Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SiliconStuff


SiliconStuff
csendes tag

Azért azt mindenképpen meg kell köszönnöm a kedves fórumozóknak, hogy egy topicban, ami egy 40-50 eFt árú, dual SIM telefonról szól, felvilágosítják a többieket, hogy 70-80 eFt-ért baró egy SIM-es készülékeket lehet venni, adott esetben használtan. :W

De remélem, hogy lehetnek olyan vásárlási szempontok, hogy:
- 2 SIM-es kell, hogy legyen
- 40-50 eFt-nál többen nem akarok adni érte
- legyen új, garanciális, és én vegyem először a kezembe kicsomagolás után

Teljesen természetes, hogy az aTAB5 készüléket egyikünk sem akarja egy napon említeni a pl. a Samsung Galaxy Note telefonnal, ami 3x-4x annyiba kerül.

(#52) nggabi válasza SiliconStuff (#51) üzenetére


nggabi
nagyúr

mint mondtam, csak egy tanács volt :U azt már te döntöd el h mit kezdesz vele... 40-50e ft is sok pénz, legalábbis szerintem.

"szenyor dzsíííí"

(#53) iMaverick válasza nggabi (#52) üzenetére


iMaverick
addikt

40-50e ft is sok pénz, legalábbis szerintem.

Ez így igaz! Ezért is ennyi nálam a lélektani határ, amit egy ilyen kütyőre hajlamos vagyok kiadni.

Ezeket a kínai csodamásolatokat meg hiába szidod: én most cseréltem le a Samsung Galaxy W-met egy Haipai i9377-re. És meglepődtem! (Nem negatív irányban persze.)

Az egész hacacára ráfizettem 9000Ft-ot, és most van egy megszólalásig a Samsung Galaxy S3-ra hajazó 4,7-es telefonom (a T-Mobile ügyfélszolgálatán 2 ügyintéző is eredetinek nézte), ami "csak" 2 magos, nincs benne 20GB ram, azért a legújabb (nem Nexus-on!) Android-dal van (4.1) szerelve és azt röcc nélkül futtatja.

Szoftveres hibái vannak, de remélem majd vagy a gyártó lép valamit, vagy egy szakács felkarolja és főz rá valami nem gyenge rom-ot. (Ami javítja is a hibákat.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#54) blueMerle válasza iMaverick (#53) üzenetére


blueMerle
veterán

a T-Mobile ügyfélszolgálatán 2 ügyintéző is eredetinek nézte

Ugye, mégiscsak ezért vetted? :)

[ Szerkesztve ]

(#55) nggabi válasza iMaverick (#53) üzenetére


nggabi
nagyúr

"de remélem majd vagy a gyártó lép valamit" épp ezt magyaráztam feljebb... :U

a lélektani határ nekem is 60k körül van, de már rég rájöttem h ez nem tartható :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#56) iMaverick válasza nggabi (#55) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát akkor ez egy olyan dolog, amit be kell vállalni. Én bemertem! A cikket író kolléga is...

60-at már biztosan nem adnék ki egy ilyen ketyeréért! Az ziher!

blueMerle: most lebuktam!!!!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#57) csongi


csongi
veterán

Én sem vállaltam volna be 60-ért. Akkor inkább OT997. Viszont nekünk vásárlóknak ez annyiból jó, hogy a többiek mérséklik az áraikat, és több gyátmány is megjelenhet itthon.
nggabi:
Érem én hogy Note, meg találkoztam is vele, meg minden, de ez akkor is két simes. Hosszú évek alatt nekem elfogyott a türelmem a mindennapos csekklistázástól. 1telefon, 2telefon, GPS, laptop....stb. Ha beválik, és működik rendesen, akkor bódottá lesz néti :D, vagyis nekem.

[ Szerkesztve ]

(#58) b0bcat válasza Joker88 (#3) üzenetére


b0bcat
addikt

Magyar bolti garija van. Ennél biztonságosabb megoldás nincs. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#59) b0bcat válasza Graphics (#15) üzenetére


b0bcat
addikt

Már többször, több helyen leírtuk: a MyAudio Series 5 és az aTAB5 más-más gyártmányok, sőt az S5 és az aTAB "generációi" is eltérő modellek.

S5: Star N8000
S5+: Star N8000+ / N9770
aTAB5 (egymagos): Dapeng i9239+
aTAB5 (kétmagos): P05

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#60) b0bcat válasza SiliconStuff (#51) üzenetére


b0bcat
addikt

Vannak olyanok, akik képtelenek értelmezni azt, hogy "ár-érték arány", illetve a mai napig hisznek abban, hogy ami nem márkás, az csak ócska lehet. Nem baj. Ez a készülék nem nekik szól. ;) Mi, akik elégedetten használjuk, nem kell, hogy emiatt rosszul érezzük magunkat.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#61) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A normál kijelző annyira nem is gáz, csak a felbontás harmat ekkora méretre már. Ez szvsz még a 4,3"-os DHD-m meg HD2-esemre is gyér volt anno. Jó persze cserében olcsó. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62) blade zte válasza iMaverick (#53) üzenetére


blade zte
őstag

Az is csak 512mb ram. Ilyenekbe ennyi ramot rakni bün. Azért az ilyeneknél látszik igazán, mennyire megéri a legújabb samu telókat másolni. Az ilyen note 1 másolatok, mint a cikkben mintha még bumszlibbak lennének, és sokkal téglábbak.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#63) b0bcat válasza Cyberpunk (#61) üzenetére


b0bcat
addikt

Te bevallottan PPI-fanatikus vagy. ;) Másoknak, kisebb PPI-igénnyel simán elég tud lenni ez a felbontás ekkora méretben. Nekem pl. az ugyanilyen felbontású 7 collos tablet után ez a képernyő szuper éles. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#64) b0bcat válasza blade zte (#62) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem 240 mega szabad RAM-om van az 512-ből. Nekem elég.

Azt megmagyarázhatná valaki, hogy az 1 giga memóriával szerelt készülékekben alapból miért foglalt több mint a fele kapacitás. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#65) blade zte válasza b0bcat (#64) üzenetére


blade zte
őstag

Azért, mert megengedheti a gép a teljesítmény érdekében. Láttam cyanogenmódba is olyasmit, hogy tömörítheti a folyamatokat, ha kevés a ramod.

Oppo find 7 astro black

(#66) b0bcat válasza blade zte (#65) üzenetére


b0bcat
addikt

Így már világos, köszi. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#67) blueMerle válasza b0bcat (#63) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem a ppi a legnagyobb gond, hanem hogy feleslegesen batár ekkora a kijelző, mert relatíve kevés tartalom fér el rajta a felbontás miatt (pl. egy 1024 pixelre optimalizált weboldal natív felbontásban nem fér rá ki) Én is ezért adtam el a nótaklónom, mert abszolút felesleges volt ilyen felbontással ennyire bazi nagy dög cucc. qHD felbontással már egy leheletnyivel jobb a helyzet.

(#68) b0bcat válasza blueMerle (#67) üzenetére


b0bcat
addikt

Most akkor két különböző dologról beszélünk:

1) a 800x480 tűrhető képminőséget nyújt 5 collos képernyőn
2) a 800x480-as felbontás nem annyira praktikus pl. netezés szempontjából, mint mondjuk az 1024x600

Egyetértünk. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#69) blueMerle válasza b0bcat (#68) üzenetére


blueMerle
veterán

Így van, pontosan :K

(#70) b0bcat


b0bcat
addikt

Az akku üzemidőről: 5 óra 20 perc netezés után még 25%-on áll az akku. :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#71) iMaverick válasza b0bcat (#70) üzenetére


iMaverick
addikt

Azért az nem rossz! :C

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#72) simonzé


simonzé
addikt

Azt irod MTK6577-es van benne. Erre a vegen spontan kilistazod az MTK6575 parametereit. Raadasul odairod hogy van benne tv is, de errol mashol egy arva szot sem szolsz... Nem artana tisztazni, hogy akkor most 6577 vagy 6575 van a telefonodban, meg pl hogy van-e benne tv vevo. Meg ugy egyaltalan ha mar leiras, akkor ne masfel oldal legyen...

I don't fit in. I fit out.

(#73) csongi válasza simonzé (#72) üzenetére


csongi
veterán

Olvasd el újra! Nem tudom mit nem értesz rajta? Az MTK 6575-el szerelt telefon a végén leírtakkal tér el. Ennyi. Ha kevés a 1,5 oldal akkor olvasd el pl vissza fele is :D

(B)A végére hagytam az MTK 6575-ös pár soros bemutatását.
A készülék csupán pár dologban tér el.!!!!!!!!(/B)

Lehet elkerülte ez a figyelmed.

(#74) b0bcat válasza iMaverick (#71) üzenetére


b0bcat
addikt

És utána a gyerekek még másfél órát játszottak rajta az Angry Birds Star Wars-zal. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#75) Graphics válasza b0bcat (#59) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem, akkor felvették ugyanazt a designer-t ,mert ránézésre nem mondanám meg, hogy melyik-melyik :D

@simonzé: ezt az epic fail-t már más is elkövette :U :))

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#76) b0bcat válasza Graphics (#75) üzenetére


b0bcat
addikt

Most nézem, hogy félregépeltem: az első generációs aTAB5 típusa i9230, nem ..39.

Ha jobban megnézed őket, látni közöttük a különbségeket. ;) A kamera, a villanó és a szenzorok eltérő elhelyezkedése a támpont.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#77) Graphics válasza b0bcat (#76) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen,igen, túl felületesen néztem, meg a berögzült kínai gyártósor szindróma, és a copy-paste elv ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78) xxman


xxman
senior tag

quadrant standard 2 pontok?

I just wanna have some fun.

(#79) tomee007007


tomee007007
őstag

Üdv!

Már 4 napja nyúzok egy ilyen telefont, és megosztanám az eddigi tapasztalataimat:

- A külső jó minőségű, az összeszerelés is remek...egyébként 99 %-ban úgy néz ki mint a Samsung Note...a töltő pedig erősen hajaz az iphone-hoz
- A kijelző szép, bár nem egy amoled kijelző, betekintési szöge átlagos, de a színek szépek.
- A rajta lévő ICS nagyon jól van optimalizálva, nagyon szépen visz mindent, nem akad, még nagy terhelésnél sem döccen meg...és ami nekem a legfontosabb nem fagy.
- Az akis jól bírja, intenzív használattal is elmegy 2 napot.
- A wifi erős, stabil, a gps-t eddig még nem próbáltam.
- A hangszóró nem túl hangos, a hozzá adott füles meglepően jól szól.
- Eddig egy hibát fedeztem fel, hogy OTG usb-t nem támogat....

(#80) würzburger válasza kissthomas (#5) üzenetére


würzburger
aktív tag

Szerintem minden mobil töltő földeletlen! :)

(#81) golyba


golyba
csendes tag

Sziasztok!

Ma reggel jelentkezett a probléma, hogy a telefon "önálló" lett! Ezalatt azt értem, hogy a kijelző fogta magát és úgy érzékeli mintha én nyomkodnám! Tegyük hozzá a készülék egész éjszaka az asztalon volt nem nyúlt hozzá senki; nem esett le! Mi okozhatja a problémát! Első körben újraindítottam a probléma megszűnt örültem....majd 1-2 perc után elkezdődött a probléma... Visszaállítottam a gyári állapotra a készüléket....szintén megszűnt a hiba ... majd újra előjött 1-2 perc után... Mobil sec-el átnéztem a telót nem talált vírust. Esetleg valakinek valami ötlet? Nekem még az az 1 ötletem támadt, hogy 1 software frissítés de viszont erről nem találtam anyagot....Köszi a segítséget előre is! :R

(#82) csongi válasza golyba (#81) üzenetére


csongi
veterán

Gyere át a fórumba.
Egyébként próbáld ki hogy az akksit kiveszed vársz pár percet, és a másik akksit tedd vissza.
Ha ez sem oldja meg a problémát akkor mehet vissza garba.

(#83) horvathpal


horvathpal
csendes tag

Sziasztok!

A hangerővel lenne problémám.
Lalszi kollégánk leírta, hogy root nélkül hogyan lehet feltolni a hangerőket a Mobileuncle MTK Tools-al.

Én letöltöttem a marketből, feltettem, próbáltam a leveleket feljebb tenni, de nem tartja meg a beállítást, visszaáll 0-ra.

Mi lehet a gond? Esetleg valami ötlet?

Help Me Please!!!!!! :Y

(#84) csongi válasza horvathpal (#83) üzenetére


csongi
veterán

Az előző hozzászólásomban a kék fórum szóra klikk. ;)

(#85) kelemenkelo


kelemenkelo
tag

Sziaszto van egy elado uj akkum es egy foliam pü

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#86) somagyik válasza golyba (#81) üzenetére


somagyik
csendes tag

A töltő rá volt dugva? Ha igen az gond lehet.

(#87) somagyik válasza somagyik (#86) üzenetére


somagyik
csendes tag

Próbáld meg úgy, hogy lehúzod a töltőről. Nekem az okozta!

(#88) Gabe944


Gabe944
csendes tag

Azzal kezdeném , hogy lassan 1 hete Atab phone 5 mtk6577 tulajdonos vagyok.
Ez a készülék elött Iphone 4 em volt de azt meguntam nagyobb kepernyõre vágytam függetlenebb rendszere így lett a Samsung egy erõs közép kategóriába betitulált készüléke a Samsung galaxy s advance....
A telefonnak 2 erõssége volt: a hangzás és a super amoled. De ezért cserébe a rendszer folyamatosan akadt meg a legujjabb JB frissitésnél is. A játékok szaggattak és sorolhatnám. Katasztrófa volt.

Így lett egy Atab 5 mtk6577 . Melytõl elsõnek féltem abból ki indúlva , hogy mennyi negativitás érte a készüléket.

De az én tapasztalataim :

Külsõ : Markáns. Szép . Nem túl vékony nem túl vastag pont jó. Jol meg alkotott és összerakott szerkezet.

Zene : A hangszoró nem produkál oly nagy teljesítményt de elfogadható , célra megfelel és igazából ez nem érint hiszen ha rádugom a JBL hangszórom egy jó zene appal akkor a hangzàlás nagyon jó , egy jo fülessel szintén élvezhetõ (nekem egyik oldalon sem szol olyan lüktetõ hang amit leírtak problemanak)

Video: az 1080 as mp 4 et leszamítva majdnem mindent lejatszik gyönyõrūen.

Képernyõ : Nos igen a telo egyik gyengébb pontja de ez is nézõ pont kérdése hiszen nem rossz ez és ebben az árfekvesben nem férne bele super amoled.

Wifi,GPS,3G,Dual sim egyhuzamu mūködése (netkártya) Az itt fel soroltakkal nekem egy gram hibám nem volt. Wifi és 3G gyors. GPS azzonal talál mūholdat. Ninsc kártya problémám nem dobálja le a simet.

Rendszer : Gyors és gördülékeny élvezet használni nem fagy be.
Viszont igen a ram rom mely kevés de roottal es egy 32 gb micro sd vel megoldható :)

Akku : 3G nettel baromi gyorsan merūl de meik androidos telefon nem ?
Wifi: a töredékét viszi a 3G nek.
Ha átlagosan használom és nem nyomkodom egész nap 2 napot simán bír. Ami jónak mondható szemben pl egy samsung galaxy s3 uzem udeével.

kamera: Gyenge de amondono vagyok ha valaki fényképezni akar és nem egy gyors pillanatot megörökíte(mert arra tökéletes) akkor vegyen egy fényképezõt ;).

Amiket most felsoroltam az erõsebb tulajdonsagok voltak melyre rengeteg panasz is jött. Nekem minden megy és mūködik.

Árában jó tudásában ( roottal nagyobb rom ram kapacitással) kategóriájában kiemelkedõ tab és telefon. Csak ajánlani tudom ezt a készüléket.
Nálam 10/8. Ha jobb képernyõ lenne és alapbol nagyobb rom ram akkor 10. a kamera miatt nem vonok le pontot mert fényképezõm van sose voltam a telefonnal való kép és video készítés híve és mivel droidos fényképezõm van így megoszthatom a telora a képet vagy a netre. Ennyi.

(#89) denes04

Sziasztok Ma hozzàm került egy dapeng a 9230.Magyar nincs benne.2.3.6 androiddal
Szeretném rootolni de normàlis leiràst nem talàltam.segitene valaki?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#90) kaszasi


kaszasi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Atab5 quadom és kipróbáltam vele a dogee dg 500 Firmware-t és tökéletesen működik vele.Kapunk vele előre telepitett facebookot,youtubet,msnt,twittert,skypet,flash playert.Ha valakit érdekel innen töltheti és magyar nyelvű.
http://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t565896.html
Nem meg ijedni de van üdvözlő zenéje :DD
Üdv Mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.