Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Auratech


Auratech
őstag

Hát eddig az elnagyolt vagdosáson vagyok túl. A belső méret már jó. A fedőlap kivágva. Most a belső pozícionálás jön(holnap) azután a lyukak fúrása, simítása. A fedőlap még változik, mert a funkcióknak hibátlanul kell mennie. Elbabrálgatok vele. Nem sietős. Az bitos, hogy a vegeredménynek méltónak kell lennie a tábla kvalitásaihoz. Akkor mondjuk ez egy. Mod-bloggá változó logoff.

A tábla ki lesz párnázva minden érintkező felületen.
A hátlap egy microszálas anyagra kerül. Az oldalak, sarkok egéralátétből mentett habgumi keretbe. Az üvegre a fedlap szövetcsíkkal símul, hogy kihúzható legyen.
A végeredmény csereszne színűre pácolt és matt lakkozású lesz. Gravírozott hátlappal. A tábla szerencsére alig melegszik az iPad4-gyel ellentétben. Emiatt nincsa aggodalom, hogy megbuggyan a tokban.
Folyt köv...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#102) Auratech


Auratech
őstag

Célom a lehető legkisebb méret es súlynövekedés. Tehát a belső kialakítás fixálása után fogyókúra következik, amíg nem megy a védelem rovására. Most olyan 12 deka. 10 alá kell mennie...

Van ötletem egyébként a sokszorosításra is. Ez aféle prototípus lesz.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#103) teguran válasza Auratech (#102) üzenetére


teguran
tag

:C RESPECT!

igen, az adja magat, hogy sovany legyen. vigyazz a csiszolasnal, nehogy a fa megadja magat es megseruljon. bar gondolom magad is tudod ezt, biztos nem egyszeru kiseretezni meddig mehet el az ember.

az elo es hatlapot osszeragasztod vagy nyithatos, patentos, magneses modszer lesz? mar varom a vegeredmenyt!

mas: szeretnek en is a tabhoz egy tokot, megpedig vilagito billentyuset. igy maris nagyot szukult a kor, a belkin qode ultimate pro [link] vagy a kensington keyfolio thin x2- re. [link] tapasztalat valakinek, vagy jo (esetleg jobb, masik) megoldas?
a celom, hogy elol hatul vedve legyen a tab, igaz hogy igy csupaszon a legkecsesebb es csabitobb, de az elso folian kivul amit ratettem egy esetleges esestol nem vedi semmi. billentyuzetnek van ertelme? kezdo tabletes vagyok, akiknek volt korabban es tobb tapasztalattal birnak, szivesen olvasnek arrol, hogy kinek mi es miert valt be!

koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#104) teguran


teguran
tag

egy valami meg eszembe jutott: van egy bt hangszorom, amit most az ipaddal hasznalok. ha egy olyan tokot veszek ami billenytuzetes, akkor tud az ipad egyszerre ketto helyen is bt kapcsolatot letesiteni? szval megy rola a zene kulso hangfalon kozben pedig gepelek?

(#105) Auratech válasza teguran (#103) üzenetére


Auratech
őstag

A legvalószínűbbnek az látszik, hogy a tok alsó vagy felső élében lesz egy iPad keresztmetszetű kivehető hasáb, amit oldalról süllyesztett csavar tart a helyén.
De gondolkodom azon is, hogy a fedőlap csak félig lesz leragasztva, a másik fele csavaros... Aztán az is megfordult a fejemben, hogy esetleg rugalmas, bontható ragasztót (sziloplaszt..) használok, amit károkozás nélkül lehet szükség esetén bontani.

Nincs olyan szitu, hogy épp a csupasz táblához azonnal hozzá kéne férnie az emberek, mondjuk kiszedni az elemet.. :) A régi Belkin bőrtokból az iPad4 hónapokig ki se mozdult... Ez erősödik.
Dokkolót nem használok, csak lighting csatis adaptereket. Töltő, Kamera Kit-usb, HDMI
Hajlok az utolsó változatra, visszagondolva a másik tábla használatára.
A füleshez, töltőcsatihoz, kamerákhoz kell hozzáférni, akkor végül is maradhat a fakabát, vagyis a szkaFAnder.
Statikailag is az a legerősebb, leginkább kikönnyíthető verzió...
A fedlap nem antik anyagból készül, az cserélhető.
Régebben is kacérkodtam a fával, csak ott a tömeg már a 80 dkg felé közelített volna..

Fontos szempont, hogy a kamerák rendesen kilássanak és a mikrofonok se egy szűk furaton kapják a jelet, mert akkor nagyon dobozhangú lesz....

Auratech Field Recording

(#106) teguran válasza Auratech (#105) üzenetére


teguran
tag

mar lehet, hogy lattad, de hatha ad otleteket: [link]

(#107) Auratech válasza teguran (#104) üzenetére


Auratech
őstag

A szabvány szerint maximálisan 7 eszköz használhat egy BT kapcsolatot.
3-4 kapcsolat a gyakorlatilag használhatóan javasolt.

Auratech Field Recording

(#108) Auratech válasza teguran (#106) üzenetére


Auratech
őstag

Köszönöm!. Láttam már, de nem ez az irány. Ehhez rendes asztalosműhely, marók és nagyobb nekikészülés kell. Az enyém minimalista anyaghasználat mellett halad. No persze nem is 130$.
A végeredmény viszont jó kell legyen. Főként biztonságot adó.
Van egy enyhe átérzésem egy pár napja látott új teló formavilágára... Azt kicsit lenyúlom.. :)
A gombok megoldásával most nem foglalkozom. Régebben csináltam case-modot, aminél ezt is megoldottam(tálca, reset, bekapcsoló)

Auratech Field Recording

(#109) Auratech


Auratech
őstag

Haladási napló.
A méretre vágáson és első csiszoláson túl vagyok. A peremek már elvékonyodtak. A bélést is kábé belegyűrtem.
A következő menet a csatlakozók, kamera és mikrofonok helyének kivágása. Gondolkozom a gombokon is. Hajlok rá, hogy mégis rendes gombok legyenek, ne besülyesztett lyukak..Ha már hozzáfogtam.

Aztán még jön a rendes csiszolás, az ívek kialakítása, a cseresznye lazúr és a méhviaszos polírozás.
A tető rá lesz ragasztva, nincs kecmec. Előtte szepen leveszem a méreteit, sablonját, hogy legyen tartalék, ha kitépem egyszer...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#110) teguran válasza Auratech (#109) üzenetére


teguran
tag

Alakulgat :DD

(#111) Auratech válasza teguran (#110) üzenetére


Auratech
őstag

Fatokselfie.

Lesz még fotogénebb is..
Ja es tegnap vettem két matt fóliát is, mielőtt beköltöztetem... Eddig elsőre sikeredtek..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#112) Auratech


Auratech
őstag

Haladási napló.
A fatok csiszolása kábé megvan. A belső méretek 95%-ban jók. A kamera és az egyik mikrofon nyílása is ki van vágva, kicsit az éleket is alakítottam. Holnap jön a meredekebb rész. A jack, hangszóró és a lighting csati nyílásainak kifúrása, kivágása. Ha ez kész, már csak az élek begső összecsiszolása van, a lazúr a polír és a beköltöztetés. A tábla most porvédő folpack bugyogóban keresi a helyét...

A szélekről még kb másfel mm lejön. A tok súlya most 88gr. Még csökkenhet.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#113) Auratech


Auratech
őstag

A mai fabrikálás eredmenye a lassan szerkezetkész tok. Tulajdonképpen minden funkció müködik.
Lighting, füles, mikrofonok, kamerák, gombok..
Talán holnap az összecsiszolás, a gombok rugója és a pácolás jöhet. Szerencsére nem szaladt meg a kezemben a fúró. Az pontot tett volna a mókolásra.
Hoppá... A hangszórók lukacsai lemaradtak ... :) tehát az holnap...

Auratech Field Recording

(#114) teguran válasza Auratech (#113) üzenetére


teguran
tag

szepen haladsz! munkaorat jegyzetelsz? a sarkokat szogletesre hagyod vagy lekerekited?
a majd bepacolod, vszn jobban fog osszepasszolni a 2 szin, most kicsit elutnek egymastol es az az
erzes fogott el, h jobban illene bele egy feher ipad.

(#115) Auratech válasza teguran (#114) üzenetére


Auratech
őstag

Munkaórát nem írom, mer nem kerget a tatár. Piszmogok, méricskélek. Tegnap megnéztem a Thort is közben... :)
A színe cseresznye-mahagóni lesz.. Valamilyen árnyalatban... Szerintem is jobban fog a fekete passzolni egy sötétebb fához. A sarkok egyenesek maradnak. Ergonómiailag meglepően az a legkellemesebb. jól támasztja a tenyeret. Sokkal kényelmesebb, mint egy ívesen lekerekített sarok. Kipróbáltam. Persze éles szélek nélkül.
A fehér lehetséges ehhez a világoshoz jobban menne. Tehát, ha mondjuk világos juhar, vagy bükk lenne a végső árnyalat. Nekem nagyon nem tetszett volna, hogy fehér kerete van a képnek. Az mindig nagyobb fényerőt kér a megjelenített kép és a keret kontrasztjának hiánya miatt. Nem kell a táblára margó...

Auratech Field Recording

(#116) teguran válasza Auratech (#115) üzenetére


teguran
tag

Hogy haladsz? Legutobbi kepek mar alakultak.

(#117) Auratech válasza teguran (#116) üzenetére


Auratech
őstag

Az évvégi hajrában pihent a projekt. Szerintem a Jézuska befejezi Szentestére. Vagy másnapjára.. Egy szabad délután kell neki.

Auratech Field Recording

(#118) teguran válasza Auratech (#117) üzenetére


teguran
tag

Na es az uj evi feltoltodesben hogy haladtal a tokkal? Meg varom/varjuk a fejlemenyeket. :))

(#119) Auratech válasza teguran (#118) üzenetére


Auratech
őstag

Elpihent a dolog. Épp a héten tettem ki az asztalra az eddig elkészített dolgokat, hogy szembesítsem magam az állapottal.
A fő problémát az jelentette, hogy túl alacsonyra mereteztem az oldalsó peremet, emiatt a fedlap nem ment rá úgy, hogy alul ki lehessen párnázva az eredetileg tervezett anyaggal. Emiatt gondolkodóba estem és aztán lecsücsült a projekt. De nem törtem össze. Szerintem húsvétra, ha nem előbb, összeáll.
Közben vettem egy olcsó tokshopos smart covert, aminek a sarokvédelméről két nap után levállt egy darab. Na akkor vettem ki a fiókból a fatok kezdeményt.

Auratech Field Recording

(#120) Nauri válasza Auratech (#50) üzenetére


Nauri
csendes tag

Csáó Skacok! Van1 lejárt garis ipad, amiben z alaplap kiment, szó szerint.

van ittminden, de nekem alaplap vétel meg újbehelyezés mennyi kp? Használt létezik e?

Vagy érdemes 3as fajtát is bele rakni? Hallom, sok4es ipad tulaj, kie kimegy, 3ast helyeztet bele.

Mit gondoltok?
A sima 4es új plusz szerviz mi pénz?
A 3s is azonos ár?

Esetleg használtat tenni? :U

(#121) Auratech válasza Nauri (#120) üzenetére


Auratech
őstag

3-mas nem játszik a 4be. szólni kár.
iPadod jobb, ha az enyészetnek adod.

Úgy írsz, mint egy értelmi sérült betépve, földúton zötykölődő busz hátsó üléssorán.

Auratech Field Recording

(#122) Nauri válasza Auratech (#121) üzenetére


Nauri
csendes tag

Kilenc féle dologra nézek rá. Am igen, telleg.

(#123) Nauri válasza Auratech (#121) üzenetére


Nauri
csendes tag

Interneten írt rám 1 apple szerviz, válaszban mndták, hogy viszi a 3as alaplapot a4es konfig.

na jó? még mindig hapcis vagyok? :D

(#124) Auratech válasza Nauri (#123) üzenetére


Auratech
őstag

Javul.
Ebben nem vagyok járatos. Van négyes a családban. Szerintem a 3-mas épp annyira elég, hogy kihajtsa a retinát egy iPad 2 sebességén. Játékoknál rosszabban. A hármas nekem nagyon elavult, persze ha olcsón megoldja a gondod, miért ne? Netre, filmre jó lehet még évekig...

Auratech Field Recording

(#125) Auratech


Auratech
őstag

Egy pár honapos pihentetés után erőt vettem magamon, hogy befejezzem a fatok kialakítását.
A gombok megoldását kikísérleteztem. A tok belső élébe tejgumi csíkot ragasztottam a nyílások fölé. Így rugalmas a gombok tapintása és épp jó helyre esik. Azokat még csiszolnom kell, hogy hibátlan legyen de a tok már működik és bombabiztos. Főként a bicajos szállítás volt aggályos, hogy óvatlan bukfenc után elgörbül.
Már nem görbülhet. A tok 11dkg lett. Százéves bútorhátlapból. A fedlap roncsolás nélkül levehető, de oka nincs. Minden hozzáférhető.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#126) Auratech


Auratech
őstag

Gombok is benn vannak. Már nem kell ceruzával állítani a hangerőt.
Ha sikerül normális üvegfóliát beszereznem, akkor mégy egyszer szétszedem.
Most egy trehányul feltett matt fólia van rajta, ami nem a legszebb de átmenetileg megteszi.

Auratech Field Recording

(#127) Auratech


Auratech
őstag

Na ilyen lett a pácolás után. Nem volt cél a "hiend" famunka. Inkább rusztikus. Kézzel farigcsáltam..

Belül habgumi és textilcsík az érintkezés. A gombok a tok belső élére ragasztott gumicsíkhoz vannak ragasztva, így rugalmasak és az eredeti nyomáspontot közvetítik.

Auratech Field Recording

(#128) Auratech


Auratech
őstag

Pár napos használat után jó a benyomásom a tokról.
A tablet prímán feszít belül, a gombok jól működnek.
A hangszórók lyukacsainál nem fúrtam ki az oldalfalat, mert elég jól kijön a hang de azért mégis kifúrogatom, hogy ne legyen egy kicsit sem dobozhangja.
A lighting csatlakozó nyílását meg kell nagyobbítani, mert a HDMI adapter épp nem fér be. A töltő és az usb CKK az befér.
A fejhallgató nyílását is enyhén megnagyobbítom, mert nem mindegyik fülesem dugasza megy bele kényelmesen. Aztán, ha mindez megvan, elmondhatom, hogy kész.
Akkor már csak egy jobbféle üvegfóliát kell beszereznem. Legvégül.

Auratech Field Recording

(#129) Auratech


Auratech
őstag

Tegnapelőtt a hangszórók felett 5-5 lyukat fúrtam a tokba. Természetesen úgy, hogy a tablet benn volt a tokban.. :)
A lighting csatinál "mélységmérést" végeztem és a fúrószárat csak 5mm-re hagytam hatolni, hogy épp átérjen a tok oldalfalán.. Aztán körprofilú kis reszelővel rendbe tettem a nyílásokat. Most rendesen szól, mint tok nélkül.
A matt fóliát végül lehúztam róla. Az csak a végső csiszolgatások miatt volt fenn, hátha megugrik a csiszoló, fúró.. Üvegfólia felkerülhet, ha szükséges.
Van hozzá egy neoprén-szerű textil tok, az pont megvédi. A tok pereme távol tartja az üveget, ha leteszem. Most elmondhatom, hogy kész lett.

Auratech Field Recording

(#130) Auratech


Auratech
őstag

Auratech Field Recording

(#131) Auratech


Auratech
őstag

Megjelent az iPad pro.. Az érzéseim felemásak. Részben vonzó a nagyobb kép és a megnövekedett teljesítmény, részben elgondolkodtató, hogy átfedésbe került egy olyan tartományba, ahol a teljesítmény és használhatóság megelőzi a mindenáron kompakt méreteket.
Azt gondolom, hogy 300e Ft már olyan határ, ahol fél kiló plusznsúlyért nagyon mai, teljesértékű mobil munkaállomást kaphatok 8Gb ram, i7, dedikált vga, 256-os ssd érintős fHD képpel, win10-zel...
Az Air2 pont egy olyan tablet, ahol a kis méret és a teljesítmény feltűnés nélkül érvényesül.
Nagyobb tabletnek nem felfújt változatnak kellene lennie, hanem olyan eszköznek, ami átjárhatóvá teszi a tablet és desktop munkakörnyezet funkcióit. A surface4 ezt jobban hozzaq.

Auratech Field Recording

(#132) teguran válasza Auratech (#130) üzenetére


teguran
tag

Gratula a munkadhoz! Nagyon jol nez ki!

[ Szerkesztve ]

(#133) Auratech válasza teguran (#132) üzenetére


Auratech
őstag

Köszönöm!
A fakabát hibátlanul véd, mióta elkészült. Nagyon megszoktam.
A munkahelyemen EGÉRALÁTÉT-ként van a billentyűzet mellett. Aztán néha felfordítom... :)

Auratech Field Recording

(#134) Auratech


Auratech
őstag

A Pro érkezésével felértékelődött a szememben az Air2.
Az új szörnyeteg teljesítménye nem 1.8x, hanem csak 1.26x magasabb.
A nagyobb képernyő részemről nem feltétlenül vágyálom.
A Pro gpu-ja épp annyival erősebb, hogy kitekerje az megnövelt felbontást.
A gpgpu-t használó progik viszont eséllyel profitálhatnak a 3D teljesítmény becsatolásával.. kép, video, hang..
A legfontosabb, hogy nagyon profi alkalmazások legyenek társíthatók a Pro tudásához.
Windowsos fronton a Surface4 kínálja az összes eddig megszokott, Steinberg, Adobe, Avid, Corel, MS,.. programcsomagokat, bővítményeket..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#135) Auratech


Auratech
őstag

Megérkezett a rég várt frissítés a stúdiózáshoz laptopot pc-t jóformán kompromisszumok nélkül kiváltó Auria hangszerkesztő alkalmazáshoz.
Az eddig is fejlett lehetőségeket most teljes körű midi és virtuális hangszerkezelés teszi teljessé.
Extra képessége a hangsáv kezelésének hihetetlen rugalmassága. Nyújtás, gyorsítás, lassítás, ritmizálás...
(real-time audio warping-élastique Pro v3)
Win vagy Mac gépen ilyen képességek alapból több száz $ kiadással érhetők el. Itt laza 50$ és tartalmaz egy méretes mintakönyvtárral hozott samplert is. A beépített szintikkel, effektekkel.
Auria-Pro

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#136) 4m@15 válasza Auratech (#134) üzenetére


4m@15
tag

Lecserélted a negyedik generációs deszkát Air 2-re? Én pont ezt tettem az iPad 4-el, szegény nagyon lelassult az iOS 8-9 testvérektől.

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#137) Auratech válasza 4m@15 (#136) üzenetére


Auratech
őstag

Igen. Már jó ideje. A 4-et a fiam használja. A csicsák, parallaxis, háttéralkalmazások kiiktatásával a 10 is élhető, elmondása szerint.

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.