Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Látványos? A Vista?
A Compiz effektjei, azok látványosak :) Attól még Windows-hívő haverjaim is lefeküdtek..
No offense amúgy, nekem az tetszett jobban :)

Viszont a cikk jó, részletes és érthető :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) BaLee válasza hcl (#1) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

XP-hez képest látványos is. :)

Persze XP-t is fel lehet csicsázni minden külső programmal meg sidebarral de kicsit más, ha ezt az OP rendszer alapból tudja...

(#3) WonderCSabo válasza hcl (#1) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem csak a csicsa a lényeg, hanem hogy végre a VGAdat is megdolgoztatja...

Jó a cikk! :R

(#4) robyeger


robyeger
addikt

Hiánypotló írás, fogad nagy gratulációmat :R Ha pedig már fenn van a Vista a Nettopunkon, akkor javaslom a következő [beállításokat] elvégzését/átnézését.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5) tomboy84


tomboy84
tag

Hmm, ez nagyon jó :) Hogy ha a pendrive-ot előkészítem a leírtak alapján, de a vista helyett xp-t másolok rá, gondolom úgy is müxik. Vagy nem?

(#6) HavocS


HavocS
senior tag

Jó hatásvadász az első kép, classic nézetű xp mellé aero nélküli vistát illik állítani... :)

(#7) #31757056


#31757056
törölt tag

Én már a következő cikket fogom várni, ami a rendszerbeállításokról, és a szolgáltatások indításáról fog szólni :R Nekem a Vista 50+ folyamattal indul, az XP 20+ ennek ellenére, szeretném tudni hogyan szűrhetem ki azt ami totál felesleges a használathoz :)

(#8) nrgia


nrgia
őstag

Dánke sőn. :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#9) mv


mv
aktív tag

Az akkuidő hogyan változik Vista alatt?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#10) hcl válasza WonderCSabo (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem a Compiz csicsásabb :) És 512Mb-tal (nem videoram) láttam futni P3-ason, gyorsan...

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Wajk válasza mv (#9) üzenetére


Wajk
addikt

nem rosszabb mint az XP ahogy hallom, Vista-val Wi-Fi-n netezve 5h+, persze vannak userek akik mindenféle extrém időt mondanak akár erre akár arra az oprendszerre.

de az a lényeg, hogy pár %-os eltérés van a két oprendszer között de olyan sokmindent lehet állítani, és függ a használattól, hogy persze az egyik jobb lehet a másiknál.

pl, ha kikapcs a Wi-Fi mert csak mondjuk beadandót gépelsz akkor simán 6h fölé lehet menni.

Másik partícióra most majd a Win7 megy fel, és így abszolút egymásnak lesz eresztve a két oprendszer, hogy melyik mennyire fürge és hogy nyúzzák az akksit.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#12) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó írás. Netbook-ra Vista kíváncsi leszek hogy mi sül ki belőle.
Egyébként elég jó a Vista is én már csak ezt használom ráadásul 64 bitest. Abszolút nem hiányzik az XP. Egy kis finom hangolás és már is jobb lesz :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Mardor


Mardor
tag

WD Passporttal is mehet a boot? Arra kíváncsi leszek.
Pendrive-om sajnos nincs... :DDD

(#14) kecsetif válasza HavocS (#6) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ja, de csak azért, hogy jobban érezd, milyen kőkorszaki az XP... :DDD

(#15) Pompi válasza tomboy84 (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

(#16) lúzer


lúzer
veterán

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17) Wise


Wise
tag

"Vista fut rajta, akkor azzal további elismerést gyűjthetünk be "
:D

(#18) lúzer válasza WonderCSabo (#3) üzenetére


lúzer
veterán

de gondolom az aero nem megy, akkor nem dolgozik a vga

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#19) zdanee


zdanee
őstag

XP + Flyakite + TopDesk + Object Dock :D Egyebkent en SD-karival csinaltam telepitot. Kevesebb helyet foglal, es nem akartam pendriveomat bealdozni, h legyen mindig keznel telepitom :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#20) WonderCSabo válasza lúzer (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Aero mindig megy, csak az a kérdés, hogy Glass-e vagy Basic. Basicnél nem tudom, hogy a CPU vagy a VGA végzi a 2D számításokat.

(#21) #19617792 válasza zdanee (#19) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ezzel egy gond van, ezt az XP alapból nem tudja, és a Flyakite szétmoddolja a DLL-eket a Windows és system32 könyvtárakban, ez eléggé befolyásolja a Win stabilitását, plusz ha jön Update, akkor frissíteni kell a Flyakitet is, mert a Win Update nem fog azzal törődni, hogy megamaradjon a DLL-ben a látvány, szépen a sajátját teszi be, amiben nincsen extra graf. Egyébként nem kell beáldozni a pent, ha kész vagy, le lehet törölni is azt. :DDD

(#22) lúzer válasza WonderCSabo (#20) üzenetére


lúzer
veterán

ja értem!
az is aero, hmmm. :B

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#23) ViKo.B


ViKo.B
csendes tag

öö lenne egy kérdésem: a compiz fusion -ból van xp-re való, vagy csak ubuntura létezik?

fair.blog.hu

(#24) zdanee válasza #19617792 (#21) üzenetére


zdanee
őstag

Egyedul a shell32.dll modot nem szabad feltenni, es megy minden, mint a kisangyal :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#25) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Nagyon hasznos iras. En is gondoltam ra, hogy irok errol egy cikket, de ezt latom, mar megtette mas. Mondjuk egy FAT32-es pendrive eseten csak eleg volt torolni a korabbi adatokat, es az osszes fajlt bemasolni. Ugy is bootolt.

(#26) viszta99 válasza HavocS (#6) üzenetére


viszta99
tag

csatlakozom !!!

(#27) XuChi


XuChi
addikt

Nekem az lenne a kérdésem hogy én xp-n akarom megcsinálni ezt a pendrive-ra való vista másolást, de amikor kiadom a list disk parancsot ott csak a hdd-k látszanak. A pendrive és a memória karik nem. Hol a hiba? Megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#28) XuChi


XuChi
addikt

Nos valami ötlet esetleg???

(#29) Wajk válasza XuChi (#27) üzenetére


Wajk
addikt

ezt olvastad? #15
amúgy lehet másik pendrive-al kellene próbálkoznod, vagy másik USB slotba esetleg. (tipp)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#30) madarhia


madarhia
csendes tag

Nekem semmi bajom a vistával, ha jó géped van simán fut. a cikkehez viszont hozzászólnék.
1: Nekem nem látta a pendrájvomat a diskpart. Semmi gond Paragon partition mannagerrel simán lehet formázni. A lényeg, hogy ntfs-re formázzuk le és tegyük aktívá!
2: A bootsect indtitásnál hibaüzenetet kaptam miszerint nem win32 alkalmazás:) Igen én 64bites Vistát-val dolgozom. Szoval aki szintén beszívta az innen letöltheti a 32bites bootsect : http://www.4shared.com/file/21096766/27a5a727/bootsect.html

(#31) kuszal


kuszal
tag

Sziasztok!

Szégyelem, de nincs más választásom mint kérdezni.

Megpróbáltam a leírásban vázolt módon létrehozni egy pendrive-n a windows7 telepítőt, de...

A pendrive-t sikerült is belőni, de amikor a legegyszerűbb részhez értem, nevezetesen ahhoz, hogy át kell másolni a win7 cd-ről az összes fájlt a pendrive-ra, elakadtam. Van egy pár fálj, amit sehogyan sem akar átmásolni a gép. Ezek a fájlok license.rtf kiterjesztésűek és sehogyan sem tudom rábírni a rendszert (Vista), hogy átmásolja őket a pendrive-re.

Mit tegyek? Mert ha összejönne, akkor belevágnék abba a dologba, hogy a win7-et feltelepítsem egy 1000H-ra.

Előre is köszönöm!

Üdv:
Kun Szabolcs

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#32) balian2x03


balian2x03
csendes tag

Sziasztok! Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb helyre írok, de nem találtam ideillőbb topicot. Egy számomra nagyon új, és érdekes problémába ütköztem. A helyzet a következő: van egy samsung satás winyóm, és egy régi maxtor. A régin, és a samsungon is volt egy oprendszer, vista és win7beta. Fogtam magam, leformáztam a régit(2 partíció volt rajta, egyet csináltam), majd a samsungot is(azon egy nagy partíció volt, csináltam egy 100 gigásat meg egy majdnem 200 gigásat). És telepíteném fel rá a Windows Vista Business-t, a partíció kiválasztásakor a következő hibaüzenetet kapom: "A Windows nem talál olyan rendszerkötetet, amely megfelel a telepítési követelményeknek." Mi a baj, és hogy kell megoldani? Nekem fogalmam nincs, mi lehet, raktam már erre a winyóra sokszor különböző windowsokat, most jött ilyen elő először. Nagyon megköszönném, ha valaki segítene. Minden jót!

(#33) PuMbA válasza balian2x03 (#32) üzenetére


PuMbA
titán

Amikor rakod fel a Vistát akkor a Vista particionálójával csináld meg a partíciókat.

[ Szerkesztve ]

(#34) balian2x03 válasza PuMbA (#33) üzenetére


balian2x03
csendes tag

Igen, úgy csináltam, de nem volt eredményes:). De kihúztam a másik winyót, és így már nem ellenkezett:D.

(#35) balian2x03


balian2x03
csendes tag

Van valakinek fogalma, hogy miért nem akar bootolni, ha bedugom a másik winyót is? A boot priority listában a kellő winyó van elöl....

(#36) b166er


b166er
csendes tag

hy

SOS!!!!

hogy tudok pendrive-ról bootoló xp-t csinálni?

(#37) b166er válasza b166er (#36) üzenetére


b166er
csendes tag

ja: [link]
ez nem sikerült...
valakinek más 5lete?

most win7tel szenvedek, nekem nem jön be...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.