Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SRII


SRII
őstag

minek ez a rohanás, még a full hd sem értem el :C

majd akkor beszélhetünk bár miről is mikor egy 28" 4k monitor 70 k lesz addig semmit!

rohannak előre és az árak is egyre nagyobbak minden tekintetben, ezért van -lesz lemaradva a nép 70% mikor 10 k tv meg monitorok lesznek én csak akkor fogok 4k monitort venni!(vagy még akkor sem)

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#102) flexxx2


flexxx2
őstag

GPUról annyit, emlékszem FHD kezdett elterjedni ugyanez volt a helyzet, ma már az FHD-t viszi a közép alja is, a 4Knál is meglesz az ami most van. A képminőség javítók fogják szívni az erőt nem a felbontás.

(#103) t72killer válasza SRII (#101) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

140k körül már van, magyar áfa mellett is. Én többért vettem anno az első fullHD monitoromat 2007-ben :U Mennyivel is volt ez a széleskörű piaci bevezetés után?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#104) nubreed válasza t72killer (#103) üzenetére


nubreed
veterán

Bizony, én anno az első szélesvásznú monitoromat, egy Dell Ultrasharp 2007 WFP-t, aminek "csak" 1680x1050 a felbontása 140k környékén vettem, 2006 - 2007 környékén. Szóval most 140 -ért egy 4K-s monitor ips panellal nem drága.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#105) flexxx2 válasza nubreed (#104) üzenetére


flexxx2
őstag

2009ben TN panel HannsG 27" monitor 74e volt, 2013ban LG 27" IPS panellal ugyanennyi, szerintem is van fejlődés.

(#106) caprine


caprine
aktív tag

Én a fullHD-val jól elvagyok, bár most néztem élőben néhány 4k TV-t és 4K filmekkel tényleg szépek, de kérdés mennyi ilyen média van ma a piacon? Szóval amíg nincs a megfelelő média elterjedve, addig totál felesleges hozzá passzoló TV-t venni.

Egyébként néztetek már 4k készüléken mondjuk fullHD vagy csak HD ready anyagot? Nagyon nem mindegy, hogy azt hogyan jeleniti meg. A multkor egy 36" talán samsung TV-n néztem focit, és hát azért látszottak az élek.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#107) Dilikutya válasza caprine (#106) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs 4K anyag. DVD és BD van. A Youtube-on láttam már talán 4K-t, de amiatt nyilván nem veszünk ilyen tévét, filmes stream szolgáltatások pedig még nem hiszem, hogy kínálnának 4K tartalmat, meg ahhoz egyébként is jókora sávszélesség kell már.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#108) Reggie0 válasza Dilikutya (#107) üzenetére


Reggie0
félisten

En most azert fogok 4k tv-t venni, mert ott mar normalisabb a passziv 3d. FHDnel nagyon durvan latszodnak a sorok. Na meg dolgozni is reszben azon fogok.

(#109) dabadab válasza Dilikutya (#107) üzenetére


dabadab
titán

Netflixen van 4k egy ideje, a faq-juk alapjan 25 megabites netkapcsolat kell hozza (h.265, ami jot tesz a savszelessegigenynek).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#110) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A múltkor volt egy cikk egy közlekedési eszközökre (busz, metró, vonat, troli stb.) szánt monitorról, ami félmagasságú volt, hogy az emberek elférjenek alatta és ne verjék be a fejüket.

Kb. 100-an fröcsögtek, hogy milyen hülye felbontás, és hogy szar rajta filmet nézni.

Ugyanez jut eszembe ezt a topicot olvasva, totális déjà vu érzés.

Röhej, hogy a cikk monitorokról/aio számítógépről szól, és mindenki a TV-kről és a filmtartalomról beszél. Úgy látszik, ha valami egyszer beakadt az ember agyába, azt nem bírja kiirtani. Vagy talán csak a címig jutnak, és nem érdekli őket, miről szól.

[ Szerkesztve ]

(#111) bteebi


bteebi
veterán

Hál' istennek újonnan megint megragadták a dolog esszenciáját! :R :C ...egészen addig, amíg valaki ki nem jön az 5,5K-val, mert akkor ez már sza nem prémium lesz :W. De legalább az almáéknál (alapvetően) normálisan megy a skálázás, bezzeg a Vindózon.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#112) dabadab válasza ROBOTER (#110) üzenetére


dabadab
titán

Hasonlo az, amikor van hir valami uzelti subnotirol es mindenki azon sipakol, hogy ennyi penzert miert nincs benne valami durva GPU.

DRM is theft

(#113) nubreed válasza bteebi (#111) üzenetére


nubreed
veterán

Hát talán majd Win 10-en lesz normális skálázódás.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#114) bteebi válasza nubreed (#113) üzenetére


bteebi
veterán

Talán pont a múlt héten írtam azt valahol, hogy ha még a Win 10-ben se lesz normális, akkor szerintem már soha. Úgyhogy bízom benne, hogy ott már jó lesz :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#115) t72killer válasza nubreed (#113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A preview már próbálkozik állítólag, úgyhogy hátha. Nevetséges, hogy az M$ tolta a nagy arcot, hogy így-megy-úgy, olyan OS-t csinálunk, ami telókra ÉS desktopra is jó, aztán nesze, nem tud skálázni a 4"/FullHD kijelzők korában.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#116) nubreed válasza t72killer (#115) üzenetére


nubreed
veterán

Igen ez elég vicces. Ráadásul ha itt sem oldják meg a skálázódást (amit amúgy nem gondolnék), akkor hatalmas öngólt is rúgnak. Az MS is tolja a 4K szekerét így vagy úgy, ezért elemi érdeke, hogy az új Win skálázódjon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#117) sb válasza dabadab (#71) üzenetére


sb
veterán

Azért, hogy a 2D Excel kimegy rajta még nem jelenti azt, hogy meghajtja.
Persze a másik véglet, a Crysis 6 se normális, de a kettő között is van élet... amihez már szintén kell némi kraft. Akármilyen 3D-ről beszélünk ilyen felbontásban és túllépünk az Excelen.

Nem beszélve más hátrányokról...
Szép dolog a fejlődés, de én is azt mondom, hogy van egy egészséges kompromisszum:
- az igények (Tikakukac írt az emberi tényezőről)
- és a lehetőségek között

Szép dolog a mintavételi hibák: skálázási, aliasing, stb... elkerülése ezzel, de az ezért kapott előnyökkel szemben mégis ott vannak a hátrányok:
- tartalom hiánya (nálam többször senki nem szokta elmondani, hogy nem monitoron vagy telefonon kell filmet nézni, de mégiscsak bejátszik... csak van mozgóképtartalom, amit ezen nézne az ember)
- tartalom mérete: HEVC nélkül turbózhatod a sávszélességed hozzá, a forgalomkorlátod, a tárhelyed...
- "kihajcsae": lásd fentebb. Nem csak Excel van, lightos 3D is létezik... de ha épp Crysis6-ot akar valaki, lelke rajta, csak gond az is, ha nem fut (persze csillió pixellel nem gond a hibamentes felskálázás sem, de akkor meg mi értelme volt ebben az esetben a nagyobb felbontásnak?)
- egyéb paraméterek: általában a fogyasztás is nagyobb nagyobb felbontású panelen ami mobil eszközön nem kis hátrány. Pénzbe is kerül a nagyobb felbontás...

Szóval a szokásos pro-kontra.
"Ingyen" telefonba is elfogadnám az 5k-t, mer' miért ne? De ha a hozzáadott előnyt megnézem a hátrányokkal szemben akkor szerintem ma még nem tartunk ott, hogy ezt megérje bevállalni.

szerk: Autós példák szerintem jók, bár a másik topicban nem arattak nagy sikert.
Nyilván ma senki nem akar már 20LE autóval járni... mondjuk egy 100LE-t mindenki szeretne, mert ez legalább kell az optimális "felhasználói" élményhez.
Ha 300LE-s autót kapna az ember valószínűleg senki nem dobná vissza, hiszen azzal is hozza a felhasználói élményt. Még akkor is, ha soha nem hajtja és ugyanúgy megy vele, mint a 100 lovassal. Páran meg néha meghajtanák hétvégén, de 90%-ban ők is csak bevásárolni döcögnének vele. Szóval ők valóban kapnának némi plusszt is.

Mégis, amint ki kell csengetni az árát, fizetni a biztosítást, teljesítményadót, benzint, rögtön megváltozik a kép. (Kivéve ahol/amikor ingyen van a benzin és belefér a keretbe minden más is. Ott lehet V8-al iskolába vinni a gyereket.)

[ Szerkesztve ]

(#118) dabadab válasza sb (#117) üzenetére


dabadab
titán

"Azért, hogy a 2D Excel kimegy rajta még nem jelenti azt, hogy meghajtja."

Hanem?...

"tartalom hiánya"

Mar tobben elmondtak, en is megismetlem: ez nem TV, hanem monitor. Lehet rajta filmet is nezni, mert miert ne, de nem tudom, hogy miert csinal ugy mindenki, mintha egy monitor csak es kizarolag arra lenne jo, hogy filmet nezzenek rajta.

"(persze csillió pixellel nem gond a hibamentes felskálázás sem, de akkor meg mi értelme volt ebben az esetben a nagyobb felbontásnak?)"

Pl. az, hogy ne csak egyetlen felbontas kozul lehessen valasztani.

"egyéb paraméterek: általában a fogyasztás is nagyobb nagyobb felbontású panelen"

A monitorok fogyasztasat alapvetoen a hattervilagitas hatarozza meg, az meg (azonos fenyerot es technologiat feltetelezve) tulajdonkeppen csak a felulettol fugg.

DRM is theft

(#119) sb válasza dabadab (#118) üzenetére


sb
veterán

Csak Excelt és Notepad++ -t használsz? Most komolyan? Egy CAD meghajtáshoz, modellezéshez mi kell hozzá? HD4000?

Tartalom:
Én magam írtam le, hogy nekem is ez a véleményem úgyhogy felesleges erőltetned a TV-t a TV-n. De pár millió embernek meg nem ez a véleménye és nézne ezen is minden sz*rt...

Felbontás:
Miért kéne 20 féle felbontás? Mi az előnye? Egyetlen amit írtam, hogy megy rajta a Crysis6 is majd.

Panel:
Ez így logikus lenne, ahogy írod, de a régebbi IPS panelek is többet ettek. A felbontás növelésről is azt olvastam valahol, hogy van kizárólag a panelt érintő fogyasztásnövekedés (persze azonos technológiát tekintve). Talán a vezérlés. De van ugye áttételes tényező is: a hw ami hajtja.

De mindez lényegtelen. A lényeg, hogy a kényes kérdéseket elegánsan átugrottad:
- A sokszor csak papíron létező, vagy kevés plussz adó, de létező előnyöket sorolod... amiket amúgy én is megtettem.
- A hátrányokra semmi reakció.

Még mindig nem látom, hogy ha a fenti előnyök és hátrányok egyszerre igazak akkor egy usernek miért éri meg jobban a 4-5k kijelző. Pontosabban maradjunk inkább a brutális pixelsűrűségnél, mert a 4k felbontás+2xnagyobb méretű kijelző előnyei vitathatatlanok. De az a kijelzőméretből és a valós többletinformációból ered.
Értsd: 2x annyi programkód sor pl. És nem ugyanannyi sor, de szebb betűk.

(#120) flexxx2 válasza sb (#117) üzenetére


flexxx2
őstag

Azért az egész számú felskálázás se lehet olyan szép mint natív fhd, mivel itt hiába hogy a 4 pixel ugyanakkora mint az 1pixel fullhdban, de van rés a pixelek között ami rontja az élességet. Tehát ildomos lesz natív 4kban hajtani.

(#121) beef


beef
őstag

Nekem jobban fáj egy monitornál a 10-20% fényerő eltérés, mint az, hogy 4K vagy 5K legyen.
Amíg ezt nem tudják megoldani emberi áron, addig nekem mindegy mekkora felbontásig mennek el.

(#122) mzso válasza sb (#119) üzenetére


mzso
veterán

Érdektelen, hogy neked mi a szilárd véleményed. Sokan sokmindenre használják. Esetleg valaki semmi 3d-t nem futtat. Böngészik, dokumentumozik, e-bookot olvas, képeket néz, ilyesmi,. Ezeknek is jól jön a nagy felbontás.

(#123) madgie válasza flexxx2 (#120) üzenetére


madgie
titán

Erre jó a HiDPI, Full HD "méretekkel", de 4K felbontásban megjeleníteni a nézendőt. Sokkal szebb lesz, mint a baltás négypixel-egypixel.

(#124) dabadab válasza flexxx2 (#120) üzenetére


dabadab
titán

"Azért az egész számú felskálázás se lehet olyan szép mint natív fhd, mivel itt hiába hogy a 4 pixel ugyanakkora mint az 1pixel fullhdban, de van rés a pixelek között ami rontja az élességet"

Igazából ennek pont az ellenkezője az igazi, pont élesebb lesz, mivel a szubpixelek is kisebbek - de ez mondjuk tényleg nüansznyi különbség.

DRM is theft

(#125) dabadab válasza sb (#119) üzenetére


dabadab
titán

"Csak Excelt és Notepad++ -t használsz? Most komolyan?"

Igazából ezen kívül még QT Creatort meg Total Commandert is. Munkagép, programozásra, a népszerűbb IDE-k között meg a Crysis nem szerepel :U Az a helyzet, hogy pl. az irodai gépek elsöprő többsége úgy éli le az életét, hogy nem fut rajta egyszer sem FPS.

"Egy CAD meghajtáshoz, modellezéshez mi kell hozzá?"

Fogalmam sincs, életemben nem használtam CAD-et (ahogy jó eséllyel a userek legalább 90%-a sem).

"Miért kéne 20 féle felbontás? Mi az előnye?"

Pl. hogy a felbontás - sebesség tradeoffnál lehessen választani.

DRM is theft

(#126) sb válasza mzso (#122) üzenetére


sb
veterán

Nem érted miről beszélek vagy nem akarod felfogni.
Olvasd már vissza... nem a saját szokásaimról beszélek, hanem általánosan minden létező felhasználói szokást próbáltam sorra venni.

De akkor csak neked csak most kifejtem:

1. "Böngészel, dokumentumozol, e-bookot olvasol, képeket nézel, ilyesmi..."
Kiadsz mondjuk 300k-t monitorra 60k helyett, ugyanabban a mondjuk 27" méretben, csak azért, hogy FHD helyett 5k-ban nézegesd a böngészőt? Azon belül a 480p youtube-ot (mert nem minden FHD meg 4k talán) Esetleg még a passziánszot is? :U

2. Játszol a Crysis6-tal, de csak FHD-ban tudod meghajtani mediumon. Szintén megérte a 300k kiadása?
Esetleg AA-val is megy FHD-ban... akkor jobban jársz AA nélkül 4-5k-ban nyomva? Megéri?

3. CAD-et, 3D-s cuccokat, de nem játékokat használsz. Megéri megvenned, ha nem tudod kihajtani?
(És itt az egyetlen kivétel, mert ha munkára kell akkor valszeg a pénz tényező kiesik... a monitor áránál és a meghajtásra beállított vga-knál is.)

4. Filmet akarsz rajta nézni (én se nézek, ne ebből induljunk ki). Szebb lesz? 24-30"-on? Kétségeim vannak... De tegyük fel, hogy igen. Rohansz még 20TB HDD-ért? Kell a nagyobb sávszélesség? FHD-t nézel rajta? Minek vetted?

5. Akármilyen mobil eszközbe megveszed, ha többet eszik és még kevesebb a haszna... mondjuk legyen 10"-on. Mobilnet sávszélességgel mit csinálsz? Mobilnet forgalomkorlátod megtriplázod?

6. Kisebb felbontásokat (is) akarsz használni és szeretnéd, hogy szépen skálázzon a nagy pixelsűrűség miatt. Életszerű... megérheti, ha ez valós igény. Várom a példákat.

Totálisan értetlenek vagytok.
Ismétlem, nem azzal van bajom, hogy van előnye a nagy pixelsűrűségnek... hol nagyobb, hol hangyaf*sznyi.
Az, hogy az előny/hátrány mutató gyenge.

Érted: Én is eljárnék minden nap SLR mercivel, de nem mondom rá, hogy musthave mert gyorsabb és kényelmesebb, mint a Skoda.

(#127) berbatov2 válasza CyberPunk666 (#49) üzenetére


berbatov2
senior tag

Es mi van, ha egyszeruen OS-en belul nagyitjuk a karaktereket, mar ha a arra gondoltal, hogy tul kicsik olvashatosag szempontjabol.
Vagy ezekkel a nagy felbontasokkal az a cel, hogy egy idoben minnel tobb tartalom jelenjen meg a kepernyon, mert ugy tenyleg kicsi lesz. Most 24" full hd pont jo barmifele nagyitas nelkul.

(#128) dabadab válasza berbatov2 (#127) üzenetére


dabadab
titán

"Es mi van, ha egyszeruen OS-en belul nagyitjuk a karaktereket, mar ha a arra gondoltal, hogy tul kicsik olvashatosag szempontjabol."

Ha az az OS Windows, akkor az lesz, hogy pillanatokon belul radobbensz, hogy ez a gyakorlatban nem igazan mukodik es minden masodik program grafikus felulete szetesik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#129) sb válasza dabadab (#125) üzenetére


sb
veterán

"Pl. hogy a felbontás - sebesség tradeoffnál lehessen választani."

Ok. Nézzük mennyivel vagy előrébb:
1. eset: Van géped és egy 80k-s 27" monitorod: Crysis6-ból ki tud hozni egy 800x600-as futtatást ami életlen szar lesz, ráadásul pixeles ilyen méretben.
2. eset: Gép + 300k-s 27" 4k monitor: Crysis6 fut 800x600-ban és nincs skálázási életlenség. Csak a 27"-on 800-as pixelhegy.
Megérte a gép árának megtriplázása?
Végül is ha az excel megy rajta nagyobb felbontásban...

Ha meg Portal1-et nyomsz akkor meg választhatsz, hogy 4k-ban tolod vagy mondjuk FHD+8xAA.
Előbbi biztos jobban néz majd ki, de mennyivel?

Munkagépes erőlködés megint kár,mert én magam is írtam...
De ott meg ismétlem: NEM a pixelsűrűségnek örülsz, hanem mondjuk egy 32" méretnek 4k-val.
Ne keverjük a szezont a fazonnal.

A fentiekhez add hozzá a többi negatívumot, nem sorolom újra. Minél lentebb mész, megveszed mobil eszközbe, laptopba 15"-ra meg 10"-ra... annál kevesebb a haszna. Persze ha azon is IDE-t hajtasz 100% DPI skálázással 2mm magas betűkkel akkor ott is hatékonyabb lehet, hogy több sort látsz.
Ellenkező esetben marad a "kényelmes a szememnek e-book-nál" érv, amit fel lehet hozni mellette.

Azt is halkan jegyzem meg, hogy munkagépből is kb. a töredéknek van szüksége ilyen hatékonyságnövelésre. Marika néni nem fog gyorsabban tárgyalót foglalni 4k-n. Az excel ebédlistát se turbózza fel. De még a komoly IDE-t hajtó kollégák (gyengébb) felének hatásfoka sem fog tőle semmit javulni.

Persze van előnye. Már írtam: az SLR is jobb, mint más. Mondjuk oviba menni alig hoz előnyt, bevásárolni kifejezetten hátrányos, pályanapon évente 1x felbecsülhetetlen, átlagban mégis jobb érzés sokkal használni. Kérdés továbbra is, hogy mennyivel jobb és milyen áron.

(#130) dabadab válasza sb (#129) üzenetére


dabadab
titán

Egyebkent ezeket a monitorarakat honnan szeded, ha szabad megkerdeznem? Szerintem sokkal elethubb lenne, ha a fullHD monitort 0 Ft-ra araznad be, a nagyfelbontasut meg mondjuk szazmilliora, sokkal jobban kijonne a mondanivalod :U

Egyebkent most megneztem, 27"-es meretben a legolcsobb fullHD monitor kb 60k, a legolcsobb 4k meg 150k es teljesen nyilvanvalo, hogy ez a kulonbseg is rohamosan csokkeni fog.

"De ott meg ismétlem: NEM a pixelsűrűségnek örülsz, hanem mondjuk egy 32" méretnek 4k-val."

De, en hatarozottan a pixelsurusegnek orulok. 32"-vel mit csinaljak?

DRM is theft

(#131) mzso válasza sb (#126) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem meg csak fosod a szót értelmetlenül.

(#132) madgie válasza sb (#129) üzenetére


madgie
titán

Szerintem térjünk vissza a témára, ha láttál mondjuk 1080p HiDPI tartalmat 4k-s monitoron. Akármit, akár egy sort a notepad-ban.

(#133) cskamacska válasza eladohardver (#50) üzenetére


cskamacska
addikt

Valamivel el kell adni az újabb televíziókat, monitorokat. A 3D nem jött be, a magas képfrissítés sem éri el a tömegek ingerküszöbét, akkor majd az erőltetett felbontásnövelés talán hátha. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#134) stewe780


stewe780
őstag

Pozitív, hogy ha ilyen ordenáré hülyeségeket gyártanak, hogy a full hd es a 4k egyre nagyobb tömegnek lesz megfizwthető.
Megatívum viszont, hogy ezzel ph-osan a kisebb felbontások minősége némi kívánnivalót hagy majd maga után, mivel alacsonyabb kategória lévén nem nagyon figyelnek majd oda.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#135) exedoc


exedoc
senior tag

Mint grafikus sem érzem szükségét a 4K-nak, részemről tökéletes megoldás a dual monitor. Jobban járok vele mint egy hatlamas 4K monitorral. Így maradok a 2x Dell 2412M-nél. Bőven elég a 24-es 1920x1200-on, az áráról meg nem is beszélve. Annak a 4K-nak még kell egy kis idő mire felzárkóznak hozzá a hardverek, tartalmak, és nem utolsó sorban a pénztárcák.

(#136) t72killer válasza exedoc (#135) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én elég sokat olvasok + hasonlítok össze dolgokat, ott jól esnek az apró pixelek a szememnek. 4k-munkamonitorral még nem volt dolgom, de az otthoni QHD-m (Asus swift) egy megváltás a szememnek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#137) exedoc


exedoc
senior tag

Egyébként én nem mondom, hogy rossz. Én azt mondom, hogy nekem nincs rá igényem, illetve a jelen állapotba feleslegesnek tartom magamnak. Nem utolsó sorban nem adnék ki rá annyi pénzt, számomra praktikusabb a dual monitor. Az, hogy elterjed a 4K előnyös lehet abból a szempontból, hogy idővel egyre olcsóbb lesz a huszonX colos full hd megjelenítők ára, erre még rátesz az 5K a prémium kategóriával, szerintem ugyanis talán eltolja az árazását lefelé a különböző kategóriájú Full HDk-nak, de még a 4K-nak is idővel. Mindenkinek más az igénye. Akinek erre van szüksége vegye. Azért mert számomra felesleges, attól még nem rossz.

(#138) Lazsnak


Lazsnak
tag

9eve hajtok egy hdready projektort es imadtam. A heten fejlesztettem fhd projektorra. Nekem ez is oriasi valtas jo lesz ez is 9 evig :) pedig a fullhd 150"-on nem general valami tul jo ppi erteket, hat meg a hdready elotte. Megis mindig csodalattal neztem rajta filmet.

(#139) #72042496 válasza Lazsnak (#138) üzenetére


#72042496
törölt tag

Örülünk neki, de - és ez a többi hasonló komment szerzőjének is szól - tényleg nem érezni, hogy ez egy teljesen más téma?

[ Szerkesztve ]

(#140) barky


barky
tag

Még a full hd is "újdonság" a 2k ig nem jutottam el nem hogy 5-ig :DD biztos rossz országba születtem :/

"..lenni vagy nem lenni, valami van benne, amióta látok, azóta én vak lettem.."

(#141) Lazsnak válasza #72042496 (#139) üzenetére


Lazsnak
tag

De nyilvan. Ha már mindenki megosztotta véleményét gondoltam leírom én is. Arról nem mondtam semmit, hogy ez felesleges vagy szar, nem vagyok en a fejlodes ellen :)).
Csak megosztottam, hogy én is jo par éves lemaradással kovetem a technikát. Telefonból is mindig "tavalyi csúcsmodellt" veszek. Bagóért használtan.

(#142) madgie válasza barky (#140) üzenetére


madgie
titán

10 éve 1600x1200-as, meg akár 2048x1536-os CRT-ket lehetett venni...

(#143) #06658560 válasza sb (#119) üzenetére


#06658560
törölt tag

Például ezek. Meg ez.
Meg ez.
De ez is.
CAD alá nem kell 200fps, mivel legtöbbször nincs annyi mozgás, sokkal statikusabb a megjelenített objektum, így vígabban lehet számolni. Ha jól sejtem lövésed nincs a CAD-ről, csak kötözködsz éppen.

#126: "3. CAD-et, 3D-s cuccokat, de nem játékokat használsz. Megéri megvenned, ha nem tudod kihajtani?"
De ki tudjuk hajtani, maximum te nem. Az pedig nem technológiai baj, hanem a te saját problémád.

[ Szerkesztve ]

(#144) Slade92


Slade92
aktív tag

Mit sírtok?Mintha kötelező lenne venni majd 5K-s TV-t! :DDD
Tartalom úgyse lesz rá meg mire a dolgozó nép elkezde komolyabban venni és használni az még vagy 3 év addigra lesz hozzá megfelelő VGA is hozzá megfelelő áron.

(#145) Dilikutya válasza Slade92 (#144) üzenetére


Dilikutya
félisten

Most akkor TV vagy monitor, amire gondolsz? A VGA-ban ne legyél biztos, nézz csak meg pár idei tesztet! Most van az, hogy a fHD felbontás játszható, de pl. a Company of Heroes 2 már 2560*1440-ben közelít a játszhatatlanhoz egy GeForce GTX 980-on. De úgy nagy általánosságban 40-60 fps-el bírja ezt a felbontást a kártya, és ez messze van még a 4K-tól is. Játékokban 3 év múlva is ugyanez lesz, az aktuális csúcskártya is kínlódik majd a prémium felbontásokkal az új játékokban. És a PH-n még csak nem is a legfrissebb játékokkal tesztelnek, sehol egy AC: Unity, ami biztos sok olvasónak csalna mosolyt az arcára.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#146) ddekany


ddekany
veterán

Azt kár vitatni, hogy per pill. a 4K is azért van átlagembernek szánt kijelzőn, mert a nagyobb szám jobb alapon el lehet adni a (nyugati) "parasztnak", 5K meg u.a. a játék folytatva. Hosszú távon viszont lassan végre talán meglesz a hardver oldala is annak, hogy szoftver oldalon elindulhassunk a skálázható UI felé. Jelenleg csirke-tojás helyzet áll fenn itt. OS X "retinával" lépett egyet, de még csak egy picit, mert ugyan akkora maradt minden, csak szebb/élesebb. A lényeg viszont majd az lenne, hogy ha nekem az az ergonomikus, akkor meg tudjam mindennek a méretét növelni mondjuk 20%-al, ami nem egész számú többszörözés. Ha nem akarjuk, hogy ettől életlen vacak legyen mindenből, akkor kell a sok-sok PPI (DPI).

Játék meg... nem lényeg, az csak játék. De magas PPI-n nem hiszem hogy ront az interpolálás az élvezhetőségen. Persze miután egész nap tűéles alkalmazásokban mozogtál, eléggé mellbevágó lehet a csak 1080p...

[ Szerkesztve ]

(#147) madgie válasza ddekany (#146) üzenetére


madgie
titán

Opsz, izé, láttad te már, hogy lehet skálázni OS X-szel? (mondjuk egy rMBP-n)

Műanyagjózsikát rühellem Hábandikával együtt, de ez talán érthető.

(#148) t72killer válasza ddekany (#146) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért nem kell sólyomszemnek lenni ahhoz, hogy egy 4k-s monitort szebbnek láss a FullHD-nél. Én mindenesetre örülök neki, hogy (bár nem 4k-ra, csak QHD-re) upgradelni tudtam az fHD-ről. Persze skálázni meg kéne már tanulni végre az 1080p-s mobiltelók világában...

#147: Nyilván 15"-os laptopra ép eszű gyártó nem tesz ilyet :Y. 24" felett viszont kifejezetten zavaróak tudnak lenni a fHD pixelei - és ez nem az idei mániám, amikor a legelső 26"-os fHD monitoromat kibontottam 2007-ben, akkor is ez volt a véleményem.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#149) ddekany válasza madgie (#147) üzenetére


ddekany
veterán

Ez nem igazi skálázódás. Persze, ekkora PPI-n lehet, hogy elmegy ilyen csalással is... meg persze, bár csak a Win tudná ezt, vagy akár csak a sima 4x4-et. Hogy biztos mindenki értse, OS X alapból azt csinálja retinán, hogy megrajzolja úgy a képet, hogy minden hagyományos-PPI-s-pixelnek pontosan 4x4 retinás (azaz valós, fizikai) pixel feleljen meg. Ezt kihasználva tudja elkerülni a Win-nél PPI átállítás után megszokott anomáliákat. Amikor meg olyan "logikai felbontást" kérsz, ami miatt nem pont 4x4 lenne ez a leképzés, akkor is lerendereli pontosan úgy, hogy egy logikai pixel 4x4 tényleges, de megfelelően nagy vásznon, ami nagyobb, mint a monitor fizikai felbontása. Aztán azt képet lekicsinyíti a fizikai (retina) felbontásra, kb. mintha Photoshop-ban image resize-ot nyomnál. Az úgy meg már nem is lesz annyira éles, mintha eleve arra a felbontásra raszterizáltál volna egy vektoros ábrát.

[ Szerkesztve ]

(#150) madgie válasza ddekany (#149) üzenetére


madgie
titán

Én csak annyit kérdeznék meg szerényen, hogy láttad-e már, hogy dolgozik? Baromi jól néz ki a 1080p HiDPI az 1440p kijelzőn.

(#151) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Egyszerűen a 256x1440 retina felbontásáról van szó, nem tudom mi olyan hihetetlen ezen. Ez a felbontás az egyetlen értelmes evolúciós lépés. Sajnos a Windows nem jól kezeli, szerintem az elcseszett ablakmegjelentési mód gátolja, de meg kell nézni egy iPad vagy retina iMacet. Annyira természetesen adja magát a retina, illetve hdpi, hogy utána már nagyon pixeles a sima felbontás. Éppen ezeknél a felbontásoknál szól arról a történet, hogy szép és tisztán olvasható betűket kapjunk és eredetihez közelebbi élességben nézhessük a fényképeket. Sima parancssor egy "álom" így, sokkal nyugodtabb az egész desktop. Már ezért megéri, ha tehetném nem is használnék mást. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel jobb dolog valós mintavételezést növelni, mint ugyanazon a felbontáson az AA.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#152) bfecka


bfecka
csendes tag

Nem játékra kell gondolni....

Mekkora királyság pl zeneszerkesztő szoftverbe az hogy láthatod szépen az egész projektet? Az összes sáv kifér vagy a keverő pultot előhívod egyszerre látsz mindent?
Bárcsak lenne olyan 4K-s TV ami 4K-ba tud 60hz és 42-49" méretű.... 1.5-1.8 méterről isteni lenne rajta dolgozni

Fecka

(#153) Slade92 válasza Dilikutya (#145) üzenetére


Slade92
aktív tag

TV/Monitor ma már szinte egybe van (mint pl. nekem is)
A játékoknál azért nagyon sokszor közrejátszik a fejlesztők trehány munkát végeznek.Nem tudom ki hogy van vele de én ha nekem 30 FPS alá nem esik akkor meg vagyok elégedve, nem tudom hol dolgozol de biztos tudhatsz valamit ha így vágod mi lesz 3 év múlva a PC hardver terén.
AC: Unity meg inkább hagyjuk :N
Néztem youtube-on "PC MAX SETTINGS" videót egyes távolba levő ház textúrái PS1-es korszakra emlékeztetnek :DDD Nálam ez azért ront az összképen...
Végszóra meg azt mondanám hogy senkinek se lesz kötelező 5K-s TV-re váltani.

(#154) Peppo


Peppo
őstag

Olyat nem érdemes mondani, hogy nincs rá tartalom. Az, hogy mi a tartalom, mindenkinél más. Valaki csak filmet tud elképzelni, másnak játékhoz kell, harmadiknak munkához, és van, aki egyszerre több dologra is tudná használni. A filmeket néző felhasználó számára jelenleg nincs túl sok tartalom, a játékosnak sok drága videokártyával a gépében már lehet, a munkájukhoz 4k-5k monitort használóknak meg már most is bőven van, mert ők maguknak "gyártják" a tartalmat. Szóval erről ennyit.

A probléma inkább az, hogy ami 4k-5k monitor kijön, az szinte mind 30" alatti, pedig ennek a nagy felbontásnak az adna igazán értelmet, ha végre a monitorok mérete is növekedne. Mert 24"-on azon kívül, hogy szebb a kép, nem sok pluszt ad. 30-40"-on viszont már tényleg ki lehetne használni, és még ezzel együtt is növekedne a pixelsűrűség, tehát a kép is szebb lenne. És nem kellene több monitorral szarakodni, mint most. Ha jönnének ebben a méretben 4k-5k monitorok, erősen gondolkodnék egy ilyenen.

Persze most még az árak is nagyon magasak, de ez idővel megoldódik. És pozitív hatása lehetne az is, hogy a kisebb monitorok árát lejjebb nyomná.

Az, hogy az 5k-nak a 4k mellett lesz-e létjogosultsága, jó kérdés.

(#155) Slade92 válasza Peppo (#154) üzenetére


Slade92
aktív tag

A filmeknél is mi van?
Legyen egy film ami megjelent VHS-en utána megjelent DVD utána Bluray-en most meg hiper szuper HD-ba... kit érdekel már.

(#156) Xero válasza Peppo (#154) üzenetére


Xero
nagyúr

És kérem itt a pont.
Én lassan egy éve próbálom rászánni magamat, hogy a nagy gépen a dual 1080-at lecseréljem dual 4k-ra. Viszont az iMac retina megjelenésével elgondolkoztam, hogy sok év után hagyom a dual display felállást, és váltok egy darab 5k-ra. Még mindig nem dőlt el a kérdés, de bizony bőven van olyan helyzet ahol kell és jó.

Iszonyú sok szöveg szalad át a szemem előtt naponta, így minél inkább kaparok a hidpi irányba.

szerk: Teszem hozzá a mostani és a 4k felállás is 24" lenne. Nekem nem a méret, hanem a ppi a mértékadó.

[ Szerkesztve ]

(#157) t72killer válasza Xero (#156) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Teszem hozzá a mostani és a 4k felállás is 24" lenne."

Le a kalappal, neked is T-850-es sorozatú optika dolgozik a szemedben:R?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158) Ijk


Ijk
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#159) Xero válasza t72killer (#157) üzenetére


Xero
nagyúr

Hidpi üzemmódban hajtanám őket. Szerencsére OS X-en ez már működik normálisan, de Win10 is lassan beéri, bár ott még a SW-eknek bőven utána kell mennie. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.