Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) he7edik.


he7edik.
addikt

3 hete várok erre a tesztre, már falom is a betűket. :R

Égő szöveg a flém vázon

(#2) Renok


Renok
senior tag

Köszi a tesztet! :R

AOC G2460PF, mikor jelensz már meg? :O

[ Szerkesztve ]

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo monitor, bar a felbontasa miatt jatszani nem kellene, max masodik monitornak kepeket szerkeszteni.

(#4) madgie válasza hemaka (#3) üzenetére


madgie
titán

Pedig játszani is nagyon jó 1440p-ben.

Flame ON: ezt persze a konzolosok nem tudhatják :DDD

(#5) he7edik. válasza hemaka (#3) üzenetére


he7edik.
addikt

Pedig én kimondottan játszani venném. 2K-hoz nem kell erőmű mégis minőségi ugrás az FHD-hoz képest.

Égő szöveg a flém vázon

(#6) Renok válasza he7edik. (#5) üzenetére


Renok
senior tag

Recés élek pl. kevésbé látszanak, mint 1080p-n?

(#7) mepet válasza hemaka (#3) üzenetére


mepet
addikt

Állóképet szerkeszteni minek 144Hz?

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Hülye kérdés, de ehhez a felbontáshoz 144Hz-n nem HDMI 2.0 szükséges?

Aki hülye, haljon meg!

(#9) t72killer válasza L3zl13 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra van a displayport. Olyan VGA-t nem láttam még, ami tudott volna HDMI 2.0-t de nem lett volna rajta DP.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) he7edik. válasza Renok (#6) üzenetére


he7edik.
addikt

Meg részlet gazdagabb. Ha meg csillió fps kell leveszed natívról HD-re és nem torzul a kép.

Égő szöveg a flém vázon

(#11) alcsa válasza L3zl13 (#8) üzenetére


alcsa
senior tag

Az alairasodat nezve szerintem ne tegyel fel hulye kerdeseket :DDD .

(#12) Cyno válasza alcsa (#11) üzenetére


Cyno
tag

Tovább vinném a szálat. Erre már nem is fog válaszolni. :)

(#13) cildren


cildren
tag

Csak nekem tűnik úgy mintha trackpoint sapka lenne a hátoldali pöckön? :D

(#14) Phobion válasza alcsa (#11) üzenetére


Phobion
őstag

mekkora öngól :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#15) A`rpi


A`rpi
addikt

2USB port elég szegényes, pláne hogy eldugott helyen van, e tekintetben lehetett volna kicsit kreatívabb fejlesztőgárda.

Tisztességes nyomógombok pluszpont, (vacak érintő gombokat nem szeretem.)

Nem vagyok naprakész megjelenítők terén, én azért elvárnám 200 ezer körül kép a képben funkciót :F

(#16) L3zl13 válasza alcsa (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Terészetesen rám is vonatkozik, sőt... :D
Viszont az előbbi, szarkasztikusan, költői kérdésként megfogalmazott komment még nem meríti ki a hülyeség fogalmát.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) #06658560


#06658560
törölt tag

Apró kérés: az olyan formájú diagrammoknál, mint a Fénysűrűség-menet,nem lehetne a pontok összekötése helyett inkább trendvonalat használni? Sokkal informatívabb.

(#18) tecsu válasza t72killer (#9) üzenetére


tecsu
addikt

A DP-ból meg már jöhetne az 1.3-as.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) Daywalker válasza #06658560 (#17) üzenetére


Daywalker
addikt

De lehet (majd a következő tesztben). Sima lineárisra gondolsz, ugye?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20) t72killer válasza tecsu (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, azzal mehetne a 4k@144Hz, nem kéne köztes felbontásokkal (QHD) vacakolni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) deakpeti válasza madgie (#4) üzenetére


deakpeti
tag

Igen de a gepnek is tobbet kell teljesiteni szoval azert kell vas!:R

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#22) madgie válasza deakpeti (#21) üzenetére


madgie
titán

Az AA-ból bőven visszavehetsz, kisebb méretű, mégis több pixel, nem kell sz*rrámosni :)

Persze erősebb VGA kell, ez tény, de én a BF3-at is anno 1440p-ben toltam (GTX660-nal).

(#23) YencYke


YencYke
tag

Vissza jöttem nyaralásból veszem is megfele. Meg hozzá egy Fury X-et. :C

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#24) Sinesol válasza t72killer (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Mi az hogy köztes felbontás és hogyan vacakolunk vele? :U

[ Szerkesztve ]

(#25) t72killer válasza Sinesol (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Félút fullHD és 4k között. A mozivilág sem vacakol másfélX fullHD-vel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) #06658560 válasza Daywalker (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Olyan szempontból igen, hogy elvileg lineárisan kéne változnia, de ennek ellenére előfordulhat, hogy nemlineáris egy-egy termék esetén a leginkább a pontokra illő.

(#27) Daywalker válasza #06658560 (#26) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor egyre gondolunk. Vettem a kérést.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#28) #06658560 válasza Daywalker (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

:R

(#29) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Biztos jó, de ennyi pénzért?

Inkább az EIZO csináljon egy FHD, G-Sync-es IPS monitort és megvan a nyerő vétel, közvetlen miután beváltottam az 5 találatosomat... :D Amúgy se WQHD, se UHD felbontás nem kéne, tökéletes a FHD-is, még a nyerő szelvénnyel a kezemben is... (Már csak a jövő heti sorsolást kell megvárni, ugye...) :U

(#30) Sinesol válasza t72killer (#25) üzenetére


Sinesol
veterán

Éppenséggel a gamer monitornak tökmind1 hogy mi megy a moziba.
A félútra meg azt tudom mondani, hogy a 4k félut a 2k és az 5k közt.

Nincs bajom a 4k-val, de a wqhd talán a legideálisabb mainstream monitor felbontás. Elég nagy dpi, ennél már nem is igazán kell több 27"-en, de azért még könnyű meghajtani is.
Ránézésre sem látom tul sok értelmét egy 4k monitornak ilyen kis méretben, nálam a Wqhd elég nagy minőségbeli ugrás volt FullHd-ról, de egy 4k monitorra ha ránézek, nemigazán jön ki az a nagy plusz ilyen kis méretben a Wqhd-hoz képest. Szerintem 32" az a méret ahonnan van értelme, bár ez lehet csak az én véleményem.

On:
Ez a monitorhoz kicsit csalódás, a 144hzmajd felét elvesztjük AMD feature módban. :(
Az utóbbi időben az AMD által fémjelzett dolgokhoz hozzátartozik sajnos a csalódás is.

[ Szerkesztve ]

(#31) Jack@l


Jack@l
veterán

Az a vicces, hogy asus saját házon belül kihoz szinte nenyiért g-sync-es 4k-s utódot pár hónapon belül (augusztusra tippelnek):
http://www.pcgamer.com/144-hz-g-sync-ips-asus-pg2749q-monitor-coming-q3-for-800/

Akkor megkérdezném, hogy minek foglalkozzanak az emberek egy 35-90fps-es kissebb felbontásúval?
Elég finomkodó lett az itélet a végén. 200e-ért ez egy nagyon elbaltázott lehúzós monitor.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#32) Daywalker válasza Sinesol (#30) üzenetére


Daywalker
addikt

Az utolsó mondatodat én is ellőttem párszor magamban a teszt értékelésének írásakor...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#33) t72killer válasza Sinesol (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szemfüggő - bár nem láttam még 4k/27"-os monitort, de valszleg látnám a különbséget (uis qhd-n látom a pixelhálót).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) he7edik. válasza Jack@l (#31) üzenetére


he7edik.
addikt

Mester ez 600 dolláros monitor az meg 800 dolláros lesz...

Égő szöveg a flém vázon

(#35) Jack@l válasza he7edik. (#34) üzenetére


Jack@l
veterán

400-ért is sok lenne...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#36) Reggie0


Reggie0
félisten

Azert egy lightboost belefer volna meg.

(#37) deakpeti válasza madgie (#22) üzenetére


deakpeti
tag

660 am van most is eleg eros kis kartya!;)meg ma is allja a helyet

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#38) Sn00k


Sn00k
veterán

Valaki útba tudna igazítani ? Most ez, hogy is van ?
Technológia AHVA (144 Hz, FreeSync 40-90 Hz)

A 144 hz az a FreeSync 40-90 hz-ével együtt jön össze ? :U

3njoy the Lif3

(#39) matteo_szg válasza Sn00k (#38) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem, a 144 Hz alapból megvan, a FreeSync azonban 40-90 Hz között működik. :)

jupiiii

(#40) Jack@l válasza matteo_szg (#39) üzenetére


Jack@l
veterán

Vajon a 144 hz, valóban teljes 144 képet küld ki a panelre? Nem valami interlace féleséggel 144 félképet vagy csak 72 egészet miközben a gép felé meg 144hz-et mutat az elektronika?
Mert nem nagyon értem én se az asus válaszát, hogy a panel csak 90-et tud...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#41) Renok válasza Sinesol (#30) üzenetére


Renok
senior tag

Mi köze ehhez az AMD-nek?!
Itt nem a FreeSync a limitáló tényező, hanem maga a monitor.

(#42) Sinesol válasza Renok (#41) üzenetére


Sinesol
veterán

Ugyanez a panel Gsynccel tudja a 144hz-et, szóval erősen Freesynchez köthető a probléma. Gondolom az Asus se jókedvéből állitott be csak ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#43) Sn00k válasza matteo_szg (#39) üzenetére


Sn00k
veterán

Na , de akkor minek ez a freesync, mikor tudja a monitor a 144hz ew frissitest? Mi a jelentosege a freesyncnek?

3njoy the Lif3

(#44) Daywalker válasza Jack@l (#40) üzenetére


Daywalker
addikt

A panel 144 hertzet tud, FreeSync-kel viszont 90 kép/másodperc azaz 90 hertz a max amíg tudja dinamikusan szinkronizálni a képet. Ha lelövöd a V-Sync-et a FreeSync mellett akkor több képet is ki tud nyomni, de 90 fps felett nem lesz szinkronizálva. Ha bekapcsolod, akkor a frame rate max 90 lesz és 35-90 fps között változtatja a frekvenciát. Semmi félkép vagy ilyesmi nincs benne, nem tudom ez honnan jött?!

Sn00k: attól hogy tud 144 hertzet egy monitor attól nem lesz szinkronban a megjelenített képkockák és a frissítés, az csak FreeSync/G-Sync-kel valósítható meg. Aki nem tudja mi az a G-Sync/FreeSync és nincs tisztában a V-Sync dolgokkal, az olvassa el kérem a tudástárat, azért íródott (és van a cikkbe linkelve), hogy egyértelmű legyen.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45) Sinesol válasza Daywalker (#44) üzenetére


Sinesol
veterán

De ha belőjük a Vsyncet, akkor nem borul alapból az alacsonyabb az input lag is?
Nem tüntetjük el a Freesync előnyeinek egy részét is?

[ Szerkesztve ]

(#46) Daywalker válasza Sinesol (#45) üzenetére


Daywalker
addikt

FreeSync mellett a V-Sync beállítás csak a FreeSync tartományon kívül eső részt befolyásolja. De ez is csak AMD-nél van, a G-Sync mellett ez nem kapcsolgatható, vagy ha szoftverből mégis, a driver felülírja.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47) Renok válasza Sinesol (#42) üzenetére


Renok
senior tag

Akkor is a panel lehet a ludas, mert más monitor (pl: AOC G2460PF) elvileg tudni fogja a FreeSync-et 30-144Hz között.
Valami az Asus háza táján nem stimmelhet ezzel.

(#48) Daywalker válasza Renok (#47) üzenetére


Daywalker
addikt

Ugyanez a panel tudja ami az ASUS-ban van tudja G-Sync-kel a 144 hertzet, ezt is leírtam a cikkben. Szóval a FreeSync is lehet ludas. Várjuk ki a végét.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49) Sinesol válasza Daywalker (#46) üzenetére


Sinesol
veterán

Na akkor legalább ez nem probléma.

Most nézem amúgy a tftcentralos gaming méréseket, azt irják alacsonyabb frissitésnél kicsit magas a lag. A mérések alapján 60-100hz körül néz ki rosazabbnak, 144hz már rendben van, szóval egyértelműen 144hz-en érzi magát legjobban a panel.
Ez így még érdekesebb, tekintve hogy ebben a tartományban használható a freesync.
Szóval adott egy gamer monitor, ami épp a gamer feature Freesync használata mellett laggos kicsit.
Taps.

[ Szerkesztve ]

(#50) Daywalker válasza Sinesol (#49) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, láttam...a lagmérésünk fejlesztés alatt van jelenleg (sajna az smtt nem megvásárolható egy ideje...:( ), ezért nem tudtam pontos infót adni erről jobban a cikkben, lopni meg nem fogok máshonnan.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.