Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) VIPowER


VIPowER
senior tag

Akit nem zavar az angol nyelv, annak ez a legjobb rom jelenleg szerintem : [link] Tökéletesen működik. A videóban minden benne van. Támogatja a swapot, és a belső tárhely is tetszőlegesen beállítható.

(#4052) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

Adódott egy problémám a telóval. Valami oknál fogva, nem megy a mobilnetem. Másfél hónapja használom, eddig nem volt ilyen gondom vele. Vodafone-nál vagyok (VitaMAX Prémium Mix - feltöltős csomag), az egyes slotban van a kártya. Már kikapcsoltam, újra be de semmi. Ki is vettem a kártyát, de ez sem segített. Szerintetek mi lehet a gond? A szolgáltatónál van probléma, vagy a telefon a húnyó? Van még 815MB adatforgalmam, amit fel tudné használni...
Előre is köszönöm a segítséget.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4053) gamegod


gamegod
senior tag

Üdv.. ma rootoltam illetven particionáltam a készülékem , de play áruházról akármit akarok letölteni 498-as hibát ír ki.
a particionálást ez alapján csináltam
(http://logout.hu/bejegyzes/szucsati/alcatel_918_d_n_m_int2ext_mod_data_particio_a_micr.html)
500 megát állítottam be ext2-es particióra stb mindent ugy csináltam ahogy a leírtak. 2.3.6-s rendszerre
ötletek?

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#4054) profi válasza profi (#4052) üzenetére


profi
aktív tag

Update: frissítettem a rendszert a telefonon (hozzáteszem, a rendszer maradt 2.3.5), de így sem megy a net. Beletettem asszony telójába a kártyát és azzal működik. Ezek szerint a telefonnal van a gond. Mi lehet a baj?

üdv.

(#4055) profi válasza profi (#4054) üzenetére


profi
aktív tag

Még egy kiegészítés: a Gmail működik, levelet is tudtam vele küldeni, a Google Talkba belépett, a Play áruházba is belép, sőt a Helyi információk nevű program is fut rendesen. Érdekes módon, csak a böngészők nem működnek (3 félével is próbáltam).
Amennyiben van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond, ne fogja vissza magát és ossza meg velem! :)
Előre is köszönöm.

(#4056) Tibitabi


Tibitabi
tag

Sziasztok!
Segítségre van szükségem egy Alcatel OT-918 MIX észhez térítéséhez!
Nincs ROOT, és mivel el szeretnénk adni nem is jöhet szóba.
- Jó néhány napja kiírja a teló, "Elfogyott a Szabad Tárhely" és lelassul. :(
Először pár Mb-ról sikerült 46Mb szabad helyet nyerni, de a következő bekapcsolásnál újra frissítette "a számunkra teljesen felesleges Alkalmazásokat" és megint eltűnt a Tárhely és használhatatlanságig lelassult.
Most már nem sikerül 16Mb -nál több tárhelyet szerezni a törlésekkel és így is frissíteni akar! Minden bekapcsoláskor kb.: Nullára csökken a Tárhely.
- Mit lehet tenni, mit érdemes törölni, hol turkálhatok? (Van rajt Android File Manager...)
- "A Gyári Adatok Visszaállítása" átmenetileg megoldaná-e a Hely-problémát? (Illetve az eladás miatt letörölnénk mindenféle saját adatot, amit megjegyzett a készülék. Erre van valami tipp? Mert egy 2.2-es kínai Tábla pc-ről kitörölt fotóinkat a Gyári Visszaállítás újból feltette a tablet-re...)
(Egyik sem törölhető, következő frissítéskor újra letölti őket: Foursquare 16MB, Google Play Alkalmazások 15,6MB, Facebook 13,14MB, Térkép 11,8MB, Google Play áruház 9,9MB, TouchPal 6,48MB, HRS Hotels 5,6MB, Onetouch backup 4,8, MCM 4,2, Pocketguide 2MB, Mobilvásárlás 2MB, Műsorújság 2MB stb.)
- Tehát nincs ROOT, anélkül kellene kis helyhez jutni.

[ Szerkesztve ]

(#4057) jonnyjoker01 válasza Tibitabi (#4056) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Gyari beallitasok visszaallitasa mindent letorol, nem felejtsd el a memoriakartyat formazni, hogy ha a telefon melle azt is adsz, a tarhelyes problemarol annyit, hogy a play storeban van egy olyan beallitas, amiben ki lehet kapcsolni az auto updatet.

Üdv. Johnny

(#4058) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Feltettem a ClockworkMod Recovery-t szucsati útmutatója alapján, de csak a telepítés utáni első újra indításnál jön be a módosított CWM, aztán már csak az eredetibe tudok belépni!
Mi lehet a probléma?

(#4059) jonnyjoker01 válasza Csendeske (#4058) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szia!

Nekem is ez volt a problémám, igaz nem ezzel a telóval, próbáld újra többször is akár, nekem kb. a második próbálkozás után mûködött... Azt is próbáld ki, hogy amikor újraindítod a telefont akksit szedd ki, ne hagyd, hogy magától kikapcsoljon. Nekem ez után mûködött..

Üdv. Johnny

(#4060) Csendeske válasza jonnyjoker01 (#4059) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom!

(#4061) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Helló,
szerintetek forgalmazzák Magyarországon a következő MIX-színeket?
Lucid-Red
Lucid-Blue
Anthracite

A "Műszaki jellemzők" oldalon.
Üdv

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#4062) lory88


lory88
csendes tag

Hello.
Tegnap ujraraktam 918d Mix 2.3.6 os gyari szoftvert. OTU/val.
Ezek utan nem sikerul telepiteni a Custom RECOVERYT, pedig ezelott siman felment ra(nyaron tobbszor is sikerrel). Pofazik a Flash Tools. Otletek valami?

lory

(#4063) imiadmin válasza lory88 (#4062) üzenetére


imiadmin
őstag

a 2.3.6-nak kevesebb hely áll rendelkezésre a recovery-re, mint a 2.3.5-nek.. javaslom, hogy vágd le a betöltendő recovery végéről az üres részt... (jó pár hozzászólással ezelött már volt róla szó...)
vagy keress egy másik kisebb recovery.img file-t...

(#4064) crause


crause
csendes tag

Gondjaim vannak, kérnék némi segítséget vagy útmutatást.

Van egy egy éve vásárolt OT 918D-as készülékem, amelyet a vásárlást követően rootoltam. A telót rövid, gyakorlatilag néhány hónapos használat után nyugdíjba helyeztem, mert utódja érkezett.
Most viszont röviddel ezelőtt a fiam részére újra üzembehelyezésre került. Egy szókirakós játék kivételével semmi nem került fel a készülékre, ennek ellenére "Nincs szabadtárhely! A telefon memóriája megtelt ....." üzenet jelent meg és ez szinte percenként ismétlődik kikapcsolhatatlanul. :W

A teló így, jelenleg szinte használhatatlan ..

(#4065) jonnyjoker01 válasza crause (#4064) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Link 2 Sd

Üdv. Johnny

(#4066) crause válasza crause (#4064) üzenetére


crause
csendes tag

A fenti problémára vonatkozóan annyival előbbre vagyok, hogy sikerült egy becsúszott facebook frissítést eltávolítanom és így a mindent működést blokkoló "megtelt tárhely" állapot megszünt. :C

Azt gondolom, hogy fel kell frissítenem a telóval kapcsolatos korábbi ismereteimet! :K

jonnyjoker01!
Köszönöm, ez az app már anno felkerült a telóra, de csak az általam telepített alkalmazásokat lehetett vele átmozgatni az SD kártyára

[ Szerkesztve ]

(#4067) crause válasza crause (#4066) üzenetére


crause
csendes tag

Link2Sd használatakor mindig a "[INSTAL_FAILED_INSTAL_LOCATION]" hiabüzenetet kapom, mi lehet az oka?

(#4068) jonnyjoker01 válasza crause (#4067) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Mindent a leírás szerint csináltál? Mert akkor nem kellene gondnak lennie...

Elsõ indításkor megkérdezi melyik partícióra mozgassa az adatokat... Azt választottad ki, amelyiket ténylegesen megcsináltál a MiniTool Partiton Wizarddal?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#4069) crause válasza jonnyjoker01 (#4068) üzenetére


crause
csendes tag

Igen, viszont azt gondolom, sőt biztos vagyok benne, hogy az ok az lehet, hogy a rootolás után - mialatt a teló átmenetileg nyugállományba került - az SD kártya ki lett cserélve :( és sajnos nem tudom, a sok kártya közül melyik volt az.

(#4070) jonnyjoker01 válasza crause (#4069) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Mini tool partition wizardban meg tudod lesni... Egyenként megnézed, hogy melyik memkarin van az ex2-4 partíció.

Üdv. Johnny

(#4071) crause válasza jonnyjoker01 (#4070) üzenetére


crause
csendes tag

Nos, ez a hétvégére egy programnak éppen jó lesz! :D Pont azon gondolkoztam, hogy össze kell szednem az összes 8 Gigás kártyát, ami fellelhető és kideríteni, hogy melyik volt az a bizonyos.

Köszönöm a segítő jótanácsot, azzal megerősítetted, amin már én is elgondolkoztam.

(#4072) lory88 válasza imiadmin (#4063) üzenetére


lory88
csendes tag

Hogyan tudnám levágni az üres részt?
Esetleg tudnál linkelni egy levágott végű cwm recoveryt? (furcsán hangzik :D)
Eléggé kezdő vagyok :))

lory

(#4073) imiadmin válasza lory88 (#4072) üzenetére


imiadmin
őstag

keress a fórumban... tuti, hogy belinkeltem valahol... ha nem megy, este felrakom valahova...

(#4074) lory88 válasza imiadmin (#4073) üzenetére


lory88
csendes tag

Megtaláltam.
Sp Flash Tool-al feltoltottem amit lehetett
Találtam gépemen saját backup_alk mentést is. Ez még abbol a romból származik, ami működött rendesen, csak nem villogott a kék led.
Viszont nem indul a masina, csak boot logo-ig és restart.
SEC_RO - hoz mit kell betölteni?
Tesztelgetem de még nem jöttem rá. :DDD

lory

(#4075) imiadmin válasza lory88 (#4074) üzenetére


imiadmin
őstag

SEC_RO -> firmware.info

próbáld rádugni OTU-ra, hátha felrak egy működő ROM-ot....

(#4076) lory88 válasza imiadmin (#4075) üzenetére


lory88
csendes tag

Felrakja a romot az OTU (2.3.5/ 2.3.6)
Az a bajom, hogy 2.3.6-nal nem tudok recoveryt cserelni.
Maradtam egyelore a 2.3.5-nel.
A villogo kek led hianyzik egy kicsit, de amugy nem sok kulonbseget latok a ket verzioszam kozott.
Az hogy nem teljesen magyar a 2.3.5 nem zavar. 2.3.6ban a simdobalgatasok az idegolo :W .
Miert nem javitsak ki, nem ertem...

lory

(#4077) lory88


lory88
csendes tag

Szemezgetek egy Mtech Atab 4 csodaval. Szerintetek milyen a masina? ;)

lory

(#4078) imiadmin válasza lory88 (#4076) üzenetére


imiadmin
őstag

Ha belegondolsz, a gyártónak nem érdeke támogatni a régi készülékeket... neki az a jó, hogy ha kijön egy új, cseréld le a régit...
Fogyasztói tarsadalomban élünk...

Ha visszaolvasol úgy nyár végefelé feltettem egy 2.3.6-os szűz ROM-ot, ami nem dobálta a SIM-eket...
(egy garis alaplapcsere utáni telóról készült)

[ Szerkesztve ]

(#4079) lory88 válasza imiadmin (#4078) üzenetére


lory88
csendes tag

Megtalaltam ITT (cwm_236_918dmix_bugless.zip).
Koszi, lehet hogy megprobalom... ;) ;)

[ Szerkesztve ]

lory

(#4081) #16695808


#16695808
törölt tag

milyen rom-ot ajánlotok egy már rootolt 918d-re 2.3.6 (no led)
olyan megoldás kellene hogy a cwm recoveryből tudjam telepíteni mert nem leszek gépnél.
Az elvárásaim a rommal kapcsolatban: Magyar nyelv, stabil működés, kevés rom és ram használat,

(#4082) mikrofon válasza BeeTm (#4045) üzenetére


mikrofon
veterán

Sziasztok!

régebben sokat tuningoltam ezt a telefont.
Utoljára imiadmin cwm_236_918dmix_bugless.zip mentésével próbálkoztam. Sajnos akkor nem jött össze, mert továbbra is dobálta a hálózatot. Ezért ment vissza az andread 3.2 rom és a feleségem megkapta.

Most fellelkesedtem (#3987) BeeTm és (#3984) BeeTm hozzászólásán

Felraktam imiadmin eredeti mentését, majd rögtön ment is fel a swap támogatás. Mint a villám olyan lett. Először most is dobálta a hálózatot nem talált sehogy sem hálózatot. Telepítések és újraindítások alatt folyamatosan USB-vel rá volt dugva a laptopra. Lehúztam a telefont az USB-ről, újra indítottam és láss csodát PIN beírás után egyből megtalálta a hálozatot és egyszer sem dobta el... Ez érdekes jelenség. De most boldog a feleségem, mert végre rendesen tudja használni a telót, úgy tűnik...
Igazából két kérdésem, lenne ellenőrzés céljából:
1. /etc/init.d/30swapon fájlt hogyan lehet elindítani???
2. memoryInfo-swapcheck app-pal pontosan, hogy tudom le ellenőrizni, hogy rendesen működik a swap, mit kell látnom?

(#4083) jonnyjoker01 válasza mikrofon (#4082) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Swapot úgy is le tudod ellenõrizni, hogy a terminal emulatorba beirod a 'su' -> utana a 'free' parancsot. Ha a swap mellett nullak vannak, nem mukodik.

Üdv. Johnny

(#4084) mikrofon


mikrofon
veterán

Nem hagyott nyugodni, hogy imiadmin mentése sokaknak rendesen működött nekem meg dobálta a hálózatot.
Többféle próbát végeztem és egy érdekes eredményre jutottam. Jelenleg egy kártya van a készülékben (t-mobile, előfizetéssel) . Mentés visszaállítása után a SIM az 1. kártyahelyen volt mindig. Bármint próbáltam dobálta a hálózatot. Amikor azonban átraktam a 2. kártyahelyre, újraindítás után egyből megtalálta a hálózatot ugyan csak 2G-vel ment a net. Majd kikapcsoltam átraktam az 1. kártyahelyre és újraindítás után egyből megtalálta a hálózatot és rendesen működik és az adatforgalom is 3G/HDSP. Ha kikapcsolom és be kapcsolom a telefont, akkor újra nem találja a hálózatot!!!
Kíváncsi lennék mi lehet az oka.... Van ötletetek?
Esetleg a megoldásra is van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#4085) masteranr válasza imiadmin (#4078) üzenetére


masteranr
tag

Szép napot minden kedves fórumozónak.
Segítséget szeretnék kérni egy alcatel ot 918 t-mobilos 1 simes gyárilag OS 2.3.6 rendszerű nem rootolt telefon ügyében,mivel szeretném áthelyezni és nagyobbra állítani a belső memóriáját a telefonnak egy 4 gb -os sd - re.
Sajnos igen kevés a gyári így igen hamar betelik.Valamint a nem kívánatos és nélkülözhető alkalmazásokat pedig kigyomlálni.
Mivel laikus vagyok ezen a téren és ez a telefon az első androidos készülékem,nekem még teljesen új dolog ez,kérem szives megértésüket.
Türelmeteket,megértéseteket előre is megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4086) jonnyjoker01 válasza masteranr (#4085) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Link2sd és root kell hozzá.

Üdv. Johnny

(#4087) masteranr válasza jonnyjoker01 (#4086) üzenetére


masteranr
tag

Igen én ezt értem csak mivel ahogyan azt írtam kezdő vagyok ebben a témában és ügye nem tudom eldönteni mit és hogyan kell tennem.
Mivel sima alcatel ot 918 a telefonom 2.3.6 rendszerrel és külön erre nem találtam pontos leírást a rootoláshoz s a belső memória áthelyezésére az sd-re,valamint növelésére így ezért kértem itt segítséget.
Lehet figyelmetlen voltam de sajnos ehhez a tipushoz nem találtam.
Kérem nézzék el nekem tudatlanságomat és sziveskdjenek segítséget nyújtani benne.
Előre is megköszönöm mindenkinek.

(#4088) masteranr válasza masteranr (#4087) üzenetére


masteranr
tag

Az sem tudom érdemes-e romot cserélni benne valamint melyiket ajnálják hozzá.
Meddig lehet,illetve melyik a maximum rendszer ami jó hozzá.

(#4089) masteranr válasza imiadmin (#3833) üzenetére


masteranr
tag

Szia sajnos a 4shared letöltő link nem jó ha lehetne feltennéd ismét ? Köszönöm.

(#4090) imiadmin válasza masteranr (#4089) üzenetére


imiadmin
őstag

megnézem, mit tehetek... :DD

(#4091) imiadmin válasza masteranr (#4089) üzenetére


imiadmin
őstag

szia,

nekem elkezdi a letöltést innen

(#4092) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy SD-Ext-et tudó kernelt, vagy egy gyárihoz hasonliító ROM-ot, ami támogatja? Semmi extra igényem nincs.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4093) jonnyjoker01 válasza r4z (#4092) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Milyen telód van?

Üdv. Johnny

(#4094) r4z válasza jonnyjoker01 (#4093) üzenetére


r4z
nagyúr

Nekem konkrétan egy Xiaomi MI-2-m, de hogy jön ez ide? Evidens, hogy az OT918D topikban az OT918D-vel kapcsolatban kérdezek...

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4095) jonnyjoker01 válasza r4z (#4094) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Oh bocsi. Azt hittem h az android szakmai topicban vagyok elnezest kerek. :W Sd extet alap rommal is lehet hasznalni ugy tudom.

Üdv. Johnny

(#4096) masteranr válasza imiadmin (#3830) üzenetére


masteranr
tag

Szia imiadnin.

Nagyon szeretném ha feltennéd a romot valahova mert szükségem lenne rá.Előre is megköszönöm.

(#4097) imiadmin válasza masteranr (#4096) üzenetére


imiadmin
őstag

(#4098) imiadmin


imiadmin
őstag

Sziasztok,

Mivel több tégla teló nálam köt ki, úgy döntöttem, hogy összeszedem a "tudást" és feltöltöm egy "RESCUE" packként, amiben benne van az általam használt SP Flash Tool (1134), a scatter valamint az img file-ok + a "bugless" backup.

A javítás lépései:
1. Rescue pack letöltése majd kitömörítése: 918(d)_rescue_pack.zip
2. clockworkmod könyvtár felmásolása SD kártya gyökerébe.
3. SP Flash Tool elindítás: 918(d)_rescue_pack\SP_Flash_Tool_v2.1134.00\Flash_tool.exe
4. "Scatter loading" -> a scatter betallózása innen: 918(d)_rescue_pack\images
5. "Backup Nvram->Format All->Download->Restore Nvram" ellenörzése (be legyen kapcsolva!)
6. Teló akksi ki/be, majd a "Download" gomb és a teló rádugása USB-re. Ha kész, megjelenik a telón a töltés... ;)
7. Kikapcs, majd Power és VolumeUP egyszerre nyomva tartva belépés CWM-based Recovery v5.0.2.8-ba.
8. 'Backup and restore'->'restore'->'210-01-01.01-01-01' és a yes... ha kész, restart...

A művelet működik 918D és sima egykártyás 918-al is (itt csak annyi bibi lesz, hogy két SIM slot-ot akar látni, de csak egynek van IMEI-je)

Sok sikert...

Üdv
Imi

(#4099) k.adam


k.adam
csendes tag

Helló!
Én végigcsináltam ezt a telepítési folyamatot mivel tégla volt a telóm, és miután megcsináltam a leírtakat utána már adott végre képet a telóm de csak az android logót, miért?
Előre is köszi a válaszokat! :)

(#4100) k.adam


k.adam
csendes tag

Nah megvan a felfele gomb helyett le felét nyomtam...:) most a memória kártyám átrakom másik telefonomba azt rá a gépre felmásolom a telefon memóriakártyájára utána vissza rakom a telefonomba és recovery-vel megpróbálom a Backup and restore-->restore..-ot remélem jól esz majd írok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.