Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Smani


Smani
senior tag

Az a forrasztás 100%, hogy nem gyárban készült.

(#2) hcl válasza Smani (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Egyébként tényleg nem, a megírás és a megjelenés között mondta a tulaj, hogy ezzel a hibával már javították a gépet.
Viszont ebben az esetben a gyári forrasztás sem lehetett túl jó...

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Tikakukac


Tikakukac
titán

Albacomp noti, micsoda alkotások jöttek ki anno ezzel a névvel. Tényleg ilyen sufnituningos WFTS wannabe Lada volt a 8600M GT-vel a kedvenc változatom. Meg is főtt, 3. szerviz után már hullot darabokra, de haverom szerint állat gép volt. Hát tényleg szinte élt :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4) mmdms


mmdms
addikt

Tetszik, szeretem az ilyen régi strapabíró dolgokat, elnyűhetetlenek.
Ja és kockám van.. :U

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#5) rootkiller


rootkiller
őstag

Micsoda masina. Nekem amúgy van egy régi Compaq Evo N800v-m, mely hasonlóan öreg, de viszont ez még nem látott szervízt.

Artengo TR 990 Pro

(#6) angyalpc2 válasza Tikakukac (#3) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Ó és a Gericom, és a Compal....mekkora gépek voltak...

:D

(#7) gold007


gold007
tag

Teljesen jó kis gépek ezek, nem kell leírni őket csak azért mert nem egy nagy márka. Persze, nem egy hiper szuper gép, nem gyors, nem halk, nem könnyű, de OLCSÓ, és nem utolsó sorban kevésbé is sebezhetőek, mint ezek a szuperdizájnos fényes külsejű gépek. És persze teljesen megfelel mindennapi használatra, ha nincsenek nagy igényeink.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#8) KillHates


KillHates
nagyúr

Sajnos nem a forrasztással van/volt a gond, hanem a csatlakozó aljzat konstrukciójával. Sajnos minden típusban kiszakad ez a modell, csak idő kérdése, hogy mikor rántják meg a gépet a tápkábelénél fogva. Érdemes a csatlakozó nyák felé hajlított pozitív érintkezőjét kiegyenesíteni és arra ráforrasztani egy 80-100W teljesítmény átvitelére képes kábelt, amit aztán a polaritás-védő Zener dióda (illetve szűrő tekercsek) elé beforrasztani. Így van lehetősége egy minimálisat mozgatni a dugónak a középső pucukát :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9) Tikakukac válasza gold007 (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

Olcsó? T61 fél év garival van 55k-ért, szép állapotban. Na az olcsó. És nem bomlik le az anyaga, melegszik túl, van alatta billentyűzet és zsanér stb. nem úgy, mint ezek a szépséges gépek :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) gold007 válasza Tikakukac (#9) üzenetére


gold007
tag

Hol láttál ilyet?

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#11) Tikakukac válasza gold007 (#10) üzenetére


Tikakukac
titán

Privi megy, de a legtöbb biznisz notit kereső Ph!-s azért ismeri már szerintem...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

@mindenkinek : Köszi :)

@tikakukac : De olyan T61 nem sok van. Ilyen Alba meg, mondjuk asztali procival 30k körül. És ezt nem sajnálod ütni-vágni.
Mondjuk az én D4V-m is a diszkrét VGA szar hűtése, meg az asztali proci fűtése miatt halt el. Gyak. ugyanez a ház+hűtési megoldás, ehhez a VIA chipsethet elég, az asztali P4 + Radeonhoz már nagyon kevés...

@KillHates : alapból az a baj, hogy forraszthatatlan volt a csati, egy ideig szórakoztam vele, mire befutotta az ón.

@angyalpc2 : Gericom, Compal, Clevo, Kapok, meg még valami = Albacomp. Az Alba csak egy rebrandelt cucc, ezek közül valamelyik gyártotta :D

@mmdns : Meg tudlak érteni ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Tikakukac válasza hcl (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

A bizonyos kolléga annyit hoz neked amennyit akarsz :K És garantáltam később hullik el egy TP roll-cage-el, mint ezek a cuccok. Árban meg nincs duplája sem. Mondjuk mindenki maga dönti el mit vesz, de akkor meg legyen T43, 40k-ból megvan, akár nagy felbontású panellel is, és a HP frontot még nem is érintettem...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) hcl válasza Tikakukac (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Khm, ha nincs 50k-d, akkor nem számít, hogy 50k-ért olcsó vétel :) Illetve sokan vannak, akiknek már van Albájuk, és nem cserélnek csak azért, mert TP.
Szerintem nem egy kategória. Ez nem laptop, sokkal inkább DSR. A TP teljes értékű noti, ha nem gatya az akkuja.
És jelen pillanatban én is inkább a Fujitsumban cserélek alaplapot, 10k-ért, mint hogy 40-60-ért vegyek egy Thinkpadet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) KillHates válasza hcl (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

Izopropil alkohol -> Etanolos flux -> Gyantás flux -> és ha már minden kötél szakad tapétavágókés hegye :B

Van ott hely bőven, kókányolni. Ha egy BGA chip alatt a pad megszakad, na az az agysebészkedés :D

Néha a 200x-os nagyítás is kevés tud lenni (pedig ott már látszanak azok az állatkák is, amik a párnánkban laknak :D)

Ez 60x nagyítás:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16) Tikakukac válasza hcl (#14) üzenetére


Tikakukac
titán

Legyen 30k-d, abból is megszámolnak egy 1,7 mobil cerkás valamit. De szegény alba notik mikor a kezeim közé került 1-2 mindig olyan dolgokat csináltak, ami miatt egyszerűen nem akarja bevenni az agyam őket. De életben tartani 1-2 ilyet dícséretes :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) frescho válasza Tikakukac (#16) üzenetére


frescho
addikt

30k korul lehet venni a T40-es szeriabol 1.6-1.8GHz-es Banias + 1GB memoriaval megaldott gepet. Az IGP-s verzional meg az ATI GPU hibatol sem kell tartani.

https://frescho.hu

(#18) Smani válasza gold007 (#10) üzenetére


Smani
senior tag

alfa156 hardverapró

(#19) hcl válasza KillHates (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezt jelen pillanatban az utolsó módszerrel tettem forraszthatóvá :D Alkohol még csak akadna, flux nem. BGA-val meg nem foglalkozok, nincs hozzá semmim :(

@Tikakukac : OK, hát mindenki azt vesz, amit akar, de mondjuk egy asztali procis ebből a dögből kicsit erősebb egy Pentium M-nél... (Nem beszélve az Intel GMA950 vs Radeon 9200 dologról :D) Illetve, ennek a tápcsati forrasztásnak a költsége minimális volt - felesleges lett volna emiatt kidobni.
A Lenovokból is ki lehet tépni a csatlakozókat... ;)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) mcsabee


mcsabee
senior tag

Kemény kis gép, király írás :)) .

Csak egy kérdés fogalmazódott meg bennem, akkor ezen milyen grafikai részletesség mellett fut a krájzisz tú és a betlfild szrí? A níd fór szpíd dö ránt hogy viszi?

Stay a while and listen...

(#21) domi007 válasza rootkiller (#5) üzenetére


domi007
őstag

Nekem is van egy pont ugyanilyen Evom, isteni masina!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#22) hcl válasza mcsabee (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát, azokat elviszi, ha a tetejére teszed a DVD-ket... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) madd dogg


madd dogg
senior tag

2002-nem vettünk egy ilyet, fél évesen használtan 210k-ért. Intel proci volt benne. 2008-ban tettem bele 1Gb ramot, 2009-ben egy Pentium 3Ghz-es asztali procit. Minden gond nélkül megy máig, azóta barátnőm használja. 10 éves, szerkezetileg hibátlan. Az akksija 9 évesen halt meg, a Pentium nyírhatta ki, az már 95W-os. Előtte Cerka volt benne. Szerintem nagyon jó gép, és szubjektív vélemény, de sokkal szebb és letisztultabb formája van, mint a színes betétes Clevo testvéreinek, vagy az akkor Delleknek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.