Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) #93966848 válasza Edi77 (#7300) üzenetére


#93966848
törölt tag

Előbb kéne egy szifon :D Még csak érdeklődöm, mert anno iTunes-t használtam, az valami borzadály volt..

(#7302) #93966848


#93966848
törölt tag

Kb mennyi idő amíg Mo-on is elérhető lesz az i6s?

(#7303) esfrost válasza #93966848 (#7302) üzenetére


esfrost
tag

iTunes régen sem volt borzadály, csak nem a megszokott drag and drop alapon működött a rendszer. Most már inkább működik drag and drop formában a zenék szinkronizálása, vagy feltöltése a telefonra. Csak meg kell érteni a nem túl bonyolult működését a rendszernek. A kezdetektől

Új iPhone? Szerintem október, november talán. Holnap kiderül minden a keynote-on.

(#7304) Runner_fxr válasza esfrost (#7303) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha ezt a programot feltelepíted a telóra, akkor drag and drop fog működni a zenék átmásolása a telóra. Persze itunes akkor is kell hozzá, de azon belül már pofon egyszerűen behúzod és átmásolod lesz, pont mint egy total commanderben. Ez nekem is baromi nagy segítség volt, mert irdatlan mennyiségű zenei válogatást csinálhattam volna meg újra itunes-on belül.

[ Szerkesztve ]

(#7305) esfrost válasza Runner_fxr (#7304) üzenetére


esfrost
tag

Én egyszer, valamikor nagyon nagyon régen nekiálltam és szépen megcsináltam a sok giga zeném rendszerezését iTunes-on belül, azóta mindig egy-egy új albumot, előadót adtam csak a gyűjteményhez. Évek óta gyönyörűen van rendszerezve a rendszerem, és évek óta gépről-gépre simán viszem magammal. Viszont most már ez is egyre irrelevánsabb, ahogy Apple Music bejött a képbe. Nincs értelme letölteni a netről zenét, és berakni iTunes-ba, telefonon böngészem a kínálatot, és töltöm is le a zenéket, amiket aztán iTunes automatikusan beszinkronizál a zenéim közép a gépre. Nem kell metaadatokat töltögetni, vagy rendezni, album borítókat külön letölteni, figyelni a minőségét a file-nak. Nekem csak az a dolgom, hogy hallgassam a zenét, és böngésszek a kínálatban, és mind ezt egy nagyon szép, és "ehető" környezetben.

(#7306) kchris78 válasza #93966848 (#7302) üzenetére


kchris78
veterán

Kb. október vége-november. Attól függ mennyi energiát teszel a megszerzésébe. Ha odafigyelsz és az előrendelésekre már az elejére be tudsz jutni akkor legelőször, ha nem akkor ki kell várni míg több jön be az országra, az lehet már november közepe is akár, sőt.

(#7307) Runner_fxr válasza esfrost (#7305) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze az Apple music is egy érthető alternatíva, nálam az a helyzet, hogy én inkább a régebbi zenéket kedvelem. 80-as és 90-es évek. Azon belül is a hip-hop és elektronikus. Az elmúlt évek alatt kb 500gb-nyi mp3-at és flac-et gyűjtögettem össze. Ezek között számtalan olyan underground hip hop album van a 90-es évek elejéről amik Amerikában is underground-nak számítottak. Csoda, hogy felleltem a neten, annak is örültem ha 128k minőségben megszereztem valahonnan. Van olyan, hogy még cd borítót sem találtam hozzá, csak kazetta borítót! :) Olyan régi cucc. Talán CD-n ki sem adták anno csak kazettán. Ilyeneket az Apple music-on soha nem fogok megtalálni. Meg aztán rengeteg válogatást készítettem, ahol nem mindegy a sorrend sem. Több ezer track. Ha nincs a capriccio, akkor ezeket a mind egyesével állíthattam volna össze újra az itunes-on. Se kedvem, se időm nem lett volna erre, ez több hónapos munka lett volna, vagy ki tudja mennyi. Nem véletlenül vettem 128GB-os verziót a telóból, több mint a fele tárhelyet zenei válogatások foglalják el.

(#7308) lugosi válasza Runner_fxr (#7307) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hallod ez komoly. (500 giga zene)
Mondjuk nekem is vannak itunesben fel nem lelhető zenéim, amiket én vettem fel minidisc-kel. Szóval értem a helyzeted.

[ Szerkesztve ]

(#7309) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#7307) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Megoszthatnád ezeket a zenéket,jó kis madöfaka ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#7310) Runner_fxr válasza FIREBLADE78 (#7309) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát mindet nem tudom megosztani, de ha megnézed a logout-os Hip-Hop topikomat akkor ott sokat találhatsz belinkelve. :)

lugosi: Le is van mentve több helyre is, be is szarnék ha egy hdd meghibásodás miatt elveszne sok év gyűjteménye. :)

[ Szerkesztve ]

(#7311) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#7310) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem beszart két hdd,összes bád szpenszer filmek rajta stb,dragon ball ;] :(((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#7312) #19708160 válasza FIREBLADE78 (#7311) üzenetére


#19708160
törölt tag

azokért nem kár :)

Viccnek szántam,bocs :DD

(#7313) lugosi válasza Runner_fxr (#7310) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a képeimmel vagyok így. Főleg családi fotók, de 140 giga. Nincs az a felhőszolgáltatás, ami ezt bírná. Azaz volt egy, de enyhén felemelték az árát.
Te hogy oldod meg?

(#7314) nikilauda válasza lugosi (#7313) üzenetére


nikilauda
senior tag

Egy dupla lemezes NAS, biztonsági mentéssel? Egyszerre csak nem megy tönkre két winchester.

(#7315) lugosi válasza nikilauda (#7314) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az oprendszerem csinál biztonsági mentést külső vinyóra folyamatosan, de valami biztosabb és jobb megoldás kellene.

Jó lenne az iPhone / icloud photostream megoldás, azaz így az automatikus felhős mentés, de 140 giga ott se fér el.

[ Szerkesztve ]

(#7316) esfrost válasza lugosi (#7315) üzenetére


esfrost
tag

iCloud vígan tud neked 1T-t is biztosítani.

(#7317) univerzita válasza lugosi (#7315) üzenetére


univerzita
addikt

A Flickr is ingyen 1TB -ot ad. Én használom.

[ Szerkesztve ]

(#7318) Runner_fxr válasza FIREBLADE78 (#7311) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Filmekért én nem paráznék, ezeket bármikor beszerzed, de azt a rengeteg zenét amiket levadásztam innen onnan nehezen pótolnék, az is lehet már rég nincs ott fent ahol anno fent volt. Illetve azt a brutális listát fejben sem tudom tartani, anno úgy gyűjtögettem, hogy rengeteg bújtam a youtube videókat és ráakadtam ilyen vhs-ről bedigitalizált, ősrégi MTV felvételekre és abban hallott underground címekre rákeresve levadásztam albumokat, fene sem emlékszik már mindegyik címére. Szóval nagy para lenne ha elveszne. :)

lugosi: Én is jobban szeretem azt ha fizikailag nekem van lementve, mint a felhőt.
Asztali gép hdd-re is le van mentve meg külső hdd-re is, remélhetőleg egyszerre mindkettő csak nem megy tönkre. :)

[ Szerkesztve ]

(#7319) #93966848


#93966848
törölt tag

Fekete, arany, ezüst színek között van valami különbség minőségi szempontból?Megmondom őszintén egy aranyat néztem ki, mert a fekete nagyon gyűjti a dzsuvát :U Izzadós a kezem

(#7320) b_alazs válasza #93966848 (#7319) üzenetére


b_alazs
tag

Ez érdekes kérdés, enegem is érdekelni.

5 esetében a fekete azért kopott, mert felületi színezést kapott nem anyagában volt fesetett az alu.
Ezüstnél nem volt ilyen gond, mert ott nem volt színezve az anyag.

Véleményem szerint már más gyártástechnológiát használnak, mert hasonló problémát nem olvastam a 6-osok körében.

Remélem van valakinek releváns infója ezzel kapcsolatosan.

Üdv,
B

(#7321) esfrost válasza b_alazs (#7320) üzenetére


esfrost
tag

Ezeket a telefonokat, mármint az i5-től kezdve soha nem festették. Eloxálással (bővebben: https://hu.wikipedia.org/wiki/Elox%C3%A1l%C3%A1s) színezték az alumíniumot. Egyszer írtam erről egy hosszabb postot, amikor megjelent az i5. Biztosan volt probléma ezzel a gyártási folyamattal (amit aztán biztos javítottak), mert i5s esetében negyed annyi problémás készülékről nem lehetett olvasni, mint i5 esetében. Alapvetően leginkább az éleknél kopott meg a színezés, sima, nagyobb felületeken ellenállóbb volt az eloxálás. A színek között nincs minőségbeli eltérés szerintem. Az ezüst esetében nyilván nem lehet színezésről beszélni, mert szerintem a nyers alumíniumot polírozzák fel, ha egyáltalán felpolírozzák. Az i6 nem véletlenül lett lekerekített, nem akartak bele futni az i5, vagy i5s esetében felmerült problémába (az élekkel kapcsolatban).

(#7322) esfrost


esfrost
tag

Jaj, még annyit hozzátennék ehhez a témához, hogy szerintem nem csak az eloxálás minőségével volt gond, vagy az élekkel, hanem szerintem magával a használt alumínium ötvözetével. 6000-es alumíniumot használtak az i5, i5s és a mostani i6 esetében is. i5, i5s esetében szerintem a nagyon könnyen horpadó, vagy elnyalt (oda ütés, vagy leejtésből fakadó sérülések) sarkoknál éleknél jött ki ez a probléma.

Viszont az már jó hír, hogy talán a most megjelenő i6s-től kezdve már nem 6000-es szériájú alumíniumot, hanem 7000-es szériájú alumíniumot fognak használni, ami sokkal, de sokkal jobb, minőségben, keménységben, ellenállóságban. Remélem ez így is lesz, bár szerintem ezt a mai keynote-ban biztos nem fogják megemlíteni. Azért nagyon kíváncsi vagyok.

(#7323) vtechun


vtechun
veterán

Hello, ki milyen pöpec üvegfóliát használ? Ami tökéletesen illeszkedik, rendeltem neten egyet, nem is volt olcsó, de a széle nem illeszkedett, egyik kollégámnak viszont láttam olyat, ami a szélen is levegőmentesen illeszkedett. Valamilyen netes oldalon tudtok ilyet ajanlani? köszi!

(#7324) TheMarci válasza vtechun (#7323) üzenetére


TheMarci
addikt

Egyik: http://szifonstore.com/otao-x-lambo-0-2mm-iphone-6-plus-kijelzovedo-uveglap.html

Másik: http://appsolute.hu/bolt/termek/screenshield-uvegfolia/

Mindkettőt helyben felrakták, már több hónapja, és tökéletesek.

Do You Dream?

(#7325) FIREBLADE78 válasza #19708160 (#7312) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Volt más film is rajta,csak a nagyobb tételeket mondtam

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#7326) esfrost válasza TheMarci (#7324) üzenetére


esfrost
tag

Vigyázni kell ezekkel az üveg védőkkel is, mert bár kimennek talán a kijelző szélére, de nem követik annak görbületét. 100%-osan nem lesz hézag mentes a dolog. Az üveg védő széle le van kerekítve, de nem hajlik rá a kijelző ívére. Jelenleg egy-két gyártó van, akinek van olyan védője, ami követi a kijelző görbületét. Az egyik a Cinder: http://www.cupert.com/products/cinder.html, a másik pedig az Imos: http://www.goprotect.net/products/copy-of-imos-3d-gorilla-corning-glass-9h-hardness-curved-full-edge-to-edge-coverage-solid-ex-for-apple-iphone-6-plus-5-5-inch-only

Mind a kettő elég borsos áron érhető el.

(#7327) FIREBLADE78 válasza esfrost (#7326) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem sincs full keretes fóliám és nincs összekarcolva a széle. Magán a fólián van pár karc. Felesleges 10 ezrekért fóliát venni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#7328) b_alazs válasza esfrost (#7326) üzenetére


b_alazs
tag

Kár, hogy nem pár hozzászólással ezelőtt írtad ezt.... :)

(#7329) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kezdődik az online közvetítés az Apple Eventről, nézzétek!

(#7330) delon válasza lugosi (#7329) üzenetére


delon
tag

küldj linket

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#7331) sirdenis válasza delon (#7330) üzenetére


sirdenis
tag

Nálam nem fut chrome alatt. PC with Microsoft Edge on Windows 10. Köszi :W

[ Szerkesztve ]

(#7332) univerzita válasza delon (#7330) üzenetére


univerzita
addikt

iMagazin.hu

(#7333) lugosi válasza delon (#7330) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

apple.com
Kint van a főoldalon.

(#7334) twinkiecz


twinkiecz
tag

Azért a legkisebb modell igazán lehetne már 32gb-os. Amúgy minden más pletyka valós volt.

linktr.ee/twinkiecz

(#7335) w333


w333
félisten

Üdv mindenkinek csatlakozok az iPhone felhasználók köréhez :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7336) rayoliviero válasza w333 (#7335) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem jött be az S6?

(#7337) catroot válasza w333 (#7335) üzenetére


catroot
veterán

Nem gondoltam volna, hogy eljön ez a pillanat. :C

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#7338) legiaap válasza w333 (#7335) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mi van? Mi lett a nagy S6 szerelemmel?
;]

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7339) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Na szerintetek milyen az új 6S? :) Megéri lecserélni a sima 6-ost? Azt látom, hogy erősebb a proci meg a gpu, illetve itt ez a 3d touch. Elvileg jobb a kamera is. Amúgy mennyi a memória? És a proci hány mag, meg milyen órajelen működik? Erre vonatkozóan még nem láttam infót.

(#7340) TheMarci válasza Runner_fxr (#7339) üzenetére


TheMarci
addikt

iPhonenál nem tök mindegy, hogy milyen a proci, hány mag/szál, stb? :)

Do You Dream?

(#7341) galaxys80 válasza w333 (#7335) üzenetére


galaxys80
veterán

Most azért hangosan felkacagtam.😆

(#7342) Runner_fxr válasza TheMarci (#7340) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Páran kevésnek tartják az iphone 6 1GB memóriáját. Ezért kíváncsi vagyok, hogy itt történt e előrelépés? Bár nekem semmi gondom működésileg a 6-osal, még nem akadt meg egyszer se. Egyszer fordult elő, hogy elsötétült és 5 perc után tért magához, amúgy hibátlan. Androidos belassulásoknak, meg akadozásnak itt híre sincs, szóval végül is nekem is mindegy, hogy mi van az adatlapon, ha megfelelően működik. :)

(#7343) univerzita válasza Runner_fxr (#7342) üzenetére


univerzita
addikt

Nagy valószínűleg lesz benne 2GB ( több külföldi oldalon olvastam).Bemutatáskor a Apple a ram méretet nemszokta közölni.

(#7344) Runner_fxr válasza univerzita (#7343) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azt én is olvastam, hogy a proci állítólag 4 magos lesz, két 1,7ghz és két 1,2ghz-es maggal, de a memóriáról nem találtam semmit. Hamarosan kiderül az is.

[ Szerkesztve ]

(#7345) Atii91


Atii91
tag

Sziasztok! Újra visszatérek az almások közé, a droid eljátszotta az utolsó esélyét is :((( Az lenne a kérdésem, hogy érdemes várnom egy két hónapot, hogy olcsóbb legyen az i6? Vagy sokat nem jelent árilag a 6S megjelenése?

(#7346) TheMarci válasza Atii91 (#7345) üzenetére


TheMarci
addikt

Újat, vagy használtat vennél?

Do You Dream?

(#7347) Atii91 válasza TheMarci (#7346) üzenetére


Atii91
tag

Újban gondolkozok, bár gondolom most sokan megakarnak szabadulni a 6S miatt.

(#7348) w333 válasza rayoliviero (#7336) üzenetére


w333
félisten

Hát nem ... 200 ezerért nekem ne laggoljon meg akadjon :((

(#7337) catroot

Pedig az utóbbi időben már nagyon tele volt a hócipőm a Droid -al !

(#7338) legiaap

Gyorsan elmúlt, ugyan úgy jártam mint anno az S3 LTE -el :(

(#7341) galaxys80

LOL és tényleg ... ne mondj semmit, most már értem amit anno írtál :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7349) #93966848 válasza w333 (#7348) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nekem pénteken jön meg a 64 gigas ezüst:)
Grat hozzá!

(#7350) w333 válasza #93966848 (#7349) üzenetére


w333
félisten

Köszi :R akkor hamarosan csatlakozol te is ? :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.