Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

A szafaribol 1x nekem is kilepett,de en mercury-t hasznalok most is onnan irok akkor googlet de van chrom is fent az appstore on. :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2402) wtomasz


wtomasz
csendes tag

Hogy hozzátok össze ezeket a brutális, 14-20 órás üzemidőket? Nekem szinte koppra mindig 10-et megy, néha egy picivel többet, de pl karácsonykor a rokonságnak sikerült 8 óra alatt lemerítenie, folyamatos játékkal meg azok telepítésével.
Bár még az elején, az első pár töltésnél azt veztem észre, hogy egyre többet bír, de egyszercsak csinált egy restartot, ami után a beállításokban a használatnál megint azt a dumát írta, mint szűz korában, hogy majd az első teljes töltés után lesznek használati adatok. És ez után már mintha nem növekedett volna az üzemidő töltéstől töltésre... Nem tudom, ez jelenthet valami gondot az akksival? :F

Ja, és amúgy screenshotokat mivel csináltok? App kell hozzá, vagy van valami trükk?

(#2403) kiszu válasza wtomasz (#2402) üzenetére


kiszu
senior tag

A játékok lényegesen jobban megterhelik az akksit,mintha pl mp3-at hallgatnal rajta lezárt keprenyovel.
A 3G/lte is fogyaszt eléggé.

Nagyon nem mindegy milyen körülmények között használod.
10 óra az teljesen jó

(#2404) legiaap válasza wtomasz (#2402) üzenetére


legiaap
nagyúr

Úgy hogy nem gyűrik annyira. Nyugi nálam is csak egy napot max. 2-őt bír, de én használom is rendesen.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2405) Teddy Kruger válasza pescara (#2398) üzenetére


Teddy Kruger
újonc

Bezár a böngésző.

(#2406) wtomasz válasza kiszu (#2403) üzenetére


wtomasz
csendes tag

Az tiszta sor, hogy játekok jobban merítik, meg hogy sok múlik a körülmenyeken, de pont ezért kérdezem, hogy akiknek ilyen sokat bír, azok milyen körülmények között használják, van-e valami trükk, hogy mit kell kikapcsolni/bekapcsolni, akármi...
Én főleg böngészek, könyvet volvasok, meg egy kis játék, de max ilyen angry birds szintűek. Ja és sosincs max fenyerőn, azon kb kiégetné a szemem, és nem mobilnetes. Namármost, nekem úgy tűnik, hogy hasonló használat mellett másoknak többet bír az akksi. :U

(#2407) kiszu válasza wtomasz (#2406) üzenetére


kiszu
senior tag

Nekem a mobilnettel csak 8 órát bír,wifivel 9-10

(#2408) csab2 válasza wtomasz (#2402) üzenetére


csab2
veterán

Screenshot: kikapcsoló gomb + home gomb.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2409) Szabikaa20 válasza wtomasz (#2406) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nálam 14-15 óra az üzemidő...WiFi rol megy a net...netezek,FB,youtube,internetradio,angry birds,meg par progi néha...fényerő még a negyedén sincs mert kisülne a szemem... :D

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2410) atees


atees
őstag

Nálam 10 óra. Net és játék, fényerő 80% kb!
De szerintem a 2esemhez képest jobban merül!

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2411) pescara válasza Teddy Kruger (#2405) üzenetére


pescara
aktív tag

Ja, azt szokta neha, egyszer meg nalam is lefagyott, aztan szerencsejere restartolt magatol. Biztos rajott, hogy törésre is fizettem garit. Az utolso pillanatban tert eszhez. Azota semmi panasz.

(#2412) pescara válasza Szabikaa20 (#2409) üzenetére


pescara
aktív tag

Nalam is, minimum 14

(#2413) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Az üzemidők nálam eddig így néznek ki (fényerő kb 70%):
- HD videózás streamelve NAS-ról - kb 8-9 óra
- Böngészés, blogok olvasása, facebook, Feedly stb. - Wifi Kb 12 óra/LTE kb 11 óra
- Böngészés, youtebe videók, podcast és zenehallgatás vegyesen - wifi 10-11 óra/LTE kb 10 óra

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#2414) erdoke válasza Gadgetfan_ (#2413) üzenetére


erdoke
titán

A 70 % fényerő baromi magas, csak durván napsütötte szobában kúszik fel nálam ennyire. Most átlagos fényviszonyok mellett kb. 35 %-on van, és bőven elég.

A legjobb aláírás a héten

(#2415) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Megtörtént az első fagyásom...A FB 2x is lefagyott egymás után...Nem reagált semmire!Aztan valahogy sikerult kikapcsolni.Az nem lehet gond,hogy nincs soha kikapcsolva csak elaltatva? :W

A másik kérdésem az lenne hogy a tv hez tudk csatlakoztatni usb-s wifi modemet,akkor nem tudom taviranyitani a tvt vagy masodlagos kepernyonek hasznalni?Egyebkent a tv Samsung es nem smart... :R

Szerintem is sok a 70%!Nekem kiégne a szemem...Nálam manualisra van állítva állandó ~30%-ra és sötétbene néha ez is sok... :))

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2416) erdoke válasza Szabikaa20 (#2415) üzenetére


erdoke
titán

Ha van Samsung app, ami kezeli a tévédet, akkor nem kizárt a távirányíthatóság. Persze azonos hálózaton kell lógni a két eszköznek. Nálam két Panasonic tévével és az ő progijukkal simán megy.
Tartalmat kitenni az Apple TV messze a legjobb és legegyszerűbb.

A legjobb aláírás a héten

(#2417) Szabikaa20 válasza erdoke (#2416) üzenetére


Szabikaa20
őstag

És mire lehet még használni az apple tvt?Mert nem olyan draga es hasznaltan mar fel aron is lattam.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2418) erdoke válasza Szabikaa20 (#2417) üzenetére


erdoke
titán

Full HD-t csak a harmadik generációs tud, erre érdemes figyelni, ha használatát vásárolsz.
Mire jó? Eléred vele az iTunes zenéket, videókat és filmeket, YouTube és egyéb oldalakat, rádiókat, stb. Leginkább az iOS eszközök képének/hangjának tévé-HM felé továbbítására használom. Pl. Spotify megy az iPaden v. telefonon, és a hang a házimozin szól. Telefonnal felvettünk egy videót a gyerekekről, amit egy tapival meg tudunk nézni a tévén.

A legjobb aláírás a héten

(#2419) Szabikaa20 válasza erdoke (#2418) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Értem...Na meg is nézem akkor mi a kínálat... :) Ok akkor arra figyelek hogy 3 ik generacios legyen.Es a tvhez HDMI- keresztül van rákötve vagy wifi?Van benne wifi is vagy csak lan?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2420) erdoke válasza Szabikaa20 (#2419) üzenetére


erdoke
titán

TV-re HDMI-n kapcsolódik, a hálózatra kábelen vagy a beépített WiFi-n.
A 3rd gen. Apple TV hardveresen nagyjából egy egymagos iPad 2.

A legjobb aláírás a héten

(#2421) Szecsy válasza erdoke (#2414) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Sztem meg a 35% is sok nekem max 20% mert a szemem se birja ha belevakit...

(#2422) vans? válasza Szabikaa20 (#2415) üzenetére


vans?
őstag

Az nem lehet gond, a tablet azert van, hogy sosem legyen kikapcsolva. :P

hábm bábm

(#2423) крокодил válasza erdoke (#2420) üzenetére


крокодил
tag

Most jàtszok a gondolattal, hogy veszek egy Apple TV-t... A szàmítógépen levő tartalmat is tényleg simàn lejàtsza? Szerinted kell hozzà gép, vagy összehozható egy erre alkalmas routerrel és annak HDD-jével?

(#2424) ittakary válasza крокодил (#2423) üzenetére


ittakary
nagyúr

Neked media lejátszó kell, nem apple tv...

(#2425) крокодил válasza ittakary (#2424) üzenetére


крокодил
tag

Az van... Olpay mini

(#2426) erdoke válasza крокодил (#2423) üzenetére


erdoke
titán

Azt mutatja, amit az iTunes el tud küldeni AirPlayen, mást nem.

A legjobb aláírás a héten

(#2427) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Látok itt hddvel és nélküle...Milyen funkcioja van itt a hddnek?Kulso hdd-t nem lehet csatlakoztatni?
Közben javul a használati idő! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2428) erdoke válasza Szabikaa20 (#2427) üzenetére


erdoke
titán

HDD-vel? Szerintem nem kezel HDD-t, de talán még USB sincs rajta. :F

A legjobb aláírás a héten

(#2429) csab2


csab2
veterán

Az, hogy a Safari újratölti a lapokat, illetve, hogy kilép nálam mindennapos. A négyes iPad is csinálta nálam, ha nem is ilyen sűrűn. Viszont! Másnál is van, hogy egyszer csak megjelenik fekete képernyőn az alma logó? Nem indul újra, csak néhány másodpercig látszik az alma logó. Mostanában elég gyakran előjön ez, hetente 1-2x. Ez négyes iPaden nem volt.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2430) GeneraL_XTX válasza csab2 (#2429) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mióta megvan,egyszer se fordult elő ilyen.

De még csak Safari kilépés sem. Néha,amikor filmet nézek az AVPlayer-el néha random az elejéről kezdi a lejátszást, de eddig csak ennyi anomáliával találkoztam.

Úgy látszik szerencsés vagyok :B

(#2431) крокодил válasza erdoke (#2426) üzenetére


крокодил
tag

Ok, köszi. Olvastam egy tesztet az Iphone hungary-n és ezt írtàk... Nehéz volt elhinnem. Tegyük azt, AVPlayerrel nézek egy avi-t az Air-en, azt is tudja tükrözni a TV-re, vagy csak bizonyos jàtékokat, stb.?

(#2432) erdoke válasza csab2 (#2429) üzenetére


erdoke
titán

Nálam fehér képernyőn fekete alma logó fordult elő párszor, de csak mióta 7.0.4 van fent, korábban nem. Én nem használok Safarit, viszont az AppStore is arra épül, úgyhogy nem meglepő, hogy azzal fordult elő. :((
Továbbra is előfordul, hogy az AppStore nem tölt be, vagy csak részben, de ez az összes iOS 7 eszközünkön hasonlóan xar. Viszont a kilépés/respring szonte csak az Air sajátja, tehát gyaníthatóan a 64 bites verziót kell jobban csiszolgatni még. Mások a 4S/5-5S viszonylatában is hasonló tapasztalatot osztanak meg. Mivel nekünk 5S nincs, de a 4S/5 sokkal kevésbé bugzik, mint az Air, gyaníthatóan igaz lehet az A7 kiemelt jelentősége.

(#2431) крокодил
Tükrözni bármit tud, de csak az lesz teljes képernyős egy Full HD tévén, ami támogatja is ezt a kimenetet AirPlayen. AVPlayer nekem nincs meg iPadre, mert butább az nPlayernél.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2433) univerzita válasza csab2 (#2429) üzenetére


univerzita
addikt

Probáld ki a Opera minit. Hátha stabilab les. Én ast hasnálok és jó.

(#2434) erdoke válasza erdoke (#2432) üzenetére


erdoke
titán

Kicsit sok lett az előfordul... :B :))
Az is az alkalmazások múlik, hogyan kezeli az AirPlay-t. Van, amelyik tükrözésnek mellett nem képes átváltani teljes képernyőre a tévén (pl. TubeExplorer), de "normál" AirPlay esetén jól működik. Az nPlayer viszont mindkét esetben megoldja. Időközben kipróbáltam, és ha a sávszélesség bírja, nem gond a NAS-ról Full HD stream, amit aztán kilő Apple TV-re.

A legjobb aláírás a héten

(#2435) крокодил válasza erdoke (#2432) üzenetére


крокодил
tag

Köszi. Akkor màr csak azt lenne jò tudnom mielőtt beruhàznék, hogy az nPlayer full HD-ba küldi àt vagy "fapados", esetleg ismersz e olyan lejàtszót ami vàgja?

Hopp, majdnem egyszerre ment a hsz... :)

[ Szerkesztve ]

(#2436) крокодил válasza erdoke (#2434) üzenetére


крокодил
tag

:R

(#2437) dnl91


dnl91
tag

Sziasztok!

Magyar billentyűzetet nem lehet varázsolni a készülékre? Illetve a sötét bill sokkal jobban tetszik, mint a világos, de az csak appstoreban szokott felugrani amikor a jelszavam kéri. Ezt be lehet állítani valahol?

Appstoreban találtam magyar billt de az külön app, nem a default keyt helyettesíti. Köszi!

(#2438) erdoke válasza крокодил (#2435) üzenetére


erdoke
titán

Azt viszont nem hiszem, hogy végig kadenciahelyes marad a film. Vagy az iPad (az nPlayer), vagy az Apple TV szerintem áthúzza 50 Hz-re.

A legjobb aláírás a héten

(#2439) крокодил válasza dnl91 (#2437) üzenetére


крокодил
tag

Jailbreak, felveszed a szifon repo-t és ott van magyar ékezetes billentyűzet és SMS billenytűzet fix, hogy ne szàmoljon annyi karakternek egy betűt. Màr csakis ezért megéri a JB,

(#2440) dnl91 válasza крокодил (#2439) üzenetére


dnl91
tag

Jb rajta van már pár napja. Megkeresem, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2441) erdoke válasza крокодил (#2439) üzenetére


erdoke
titán

Suhintás mellett szvsz. tök fölösleges a fix. Meg kell tanulni használni, nem bonyolult.

A sötét billentyűzet elvileg választható lesz iOS 7.1-től.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2442) крокодил válasza erdoke (#2441) üzenetére


крокодил
tag

Te nagyon ellenzed a JB-t főnök.... :DDD

(#2443) erdoke válasza крокодил (#2442) üzenetére


erdoke
titán

Ezúttal csak az adott kérdést kommentáltam. Korábban próbáltam az összes magyar betűt tartalmazó billentyűzetet, de túl kicsik lettek az egyes "billentyűk". A suhintás lényege az, hogy nem kell hosszan nyomni, és gyárilag csak a magyar ékezetes karaktereket hozza fel. Szerintem lényegesen gyorsabb, mint nyomni, és a felugró karakterek közül választani, még akkor is, ha a betűk száma csökkent.

(#2444) крокодил
A magánhangzón egyetlen mozdulattal felfelé húzod az ujjad, és elengedve a hosszú verziót kapod. Ha több ékezetes változat is van, pl. o-n az ő, ó és ö, akkor a középsőhöz egyenes fel, a szélsőkhöz ferdén jobbra ill. balra fel kell suhintani.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2444) крокодил válasza erdoke (#2443) üzenetére


крокодил
tag

Ezt a suhintàst nem vàgom, avass be.

(#2445) nauro válasza крокодил (#2444) üzenetére


nauro
aktív tag

Pl. ha nem csak megérinted az a betűt, hanem közben löksz egyet felfelé is, akkor á betű lesz belőle. A trükkösebb az e és az o, ott ugye 3-3 ág van, ballra fel, csak fel és jobbra fel. Egy kis gyakorlás és hamar belejön az ember :)

[ Szerkesztve ]

(#2446) крокодил válasza nauro (#2445) üzenetére


крокодил
tag

Ok, köszi.

(#2447) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hát ez a suhintás dolog nekem új!De tetszik! :DD Feltelepítettem a google chrom-ot es jól műkszik!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2448) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Kerdes...Ha filmet szeretnek megosztani (streamelni) eleg a 150 mb os sebesseg vagy 300 kell?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2449) legiaap válasza Szabikaa20 (#2448) üzenetére


legiaap
nagyúr

150 megás net???
:Y
Az én netem 15/1-es és úgy streamelek külső vinyóról akadás nélkül.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2450) Szabikaa20 válasza legiaap (#2449) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem a net...router.... :DDD nalam csak 5/0,5 van... :DDD
Ezt nem tutam kihagyni! látnotok kell!!! :C :Y

Holnap kikell probalni ipad al! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.