Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) szezso15 válasza vtechun (#1099) üzenetére


szezso15
addikt

Majd írj, hogy lett-e változás! :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#1102) Auratech


Auratech
őstag

Mármint a 9 publikus bétájával.

Auratech Field Recording

(#1103) szezso15 válasza Auratech (#1102) üzenetére


szezso15
addikt

iPad topicból azt szűrtem le, hogy nincs még a helyzet magaslatán, én biztos nem tenném fel...:F

*Hajrá Loki!* i15+

(#1104) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Miért van az, hogy a bekapcsológomb lenyomása után, kell vagy 2 másodperc mire felébred a kijelző? :F

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1105) szabogabor10 válasza szmayer1 (#1104) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez az iOS 8.4 betegsége. Én pont ezért nem frissítek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1106) szabogabor10 válasza szmayer1 (#1104) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha van mágneses tokod, próbáld ki a mágneses nyitást, azt állítólag nem érinti. Nekem van, de azért nem kockáztatok a frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1107) szmayer1 válasza szabogabor10 (#1105) üzenetére


szmayer1
senior tag

Értem, de akkor iphonon miért jó?
Illetve a tábagépen is jó volt a 8.4, csak teljesen újra kellett rakni a rendszert, mert atom megbolundult, de sajnos már kétszer a három hét alatt mióta megvan :W nem értem :F olyan dolgokat csinált, hogy azt hittem földhözvágom.
Tehát ezelőtt ilyen jellegű problémám nem volt, csak most, miután újra lett rakva a rendszer. Komolyan mondom, hogy nem értem mi van apple-nél, folyamatosan van valami hiba, hol ez hol az. A három hét használat alatt olyan jellegű problémákkal találkoztam mint még soha, pedig már 4-5 éva használok apple cuccokat. De ezzel a ipad-al folyamatosan szívok.
Előtte volt első generációs minim is, gondoltam az air 2 megabrutál változást fog hozni, mind sebességben, mind a minden napos használat során, de sajna valami nem az igazi, és teljesen csalódott vagyok :O
Tiszta telepités volt itunes-al, és újként volt mindig is beállítva, JB sose nem volt rajta.

Szerk: sajna nincs mágneses tokom jelenleg, de meg van rendelve :)

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1108) szabogabor10 válasza szmayer1 (#1107) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én az Air 2-re nem panaszkodom, a 2 GB RAM azért erősen érződik. Az tény, hogy sajnos egyre több a bug. Hogy ez minek tudható be, nem tudom.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1109) szmayer1 válasza szabogabor10 (#1108) üzenetére


szmayer1
senior tag

Azért köszi.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1110) focvis válasza szabogabor10 (#1105) üzenetére


focvis
veterán

Az enyémen nem tapasztalok késedelmet, ahogy megnyomom a bekapcs vagy a home gombot, egyből feléled. iOS 8.4, Air2.

(#1111) Auratech


Auratech
őstag

Késedelmet még nem tapasztaltam. Az ébredő képernyő el nem fodulásával viszont már igen. "visszaaltatom", aztán újra. Apró kényelmetlenség de emiatt azért nem kukázom.
Az viszont érdekes bár nem váratlan, hogy valószínűleg nem lesz iPad Air3 az IOS9 érkezésével. AzAir2 képességeit tekintve a legtöbb alkalmazás nem használja ki se a ramot se a cpu-t, gput, egy két játékot, meg profibb médiaszerkesztő programot kivéve. Sőt talán épp a 9 érkezésével nyer értelmet a három mag, 64 bit. Napi használatban az első Air alig tűnik gyengébbnek. Még az iPad4 is teljesen vállalható.
Az sokkal jobban megdobná az erőforrások felhasználhatóságát, ha az oprendszerbe intergrálódhatna a külső alkalmazások sok kreatív, innovatív fipunkciója. A sandboxot kellene virtuálisan észrevehetetlenné tenni és a megnyitás ..xy appban lehetőségét rendszerszinten továbbgondolva beállíthatóva tenni, úgy hogy pld. a docx mindig a word-ben nyíljon meg..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#1112) szmayer1


szmayer1
senior tag

Tegnap csináltam megint egy teljes visszaálítást, de most nem az itunes-al, hanam csak a táblagépen. Sajna a feloldásnál még mindig késik kijelző ébredése. Egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet a gond. Természetesen nem kukázom ezmiatt én sem a gépet, csak kicsit idegesítő a jelenség.
Érdekesség még az, hogy miután feloldottam és késett, utána ha elaltatom és pár másodpercen belül feloldom, akkor nincs késés akkor tökéletes.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1113) sacaboy válasza szmayer1 (#1112) üzenetére


sacaboy
tag

En ugyanigy jartam! Azota visszaraktam a 8.3-at. amikor meg lehetett

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#1114) Auratech válasza szmayer1 (#1112) üzenetére


Auratech
őstag

Valami elétolakszik. Esetleg megpróbálnám az automata fényerőt kikapcsolni és a háttér mozgását a kisegítő lehetőségeknél csökkenteni(kikapcsolni). Az is lehet, hogy valamilyen telepített app rezidens kódja okozza.
Beállítás új iPadként is csinálja, gyári alaphelyzetben? Akkor érdekesebb a probléma..

Auratech Field Recording

(#1115) szabogabor10 válasza Auratech (#1114) üzenetére


szabogabor10
veterán

Csak ez ugye azért érdekes, mert csak az iOS 8.4-gyel csinálja ezt, tehát valószínűleg az Apple cseszett el valamit (már megint)...
Persze egy inkompatibilis app is okozhatja, de én nem ezt sejtem.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1116) cirx válasza szabogabor10 (#1115) üzenetére


cirx
senior tag

Már kint a 8.4.1 béta! Valószeg javítva lesz ez a bug!

S23 GREEN

(#1117) szmayer1 válasza Auratech (#1114) üzenetére


szmayer1
senior tag

Szia, nagyon megörültem az ötleteidnek, ki is próbáltam őket, de sajnos nem vált be, se az automatikus fényerő kikapcsolása, sem a mozgás csökkentésének bekapcsolása. Egyébként teljesen friss rendszeren is csinálja, úgy hogy még nincs feltelepítve rá semmi.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1118) Auratech válasza szmayer1 (#1117) üzenetére


Auratech
őstag

Aham. Sajnálom. A fiamnak adott 4-es iPad hasonló gondján egyszer segített. Itt szinte biztos, hogy a frissítésben van a bibi. Reméljük, elmúlik egy frissitéssel..

Auratech Field Recording

(#1119) Werkly


Werkly
őstag

A fólia cserélgetés nem tehet kárt a kijelzőben? Úgyértem nem rétegekből tevődik össze a kijelző? Tehát légrés nem keletkezhet köztük?

(#1120) Auratech válasza Werkly (#1119) üzenetére


Auratech
őstag

Air2 esetén szinte lehetetlen. A kijelző,a digitizer meg a fedőüveg eggyé préselt ragasztvány. Ezért vékonyabb és a kép szinte fel van "kenve" az üvegre. Emiatt tapintásra jóval merevebb, a felszín, mint a korábbi verzióké. Szóval biztos nem téped fel fóliacserével az üveget...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#1121) szmayer1 válasza Auratech (#1118) üzenetére


szmayer1
senior tag

Azért köszi a tippeket. Egyébként a 8.4-es verzióval jó volt, csak kellett egy teljes visszaálítás, mert akkor a icloud képek szinkronizálása adta meg magát. Folyamatoson ment a háttérben, ette az akksit, de nem tudta a képeket szinkronizálni. Sehogy sem tudtam megoldani, kikapcs bekapcs, home power, semmi sem segített, ezért gondoltam a teljes visszaálításra, és azóta csinálja ezt a "kijelző késik dolgot". Pedig újként lett beállítva.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1122) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Tökéletesen megvagyok elégedve! Kisebb hiba volt a hangszórókkal, ezenkívül egy élmény használni! :DD

[ Szerkesztve ]

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

(#1123) vtechun válasza Cuccok (#1074) üzenetére


vtechun
veterán

megjött a mai napon nekem is aranyban a tok, ha hazamegyek fel is rakom :) remélem beválik majd. Ölbe rakni kényelmes ez? lehet úgy forgatni, hogy stabilan álljon az ölben?

(#1124) Cuccok válasza vtechun (#1123) üzenetére


Cuccok
tag

Én ilyet használok feketében és nagyon meg vagyok elégedve vele!
Ha valakinek megtetszett ez az arany akkor szóljon mert van egy vadonat új eladó, ugyanis véletlenül rossz színben rendeltem :(

(#1125) attila132%


attila132%
csendes tag

Üdv.
iPad Air 2 vásárlásán gondolkozom, és egy olyan kérdésem lenne, hogy JB nélkül megoldható-e valahogy a filmletöltés nagyobb kalóz oldalakról? Illetve ha van rá megfelelő program, az mennyire stabil,megbízható?

(#1126) univerzita válasza attila132% (#1125) üzenetére


univerzita
addikt

Ahol van magnet link (pl.piretebay ) onnan nekem sikerült,de nCore -ról nemtudtam.

(#1127) attila132% válasza univerzita (#1126) üzenetére


attila132%
csendes tag

Köszönöm a választ, pont az Ncore lett volna fontos számomra. :((

(#1128) univerzita válasza attila132% (#1127) üzenetére


univerzita
addikt

Ha volna NAS -od( pl.Synology ) akkor ahoz van iPad-ra fájl kezelő amivel el lehet indítani a NAS -on a letöltést majd amikor megvan wifin átmásolni iPad -ra.

(#1129) dni válasza univerzita (#1128) üzenetére


dni
őstag

Ez még egy okosabb routeren keresztül is megoldható, amire rá van kötve egy HDD és meg tudjta osztani smb-n keresztül a tartalmát.
Én az ASUS N66u gyári letöltőjét használom. iCab böngészővel letöltöm a torrent file-t, feltöltöm a router p2p kliensére, majd azt elérem smb-n keresztül a kívánt App-ból (Goodreader, nPlayer).
Syno NAS-sal mondjuk egy kicsit egyszerűbb, de anélkül is meg lehet oldani.

(#1130) attila132% válasza dni (#1129) üzenetére


attila132%
csendes tag

Egy Android TV-vel, (vagy hogy nevezik ezeket a pendrive-os rendszereket), nem lehetne megoldani a kalózkodást? Illetve megosztani a tartalmát az iPad-el? Nem szeretnék pc-t venni, viszont a filmek fontosak számomra, ezért keresem a legegyszerűbb megoldást.

(#1131) Auratech válasza attila132% (#1125) üzenetére


Auratech
őstag

Torrent kliens nincs. Azért megoldható. Kell hozzá egy olyan fájlkezelő, ami letöltéseket is kezel és van benne böngésző. Nekem az iFiles van de ingyenesen is. Sok jót találsz. Vagy egy feltuningolt böngesző, mint pld a PerfectWeb, amivel megoldható mindenféle letöltés, bár a torrent kliens azért nincs benne, mint a wines, maces, linuxos Operában.
A torrent kliens feladatát a zbigz.com végzi el, amit a fájlkezelő böngészőjében, vagy a felokosított alternatív böngészőben nyitsz meg. A torrent linkjét bekopizod a zgbiz megfelelő helyére. Az virtuálisan leszedi neked, "megkesseli" es úgy kattinthatsz a letöltésre, mintha csak egy db fájl lenne, amit letölthetsz. A fájlkezelőben esetleg jobb a letöltés, mert onnét megnyitás x filmnéző progiban könnyebben mehet.
Én linux és kodi lemezképeket torrenteztem le evvel, meg a saját munkahelyi biztonsági mentéseimet, nem warez szarokat. Csak megjegyzem.
Kicsit macerás de ha minden kötél szakad, működik. A zbigz oldallal nem foglalkoztam, mennyire biztonságos. Iparszerűen biztos nem használnám filmezésre, mivel simán ellenőrizhető, ki használja (ip alapon, meg másképp is). Épp az veszik el, ami a csibészséget valamennyire védheti...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#1132) attila132% válasza Auratech (#1131) üzenetére


attila132%
csendes tag

Köszönöm az infót, este utána nézek ennek a zbigz-nek. :R

(#1133) Ordowick


Ordowick
tag

Sziasztok! Jelen pillanatban honnan lehet beszerezni gyári garanciával a legolcsóbban a 64 gb-os verziót? Köszi a válaszokat!

(#1134) sutiand


sutiand
tag

Sziasztok

Egy ismerősöm IPAD AIR 2-n szeretne mkv filmeket nézni külső HDD-ről vagy Pendrive-ról.
A youtube-on találtam egy videót ahol egy külső tápos HDD-t kötöttek rá Lightning USB Camera Adapteren keresztül.
Ezenkívül van-e más megoldás. Ti hogy oldjátok meg ezt? A fenti kábelen kívül kell-e még valami hozzá, illetve jailbreak-elni kell-e a készüléket?
A válaszokat előre is köszi.

(#1135) Süvi válasza sutiand (#1134) üzenetére


Süvi
őstag

Mi Synology 214 play-ről streamelünk mindent.
Ha neki is van NAS, az is megoldás lehet.

(#1136) univerzita válasza sutiand (#1134) üzenetére


univerzita
addikt

Én is NAS-ról streemelek filmeket,zenéket stb. De lehet hogy megoldható egy olyan routerel amihez csatlakoztatható külső HDD.

(#1137) Auratech


Auratech
őstag

Egy pár hónapos pihentetés után erőt vettem magamon, hogy befejezzem az Air2 fatok kialakítását.
Főként a bicajos szállításkor volt aggályos, hogy óvatlan bukfenc után elgörbül a drágaság..
Már nem görbülhet. A tok 11dkg lett. Százéves bútorhátlapból. A fedlap roncsolás nélkül levehető, de oka nincs. Minden hozzáférhető.
A totojázás oka egy BELT tok volt, aminek hátlapja mostanra porladt szét használhatatlanra. :(

Még egy enyhe színezőpácot kap, hogy a hátfallal azonos legyen az előlapi perem és az oldal színe. Aztán tényleg kész..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#1138) Auratech


Auratech
őstag

Végre sikerült a hangerő és bekapcsoló gombokat is betennem ügy, hogy a működésben semmilyen kényelmetlenség nincs. A frontoldali két fedlap nyílás is jó helyre került, mivel rendesen működik az auto háttérvilagítás szint.
A hangszórók nyílását viszont nem csináltam meg, mivel a tokban belül van akkora rezonáns tér, hogy a hangszín és a hangerő normálisan kijut. Hirtelen nem jöttem rá, hogy lehet ez, de úgy tűnik, a felső vékony fenyőlap a hang számára elég transzparens. Egyedül az eddig sem különösebben használt sztereó hatás bújt el..

Auratech Field Recording

(#1139) Auratech


Auratech
őstag

A farigcsálás vége.
Air2 betokosodva.. :)

Auratech Field Recording

(#1140) Werkly


Werkly
őstag

Frissítek egy játékot és utána Store-n ugyanúgy ottmarad a piros 1-es! Ez mitől van?

(#1141) drlovi


drlovi
aktív tag

Keletkezett a kijelzőn egy kb 1 cm szines csik. Talalkozott már valaki ilyennel?
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1142) drlovi válasza drlovi (#1141) üzenetére


drlovi
aktív tag

Azt mondták az MM ben hogy ez nem hárdveres, fizikai sérülés,karcolás.Nem emlékszem hogy valamivel megkarcoltam volna. Elég tré ez a kijelző. Már sok tabletom volt , és egyiknek sem volt ilyen karcolás. :W

(#1143) Tibee86 válasza drlovi (#1142) üzenetére


Tibee86
veterán

A kép alapján is egy szimpla karcnak látszik, pont így mutat az iPhone-omon is a méretes karc ha megy a kijelző. Gondolom lekapcsolt kijelzőnél is látod.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Auratech válasza drlovi (#1142) üzenetére


Auratech
őstag

Nagyon egyszerű az ellenőrzés.
Kapcsold ki a tabletet és oldalról adott, kis szögben a ferdén ráeső fény megtörik a karcon. Ezt lefotózhatod.
Ha nincs semmiféle felszíni sérülés, karc az elváltozás helyén az üvegen, tehát tükörsima, akkor belső hiba lehet. A képeden látható szivárványos csík elég egyértelműen a ferde karcoláson megtörő fény mintázatát mutatja.
Esetleg azt tudom elképzelni, hogy tompa nyomásnak lett kitéve a képernyő adott része és valamelyik belső réteg pattant el, de nem egyszerű a látott sérülés éles határvonaláról és ferdeségéről ezt következtetni.

Auratech Field Recording

(#1145) Vadi99


Vadi99
újonc

Sziasztok.Lecseréltem az 1 éves iPad Airemet erre a kettes verzióra.És az lenne a kérdesem hogy ti láttok előre lépést jelenleg?Mert én nem.Hiába a 2 gb ram.Sőt....engem kiakaszt ez hogy levették a némitás "gombot" a jobb oldalról mert ez nagyon tetszett eddig mind a 3 ipademen illetve szerintem a hangszórok is rosszabbak lettek.Rosszabbul szolnak és a kialakításuk is rosszabb.Egyedül a touch id ami tenyleg jó újítás és a kamera.Remélem az iOS 9 ben megmutatkozik miert fizettem ki érte 50 ezerrel többet :D igen tudom hogy csakis az én híbám de hát na.Persze így is nagyon jó cucc de felse tűnik hogy nem a régi ipadem van a kezemben..persze csak akkor amikor epp jön egy értesítés és némítanám le xd

(#1146) Tibee86 válasza Vadi99 (#1145) üzenetére


Tibee86
veterán

Safari több nyitott tab mellett se töltögeti folyamatosan újra oldalakat, szerintem már ez bőven nagy előny a simához képest, és a későbbiekben még inkább ki fog jönni a 2GB ram előnye.

(#1147) Auratech válasza Vadi99 (#1145) üzenetére


Auratech
őstag

Az Air2 cpu terén 40%-kal jobb, gpu terén 2.5x erősebb. A jelenlegi átlag alkalmazások nem mutatnak különbséget, ahogy egy i3 és egy i7 gép alap böngészés közben.
Az oldalakon lévő animációk sokkal simábbak Air2-n azért.
A szeptemberben érkező multitask-osztott képernyővel viszont csak Air2-n lesz elérhető. Akkor egyértelműbbé válik a különbség.

Auratech Field Recording

(#1148) tomi5244 válasza Vadi99 (#1145) üzenetére


tomi5244
őstag

Feltétlen kellett a váltás? Csak mert bő két hónap és jön a szokásos új modell, azzal lehet nagyobb különbséget vennél észre. Én tuti nem vettem volna meg ennyire közel az Air3 előtt.

Csak egy egy észrevétel
T

(#1149) Vadi99 válasza tomi5244 (#1148) üzenetére


Vadi99
újonc

Szerintem nem lesz idén iPad Air 3 :D iPad Pro illetve 2 új iPhone fog érkezni de szerintem iPad Air 3 azert sem lesz mert jelenleg felesleges lenne fokozni.Mit lehetne vele csinalni?1 jobb előle kamera es 1 vakut lehetne rá rakni mást nem mer az Air 2 sem használja ki az agyát jelenleg szóval szerintem nem lesz Air 3 epp ezért is vettem meg most 125 ezért az Air 2 őt mert levolt árazva a Media Marktban

(#1150) Vasinger! válasza Vadi99 (#1149) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mondjuk kijavítani az Air 2 hibáit, megkapná az A9X-et, nagyobb akksit kapna, meg egyéb Apple féle újítások.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.