Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Awakening

Hozzászólások

(#1) Vladi


Vladi
nagyúr

Nem csak állítólag 3-év. Egyébként szeritem ez az egyik legnagyobb előnye az ubuntunak más disztrókkal szemben, bár erről kevés szó esik.
(bár igazából nem tudom pontosan máshol mennyi a támogatás. opensuse, mandriva? centnek 5+2 év :D )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2) sh4d0w válasza Vladi (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom, mennyi a valódi, egy fordítótársam mondta.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) dabadab válasza sh4d0w (#2) üzenetére


dabadab
titán

Az LTS (Long Term Support) kiadas(ok)rol van szo (es tenyleg 3/5 ev support van hozza), az elso a 606 volt, aztan kb ket evente jonne egy ujabb, a tervek szerint a 804-es lesz a kovetkezo.
Egyebkent az Ubuntu mogott nem is annyira ceg, mint inkabb egyetlen ember all, Mark Shuttleworth. Del-afrikai milliardos (internetes biztonsagi megoldasokkal szedte ossze az "elso milliot"), o volt a vilag masodik urturistaja, szoval erdekes srac :)

DRM is theft

(#4) Vladi válasza dabadab (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szeret utazni, előbb az űrbe, aztán a nyílt forrás világába. :))
Egyébként érdemes megfigyelni az elmúlt néhány év eseményeit. Gyakorlatilag majd az összes nagy disztró mögött ma már 2 fontos dolog áll:
- fejlesztői közösség, egy szabadon elérhető disztróval
- nagy cég nagy profittal, egy kereskedelni vagy kereskedelni támogatást élvező disztróval.
(Novell SuSE - OpenSuSE, Debian - Ubuntu Mark bácsival, Mandriva, RedHat - Fedora, CentOS stb.)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) Ygg


Ygg
senior tag

Jó cikk, meg is jött a kedvem egy kis Ububtuzáshoz...csak lenne időm.
Mert mostanában max a Knoppix live van hibák esetén:).

(#6) dabadab válasza Ygg (#5) üzenetére


dabadab
titán

Van Ubuntu Live is, a sima install CD egyben Live CD is :)

DRM is theft

(#7) sh4d0w válasza Ygg (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez (is) cél volt :)

Most próbálgatom a Hardy Alpha6-ot; automatikusan elindul az indexing az első indítás után és valami egészen elképesztően hihetetlenül gyorsan végzett. Persze, egyenlőre csak az alaprendszer van fent, de nagyon meglepő volt.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) Xpod


Xpod
addikt

Én most kezdek el komolyabban ismerkedni a linuxszal.
Nekem igazából pont az a bajom, hogy a hétköznapi munkához szórakozáshoz kb 10-15 program kell. Namost erre a néhány programra linux alatt van leglább 500 variáció. És screenshot és egyéb infókat meg csak elvétve találok.
Marad, a felteszem - leszedem módszer ami ugye nem annyira egészséges. Ráadásul ugye némelyikhez kell ilyen-olyan külső csomag, ami megnehezítheti a telepítést az eltérő verziókból adódó problémák miatt.
Ezeket a tapasztalatokat 3-4 éve szereztem, azóta nem foglalkoztam linuxszal. (Akkoriban Uhu, Suse és Mandrake disztrókat próbáltam.)

Az ubuntu nekem is tetszik, mivel elég sok jót olvastam róla és egy elég jól összeeszedett rendszernek tűnik. Ezzel fogok asszem próbálkozni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9) sh4d0w válasza Xpod (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem egészen értem, hogy a "screenshot és egyéb információk" alatt mit értesz, de ha leírod pontosabban, esetleg tudok válaszolni.

Alapból pedig nagyon sok alkalmazás van már a telepített rendszerben, sok általánosan használatos programot tartalmaz. Persze, ha vannak spec. alkalmazások, azokat külön telepíteni kell. A Linuxnak meg annyira nem ártalmas (tapasztalataim szerint), ha sok programot teszel fel-le. A Synaptic és az aptitude pedig kezeli a függőségeket is, tehát ezekre sem lesz gondod.

https://www.coreinfinity.tech

(#10) Xpod válasza sh4d0w (#9) üzenetére


Xpod
addikt

Nem egészen értem, hogy a "screenshot és egyéb információk" alatt mit értesz, de ha leírod pontosabban, esetleg tudok válaszolni.

Anno MP3 lejátszót kerestem Linuxhoz. Alapból felkerült 6-7 lejátszó. Egyesével elindítottam, melyik milyen, a 7 db-ból asszem 3 úgy kezdte, hogy ez meg az a librari kell még neki. Végül Ráakadtam az XMS playerre, amit ugye szinte winamp felülettel rendelkezett, és olyasmit szerettem volna.

A divx lejátszását annó fel is adtam, mert mert ami a CD-ken volt lejátszó, mind függőségekkel kezdte, ezt addigra már megszoktam. A kodekek felpakolása rémálom volt, felpaokltam a szükséges cuccokat, igen ám, de némelyik felülírta a lejtászó függőségeit, ami viszotn az újabbakkal nem ment.

Amiket talán legtöbbet használok:
- office (Opneoffice-ra gondoltam)
- MP3 lejátszás (XMS)
- AVI, MPEG, DVD lejátszás (BSplayerszerű felülettel valami progi )
- CD-DVD írás (Nerohoz vagyok szokva)
- Böngésző (Firefoxot használok, így ez nem gond)
- file kezelés (Total command szerű - asszem conqueror, esetleg MC)
- MSN, Skype, ICQ (fogalmam sincs)
- képnézegető (ACDSee-szerű)
- letöltés vezérlő
- torrent
- szövegszerkesztő (PHP-hez)
- PDF-hez progi

Megköszönöm, ha ezekhez tudsz tanácsot adni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#11) sh4d0w válasza Xpod (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Néhány 5let - mindre nem ismerek programot:

- OpenOffice.org
- XMMS / AmaroK
- VLC Media Player / SMPlayer
- van NeroLinux, de sokkal jobb a K3b
- Firefox
- mc / GnomeCommander
- aMSN / Pidgin / Gaim
- KTorrent
- szerintem php-hez van eclipse, de nem tudom biztosan
- PDF olvasáshoz Evince / szerkesztéshez OO.o

Ezekből alapból egy csomó rendelkezésre áll, a többit nem tudom, még nem használtam ilyenekre programot.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Xpod válasza sh4d0w (#11) üzenetére


Xpod
addikt

Köszi a segítséget. Egy jó részét már meg is találtam.
Most a firefoxal szórakozok, mert times new roman betűtíőust szeretnék használni, de ilyen ugye nincs. Ehhez valami hasnló betűtípust tudsz ajánlani? (Leglább 50 benne van alapból, most egyesével elkezdtem nézegetni.)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13) Brutforsz válasza Xpod (#12) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

- Használhatod a TNR-t is, a legegyszerűbben úgy, hogy felteszed az msttcorefonts csomagot. (Az alábbi betűtípusokat tartalmazza: Andale Mono, Arial Black, Arial (Bold, Italic, Bold Italic), Comic Sans MS (Bold), Courier New (Bold, Italic, Bold Italic), Georgia (Bold, Italic, Bold Italic), Impact, Times New Roman (Bold, Italic, Bold Italic), Trebuchet (Bold, Italic, Bold Italic), Verdana (Bold, Italic, Bold Italic), Webdings.)

- Nálam az elsődleges talpas betűtípus - vagyis a TNR megfelelője - a FreeSerif.

#10: Képnézegetőnek a Mirage-t ajánlom. Kicsi, gyors, jó a vezérlése. Rendelkezik minimális szerkesztési képességgel, szerintem egy képnézegetőbe nem is kell több, jelentősebb beavatkozásokra ott a GIMP (indíható akár a programból is).

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14) dabadab válasza Brutforsz (#13) üzenetére


dabadab
titán

Vagy ott a gqview, aminek van az a rendkivul okos feature-e, hogy exif info alapjan forgatja a kepet, vagyis a fenykepezogepbol attoltott kepek minden egyeb varazslas nelkul jol fognak allni.
(Ha meg mar forgatas: ott a jhead, egy jhead -autorot *jpg mindent a helyes iranyba allit a jpeg atkodolasa (vagyis minosegvesztes es kulonosebb szamitasigeny) nelkul.)

DRM is theft

(#15) Vladi válasza Xpod (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

Marha egyszerű: ha nincs screen, se info, és az alap repóban sincs benne, akkor hagyd. Jó ha van működő neted, az sokat könnyít a dolgon.

Kedvenc progi játék:

- OOo vagy abiworld és gnumeric. Ezek kisebbek és gyorsabbak.
- xmms-t hagyd a -ba mert marha régi. Audacious sokkal barátságosabb. De vannak adatbázist és mindent ami nem is kell kezelők: amarok, bmp2
- mplayer és a hozzá való félszáz felület vagy vnc.
- k3b vagy gnome-baker.
- letöltéshez: wget és felületei.
- pdf, képnézegető, editor alapból lesz. Utóbbihoz gedit, kedit. Kezeli a programozási nyelveket, szerintem php-t is. (szépen kiszinezi a sorokat)
- torrent: kedvencem: qbittorrent, transmission.

De ezek legtöbbje repóból feltehető, vagy letöltöd és kitkattkatt módszerrel fel is települ és lehúzza magának ami kell.

Hajrá. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Awakening
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.