Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Duree


Duree
veterán

Már nagyon vártam ezt a tesztet,nem is okozott csalódást,de egyenlöre nem veszek ilyen monitort.

duree54

(#52) Sn00k válasza Daywalker (#44) üzenetére


Sn00k
veterán

Oke , koszi az infot, nezem is...

3njoy the Lif3

(#53) Jeanne d'Arc

Ez igencsak komoly lett.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#54) Jack@l válasza Daywalker (#44) üzenetére


Jack@l
veterán

Az asus mondta, hogy nem tud a panel csak 90-et.(gondoltam akkor a két érték között valami sumákolás van, mert ha menne a 144 is, szinkonizálva is menne)
Most akkor a gsync-es verzióval meg tudja dinamikusan?
Ja, meg newegg hozzászólásokban irták, hogy elég sokáig tart váltogatni a freesync és 144 hz között, a menüben kell kapcsolgatni és hasonlók... Szóval innen jött az ötlet, hogy valami trükközés van azzal a 144hz-el.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#55) matteo_szg válasza Jack@l (#54) üzenetére


matteo_szg
őstag

Az ASUS szerintem nem mondott ilyet. A panel tud 144 Hz-et, ellenben a FreeSync az említett intervallumon belül működik.

jupiiii

(#56) Renok válasza Jack@l (#54) üzenetére


Renok
senior tag

Én is ezt írom, hogy itt van valami turpisság, ami nem (feltétlenül) a FreeSync technológia számlájára írható, hanem konkrétan ezzel a panellal van valami.
Nem hinném, hogy egy panel GSync-es teljesítménye garancia a FreeSync-esre is. Bár nem értek a lovakhoz :R

(#57) Daywalker : Kár, hogy nem tolják az infót.

A tesztet pedig nagyon köszönöm, nagyon örültem neki!

[ Szerkesztve ]

(#57) Daywalker válasza Jack@l (#54) üzenetére


Daywalker
addikt

Ne légy már értetlen kérlek. Bekapcsolt FreeSync mellett 90 Hz-ig tud szinkronizáltan működni, ergo ebben a módban 35-90 hz között változik a frissítés dinamikusan. De ettől még tud 144 hertzet, például ha kikapcsolod a FreeSync-et, így akkor sima 144 Hz-es monitorként működik, mint bármelyik másik. FreeSync off és on módban másképp működik az elektronika és mások a panel időzítésével kapcsolatos paraméterek is, és lehet, hogy a kettőt nem tudták összehangolni megfelelően. Mivel a tajvani mérnökök nem kötik senki orrára a dolgot, így nem tudni mi a valós oka. A lényeg, hogy van 144 hertz.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#58) Jack@l válasza Daywalker (#57) üzenetére


Jack@l
veterán

Mi az értetlenség ebben? Van valami ugrás 90 és 144 hz között amit már nem tud dinamikusan áthidalni?
Ez azt értetlenkedés tárgya, hogy lefele még megértem a freesyn korlátját, de felfele, ha tud annyit a panel, akkor nem igazán.
Nem kérdeznél rá konkrétan a technikai hátterére az asusnál?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#59) Daywalker válasza Jack@l (#58) üzenetére


Daywalker
addikt

Az az értetlenkedés, hogy bele van írva a cikkbe feketén-fehéren, hogy mi a helyzet: "Hogy mindez miért van így, azt próbáltuk feszegetni a gyártónál, de ez az ASUS ezt saját döntése, amiben a panel korlátaira hivatkozik."
Tehát megkérdeztem, és nem mondtak konkrétat. De ha kifizeted a repjegyet Tajvanra kimegyek és megkérdem személyesen Shih urat, hátha tudja. :W

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#60) matteo_szg válasza Jack@l (#58) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nincs konkrétum, az AMD-vel közösen lett meghatározva a 35-90 Hz-es intervallum, miszerint ezen tartományban működik az elvárt minőséggel a FreeSync.

jupiiii

(#61) Renok válasza matteo_szg (#60) üzenetére


Renok
senior tag

Ez konkrétan nem igaz. Linkelj már egy ilyen kijelentést kérlek.

(#62) matteo_szg válasza Renok (#61) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem tehetem, belsős dokumentum. :)

jupiiii

(#63) Jack@l válasza matteo_szg (#60) üzenetére


Jack@l
veterán

Eddig úgy tudtuk 9-300 ig megy a fresync amd-vel. (PR slideok ezt mondták, ameddig ki nem jöttek az első monitorok)

A másik meg:
http://www.gamersnexus.net/guides/1890-panel-comparison-tn-ips-pls-va-crt
"Due to their worse response rates and lower possible refresh rates, IPS panels are generally considered to be worse for competitive gameplay and used more often when color is important, such as graphic design. For gamers who don’t play competitively and prefer breathtaking strolls in Skyrim instead of sweeping scrubs in CS:GO, an IPS panel should be a consideration for the next monitor."

@Renok: azok TN-esek lesznek, tudnak majd elvileg 160-at is freesyncel, 144 meg sima vsync

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#64) Renok válasza matteo_szg (#62) üzenetére


Renok
senior tag

Aham :U

Nixeus Vue 24″ adatlapja mást ír.
A hírek alapján az AOC G2460PF és G2770PF is tudni fogja a 30-144Hz-et FreeSync alatt.

Ha csak Asus-AMD megegyezésre utalsz ezen panel kapcsán, akkor azt elhiszem természetesen.

(#65) matteo_szg: Előbb leesett, hogy mire gondolhatsz, mint ahogy leírtad, de köszi a pontosítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#65) matteo_szg válasza Renok (#64) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ne támadj feleslegesen. :) Nyugi. :)

ASUS monitorról van szó, én pedig ASUS-nál dolgozom. Holnap utána nézek a pontos leírásnak, és megvitatjuk mi a helyzet.

Addig is kevesebb kombinálást srácok. :)

jupiiii

(#66) Sinesol válasza matteo_szg (#60) üzenetére


Sinesol
veterán

Az nem baj, hogy a panel nem épp elvárt minőséggel működik az emlitett tartományban? :)

Amúgy ha a freesyncet elfelejtjük, akkor egy minden téren ütős monitort látunk. Amibe bele lehet kötni az mind freesynchez kapcsolódik, az meg nem az az Asus kölyke.
Ez egy jó 144hz-es gamer monitor, a freesyncet meg ennél monitornál szerintem inkább felejtsük el, 200 ezerért nem a 30-90hz-es lagg módban akar játszani az ember.

[ Szerkesztve ]

(#67) Jack@l válasza matteo_szg (#65) üzenetére


Jack@l
veterán

Külföldön már van aki azért elég közel jár a találgatásban:
"Probably has something to do with the scalar/input chip. G-Sync uses a FPGA and is programmed specifically for it's task."
Valószínű ez okozhatja a nagyobb lag-ot is freesyncel.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#68) Reggie0 válasza Jack@l (#67) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem mintha egy ASIC nem tudhatna pont ugyan azt, mint egy FPGA.

(#69) Jack@l válasza Reggie0 (#68) üzenetére


Jack@l
veterán

Tduja, ha elég gyors és nincs kispórolva belőle az anyag...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#70) Jack@l


Jack@l
veterán

UI: jó kis gyújtemeny gamer monitorokból:
http://www.144hzmonitors.com/gaming-monitors-buyers-guide-july-2015/
Egyelőre úgy néz ki 144hz-es valamilyen g/freesync-es ips monitorja csak az acernek és az asus-nak van.

@Matteoszg: Acer az Asus bérgyártója? (vagy azt cimkézi?)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#71) SunMount3r válasza Jack@l (#70) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Remélem nem, nagyot csalódnék az ASUS-ban...

(#72) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Nem nagyon olvastam át a cikket, csupán a lényegesebb részeket futottam át, nem rossz nem rossz, viszont elnézve az elmúlt pár hónapot, szerintem leginkább az LG tette oda magát az iparban. Ha legközelebb monitort veszek Dell vagy LG lesz. 4évvel ezelőtt senki nem ajánlotta az utóbbi márkát, de már egyre inkább azt látom, hogy nem csak designra mennek, hanem teljesítményre is. Tudom, hogy ez nem igazán kapcsolódott a cikkhez, de érdekelne másnak a véleményre is erről. :K

gölmétcsül ©

(#73) matteo_szg válasza Jack@l (#70) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem, csak a gyökerek közösek valamennyire. 25 éve azonban külön utakon jár a két cég, nem gyártanak egymásnak. :)

jupiiii

(#74) Daywalker


Daywalker
addikt

Annyit sikerült kideríteni, hogy: az ASUS TN paneles MG278Q-ja 144 Hz-es lesz FreeSync mellett is, de jelezték, hogy 144 Hz mellett egyik gyártó monitorjánál sem oké a képminőség FreeSync használatakor (van némi ghosting). A 144 hz-es "ips-es" MG279Q esetében FreeSync használatakor dizájn limitációról beszélnek, tehát vélhetően nem a panel a ludas, hanem máshol kell keresni a hibát. Jól láthatóan erőltetik nagy frissítésre képest jobb panelek mellett a FreeSync-et, mert nem okés a képminőség. Csomó nyitott kérdés van ennek kapcsán, mármint hogy mi okozza ezt a problémát (találgatni lehet, biztos válaszok talán később lesznek).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#77) he7edik. válasza Ricardo128 (#72) üzenetére


he7edik.
addikt

Miben is tette oda magát az LG?

Égő szöveg a flém vázon

(#79) mepet válasza he7edik. (#77) üzenetére


mepet
addikt

"Mennek a teljesítményre", tehát sikeresen növelték a fogyasztást. ;]

(#80) aram01


aram01
nagyúr

semmire való :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#81) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Khm, tudom a legfontosabb észrevétel, de nem inkább 27"-on? Magyar nyelvű címnél szerintem nem az angol inch elnevezést kéne ragozni, hanem inkább a coll-t.

(#82) aram01 válasza Bazsee71 (#81) üzenetére


aram01
nagyúr

ha ennyire belemegyünk akkor inkább már centi, nem?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#83) Bazsee71 válasza aram01 (#82) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lehet az coll, bevett jelölés, de akkor már ne inch-ezzünk.

(#84) Daywalker válasza Bazsee71 (#81) üzenetére


Daywalker
addikt

És a hüvelyk? Ha már magyarul írunk...

madgie: :Y :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#85) madgie válasza aram01 (#82) üzenetére


madgie
titán

Hüvelyk, mint magyar megfelelője az inch, zoll szavaknak?

Daywalker: hinnye, egy rugóra :D

[ Szerkesztve ]

(#86) aram01 válasza madgie (#85) üzenetére


aram01
nagyúr

Daywalker

jól van már szürkefejüek, nem én szívozok. Nekem az is jó ha yard-ban adjátok meg :P :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#87) Bazsee71 válasza Daywalker (#84) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ott a pont, bocsi. :U :R

[ Szerkesztve ]

(#88) mepet válasza madgie (#85) üzenetére


mepet
addikt

A ZOLL szó magyar megfelelője a VÁM. :K

(#89) madgie válasza mepet (#88) üzenetére


madgie
titán

Az is, nem?

(#90) Reggie0 válasza madgie (#89) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. 1 zoll = 33/32 azaz kb. 1.037 inch. Tehat mas a ketto.

[ Szerkesztve ]

(#91) madgie válasza Reggie0 (#90) üzenetére


madgie
titán

Hát üssél meg, ha mondjuk a 25" monitorom milliméter pontosan stimmel a 2,54-es inch szorzóval :)

De igen, értem és köszönöm a kiigazítást :)

(#92) Daywalker válasza Reggie0 (#90) üzenetére


Daywalker
addikt

Sőt bonyolíthatjuk, hogy svájci vagy német, mert előbbinél 19/16...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#93) davidsone


davidsone
addikt

21:9-ben jobb lenne...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#94) madgie válasza davidsone (#93) üzenetére


madgie
titán

4:3-ban meg bal...

(#95) davidsone válasza madgie (#94) üzenetére


davidsone
addikt

Akár ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#96) Reggie0 válasza madgie (#91) üzenetére


Reggie0
félisten

Illene mm pontosan stimmelnie.

(#97) Kékes525


Kékes525
félisten

Kicsit drága, a tudásához képest.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98) kissz84


kissz84
tag

Na én vettem is egyett egy hatalmas akción .:-)
Itt mindenki lehúzta hogy sok pénzért nagy semmi...
Hát ezt nem mondanám 1 hét használat után csak pozitiv .
Teszteltem CSGO-n BF4 BF3 GTA 5 Anno 2205 mindennel kiváló a Freesyncet még nem teszteltem de nem is értem hogy mi értelme lenne ha igy is tökéletes a játék élmény. ;)

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#99) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Nagyon szemezek ezzel a monitorral, már jó ideje visszasírom a CRT monitorokat, amik tudtak 120Hz-et vagy többet megjeleníteni.
A freesync, ha jól értem egy használhatatlan funkció, ami miatt csak nő az input lag.

Ez a 144Hz mint új divatfrekvencia honnan jött? Miért pont ennyit tudnak natívban a gamer panelek? Miért nem lehet 120 vagy 150 Hz-es a monitor, tehát valami 30-al maradék nélkül osztható frekvencia?

(#100) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Van egy érdekes problémám, amiről nem tudom, hogy windows, monitor vagy vga téma. A lényeg, hogy ezen Asus monitor esetében, amikor a win kikapcsolja a kijelzőt energiatakarékossági okból, majd amikor újra aktív leszek és visszakapcsolja a monitort, akkor az éppen nyitva lévő ablakok, programok nem maradnak a legutóbbi helyükön és méretükben, hanem kisebbek lesznek és a kép bal felső sarkában tömörülnek.

Annak nem látom jelét, hogy a monitor ezen folyamat alatt felbontást váltana, visszakapcsoláskor kiírja, hogy mini display port visszakapcsol, a felbontás és frissítési értékek rendben azok amik be voltak állítva (2560x1440/144Hz, de próbáltam 60Hz-en is), de az ablakok nem maradnak a helyükön.

Vajon a felbontással lehet a baja a Win 7-nek, vagy a visszakapcsolásnál valamiben nem ért egyet az első pillanatban a win a monitorral?
Másnak ilyen baja nincs?
Videó karim R9 380, Win7 64 bit és az asus mg279

(#101) kissz84 válasza sebgutkopf (#100) üzenetére


kissz84
tag

Nekem semmi ilyen nem történt volt egyszer hogy alvóból nem jött ébresztéskor be a kép kikapcsoltam majd vissza és jó volt , de azóta se volt ilyen.

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#102) sebgutkopf válasza kissz84 (#101) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Melyik porton van bekötve a monitor? Felbontás, frissítés?
Illetve milyen videó kártyáról (driver verzió) eteted?

A fene tudja már minden bejátszhat. Úgy néz ki valami MS bug és nagyon sokan érintettek hasonló problémában, más full HD fölötti felbontású monitorokkal. :(

[ Szerkesztve ]

(#103) sebgutkopf válasza sebgutkopf (#102) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az MS community ezen thread-jéban foglalkoznak a témával. [link]

Számomra a megoldást azt hozta be, ami többeknek bevált. A DP mellett összedugtam a monitort egy hdmi kábellel is, majd a DP-sre kértem csak megjelenítést. Nem egy elegáns megoldás, de működik.

(#104) gyiku


gyiku
nagyúr

Asus MG279Q modded to 60-144 Hz FreeSync
van akinek megy az 57-144hz is.

hüllő

(#105) VGYke


VGYke
addikt

Tegnap hozta a Jézuska, csatlakozom a közösséghez. Igaz még mindig nem bontottam ki...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#106) VGYke


VGYke
addikt

Szóval még ki sem csomagoltam, de már megszületett az első kérdésem. A monitor nincs kalibrálva. itt letölthető egy kalibrált ICC profil.
Mennyire jó ötlet a fenti profilt betennem win10 alá, mint ha saját kalibráció lenne :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#107) VGYke


VGYke
addikt

Kicsomagoltam, beüzemeltem. Szerintem kifogtam egy selejtet :W
A sarkok bevilágítása feketén ilyen (középen az egérmutató van..):

Szerintetek ez normális, vagy azonnal garanciába vissza?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#108) gyiku válasza VGYke (#106) üzenetére


gyiku
nagyúr

minden egyes monitorhoz egyedi ICC profil tartozik. felrakhatod, de nem olyan lesz, mint ha a tieded kalibraltak volna. a glowos keped meg rendben van, ez ilyen. szabad szemmel ugy sem latod ennyire es amugy sem nezed csak a sotet kepernyot.

hüllő

(#109) Lacok


Lacok
őstag

A táblázatban AHVA panel szerepel IPS helyett.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#110) bozont válasza Lacok (#109) üzenetére


bozont
veterán

Lényegében az AHVA(Advanced Hyper-Viewing Angle)=IPS, az AMVA ami valójában VA pnel.

(#111) ballazol


ballazol
senior tag

Kinek, melyik vga driver vált be?
Nekem az utolsó 2-3-nál nem működött a freesync, mindig kikapcsolt. Monitor driver (60-144Hz) reinstall után az első játékindításnál (quake champs) még ment, aztán utána már nem. Most egy korábbi relive-ot használok, azzal oké.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#112) ballazol


ballazol
senior tag

na, ha a képernyő-beállításoknál a szövegméretezés default (100%-ajánlott), akkor müxik a freesync, ha feljebb teszem, akkor kikapcsol...
ez hogy függ össze?
persze a 60-144Hz-es non-whql driver van fenn a moncsihoz, és most a legfrissebb vga driver... :F

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.