Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sys85


Sys85
veterán

Komment háború 3...2...1... :DDD

Csak hogy ON is legyek,szerintem nem sikerült rosszra,bár nem lett 100%-ig csúcs mini,de tuti sikeres lesz. :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#2) Wesder


Wesder
félisten

NE ETESSÉTEK A TROLLOKAT PLS :C

A teló egyébként nem lett rossz, de a 4" sajnos nekem màr kicsi + nem esne jól ennyit kiadni egy mobil eszközért.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) Fiery


Fiery
veterán

"Az Apple tehát letolja a felhasználók torkán a három évvel ezelőtti, de még mindig vonzó formatervet"

Valahol ertem, hogy mit akar ezzel a cikk iroja mondani, de ez akkor is baromira szubjektiv. Nekem, gyakorlo iPhone es iPad tulajnak sosem tetszett az iPhone 6/6S formaterve, dizajn es kezelhetoseg szempontjabol sem. Tehat az en torkomon azt, azaz a legujabb, legfrissebb, "most amazing" formanyelvet nem tudta lenyomni az Apple :) En ugy voltam vele, hogy megvarom, amig az Apple visszater a szogletesebb dizajnhoz. Sosem gondoltam volna, hogy egy az egyben kihozza ujra az iPhone 5 dizajnjat, de ennel jobbat -- szamomra -- nem is tehettek volna. Nekem tovabbra is tetszik az iPhone 5/5S/SE formanyelve, megjelenese, es azon sem lepodnek meg, ha az iPhone 7 is visszaterne ehhez a dizajnhoz, legalabbis reszben. Az autogyartoknal is megfigyelheto a szogletes (sarkos) es a lekerekitett (szappantarto) dizajn ciklikus valtakozasa, pl. a Mercedes kituno pelda erre. Lehet, hogy az Apple-nel is ez lesz, erre allnak be idovel.

Az meg mar kezd unalmas lenni, hogy minden Apple tesztben, portaltol es tesztelotol fuggetlenul, allandoan megy a siras-rivas a 16 gigas verzio miatt. Tessek tullepni rajta, nem kotelezo megvenni. Mint ahogy a 64 gigas modellt sem kotelezo megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#4) Drughi


Drughi
addikt

Hozza amit kell!

2db 5S után erre fogok váltani.
A design még ma is jó, tudja amit kell, jó akksi és a legjobb szoftver.

Remélem hamar bekerül a szolgáltatókhoz és lemegy az ára nyárra.

(#5) balaaazs válasza Fiery (#3) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ez szerintem (és teljesen függetlenül) nagyon jó példája, hogy odafigyelnek a felhasználókra. A 6/6s kapcsán jött sok negatív komment miatt tessék, megcsinálták a tuti, fogyni fog, mint a cukor. Tudnak ezek :)

¯\_(ツ)_/¯

(#6) Sys85 válasza Fiery (#3) üzenetére


Sys85
veterán

Szerintem a nagyobb telefonoknál nem fognak visszatérni a szögletesebb formához,nagyobb méretben sajnos már nem olyan kényelmes ez forma!Persze lehet hogy az ívekből,a nagyon lekerekített oldalakból visszavesznek,de ezt a i4-5-tel elkezdett formát nem hinném hogy tovább viszik.
Amúgy durva lesz ha a kisebb kezű usereknek még az SE-t olyan 2 évig gyártják (valahogy kétlem hogy jövőre kapna utódot),akkor ez lesz a mobiltörténelem leghosszabb ideig használt formaterve (2012-2017/18). :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7) Fiery válasza balaaazs (#5) üzenetére


Fiery
veterán

En arrol nem vagyok meggyozodve, hogy tenyleg jol fog fogyni az SE. Nyilvan vannak sokan, akik eddig nem valtottak mondjuk 4, 4S, 5 vagy 5S-rol, mert nem akartak nagyobb keszuleket vagy mert nem akartak szappantarto dizajnt. De ugy velem, ok a kisebbseg. Aki uj telefont akart, es csak iPhone johetett szoba, azok kozul rengetegen "megalkudtak", megvették a nagyobb 6/6S-t, megszoktak a nagyobb meretet, es a tobbseg nem is akar onnantol mar visszavaltani 4 colra. SZVSZ sokkal tobben vannak azok, akik megalkudtak a 6/6S-sel (vagy epp orultek is, hogy vegre van nagyobb meretu iPhone), mintsem azok, akik kormukszakadtaig ragaszkodtak a 4 colhoz ill. a regi dizajnhoz. Most, az elso ertekesitesi negyedevben (esetleg felevben) lehet, hogy elkel parmillio SE, de hosszutavon szerintem nem lesz nagy siker. Az is lehet, hogy az Apple csak azert dobta az SE-t piacra, hogy letesztelje, valoban kell-e az embereknek me'g egy "kismeretu" high-end iPhone. Ha nagy siker lesz, akkor lesz folytatasa a koncepcionak. Ha nem, akkor pedig ez volt az utolso ilyen keszuleke az Apple-nek.

[ Szerkesztve ]

(#8) Fiery válasza Sys85 (#6) üzenetére


Fiery
veterán

Elkepzelheto, hogy 5 col felett mar nem annyira franko a szogletes forma, de a 4,5-5 col kozotti tartomanyban szerintem jobban kezelheto egy keszulek, ha konnyebb 1 kezzel is fogast talalni rajta. Ebben pedig nagyon rosszul szerepel az iPhone 6/6S. Mig pl. a Lumia 930, a szogletes dizajnnal es a kevesbe csuszos fogasu hatlappal nagyon jol fekszik a kezben, pedig az egy 5 colos keszulek. Persze kicsit alma-korte, hiszen a Lumia 930 hatlapja nem sik, stb. stb.

[ Szerkesztve ]

(#9) Wajk válasza Fiery (#7) üzenetére


Wajk
addikt

én remélem, hogy jól fog, és akkor nagyobb választék lesz 5" alatt is ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Nagyon tetszik a telefon, szerintem a Z3 Compact után erre fogok váltani. :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#11) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Ha nincs semmilyen alternatívája, árban sem annyira elrugaszkodott, hogy nem kapott legalább ajánlott plecsnit? Mondom ezt Android userként. Z5C vicc az árával együtt emellett. Galaxy a3 még nagyobb vicc emellett 80-90 ért.

YNWA

(#12) Fiery válasza Wajk (#9) üzenetére


Fiery
veterán

En is remelem, de nem hiszek benne, hogy igy lesz. A piac egyszeruen tullepett az 5 col alatti merettartomanyon. Nem veletlen, hogy platformtol fuggetlenul lenyegeben kihaltak a kismeretu high-end okostelefonok. Kiveve az SE, termeszetesen :)

(#13) sagem


sagem
addikt

Szerintem siker lesz, nekem is van olyan almás ismerősöm aki ilyenre vált majd a régebbi készülékéről, mert kimondottan kedveli az ekkora kijelzőket, a formavilággal meg eddig sem volt semmi baja:) Így, hogy megkapta a 2 GB memóriát, és a hatos vonal durva prociját biztosan jó szolgálatot tesz majd évekig.

(bukni az Apple egyébként sem nagyon tud rajta, hiszen minden adott volt a telefonhoz, szép profitot fog termelni)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#14) Richie86


Richie86
senior tag

Köszi a tesztet, simán lehet, hogy jövőre ez lesz az 5S-em utódja :D

(#15) Bambalazs válasza BoC1ka (#11) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Nincs benne microSD foglalat és nem játszik divx-et... :DD

[ Szerkesztve ]

(#16) munnergep


munnergep
senior tag

Kíváncsian várom, hogy lesz-e olyan android gyártó, aki csinál egy 4 colos (max. 4.3), minimum snapi 652-es, alig kávás telefont. Illetve egy ilyen telefon eladási mutatóira.

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#17) Fiery válasza munnergep (#16) üzenetére


Fiery
veterán

Attol tartok, nem keszul mar ilyen telefon. Maximum akkor kepzelheto el ilyen kicsi kijelzo androidos mobilban manapsag, ha kagylo kialakitasu a keszulek.

(#18) munnergep válasza Fiery (#17) üzenetére


munnergep
senior tag

Ha sikeres lesz az SE, akkor hidd el, hogy jönni fog.

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#19) Luck Dragon

Nekem tetszik, pici könnyen kezelhető, minőségi, igazi céges kütyü hmmm . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) Fiery válasza munnergep (#18) üzenetére


Fiery
veterán

Ilyen kicsi akkor sem. 4,6-4,7 col alatt kizart, akarmi is tortenik az SE-vel. A Samsung hires arrol, hogy minden elkepzelheto telefont legyart, amit a piac fel tud venni. Ha mar ok sem foglalkoznak kicsi es eros telefonnal, akkor hidd el, a piac nem igenyli azt. Az, hogy Te meg en kicsi mobilt preferalunk, az a teljes piac szempontjabol nem mervado -- sajnos :)

(#21) Dawkins


Dawkins
tag

"Az almás vállalatnál tudták, hogy azért itt nem valami forradalmi újítást lepleztek le, hiszen tesztalanyunkat egy az egyben az iPhone 5s burkolatába csomagolták, mégis álszent módon azzal bullshit dumával jöttek, hogy ezt a dizájnt a júzerek imádták."

Nem bullshit duma, igazuk van... Pedig nem vagyok apple fan, nem is volt még ájfónom.
Az 5s szerintem még mindig az egyik legjobban kinéző telefon, de nekem a 4col kicsi. 4,7" tökéletes méret lehetne, viszont az i6 az valami igazi rusnyaság lett úgyhogy nem lettem almás...

Ha lenne egy 4,7" 5s dizájnnal venném is.

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#23) D4ni


D4ni
őstag

Jó lett az összefoglaló. Frappáns, stílusos, őszinte (főleg a z5C vasalós példa tetszett). Kilehet venni az íràsodból azt a pici neheztelést amit a 16gb tárhely erőltetése okoz. Hasonlóan gondolkodunk. :K

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#24) balint82


balint82
senior tag

Azért a SONY Z5C-be nem biztos, hogy bele kellett volna rúgni a végén :P

Google Pixel 4a

(#25) papi77


papi77
addikt

Szerintem hiánypótló termék! Ilyen méretben nem sokat találni.
Sajnos nekem az ios nagyon zárt,ezért kiesik lehetőségek közül!

Az első: NOKIA 1611

(#26) Bici válasza Fiery (#20) üzenetére


Bici
félisten

Rengetegen preferálnak kis telefont.
Gyakorlatilag minden ismerősöm a 4,3-4,7col között választ telefont, mégha sok kompromisszummal is jár.
Ha lenne 4 colos értelmes hardverrel (nem csúcs, csak használható), akkor tuti azt vennék.
Nekem egy Snapdragon 200-as SOC is elég lenne 4 colban valami közepes kijelzővel és legalább 2000mAh-s akksival.

De mivel nincs, így nem is veszek telefont, inkább szenvedek az 5 éves Xperia Ray-jel, 512MB rammal és az egymagos procival, és inkább költöttem új akksira és mókolok Cyanogenmoddal.

Ha az Androidos gyártók nem harapnak rá erre az irányra, az simán annyit jelent, hogy nem a vásárlók valós igényeit követik.
Erre rátesznek egy nagy lapáttal a tesztoldalak is (tisztelet a kivételnek), akik mindent a csúcstepsik szemszögéből néznek, és a kisebb telefonokat jobban lehúzzák, mint kéne, így a kevésbé hozzáértő vásárló azt hiszi, hogy használhatatlan az adott telefon, pedig akár neki meg is felelne bőven.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Szerintem fain kis cucc, jó, hogy megint van ebben a méretben is korrekt alternatíva. Az ára sem olyan vészes ezúttal, viszont a kamerán dolgozhattak volna egy kicsit (jobb fókusz, manuális üzemmódok), de így sem rossz, sőt. Az meg, hogy az 5S házát használták fel, még előny is, mert sokkal szebb, mint a fugás 6-osok.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) Legendd válasza Dawkins (#21) üzenetére


Legendd
senior tag

Kiemelted a mondat első felét. A lényeg, hogy szép persze, nekem is tetszik, de ennél többet is tehettek volna. Kis fejlesztés, kisebb káva, picit nagyobb kijelző, és ugyanilyen kompakt maradt volna.

Alea iacta est!

(#29) Saccco


Saccco
nagyúr

Úristen! Ember a házban! :DDD

Remélem most akkor más is gyárt majd kicsi de erős gépeket, nem csak a Sony.

Egyébként a kínaiak szokták ilyen szinten újrahasznosítani a design-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30) Navaren


Navaren
aktív tag

A telefon olyan, amilyen, valóban nem mutat túl sok újítást illetve tényleg van némi bőrlehúzós 'been there, done that' jellege is, mint korábban írtuk.

Ez EGY kifejezett rétegnek készült kütyü, egyfajta második frissítés az iPhone 5-nek talán, aminek az érkezésének szerintem pont az a réteg nagyon fog örülni, a többi apple és konkurenseinek felhasználói legfeljebb megvonják a vállukat, aztán nyomogatják tovább a saját telefonjukat. Slussz.

A cikket, és általában a telefonnal kapcsolatos munkátokat ezúttal is köszönjük, de azért - minden rosszindulat nélkül - Legendd lehetett volna kicsit kreatívabb is.
Ezt a cikket (is) nagyrérszt szinte egy az egyben le lehetne cserélni mondjuk az i6S kapcsán írt cikkre, persze a címkék kicserélésével.
Elég nyilvánvalóan ugyanaz a baja az összes iPhone-nal, amin nehezen, vagy egyáltalán nem tud átlépni, ami valahol érthető is. de nem tudom, mennyi realitást érez bárki is abban, hogy a főmodellek legnagyobb - és egyébként évek óta fennálló - hibáit pont most fogják orvosolni?

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#31) Peterson_


Peterson_
addikt

Az biztos, hogy hiánypótló és remek készülék, de erről a tárhellyel való zs...zsugoriskodásról igazán leszokhatnának már, akkor is, ha ez legalább annyira jellegzetes Apple jellemvonás, mint a home gomb.

Persze jöhetnek a kommentek, hogy mindenre ott a cloud, és hogy mennyivel jobb is, mint ha az adatok fizikailag elérhetőek(lel), de egyelőre még mindig gáz, ha korlátozott a mobilnet, vagy nincs, meg WiFi sem a közelben.

Beleférne tán nyamvadt 32 GB.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#32) Legendd válasza Navaren (#30) üzenetére


Legendd
senior tag

No igen, nem könnyű egyébként sem újat írni egy iPhone-nál, mert rendszerszinten kb. semmi sem változik. És pont ez a problémám, egy Apple, amit annyira piacvezetőnek gondolunk, tényleg csinálhatna már valami újat, amit mondjuk más nem. A 3D Touch nem rossz, de az i7-nél egy dupla kamera nem lesz elég, van már olyan modell bőven. Miért nem lehet egy manuális módot berakni a kamerához, ha már annyira isteníti mindenki. Meg amiket leírtam. Ameddig ezek az alapvető (főleg a mai világban) dolgok nincsenek orvosolva, addig leírom, mert igenis akarom, és nem csak én akarom, hogy ezek benne legyenek, egy Apple eszköz tudja, ha már a normálisabb tárhellyel szerelt verzió majd kétszázezer.

Alea iacta est!

(#33) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jó a cikk, és részletes, grat hozzá!

Egy pár dologt azért leírnék...

iOS:

Én iOS 9.3.1 hibákkal még nem találkoztam, pedig előrendeléssel vettem, azaz elsők között kaptam meg itthon, és azóta 9.3.1-et használok.

Kamera:

"Meg kell hagyni, hatalmas a fejlődés az elődmodell kamerájához képest..."

Ha a megapixel növekedést, és a 4K felvételtől eltekintünk, akkora én "hatalmas" fejlődést nem tapasztaltam azért...

[ Szerkesztve ]

(#34) Cifu válasza Legendd (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az olyanokat én sem tudom hova tenni, hogy nincs az iPhone-on értesítő LED, és azért az OTG támogatásától se esne le a gyűrű a kezükről (tudom, az Apple rajongók csak is az iCloud-ot használják pendrive helyett), a többi mellett (FM rádió hiánya, bővíthetőség) mellett ezt is meg lehetett volna említeni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) hemaka


hemaka
nagyúr

Sima i4-rol meg valtottam is volna ra, de igy 6S utan vissza mar nem valtanek.
Pedig jo kis telefon, aki nem tudja megszokni a nagyobbat.

(#36) B-L-A-C-K válasza Cifu (#34) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

iPhone-on értesítő LED-et én is a legjobban hiányolom, nem is egy nagy összeg beletenni, de valami oknál kifolyólag mégse akarják ezt meglépni.

(#37) kovsol válasza B-L-A-C-K (#36) üzenetére


kovsol
titán

Nekem is hiányzik a led.

Egyébként a táblázatokba az i5s bekerülhetett volna, mert úgy érzem arról fognak sokan tovább váltani.

May the Force be with you!

(#38) #20655360


#20655360
törölt tag

Várjunk már... 150 ruppós teló és nem lehet beletenni egy rohadt micro SD-t? :(

(#39) hericstamas


hericstamas
tag

Azért ez a teszt még mindig nagyon elfogult, de sajnos negatív irányba.

Több helyen elismeri, hogy az egyik legjobb az adott témában a piacon, majd a végén mondjuk a sebességre kap 9 pontot. Mondjatok egy gyorsabb telefont ennél?
Ergonómiára,anyaghasználatra is 9 pontot. A többiről nem is beszélve.
Mindezekkel azért van bajom, mert mondjuk egy Samsung S7, ezekre mind 10 pontot kap. Érdekes.
Nem a Samsung rossz, hanem a mércék különböznek ezek szerint.

Amúgy az ujjlenyomattal, jegyzeteket is lehet zárni, nyitni. Egyre több alkalmazás elkezdte használni, pl. Paypal. Szóval lenne mit pontosítani...

A tesztekkel kapcsolatban általánosságban annyit, hogy nagyon jók a többi oldalhoz képest. De azért megkérdezhetnétek róla néha valakit aki az adott típust használja is napi szinten.

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#40) B-L-A-C-K válasza #20655360 (#38) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem viccből nem lehet beletenni, az Apple biztonságra törekszik a legjobban, pont ezért nincs benne.

(#41) moma válasza B-L-A-C-K (#40) üzenetére


moma
őstag

Nyilván nem azért, hogy a drágábbat vegyék a népek... ;]

we all deserve a bit of luck.

(#42) Navaren válasza Legendd (#32) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ebben igazad van, nem a hibák létét vitatom.

Csak a teszt szólhatott volna talán kicsit többet erről a telefonról. Hogy miért van igény a mondjuk a legfeljebb 4.3 inch méretű telefonok modern átirataira, hogy hol rekedt meg mondjuk ez a kategória a techninai fejlődésben - miért érte meg talán még mindíg 'n' millió db 5S-t venni 2015-ben (most az apple marketing bullshit-tól azért vonatkoztassunk el, mert az már elég régen volt agyonpromózva), mint egy konkurens, méretben passzoló, de mégis frissebb telefont, és relatíve miket orvosol itt az SE, ahelyett, hogy az Apple alapvető - de kétségkívül nyilvánvaló - problémáit feszegeted.

Talán látsz értelmet abban, amit mondani akarok, minden rosszindulat, trollkodás, vagy éppen apple-fanboy viselkedés nélkül.

Mindenesetre mégegyszer köszönöm az egyébként részletes tesztet.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#43) RAMb0


RAMb0
tag

"... ami a legjobb, hogy melegedés szinte alig tapasztalható, az érzékenyebb bőrűek lehetnek képesek némi langyosodást észrevenni."

2 napja van meg, első dolgom volt, hogy a videotelefonálást (Skype-on) kipróbáljam, hogy megnézzem, van-e alapja az előlapi kamera szapulásának a sok egyéb kommentben. (i4S-em volt korábban, véleményem szerint ilyesmire teljesen tökéletes, nem szelfikirálykodás szerintem az elsődleges célja annak a kamerának. De ez csak az én egyéni véleményem.)
A hívás közben (nem tartott 20 percnél tovább) rettentően felmelegedett a készülék ház széle, hátulja, nem volt foghatatlan, de azért aggódtam kicsit, mert korábban a 4S-em nem melegedett ennyire. Egy nyári melegben nem merem elképzelni, hogy mit produkálhat majd. :(

Amúgy általánosságban véve játék közben nem éreztem olyan nagy melegedést, bár nem a játék miatt vettem, alig használom mostanában már ilyesmire a telefonjaimat.

De összességében nekem azt hozta, amire vártam, 6S-es vas (3D touch nem kell, és a giga szelfi kamera sem), kompakt méret (nincs nagy kezem, így ez a mérek tökéletes nekem), a 4-es, 5-ös formavilág pedig valahogy jobban bejön, stabilabb fogásérzetet ad, mint a 6-os érában. :R

(#44) aelod


aelod
veterán

"4S-sel is mertem kattintgatni, pedig az út során készült képeket pedig pár év múlva "

Az utolsó mondatt frappáns lett :)

Nekem tetszik. Kár azért a 16Gb-ért. Pont lefosom, hogy 3 éves desig a külső ha szélvész a telefon, jó az üzemidő és a kamera. Sajnos ezt a brandet meg kell fizetni ezekért cserébe. Ez van.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#45) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Nekem nagyon tetszik ebbe a kis méretben.
A 32-es tárolóval és jobb előlapi kamerával pedig elgondolkodnek rajta , hogy droidrol valtanek ios-ra .
Talán még inkább felkavarna a kis méretű készülékek állóvizét.
Mindesetre a remény hal meg utoljára :D

(#46) munnergep válasza B-L-A-C-K (#22) üzenetére


munnergep
senior tag

F@đÄ-ért kell engem félrenyeletni már a nap közepén??

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#47) Navaren válasza RAMb0 (#43) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ez a melegedés egyébként saját tapasztalataim alapján egy ilyen "anomália" az iPhone-oknál :).

Öcsém i6S-e pl. alig melegszik, pedig ő játszik is vele rendszeresen, az enyém pedig mondjuk egy iCloud visszaállításnál, sőt, egy nagyobb program, mondjuk iGO vagy valamelyik Microsoft Office eszköz frissítésénél is tud érezhetően melegedni.
A korábbi generációknál (nálam akkor 5S volt, nála 5) pedig pont fordítva volt így,

Egy ideig foglalkoztatott, hogy miért lehet ez, de aztán a felemás fórum - és teszttapasztalatok kapcsán inkább legyintettem rá, olyan ugyanis sosem volt még, hogy a telefon írta volna, hogy túl meleg a helyzet, pedig hagytam már én is nyáron a kocsiban a telefont.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#48) Volkov


Volkov
aktív tag

"Sebesség 9 pont"
Melyik telefon gyorsabb jelenleg?

"Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont"
Illetve ha a sebesség nem max, akkor ez hogy lett 10 pont?

"Rugalmasság, bõvíthetõség: Latba esik a testreszabhatóság és a további alkalmazások telepítésének lehetõsége, a memória kiterjesztése."

:)

(#49) alkatraz3000 válasza Legendd (#28) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

ezt azért neked illene tudnod, hogy esélytelen, hogy ilyet meglépjenek. változzon a képarány????

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#50) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Most nem tudom mi volt a tesztben, de nappal ilyen gyenge színeket produkáló kamerát már régen láttam ilyen árú készülékben. Pl. ott van az első házas kép, hogy néz már ki vicc az egész. Bár lehet azért van, mert működött az automatikus HDR benne és az torzítja el a színeket, de vannak de a sárga is és az ablak is szinte kiég. A színhelyesség máskor pocsék, pl. a pitypang színe is inkább narancssárga mint sárga és elég sötét is lett a kép. Hol túlvilágosított a kép, hol meg túl sötét, és gondolom ugyanakkor készültek a képek vicc vicc vicc. Nekem eléggé mesterségesek a képek valahogy összességében.

A makro még elmegy úgy ahogy, meg az éjszakai képek tényleg nagyon jók, a Nyugati és a Víg szinház tényleg szuper. Ha jól tudom ebben a 6S kamerája van? Ha igen, akkor már értem miért mondják sokan a 6S fórumon, hogy nappal a 6-os kamerája sokkal jobb volt.

Az előlapi kamera 1,2 mp meg vicc, pont az lenne a lényeg a selfie kamerában, hogy a hátteret is mutassa hol vagyunk éppen, pl. Balaton hajókkal, vagy Tihany, vagy külföldön épületek stb. Legalábbis én erre használom. Ehhez egy jobb 5 MP-es kamera kell minimum 152 ezerét szerintem elvárható lenne nem? Szerintem a cikk író kicsit elfogult volt, pl. előlapi kamerával nem is csinált képeket, pedig mindig szokott, érdekes hm....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.