Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) twollah


twollah
nagyúr

A 3DMark-rol mar ezer eve le kellett volna szakadnia a teszteloknek.

Minden gyarto ott csal ebben ahol csak tud.

(#352) twollah válasza Chris05 (#348) üzenetére


twollah
nagyúr

En mar elobbrol is emlekszek valami hasonlo megoldasra.

Egyszeruen csak elokaptak a fiok melyerol es atneveztek.

(#353) DemonDani válasza twollah (#351) üzenetére


DemonDani
addikt

A baj az hogy tesztprogramok mindig lesznek, és ezekben mindig ott lesz a csalás esélye...

Gameket sem lenne szabad a beépített benchmarkal mérni, ha van, mert ott is felmerül, ha más nem akkor a gyanú, de az is bőven elég.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#354) zoltanz válasza Sennalacy (#320) üzenetére


zoltanz
nagyúr

50-60% sok?
Azért szembetűnően szeb lesz a grafika, valamikor a Geforce 2-3 időkben ugyanennyi teljesítménycsökkenés volt az 2X vagy 4X supersampling anitaliasing vagy AntiAliasing multisampling és az AF bekapcsolásával, ennyit javúlt kb az illúzió akkor is és használták előszeretettel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#355) Chris05 válasza Sennalacy (#320) üzenetére


Chris05
csendes tag

Ez az 50-60% még azért elfogadható. 1 hónapja jelentek meg a kártyák, még sok FPS-t fognak találni a driver optimalizálásával. Minden új ATi termékre jellemző (sajnos), hogy kell 3-6 hónap, mire magához térnek a kártyák teljesen. nVIDIA ebben sokkal jobb (szerintem).

(#356) twollah válasza DemonDani (#353) üzenetére


twollah
nagyúr

Ezert kene atnevezeni a teszteloknek a 3DMark akarhanyat barmi masra.
Mondjuk Anyamtyukja.exe-re es ugy futtatni a teszteket.

A masik megoldas az lenne, hogy egyszer atnevezve es nem atnevezve kene futtatni a 3DMark-ot az ha a ket meres kozott kirivo a kulonbseg azonnal jelezni kell.

Oh...
Bocsanat bilibe log a kezem, ennek a szponzorok nem orulnenek ha kiderulnenek a turpissagok.

(#357) DemonDani válasza twollah (#356) üzenetére


DemonDani
addikt

:DDD igen
De mjuk az is ottvan a háttérben hogy azért nem minden progi szereti hogyha átnevezik, aka nem fog utána elindulni. De egyik megoldásnak ez jó. igazad van, de ezekben a programokban általában ki is szoktak bukni a turpisságok (persze idő kérdése a dolog)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#358) orbano válasza ityam (#349) üzenetére


orbano
félisten

annyira nem tudott húdesokat, és gyanítom annyira nem is volt jó a teljesítménye, hogy megérje a felhasnálók kevesebb mint fele miatt a modellezésbe bevinni a truform kezelését. a mostani triangulator ennel azert "kicsit" tobbet tud.
a leporolasrol meg annyit, hogy matematikusok mar akkor kitalaltak ezt, amikor meg asztali szamitogep sem letezett kb :) de ez elmondhato a real time render java reszerol.

A vér nem válik VAZZE!™

(#359) Zeratul válasza zoltanz (#354) üzenetére


Zeratul
addikt

Tegyük hozzá hogy ebben a bencmarkban mindent amit lehetett tesszeláltak, valós felhasználási környezetben inkább fognak kompromisszumot kötni és csak kamerafókuszban lévő objektumok és környezet lesz tesszalálva, bár Crytechéket ismerve képesek lesznek minden egyes göröngyöt és fűszálat tesszeláltatni.

(#360) Bici válasza twollah (#356) üzenetére


Bici
félisten

Addig "jó", amíg átnevezéssel meg lehet tudni az igazságot.
Ha minden tesztoldal átnevezgetne, akkor a fejlesztők ravaszabb módszert alkalmaznának, amit nem fogunk tudni egy egyszerű művelettel semlegesíteni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#361) pisti válasza #97544192 (#138) üzenetére


pisti
őstag

Nem örülne az Nvidia bukásának senki és nem is az embereken múlik itt akik jogosan nevetnek az ilyen vicceken, neked kéne kicsit lazábban kezelni a dolgot és nem ilyen húbeletroll módjára megfogalmazni néha a mondanivalód...

Egyébként valóban parasztvakítósnak is fel lehet fogni az összehasonlító videót. Bár az leginkább azt mutatja, hogy miből csináltak mit, mire képes a tesszeláció, ha meg akarnak vele csinálni valamit. Nem pedig azt, hogy dx9 alatt csak sima lejtő lehet egy lépcső...

(#362) 7Heads Drago válasza tome.jr (#301) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egy kicsit túloztam, de a lényeg az az hogy rosszabbul jár az aki Nvida-t vesz most. Miért?
Többek közt attól hogy az Nvidia marketingesei elégé kitérő válaszokat adnak a Fermi teljesítményét illetően. Meg hogy őket igazából már a GPU piac nem is izgatja. (na meg kamu kártyákat mutogatnak)
Persze lehet hogy csak altatnak, de azt szépen csinálják.
Adnak-e el Nvidia-t? Persze, mert aki nem ért hozzá az be-etethető. De ha egy gamer most akar kártyát venni, akkor nem fog egy DX10 karit venni, amikor kaphat DX11-et is. És ennek semmi köze sincs az Nvidia vagy AMD fan-sághoz.
Mert szerinted a demon kívül nem is támogatja semmi se a DX11-et?
Én leghamarabb a Crysis 2 megjelenése után fogok kártyát cserélni. Addig nem tudnám kihasználni az ERŐT.
Ui.: Akkora Ati-Amd fan vagyok Intel a procim, és legalább 4 éve nem volt csak Nvidia kártyám. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#363) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Senkinek sincs BattleForge -on kedve játszani és fps-t mérni?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#364) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Én most futtattam le, íme az eredmény:

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#365) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ezt láttátok már?
DX10 vs DX11

Van különbség rendesen... Mintha már fénykép lenne. Kár hogy nem mindkét oldalra ugyanaz a figura került.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#366) Televan74 válasza 7Heads Drago (#365) üzenetére


Televan74
nagyúr

Igen. Az egyik fekete, a másik fehér. :DD

Bocs, ezt nem bírtam kihagyni. De a Dx11 -es nagyon jó. Én első ránézésre azt hittem , hogy egy fénykép. :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#367) 7Heads Drago válasza Televan74 (#366) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Televan?
Már az is....
Ezt meg én nem tudtam kihagyni... :) :) :)
Bocsika

Nincs kizárva hogy fénykép. Csalnak ezek az Amd-nél. Lehet hogy az egyik technikus beöltözött. :DD
Illetve most hogy az Nvidia seregeit szétverték otthon pihenhetnek a katonák.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#368) Abu85 válasza 7Heads Drago (#365) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Há me a második fej fénykép is. Valamelyik filmből van, már nem emlékszem melyik. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#369) Dr. Romano válasza 7Heads Drago (#365) üzenetére


Dr. Romano
veterán

LoL :D
Ez meg itt a Half Life 3 DX11-es képernyő lopása. Ez is már fotominőség :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#370) XoZ válasza Abu85 (#368) üzenetére


XoZ
aktív tag

Ha már itt vagy Abu, akkor kérdeznék egyet, ami részben ontopik is :) Az 5xxx kártyáknál megmaradt a régi Xenos kompatibilis tesszellátor is? Futtattam a Froblins demo-t egy 5770-esen, és működött a tesszelláció. A demó Dx10.1-es, tehát ebből arra következtetek, hogy nem tudja használni a DX11-es tesszellátort, és ha jól tudom, az új tesszellátor nem kompatibilis a régivel, tehát megmaradt a régi is a DX11-es chipekben?

(#371) JoolsNOS válasza 7Heads Drago (#362) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ennyi erővel ati dx11et se nagyon érdemes venni!
Miért?
Mert kiforratlan technológia. Kb a 2. 3. széria lesz majd tuti. És az áruk igencsak meg fog zuhanni ha továbbmegy a fejlesztés. És ez remélhetőleg hónapokban mérhető csak.
És nem azért mert nv-m van jelenleg. Nekem mind1 csak adják jó áron és legalább 2* annyit tudjon erőben mint a jelenlegi kártyám.
Akár ati is lehet.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#372) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

752 punkte :)) most boldog vagyok :DD

már tudom mit éreznek a 3dmark függők :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#373) Abu85 válasza XoZ (#370) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A driver támogat egy speciális Xenos butítást, amivel működik a DX11-es tesszellátoron is a Xenos kód. Egyszerű átfordítás ... Nem nehéz kivitelezni, persze nem gyors a megoldás, de a HD 5000 erőből kitolja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#374) VaniliásRönk válasza Abu85 (#373) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez az aminek abszolút semmi értelme nincs, mert a Xenos-t PC-n egy játék sem használta (tudomásom szerint), persze gyakorlatilag fordítva sem lenne értelme.

#372 Mr.Csizmás: 77 :DDD

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#375) #97544192 válasza Dr. Romano (#369) üzenetére


#97544192
törölt tag

ez hatalmas! :C :DD

7heads drago: én ennek a képnek nem hiszek, mert a directx10-es kép is kamu, akkor a másikra mit lehetne mondani... ultrakamu? :D

pisti: igazad van minden tekintetből, de én ezt akkor is egy kicsit kitolásnak tartom. persze, mondom a 285-ömmel, de akkor is... most mindenki váltson directx11-re, mert 1-el több játék lesz az évben... fú de jó! azért, mert gyorsabban lehet fejleszteni rá, még nem fogják ezt kihasználni... miért is tennék? attól még úgyis letöltik majd az emberek, nincs benne haszon, ééés ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#376) Abu85 válasza VaniliásRönk (#374) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tíz sor a fordító rutin ... nem nagy kunszt. :) Legalább működik a Froblins tesszellálás a HD 5000-en is. Értelmét csak a fejlesztők látják, mert a tesselation SDK-hoz elég a HD 5000-et használni, és azon tesztelhető minden tesszellátoros kód. Még az Xbox-os is. :) Ez Xbox360-as fejlesztéseknél nagy segítség.

BR4D: Pontosan a warez miatt kell egyre kevesebb pénzt rakni a PC-s fejlesztésekbe. A DX11-es kód ilyenkor legjobb választás, mert gyors lesz a motor, és az API visszaskáláz a gyengébb kártyákra. Ezért ugrottak rá a fejlesztők. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#377) VaniliásRönk válasza Abu85 (#376) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Így már más a fekvése. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#378) 7Heads Drago válasza #97544192 (#375) üzenetére


7Heads Drago
veterán

xxx
Én is kíváncsi leszek.
Mert ha ez egy teszt arc, akkor nem jelent semmi se, mert valós játékban nem fogják alkalmazni. Ha pedig játékban is alkalmazható lesz, akkor a Crysis2-ben választhatók pattanást az ellen arcán, hogy mit szeretnék kinyomni golyóval...
Mint ahogy hullámzó kebleket sem láttam egy játékban sem. :O Pedig örültem volna neki. ;]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#379) zuchy válasza Dr. Romano (#369) üzenetére


zuchy
őstag

Teszelátor keményen dolgozik, az útpadkán látszik a legjobban, compute shaderrel van számíttatva az autók és a járókelők AI-ja. ;] :DDD

PC-STYLE.hu

(#380) Mr.Csizmás válasza Dr. Romano (#369) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez ratyi, a víz sima static mirror :DDD

VaníliásRönk: azt meg hogy? :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#381) 7Heads Drago válasza zuchy (#379) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez meg a Crysis 2-ből a jeges pálya:

he-he :P

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#382) dezz válasza Raymond (#140) üzenetére


dezz
nagyúr

Bizonyára azt akarták demonstrálni, hogy a tesszelátor lépcsőt is tud generálni. Ha jobban megnézed, nem azt volt odaírva, hogy "DX9/10 vs. DX11", hanem tesselation on(/off).

Ugyanakkor, az is igaz, hogy játékokban nyilván nem szúrnak majd ki ennyire a DX9, és főleg DX10.x-es kártyák tulajdonosaival, hogy még lépcső sem lesz náluk. :DDD

Egyébként elég furán néznek ki azok a cserepek a recés ívekkel. Remélem, ezt jobban is meg lehet oldani. Szóval, nem a hw butasága.

(#383) Vigneau


Vigneau
félisten

Láma kérdés, de XP alatt is fut a progi, vagy csak Win7-en?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#384) #49155328


#49155328
törölt tag

Ha már van 5-ös szériás vga-tok érdemes megkukkantani azt a két techdemot. Odab@sz ! :D

Ladybug
Mecha

Innen szedhető /ngohq.com/
Regizni kell.

(#385) VaniliásRönk válasza Mr.Csizmás (#380) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Integrált VGA. :)) De egy X4500MHD-nál így is másfélszer gyorsabb, ennyi öröm nekem is jutott. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#386) JoolsNOS válasza Vigneau (#383) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Működik!

7Heads Drago: a batmanban ringanak a cicik, csak nem olyan feltünően.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#387) Mr.Csizmás válasza JoolsNOS (#386) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az nem a fiziksz hatása? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#388) VaniliásRönk válasza Mr.Csizmás (#387) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem mindegy, hogy PhysX-esek vagy tesszaláltak a cicik? :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#389) Mr.Csizmás válasza VaniliásRönk (#388) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem kérdezd meg az asszonyt erről :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#390) VaniliásRönk válasza Mr.Csizmás (#389) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

És ha azok sem valódiak? :DDD Rá kéne kéne tetováltatni, hogy The way it's meant to be played...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#391) #31757056


#31757056
törölt tag

Olvastam itt a hozzászólásokat, próbálom kideríteni, hogy vajon a HD4000-ben lévő tesszellátort miért nem használja ki ez a program? Nem tették bele, vagy maga DX10.1 API nem támogatja ezt a tesszellátort? Vagy miért? Bocs a láma kérdésért, de most néztem meg a Gamepod-ra felrakott HD videót, és durván látszik, hogy mennyit számítana a tesszellátor, ha mondjuk futna az én kártyámmal is... (HD4000)

Egyébként leváltottam a 9.8-as katát 9.10-re és most ugyanazzal a sebességgel megy DX10 és DX11 (tudom, hogy nem valós DX11) módban is a Heaven, a 9.8-al DX11 módban majd 5 átlag FPS-el lassabb volt ugyanazokon a beállításokon. Valaki esetleg tapasztalt hasonlót?

Egyébként már legalább 15-ször végignéztem de DX9 módhoz képest felfelé egyáltalán nem látok szépülést, csak lassulást a tesztben. :)

(#392) Mr.Csizmás válasza VaniliásRönk (#390) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

j8 :DDD

(#391) Cayman ha van lépcsőd, akkor tesszeláció is. Dx10.1-ben nincs natív tesszeláció, úgytudom ( :F )

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#393) #31757056 válasza Mr.Csizmás (#392) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nincsen itt semmi, tolom neki ezerrel az F3 gombot is, egy lépcsőfok se látszik, se a cserepek, se a macskakő, se semmi, sík textúrák csak. :N Hát akkor meg nem tudom minek foglalja a felesleges helyet, alkatrészt, költséget a HD4000-be épített tesszellátor. :U

(#394) VaniliásRönk válasza #31757056 (#393) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A DX11 és a Xenos tesszalátor sajnos nem kompatibilis, és nincsenek is egy súlycsoportban.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#395) Mr.Csizmás válasza VaniliásRönk (#394) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Akkor a 4830-ban a tesszelátoromat mire tudom használni?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#396) gbors válasza Kicsimix (#298) üzenetére


gbors
nagyúr

az 5870 sehol nem hozza az 5770 dupláját - ha egyszer lesz WHQL catalyst az 5770-hez, akkor csinálok erről egy elemzést :)

#350
"Egyszerűen az új API azt adja, amire a programozók vágynak."
Az majd inkább a teljes szoftver render lesz

Dehogyis. Nagyon komoly ára lesz annak a fene nagy szabadságnak, fogják majd sokan visszasírni a jelenlegi kötött pipeline-t...

#384
Sosem értettem, mi annyira jó a depth of fieldben :F Az o-i-t viszont tetszetős!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#397) VaniliásRönk válasza Mr.Csizmás (#395) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Futtathatod rajta a Froblins techdemót... :(

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#398) PowerBuldog válasza Mr.Csizmás (#395) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Gyakorlatilag semmire. :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#399) 7Heads Drago válasza Mr.Csizmás (#395) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Esetleg tojás sütésre? :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#400) bozont válasza #31757056 (#391) üzenetére


bozont
veterán

Nálam a 9.8-al sincs sebességbeli különbség, de a DX9 is csak minimálisan gyorsabb. Viszont az nekem is feltűnt, azaz nem tűnik úgy mintha sok különbség lenne képminőség és effektek terén a DX módok között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.