Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

"649 dollár az új videokártya ajánlott fogyasztói ára."
Remélem rajta rohad az AMD-n az összes...

(#2) arn


arn
félisten

hat ennyiert fel lehet dugni... a meret szerintem nem sok embert erdekel, ilyen zajszint mellett.

engem speciel a fogyasztasa miatt erdekelt volna, vmi normalis meretu hutovel, de igy elobb veszek 980at.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) zzola válasza arn (#2) üzenetére


zzola
félisten

Az az 1 venti valami vicc lehet...

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

Vajon a támogatott API-k esetén miért nincs megemlítve a Mantle?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) flexxx2 válasza zzola (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem hinném, hogy sokat tudnának gyártani, a gpu és a hbm erősen válogatott alkatrész lehet.

(#6) shteer


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vajon mikor lesz vége az árak emelgetésének? Majd ha egy középkategóriás kártya 300 Ft nem lesz? Régen 60e Ft volt egy Gef 7600 GT és nem kellett egy év múlva kukázni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) imi123 válasza shteer (#6) üzenetére


imi123
őstag

3...2...1 :)

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#9) Televan74


Televan74
nagyúr

42 dB az még vállalható.Jó ''kis" kártya lett.

Az áron sem vagyok meglepődve hisz ez is egy teljes értékű Fiji lapka lett. Túlzóak voltak az elvárások a 160k árral, sokan még tovább mentek a 130-140k árral.Mikor megláttam az első hivatalos specifikációkat a napokban,már sejtettem hogy nem lesz olcsó.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Shing válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


Shing
őstag

Miért, most hova kukáznál egy HD7870-t?

(#11) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ha ezzel a fütyi hűtéssel el lehet vezetni 175w hőt megeszem a kalapom...vagy lehet adnak hozzá külön vizespalackot amivel időnként le kell spriccigolni? :D
viccel kívül,így nem lehet versenyezni a nv-val.... :( pedig jót tenne már a piacnak ebben a mini itx méretben is...

(#12) bteebi


bteebi
veterán

Miért nem inkább Nano Fury? :U Amúgy jól eltalálták az árát, nem lesz bestseller kártya ez se...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) satz18


satz18
őstag

Az a 75°C elég barátságosnak hangzik. A zajszintet mondjuk vicces, hogy a 290X ref modelljéhez hasonlították. Az a 4K fps érték az nem néz ki rosszul, de nem hinném, hogy aki ennyiért vesz kártyát az annyira akarja a 4K-t hogy megelégszik 60 fpsnél kevesebbel és a maximálisnál alacsonyabb részletességgel, az meg ugye már kiderült, hogy 4K alatt nagyon visszaesik a fury. Ami viszont dicséretes, hogy minimális freki csökkentéssel ennyire vissza tudták venni a fogyasztást. Ez akkor valami brutál alulfeszelt cucc lehet, amit gondolom jó ideig válogattak, és ebből adódóan gondolom készlethiányokra lehet számítani.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) Fitzgerald válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Aki kezdőáron veszi meg az meg is érdemli. Amúgy meg pl. a 7850-7870 elég jó áron nyitottak, és még ma sem feltétlen kell őket "kukázni", pedig 3 és fél évesek.

Szerk. Látom megelőztek már.

[ Szerkesztve ]

(#15) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Én még azt sem értem, hogy ha az elméleti számítási teljesítmény közel a duplája, a memória sávszél több, mint a duplája GTX970-nek, akkor hogyhogy csak 30%-kal gyorsabb? :F Vagy csak az ára lesz a duplája? :DDD

"War does not determine who is right - only who is left."

(#17) djculture válasza Cifu (#4) üzenetére


djculture
félisten

Nincs már Mantle béke poraira, gyakorlatilag átmentették a dx12 api alá a technológiáját.

(#18) MongolZ


MongolZ
addikt

Hát, a tesztekre marha kíváncis vagyok. Teljes Fiji csak 50MHz-el olcsóbban, 175W-os TDP-vel??? Ha ez igaz, akkor akár nagoyn jó vétel is lehet.

(#13) satz18: Azt ugye tudod, hogy pont a Fury esik legkevésbé vissza 4K mellett?

[ Szerkesztve ]

(#19) #65675776 válasza Medocsabi (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 970 ITX TDP-je 160W. Ha az működik spriccelgetés nélkül, akkor ez is.

[ Szerkesztve ]

(#20) #85552128


#85552128
törölt tag

"Nano nagyjából 30%-kal gyorsabb a hasonló kivitelben (is) elérhető GTX 970-nél, amiért nem is restek elkérni némi felárat"

Némi ? +100% felár egy ~30%-kal (várjuk ki a végét...) gyorsabb kártyáért, úgy látszik a Nano sorozat lesz AMD Titánja, de az legalább a megjelenéskor hozza a maximumot minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#21) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ha 30 szazalekkal gyorsabb mint a 970, akkor gyorsabb a 980-nal is, mert azok kozott nincs 30%.
Ha netan jol mukodik a hutes, es eleg jol tartja az 1000mhz orajelet, akkor nagyon jo kartya lehet.

Azt mondjuk nem ertem akkor miert nincs siman leghuteses Fury X.

(#22) Duck663


Duck663
őstag

A Fiji-ből ez a kártya érdekelt, de nincs az az isten, hogy ennyit adjak érte.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#23) KillHates válasza Lord Myn (#15) üzenetére


KillHates
nagyúr

A CF és az SLI is hasonlóan skálázódik; ott is beraksz még egy kártyát, ergo minden a duplája lesz de a teljesítmény (mondjuk jó esetben) csupán 30-35%-al lesz több.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24) steven84


steven84
tag

Remélem csődbe mennek. Második videókártyám van tőlük. Már leszeretném cserélni, de biztos hogy nvidia lesz helyette. :W

(#25) h1mpi válasza Malibutomi (#21) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mert az túl logikus lenne és még vennék is az emberek...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#26) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

No, akkor ez sajna nálam kiesett. Azt hittem kicsit jobban meg lesz nyirbálva, így viszont nem csoda, hogy ennyit elkérnek érte. :(

<< Heimdal >>

(#27) ezmiez36 válasza h1mpi (#25) üzenetére


ezmiez36
csendes tag

Néha én is elgondolkozom, hogy direkt csinálják vagy tényleg ilyen nehéz dolog az egész. :F

ezmiez36

(#28) KillHates


KillHates
nagyúr

Bevallom őszintén, hogy én rühellem az AMD-t, mert a tervezési technológia szégyene; olyan professzionális szintre vitték a mobil szegmensben a sz@rrágást, hogy azt már tanítani sem lehet, mert tehetség kell hozzá!! DE ennek az architektúrának nagyon drukkolok! Ha sikerül ilyen TDP mellett ilyen teljesítményt produkálnia a HBM-nek, akkor nagyon sok reményt fűzök ahhoz hogy ezentúl ha "piros matricás" notebook-ot látok nem a fehér izzásig melegedő flipchip-eket fogok vizionálni. :D :DDD
Remélem rendesen betesz az nVidiának, mert a 9-es szériával nagyon elqrvultak mind árazásban, mind az átnevezgetésekből adódó marketinges csúsztatásokban....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

Ha úgy nézem, a HBM jelenlegi egyetlen előnye hogy kisebb nyák érhető el vele, akkor teljesítették az AMD piackutatói a feladatot hogy építsenek rá terméket, csak..

-

(#30) djculture válasza steven84 (#24) üzenetére


djculture
félisten

Ja ha nem lesz konkurencia meg vehetsz 1 millióért egy belépő szintű vga-t de jó is lesz...

[ Szerkesztve ]

(#31) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

amíg az árig el nem értem, egész jól hangzott minden:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#32) Oliverda válasza Malibutomi (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a kártya tekinthető a léghűtéses Fury X-nek is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Malibutomi válasza KillHates (#23) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hatooo nem.
Eloszor is a cf es sli nem egyforman skalazodik, masreszt bar nem minden jatekban mukodik 80-90% a hatekonysaga manapsag.

(#32) Oliverda
Csak lehetne, ha ugyanazzal a TDP-vel jonne.
Masreszrol szerintem mivel az elmeleti maximuma 225w a csatlakozok alapjan, siman el tudom kepzelni, hogy az elozetes talalgatasokkal szemben 90%-ban (de az is lehet hogy szinte allandora) tartja az 1ghz orajelet ha kitolja az ember a power limitet. Akkor viszont utos kartya lehet.

[ Szerkesztve ]

(#34) csatahajós válasza zzola (#1) üzenetére


csatahajós
senior tag

Szerintem ez miatt nem aggódnak, még ilyen áron is eladnak annyit amennyit csak le tudnak gyártani.

Egyébként nem tudom miért vannak egyesek úgy elájulva az ártól, azt gondolom olvastátok, hogy teljes értékű a chip, tehát a számítási teljesítmény simán lehet közelebb a Fury X-hez mind a sima Furyhoz. Nyilván itt a vízhűtés helyett a kis-méret prémiumot kell megfizetni.

Az egy másik kérdés hogy a baromi kedvezőtlen USD-HUF árfolyam miatt itthon irreális ára van most minden értelmes VGA-nak.

(#35) Renok válasza steven84 (#24) üzenetére


Renok
senior tag

"Okos" dolog konkurencia nélküli NV-t kívánni :W
Én mindig az underdognak drukkolok, mert kell a verseny, amivel általában mi, a vásárlók járunk jól.

(#30) djculture: Látom megelőztél :K

A hírhez: nem gondoltam volna, hogy a Nano nem lesz megnyírbálva. :Y
290x-hez képest vajon mennyivel gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

(#36) nemlehet


nemlehet
őstag

Azt nem értem, hogy egyesek itt mit várnak? Elvileg gyorsabb a 980-nál, tehát végülis nyugodtan lehet drágább annál. Kompakt ami egy plusz dolog, ebből a szempontból ELMÉLETILEG nincs ellenfele, mert minden kártya hasonló teljesítményen jóval nagyobb. Innentől annyit kér el az AMD amennyit akar, mert együdülálló ebben a résben.

Az, hogy egyesek ezt soknak találják az ő bajuk. A titan x-nél is előjött, hogy de bezzeg nyugaton ez nem is akkora pénz... Ráadásul pl Steam machine lehet elsődleges célpiaca a Nano-nak, de szerintem sokan örülni fognak akiknek nem batár házuk van ilyen-olyan okból.

Lesz ez még kevesebb is, plusz amúgy is most egy olyan holtidő van mind a két gyártónál, mert ezek a kártyák valójában 4k-ra kevesek, fHD-ra meg sokak (1-2 szarul optimalizált játéktól, vagy agyatlan beállítástól eltekintve). Én tuti nem vennék most kártyát, csak ha nagyon muszáj.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) Petykemano válasza Oliverda (#32) üzenetére


Petykemano
veterán

Bár tudom, hogy ilyen bejelentés nem érkezett eddig, de később léghűtéses fiji pro érkezhet?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#38) füles_


füles_
őstag

Ha ennyibe fog kerülni akkor én is elhalasztom a VGA vásárlást :((( Majd jövőre veszek egy 16 nm-es AMD kártyát.(Ha még AMD lesz és nem Microsoft :) )

(#39) kisza25 válasza Oliverda (#32) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk én csak azt nem értem, hogyan fogyaszthat 100W-al kevesebbet azonos hardverrel és minimálisan alacsonyabb órajelen :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#40) -Alvin-


-Alvin-
tag

Kezdő árnak talán nem is rossz, napersze ha egyáltalán lehet majd kapni... :))

Karácsonyra ha lemegy 500-600 dollar koze annyira nem lesz ez rossz :D

(#41) Pipó


Pipó
őstag

Végre letett valamit az AMD is az asztalra, ami teljesítményben, fogyasztásban, hangerőben is megfelelő lehet. Az árról ne beszéljünk, de szerintem az azért magas, mivel úgy sem tudják nagyobb számban előállítani és valahogy vissza kell tántorítani a vásárlókat úgy, hogy közben a presztízsük felfelé mozduljon a piacon.
Más: "másik két Nano kártyáéval," :N

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#42) KillHates válasza Malibutomi (#33) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mea culpa! :R

Én még vénséges fejjel ott tartok, hogy amikor bepatkoltunk egy másik GTX260-ast a már bent lévő mellé, akkor nem lett a krájziszban a 45 fps-ből 90, csak 60-65-öt tudtunk legfeljebb kitaposni belőle... :D
Aztán persze sok Petabájt lefolyt már az interneten azóta, ahogy Te is mondod, már nem itt tartanak a dolgok, meg hát azóta se láttam két GPU-t egy házban :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#43) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Várhatunk egy évet, mire az új technológiákat a középkategóriában is alkalmazzák.

(#44) KillHates válasza Bloksma (#43) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem Karácsonyra be fog gyűrűzni... Bolond lesz nem kihasználni ekkora ászt az AMD!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45) csatahajós válasza kisza25 (#39) üzenetére


csatahajós
senior tag

Egyrészt az órajel up to-1000mhz, vagyis lehet hogy sokkal lejjebb is megy de az a maximum, másrészt a TDP is módosulhat felfelé ~225W-ra, harmadrészt valószínűleg ezek válogatott chip-ek.

(#46) miresz válasza kisza25 (#31) üzenetére


miresz
veterán

Sajnos egyetértek!

(#47) Oliverda válasza Petykemano (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

[link] :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) Sir Ny válasza kisza25 (#39) üzenetére


Sir Ny
senior tag

A magasabb uzemhomerseklet okozta nagyobb ellenallas miatt, biztos.

-

(#49) Malibutomi válasza csatahajós (#45) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A Fury is up to 1000, az X meg up to 1050.
De szerintem a 225w-al mar akar tarthatja az 1000-et.
Kellene egy X tulaj aki lehuzza a power limitet es megnezi az orajelet.

(#50) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Amennyire én látom a helyzetet a 4K alatti 30% Faster than the gtx 970 szöveg elég marketingszagú,mivel ahová nem lesz elég az egyik oda a másik sem....pl(30% 25FPS helyett 32,5-nem vagyunk kisegítve)

Kíváncsi vagyok továbbá arra is,hogy az Up to 1000Mhz mennyire fér bele a 175W-ba,illetve ha belefér akkor meddig,hiszen a hűtés szerintem nem lesz elég a teljes terhelésen történő üzemeltetéshez.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.