Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Auratech


Auratech
őstag

Tegnap olvastam, hogy a Nuance cég a Siri-hez hasonló beszédfelismerést tervez ios, win, android... platformokra. Aztán kapcsoltam, hogy a Nuance logóját láttam a Dragon Dictiation infójában. Szerintem nagyon király lenne egy magyar nyelven is jól értő "Siri". Vagy integrálni a Siri-be a motorját. Egy teljes étlapot feldiktáltam tegnap. Még azt is megértette, hogy Dubarry csirkemell..:)
A Nuance egyébként a BMW-nek is ezerrel fejleszt...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#2) Auratech


Auratech
őstag

Próbaként, hogy megtudjam, melyik médialejátszó képes a legsokoldalúbban szolgálni, leszedtem rudi és stevve fórumtársak által 2010-ben készített csomagot, amiben egész jó keresztmetszettel a legtöbb moziformátum megtalálható.
próbamozik
A legtöbb player mindentudónak reklámozza magát de az ritkán igaz.

Auratech Field Recording

(#3) Auratech


Auratech
őstag

Próbamozik elmaradtak lustaság és süteménysütés miatt. Viszont a hét végén elolvastam Faludy két írását a PIM-en. Apróság de közvetlen megoldást nem találtam még rá, hogy a posthoz azonnal hozzácsatolható fotót 1080-ban tudjam ellőni. Közben magamtól rájöttem, hogy a home gomb nyomásával egy időben a képernyőzárat nyomva képernyőt ment a kis dög.

A netezési szokásaim kezdenek átalakulni. Nem ücsörgök a gép előtt ott ragadva, mint korábban. A hosszabb lélegzetű dolgokat olvasólistába teszem, tehát offline elérhető. Egyszerűen zavar a 23" FHD (arányosan) szar felbontása.. A tervezett plakát pdf-jét a táblán tudtam legbiztonságosabban megnézni, hogy az arcbőr sárgás, vagy vöröses felé hajlik-e. Kalibrált monitorom sem biztonságosabb, sőt..
A gépelésbe belejöttem. Az átsuhintással gyakorlatilag gond nélkül képes vagyok begépelni a szükséges szöveget, sőt, mivel nem tudok vakon rendesen gépelni, pontosabban megy, ha folyamatosan látom, mit darálok be.
Volt nálam egy Samu tábla is. Egy Tab2 10.1. Olvasáson és produktivitáson kívül elmegy...pixeles 110e-ért.

Még egy-két generáció és a laptop is mehet a háttérbe.
Alapszintű hang, videó, kiadványszerkesztéshez alkalmas progikkal, főleg, ha ezek tovább szerkeszthetőek nagygépen és visszatölthetőek, mint az Auria-Sequoia páros AAF exportja esetén.
Mondjuk egy táblás Indesign és nagytesója, valamint táblás Edius és a pc-s kooperációja elég jó kombináció lenne. A teljesítmény 2-3X-a már videó esetén(effektekkel) is használhatóvá tenné a táblát...

Auratech Field Recording

(#4) Auratech


Auratech
őstag

Tegnap olvastam, hogy a Tegra4 részben erősebb lesz az iPad4 gpu-jánál. Meglepett. Azt hittem 3x erősebb lesz. Az is kiderült, hogy az open Cl része az ios fejlesztésének, de a végleges kódban le van tiltva.
Erős a gyanúm, hogy valamilyen módon mégis működik, mert ha az Auria effektjeit nézem, az nehezen hihetően kön ki két arm magból. Azonos effektekhez pc-n kell kb 10 gflops(kb P4-3ghz) kapacitás.

Auratech Field Recording

(#5) Auratech


Auratech
őstag

A tegnapi szalagavató ünnepség teljes médiaanyaga az iPadról ment le. Külön lejátszó programmal nem vacakoltam. Egyszerűen a dropboxos mappából böködtem, aminek mennie kellett. A laptop a biztonság kedvéért azért velem volt, feleslegesen. Legközelebb felesleges cipelni. Ezt most nem az iPad miatt gondolom különlegesnek, hiszen szinte bármelyik táblagép képes erre, hiszen ezért vannak, hanem a táblagép haszna miatt. Elegánsabb is szinte zsebben hordva a setupot...
Aztán egy dj progival toltam a zenét, néha egész jó átmeneteket igazítva.
Nem kellett elosztó és nem fostam az akku állapota miatt.
Ja és a legnagyobb királyság, hogy az egyik beszéd a tábláról került felolvasásba, egy hirtelen ötlettől vezérelve. Ezzel megoldódott az olvasáshoz szükséges fény kérdése is.
Közben rendületlenül olvasgatok...

Auratech Field Recording

(#6) Auratech


Auratech
őstag

Ami pillanatnyilag nem tetszik, az a szöveg kurzor pozicionálása. Ez a wp7-8-ban ügyesebben van megoldva. Tehát nem az ujjam alatti terület marad fókuszban, hanem az érintés után az ujjam feletti, így könnyű és pontos odavezetni a kurzort a szükséges karakterekhez.

Auratech Field Recording

(#7) Auratech


Auratech
őstag

Ami a tábláknál egy fontos előny, de nem volt figyelmembe, amíg rá nem jöttem, hogy mennyit számít, az az instant-on állapot.
Tehát az alvó állapotból egy másodperc a tartalom elérése, mintha felcsapnál egy könyvjelzőzött könyvet.
A döntésnek, hogy milyen eszközt használok, nagyban része az elérés közvetlensége.
kinyitom, ott van. Nincs kihajtás, bekapcsolás, wifi konfig, menük.

Auratech Field Recording

(#8) Auratech


Auratech
őstag

A régi nokia n82 höz kapott AV kábelem szétvágtam és forrasztottam belőle egy kábelt az iPadhoz. A 3.gyűrű és a földelés pólusait kellett megcserélni, hogy a korábbi videó kimenet mono audio bemenetként funkcionáljon a mikrofon helyett. A jelszintek illesztését egy csöves mono mikrofon előfok-/Diboxal oldom meg ha szükséges.

Auratech Field Recording

(#9) Auratech


Auratech
őstag

A hétvégét átolvastam... Faludyval. Közben jöttek a levelek, amiket azonnal megválaszoltam. A gép előtt tanyázol? Kérdezték. Dehogy! Most épp a kádban ülök a sötétben és olvasok...

Sajnos az ios fejlesztés nem tűnik olyan egyszerűnek. Virtuális osx-en kell futtatni az sdk-t és tejelni 100 dodót, esetemben..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#10) Auratech


Auratech
őstag

Frissítettem 6.1-re. ?? Nem lettem frissebb...

Auratech Field Recording

(#11) Auratech


Auratech
őstag

Fél órája a táskából elővettem a táblát. Tök forró volt! kb. 45 fok, benn a burokban. Biztos valamilyen progi beragadt és beterhelte a procit. Volt hasoló samu táblával is már. Lehetséges, hogy valamilyen szerencsétlen task-együttállás okozza ezt. Leürítettem a homokozót és a tábla kihűlt...
A képesítő vizsga zeneanyaga tartalékként ott csücsül a médiaszekrény tetején a táblán.

más..
Használom a DJ alkalmazást. Tegnap jött rá egy frissítés, hogy többek között a Dropboxból is be tud húzni zenét. No ez nem működik, pedig nekem hasznos lenne. A fájl-böngészőben a Dropboxra tappantva üres lista jelenik meg. A Dropbox gyökerében lévő zenét sem idézi be a kívánatos featúra...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#12) Auratech


Auratech
őstag

Tök vicc de a pár éves Oakley dioptriás szemüvegkeretem hibátlan tablet tollként képes működni... :)

A hivatalos Facebook app frissült. Most már mindent tud, amit kell. Mennek rajta a videók is. A safaris verziót valószínűleg ritkábban használom majd. A Ferát töröltem.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#13) Auratech


Auratech
őstag

Visszaemlékezve 70-es évek-beli gyermekkoromra, világosan emlékszem a fantáziálásra, ami az engem körülvevő tárgyak csodás átváltoztatásában, belső fejlesztésében nyilvánult meg.

Egy mágneses rajztáblát kaptam és csakhamar továbbgondoltam. Először a feketén kivül színes mágnesport képzeltem belé és rajzolgattam vele, képzeletben. Aztán a pörgetős füzetek analógiájára kis animációkat gondoltam el. A mágnestábla egyre nagyobb virtuális memóriát kapott és képes volt a rajzfilmek lejátszására, amit a hátsó felébe épített kémkamera vett fel a tv-ből... Majd lekicsinyítettem egy kisrádiót és beletettem, hogy hangja is legyen, ami csakhamar kiegészült tv funkcióval, felvétellel, órával.

Később a mágnesport tv képernyőre cseréltem, természetesen színesre, laposra, papírlap méretűre. A mozifüzet (így hívtam) nagyon hamar kiegészült egy miniatűr telefonnal és a hangszóróba épített előlapi kamerával, hogy a többi táblával vagy bármilyen eszközzel "képelegni" lehessen.
Az elektromos ellátás problémáját egy "méglaposabb" elemmel képzeltem el, amit a rádió-tv adások energiája tölt fel a képernyő napelem funkciója mellett, valamint a műanyag burkolat dörzsölése mellett, ami szintén tölti.

Grafikus operációs rendszer nem lévén, a színes magazinok felépítését vettem alapul. A tablán a címoldalak és moziplakatok, műsorújság felirat, valamint helyek fényképeinek mozgó miniatűrjei foglaltak helyet. A címlapokat érintve azok kitöltötték a képet és a magazinok belső tartalma megelevenedett, hasonlóan a weboldalakhoz vagy a Daily Prophet oldalaihoz hasonlóan.

Internet nem lévén, a telefont, távírót, írógépet, újságot, könyvtárakat, mozikat, múzeumokat, tv adásokat, azok képességeit gyúrtam egybe, elképzelve, hogy mások hasonló eszközét tárcsázni tudom számuk és nevük bemondásával vagy a tárcsázó szimbólumot érintve arcuk belső felidézésével, gondolat letapogatással.

Először a szélére gombokat terveztem, hogy irányítsam a képernyő dolgait. Aztán a könyvek olvasásának mozdulataiból példát véve egyfajta gesztusnyelvet találtam ki, ami vezérelte érintéssel, mozgatással, hanggal, grimasszal, pislogással, gondolattal...

A tábla természetesen titkos volt, úgy nézett ki, mint egy gyerekjáték, továbbra is.
A bekapcsolás három simítás volt keresztben és a kamerába nézés ujjakkal széthúzott pofával, kiöltött nyelvvel és beeee!!!! Felkiáltás mellett. Ezután kézbe véve feléledt...

Külső szemlélő semmit nem vett észre. A hang a fejlesztések hatására közvetlenül a a hallóidegben keltett ingerületet. A kép pedig látóidegeim, agyam és szemem optikája kondicionálásával csak számomra jelent meg. Külső szemlélő szürke lapot látott csupán, rajta pálcikaembert vízfejjel...

Mindezt kb. 75- 77- ben, miután hirtelen kiolvastam egy rakat scifi, bosszankodva a primitív, hasznavehetetlen ötleteken, vacak megoldásokon. Néha örömmel ráismerve a jövő egy-két tényleg jól megsejtett találmányára.

Amikor megjelentek a táblák vagy 30 évvel később, eszembe jutott az egész, oviban kezdett belső kaland.
Gondoltam veszek egyet, amint a negyedét tudja az általam kitalált eszköznek. Feltételem volt, hogy a képe olyan minőségű legyen, mint a nyugati színes magazinok szép eles képei, hogy legalább a nyomdai felbontást érje el..
Az oviban a jelem lapos könyv volt, amire bekapcsológombot rajzoltam...senki nem értette...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#14) Auratech


Auratech
őstag

Amikor az űrodessziát néztem, megláttam a táblát, amit nézegettek evés közben. Na be van építve az asztalba egy tv, ami táblának akar kinézni. De legalább megjelent.

A táblához hasonlóan a legtöbb használati eszközt képes voltam a jövőbe tenni. Autót, hajót, űreszközöket...

Leginkább a XXXV. században éreztem jól magam, ahol a technológiát már képes utolérni a belső fejlettség. Sok acsarkodás után eltűnt a környezetszennyezés, háború és az emberek céljai intergalaktikus kíváncsiság által lettek hajtva, egyidőben a belső utak derűs, szabadságban kérlelhetetlen erényei mellett.

Sok eszköz eltűnt vagy észrevétlenné vált. A valós és virtuális terek emberi szempontból összeolvadtak, közös élettérré váltak. A külső szabadság korlátlan lehetősége felfokozta a belső szabadság kialakításának tevékenységét, ami az egyetlen értelmes munka lett.
A XXVIII. Sz-ra már minden lehetőség adott, de több generáció kellett, hogy a szelíd technológia rehabilitációs katalizátorai begyógyítsák a külső-belső sebeket.
A külső kalandokra, valós veszélyre vágyók mehettek a csillagok felé, ahol azokban nem volt hiány.

Amiben az emberiség egyedülállónak bizonyult az összes nép között, az a belső teremtő erő megőrzésének képessége a technológia kiteljesedésének megjelenése után. Ezt a művészetek és a szellemi hagyatékaink fontosságának felismerése volt képes fenntartani. Más népeknél kihúnyt a képesség egésze.

A technológia főhatalmával nálunk egyidőben a korábban már perifériára szorult szellemtudományok erőre kaptak, biztosítva a képzelőerő mindig a konkrétumoknál magasabb szabadsági fokú dimenzióiba vetülését.

A technológia eszközeit képes megteremteni de céljait az önmagát mindig túlnövő ember tudja csak mutatni meghasonlás nélkül.

Auratech Field Recording

(#15) Auratech


Auratech
őstag

Nagyjából a 6.1 frissítés óta az akku nagyon merül. Csakhamar resetelem, hárha az segít, ha nem, hát türelem.

Auratech Field Recording

(#16) Auratech


Auratech
őstag

Alaposan elolvastam a 6-6.1 jb-ről szóló híreket, információkat.
Az olvasottak alapján nem látom igazi előnyét a törésnek. A fontos programokat megveszem, megvettem, a legtöbb feladatra találtam ingyenes megoldást.
Mivel a padom nem 3G-s a függetlenítés sem csábít.
A távelérés okán kényelmes lenne az egérhasználat és a bt. billentyűzet.
A profi programok sem olyan drágák, hogy emiatt érdemes lenne.
A töréssel kínált featúrák inkább kényelmesebbé teszik a használatot, de napi szinten nem találom kényelmetlennek a média hozzáférést sem, legalább is a WP-Zunehoz képest.
Szóval nem warezolok, trükközök. Nem érek rá tuningolgatni az ikonokat, meg eztazt..

Auratech Field Recording

(#17) Auratech


Auratech
őstag

No végre a DJ Player app képes a dropboxból zenét behúzni. Ez amiatt jó, mert az összes gépemen ott a dropboxos szinkron, tehát közvetlenül elérem, ami ott van.

Auratech Field Recording

(#18) Auratech


Auratech
őstag

Tegnap tesómnál töltöttem a délután és almáztam. Náluk van három iPhone egy iPad2 és két iMac. Van két pc is. Két noti. Meg egy Xbox360. Nagy a család...No meg ugye az almás cuccok nem kerültek egy két év után a kukába... Az egyik iMac 2008-as. Pc-s körben már ősküvület a 4-5 éves gép....
Az ipadot és egy iPhone 4-et frissítettem 6.1-re a z előzetes archiválások után. A nagy gépen meg kérésre factory resetet csináltam, vagyis újratelepítettem. Nagyjából sikerült minden, az iPhone névjegyzékének mentését kivéve. De az nem akkora gond, mert pótolható egy hetedikes számára.
Tanulság. A közös apple ID. miatt (apucié) a vásárolt alkalmazások listája 278 elemű, amit enyhén szólva kényelmetlen viszontlátni. Valahogy ezt törölni kellene. Talán id töröl, és újra elkészít? Utána nézek...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#19) Auratech


Auratech
őstag

Tegnap este csináltam egy resetet. Előtte beállítottam, hogy mit őriznék meg. Azt az iCloudból visszatettem. Könyvjelzők, névjegyzék, effélék. Ami érdekel, miért van mindig aktív programként a phone alkalmazás..Nincs is 3G...

Auratech Field Recording

(#20) Auratech


Auratech
őstag

Tegnap a Bakonyban csavarogtam, fotózgattam. Az elkészült képek wifin szép sutyiban átmásztak az iPadom előkészített, megosztott mappájába. Elő sem kellett venni. A RAW képekre nem találtam ingyenes appot. Ezért kettős módban csattogattam.
Gps birtokában bár de azért letöltöttem a környék alapos turistatérképét, mivel a telóm üzemidőben nem megbízható. Iránytű van. Térkép van és a nap is látszik.
Tényleg. Lehetne olyan alkalmazás, ami a pontos idő, a nap és/vagy a csillagok, hold állásából, valamint az iránytű helyzetéből viszonylag pontosan meg tudná mondani a helyzetemet. iNav

Auratech Field Recording

(#21) Auratech válasza Auratech (#20) üzenetére


Auratech
őstag

Van a Theodolite Hd meg a Spyglass. Ezek jobbak a SW-ban látott távcsöveknél...
Ingyenesen a Commander Compass lite van fenn, meg a Skyview.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#22) Auratech


Auratech
őstag

Tegnap ingyenes lett a Fast Camera alkalmazás. Érdekelt, mert ha jól működik hasznos lehet.
Az ilyenfajta programok ugye azt csinálják, hogy az előnézet képét kikockázzák, általában alacsony felbontáson, hogy a sebesség-fps fedje az ígért értéket.
A progi értékelésében sokféle gyengeségről adnak számot. Ahogy nézem, ez a memóriakezelés, háttértárolás, processzálási sebesség okán merül fel.
Az iPad4 a többi géphez képest kifogástalanul kiszolgálja ezt a programot. Beállítható a teljes 5Mp-es felbontás is valódi 5Mp, nem felskálázott. Azt hinné az ember, hogy ekkor max 2-3 fps a rögzítési sebesség.

Hát nem. 10 másodperc alatt 142db 5Mp-es képet lőtt, aminek az autófókuszát előtte fixáltam. Ezt beltérben, mesterséges világításnál. Napos kültéren szerintem fix 15fps lehet.
Mivel a ramba menti(részben) a készült képeket, hasznos előtte kipucolni a megnyitott alkalmazások listáját(duplakatt) és a ramot defragmentálni, mondjuk a SYS-Activity programot használva.

5Mp felbontás mellett előttem a maximális 1000 képet. 500 környékén kicsit megdöccent és többször fókuszt keresett, ahogy változott a kép, de meglett az 1000. Ezután az előnézetet is megcsinálta mind az 1000-ről és el is mentette kb. 10 perc alatt az 1.7Gb képanyagot. Tehát működik.
Gyakran kell mozgást fotóznom, ahol nem a hibátlan minőség, hanem a hibátlanul elkapott mozgásfázis a legfontosabb. Tükrös kamerával a sebesség 4-6 fps. (D3200-) Ez néha épp kevés. És a köztes tároló is képes elfogyni.
Az ugrás előtt időben elindítom és kész. Aztán kiválasztjuk, ami épp jó és azt mentjük. Ilyen kellene minden mobil eszközbe, az alapszoftverbe.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#23) Auratech


Auratech
őstag

A tegnapi 6.1.2 frissítés után nem vártam semmiféle változást. Egy nap után, bár ez lehet véletlen, a reggel feltöltve leakasztott tábla estére 45%-on állt. Egész nap használgattam. Neteztem, filmet ellenőriztem és még egy órát skypeoltam is. Ha ilyen takarékos lenne mindig, az elég megnyugtató. Idővel kiderül...

Auratech Field Recording

(#24) madgie


madgie
titán

AmpliTube mellett próbáld ki a GuitarRig-et, a bokámat lef*som, olyan gitárhangzások vannak benne (főleg metal patch-csel) :K

(#25) Auratech válasza madgie (#24) üzenetére


Auratech
őstag

Nem tudok ios változatról. Az IK Multimedia oldalán sincs. Az Amplitube változatait tolják. Rig-ként van iRig, DJ Rig...hirig..Sampletank.
Pc-n az 5. megy. Azt ismerem és tényleg jó.
Nem vagyok gitáros, bár van otthon egy pengetnivaló...A Riget arra szoktam használni, hogy vonalból is kérek egy clean jelet, aztán csinálok(-unk) hasonlót, technikailag használhatóbbat, mint a szarul bemikrofonozott, áthallásokat begyűjtő (tamok, bass...) alap. No meg egyszer használtam bluesos vokál effekthez.
Az Amplitube is jó az iPadon. Legutóbb arra használtam, hogy egy gitáros srác fellépése(érkezése) előtt beszintezzem az ének hangosítást, milyen lenne gitárral..(gerjegéshatár belövése)
A demo riffjeit használva.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#26) madgie válasza Auratech (#25) üzenetére


madgie
titán

Hogy én mekkora ökör vagyok :D Miért Guitar Rig-et írok, mikor a JamUp-ra gondolok? :D

szerk: így rotyog a cucc :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Auratech válasza madgie (#26) üzenetére


Auratech
őstag

Megnéztem, köszi! ...gondolom a "Positive Grid" kevert meg.. :)
Bizalomgerjesztő app

Auratech Field Recording

(#28) Auratech


Auratech
őstag

Most kép progi lett ingyenes, ami egég jó. A HDR, ami a nevéhez illően két eltérő expozíció egymásba gyógyításával csinál képet. Működik. A másik az Abby scanner progija, ami pdf-et csinál a szépen egyenesbe hozható fotóból és el is küldi mailban vagy a felhőbe. Szintén működik. Ezek a appok teszik szerethetővé az eszközt, nem a trendek, vagy a paraméterek.

Auratech Field Recording

(#29) Auratech


Auratech
őstag

Olvastam, hogy a híresztelések ellenére az Ms office nem készül ios platformon megjelenni. Kár.
A filmek ac3 hangjának letiltására, problémájára is találtam megoldast. Egy pc-s progit rávettem, hogy csak a hangsáv audio formátumát kódolja át aac-be. Ez kb három perc alatt megvan és az eredeti mappába visszaírja a filmcím-aac kiegészítéssel készített új filmfájlt.
Az egyébként ingyenes progit az elkészített presettel majd bedobom a dropboxba...egyszer.

Auratech Field Recording

(#30) madgie válasza Auratech (#29) üzenetére


madgie
titán

Csak az ac-3 nyavalya miatt szoktam JB-zni, az XBMC-nek meg amúgy sincs párja :) (hálózatról nézek külső feliratos filmeket)

(#31) Auratech válasza madgie (#30) üzenetére


Auratech
őstag

A konvertálás nem egész egy perc. A file visszaírása mondjuk 2Gb méretnél plusz két perc.
Annyit megér. A streaminget meg energiapazarlásnak gondolom egy iPados mozizásért.
A jb az a törés? Átrágtam magam a lehetőségeken és eldöntöttem, hogy nem szükséges számomra. Egyedül a bt egér és billentyűzet miatt lenne értelme, de ez csak egyke indok.

Auratech Field Recording

(#32) madgie válasza Auratech (#31) üzenetére


madgie
titán

Nálunk amúgy is minden a NAS-ról megy, tehát ésszerű az iPad-en streamelni, mert mondjuk fáradtan be akarjuk fejezni a hálószobában az épp aktuális sorozatot. Így csak kikapcsoljuk nappaliban a házimozit, oszt mehet tovább ugyanaz az ipaden :)

(#33) Auratech


Auratech
őstag

Mindenféle fórumon folyamatosan megy az ész osztása, hogy melyik tábla jobb az iPad4-nél és, hogy milyen drága. Meg, hogy a színe is sokkal jobb ennek, annak.
Belinkelek egy számomra mértékadó cikket egy késő2012-es tesztről, ahol a piacon található majdnem minden szereplő adatai egyeztetve vannak. Elfogadom a megállapításokat, mert alaposak és szakszerűek.
Anand-Tech-iPad4-tesztje
Ezek szerint az iPad4 színhűsége a legmagasabb, mivel jól kalibrált. Ez fontos és alátámaszthatom. A kalibrált lcd monitoromnál jobban használható. Air display-el használom is vagy a dropboxból a táblán nyitom meg a képeket, dokumentumokat ellenőrzésre. A nyomdai visszajelzések is megerősítenek. Nem hibátlan, de van olyan jó mint a régi profi crt monitorom. Bőven használható. Egy Asus Tr pr. inf mellett azonos fényerőnél ordít a különbség. Többször összehasonlítottuk portrékkal, csendélettel, hdr fotókkal.
CPU teljesítménye jó, de vannak erősebbek is. GPU teljesítménye pillanatnyilag a legnagyobb. Én azt mondom, épp elég a játékokon kívüli funkciókhoz. Nincs hiányérzet.
Az érkező Adreno 330 és a MaliT678 eléri, vagy túl is szárnyalja ezt a teljesítményt. De ez természetes.
Üzemideje szintén az élen van leggyakrabban. Egész nap kibírja, hogy használom. Pedig használom.

Auratech Field Recording

(#34) madgie válasza Auratech (#33) üzenetére


madgie
titán

No igen, az üzemidő. Az otthoni nekem is elmegy egy napot, ha egész nap nyomkodjuk, de a munkahelyi az komoly dolgokra is képes :DDD

(#35) Auratech válasza madgie (#34) üzenetére


Auratech
őstag

hibáddzik a link...

Auratech Field Recording

(#36) madgie válasza Auratech (#35) üzenetére


madgie
titán

Mostanában nem érik el a dropbox linkeket kívülről, régebben ment :(

(#37) Auratech válasza madgie (#36) üzenetére


Auratech
őstag

9 óra 32 perc és 98%. 14 perc használattal. Ez szűk három hétre elég így. Mondjuk utazáskor jól jöhet, ha elhagyod a töltőt és pár naponként bejelentkezel...Talán még többet bírna repülőgép üzemmódban. Ha nem használjuk, nem fogyaszt. A táblák általában sokáig bírják a tétlenséget.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#38) madgie válasza Auratech (#37) üzenetére


madgie
titán

Ezt használjuk, csak ritkán. Ha jön egy vevő, akinek multifokális szemcsi kell ,akkor ezen mutatjuk be, melyik milyen (élő kameraképen szimulálja a lencsék torzítását dioptriától függően, ki is merevíthető a kép, baromi jó)

(#39) Auratech válasza madgie (#38) üzenetére


Auratech
őstag

Igen. Megnéztem a kép tetején lévő alkalmazást. Az a lencseszimuláló. Ingyenes..
Az alatta lévők meg az anatómia, meg efféle. Nem jutott volna eszembe ilyen felhasználási terület.
Ami engem kicsit izgat az egy növényhatározó. A természetben lefotózom a növényt és akár utólag jegyei alapján megállapítom milyen fajta. Vagy azonnal. Egy barkochba jellegű folyamat során. A végén a bal oldalon a fotó, a jobboldalon meg a rendszertani találat. Aztán wiki...

Auratech Field Recording

(#40) madgie válasza Auratech (#39) üzenetére


madgie
titán

Nem, nem az Optiswiss az, az gyenge eresztés, csak előre letárolt képekkel dolgozik (a lencsegyártás folyamatai miatt tettem fel). Ez a cucc nekünk a tuti, egyrészt ugyanazokkal a lencsékkel dolgozik ,amelyekkel mi, másrészt tényleg nagyon ügyesen van összerakva (pár hét alatt visszahozta a program+ipad árát).

[ Szerkesztve ]

(#41) Auratech


Auratech
őstag

Két apróság, ami jól használható.
Az egyik az Abby-FineScanner. A híres karakterfelismerő (Fine Reader) csemetéje.
Szépen kiegyenesíti a fényképezett dokumentumot és elküldi Pdf-ben vagy jpg-ben pár kattintással..
Ennél is gyorsabb megoldás nyújt a Bindle.
Fényképekkel, vagy képtárból beemelt képekből több oldalas pdf készülhet. Album vagy könyv formájában.
Hasznos vagy inkább hasznos lehet az iCode QR kód generátor, amivel egy szöveges mező tartalma átalakítható QR kóddá. Ez lehet a vágólapról beillesztett szöveg, emailcím.
Egész hosszú szöveg beilleszthető, csak egyre apróbb cellákból áll a kód.

Én fel fogom használni pld az étlap online megjelenítésére.

Auratech Field Recording

(#42) Auratech


Auratech
őstag

Látva akár a Facebookon megosztott segélykérést, meg az eltűnt eszközök utólagos kétségbeesett megkeresését, muszáj szót ejteni erről is.
Egyrészről ott van az ios beépített szolgáltatása a Find my iPhone/iPad.
Ez az iCloud egyik szolgáltatása, tehát szükséges az iCloud előzetes konfigurálása. Valamint szükséges a helyzet érzékelés engedélyezése. Sima wifi-s eszközön ez a hotspot helyzetére épülő szolgáltatás, tehát nem centi pontos. GPS modult tartalmazó eszköznél, vagyis minden 3G-s ipad és az összes iPhone esetén kiegészül a GPS pontosságával.

Amit én kiegészítésül használok, az a PREY. Ennek van kliens programja ios-re(phone) és androidra, PC-re is.
Ingyenes program, legalább is, ha jól emlékszem 3 eszköz rendelhető ingyenesen egy regisztráció alá.
A jól konfigurálható szolgáltatás nagyon részletesen informál például az összes létező hardveres azonosítóról, ami az eszközhöz, alkatrészihez köthető. Szükség esetén webes felületről riaszt, zár, töröl, de legfőképpen megmutatja hol volt legutoljára beazonosítható.

Ha semmit nem konfiguráltunk, használunk, az utólag nem korrigálható. Legalább is hétköznapi módszerekkel.
Tehát a hogy találom meg a sehogy sem védett eszközömet, az nem könnyen megoldható. Amúgy meg igen.
Nagyon hasznos lehet akkor is, ha az eszköz használója bajba kerül és nem képes értesíteni senkit.
Egy plusz esély..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#43) Auratech


Auratech
őstag

Az iTunes U szinte kimeríthetetlen tárháza a jó előadásoknak.

Auratech Field Recording

(#44) Auratech


Auratech
őstag

Na most már kettő játékom van. Az egyik egy 3d űrhajós, a másik meg a Real Race3. Meglepett, hogy ingyenes, akármilyen konstrukcióban. Freemium...
Engem egyáltalán nem zavar, hogy néha várni kell.
A kontrollból meg kikapcsoltam minden mankót, hogy leginkább reál legyen. Táblás viszonylatban nincs hiányérzetem a játékkal kapcsolatban de továbbra sem vagyok gamer. Ez teljesen mellékes szempont.
Az átvezető animációknál alaposabb a renderelés(vélhetően). Vagy nincs optimalizálva, vagy határon a vas. Játék közben semmi hasonló nem tapasztalható.

Auratech Field Recording

(#45) Auratech


Auratech
őstag

Most szándékozom beszerezni egy Ligthing AV adaptert. Evvel szeretném a 720p-s projektort naponta táplálni prezentációval.
Erről a csatiról most kiderült, hogy van benne egy SOC 256 Mb rammal. Tehát egy számítógép.
A 1080p-s megjelenítést a leírásban közölt módon nem képes(úgy látszik) tükrözni a hdmi-re közvetlenül a lighting csatlakozón, hanem csak 1600x900-at skáláz fel a megfigyelések szerint.
Ez hibákat produkál az elvárt tökéletes képminőséghez képest. (Nekem elég a 720p-Azt tudja....)

A csatiban lévő elektronika szerintem a kiküldött jelből kivág egy adott arányú részt, újramintavételezi és tömöríti az AIR-play szabvány szerint. Ezt küldi a hdmi pólusaira. Hát nem túl elegáns megoldás.
Viszont a kábel szoftverét majd lehet frissíteni.... :) Esetleg lehet dual scren megoldás később.
Adhatnának hozzá egy AC3 kompatibilis lejátszó szoftver licnecet....ha már 15 ruppo...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#46) Auratech


Auratech
őstag

Elindult egy topik itt a prohán, ami IOS-re térés kapcsán tesz kísérletet, hogy beszámoljon a tapasztalatairól.
Nem bírálom, de kicsit fura a hangvétel. Talán inkább korai.
Akkor lett volna érdemes a cikket megírnia, amikor kikristályosodik azoknak a dolgoknak az előnye, ami miatt az átállás nem jelent fájdalmat.
Emiatt a továbbiakban minden dolgot, amit az iPaddal meg tudtam oldani, mint számítástechnikai eszközzel, szépen vastag betűvel kiemelem. Először az eddigieket listázom ki. Aztán ami újólag feltűnik, azt is mindig kivastagítom.

Auratech Field Recording

(#47) Auratech


Auratech
őstag

Ma elő sem vettem padtársam.. :) benn prüntyögött egész nap a hátizsákomban.

Auratech Field Recording

(#48) Auratech


Auratech
őstag

Ma megérkezett a híres Lighting-AV adapter. Hirtelen kipróbáltam a suliban. Rádugtam egy működő projektort. Aztán kezdtem volna keresni, mit kell beállítani. A kép felső csíkja kékre vált egy pár másodpercre. Aztán a projektoron megjelent a kép. Jó aránnyal, élesen, amennyire a proji felbontása engedte. Ez csak xga, de van azért jobb is.
Kicsi késés van a képek közt. Látszik, hogy van közben munkája a csatlakozónak, ami egy komplett számgép.... Érezhetően melegebb, mint a környezet, de csak pár fokkal langyosabb.
Mindegy
Fő, hogy képet ad és elhagyhatom a laptopot a háticsomagomból. Ez volt a cél. Talán még a projektor beállításaiban lehet egymáshoz idomítani a két eszközt.

Auratech Field Recording

(#49) Auratech


Auratech
őstag

A viszonylagos érdektelenség ellenére 1000 megtekintés esett a totyikra .. :) köszi.
Most jönnek a speckóbb dolgok. A hét végén csinálok egy AURIA ismertetőt, amit korábban ígértem. Azért valószínű, hogy címlapos dologként is gondolkodom róla. Ha máshoz nem is, ezt azért vágom...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#50) Auratech válasza Auratech (#49) üzenetére


Auratech
őstag

Eltöltöttem két órát az AURIA ismertetővel. Nem csapom össze. A lényeget megfogalmaztam. Most pontosítom a konkrét dolgokat, linkeket. Igyekszem részletesnek lenni, de kisregényt azért mégsem kéne írni. Néhány képet csinálok és a végén két videó klippet telefonnal egy egyszerű vágás kivitelezéséről és egy komplex demóanyag effektezéséről, a belinkelt előtte-utána hangmintával. exportjával, importjával.
Talán holnap este felkerül a publikálható végeredmény.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.