Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Inkább a frekvenciát növeljék és adaptálják a DP 1.3-at.

Ezekszt 4k fölé menni hagyományos monitorméretben (24-30") sok értelme nincs:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Tök jó, hogy így fejlődünk! :DDD Aztán tartalom lesz-é rá, vagy csak egyetlen 20 másodperces demó?
Na, nem DEMO-ralizálok tovább..

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3) XZoli válasza Bogyó bá' (#2) üzenetére


XZoli
aktív tag

monitor nem tv :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4) torma1981


torma1981
veterán

És milyen videokártyán fog menni?? 10db 980/390x-en?? Nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#5) zed1983


zed1983
őstag

Oké, de mikor lesz rá tartalom???

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#6) Montesantos


Montesantos
senior tag

Még FHD-nél tartok :D

Gabi

(#7) t72killer válasza torma1981 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván a pasziánsz elmegy rajta még IGP-vel is :C

#9: LoL, jah, a win skálázási bénázásairól nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) ViZion


ViZion
félisten

fHD is szép... annak, aki C64+TV-vel és Hercules monitorral kezdett, mint pl. én. Az a 2,5 k felbontás aranyos, elfogadnám. Majd az 5 k akkor fog érdekelni, ha 50 k körül kapok minőségit belőle... Bár addigra sztem már inkontinencia-betét teszteket fogok csak nézni :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) torma1981 válasza t72killer (#7) üzenetére


torma1981
veterán

:D Ja az lehet. De olyan kicsik lesznek a lapok örülsz hogy látod. :D

(#8) ViZion
Na annyira öreg vagy már? :D

[ Szerkesztve ]

(#10) elfelejtette válasza Montesantos (#6) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én még FHD-nél SE tartok... :-)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#11) #97716736 válasza torma1981 (#4) üzenetére


#97716736
törölt tag

Én is ezen gondolkodtam ;]

(#12) Gerzsi


Gerzsi
tag

Van értelme tovább növelni ? Kábel tv elég gagyin nézhet ki rajta...

(#13) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyeeeerekek hova fejlődünk már? Sokunknak még a fHD is bőven elég. Hol van ennek piaca? Tudom nem Mo-i viszonylatban kell gondolkodni, de kb hány embernek van fHD fölötti monitora/tv-je? Amire tartalom is van? Most is tökéletesen nézhető egy fHD-s TV-ből egy film, sorozat, minek még ezt tetézni? :U :F

Már a fHD mizériát sem értettem anno telefonba sem, sőt most se igazán. Aki ennyire pixelvadász, az szerintem a ló túl oldalán van.

[ Szerkesztve ]

(#14) zed1983 válasza Gerzsi (#12) üzenetére


zed1983
őstag

Valami olyasmit hallottam régebben, hogy a mindig TV már fejleszt a 4k-ra
De javítsatok ki ha hülyeséget mondok!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#15) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Tartalom nélkül sok értelmét én se látom, mondjuk attól nem tartok, hogy nem lesz VGA ami értelmesen kiszolgálja, csak kell pár év, anno mikor bejött az 1280 is akkor is pár évig mindenki maradt a 800-nál vagy 1024-nél. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#16) Alchemist


Alchemist
addikt

Nincs mese, a megélhetéshez mindig le kell nyomni valamit drágán a fogyasztó torkán...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#17) lenox


lenox
veterán

Ezzel jol megszivatjak szerintem magukat...

(#18) #72042496 válasza zed1983 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

De itt 5K felbontásról van szó, illetve monitorokról. :)

Filmezni meg játszani nem ilyen kell, egypár területen viszont nagyon jól jöhet, hogy bitang sok információ elfér egy ilyen megjelenítőn.

(#19) ddekany válasza torma1981 (#4) üzenetére


ddekany
veterán

Az embereknek ezt a felbontás parát játékoknál nem értem... Ha van egy UxV felbontású monitorod, de átváltasz 2Ux2V felbontásúra, viszont a játék felbontását UxV-n hagyod, akkor nem hiszem hogy veszítettél bármit. Viszont játékon kívül szebb lesz minden... HA az OS/alkalmazás tud értelmesen skálázni, és ez még Win esetén sokszor nem áll fent viszont. De hát majd ha lesz sok ilyen monitor elérhető áron, akkor talán beindul ez szoftver oldalon is.

[ Szerkesztve ]

(#20) Tommee válasza #72042496 (#18) üzenetére


Tommee
aktív tag

Szerintem mobiltelefonoknál fog debütálni mert oda kell mostanság az egyre nagyobb felbontás... :D

(#21) Ijk válasza KaiotEch (#13) üzenetére


Ijk
nagyúr

Már csak fénykép feldolgozásra, nézegetésre is elfogadnék egy 30+-os 4k monitort. A játékokat meg simán futtatnám FHD felbontásban, a négyszerezés miatt nem lenne interpolációs probléma.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22) radi8tor válasza torma1981 (#4) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Filmhez nem kell olyan erős hardver. ;)

⭐ Stella

(#23) #06658560 válasza KaiotEch (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem nem kell tartalom, mivel én gyártom magamnak. És marha jól jönne a nagyobb felbontás az 1440 sornál.

(#24) lenox válasza Ijk (#21) üzenetére


lenox
veterán

Igy is van. Ha tenyleg ilyen hulyek lennenek (szerintem nem lesznek), hogy a 4k-t olcson, az 5k-t dragan probaljak adni, akkor mindenki 4k-t fog venni, az is alig van meg valakinek, szoval minosegi upgrade. Ezzel gyakorlatilag a 4k-s kort lenullaznak, pedig jo sok marketing ment mar bele.

(#25) Dare2Live válasza ddekany (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Logikus, de nem.

FHD standard lett. Ha vmiért nem jó a 4K mert programnál, filmnél, játék FHDre van belőve egyszerűen vált FHDra. 5Knál vált az ember FHDra életlen/maszattenger lesz.

Jövőben pedig filmeknél... a standard a 4K lesz. Ami megint életlen/maszat lesz 5Kra skálázva.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) #72042496 válasza Tommee (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

A mobilokkal az elterjedésük óta hülyére veszik a népet, elég benézni valami menő telefon topicjába. Ezekben az ~5000 soros kijelzőkben én nem ezt látom, hanem hogy van az a terület ahol kényelmesebben és hatékonyabban lehet egy ilyen előtt termelni a GDP-t. :)

(#27) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ha lesz tesztelhető 4k-s Dell moncsi, először megkezdem azzal a sort, ráér az az 5k. 2k is bőven sok már néha 27"-ra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) aAron_ válasza ddekany (#19) üzenetére


aAron_
őstag

+1 Ilyen szempontból mondjuk leginkább a 4K/UHD előnyös, FHD remekül skálázható rajta.

What is your ikigai?

(#29) big-J válasza t72killer (#1) üzenetére


big-J
őstag

QHD hogy maradt ki ebből? Innentől semmit nem ér ez a táblázat.

(#30) #06658560 válasza Dare2Live (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Viszont videó- és képszerkesztés esetén a 4K tartalom szépen kifér 1:1-be és marad hely palettának, egyebeknek. Szintén jól jöhet ez a plusz is durvább excel táblázatok esetén. Mint egy komplex BOM, projektmanagement, projekttiming, eSCRUM, etc.

(#31) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Azért szakmai lapon, a nagy 'öregektől' komolyabb hsz-eket vártam, nem pedig ilyen 'És tartalom lesz rá? ', 'Mi értelme?' (és a személyes kedvencem) 'Milyen kártyán fog menni? '...
Ez most komoly srácok? Szerintetek otthoni környezetre szánják első sorban?!
És tv/videó nézésre?!

Ez még viccnek is rossz volt...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#32) Vikthor


Vikthor
nagyúr

erre nagy szükség volt...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#33) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ilyenkor mindig megnézem a képernyő beállításait, és elmorzsolok egy könnycseppet.

És akkor még ez laptopok terén egy átlagosnál nagyobb felbontás.

Nyugodj békében Integra!

(#34) p a s s e r


p a s s e r
őstag

baromság szvsz, hogy az 5k-t sokkal drágábban lehet majd árulni mint a 4k-tez csak retinafájt... az én szemem felbontásán tök mindegy, hogy 350, vagy 450 ppi... mondjuk monitorban a full hd is elég 24 inchen... viszont nagyobb monitoron, pl. retushoz nem bánnám, ha 4k lenne... ez nem filmek nézéséről szól, hanem munkafelületről... mekkora homokozó, nem mindegy...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#35) Dare2Live válasza #06658560 (#30) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Aki 4K videokat szerkeszt annak tényleg előnyösebbnek tűnik az 5K ezt a pontot megadom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) mcs


mcs
veterán

Lehet, le leszek hurrogva, de általános felhasználásra még az 1366x768 is elég, nem hogy az 1920x1080. :DDD

(#37) Chp


Chp
őstag

2012 nyarán vettem FHD monitort, s eszem ágában sincs tovább lépni egy jó darabig. 4K és most újabban 5K ide vagy oda... :U

Szerk.: Tudom - tudom, nem tartanak pisztolycsövet a fejemhez, de akkor sem akarok! ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) KaiotEch válasza mcs (#36) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Általános felhasználásba beletartozik az Excel használata és arra nem elég.

(#39) ViZion válasza KaiotEch (#38) üzenetére


ViZion
félisten

+1
fHD-n is szopó... de a képszerkesztés is az, visszasírom kicsit a két monitort.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) mcs válasza KaiotEch (#38) üzenetére


mcs
veterán

Ezt bizony pont nem vettem számításba... :DDD

(#41) #06658560 válasza Chp (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az UHD pont jó FHD-nak, mivel minden irányban dupla felbontás, így nincs skálázási gond.

(#42) Dilikutya válasza zed1983 (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mit fejleszt a Mindig TV? Attól nem fogják 4K-ban sugározni a Barátok köztöt. Mármint a felbontása lehet annyi, de a minősége gyanús. De egyébként is monitorokról van szó, arra nem kell mindig TV. Csak munkára tudom elképzelni, mivel nincs az a PC, ami ekkora felbontásban megmozgatna egy új (0-2 éves) játékot.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) skathy válasza big-J (#29) üzenetére


skathy
csendes tag

Az a táblázat TV-khez készült, szerintem le lehet szűrrni belőle a lényeget.
FHD (1920×1080)
QHD-t (2560×1440) A QHD-t képzeld a FHD-UHD elválasztó vonalra.
UHD 4K (3840×2160)

A cikkhez, jöjjenek csak hátha lejjebb nyomják az árakat.
Addig is én jól elvagyok 19" 1280x1024-el, ha tönkremenne 27" FHD-re váltanék.

(#44) tatararpad


tatararpad
őstag

Legalább már alap lesz az FHD minden kis olcsó kütyüben is. Aki meg olyanokat kérdez "hogy ennek mi értelme van" menjen és éljen kenyéren és vízen, mert mi értelme jót enni mikor azon is lehet élni?

(#45) #72042496 válasza KaiotEch (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért egy családi költségvetést, vagy hasonló, kisebb táblákat gond nélkül lehet vezetni 1366-os felbontáson is, főleg ha valaki ahhoz szokott hozzá.

A nagyobb felbontás persze, sokkal kényelmesebb. Engem például 1366-on biztos rettentően zavarna sok olyan apróság, ami Full HD alatt egyszerűen nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#46) hitvanyalak válasza tatararpad (#44) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Helyes, még lejjebb mennek a többi nagy-felbontású cuccok árai :)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#47) mzso válasza Dare2Live (#25) üzenetére


mzso
veterán

Érdekes. Nálam tud jól skálázni a videókártya/renderer. Semmiből sem lesz értelmetlen maszat, hanem a felbontásának megfelelően jól néz ki.

(#48) mzso válasza big-J (#29) üzenetére


mzso
veterán

A QHD érdektelen.

(#49) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Az a probléma, hogy mivel az OS-ek nagyobbik része botrányosan skáláz, köztük a legelterjedtebb is.
Emiatt 4K-ra sem nagyon van értelme váltani 30" alatt.(Pedig nagyon jó lenne a programokban)

Használok fullhd 15"-os laptopot, ami laptophasználati távolságból nagyon jó (laptop billentyűzetet használva, tényleg közel).
De amint felrakom a dokkolóba a monitor mellé, és külső billentyűzetet használok (úgy fél méterrel messzebb kerül, mint amúgy), akkor még olvasható, de már érezhetően sokkal fárasztóbb a szemnek.

Egy 30"-os 4k monitort legalább ennyire messzire kell tenni, de valamivel még messzebb is, hiszen a 30" azért kétszer akkora átlóval rendelkezik, mint a laptop, közben meg minden ugyanakkora a képernyőn.

Arról nem is beszélve, hogy a tördeletlen tartalom már fullhd esetében is elég hosszú sorokat tud eredményezni, szerencsére ez ritka, de elképzelem, hogy milyen hosszú lehet egy sor egy 4k-s monitoron.

Szóval nagyon jó lenne és nagyon sok helyen ki tudnám használni, de 30" alatt borzasztóan fárasztó (tehát amúgy látom és el tudom olvasni, mert elég jó hozzá a szemem, csak kifolyik pár óra után).
Ezért nem is értem, hogy mit lehet kezdeni az olcsón árul 27-28"-os 4k-val. Olyan, mint egy 14"-es laptop eltolva magadtól. Ölben, meg előtted oké, de itt a méret miatt nem így megy, 1 méterről meg nem látod.
A 30-32"-os 4k meg fél millió forint, TN és 30hz...

[ Szerkesztve ]

(#50) eladohardver


eladohardver
őstag

van értelme egyáltalán ? kíváncsi lennék mivel tud többet ez a 4k mint az általam használt 1920x1200 felbontás ... Biztos én vagyok csak maradi, hogy még nem cseréltem le...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.