Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Én a windows-on megosztott fényképeket szerettem volna elérni tableten vagy telefonon, otthoni hálón de valami borzalmasan lassan tölti le a képeket, meg eleve a thumbnail-eket. És nem is cacheli be, így állandóan újrakezdi. Én itt hagytam fel az egésszel. (Ha azóta ez javult akkor fixme) Ha meg csak a telefonról akarok valamit akkor airdroid nagyon frankó megoldás, bár az is inkább kisebb fájlok mozgatására javasolt.

(#2) ljungberg


ljungberg
tag

Alternatíva FTPDroid

Jó kis progik, ha nem akarok kábellel vacakolni.

(#3) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Köszi a tippet! Eddig nem is vettem észre, hogy az ES is tud ftpszervert.

(#4) vgergo


vgergo
aktív tag

Én ezt használom erre a feladatra.
ftp-n kívül még tud néhány server

- CVS Server
- DC Hub Server (Direct Connect Hub)
- DHCP Server
- DHCP Proxy Server
- DLNA Server
- DNS Server
- Dynamic DNS Updater: DDNS services ChangeIP, DNSdynamic, DNSexit, DNSMadeEasy, DNS-O-Matic, DNSPark, DtDNS, DynDNS, easyDNS, eNom, HE.net, Joker, Namecheap, No-IP, ZoneEdit
- eDonkey Server
- Email Server: POP3, SMTP
- FTP Proxy Server
- FTP Server
- FTPS Server
- FTPES Server
- Flash Policy Server
- Git Server
- Gopher Server
- HTTP Proxy Server
- HTTP Snoop Server
- ICAP Server
- IRC Bot
- IRC Server
- ISCSI Server
- Icecast Server
- Load Balancer Server
- LPD Server (Printer Server)
- MQTT Server
- Memcached Server
- MongoDB Server
- Multicast DNS Server (Bonjour)
- MySQL Server
- NFS Server
- NTP Server
- NZB Downloader Client
- Napster Server
- PHP Server and Lighttpd Server (optional PHPMyAdmin and more)
- Port Forwarder
- Proxy Server
- PXE Server (Network Boot)
- Remote Control App Server
- Rsync Server
- RTMP Server
- RTMP Proxy Server
- SMB / CIFS Server (Samba)
- SMPP Server
- SMS Gateway
- SOCKS Server
- SSH Server
- SCP Server
- Server Monitor
- SFTP Server
- SIP Server
- Stomp Server
- Styx Server
- Syslog Server
- TFTP Server
- Telnet Server
- Test Server: Echo, Discard, CHARGEN, QOTD
- Time Server
- Torrent Downloader Client
- Torrent Tracker Server
- Trigger Server
- Unison Server
- UPnP Port Mapper
- VNC Server
- VPN Server
- Wake On LAN client (WOL)
- Web Server
- WebDAV Server
- WebSocket Server
- X11 Server
- XMPP Server / Jabber Server

(#5) bzoley


bzoley
veterán

Erre egy végtelenül egyszerű, Wellftp nevű appot használok. Egy gombnyomás, és máris matathatok a gépről TC-ben. Jobb, mint állandóan a géphez mászkálni, kábelt dugdosni.

(#6) Necc


Necc
addikt

Es ha kovetkezo alkalommal a router masik IP cimet oszt ki DHCP-n a telefonnak, akkor maris bukott a tortenet.
Nem artana megemliteni azt is, hogy celszeru allando IP cimet kiszotani az eszkozeinknek, vagy olyan megoldast talalni ami netbios nevet hasznal a keszulek azonositasahoz igy nem kell IP cimekkel szoszolni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7) Gézengúz válasza Necc (#6) üzenetére


Gézengúz
addikt

A modernebb routerekben simán beállítható, hogy adott MAC címekhez mindig ugyanazt az IP-t rendelje...

(#8) skul0 válasza Necc (#6) üzenetére


skul0
aktív tag

Jogos, ezt valóban fontos lett volna megemlíteni, valószínűleg pótolni fogom.

@ ljungberg:
Tudom hogy sok program van még erre a feladatra, de mint írtam én az ES File Explorer ezen tulajdonságát akartam bemutatni, mert feleslegesnek tartom másik program használatát, ha ez is tudja. (Bár régebben okozott ez igazán gondot számomra, mikor véges volt a tárhely a telefonon, de azóta hozzászoktam.)

(#9) disy68


disy68
aktív tag

Szerintem fölösleges ftp-vel mókolni. Samba megosztás a legegyszerűbb, pláne windows mellé - ezt a protokollt használja a windows is a megosztásokhoz. Példáül ezzel, de van egyéb progi is a célra.

Beállítjuk a megosztást, utána megjelenik a hálózati helyek között, nem kell ip, stb.

A másik lehetőség, hogy ugyanezt fordítva csináljuk, windows alatt jobbklikk -> megosztás, amit a cikkben is említett Es File Explorer-ben a lan fül alatt kitallózhatjuk - illetve scan -> ami megtalálja a hálózaton lévő megosztásokat. Én ezt a megoldást szoktam használni, mivel inkább a gépről a telefonra/tabletre szoktam másolgatni.

Nomeg eszközök közötti adatcsere/szinkronizáció feladatokra a BitSync is kiváló megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#10) petipetya


petipetya
nagyúr

Win 7 alatt megcsináltam, működik. Köszi a cikket és a kommentekben található módszereket is. :R

Ubuntu alatt milyen megoldást javasoltok ugyanerre a célra? A Filezillát utálom (meg amúgy az összes ilyen TC szerű fájlkezelőt), így a klasszikus fájlböngészőre várok javaslatokat.

"nincs rá lezsóidő"

(#11) disy68 válasza petipetya (#10) üzenetére


disy68
aktív tag

Software Center-ben rákeresel, hogy samba, van grafikus felülettel is. Már ez a megosztáshoz.

Én amúgy a thunar-t használom fájlkezelőnek, annál van lehetőség a hálózaton lévő megosztások kitallózására.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#12) Hunter2


Hunter2
addikt

én erre dropbox-ot használok. asztali gépen bemásolom a dropbox mappába és pár másodperc múlva fent is van a telefonon.

(#13) petipetya válasza disy68 (#11) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#14) gbors


gbors
nagyúr

ó, nagyon köszi ezt a cikket! fel sem merült bennem, hogy rootolatlan telefonnal is lehet ilyet csinálni. ez így sokkal kényelmesebb.

(#9) disy68: de ha jól látom, a szerverek csak rootolt telefonnal mennek, nem?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15) disy68 válasza gbors (#14) üzenetére


disy68
aktív tag

Igaz ez lemaradt, már annyira megszoktam, hogy root-olt minden készülékem. A samba privilegizált porton (<1024) megy, amit alapból nem nyithat root nélkül androidon alkalmazás. Mehet a protokoll alternatív porton, azonban ezt a Windows nem szereti - Linux alatt nem probléma. Így megy pl. ennél az alkalmazásnál is, root-tal megy Windows-zal, anélkül nem.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#16) ricinus13


ricinus13
senior tag

Köszi az írást. Nekem nagyon tetszik, zenék mozgatására tökéletes mióta a gépem nem ismeri fel a telefonomat(lehet nem kéne odavágni mindenhez :DDD ) Mást nem próbáltam, de nem is fogok egy darabig. :R

(#17) draco31


draco31
veterán

És az miért van, hogy ha egy filmet másolok, ami pl. 1Gb, az hetekig tart?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18) gbors válasza disy68 (#15) üzenetére


gbors
nagyúr

értem :R jobb lenne a samba, de emiatt céges telefont aligha fogok rootolni :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19) Necc válasza gbors (#14) üzenetére


Necc
addikt

Barmilyen szerver megy root nelkul, bizonyos feltetelek teljesulese mellett meg VNC is, a bibi csak ott van hogy nem lehet portot 1024 ala mappelni root nelkul. Mivel a samba a 445-os portot hasznalja, es windows alatt nem lehet megadni a portot, igy a tortenetnek itt vege is van.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#20) lapa válasza petipetya (#10) üzenetére


lapa
veterán

a másik irányba linux + androidhoz van rendes megoldás: sshfs. nagy kár, hogy nem minden verzión működik a fuse miatt. ha viszont igen, akkor az otthoni szerver mappáját tudod kulccsal vagy jelszóval mountolni, akár lanon, akár - ha publikus ssh lehetőség adott - bárhonnan. és mégse egy ftp, hanem rendes titkolt cucc.

(#21) #79335424


#79335424
törölt tag

Solid Explorer is tud FTP szervert. A Servers Ultimate is remek program. Van benne egy simple mód, ahol beállít mindent, majd közli a csatlakozási adatokat.
Ami a router IP -t illeti, nem kell feltétlenül állítgatni, mert közvetlenül is lehet csatlakozni a telón lévő szerverre. A hotspot funkció nem csak arra jó, hogy a teló mobilnetét használjuk. Itt maga a teló a router, amihez a másik eszköz wifije csatlakozik. Ha a csatlakozott eszközön megnézzük az IP -t, akkor az a 192.168.43.xxx lesz. Vagyis a netet adó droid - router IP -je 192.168.43.1 Nálam minden droid ezt mutatja, tehát ezt az IP -t akár "vakon" megadhatjuk a kliensnek. Ha ennek végéhez odabiggyesztjük a megfelelő portot és esetleg könyvtárelérési utat, akkor másik wifis eszközzel, router nélkül is elérjük a telón futó szervert. Ha az egy webszerver, akkor ezzel a módszerrel iPhone -ra, iPad -re is lehet streamelni egy Androidon levő médiát (már ami egyébként lejátszható szifonon).
Persze ez nem egy gyorsvonat ugyanazért, amiért a routeres megoldás, ha mindkét eszköz a 2,4Ghz -es frekvencián van. Ha a router és a készülék lehetővé teszi, akkor érdemes az egyikkel 5Ghz -en csatlakozni. Még jobb, ha az egyik Lan -on csatlakozik a routerhez. Ez lehet a droid is, hiszen létezik usb - lan adapter, amit néhány droid támogat.
Ha már szó esett a csatolásról, akkor talán érdemes megemlíteni a CIFS, illetve NFS csatolást. Ilyenkor a PC -n,vagy NAS -on futó szervert (pl. Samba) becsatoljuk a droid fájlrendszerébe. Ezt pl. MountManager -rel lehet. Ez kernel szintű csatolás, kernel támogatás kell hozzá. Pl. az Androidos miniPC -k tudnak ilyet, de Dorimanx kernellel az SGS2 -n is működik. Ennek a módnak az előnye, hogy minden program helyi mappaként kezeli a csatolást. Pl. a Dolphin böngészőben beállítható a letöltési mappa. Hálózati meghajtót nem lehet megadni, de helyi mappát igen. Így a Dolphin közvetlenül a szerverként működő eszközre tölt le.
Ufff

[ Szerkesztve ]

(#22) gbors válasza Necc (#19) üzenetére


gbors
nagyúr

igen, összeraktam közben. nem nagyon foglalkoztam még a gondolattal sem, mi hogy megy androidon, csak az ragadt meg, hogy samba = root. most okosodtam, és nem utolsósorban megszabadultam a hülye kábelezéstől :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#23) PistiSan


PistiSan
addikt

Eddig szinte mindig AirDroidot használtam!
Most beállítottam a leírásod alapján, úgy érzem az AirDroid kap egy uninstallt, mivel csak másolásra használtam!
Bár ha idegen helyen vagyok, lehet ott egyszerűbb azt használni, itthonra minden esetre marad a te módszered.

(#24) ivana válasza petipetya (#10) üzenetére


ivana
Ármester

Nem használok ubuntut, de szerintem minden értelmes linuxos fájlkezelő támogat ftp-t, a dolphin és a nautilus biztos. Ha samba szerintem azt is.

[ Szerkesztve ]

(#25) emre33


emre33
addikt

Ez ftp.

Sambát támogató progi is létezik?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#26) #79335424 válasza emre33 (#25) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mármint SMB szerver? Van ilyen, de ahhoz a korábban vázolt port problémák miatt root kell.

(#27) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Linux alatt a Filezilla alkalmazást használom, a telefonon pedig az Ftp Szerver alkalmazást.

https://vertigostore.eu

(#28) Paci.


Paci.
tag

Én erre a feladatra a Ghost Commandert használom. Van samba és ftp plugin is hozzá (meg Google Drive és BOX is), nekem elég a samba. Az összes win megosztást látom az hálózaton, ha meg a droidról kell asztalira / laptopra másolni, megy a megosztott dokumentumok közé. Aztán majd ha kell odaülök és kiválogatom.

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#29) #79335424 válasza Paci. (#28) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez azért nem teljesen ugyanaz. Kliens sok fájlkezelőben van. Itt a lényeg a droidon futó szerver. Legyen az Web, FTP, Samba, stb. Ezek közül úgy tűnik, hogy az FTP -re van megoldás root nélkül. Talán a Web is menne, mert az sem ragaszkodik a 80 -as porthoz. Ez streamelésnél lehet hasznos, mert a fájlkezelőkbe épített FTP szerver erre nem alkalmas. Viszont a Webszervernél, megfelelő formátum esetén, kliens oldalon nem kell semmi extra, csak egy böngésző és egy lejátszó. Az meg minden platformon adott. A módszer biztos, hogy működik, csak nekem minden droidom rootolt.

[ Szerkesztve ]

(#30) ivana válasza #79335424 (#29) üzenetére


ivana
Ármester

Azért annak az értelme, hogy a telefonomról streameljek valamit a gépre elég kérdéses. :)

(#31) Paci. válasza #79335424 (#29) üzenetére


Paci.
tag

:R Minden tiszteletem, tényleg nem hálózati meghajtóként használom a telefont - innen indult a cikk ugye. A hétköznapokban viszont teljesen elég ha valamilyen úton drótozgatás nélkül tudok fájlokat mozgatni (képet videót doksikat) oda és vissza.

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#32) #79335424 válasza ivana (#30) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én ezt nem így látom. Pl. ha van egy videó a telón, amit a társaság közösen megnézne, és van mondjuk kéznél egy laptop (sztem életszerű helyzet), akkor sztem jobb annak a kijelzőjét használni. De egyáltalán nem biztos, hogy router is van hozzá és az sem biztos, hogy tied a laptop. Ha azzal kezded, hogy előbb másoljuk át, vagy hangoljuk össze az UpNp szervert a Win Media Playerrel, akkor már meg is van ölve a pillanat varázsa. De egy bediktált számsort 10mp alatt bárki bepötyög a böngészőbe és mehet az eztnézzétekmeg.
Arról nem is szólva, hogy ma már az sem annyira egyértelmű, hogy a PC, az valóban PC. Én pl. otthon, asztali környezetben is Androidot használok, egy RK3188 -as miniPC -n.

(#33) ivana válasza #79335424 (#32) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyen esetben szerintem az usb jobb megoldás, mivel nem kell vele szórakozni.

(#34) #79335424 válasza ivana (#33) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak nem áll ki a telóból az usb csatlakozó. Vagy esetleg kezdjem telepíteni más laptopjára a telóm drivereit? Na ne.

(#35) .-Szenti-. válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


.-Szenti-.
csendes tag

Köszi, végre egy olyan FTP szerver ami használható.. :C

(#36) petipetya válasza #79335424 (#34) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miért kellene? Akárhány gépre dugtam rá a Nexus 4-et, mindig felismerte, mint "pendriveot". Igaz, hogy a win7 esetében kicsit pörög az egérmutató, amíg felismeri, de utána egyből használható. Linux alatt meg csak rádugom és annyi.

Sőt, a múlt héten telepítettem ismerős gépére a win7-et, mert új vinyó került bele (ki más, ha nem én, pedig rühellem más kütyüjét telepíteni), és az a mocsok (elvileg win7 prof sp1 a virágboltból) nem engedte aktiválni a wifit. Mivel lan kábel nem volt kéznél, így a Nexus 4 üzemelt a wifi alól, majd kábelen a gépre dugtam és aktiváltam az usb-n keresztüli internet megosztást. Ekkor elkezdhettem frissíteni a win7-et, és valamikor menet közben aktiválta is a wifit magától, így a telót le tudtam húzni a gépről. A lényeg, hogy ehhez sem volt szükség semmilyen telefonos driverre.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#37) #79335424 válasza petipetya (#36) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ennek nem otthon van jelentősége, ahol csak odanyúlsz a megfelelő kábelért. Nekem fixen van a töltőben a kábel, nem usb csatis. A töltőt szoktam vinni magammal, de külön kábelt csak ritkán. A laptop tulajától sem elvárható, hogy legyen nála kábel. Mellesleg az egész story a kábel nélküli átvitelről szól. Ha kábellel ennyire természetes, akkor mi értelme az egésznek? De tudod mit? Nem szeretnék ezen vitatkozni. Ugord át a mondandómban a webszerver részt és akkor marad az átvitel router nélkül, közvetlenül, két eszköz között.

[ Szerkesztve ]

(#38) csabika0001


csabika0001
senior tag

Köszi! Nagyon tetszett és most már kábel nélkül is elérem.

[ Szerkesztve ]

(#39) disy68 válasza #79335424 (#29) üzenetére


disy68
aktív tag

Üdv, én úgy vagyok vele, ha a lehetőség adja, akkor használjuk az adott feladathoz azt, amit kitaláltak hozzá. Stream esetén az upnp(dlna) az egyik legjobb megoldás - a szerver "bemutatkozik" a hálón, és akár adott eszközre szabottan konvertálja a kért anyagot. Router beállítás kérdése és a nagyvilágba is kiengedhetjük a dolgot (lejelszavazva persze). Ezért írtam a sambát is, aki teheti, annak nagymértékben leegyszerűsíti a dolgát.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#40) #79335424 válasza disy68 (#39) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha már az én hsz -omra reagáltál, akkor fordítsd le légyszi a mondandódat arra a helyzetre, amiről írtam! Bevallom, nekem így elsőre nem nagyon jött össze SGS2 -vel. Ebbe biztos belejátszik, hogy az összes Samu baromság tiltva van. Az allshare -t engedélyeztem, erre rögtön benyögte, hogy ha használni akarom, akkor frissítsem. Jó. Leszedett 32MB -ot, majd közölte, hogy valami Samsung fiókba jelentkezzek be. Na, itt hagytam abba a műveletet. Szóval root nélkül kellene UPNP szervert létrehozni a telón, ami router nélkül, hotspot üzemmódban tud belső hálón streamelni (mert az általam vázolt szituban NINCS ROUTER!). Persze ha ez sikerülne, akkor sem teljes az öröm, mert megfelelő certifikáció nélkül az IOS eszközök nem látnák.

(#41) dgabor80


dgabor80
tag

Ha nem is az általános PC telefon elérésre...de otthonra vannak már bőven gyártói kezdeményezések...számos termékükhöz adják..pl az alaplapgyártók is...

Pl.: Asrock:

Az alaplap támogatja az integrált Qualcomm® Atheros® LAN segítségével végzett távoli ébresztést, így a világ bármely pontjáról csatlakozhat PC-jéhez. Egy okostelefon, tablet vagy másik számítógép használatával távolról elindíthatja, leállíthatja, vezérelheti vagy megfigyelheti számítógépét.Képzelje el, hogy vándorként halad a naplementében számkivetettként, száműzve országából, vagy egy szerűen csak a zöldségesnél van két saroknyira otthonától. Máris hiányzik számítógépe és a következő nagyon is valós dolgokban lehet szüksége a Home Cloud segítségére.

Pl.: Asus

Remote GO!
PC távirányító és házimoziközpont egyben

A Remote GO! összeköti a PC-ket, táblagépeket, okostelefonokat és tévéket vezeték nélkül, egyetlen LAN-kábel és az útválasztó segítségével.. Lehetővé teszi a multimédiás anyagok lejátszását a PC-ről DLNA-kompatibilis készülékeken, bárhonnan elérhetővé teszi a lakáson belül a számítógépet egy mobil készülékről, ugyanakkor lehetővé teszi fájlok átvitelét is a számítógép és a mobil készülék között. Most pedig kibővült az új Cloud GO! funkcióval, amelyik a különféle felhő alapú tárterületeket köti össze és egyetlen kattintással elmenti a PC-n lévő tartalmat.

Az otthoni PC beállítása Remote GO%-val
1.A Wi-Fi környezet beállítása: a PC és az okos készülékek ugyanarra az otthoni hálózatra csatlakoztatása egy meglévő hálózati kábellel és útválasztóval
2.A Remote GO! szoftver telepítése a PC-n
3.Töltse le a Wi-Fi GO! és NFC Remote alkalmazásokat az okos készülékekre (támogatott rendszerek: iOS és Android)
4.A telepítés ezzel kész is – az ASUS Remote GO!-hoz négy ingyenes alkalmazás is jár

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#42) disy68 válasza #79335424 (#40) üzenetére


disy68
aktív tag

Nem véletlen emeltem ki, amit. Amúgy se arra válaszoltam, amiben felvetetted a dolgot.

Bubble UPnP-t próbáltad már? De lehet akár a vlc-t is használni adott esetben. iOS eszköz nincs a közelemben, azokról nem tudok nyilatkozni.

Amúgy én egy pillanatig nem állítom, hogy minden eszközön minden működni fog. A legjobb, ha megismeri az ember a lehetőségeit és ahhoz képest eldönti, mit tud használni a saját kívánalmaihoz, ezért is említettem a sambát és a dlna-t. Nálam ezek otthoni környezetben nagyon bejöttek és használom őket boldogan, ha neked más kényelmes (netán működőképes), akkor használd azt.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#43) Juliuska


Juliuska
senior tag

nagyon elmés! :C
köszönjük szépen

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#44) #79335424 válasza disy68 (#42) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem ez az egész onnan indult, hogy van a haverokkal egy törzshelyünk. Némi túlzással, egy privátklub -féle. Csináltam egy hálózatot, benne egy NAS -sal. NAS -on egy csomó "Linux disztró" és azt hittem, ennyi. Hát nem. Innentől indult csak az igazi küzdelem, a mostakkorhogykellezthasználni. Ezért kerestem egy olyan megoldást, amivel csak annyi a teendő, amennyit a legecccccerűbb user is meg tud oldani telefonos support nélkül. Csináltam belső hálóra egy webszervert és elküldtem mélben a linkjét. Linkre rákattint és ennyi. Mindegy, hogy milyen készüléken és milyen platformon teszi, mert erre minden készüléknek van beépített megoldása (persze, mint írtam, IOS -en korlátozott a lejátszható formátumok száma). Azért biztos, ami tuti, a "Linux disztrók" megosztásban egy "kezelesi_utmutato" nevű mappa az első, benne egy txt. Ugyanez természetesen működik Servers Ultimate -tel is, csak root kell hozzá. De úgy gondolom, hogy ilyen szerverhez nem feltétlenül kell root.

(#45) Underground2


Underground2
tag

Nagyon köszi a cikket! Pont jól jött mert már évek óta az ES-t használom, így nem kell új progit sem feltennem! :)

Annyit fűznék hozzá több mint 1 évre rá, hogy nálam már a Hálózat menü alatt található a Távoli gyors elérés! :R

You'll never walk alone!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.