Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

A cikk érdekes, kiváló fordítás, csupán néhány (szerintem) hibára hívnám fel a figyelmedet:

"... Öedipus komplexussal..."
Ez szerintem helyesen "Oedipus-komplexussal", de nem vagyok teljesen biztos a kettő közül egyikben sem.

"- amelyet egykor olyan óriások képviseltek mint LBJ és Jake Picklel –"
Én kiírnám LBJ teljes nevét. Az amerikai kultúrában nyilván ismert annyira, hogy a monogramja elegendő információt szolgáltasson, ki is ő, de itt nem hiszem.
Továbbá apró hiba az a két "vízszintes" vonal. Egyik kötő-, másik gondolatjel. Cseréld le az elsőt is gondolatjelre!

"... floridai és új mexikói ajtókon kopogttam..."
kopogtattam

"Nyugat Texas"
Szerintem oda kell egy kötőjel is: "Nyugat-Texas".

Mint mondtam, a cikk maga kiváló fordítás, bár a feladóval nem értek egyet pár dologban. :)

Köszönjük!

(#2) finest válasza 7 (#1) üzenetére


finest
őstag

Köszi! Javítottam, amit kellett. Ezek az amik rövidítik az elnökök nevét JFK, LBJ, azért odaírtam.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) perempe


perempe
addikt

Érdemes volt elolvasni.

A "republikánusokat támogatom, de a demokratáknak is majdnem ugyanannyit adok" stratégiáról már hallottam.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4) finest válasza perempe (#3) üzenetére


finest
őstag

Köszi, örülök neki!
Azért nem semmi lehet egy olyan arc, aki lecsekkolja a vállalatvezetőt mielőtt laptopot vesz. Mi magyarok kb. addig jutunk, h néha jön egy körlevél a Danone cég bojkottálásáról. Kicsit azért túlzásnak érzem, dehát a híres emberek élete már csak iylen, figyelik őket.
Érdekes, h a cikkíró kicsit arra utal, h a demokraták további támogatásával enyhíthet Dell úr a bűnein. Szóval a Pacal-féle istenérv keveredik a vallásos meggyőződéssel...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) Thomas1


Thomas1
őstag

Huhh, ez egy jó cikk, csak már túl késő van, hogy rendesen felfogjam.
De érdekes, ezért holnap meló közben/után átolvasom rendesen tiszta fejjel is. :R

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#6) dabadab


dabadab
titán

"Aki a republikanosokra szavaz, az az ordoggel cimboral. Jezus a demokratakra szavazna!"

Azt hiszem, tomoren ennyi a lenyege.

DRM is theft

(#7) finest válasza dabadab (#6) üzenetére


finest
őstag

Igen, ez az egyik olvasata. A másik, amire a képpel próbáltam utalni. - Ti. az eszközök, amik az ágazatot frorradalmasítottak. :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8) dabadab válasza finest (#7) üzenetére


dabadab
titán

Azt a masik ertelmezest akkor nem ertem (ill. lenne az a tippem, hogy itt az "adomanyokra" gondolsz, de annak meg az USA-ban nagy hagyomanyai vannak).

DRM is theft

(#9) venember83


venember83
nagyúr

"ami mégnagyobb hibának bizonyult" -> szerintem kulon irjak, még nagyobb

Kulonben nagyon jo forditas, gratulalok! :K Bar jo szovegbol konnyu jo forditast kesziteni :DDD

(#10) elmoraan (r)


elmoraan (r)
aktív tag

Elég sok igazság vagyon ebben az írásban. Ellenben Lyndon Johnsont óriásnak nevezni meglehetősen rossz húzás, tekintve a fellelhető párhuzamot a Johnson-Vietnam - Bush-Irak vonalon... (A JFK ügyről nem is beszélve.)

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#11) #72042496 válasza finest (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

A megszólítás legyen inkább: Tisztelt Dell úr!

Mentem olvasni tovább, csak ez megszúrta a szemem, s gyorsan beírtam.

(#12) Calibos


Calibos
addikt

Irakban szolgáló katonák Dell laptopokról interneteznek??

(#13) finest válasza dabadab (#8) üzenetére


finest
őstag

Azt tudjuk, h a gazdagok a szociális érzékenység jegyében sok pénzt adnak közhasznú célokra. De ez a Mike Dell fél millát politikai szervezetekre költött.

venember83: jogos. :R

Balika911: A Mr. akarattal tartottam meg, h kellő távolságban maradjunk a levelekben szereplőktől.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) dabadab válasza finest (#13) üzenetére


dabadab
titán

Nem, konkretan a politikai adomanyozasra gondoltam.
A modern kepviseleti demokraciakban a valasztasi kampanyra forditott osszegeknek jelentos hatasa van az eselyekre. Ez igy van nalunk is, meg az USA-ban is. Viszont USA-ban nem lehet elsutni azt, mint nalunk, hogy autopalyaepitesekbol meg kozbeszerzesekbol ellopjak a penzt, aztan a vegen a valos kiadas par szazalekat valljak be. Nem, ott ennek kialakult jatekszabalyai vannak, a politikusok fundraiselnek, a kulonbozo erdekcsoportok meg adjak a penzt azzal, hogy "egyszer majd kerunk magatol valamit, Pelikan elvtars" (errol remek internetes adatbazis az opensecrets.org) - egyaltalan nem Dell talalmanya ez (ha bovebben erdekel a rendszer, akkor a Wikipediat ajanlanam).
Nyilt szini vesztegetes? Vegulis az. Az egyetlen problema az, hogy ezzel szemben az egyetlen mukodo alternativa a szinfalak mogotti megvesztegetes es lopas.

DRM is theft

(#15) finest válasza dabadab (#14) üzenetére


finest
őstag

Értelek, dabadab, itt most csak Dell egyedi esetéről van szó. Összességében egyetértünk. Köszi a linket!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A cikk írójával vitatkoznék, nem a republikánusokkal van baj, csak a jelenlegi elnökkel, szerintem nem volt még olyan elnök, aki ilyen gyenge saját akarattal, ekkora elnöki hatalmat vindikált magának. A demokraták felé nyújtott támogatásról meg egyenesen érdekes a véleménye, hiszen azt az elvet követi a levél címzettje, mint eddig, azaz gyk ha most nem követ el bűnt, előzőleg sem és vice versa.
A levélíró személyéről lehet-e tudni valamit, mert azt nem hiszem azért, hogy bármilyen demokratikus ország is Amerika, csak egy átlagembernek egy cégtulajdonoshoz írott levelét, az illető leközöltesse. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17) finest válasza philoxenia (#16) üzenetére


finest
őstag

Én nem találok ebben semmi csodálatosat. Ez egy nyílt levél olyan stílusban, ami bejön az amerikaiaknak. Szerintem még örültek is a Zmagnál. Kértem az amerikai PH-ás fórumtársainkat, h nézzenek be és íják le a véleményüket a levélről, talán lesz köztük, aki több információval rendelkezik a komát illetően. Amúgy van Columbusban egy ismerősöm, írok neki, hátha pont ismeri, bár ő republikánus.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#18) tiv83us


tiv83us
veterán

Eleg szokvanyosak ezek a nyilt levelek kulonbozo politikusokhoz, nagy emberekhez. Sot, sok ilyen elofordul akar meg nehany pub falain is. /Meg sem tor ki belole lazadas, tanklopas...stb/. Legutobb akkor volt ekkora botrany, mikor a kormanyzo ebben az allamban betiltotta a zart helyen valo dohanyzast. Namost ne tuddjatok meg, hany barpultos, illetve csiman csak "kocsma" vesztette el a bizniszeit, mivel persze, hogy a dohanyosok 99%-a inkabb kiult egy olyan szabadteren levo helyre, ahol kiszolgaltak es nem a barpulthoz.
Ekkor ezt az allambeli barpultosok kulon /fenykepekkel illusztralva/ megkoszonte a kormanyzonak es persze sok mas torzsvendeg is. Persze ertem, hogy vissza akarjak fogni a dohanyosok szamat /ezzel oszt nem nagyon fogjak/ es vedeni a nem dohanyosok egeszseget. Itt pedig ennek sok ertelme nem volt. Megmondom miert. USA-ban altalaban minden etterem ket fele van valasztva /ahol meg nincsenek ilyen torvenyek/. Smoking, Non-Smocking Section. A ketto kozott altalaban egy szep nagy ter, esetleg fallal elvalasztva. Aki pedig nem akar dohanyfustot szivni, ugysem meg olyan helyre, ahol vagni lehet a fustot.
No mindegy, ekkor aztan volt botrany, jottek a nyilt levelek tomkelegei, a barok felett nem is ez volt kiirva, hogy "No Smoking", hanem azt, hogy "Ernie Feltcher says, You Cannot Smoke in Here!". Erdekes volt.

De hogy ON is legyek, nem folyok ennyire bele a politikaba, nemtudom Mr.Dell mit es mit nem csinalt, hogy beleavatkozzon a jelenlegi administration-be, de azt is hadd aruljam el, hogy aki ennyire belefolyik kozemberkent a politikaba itt, hogy ilyen leveleket irjon, arra mar altalaban itt a "tobbi" kozember ramondja, hogy "nuts",
Ugyanis mi lesz? A fele amerikai elgondolkozik rajta, a masik fele meg a cikk egyharmadanal tovabb fog lapozni, hogy "he's fucking nuts" es ez nem lesz elv, hogy nem vesz jovore Dell-t.

Persze nyilvanos demonstraciok itt is vannak, tomegtol fuggoen adnak egy teruletet es azonbelul masirozhatsz. Ha ezt engedely nelkul teszed meg, mar a Sheriff kocsi hatso ulesen is talalod magad es mehetsz a birosagra disturbance of peace-ert.
En mint "tobbi" kozember nem szeretek belefolyni az amerikai politikaba, max olyan szinten, hogy el tudjam donteni, hogy Bush-t nem kedvelem, de nem biztos, hogy Al Gore jobb lett volna elnokkent, attol meg hogy Nobel-dijat nyert. Lehet azota mar hybrid kocsik rohangalnanak NYC-ben, de a Ford meg a GM padlon lenne es tobb millio ember lenne most munkanelkul. Nem lehet tudni.

De ugy szoktak szuletni a Bestseller konyvek, amik belemasznak a temaba es orszagos felhaborodas lesz belole, csak jol meg kell irni, kulonben nem lesz bestseller, senki nem fog foglalkozni a temaval. Ugye ott volt a botrany azokkal a jatekokkal, amelyek tobb gyermek halalat okoztak, mert mergezo/nem biztonsagos anyagokbol voltak osszeallitva.
Ket napig volt rola szo a USA Today-ben /USA elso szamu orszagos napilapja/., de mivel USA nagy, az erintettek szama meg kicsi, igy az emberek ugy-ahogy elroppennek felette, egy texasi miert is foglalkozna vele, hogy Washington allamban, 2000 merfolddel odebb kinek a gyereke nyelt arzent. Enyhe tulzassal.
Bocs a sok helyesirasi hibaert, fogalmazasi problemakert, de meg koran van es nem ittam eleg sort. Peace & out.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#19) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

WBnek is volt egy ilyen nyilt levele, hogy már mennyire igazságtalan, hogy ő mint a világ 1-2-3. leggazdagabb embere %osan lényegesen kevesebb adót fizet mint az alkalmazottai.

Itt egy táblázat, hogy mennyire is kifizetödő volt USAnak az Iraqi hazugságokon alapuló kalnd, meg az "adóreform".

Márcsak Kínai hitelre zabálnak, meg háboruznak ott amerikában de már nem sokáig.

itt a link mert levágodik a széle:[link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) tiv83us válasza Dare2Live (#19) üzenetére


tiv83us
veterán

a WB ezt nem tudhatja. Tulajdonkeppen ezt senki sem nagyon tudja, ki mennyi adot fizet. Maximum az IRS elnoke, illetve maga a miniszterelnok. Meg persze Te magad, aki az adot bevallja /vagy nem/.

ps: Aki nem hulye az tudja mennyit hagyunk ott Iraq-ban. Ha jol emlekszem a legutobbi CNN-es musoron amit neztem, ott heti 2 Millardrol volt szo, de szerintem meg ennel is tobb. /De ha nem, meg ez is tul sok/.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#21) Calibos válasza tiv83us (#20) üzenetére


Calibos
addikt

és mi lesz akkor ha Irán ellen megindul a háború? akkor mennyi pénz fog rámenni??!!
Tényleg ha már itt tartunk, megkérdezném hogy beszéd téma e az Iráni háború?!

(#22) tiv83us válasza Calibos (#21) üzenetére


tiv83us
veterán

Arra remelhetoleg mar nem lesz lehetosege Bush-nak, 2008-ban valasztasok, komolyan kezdek remenykedni, hogy Hillary nyerje meg. De akarki is nyeri meg, tuti hogy ennek az egesz fosnak veget lesz vetve.
Van rola szo, de mivel Iran meg csak "terv" Iraq pedig "teny" igy inkabb ez a fotema. Az aldozatok, a vesztesegek, az egesz agymenes.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#23) Calibos válasza tiv83us (#22) üzenetére


Calibos
addikt

Bush-nak hamarosan vége---szerencsére!!!
Szerinted Hillarynak milyen esélyei vannak?

(#24) tiv83us válasza Calibos (#23) üzenetére


tiv83us
veterán

Kifejezetten jok.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#25) Dare2Live válasza tiv83us (#20) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Keress rá a levélre. Egyébként meg szvsz ha WBnemtudja mennyi adót fizet akkor senki sem....

Heti 2milliárd az olyan mint a "tömegpusztító fegyverek vannak/gyártódnak" Iraqban és ezért lerohanjuk őket. Nézz meg egy Joseph S. becslést ami 1-2$trilliárd dollárt emleget, vagy egy CBO féle 1.9trlliárd$ost.
és ebben még mindig nincs benne pl az un "long term health care costs for wounded Iraq war veterans could range from $250 billion to $650 billion".

A fos pedig nem ér véget Bush regnálásával. Egyrészt mert ti továbbra is öletitek magatokat meg a pénzeteket halomra Iraqiban, mert ha kijöttök, rég nem látott polgárháborút szabadítotok a világra.

De legalább javult az USA repultációja a világon, meg ennek az akciónak is köszönhető az egekben lévő olajár miatt mégjobban elszabadul nálatok is a külker def, a $ meg lassan már a kutyának se kell "hülye aki abban tartja a pénzét."

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) Dare2Live válasza tiv83us (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Arra remelhetoleg mar nem lesz lehetosege Bush-nak"

Hát remélhetőleg. Mert ugye nemigen kell Bushnak az első 30napban a kongresszus hozzájárulása.

Mekkora "jó" is lesz, átveszik a demokraták a kormányzást egy akár 2háborús, anyagilag totálisan eladosított, subprime válság közepén lévő országban.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) finest válasza Dare2Live (#25) üzenetére


finest
őstag

[OFF][/OFF]

tiv83us: Nagyon köszi a hszeket! A nuts kb. annyit tesz magyarul, h idióta.
Al Gore-ról is azt mondták, h jók az esélyei, sőt győzött is, csak a Fox News, vagy ez urban legend?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#28) tiv83us válasza finest (#27) üzenetére


tiv83us
veterán

Kituzo

Mostanaban ez dominal a polokon/kocsi stickereken.

Dare2Live: Ezt a polgarhaborus temat kifejthetned kicsit bovebben.

finest: En nem hallottam ilyesmirol egyaltalan.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#29) finest válasza tiv83us (#28) üzenetére


finest
őstag

Volt a 9/11 c. film, abban magyarázták.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#30) tiv83us válasza finest (#29) üzenetére


tiv83us
veterán

Volt jopar 9//11 film, aminek ez volt a neve, bar sok igazabol csak a neten kering.
Nem lattam a filmet, de itt a valasztasi csalasok elkovetesenek sikeressegi szazaleka konvergal a nullahoz :)

Nagyon off, de nagyon ajalnlanam ezt a hosszu doksi filmet minden 9/11 denier-nek, ha mar feljott a 9/11.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#31) Dare2Live válasza tiv83us (#28) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mit fejtsek ki rajta?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) Calibos válasza tiv83us (#30) üzenetére


Calibos
addikt

9/11 --- ebből is valaki nagyot akartak kaszálni vagy kaszált is...
Szerinted is igaz hogy földön kívüliek hatalmukba kerítették G.Busht és Tom Cruise és a Scientology megmentik Amerikát :F :DD

(#33) tiv83us válasza Dare2Live (#31) üzenetére


tiv83us
veterán

"A fos pedig nem ér véget Bush regnálásával. Egyrészt mert ti továbbra is öletitek magatokat meg a pénzeteket halomra Iraqiban, mert ha kijöttök, rég nem látott polgárháborút szabadítotok a világra."

Reg nem latott polgarhaborut szabaditunk a vilagra, ha kijovunk Irakbol? Lehet meg nekem van koran, de csak kikerekedett szemekkel gondolkozom, mire gondolhatsz.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#34) Calibos válasza tiv83us (#33) üzenetére


Calibos
addikt

Irakban senki sem tud már rendet tenni, lefogják egymást gyilkolni a két vallás csoport, ebben igaza van :((

(#35) finest válasza tiv83us (#30) üzenetére


finest
őstag

Ha az amik kivonulnak vlaszeg három részre szakad Irak és kitör a polgárhábórú a vallási irányzatok között. A három részre szakítás/osztás tulajdonképpen jól jönne a Nyugatnak és Izraelnek, mert az arabok egymás gyilkolászásával lesznek lefoglalva. Gondolom ugyan ez a sors vár majd Iránra is az egyetlen megmaradt jelentősebb hatalomra a térségben.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#36) Calibos válasza finest (#35) üzenetére


Calibos
addikt

Gondolom a 3-ik a csoport a kurdok?!

(#37) finest válasza Calibos (#36) üzenetére


finest
őstag

Pontosan.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#38) tiv83us válasza finest (#35) üzenetére


tiv83us
veterán

Ezt a jelenlegi helyzettel maximum nyujtani tudjak, de megakadalyozni nem.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#39) Dare2Live válasza tiv83us (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"de csak kikerekedett szemekkel gondolkozom, mire gondolhatsz."
Uristen mekkora a brain wash + tudatlanság ott USAban....

btw pontosítk, nem kitör hanem eszkalálódik. ugyanis már rég kitört.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) Dare2Live válasza tiv83us (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Micsoda kitűnő mentalitás.
Elsőször hamis (?koholt?) vádak alapján felborítjátok az asztalt aztán meg amikor nemfincsi akkor feláltok és pápá.
:C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) finest válasza Dare2Live (#40) üzenetére


finest
őstag

Szerintem azért érti félre, mert a polgárháborút inkább az országra szabadítják rá, a világra a világháborút szokták. :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#42) tiv83us válasza Dare2Live (#39) üzenetére


tiv83us
veterán

Koszonom a tudatlan kifejezest, kicsit nyers a stilusod.

Errol eddig is tisztaban voltam, hogyha kivonul a US. Army Iraq-bol, akkor kitor a polgarhaboru, na es ha nem vonul ki akkor mi lesz? Napi 10-15 amerikai, 30-40-50-100...iraki aldozat. Es kitudja meddig. Szerinted mi lenne az okos huzas, Te anti-brainwashed magyar szitizen.

ps: Ahogy fent elhangzott, "vilagpolgarhaborurol" meg nem hallottam. Azert miert torne ki mondjuk Korzikan polgrhaboru, mert Iraq-ban balhe van? :F Biztos a sok brainwash.

ps2: "Felboritjuk hamis vadak alapjan az asztalt". Szerinted ennek "nekunk" mennyi beleszolasunk volt?

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#43) Viszlát


Viszlát
addikt

Egy ilyen levél valóban csak felénk ritkaság, de érdekes volt azért olvasni az érvelését az úrnak. Ő azt hiszi, hogy Al Gore esetén nem lett volna iraki háború, vagyis elhiszi, hogy az elnöki poszt valódi hatalommal bír, vagyis ugyanúgy homokba van dugva a feje, mint a legtöbb honfitársának.

Nem vagyok kárörvendő típus, de bevallom, némileg örülök annak, hogy az USA szép lassan megszűnik világhatalomként létezni. Ugyanakkor sajnálom azokat az állampolgárait, akik ennek az egésznek áldozatul esnek, sok beleszólásuk nem volt. Hiszek abban, hogy akire sok bízatott, azon többet kérnek számon, ami nagyon nem jelent jót az USA-nak.

Köszönöm én is a fordítónak a munkáját!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44) Dare2Live válasza tiv83us (#42) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Rég nem látott polgárháborút szabadítotok a világra." != világpolgárháború

A legjobb megoldás az lett volna ha "nem igaz" (nehogy megent nyers legyen a fogalmazásom) vádak alapján nem rohanja le az USA Iraqot.

A jelenlegi megoldás meg az lenne ami jelenleg pl Bagdadban folyik. Tessék csak ránézni a Bagdadban/Iraqban meghalt katonák/polgári lakosok számának utobbi időkben való alakulására.
Hozzátenném a USA katonai vezetőinek jórésze eredetileg is ezt a statégiát szerette volna és látta reálisnak csakhát ehez nem 180K hanem 350K katona kellett volna. Mostmeg inkább 500K és egy 10-15év.

btw beleszólás... ha nem választjátok meg 2*ra is Busht az elég kemény beleszólás lett volna.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) tiv83us válasza Dare2Live (#44) üzenetére


tiv83us
veterán

"btw beleszólás... ha nem választjátok meg 2*ra is Busht az elég kemény beleszólás lett volna"

Teny. Ha akkor lett volna valasztojogom, nem is szavaztam volna ra. /Igy is alig nyert, meg maig sem tudom, hogyan.../.
Azzal is egyetertek, hogy meg most sincs fingom se /most viszont en fogalmazaok nyersen/ hogy mi a turot keresunk Irakban. Jo, elfogtak Szaddamot. De nem ugy volt, hogy Oszama valahol az Afgan barlangokba rejtozik? Tudom, hogy felelotlen kijelenteskent is hangozhat, de miet kene USA-nak lenni mindenhol a good samaritannak es a beket fenntartani pl Irakban is, ezt hatalmas aldozatok aran. Ha egyszer nem megy, akkor nem megy.

"Hozzátenném a USA katonai vezetőinek jórésze eredetileg is ezt a statégiát szerette volna és látta reálisnak csakhát ehez nem 180K hanem 350K katona kellett volna. Mostmeg inkább 500K és egy 10-15év."

Hat ez az, "volna". Az egesz, ahogy van el lett baxva es amig lehet be kell fejezni.

Sajnalom, hogy ezt kell mondjam, de ki kell vonulni es ha a nepnek egymassal problemai vannak /kurdok, szunnitak, siitak, anyamkinnya/, akkor rajuk kell hagyni. Mert ez se igy se ugy nem megoldas.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#46) Dare2Live válasza Viszlát (#43) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bush csak egy baba. Akik mögötte áltak azok csinálták meg vmiért (amit mi nem tudunk) az Iraqi háborút.
Ha pl Al Gore jött volna ő mögötte totálisan más emberek állnak (konkrétan: nem neokonzervatívok) és jó esélyel nem eltt volna Iraqi háború.
Egyébként pedig az elnöki poszt USAban ugye komoly hatalommal bír.

én egyébként sajnálom, hogy USA így és ennyire hanyatlik, nem hittem volna, hogy 2elnöki ciklus alatt így meg lehet roppantani.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) tkazmer válasza tiv83us (#42) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerinted mi lenne az okos huzas, Te anti-brainwashed magyar szitizen.:D ez nagyon tetszik:) viszem aláírásba, ha nem baj:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#48) Calibos válasza Dare2Live (#46) üzenetére


Calibos
addikt

A kérdés hogy ezt a folyamatot a következő elnök megtudja e állítani illetve javítani tud e rajta?!
Helyesen gondolom hogy Clinton ideje alatt felvirágzott az ország

(#49) Dare2Live válasza tiv83us (#45) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jo, elfogtak Szaddamot. De nem ugy volt, hogy Oszama valahol az Afgan barlangokba rejtozik? Tudom, hogy felelotlen kijelenteskent is hangozhat, de miet kene USA-nak lenni mindenhol a good samaritannak es a beket fenntartani pl Irakban is, ezt hatalmas aldozatok aran.

Azért kell békét fentartanotok mert ha nemmentek oda akkor jelenleg is "béke" lenne. A korrekt megoldást pedig már megtalálták ld Bagdadi/Iraqi halálozási statisztikák.

Iraqi háború véletlen se a "good samaritan" hozzáállás miatt indult. "good samaritan" háború volt pl a Balkáni amit köszönünk szépen! Nélküle a szeb-horvát-bsonyák-koszovói csapatok talán még mindig mészárolnák egymást.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) Dare2Live válasza Calibos (#48) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A következő elnök akár d/r a lesz irdatlan nagy szarban van. Kassza üres, állam eladosodott, külkerhiány rémítő, subprime válság még szvsz else kezdődött, usa repultációja béka segge alatt... ellenben KKeleten Irán félelmetesen megerősödött(Ha USA kivonul Iraqbol, Irán sanszosan bevonul a síta részekre), Ázsiában pedig Kína és Oroszo kezdett félelmetes fegyverkezésbe.
Ne fogjuk Bushra! A Bush mögött álló neokonzervatívok, republikánusok irdatlan nagy szarba vitték USAt. A kérdés csak, hogy mért és, hogy kinek jó ez. (Kínának és Iránnak pl tuti.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.