiofil volt, akkor eddig se jack csatlakozón keresztül hallgatott zenét a telefonjáról, hanem a telefont összekötötte usb-n keresztül egy mobil daccal és úgy....

+999: Az űrkutatásban miért használnak mind a mai napig billenőkapcsolókat és 386-os procikat? Mert nem kontaktos, és ami egyszer bevált azt nem kéne lecserélni....

(#39) Reggie0 válasza borg25 (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

+999: Az űrkutatásban miért használnak mind a mai napig billenőkapcsolókat és 386-os procikat? Mert nem kontaktos, és ami egyszer bevált azt nem kéne lecserélni....

Mert a bonyolultsaggal no a verifikacio idoigenye, azaz a koltsege, mig az elvegzett feladat ugyan az. Tehat nincs ertelme olyan technologiat ujabbra cserelni, ami vegul pont ugyan azt a munkat vegzi el es ugyan azt a teljesitmenyt nyujtja.

(#40) ivana válasza sb (#36) üzenetére


ivana
Ármester

Te most miről is beszélsz? Mert ha mintát veszel az digitális már...

Reggie0: A telóban mindenképp kell dac, akkor már miért ne vezetnénk ki? Sokkal drágább lenne egy usb füles, vagy éppenséggel gagyi, mint a sima jack-es. Ha külső dacot akarsz azt most is lehet egyes telefonokon.

(#41) Reggie0 válasza ivana (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert oda eleg egy nagyon gagyi dac is.

(#42) ivana válasza Reggie0 (#41) üzenetére


ivana
Ármester

Annyira nem drága egy használható dac, belerakni egy fülesbe viszont az, mert akkor kell bele nyák, hangerő állító stb. ami plusz hiba lehetőség is mert akkor kell gomb vagy poti, rárakni a teló alaplapjára nem az.

Meg ha már úgyis daccal dolgozunk akkor minek vezeték?

[ Szerkesztve ]

(#43) #16939776 válasza Reggie0 (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Viszont aki komolyabb DAC-ot akar, az innentol fogva ra tudja dugni a telefonjara/tabletje,

Ezt már a sima usb is tudta, nem kell hozzá Type-C.

Alapból dac-nak kell több fokozatú táp és jó órajel, ezt 8x8mm-ben egy csatlakozóba beleragasztva nem hiszem hogy megoldható, és továbbra is a készülék adja a tápot, egy bizonytalan minőségű csatlakozón/ vezetéken. Az alacsony impedanciás füles meghajtását is bele kell építeni, ami megint ezt a bizonytalan táplálást rángatja... hogy ettől jobb lenne a végeredmény, mint beépítve a telefonba, én kételkednék benne.

[ Szerkesztve ]

(#44) buvartacsko válasza XtremLor (#29) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mivel ezzel a megoldással lehet egyszerre zenét hallgatni meg tölteni biztos lesz Y kábel erre a célra, gondolom a powerbank melle elfér egy 1grammos elosztó :)

(#45) Hiroshi87


Hiroshi87
csendes tag

Nem vagyok ódivatú, sőt, támogatom a fejlődést, de ennek így nem sok haszna van. A jack csatlakozók már elterjedtek. Semmi szükség mégjobban lecsökkenteni a készülék vastagságát.... nem tudom kiket kérdeznek meg, mikor ilyen irányba fejlesztenek, de szerintem a mostaniaknál nem kell vékonyabb telefon. 8-5 mm vastagság bőven elég... inkább az akkumulátorokon fejlesszenek!

Üdv.: Gyula

(#46) ivana válasza buvartacsko (#44) üzenetére


ivana
Ármester

Az y kábel ritka ocsmány megoldás akkor rakjanak rá több type C-t.

(#47) GeryFlash válasza Strezi (#3) üzenetére


GeryFlash
veterán

A Headsetem például ilyen. Előnye, hogy ez végre nem lesz gari után 1 héttel kontaktos, hátránya hogy telefonnal nem tudom használni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#48) #15419392


#15419392
törölt tag

Nem értem a sírást, eddig is volt dac a telefonokban, ezutàn is lesz... Akinek meg komolyabb fejhallgatója van, úgyis cserélhető a kàbele így nem kell aggódni ha nincs jack a telefonon, ezutàn akkor majd adnak hozzàjuk gyàrilag type-c, lightning és sima jack végződésű kàbelt is, nem dől össze a vilàg.

(#49) buvartacsko válasza ivana (#46) üzenetére


buvartacsko
addikt

mintha a powerbank szép lenne. :)

(#50) jaikah


jaikah
csendes tag

Jobb lenne efy USB Type-O ami kompatibilis a jack csatlakozóval. Akkor minfenki megtarthatná a kedvenc fülesét. Mert ha jól értem ezzel le fogják váltani lassan a jacket és csak usb-s fejhallgatót és hangfalakat lehet csatlakoztatni a jövőben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.