Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daczkó


daczkó
aktív tag

Remélem fogják is használni

/ignore wwenigma

(#2) gabor7th


gabor7th
addikt

Miért a legnagyobb tudós? A korszakalkotó dolgokat nem ő alkotta. Pl. húrelmélet. Szerette volna, de nem neki sikerült.(ez több munkájára is elmondható...)

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) YAS-dude válasza gabor7th (#2) üzenetére


YAS-dude
őstag

a világ egyik – sokak szerint „a” – legnagyobb tudósát

Neked meg a szövegértés nem sikerült.

(#4) f(x)=exp(x) válasza gabor7th (#2) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Most komolyan ezen akadsz fent? :U

(#5) sultansmith válasza gabor7th (#2) üzenetére


sultansmith
senior tag

Mert neki van a legnagyobb PR-je, és a kocaokoskodók között vezeti a prímet. :)

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Ideje volt már, remélem sok másik emberen segít majd a cucc.

(#7) wwenigma válasza sultansmith (#5) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

kocaokoskodók pfff

de szeretnek en olyan kocaokoskodó lenni mint Ő....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8) lev258


lev258
veterán

Dicséretes lépés. Biztosan sokat segít majd abban, hogy mások számára is elérhető legyen.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9) f(x)=exp(x) válasza sultansmith (#5) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszönjük szépen ezt az értelmes hozzászólást... :R
Ha Ő kocaokoskodó, akkor Te nem tudom mi lehetsz. És egy kérdés: olvastad már valamelyik könyvét? Lehet megváltozna a véleményed...

(#10) agresszor válasza gabor7th (#2) üzenetére


agresszor
csendes tag

Na ja, akkor már inkább Sheldon Cooper, ő sokkal nagyobb tudós :)

(#11) Alexios válasza sultansmith (#5) üzenetére


Alexios
veterán

lol kocaokoskodó persze. korunk egyik legnagyobb fizikusa, attól hogy nem hozzá köthető a húrelmélet van jópár másik ami igen, pl. a hawking sugárzás

(#12) f(x)=exp(x) válasza agresszor (#10) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

:DDD

adam014: +1

[ Szerkesztve ]

(#13) Kékes525 válasza gabor7th (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Nemcsak nagy tudós, hanem az egyik legnagyobb ember. :R Akaratereje rendkívüli. Hány ember tudnak ilyen körülmények között ekkora karriert befutni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Honnan jon mostanaban ez a sok ujnickes idiota troll? Nyar van, kiszabadultak a sulibol, vagy mi?

(#15) doooo


doooo
veterán

Hogy mennyi tudatlan paraszt fordul meg erre... :U Fogalmuk sincs a cikkben szereplő emberről, de csak úgy bugyog belőlük a rengeteg baromság... :W

(#16) f(x)=exp(x) válasza FoxiestFox (#14) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem tudom, de lassan már a gyakori kérdések színvonalán vagyunk. Semmi tartalma a hozzászólások nagy részének, mert csak az ostobaság folyik mindenhol.

(#17) mirci18


mirci18
addikt

Ne haragudjatok de az ilyen embereket bannolni kéne aki ahelyett hogy értelmeset ír direkt negatív kötözködő hozzászólást ír.
Úgy és olyan szinten mint egy ovodás.
Főleg úgy hogy semmit nem tud erről az emberről nemhogy egy könyvet nem olvasott el róla vagy tőle de valószínűleg az életrajzi filmjét sem látta.
Arról semmit sem tudnak hogy mennyit tett az emberiségért mennyit tett a technológia fejlődéséért.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#18) sicli


sicli
tag

A cikk egy szoftverről szól! Ami hasznos és jó. Az, hogy S. Hawking-ról kinek mi a véleménye, ehhez nem kapcsolódik.

Emberek ennyire ráérnek, hogy mindig sikerül kiragadni a "lényeget", ez valami fantasztikus!:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#19) aram01


aram01
nagyúr

Nagy koponya :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) davidsone válasza aram01 (#19) üzenetére


davidsone
addikt

szerintem kicsit túl van sztárolva

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#21) sultansmith válasza wwenigma (#7) üzenetére


sultansmith
senior tag

A saját tudományában bizony ez a titulusa, mert amellett hogy elméleti fizikus (ami már eleve teóriákról, elképzelésekről és következtetésekről szól) még népszerűvé is tudott válni. Nem biztos hogy azért, mert olyan okos és éleslátású. Ő amolyan vakok közötti király, nekünk sokat mond a neve, de a saját tudományában nagyon sok elismertebb és jóval nagyobb kvalitású "okoskodó" van.

Egyébként a sok Hawking fan tegye már a szívére a kezét, és soroljon már fel még három elméleti fizikust. Sheldon Cooper nem ér. :)

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#22) dajkopali


dajkopali
addikt

ööö.. hogy is mondjam
a hír arról szól, hogy az Intel - nyilván marketingből, de ez mindegy - egy súlyosan beteg, ám kiváló képességű tudóst több évtizede segít egy egyedi fejlesztéssel
ezt most - nyilván megint csak marketing okokból, de megint mindegy - nyilvánossá tették
nem erről kéne beszélni?

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#23) sultansmith válasza dajkopali (#22) üzenetére


sultansmith
senior tag

Jólvan.

Ez ügyből meg az intel milyen egy szemét aljas népség, hogy eddig nem volt nyilvános az a technológia, amivel beteg embereken tudtak volna segíteni - pénzért vagy sem.

Most pedig egy beteg ember népszerűségét kihasználva reklámoz egy terméket.

Ez is szomorú.

De most pár emberhez talán eljuthat ez a technológia.

Ez meg jó. :))

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#24) aram01 válasza davidsone (#20) üzenetére


aram01
nagyúr

Mármint hogy nagy koponya?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#25) Kékes525 válasza dajkopali (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van. Remélem nagyon sok emberen fog ez segíteni és más cégek is követik az Intel példáját.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) davidsone válasza aram01 (#24) üzenetére


davidsone
addikt

én is az vagyok mégsem ismersz :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

De érdekes, hogy egyesek pont azon akadnak fent mindig, amin nem kéne :D
Amúgy értem, hogy leginkább min akadnak fel a legtöbben, a hülye fogalmazáson, mint pl. hogy a "világ egyik", ilyenkor lehetne csak a Földre szűkíteni, maga a Föld az nem az egész világot jelenti, ha már a tudományról van szó.
Egyébként tényleg nagy ember és bámulatos, hogy mit vitt véghez a körülmények ellenére, én például ilyen körülmények között azt se tudnám, hogy mit csináljak, ő pedig a tudománynak szentelte az egész életét és meg is lett az eredménye, tehát nem fikázni kellene, mert kevés olyan ember van mint ő, aki tényleg tesz valamit az emberiségért, nem úgy mint a sok otthon a gép előtt ülő fikázós ember, aki egész életében semmi hasznosat nem csinál.

Ami a szoftvert illeti, remélem sokaknak segít majd, bár eléggé későn tették közzé.

(#28) aram01 válasza davidsone (#26) üzenetére


aram01
nagyúr


;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) davidsone válasza aram01 (#28) üzenetére


davidsone
addikt

:DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#30) velizare válasza sultansmith (#21) üzenetére


velizare
nagyúr

peter higgs, charles thorn és tony stark. xD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31) tecsu válasza sultansmith (#23) üzenetére


tecsu
addikt

Egyetértek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) Alchemist válasza gabor7th (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

S. H. jól tud elméleteket gyártani, de erre nem adnak Nobel-t...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#33) Alchemist válasza agresszor (#10) üzenetére


Alchemist
addikt

Nope.
:)) :)) :))

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#34) fairi válasza gabor7th (#2) üzenetére


fairi
addikt

Húrelmélet lehet matematikailag szép (aki érti talán meg tudja mondani),de könnyen lehet a valósághoz nincs sok köze.
Kidolgozója akkor kerül a legnagyobb tudósok közé ha kb be is lesz bizonyítva.

(#35) tatabike


tatabike
őstag

Az igen. Idejönnek a nagyokosok leszólni egy tudóst a kegyelem kettes érettségijükkel, aztán meg mikor útba igazítják Őket, még nekik áll feljebb. Hajrá, hozzátok a színvonalat, csak így tovább... istenem, ennyi kretént...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#36) agresszor válasza mirci18 (#17) üzenetére


agresszor
csendes tag

"Arról semmit sem tudnak hogy mennyit tett az emberiségért mennyit tett a technológia fejlődéséért"

Minden tisztelem SH-é, de arról azért mesélhetnél, hogy mennyit tett a technológia fejlődéséért... Azon kívül, hohy egyik fő elfoglaltsága manapság az, hogy a robotok és az AI fejlesztések ellen lobbizik és ír alá petíciókat lépten-nyomon, meh Skynetet vizionál :) pedig elsősorban az AI fejlesztéseknek köszönhetően tud jelenleg is kommunikálni a külvilággal....

(#37) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Gonosz dolog, de vicces lesz, ha ezt (is) feltorik.

(#38) Alteran-IT válasza agresszor (#36) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A robotokkal kapcsolatban csak egy kérdés. Mi szükség van emberre, ha egy robot elvégzi ugyan azt jobban, amit egy ember el tud végezni? Hát elmondom, hogy semmi, azon kívül belemehetnénk még a gyilkolós robot témába is, főleg hogy ő a hadi felhasználásukat ellenzi, de inkább hagyjuk. Mindennek van értelme, csak a megfelelő oldalról kell nézni.

turbulencia8: És mi lesz, valaki majd csúnya szavakat mondat vele? Ugyan már, meg egyébként mit törnek fel rajta? :) Max kihasználják azt hogy nyílt, meg ugye az egészhez valamilyen hálózat is kell, vagyis a "feltöréshez" (ami ebben az esetben nem hinném, hogy van), hacsak nem valami másra gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#39) daczkó válasza turbulencia8 (#37) üzenetére


daczkó
aktív tag

Mit törnek fel egy nyílt forráskódú rendszeren?

/ignore wwenigma

(#40) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Nagy koponya vagy Bob :D

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#41) tomazin


tomazin
veterán

akkor kapja az ember ezt a kutyás avatart, ha regisztráláskor a "kettő + 3" kérdésre lehet érezni, hogy nem bot, csak ööö nem olyan okos? (eddig 2/2)

komolyan azért fikázni egy embert meg tudósceleb (inkább a tudományt reklámozza)? nem tudom feltűnt-e, hogy a felnövő korosztályt egy idiótákból celebbé avanzsált réteg "mozgatja". Ha Hawking nem bírna összeadni 2 számot, de a jelenlegi arculattal és bevállalással motiválna fogékony embereket, még akkor sem szólhatna rá senki egy rossz szót sem.
A tudományos munkáját meg egy impakt faktor linkelése után nyugodtan lehet fikázni, de gyanítom az itt nem sok embernek van.

[ Szerkesztve ]

(#42) tecsu válasza tomazin (#41) üzenetére


tecsu
addikt

Abban igazad van, hogy egy "tudósceleb" még mindig ezerszer jobb példakép vagy interjúalany stb. mint az igazi celebek, de itt nem erről volt szó.
Csak meg lett említve, hogy az árnyékában - esetleg - vannak nagyobb koponyák is, ahogy Einstein háta mögött is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#43) Kékes525 válasza Alteran-IT (#38) üzenetére


Kékes525
félisten

Az emberek többségének nagyon fals elképzelése van a jövő robotjairól. Habár nagyon nehéz megjósolni őket, azt azért elmondhatjuk, hogy biztosan nem lesznek olyanok mint a Star Trekben a borgok, vagy a Star Warsban lévők.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) tatabike válasza Kékes525 (#43) üzenetére


tatabike
őstag

Azok nem borgok, hanem a Borg.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45) Kékes525 válasza tatabike (#44) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, ők "királyi egyesszámot" használnak magukra.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) f(x)=exp(x) válasza tecsu (#42) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hát most na! Ő azért lett ilyen híres, mert a laikusoknak írt könyveit olvassák (minden 7. emberre jut egy Az idő rövid történetéből), emellett a TV-ben is feltűnik néha-néha. Remélem azért azt tudjátok, hogy temérdek szakmai sikere is van.
Szerintem meg nincs olyan, hogy okosabb, vagy nagyobb koponya, mert ezt most úgyse tudhatjuk. Majd 1-2 évszázad múlva meglátjuk, hogy kinek mennyi dologra sikerült rájönnie, mert most pl.: a húrelméletet se tudjuk bizonyítani.
Einstein viszont rengeteget tett le az "úgynevezett" tudomány asztalára, bár neki is volt hatalmas tévedése is, és Ő is nagy hírességnek örvendett, és tényleg volt olyan, aki a "hibásan" gondolkodó Einstein helyett a helyes elméletet fektette le (ha valakit érdekel utánanéz).
De ez volt az utolsó OFF-om.

(#47) Kékes525 válasza f(x)=exp(x) (#46) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi volt Einstein hatalmas tévedése? Amit annak tartanak, ő maga is annak tartott (a kozmikus állandó), arról mostanában derült ki, hogy igaz. Lásd sötét energia. Talán a kvantummechanika elutasítását lehetne felhozni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) f(x)=exp(x) válasza Kékes525 (#47) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hmm, erről nem tudtam. Leragadtam annál, hogy próbálják igazolni ezt, de eredményről ezidáig nem hallottam. Utánanézek mindenképp, köszi!

(#49) Kékes525 válasza f(x)=exp(x) (#48) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, rosszul írtam (kozmikus állandó) az a kozmológiai állandó akart lenni. Sötét energia, Kozmológiai állandó, sötét energia

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) f(x)=exp(x) válasza Kékes525 (#49) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Semmi gond! Nekem a kozmikus sebességekről kellett kiselőadást tartanom gimiben, szép emlékek... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.