Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Vagány szett. Köszi a bemutatót!

(#2) DEJVID


DEJVID
őstag

Mi az, hogy "És mi a helyzet bass-szel? " ? Nem tetszik ismerni a magyar szót rá?

"Aki hallott már Beats fejhallgatót, az tudja, miről beszélek." Édes istenem... :(

Az megy, hogy attól jó zenét hallgatni, hogy a "bass beteg", vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

(#3) Ati1979 válasza DEJVID (#2) üzenetére


Ati1979
veterán

"Mivel ezt nem tudta kipróbálni, ezért megragadom az alkalmat és alátámasztom én, a bass a nagy testvérében is beteg."

Viszont ez a mondat igaz. Ha olyan mint a beats akkor tényleg beteg. :) Gyógyíthatatlan beteg...

(#5) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Szép kis cuccok, gratula hozzá. :) Viszont a teszt részét én is kifogásolnám. A bass szó helyett kicsit szebben mutatna a mély. A beteg mély, ami a döntő, és a Beats pedig... Szomorú vagyok, hogy Nálad is ez számít jónak, és a Beats a mérce. :( Nem feltétlenül kell vájtfülűnek lenni ahhoz, hogy rájöjjön az ember, van a basszus után is szépség. Nem is kevés. De ez szubjektív vélemény, mindenkinek más a szíve csücske.

Nyugodj békében Integra!

(#6) Ati1979 válasza Szatyor95 (#5) üzenetére


Ati1979
veterán

Úgy általánosságban tényleg a beats a mérce. Az alatt már tényleg nincs semmi. Csak a tátongó űr...

(#7) MASSlag


MASSlag
tag

Jó cikk, jó (drága) fejhallgató. Filmekhez valóban óriási élmény lehet a true 7.1, egyszer biztosan kipróbálom valahol.
Csatlakozom a basst ellenzők táborába. Magyar szövegben szerintem sem mutat jól (nyelvtanilag talán kötőjel nélkül helyes lenne), a mély megfelelőbb.
Beats fejhallgatót egyszer hallgattam meg, csak egyszer... A K240-em után olyan volt mintha egy olajos hordót nyomtak volna a füleimre. Még egy Maxell Retro DJ is szebben szól náluk, 5 ezer forintért.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#8) nyunyu válasza MASSlag (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

K240-nek sem mindegy, mi van elotte.

Miota erositot csereltem, azota nem birom elviselni a K242HD hangjat.
Alapjaraton eleg sok a melye, plusz a mostani Onkyo 508 erositomet is gyomorszaggato hazimozisra hangoltak, koze sincs a regi naturalis Onkyo hangzashoz. :W
Regi 474-gyel sokkal szebben csilingeltek a magasok, meg a kozep sem volt ennyire kasas. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) yodamester10


yodamester10
őstag

Köszi a cikket a fülesről,így még biztosabb,hogy megveszem :DD

(#10) drzozo


drzozo
senior tag

Nem akartam hozzászólni, mivel az előzőnél sem tettem, de most már kénytelen vagyok.

Mi az, hogy "És mi a helyzet bass-szel? " ? Nem tetszik ismerni a magyar szót rá?

Én nem tetszik ismerni, tetszik kerékbe törni engem. Azzal, hogy ebben az elsősorban játékos célközönségnek szánt szövegkörnyezetben milyen módon használok "idegen" nyelvekből átvett szavakat, vélemény szerint nem rontom a teszt szellemi színvonalát. Továbbá javasolnám azon nyelvtan tanárok számára, akiknek szemet vetett, hogy a magyar helyesírás alapelveit és szabályait áthágva fogalmazok, menjenek a korrektorok háza elé tüntetni, amiért már az előző tesztemben is (ergo következetesen írtam ezt) és ebben is elfogadták így. Könyörgöm, 21. század. De ezek szerint sem én, sem ők nem tudunk helyesen írni. Nyilván egy keresetlevelet én sem így írok.

"Aki hallott már Beats fejhallgatót, az tudja, miről beszélek." Édes istenem... Az megy, hogy attól jó zenét hallgatni, hogy a "bass beteg", vicc kategória.

Mit édes istened? Köztudott tény, hogy az összes Beats mély-orientált. Nem értem a problémád, miért ne hasonlíthatnám hozzá. Ha értenéd mit próbálok elmagyarázni neked, akkor értenéd azt is, hogy egy szóval nem mondtam a Beats-re, hogy jó, és hogy attól jó zenét hallgatni, mert sok a bass. Csupán szemléltettem mihez fogható. Továbbá könnyebben tudom elképzelni azt, hogy az emberek része előbb hallott már Beats fejhallgatót, mint mondjuk egy HD650-et (kérlek NE reagáld erre azt, hogy elég nagy baj). És nem, nem mérce nálam a Beats, nem ezt tekintem jó fejhallgatónak. A beteg mély nem döntő, csupán extra élményt ad. Zenénél is, de leginkább TRUEHD hangforrásnál és játékokban robbanásnál.

Ha már a cikkből kimaradt, akkor most leírom, elsősorban filmezéshez és játékhoz vásároltam a fejhallgatót, nem pedig zenéhez. Bár ez kiderülhetett volna abból is, hogy a hangkártya elülső részét nem használom. A fejhallgató alkalmas zenehallgatásra. És nem azért, mert beteg a bass benne. Hanem mert a fukciójából kiindulva erre is alkalmasnak kell lennie néha napján. Ha zenét akarok hallgatni, bízz bennem, akkor azt hangfalon teszem, porba tiporva a Polgári Törvénykönyv 100. § - át.

További jó és kulturált fórumozgatást hölgyeim és uraim!

[ Szerkesztve ]

(#11) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ennyiért már vehettél volna egy normális fejhallgatót is.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) Cathulhu


Cathulhu
addikt

En is regota szemeztem egy tiamattal, de megneztem par tesztet neten/youtubeon es minden szemetnek elmondtak. Kezdve a csapnivalo anyagminosegtol (valoban ugy nez ki egy ket helyen, mint ami 1 honap utan darabokra torik) a borzaszto hangzasig bezarolag. Szamomra megmaradt a nagy igeret, semmi bizonyitek szintjen a dolog es biztos, hogy nem adnek ki erte ennyi penzt ezekutan, plane nem latatlanban.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#13) yodamester10 válasza Blindmouse (#11) üzenetére


yodamester10
őstag

És tudnál TE ajánlani egy 7.1-et a közeljövőben megjelenő BF4-hez?

(#14) Blindmouse válasza yodamester10 (#13) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mivel nincs 7.1 fülem, ezért elvagyok sztereóval.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) MASSlag válasza nyunyu (#8) üzenetére


MASSlag
tag

Épített fejhallgató erősítővel megy (ez sajnos haldoklik :( ), bakelitről egy kezdő Ortofon pick-upal gyönyörűen szól (ott már a kábeleket kellene cserélni a javuláshoz).
A gond az, hogy a zenéim töredéke LP. PC-n egy Behringer UCA202-van ami elég savanyú, tompa (jó lenne egy HRT music streamer). A losslesshez ragaszkodom, az MP3 nekem hallhatóan "vágja" a hangokat (vakteszten is).
Ezzel az internetes vásárlással pontosan az a baj, nem tudod kipróbálni a láncot egyben. (egy DAC-ot, meg egy erősítőt még lehet vinni próbálni, a hangfalak már bajosak)
Házimozis erősítőt én nem használnék sztereó fejhallgatóval minőségi zenehallgatásra, ebbe majdnem én is belefutottam. El kell dönteni hogy zenét hallgatsz vagy filmezel.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#16) Ati1979 válasza Blindmouse (#11) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Jó stereo fejes + mikrofon ennyi pénzért.

(#10) zoltankakuk

Én tényleg nem cikket akarom fikázni, mert az jó.
Hanem a beats-el kapcsolatos kijelentésedre próbáltam / tunk reagálni.

Szóval nem azért rossz a beats mert túl sok basszus van benne, hanem azért mert életidegen módon reprezentálja azt és nemcsak azt, hanem általában az egész zenét.
Ha valaki jó basszust akar korrekt áron akkor pl. egy ilyesmiben is gondolkodhat esetleg. Ez álítólag árkategóriáját meghazudtolóan jó ebben a tekintetben. (sajnos én nem hallottam ezért ez csak egy tipp részemről)
Persze ez nem térhangzású fejes.

Szerintem a többiek is ezt értettek.

Szóval no offense, sok embernek ez a véleménye.

[ Szerkesztve ]

(#17) drzozo válasza drzozo (#10) üzenetére


drzozo
senior tag

*nem tudnak
*nagy része

Ati1979: Semmit nem jelentettem ki a Beats-ről, azon kívül, hogy mély-orientált (melyhez később a szubjektív érzésemet hasonlítottam - nem hallgattam sokáig, így nem tűnt fel, hogy "életidegen" lenne a basszus benne, és számomra a Razer-nél sem az). Nem írtam, hogy jó (nem tanácsoltam, hogy ezt vegye bárki), azt sem, hogy nincs tőle jobb, azt sem, hogy rossz, és azt sem, hogy megfelelően reprezentálja -szavaiddal élve- a zenét. Abszolút semleges maradtam ebben a tekintetben, éppen ezért nem értem a hőbörgést, miközben csak értő olvasni kellene. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Ati1979 válasza drzozo (#17) üzenetére


Ati1979
veterán

"Aki hallott már Beats fejhallgatót, az tudja, miről beszélek. Nagyot üt, és ami fontos, hogy nem kellemetlen."

Szerintem sok embernek, valaminek a beats-el pozitív tekintetben egy lapon való említése, is rendkívül pejoratív dolog. Sok embernek ebből az jött le, hogy nagyon gyengén szól ez a fejes.

Szóval közvetlenül valóban nem említetted, de közvetve ez jött le. Nemcsak nekem.

Ha két mondatot egybetömöríti valaki, akkor értheti úgy mint ahogy többen érthették.

Valóban ezeket nem álítottad.

De ezen ne vitatkozzunk szerintem. :) A cikk egyébként rendben van, gratulálok hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) MASSlag


MASSlag
tag

Take it easy!
A cikk és a fejes is jó.
Inkább vond le a tanulságot, hogy olyan fórumban ahol szórványosan előfordulhatnak audiofilek, a Beats szó említése tourette szindrómához hasonlító tüneteket okozhat. :DDD
Számukra (nekem is) a mélysúlyos kialakítás precíz hangolás és tudatos hangmérnöki munka eredménye, ami a Beats fülesekről nem biztosan mondható el.

Á, lassú voltam. Ati1979 szépen megfogalmazta :)

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#20) Ati1979 válasza MASSlag (#19) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi, pont erre gondoltam én is. :)

(#21) Warpig válasza Blindmouse (#11) üzenetére


Warpig
aktív tag

Illetve egy normális hangrendszert. Nem is értem... No mind1.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#22) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Nos azt hiszem feleslegesen írnék hosszabb választ, ketten is elmondták amit szerettem volna.

MASSlag: "Inkább vond le a tanulságot, hogy olyan fórumban ahol szórványosan előfordulhatnak audiofilek, a Beats szó említése tourette szindrómához hasonlító tüneteket okozhat." Ezt így estére nem kellett volna, fél órája nem tudom befejezni a kommentem, mert elkap a röhögőgörcs. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#23) NUFAN


NUFAN
csendes tag

Nem hiszem, hogy sokkal jobban szól egy ilyen szett, mint mondjuk azt egy középkategóriás stereo füles tenné egy Dolby Headphone illetve egy Dolby Pro Logic IIx képes hangkártyával/DAC-al megtámogatva. Maximum csak pontosabban pozicionálja be a hangokat. Ettől függetlenül persze a cikk jó, de én ezt a 80k-s árat ezért a cuccért egy kicsit azért soknak tartom ...

(#24) nyunyu válasza MASSlag (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Alapvetoen a szamitogepet hangositom az erositovel, igy volt kompromisszumos megoldas anno az AV receiver.

Csak tizeneve elolvastam egy rakat tesztet az akkori erositokrol, aztan pl. Yamahat azert huztam ki a jeloltek listajarol, mert nagyon szineszte a hangkepet.
Zenehallgatasra inkabb az Onkyokat ajanlottak.

Most viszont nem olvastam utana, hanem maradtam az egyszer mar bevalt markanal.
Hiba volt, 507 ota az Onkyo is a dogos hangzasra megy. :W

Mondjuk elsodlegesen hangfalakkal hasznalom az erositot, fules csak a keso ejszakai zenehallgataskor kerult elo.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) NixonHUN


NixonHUN
tag

Jó teszt, köszi. Viszont "C4-gyel pedig nem érdemes folyamatosan robbantgatni, mert fájni fog a füled. :)" ha továbbra is ilyen hangerőn játszol, hamarosan mehet az egész cucc a hardveraprora, Te pedig rendelhetsz magadnak olyan cuki kis agybadugós témát... :(

(#26) siriq válasza NixonHUN (#25) üzenetére


siriq
őstag

Pont ez miatt nem forszirozom a fulest. 5.1 meg xonar d2x es tokeltesen megy a jatek, este mar lehet zavar masokat is de ez van.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#27) Bross


Bross
csendes tag

Tetszik, csak borsos az ára :(
Inkább a 2.2-es változatot fogom majd megvenni, az se lehet rossz :DD

(#28) Stanchore


Stanchore
senior tag

Jó teszt. A mikrofont nem tudod a laptop miki csatlakozójába dugni? Jó lenne, ha az is benne lenne a tesztben, sok helyen pont azt szidják külföldi oldalakon, érdekelne neked mi a tapasztalatod. TY

Origin / Steam: Stanchore

(#29) schawo


schawo
titán

A fejhallgatóval vigyázz, nagyon veszélyessé válhat a hallásodra. Az emberi fül a mély hangokat sokkal kevésbé érzékeli (-10-15dB), mint amilyen hangos valójában (a középfrekvenciákhoz képest), ezért a hallgató hajlamos ezeket hangosabbra venni (vagy a fejhallgató, ha el akar kápráztatni). Viszont a fül károsodása a mély hangoknál ugyanolyan hangerőn bekövetkezik (90 dBspl fölött csak idő kérdése), mint a többi frekin, amiket hangosabbnak hallani. Fontos tudni, hogy a károsodás már jóval a fájdalom előtt bekövetkezik. És ami halláskárosodás bekövetkezett, az már sosem lesz jobb, a hallás nem gyógyítható.

Szóval a mélytúltengéses fülesek komoly veszélyt jelentenek a hallásra, ha nem óvatos a hallgatója.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Nekem is egy ilyen ASUS U7-re fáj fogam.
Szép teszt Köszönjük! :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#31) drzozo válasza schawo (#29) üzenetére


drzozo
senior tag

Nyugi, abszolút óvatos vagyok, esténként, mikor már zavarok másokat a hangfallal, egy-egy film vagy játék erejéig szoktam felvenni (kb. 2 óra hossza, mondjuk most lassan egy hete nem használtam időhiány miatt). Ráadásul kb. fele akkora hangerőn hallgatom, mint amennyit bírna, és így is bőven elég. Sőt, van hogy ezt is lentebb veszem. Mindemellett a basszus is csak "fél útig" van beállítva. Ergo nem 0-24-ben, ami a csövön kifér jeligével használom. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) zapok válasza Blindmouse (#14) üzenetére


zapok
aktív tag

Így igaz! +1
A nap hsz.-a
Mind a kettő! :C
Am. ki az aki 7.1-től hifi hangzást vár?

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#33) schawo válasza drzozo (#31) üzenetére


schawo
titán

A fejhallgatók szinte végtelen hangerőt bírnak. Ha a fejhallgatón múlna, akkor mindenki süket lenne, 120 dB meg se kottyan nekik. Szóval nem a fülest hallgatod "fél" hangerőn (szerencsére, mert az 110 dB fölött lenne), hanem a hangkártya kimenetének hangerőszabályzóját tekered félig.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) NixonHUN válasza siriq (#26) üzenetére


NixonHUN
tag

:) Jaja, én is hasonlóképp tolom.

(#35) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Szép teszt! :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#36) total90


total90
veterán

Nekem is Beats van és Sennheiser HD 800-al hasonlítottam annó, de az én zenei ízlésemnek megfelelően a Beats fülese jobb volt. Nekem legalább is.
Aztán nem mondom, hogy jobb is, lehet 10-ből 9 másik kategóriában jobb, de nekem ebben jobb volt.

A cikkhez hozzászólva, jó cuccok, de néha kicsit megmosolyogtató az írás ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#37) vodkaboy22 válasza total90 (#36) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azért ez egy kicsit merész nagyon merész kijelentés volt...
A kettő rohadtul nem 1 ligában játszik ...
Na és honnan "szereztél" kértél összehasonlításra HD800-at? Ja és mivel hasonlítottad telefonnal? Mielőtt ilyen merész dolgot írnál nézz utána egy kicsit a pár dolog hátterének mert így távolról bűzlik a dolog... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#38) Ati1979 válasza total90 (#36) üzenetére


Ati1979
veterán

A hd800 talán a létező egyik legjobb fejes.

A beats meg...

Ahogy vodkaboy22 is írta nagyon nagyon nem egy kategória a kettő. Tényleg nem tudom miről szólhatott az a szerencsétlen hd800. :W

Talán egy ipod shuffle-ről kb. szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#39) yodamester10


yodamester10
őstag

Nehogy itt veszekedjetek más márkákról egy RAZER 7.1-es fülesnél,pláne hogy elsősorban játékra lett tervezve!
Kérdésem a cikk íróhoz,hogy vajon hogy szólna ez az Asrock Z77extreme4-es lapomon?Biztosan veszek én is egy ilyen fülest/saját keresetből/,remélem kihajtja majd a lapom.

(#40) raverke


raverke
tag

Asus XonarD1-em van. Anno én is szemeztem ezzel a fülessel, de utána sok rosszat olvastam róla.

Kizárólag filmezéshez keresek fülest.Pár napja meghallgattam pár sztereo-t az egyik boltban, de egyik se nyerte el a tetszésemet. Egyébként sincs garancia arra, hogy egy drága sztereo fülessel élvezhető lesz az 5.1.

Az állandó kérdés: Hol lehet 5.1-es füleseket meghallgatni? :F Látatlanban, egy-két teszt alapján nem fogok 50 ezer forintot kiadni.

(#41) total90 válasza vodkaboy22 (#37) üzenetére


total90
veterán

Tisztában vagyok, hogy a HD800 5x annyiba kerül, mint a Beats fülese... Mindazonáltal kész voltam lerakni az összeget, egy fülest akartam, ami nagyon sokáig, jó minőségben adja azt, amit elvárok.
Gondolod, hogy telefonnal fogok összehasonlítani ilyen cuccokat? :U
Van a városban egy elég nagy zenei szaküzlet, ott volt lehetőségem kipróbálni és igen, hallgass rajta dubstepet és meglátod, hogy abban a Beats jobb. Lehet minden másban rosszabb, sőt... de abban jobb.
Egyébként meg ha bűzlik a dolog, gyere el, szívesen megmutatom mire gondolok, azt is, hogy hol próbálhatod ki ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42) schawo válasza total90 (#41) üzenetére


schawo
titán

meglátod, hogy abban a Beats jobb
Nem, kicsit sem. Sajnálom, ha te így érezted.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) total90 válasza schawo (#42) üzenetére


total90
veterán

Próbáltad?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44) schawo válasza total90 (#43) üzenetére


schawo
titán

Naná, hogy próbáltam. Mindkettővel órákat töltöttem már el.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) total90 válasza schawo (#44) üzenetére


total90
veterán

Nekem a Beats sokkal jobban leadta a hangokat, mint a HD800... Azért is esett rá a választásom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46) vodkaboy22 válasza total90 (#45) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Na erre azért kevés értelmeset lehet mondani...
Sajnos kételkedem benne, hogy egyáltalán fogtál-e a kezedben HD800-at is... Mivel magyarhonban 2 helyet tudok ahol van bemutató darab meghallgatásra és az egyik hely magán és előre megbeszélt időpont után lehet csak hallgatozni. A másik helyre meg nem hiszem hogy beengednének egy beats fejessel.. :DD
De még egy dubstepnél sem hiszem, hogy értelmes hangot ad a beats...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#47) total90 válasza vodkaboy22 (#46) üzenetére


total90
veterán

... és ki mondta, hogy Magyarországon élek? A másik dolog meg, nem próbáltad, nem tudhatod. Nekem megfelel (jobban mint a HD800), kár rajta ugrálnod ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#46) üzenetére


Ati1979
veterán

Ő szerintem nem Mo-n él. Legalábbis az adatlapja alapján.

Amiket ír viszont teljesen abszurd szerintem. Amúgy ha neki jó a beats akkor használja azt...

[ Szerkesztve ]

(#49) total90 válasza Ati1979 (#48) üzenetére


total90
veterán

OK, akkor nem hiszem banda... vesztek jegyet Münchenbe, viszlek benneteket az üzletbe és próbálgathattok. Lehet ott is jobbnak találjátok a HD-t, de nekem nem volt jobb, ennyi, kár rajta lovagolni. Ha Oktoberfestkor jöttök még egy sört is kaptok :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#50) vodkaboy22 válasza total90 (#49) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én is próbáltam mind2-őt és legtöbb társammal egyetemben nem értjük a dolgot... De tudod mit elfogadom :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.