Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ellia


Ellia
addikt

Mint földtudományi BSC-és hallgató örömmel látom az ilyen írásokat :) Bár az ásványok nem az én világom, a gyűjtésükhöz máshogy állok(nekem is van itt ott pár darab).

Köszi az írást!

(#2) Lenry


Lenry
félisten

érdekes olvasmány volt egy számomra eddig teljesen ismeretlen területről

nagyon köszönöm a cikket :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Ellia válasza Ellia (#1) üzenetére


Ellia
addikt

Bár egy dolgot kihagytál! Ha egy földtudományokban jártas ember kimegy terepre akár dolgozni akár gyűjteni akkor első dolga felmérni, hogy merre van legközelebb kocsma! Aranyszabály! :)

(#4) szabod válasza Ellia (#3) üzenetére


szabod
senior tag

Igaz, ezt már az Uncyclopedia is megmondta, hogy a geológusok az első alkohol alapú életformák :D

Szintén földtudós? Hol? :)

(#5) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Meglepett, hogy Gyöngyösorosziban is lehet Achátot találni. Azt hittem az csak ilyen egzotikus helyeken lelhető fel.

⭐ Stella

(#6) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Nagyon szépen összeszedted a dolgokat, gratulálok! :C

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7) szabod válasza radi8tor (#5) üzenetére


szabod
senior tag

Nem-nem, hazánkban is találni szép számmal, főleg a Mátrában és a Tokaji-hegységben. A Mátrában Gyöngyösoroszi és Gyöngyöstarján, ami "ontja magából" az achátokat, utóbbi helyről vannak az asztalon levők is. :)

#2 #6: Köszönöm! :)

(#8) #56573440


#56573440
törölt tag

az elte ásványtárban voltam már, zseniális volt :R mondjuk "belsős" ember vitt, így vezettek, magyaráztak, mutogattak. eddig nem nem igazán érdekelt a téma, de ott kilóra megvettek :B

(#9) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Köszi a cikket! Ez egy érdekes és gyönyörű hobbi! :K

Verba volant, scripta manent.

(#10) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Gratulálok az írásodhoz. Alapos munka. Maga a gyűjtés pedig gondolom sok örömet okoz számodra. Jómagam hosszú évtizedeken keresztül készítettem műkövet, de a terméskővel nem régen foglalkozom. Elszomorít, amikor a kollégákkal a kövekről próbálok beszélni és többnyire csak olyan szinten ismerik, hogy melyik bányából származik.

(#11) .mf


.mf
veterán

Natessék, még egy kis nosztalgia :) Kösz! :R
Talán otthon a szüleimnél még most is megvan néhány, amit megtartottam. Még kisiskolás koromban nekem is volt olyan, hogy mentem kőfejtőbe, aztán egy pár kiló kővel tértem haza :))
S ha már itt vagyok, s eszembejutottak ezek, hátha van tipped: otthon van valami ásványom, aminek típusára régen nem jöttem rá. Fekete, "szálkás", nagyrészt egy irányba mutató tüskékkel, amik elég törékenyek, de néhány helyen pedig egyenes síkok maradtak meg (de nem geometriai formák). Eddig semmi extra, de ha nap süt rá, akkor szivárványszínben csillog, de leginkább kék és sárga...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) szabod válasza .mf (#11) üzenetére


szabod
senior tag

Ha küldesz képet könnyebb lehet meghatározni, egyébként így leírás alapján antimonit ami eszembe jut.

(#13) waithEard


waithEard
őstag

Köszi a cikket, nagyon tetszett! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#14) Vegadog


Vegadog
tag

Gratula a cikkért :R , én csak szőrmentén vagyok érintett a témában (szívesen nézek kiállításokat), de azt érzékelem, hogy rendesen rá lehet kattanni erre a témára.

(#15) szabi911


szabi911
csendes tag

nekem majd szerdán lesz 1 eladó ásványom ha vkit érdekel majd püben irjon
amit tudni kell róla:

smaragdzöld 106g
csiszolatlan

szabi

(#16) deiksupp


deiksupp
csendes tag

Szép!

A kedvenceim:

Geóda

Achát

Pirit

Opál

(#17) buherka


buherka
addikt

Hmmm...
Látok egy kis hasonlóságot... :D

Jó kis kolozsvári szalonna... :P

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#18) mpierre


mpierre
veterán

Nálam is kitört a nosztalgia... :DDD Köszönöm a cikket. Jó volt olvasni.
Még a Hűvösvölgyi napközis táborban rúgtam bele egy kőbe, ami ízlésesen elrepülve és a jó oldalán landolva egy rakat kalcitkristályt villantott felém, mint egy protkó. Ez elég régen volt. Kb 3 cipős doboznyi és jó pár évnyi ásvány és kőzetgyűjtés után hagytam abba ezt a hobbit. Még mindig megvan valahol... Remélem.
A kedvencem nem is ásvány, hanem inkább üvegszerű anyag. Tengizből származik. Olaj, tűz és homok kölcsönhatása után keletkezett. Szép kékes színben játszik.

F34R: Jó esetben nem törik bele a fogad... ;]

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19) F34R válasza buherka (#17) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD alsó fenomabb :))

(#20) szabod válasza buherka (#17) üzenetére


szabod
senior tag

nem te vagy az első, már mások is megjegyezték, pl aki csiszolta :D

(#21) GeryFlash


GeryFlash
veterán

:DDD Asszittem a könnyűdrogokról lesz szó....

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) .mf válasza szabod (#12) üzenetére


.mf
veterán

Igen, eléggé hasonló, lehet, hogy az :R
Képpel most sajnos nem tudok szolgálni, a szüleimnél van, ha még megvan...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a cikket, erdekes volt :)

"There is nothing permanent except change"

(#24) gabor85


gabor85
őstag

Jó cikk volt, gratula. :R

Ja, kriptonit érdekelne nagy mennyiségben :D

(#25) Talma


Talma
tag

Régebben én is gyűjtöttem az ásványokat, de már nem Starcraftozom :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.