Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Nem rossz cikk, de az utolsó oldalon a bkv és a máv menterendekkel, meg a könyvolvasóval vitatkozom.

1: BKV: Budapesti Menetrend Offline, rendszeresen frissül, az app kezdőoldalára ki lehet tűzni bármelyik járatot. keresésnél, amint kiválasztottad melyik járat és melyik megállóból kell neked, rögtön csak az aktuális időpont után érkezőket mutatja.

2: Máv és Volán: Menetrend Droid Online, mint írtam egy appon belül kereshetsz a MÁV és a Volán menetredjei között is. Alapértelmezésben netkapcsolat kell neki, de tetszőlegesen lementheted a kereséseket, oda és vissza irányba is.

3: Könyv: FBReader epub, rtf, fb2(.zip), mobi, txt formátumú könyveket lehet vele olvasni, én egy ingyenes internetes konvertálóval (Online Convert.com) a nem támogatottakat is inkább átkonvertálom ezen formátumok valamelyikére. Erőssége a kényelem. Állítani lehet a betűméretet, a betűtípust, a sorok igazítását, s van éjszakai módja, amivel a háttér feketére vált (vagy általunk beállított színre), a betűk meg fehérre (vagy általunk beállított színre). Én mindig ebben a módban használom, mert így sokkal tovább tudok használni az S2-őmet, mintha hagynám, hogy fehéren vakítson a háttér teljes erőn, és szívja az aksit. Pozitívuma még, hogy a hangerő fel-le gombokkal tudunk lapozni előlre hátra az adott könyvben, ismeri a fejezeteket, ha a könyvben vannak külön jelölve, tud keresni a megnyitott könyvben, lehet cimkézni s azok alapján rendszerezni, a könyv adatait szerkeszteni, megjeleníti a borítóképet.

Valamint fájlkezelőket is ajánlhattál volna, mint pl az ES File Explorer File Manager-t. ennek van egy memória kezelő testvére, az ES Task Manager, ha esetleg nem tetszene valakinek az Android memória kezelése, vagy rendszeresen elfogyna a memóriája.

Van még VLC, uTorrent, GPS Status a gyorsabb gps pozíciókért, Google Translate a nyelvi nehézségek leküzdéséért, Műsorújság, Skype a világban szétszóródó haverokért, és az olcsó skype-skype hívásokért, CPU Spy a gyorsan merülő készülékek megfigyelésére (sajna még nem találtam olyan appot, ami azt is monitorozza, hogy melyik alkalmazás rakoncátlankodik, és eszi a gépet), Battery HD az akksi figyelemmel kísérésére, és, nem utolsóként, mert fontos, Eset Mobile Security a telefonunk biztonságáért, hogy a csúnya gonosz bácsik ne lessenek meg minket, miközben épp félpucéran (vagy épp teljesen pucéran) pózolunk a tökör előtt, hogy a lehető legtöbbet megmutató szájcsücsörítős képet csináljuk magunkról...:P:D Sajnos nem ingyenes, de megéri, ha nem akarunk pl arra döbbeni, mikor épp hívjuk az nőnket, hogy hopp, a fránya szexoldalról már megint lecsórták a pénzünket...:P XD

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#2) Plasticbomb válasza Plasticbomb (#1) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Még annyit, hogy az Eset ingyenesen telepíthető, csak magyarázni fog, hogy aktiváld...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3) banhammer


banhammer
veterán

Sosem értettem minek kell egy Androidos telefonra vírusirtó.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) callmeakos válasza Plasticbomb (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm az észrevételt.

A Budapesti Menetrend tök ugyanaz mint a BPMenetrend annyi különbséggel hogy más a felület. Kedvenc járat lementése a kezdőoldalra az általam bemutatott appban is van, ha nem lenne akkor se lenne katasztrófa, mert annyira le van egyszerűsítve az egész hogy két koppintás alatt kitudjuk választani a keresett járatot ami bruttó 10 másodpercbe telik.

Menetrend Droidot nem próbáltam, amit meg nem használtam azt nem mutatom be, de ugyanez a helyzet az FBReaderrel.

Fáljkezelőt azért nem mutattam be, mert az Androidos eszközök jó részén (nekem az eddigi összes Androidos eszközömben volt valamilyen fajta).

A VLC mint látod Beta státuszban van, és amíg van nála jobb alternatíva addig maximum említésre méltó csak. A GPSStatust nem hinném hogy olyan sokan használnák, vagy hátránynak éreznék ha nem lenne. Az ez utániak közül maximum a Skype az amit érdemes lett volna beletennem. Ezt elismerem, elfelejtettem.

Viszont az Eset Mobile Securityval én vitatkoznék. Ugyan én nem azt használom, hanem az Avastot, de kezdek rájönni hogy teljesen felesleges (tableten, de mobilon sem látom sok értelmét.) Eleve RAM igényes mivel állandóan fut a háttérben. A telefon biztonsága meg szerintem nem egy ilyen programon múlik. Meg kell tudni szűrni milyen oldalakat látogatunk, illetve hogy ismeretlen nyílt noname wifi hálózatra nem megyünk fel és a kockázat máris csökkent. Az meg pláne feleslegessé teszi a programot ha ezért fizetni is kell, ha van olyan app ami ingyenes (pl. az Avast)

All→M8

(#5) citkar


citkar
addikt

Jó kis írás, bár pár dologgal még bővíthető.
Bár lehet lesz folytatás:)
Én annyit tennék hozzá, hogy jó kis zenelejátszó a MortPlayer is és jó naptárak is vannak, amik jól személyre szabhatóak s szinkronizálhatók pl a google naptárával is és pl. a Business Calendar.
No meg vmi ingyenes office-szerű alkalamzásom is van (néha bizony jól jön), de nem tudom mi a neve :).

[ Szerkesztve ]

(#6) callmeakos válasza citkar (#5) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a Documents To Go-ra gondolsz.
Igen ezt is beletehettem volna, bár nem használom épp, de hasznos tud lenni.

All→M8

(#7) zdanee


zdanee
őstag

TotalCommander + TotalBox plugin (filekezelő + dropbox) még szerintem kötelező.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#8) Plasticbomb válasza callmeakos (#4) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szóval, csak mert szerinted felesleges, és te használod úgy a készüléked, ahogy, más már fel se tegyen egy vírusirtót sem.
A windowsos világ sok botnete stb csak kamu? Melyik is a legelterjedtebb oprendszer a világban? hja hogy a windows... És az android a legelterjedtebb mobil oprendszer, szerinted nem írnak rá vírust, trójait, stb? Mond, te úgy ismered az embereket, hogy csak a biztonsággal törődnek? Hogy nem mennek fel nyílt wifire, nem néznek meg semmit amit nem ismernek? Jársz te fel facebookra? Vagy myspacfe vagy iwiw? Látod is, amit megosztanak? Ne csak a világodba élj, ha már tömegeknek osztod meg a jótanácsaid, indulj ki a tömegekből. Én OSX-re is rakok vírusírtót, nem csak win8ra, s az andoidomon is az fut. Nem az a lényeg, hogy eset-et használjanak, hanem hogy használjanak! Telefonról sokkal több adatot lehet lelopni, mint egy számítógépről, elég belegondolni, hogy sokan ott tartják elmentve a bank kártyájuk pin kódját is, hogy el ne felejtsék, nem beszélve a telefonszámokról, a névjegyekhez elmentett adatokról..
Az meg, hogy valamiért fizetni kell, ne legyen kizáró ok, mint ahogy nem volt kizáró ok a játékoknál sem.
S hogy ott van a memóriában.. Fizetni kell valahogy azért, hogy védve legyenek az adatik. Ha nem pénzben, akkor így.

Azért a Budapesti Menetrendet ajánlottam, mert rendszeresen frissítik, míg ez a BPMenetrendről nem mondható el, kb fél évente van frissítése, legalábbis ez volt nekem a bajom vele, amíg használtam párhuzamosan a kettőt egymás mellett. Olvass bele a programoknál található hozzászólásokba is.

FBReader: Nem használtad még, akkor próbáld ki. Nálam az aldikót váltotta le.

Fájl kezelő, igen, alap dologra okés az alap, de engem pl egy pc-s total commander után nem elégít ki.
Talán CMen vagy MIUI-n használtam az alapot csak...

GPS-t nem használnak sokan?

Igen, a VLC még beta, de mivel sokan sok platformon használják, ez nem sokáig marad így, és lesz olyan jó, mint az MX. Nem beszélve arról, hogy pont a sokan sok platformból kiindulva, sokan fogják alapból ezt választani.

Gondolkodtam, hoyg off topicnak jelöljem vagy sem, de végül nem teszem meg. S nem miattad. A többi olvasó miatt.

hja igen, azt légyszi akkor már súgd meg nekem, miért fontosabb egy olyan alkalmazás, amivel csengőhangokat tudsz váltogatni, mint egy program, ami a biztonság miatt kell? A csicsázás sosem lehet fontosabb a védelemnél. Soha.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9) callmeakos válasza Plasticbomb (#8) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Akkor légyszíves magyarázd el mi ellen véd pontosan és milyen eszközökkel. Mert dobálózol itt a védelemmel gazdagon, de nem igazán akarod kifejteni.

All→M8

(#10) neorow1 válasza Plasticbomb (#8) üzenetére


neorow1
senior tag

Nem kell warezolni és akkor meg van oldva a kártékony programok gondja. Csak egy nagyon kicsit kell odafigyelni és meg lehet spórolni egy erőforrás zabálót. Aki beszed Androidra valamit, az meg is érdemli, mert kb. házhoz kell menni a lóf.szért, hogy összeszedj valamit.

ON: Én még belettem volna a PowerAMP-ot is, esetleg a játékokhoz a Drag Racinget, konkrétan rá lehet kattanni ha egy kicsit is szereted az autókat és egy 7227A-n is elfut.

[ Szerkesztve ]

(#11) banhammer


banhammer
veterán

Ha kiváncsiak vagyunk a legújabb Google Play leárazásokra, akciókra akkor érdemes feltenni az AppSales programot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) Plasticbomb válasza callmeakos (#9) üzenetére


Plasticbomb
addikt

1: Olvass.

2: Olvass2

pl egy egyszeri user nem fog elgondolkodni azon, miért kér mondjuk egy játék hozzáférés a telefonfunkciókhoz, vagy miért kell neki internet. ő csak játszani akar, és amikor az android megkérdezi, hogy biztos engedélyezed ezt, akkor tuti nem fogja elolvasni és tuti nem fog nemet vagy tiltást nyomni. Tudom. Tapasztalom, hisz az emberek java nem érti és nem és érdekli őt, hogy mit csinálhatnak vele és az adataival. Csak játszani szórakozni akar. netezni. és nem fog azon gondolkodni, hogy ezt nem kéne megnyitni, mert nem ismerem. Ennél sokkal de sokkal "hülyébbek" az átlag felhasználók. És még véletlenül sem csak a playről fognak letölteni mindent, mert teszem azt adott játékkal játszani akar de az fizetős....

Még egyszer mondom. Ne magatokból induljatok ki! Aki foglalkozik a számítástechnikával, az ne magából induljon ki, mert ő van kisebbségben!

Ui.: Én inkább biztonságban tudom magam, s ezennel befejeztem.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#13) BiP


BiP
nagyúr

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ezek kimaradtak a cikkből. :)
Javaslom valaki korrektorral átolvastatni, hemzseg a helyesírési hibáktól, és bár helyen fogalmazási furcsaságok vannak.

Nem vagyok otthon Androidban, de tartalmilag nekem alap dolgokra bőven jó, hogy elindulhasson az ember egy ilyennel.
Filekezelő, vírusírtó témában pedig érdemes lenne egy plusz bekezdést szánni a dolognak, ha más nem, pont azokat leírni, amiket a fórumban tettél. Sokkal építőbb, mint szimplán kihagyni, főleg egy kezdő számára, hiszen ezek bennük nyitott kérdések, hiszen hallani fog róluk innen-onnnan. (mi legyen a filekezelővel, mi legyen a vírusírtóval, mi legyen a task managerekkel.stb)

(#14) banhammer válasza Plasticbomb (#12) üzenetére


banhammer
veterán

Nem kell bedőlni egy burkolt gyári blognak.

Évek óta nem használok vírusirtót.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Video lejátszónak ajánlom a Mobo playert. Ehhez is van hardveres dekódolás.
Játéknak: Sudoku free, a legjobb sodoku szerintem androidra
Számológépnek: RealCalc
Fényképezni: Camera 360ultimate
Képet felismerni: Goggles
Naptár widgetnek: smooth calendar
Havi vagy heti teljes oldalas naptár widgetnek: Jorte
Tv műsornak: TV24

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#16) DaveJr


DaveJr
őstag

Én winamp mellé betettem volna a PowerAmp-ot. Igaz én nagyon rég használtam már winampot de akkot a poweramp már sokkal többet tudott. Igaz fizetős de sztem a legjobb zenelejátszó. Az MW600-as headset-emre simán küldi az előadó és zene címet bluetoothon keresztül.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#17) Nikla


Nikla
tag

Szia, kellemes alapoktatás!
Ami nekem még nagyon "alap"' és kimaradt:
1, No Tel URL
Mert miért is szeretnél QR kóddal bajba kerülni
2, air push detector
mert kb a 10 ember jött hozzám panaszra, hogy felvillan a képernyő és nagyon merül a kütyü
Ha az nem találja
3, valamilyen scanner (camera ->PDF) én genius scan-t használok (meg mindenki más az irodában, de annyira, hogy a scannert be se kapcsoltuk kb fél éve, mondjuk ehhez tényleg kell egy normális kamerás gép)

Illetve amire lehetne több hangsúlyt fektetni, de kevés helyen látom:
ne installálj minden bromságot marketről!
Wifi jel erősítő?? Ujjlenyomat olvasó?? gondolkozz már kicsit! Ráadásul ingyen!? "CSAK" hírdetéseket kell nézni? stb. kis ésszel nagyon kiszúrhatóak, hogy mi az amit NE telepítsen az ember.

Ennek párja, hogy amit nem nyitottál meg 3 hónapja, azt töröld, telefon, nem szemetes láda!

na ennyi így hírtelen

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#18) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Szerintem a Viber is a kihagyhatatlanok közé tartozik :)

(#19) menpee


menpee
aktív tag

Az első vásárolt programom a PowerAmp volt anno. Ha nem is száz, de egy tucat lejátszót kipróbáltam előtte, egyik sem érte el a szintjét (talán a Cubed közelítette meg a jó eq miatt). A trial 15 napos, ezalatt bele lehet esni végleg :)
Az MxPlayer-rel egyetértek, formázott feliratokban a legjobb. Említésre méltó még a Dice Player és a Bs Player, ha valamit véletlenül nem enne meg az Mx, de ez nagyon ritka.
Hasznos programnak elmegy a Dropbox és a Google Drive. Lustaságból és a rendszercsatlakozó/memóriakártya kímélése miatt sokszor csak feltöltök valamit, tabra pedig lehúzom.

És végül de nem utolsó sorban a rootolt gépek alfája és omegája, a nehézsúly koronázatlan királya, ami nélkül nehezen tudnám elképzelni a létezést: Titanium Backup Pro!
A fizetős verzió Dropbox mentési lehetősége aranyat ér sokszor.
10 flasherből 9 ezt ajánlja :D

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#20) bubi92


bubi92
őstag

kicsit hiányos cikk

(#21) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Még kettő appot ajánlok, csak az előbb kimaradtak:
Call Confirm: Meg kell erősíteni minden hívásnál, hogy biztos hívni akarod-e. Sokszor nem erről a telefonról szoktam hívni, mert olcsóbb, de párszor a mobil is elkezdte hívni akinek a számát pont kinéztem véletlenül. Na mióta ez a progi fent van azóta nincs véletlen hívás.
DND call blocker: Hívószám blokkolása, szűrése.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#22) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

olvastam már pár hasonló cikket, de soha sem láttam sehol a PlayerPro-t a zenelejátszók között
nekem kedvencem, van vagy 5 widgetje, és skineket is lehet hozzá letölteni
EQ-ja is van, szövegeket és borítókat tud keresni, nem tudom mi kell még :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vonatmenetrendhez inkább ez.

Csak a menetrendet, késést lehet vele nézni, vannak kedvencek, googlemaps-es vonatkövetés, szóval bőven elég. Jegyet azt nem lehet venni rajta keresztül, de azt lehet otthon online vagy a pénztárakban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24) GIJoe


GIJoe
addikt

A cikket köszönjük, de számomra hasznos ugyan nem volt benne...
Igaz csak 2 hete van androidos telefonom, de leírom miket tapasztaltam: :B
A skype jó, de sajnos a top akkuzabáló így töröltem..
Vibre, hasznos tényleg
Swiftkey 3 - tanulékony bill
Dead Trigger Játék FREE!
Temple Run - játék FREE
Smart Tools

[ Szerkesztve ]

(#25) grotib


grotib
tag

Jó a cikk, csak nem hiánypótló! Rengeteg helyen rengetegen írtak már hasonló cikket, amiből magam is sok okosságot merítettem, de ezt már-már feleslegesnek érzem. Ezen az oldalon is van Szoftver kibeszélő topik, ahol a használók a saját tapasztalataik alapján segítik tanáccsal a kérdezőket, rászorulókat. Most ez miatt a cikk miatt is születik egy halom hozzászólás amiben leírják azokat az alkalmazásokat amik ott is szerepelnek. Helypocsékolás!

[ Szerkesztve ]

(#26) hege8888


hege8888
aktív tag

Arra van ötletetek, hogy a nekem nem tetsző "gyári" csengőhangokat kitöröljem?
Cyanogen 7 van a telón, ebből gondoltam, hogy rootolt a készülék (így vettem), és akkor ez nem probléma.
De Astro-val nem jött össze. :(
Saját ROM-ot gyártani, kísérletezni sajna nincs időm...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#27) DaveJr válasza hege8888 (#26) üzenetére


DaveJr
őstag

Root explorer. És media könyvtárak kell megkeresni a telefonon...de ha rá googlezol akkor megtalálod hogy hol tárolja a csengőhangokat.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#28) callmeakos válasza BiP (#13) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na hol mi az?
Mert ha annyira gáz lenne Kalandor szólt volna, ugyanis átesett egy előzetes ellenőrzésen és én is többször átolvastam mielőtt kikerült.

All→M8

(#29) callmeakos válasza callmeakos (#28) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

És úgy mindenkinek. Sejtettem hogy ez lesz hogy naphosszat lehet sorolni a kihagyott appokat, de ebben a cikkben az általam próbált appok kerültek bemutatásra. Amit nem próbáltam, nem mutattam be!

All→M8

(#30) BiP válasza callmeakos (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

A vesszők hiányát nem részletezem, mert szinte minden mondatból hiányzik 1-2. Tényleg.
Fura mondatból nem nagyon van, valóban, de ezt elsőre nehéz volt értelmezni: "Általában nem is hiányzik, mert a készülékeken van stock (gyári) böngésző, vagy a gyártó valamelyik a marketről is leszedhetőt teszik rá az eszközre. " - igazából végiggondolva itt sem fogalmazási gond van, hanem vesszőhiba, ill. többes számot kéne egyeztetni. Szóval így inkább csak nehezen fogyasztható, nem értelmetlen.

Tényleg no offense, javító szándékkal szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#31) MornKapitány


MornKapitány
tag

Jó kis ízelítő.
Én mondjuk frászt kapok a facebookon őshonos instagram asszociált Robert Cappáktól. Szóval ezt cserélném mondjuk egy Skype-ra :).

De ez a saját véleményem.

szerk.: És igen - mindenki a saját gusztusa alapján kell, hogy az alap progikat összeválogassa. A fél store-t fel lehetne ennyi erővel sorolni.

[ Szerkesztve ]

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#32) janos1988 válasza Plasticbomb (#1) üzenetére


janos1988
addikt

Így egyszerűbb: Magyar alkalmazások.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#33) balintb


balintb
csendes tag

Jöhetnek még ilyen írások, pont most szereztem be az első okostelefonom, és csak régebbi app-ajánlókat találtam. Szóval új fiú vagyok, ezért nézzétek el, ha sokszor asztali gépes alkalmazásokhoz viszonyítom a mobilos appokat.

A böngészőkkel nekem mind az volt a bajom, hogy a videókat inkább letölteni akarták, mintsem megnyitni, kivéve a Chrome-ot, ezért egyelőre őt választottam, bár nagyon szép volt a Delphin és az Opera Mini is.

Zene- és videólejátszóknál, mivel nekem nem fontos a minőség, a VLC-t válsztottam, mert lejátszik audió ÉS videófájlokat is, ezt máshol nem tapasztaltam. Viszont szaggat elég gyakran.

Játékok közül a Fruit Ninja tetszett, illetve bírom a magyar kártyás játékokat is (Makaó, Zsírozás).

Egyebek:

-Amazon Kindle: biztos én vagyok a béna, de a többieknél kevesebb ingyenes könyvet találtam.
-Kingsoft Office: még nem hsználtam, de elképzelhetőnek tartom, hogy kellmajd egy irodai programcsomag.
-TeamViewer: hogy anyád gépéd a telóról is rendbe tudd tenni :D

(#34) Prof01


Prof01
veterán

Remek írás, köszi! Nagy részüket én is használom, de volt hasznos újdonság is számomra. :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#35) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

En amiket mostanaban hasznalok:

Winamp Foleg radiot szoktam hallgatni vele. Last.FM sem rossz,de neha bugyutan vallogatja ossze a zeneket.

Video lejatszonak a VPlayer -t hasznalom. En megvettem hozza az unlockert, szerintem erdemes.

A Steam -et es a Ventrilo -t is gyakran szoktam hasznalni. A Skype sem maradhat el. Ezzel tartom a kapcsolatot a csaladdal. Hiba nelkul mukodik.

A kedvenc bongeszom a Dolphin Browser.
Az eBuddy Messenger az MSN helyett, bar egyre ritkabban hasznalom.
Az Ebay -hez.
Csak most igy kapasbol egy par dolog.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#36) lapa


lapa
veterán

gépre meg mobilra nem vírusirtó kell, hanem tűzfal. pölö droidwall. akkor tudod mit engedsz ki wifin és 3g-n külön.

(#37) eclipse006


eclipse006
őstag

Jó cikk lett, köszi!

A Most Wanted egyébként nekem simán megy az Xperia Mini Pro-n. Ebben is 1 Ghz-es Snapdragon van, Adreno 205-el.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#38) callmeakos válasza eclipse006 (#37) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Akkor úgytűnik kicsit túlbecsültem a játék igényeit :D
Mondjuk én meg a ló másik feléből indultam ki: MSM7225 (ArmV6 + Adreno200) Szóba sem akart állni velem a Play a játéknál :DDD

All→M8

(#39) eclipse006 válasza callmeakos (#38) üzenetére


eclipse006
őstag

Úgy tűnik az Adreno 205 már elboldogul vele. :) Tény, hogy elég sokáig tölt a játék, de menet közben nem akadozik, szépen fut. Xperia Play? Pedig abban is ugyanez a proci+gpu páros van. :F

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#40) callmeakos válasza eclipse006 (#39) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Google Playre értettem :D

All→M8

(#41) eclipse006 válasza callmeakos (#40) üzenetére


eclipse006
őstag

Kicsit benéztem. :B ;)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#42) olbaidhun válasza M@nH. (#18) üzenetére


olbaidhun
őstag

köszi a cikket :R és egyetértek, ha már droid akkor

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#43) j.bravo válasza callmeakos (#4) üzenetére


j.bravo
addikt

Én használom mindkét BKV menetrendet, és sajnos nem mindig ugyanaz van bennük... A kinézetre amúgy tetszetősebb BPmenetrenddel már késtem le buszt; más volt benne mint a megállóban a táblán.
A Budapesti Menetrend se tökéletes, de ott kevesebb hibával találkoztam eddig (más járatoknál) mint a BPMenetrendnél.

Szóval nálam fent van mindkettő, és ha eltérnek, igyekszem, a korábbi időpontra kimenni :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#44) callmeakos válasza eclipse006 (#41) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Megesik :)

j.bravo :
Nem vitatom, van néhány járat, ahol jelentkeznek apró eltérések de nem tragikus. És én azért nem használom a másikat mert kifejezetten nem jön be annak a felülete, ez pedig megteszi. Nekem elég amúgy is körülbelüli időpont, általában pár percel előbb megyek ki a megállóba, biztos ami biztos alapon :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#45) j.bravo válasza callmeakos (#44) üzenetére


j.bravo
addikt

Általában nem gáz egy-egy buszt lekésni, csak este amikor már 20 percenként járnak, akkor azért kellemetlen tud lenni :(
Ha az érintett járatokkal pont ritkán jársz, akkor teljesen jó. Nagyrészt rendben van, szerintem nekem pont pechem volt/van hogy épp az általam használt járatok között vannak a pontatlanok. :U

Köszi a cikket egyébként! :R

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#46) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Hasonló progikat használok, amit hiányolok a felsorolásból: Pl. VLC...

Dave666

(#47) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

köszi a cikket, nekem mindenképp hasznos volt.

(#48) Termi92


Termi92
tag

Ha zene lejátszás akkor TTPOD (ne ijesszen meg senkit a sok kínai írásjel, a program angolul kommunikál a felhasználóval). Nekem ez jött be legjobban.

Viber meg kezd lecsúszni... utolsó frissítés óta Sony X8-on lefagy (de úgy, hogy utána a telefont is csak akksi kivételével lehet életre hívni, és ez a hiba alap gyári, és moddolt romokon is egyaránt előjön), ráadásul kezd lassulni az egyre több tartalommal.

Ez a kis írás tényleg elég alap dolgokkal foglalkozik csak, kb azokkal amit Google Playen az első oldalon megtalál az ember,

(#49) DaveJr válasza Termi92 (#48) üzenetére


DaveJr
őstag

nem leszólni akarom a cikket, az írója biztos jó szándékkal készítette, de inkább lett személyes blog bejegyzés mint szakmai bemutató.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#50) Akos1994


Akos1994
aktív tag

A zenelejátszók terén egy kicsit vitatkoznék. Szerintem akinek nem csak az kell,hogy az adott mp3-at lejátssza a telefonja (amit a gyári player is tökéletesen tud) annak érdemes lenne megemlíteni a PowerAmp-ot.
Saját tapasztalat alapján az egyik legjobban konfigurálható (tényleg a legfinnyásabbak igényeit is kielégíti) és talán legjobb hangminőséget produkáló program(már amennyi a szoftvertől függ). Fizetős,de szerintem abszolút megéri az árát.
Átmenetileg pár hónapja ugyan nincs droid-os telefonom,de nem hinném,hogy azóta lenne jobb zenelejátszó app.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.