Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) dabadab válasza gyurkikrisz (#435) üzenetére


dabadab
titán

"Mert szerinted hogyan mashogy kene tanitani, mint egy konkret programmal? Az elmelettel semmire se mesz"

Őszintén szólva én meg azt látom, hogy a legtöbb Office-usernek komoly problémái vannak az elméleti alapokkal. Ugyanis annak elmagyarázása, hogy nem egymás után rakott space-ekkel meg enterekkel formázzuk a dokumentumot (vagy ha már enter: hogy mi a különbség a linebreak meg a paragraph end között, illetve hogy az előbbi egyáltalá létezik), hogy a stílusokat meg template-eket hogyan lehet arra használni, hogy a tartalmat meg a formát elválasszuk (és hogy ez miért fontos és jó), ezek mind keményen elméleti kérdések, amik ahhoz kellenek, hogy ne írógépnek használják a szövegszerkesztőt.

Egyébként nem azt mondtam, hogy ne egy konkrét programmal, hanem azt, hogy ne egy konkrét programot. Érted, amikor autóvezetést tanítanak, akkor se azt tanítják, hogyan kell vezetni a 2010-es Seat Ibizát, akkor se, ha éppen pont egy 2010-es Seat Ibizán tanulsz, és amikor új autót veszel, akkor nem töprengsz azon, hogy a Renault Clio mellé be kell tervezni a betanítás árát, hogy azon is megtanulj vezetni.

(#449) |DavidWoody|: szerintem ne nyomd fullba a kretént :U Android source

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#452) |DavidWoody| válasza dabadab (#451) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Tisztában vagyok vele , hogy a droid opensource , csak nem a projectx86 miatt ...

-woody-

(#453) cog777 válasza NGA (#446) üzenetére


cog777
senior tag

"Miért is kell átalakítani a felületét?" Valszeg nem irtam oda hogy a cegek szamara bonusz ez. Hiszen nem ugyanazt a feluletet kell hasznalni egy auto szorakoztato szoftverehez mint a TV-hez.

"Miért is vagyok versenyellenes? " Akkor felre ertettem a szituaciot! Elnezest.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#454) szupermacs


szupermacs
veterán

Szépen sz@rrá lett offolva a téma, gratulálok... Pedig szívesebben olvastam volna hozzászólásokat a cikkel kapcsolatban és az ingyenes MSO-al kapcsolatban. :/ Remélem mindenki habosra verte a nyálát.

(#455) NGA válasza cog777 (#453) üzenetére


NGA
addikt

Nem értem. Pont az a lényeg, hogy a Windows esetében a kernel azonos, de a felület más az eszközökön. Lásd telefon, tablet, desktop. Az alkalmazás felületét kell csak beállítani, és mehet telefonra, vagy tabletre, tv-re stb.

[ Szerkesztve ]

(#456) azbest válasza szupermacs (#454) üzenetére


azbest
félisten

A piactorzító hatások pedig nem off témák.

Persze lehetett volna 300 komment ilyen tartalommal is: "hurrá, éljen". Vagy esetleg több panasz is lehetett volna azoktól, akik még nem tudják használni, mert a rendszer nem fogadja el a belépésüket.

szerk:
Az, hogy a kritikus hangokat néhány hurrá optimista szemléletű kommentelő megpróbálja lenyomni újra és újra ugyanazt a tartalmat bemásolva, mint amit az összes hasonló történet mellé odatesznek, az sem segít sokat. A szokásos ügymenet zajlott most is: jött egy kritika, majd erre jött egy marék ellenvélemény, miszerint az ms a megoldás mindenre, erre jött érvekkel alátámasztott válasz, amire jött egy csomó lényegi tartalom nélküli komment, hogy lenyomja a hozzászólásözön mélyére a kritikát. Aztán ez ismétlődött vagy 10szer. Így ha valaki benéz a topicban, akkor jó eséllyel nem olvassa el a lényegi kritikát, mert a) mennyiségi alapon elnyomja a fikázás. b) annyit lát csak belőle hogy egymásnak estek megint a fórumozók. A lényeg, hogy mindig az ms párti kommentek legyenek a végén, mert sokan úgysem olvassák az elejétől.

Meg kell hagyni jó stratégia.

[ Szerkesztve ]

(#457) szupermacs válasza azbest (#456) üzenetére


szupermacs
veterán

,,piactorzító hatások"
Több, mint 400 kommenten keresztül? Legyek én a hülye, hogy pont nem emiatt olvasom a fórumot.

(#458) azbest válasza szupermacs (#457) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem szívesen elolvassuk, hogy mit tennél hozzá a hírhez vagy miről olvastál volna még a hír kapcsán. Ha tudunk, akkor válaszolunk rá.

(#459) szupermacs válasza azbest (#458) üzenetére


szupermacs
veterán

Igazából csak bánom, hogy pár éve végeztem a suliban, mert szívesen igénybe vettem volna ezt az ingyenes szolgáltatást. Most OO-t használok, azzal sincs semmi bajom, de barátnőm nem hajlandó leülni elé (ő sem diák már). :/ Meg neki egyébként is most járt le az 1 hónapos próbaverzió az Office 365-ön. Nekem bejött az a kezelőfelület is.
Volt pár hónap amíg Linuxot használtam (ha jól emlékezem Ubuntu 13.valamennyi disztrót), ott Libre volt fent, de nem volt rá szükségem, ezért arról nem tudok mit nyilatkozni.

(#460) #58000384 válasza azbest (#456) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem rosszból, de az nem kritika a termék felé, vagy érvelés mellette, hogy "balfasz vagy, mert nem tudod használni... meg más se", "szar tanár vagy, nem tudsz tanítani", "jobban tudom a forgós székemből minden cégről, hogy mi jó neki", "ékezet nélkül írsz/elírtál egy szót, ezért amit mondasz, csak hülyeség lehet", "ha nekem jó, akkor neked is jó lesz, ha beledöglesz is", meg ez az "apró darabokra szedem a hozzászólásod, kontextusból kiemelve, szóról szóra írom, hogy hülye vagy, meg loool". Egyesek meg a tisztelet szót sem nagyon ismerik, márpedig így nem lehet komolyan venni őket.

Ez egy hír arról, hogy ingyenessé vált egy MS termék, ami éppen fizetős és piacvezető is, a térítő meg piactorzítást kitárgyaló hozzászólásoknak egy erre való topikban kéne lenniük, nem ennél. Én akkor hagytam abba a diskurzust (bár előbb kellett volna), mikor huszonötödször is abba kötöttek bele egyesek, hogy példának a PS-t és GIMP-et hoztam fel (az ingyenes és fizetős programokról szóló hozzászólásban), mert a felmosót taszigáló alkalmazottnak úgysem kell PS, én meg hülye vagyok. Nem tudnak érvelni, sem vitázni. Egyetértek azokkal, akik szerint a topik tele lett szarva, már elnézést a kifejezésért.
Én meg azt látom, hogy akik érdemben hozzászóltak a témához, azok egyszer sem vitatták, hogy a Linux egy használható rendszer lenne, ellenben a másik oldalról repkedtek a "winfanboy", "rabszolga" és "winfos" stílusú jelzők. Lássuk meg a gerendát, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#461) Kasya válasza #58000384 (#460) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azért voltak itt érvelések, nem csak off és flame. De láthatóan egyik fel se tudta meggyőzni a másikat. Egyszerű én más szempontokat látnak...

(#462) bambano válasza #58000384 (#460) üzenetére


bambano
titán

csak annyit fűznék hozzá, hogy ez bulvártopic. amikor lecseng, lecseng a poszt hatása, akkor elsüllyed.

tehát minden segítség, amire szakmai kérdésnél itt adnak választ, szintén elsüllyed. hosszú távon hasznosabb, ha nyit valaki szaktopicot, mert ott egyrészt megmarad a válasz, másrészt a program teljes időtartamára várhatóak kérdések.

tehát az az elképzelés, hogy itt kellene szakmát tárgyalni, téves. és ez így szokott lenni minden hasonló topicban. de nem azért, mert telepiszkolják a topicot, hanem azért, mert így logikus.

"Egyetértek azokkal, akik szerint a topik tele lett szarva, már elnézést a kifejezésért.": ez jó. a gyógyulás felé vezető út első lépése, hogy felismerd a problémát és kimondd, mint az alkeszeknél. Ebből a hsz-ből egyébként tisztán látszik, hogy nem értetted meg, hogy mit írtak neked, így teljesen más témában hadakoztál, mint kellett volna. Ezentúl ezt Don Quijote vitázásnak fogom nevezni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#463) #40553216 válasza NGA (#446) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Én a munkahelyemen is a fujjszaracsempét használom. Desktopra bootol, és ott is dolgozom."
Nem érzel némi ellentmondást? :DDD

(#447) gyurkikrisz
Önmagában mit számít a Q2? Igen, egy olyan cikket linkeltem, ami a Q2-es eredményekről szól, azaz arról, hogy már akkor vagy akkor még esett. Meg megnéztem a Statcounter adatait, ahol kimutathatatlan a Win 8.1 mobilkütyün. Mivel utóbbi adathoz (azaz a mai naphoz képest) az ingyenessé tétel 8 hónapja volt, így a piaci jelenlét kimutathatatlan volta szempontjából értendő az, hogy kit érdekel a Q2. De ennél rosszabb, mert a Q2 idején már ingyen kapták, mégis esett. Rágd csak tovább nyugodtan, attól biztos jobb lesz az íze!

Megtiszteled? Miért? Neked szent hónap? Vagy miért? Én meg a magyar nyelv helyesírási szabályait tisztelem meg azzal, hogy a magam képességei szerint követem azokat, így a hónapok neveit kis kezdőbetűkkel írom.

(#448) |DavidWoody|
Felhívásra válaszoltam. Ez neked fáj?

Éppen most téma: "Akár diák, akár tanár: az Office önnek is jár!", ingyen, mert az MS jólelkű vezérei úgy döntöttek. Tehát logika: a tanátoknak és a diákoknak járó ingyen Office szar.
A 365 semmilyen formában sosem volt ingyenes és most sem az? Akkor benéztem. Ha igen, akkor te nézted be.

(#464) NGA válasza #40553216 (#463) üzenetére


NGA
addikt

Nem érzek ellentmondást. Írhattam volna azt is, hogy Windows 8.1-et használok, de így is érti mindenki, akinek van iróniadetektora.

(#465) #58000384 válasza Kasya (#461) üzenetére


#58000384
törölt tag

Voltak, csak sajnos elvesztek ebben a tengerben, ami itt van. A más szempont nem baj, az a baj, amit fentebb írtam, márpedig nem kellett 60 hozzászólás ehhez, hogy meginduljon a szokásos lavina a személyeskedés és okoskodás irányába és az is egyértelmű, hogy melyik oldalról érkeztek a durvább megjegyzések és az elfogadás teljes hiánya. Ha leírtad, hogy MSO-t használtál eddig is, ezután is, akkor te voltál a hülye ezért meg azért, így az embernek nincs kedve semmit írni ide.

bambano: Nevezd, aminek szeretnéd, ha ettől jobbnak érzed magad, már bőven megmutattad, hogy nem vagy képes normálisan vitázni egy témában, és ezzel a gondolattal nem vagyok egyedül.

(#466) edari válasza Apollyon (#261) üzenetére


edari
őstag

tekintve hogy egy népszerűbb linux disztrónak sokkal egyértelműbb és könnyebb telepítési metodikája van, mint egy windowsénak.

Haajaj. Mikor telepítettél utoljára wint? Xp-s korszakban?
Jelzem: elfogadod a szerződési feltételeket, kivalasztod h melyik winyora menjen, és kész.

(#467) NGA válasza #40553216 (#463) üzenetére


NGA
addikt

"Meg megnéztem a Statcounter adatait, ahol kimutathatatlan a Win 8.1 mobilkütyün. "

Azért nehéz ez, mert míg a droidos és ios-es mobileszközök kimutathatóak külön, a Windows-os tableteket nem lehet különválasztani az desktop rendszerektől, laptopoktól.Így ezeknek nincs külön részesedésük, benne vannak a desktop os-ek között.

(#468) pzstm


pzstm
titán

tudtommal minden O365-höz korlátlan OneDrive tárhely jár (amit 10 teraként lehet látni OneDrive-hoz).

Vagy ez olyan különleges csomag, hogy "csak" 1 giga jár mellé?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#469) #58000384 válasza pzstm (#468) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ehhez is korlátlan jár.

(#470) pzstm válasza #58000384 (#469) üzenetére


pzstm
titán

akkor a cikk javítható gondolom :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#471) #58000384 válasza pzstm (#470) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hopsz, elnézést, rosszul olvastam. Ehhez az MS "csak" 1TB tárhelyet ad, az előfizetést meg az iskola kezeli, ahova a diákigazolványszám szól.

(#472) gyurkikrisz válasza #40553216 (#463) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ugyes vagy tomtyikam :K

De ha mar a magyar helyesiras szabalyait gyalalzom szerinted, akkor azt megemlitenem, hogy a tulajdonneveket, beceneveket nagybetuvel kezdjuk, ugye "tomtyi"? :D

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#473) VIC20 válasza gyurkikrisz (#472) üzenetére


VIC20
őstag

Próbálkozhatsz kiforgatni a szavait, de attól még - ebben az áprilissal kapcsolatos kérdésben - igaza van. Azon el lehet vitatkozni, hogy egy fórumos azonosító tulajdonnév-e vagy sem, én igazából nem tudom, hogy van-e erre vonatkozó megbízható állásfoglalás. Ennek hiányában úgy gondolom, hogy ha a gazdája nagy kezdőbetűvel írja, akkor tiszteljük meg ezzel, ha nem, akkor vélhetően neki sem fontos. (Ugye, ,,gyurkikrisz"? :) )

A témához: nagyon jó, jaj, de jó! De 2010-es verziótól kezdve hányadék, ahogy kinéz az Office, szóval nemhogy ingyenessé kell tenni, de fizessenek is nekem, ha azt akarják, hogy használjam! :O

(#474) gyurkikrisz válasza VIC20 (#473) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Hát én nem is nyelvtannáciskodok mint ő, mikor nem tud mást kitalálni :D persze azt már nem hiszed el, hogy ezt a szövegkorrektor csinálja :C de hogy segítsek nick = becenév = nagybetű. Jó nagy álszent vagyok, hogy az én nevem is kisbetűs, de legalább nem verem más hibáira a fórumom.

Kép a hitetleneknek:

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#475) |DavidWoody| válasza VIC20 (#473) üzenetére


|DavidWoody|
tag

"A témához: nagyon jó, jaj, de jó! De 2010-es verziótól kezdve hányadék, ahogy kinéz az Office, szóval nemhogy ingyenessé kell tenni, de fizessenek is nekem, ha azt akarják, hogy használjam! "

Hogyne , mert te/ti vagy/vagytok azok , irj az Msnek egy levelet , hatha hozzadcsapnak egy licencet :) kerj nekem is !

-woody-

(#476) buherton válasza adrian360 (#392) üzenetére


buherton
őstag

Államigazgatás szerinted hol működik jól? :U

Én egy 180k főt foglalkoztató multinál dolgozok, ahol most is folyik a Windows-ról Ubuntu-ra váltás, még hozzá sikeresen.

MOD: Pont ma esett meg, hogy kaptuk valahonnan egy win8-as gépet, és nem bírtunk rá bejelentkezni. Aztán rájöttünk, hogy csak kattintani kell egyet a felületre és végre bedobta, a felüleletet ahol be lehetett jelentkezni. El se hiszem, hogy megéltem ezt a pillanatot. Lassan elmondhatom, hogy nem értek a Windows-hoz :D .

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#477) buherton válasza ericssonfan2 (#397) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem neked nem kellene így pattogni főleg nem ilyen névvel: [link]

:P

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#478) King Unique válasza azbest (#427) üzenetére


King Unique
titán

Azért egy szakitól egy ilyen szintű, ennyire egyoldalú hsz kicsit fura és meglepő...
Ha végigolvasod, szerintem bőven volt megfelelő minőségű vélemény és érvek is a "maradni" oldalon. Nézz körbe itt a fórumon, adott hasonló topikokban és meglepődsz, h sok ismerős arc lesz MS fikázás témakörben, aki nemhogy ugyanazokat a gondolatokat, de rendbe azonos cikkeket linkel be mindenhova....az ez ismétlés a javából. :DDD
Amúgy igen, akár mehetett volna 200-300 pozitív jellegű, "hurrá éljen" komment is, mert alapból az egy jó lehetőség, pozitív tartalmú hír sokaknak. Persze negatívumokat is meg lehet említeni, csak épp sok értelme nincs, mert állam bácsit sem érdekli és piac is döntött melyiket használja. Mert hiába fikázza itt vki, attól még sok hallgató örül és élni fog a lehetőséggel és inkább felrak egy minőségi Office-t, ami elterjedt, sok helyen használatos. Minek rakja fel az open megoldást, ha ingyen megkapja a prémiumot (ha még időkorlátos is), ráadásul open kapcsán a gond, h iskolák többségében sem azt tanítják...+ Az a gond, h maga a LInux platform, open szoftverek elterjedtsége bizonyos területeken nagyon gyatra. Adott területekre, munkákra is kialakult xy szoftvergyártóknak a monopóliuma, lefedték termékeikkel a piac nagy részét és az a helyzet, h bizony Windows, esetleg OS X a fő támogatott rendszerek, Linuxra alapból nincs is verziójuk és nem is török magukat e téren... Márpedig sok cég, ezen szoftverek ismeretét várja el követelményként az adott területre, aki pályázik hozzájuk, nyilván negatívan indul, ha mást, alternatív megoldásokat használt csak. Ők nem biztos, h szórakozni fognak átképzés költségével, ha ugyanarra az állásra akad olyan jelölt, aki meg az elvártat tanulta és tudja. És bizonyos oktatási intézmények sem foggal ezzel szembemenni, ahol adott területekre képeznek szakembereket, + xy cég is pénzeli az iskolát, v épp autógyár működtet külön tanszéket az egyetemen.
Egy sima irodai programcsomag kapcsán is mire megy, ha legtöbb intézményben, később cégek nagyjánál is MSO-n kell dolgoznia? Persze, ha megtanul egy Office-t (akár LO) normálisan kezelni, akkor többiben is elboldogul, de eleve kényelmesebb, ha későbbi helyen is ismerős lesz neki a szoftver. Illetve, hogy most intézmények, diákok megkapják globális szinten ingyen a O365-öt, szerintem nem sok fogn vacilálni, mit használjon, tanítson a diákoknak...
Tehát, amíg Linuxra nem lesz kiépítve a megfelelő szoftveres támogatás, nem lesz az adott területeken elterjedtebb, addig kár ezt a témát annyira feszegetni. ;) Mert addig egyértelműen csak bizonyos helyeken lesz használatos, valamint fejlődő és harmadik világbeli országokban lesz nagyobb arányban jelen, pl. akár az oktatásban is.

(#476) buherton: csak az baj, h nem minden cég teheti meg, h Ubuntura váltson, főleg, ha speciális szoftvereket használnak, amiknek nincs Linuxra átirata...meg pont Ubi, azt még a másik oldal is fikázza? :DDD
azért ez a bejelentkezés, khm...billentyűt nyomsz, v épp jelszót kezded gépelni, akkor is felmegy, de azért rá lehet jönni hamar, nem kell neki 1 óra, de talán 5 perc se. Ennyi erővel Fedorán gnome alatt meg csak hűzni lehet... :D

[ Szerkesztve ]

(#479) anett854


anett854
újonc

Ahogy látom az indulatok nem csillapodnak, engedjétek meg, hogy én is leírjam véleményem! Mostmár csak részben vagyok érintett a témában, de tavaly még egy oktatási intézményben tevékenykedtem mint iskolatitkár havi 77290 ft-os boldogító fizetéssel! A párom szintén itt dolgozik rendszergazdaként ugyanennyiért! Tehát mint informatikus havonta 77290 ft-al gyarapítja a "családi" kasszát! Én szerencsére kaptam egy jobb állást, de ő sajnos maradt, és lehetősége sincs a környéken! Ez persze egy másik fórumtéma! Hogy örülök-e a hírnek, miszerint "ingyen" osztogatják az office szotfereket? Egyértelmű nemmel tudok válaszolni! Én nem hiszek abban, hogy a Microsoft valóban ennyire nagyvonalú! Valószínűleg kemény közpénzek vannak e mögött is! Anno amikor meg kellett újítani a tisztaszoftver megállapodásokat az is egymilliárd ft körüli összeg volt éves szinten! Mi meg dolgozzunk havi 77290-ért!
Amikor még iskolatitkár voltam megismerkedtem a LiberOffice programmal, és használtam/használom is manapság már igen ritkán! Nálunk az iskolában kizárólag Word és Excell kellett, másra nem is volt szükség, mindent weben intéztünk! Pár éve még Office 2003-at használtunk, senki nem akart közülünk átallni a 2010-re, de aztán megtörtént, és senki nem járt iskolába ezzel kapcsolatban, pedig azért nagy változások voltak a 2003-hoz képest! A LibreOffice szoftvert anno azért kezdtem el használni, mert egy lépésben tudott PDF-et csinálni abból amit begépeltem, ezt a 2003-as Office még nem tudta! Aztán egyre gyakrabban használtam, főleg a Writer részét, több ezer oldalnyi anyagot begépetem akkoriban! Semmi kényelmetlenséget nem okozott az MS szoftveréhez képest, és hangsúlyozom én sem jártam semmiféle oktatásra, magam tapasztaltam ki!
És legyunk őszinték, egy iskolában a pedagógusok is csak szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre használták, én annak idején sok-sok tanmenetet bepötyögtem (segítségképpen) nekik LO Writerrel, és úgy nyomtattuk ki! Senki nem kérdezte hogyan, mivel készült!

Végszóként: mi abszolút nem használjuk már itthoni gépeinken a Microsoft Office termékeit! Mindkettőnk gépén 2 rendszer van ugyan, Windows 8.1 valamint Zorin, mindkettőn LibreOffice megy! A Linux alapú rendszert én is többször használom, amire anno párom vett rá, de megszerettem, minden szükséges dolog rajta van, pedig ő mint rendszergazda igényelhetne díjmentesen Office 2013-at is! Nincs rá szükség, és ahogy látom a Világ is abba az irányba halad, hogy jön a kérdés: kellenek-e még (bármilyen) Office programok? Szinte minden webes felületen megy már, és ez tovább fog fokozódni valószínűleg!
Lassan mindenhez elég lesz egy Android és egy Google Chrome esetleg Firefox párosítás!

(#480) Kasya válasza anett854 (#479) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ahogyan egy bongeszi + OneDrive acc. is jo megoldas lehet.
Bar valoban vannak elonyosebb reszei a Google felhos dolgainak..bizonyos dolgokban azt hasznalom.

(#481) King Unique válasza anett854 (#479) üzenetére


King Unique
titán

Ez a O365 most globális szinten ingyen megy, itthon sem fizet érte az állam. A közpénzek meg mindig elmennek, ha nem erre, akkor "másra"...
Nem az a baj Librével, h nem lehet benne dolgozni, hanem, h sok helyen nem azt oktatják, nem annak ismeretét várják el. Valamint, ott ahol fontos MSO formátumaival a 100%-os kompatibilitás, ott nem igazán jó alternatíva, mert nem kezeli őket a legjobban, mivel zárt formátumok.
Én használtam mind2-t, de egyértelmű melyik tud többet, illetve, ha nem is használják ki képességeit, de kényelemesebb sokaknak MSO.
"minden webes felületen megy már" - azért ez kicsit túlzás és külön szoftverekre szükség lesz ezután is több helyütt.

(#482) pzstm: ezen csodálkoztam én is, illetve a bejelentkezésnél való nagy szenvedésen...de tudjuk, h csak MS fricska. :D

[ Szerkesztve ]

(#482) pzstm válasza buherton (#476) üzenetére


pzstm
titán

180k-s multi? nem 18k? érdekesen hangzik nagyon....180k ubuntu...érdekesen hangzik... :U

amúgy Win8 képernyőn bármivel bármit csinálsz bejön a login rész...ha egérrel, kattintasz, lenyomsz egy akármilyen billt, akkor máris bejön....bármit csinálhatsz és bedobja.... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#483) buherton válasza pzstm (#482) üzenetére


buherton
őstag

Igen jól olvastad. Nem 18k. Alapvetően nincs több szívás, mint a windows-zal van/volt.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#484) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Ha a Microsoft drágán ad egy szoftvert, akkor mocskos pénzéhes dög.
Ha olcsón adja, akkor miért nem adja még olcsóbban, vagy ingyen.
Ha ingyen adja, akkor csak beetetés/sunnyogás/hátsó szándék van az egész mögött...

:U :W :W :W

Azt hiszem érthető mire akarok kilyukadni :))

[ Szerkesztve ]

(#485) #40553216 válasza =Mentor= (#484) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nyilván nem tudod, csak preferenciáid miatt úgy értelmezed, mintha itt pusztán az MS-haterség lenne a téma. Holott a valóság:
1. 2003-ban München 2600+ $/gépes (a végén már "csak" ~1700 $-os) ajánlatot kapott az MS-től Windows XP+Office kombóra.
2. Ugyanebben az évben az MS az XP a kiskereskedelmi (azaz a bolti dobozos) árát) csökkentette 479 $-ról 15%-kal. Érted?
3. 2007-ben <5 $-os áron adta az XP-ket netbookra az OEM-eknek, mert az elsők Linuxszal jöttek ki.

Ez ugye három lépés: az első mennyiségi licences ajánlattól, amely messze drágább volt, mint az ugyanakkor boltban, általad is megvehető dobozos verzió eljutottunk az alig 5 $-os árig. Szerinted ezt hogy lehet magyarázni?

(#486) |DavidWoody| válasza anett854 (#479) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Hat nem te vagy a celcsoport.

-woody-

(#489) VIC20 válasza gyurkikrisz (#474) üzenetére


VIC20
őstag

Elhiszem, miért ne hinném el? Na, de akkor mi van? Úgy gondoltam, te vagy, aki az üzenetet küldi, nem a korrektor. Ha az automata korrektor nem jól dolgozik, attól csak te vagy a felelős azért, amit kiadsz a kezedből, nem?

DavidWoody:

,,Hogyne , mert te/ti vagy/vagytok azok , irj az Msnek egy levelet , hatha hozzadcsapnak egy licencet :) kerj nekem is !"

Az elejét nem értem, a többihez: miért írnék? El vagyok látva licensszel bőségesen, sőt, valójában tényleg fizetnek érte, hogy azt a rondaságot bámuljam, igaz, nem a Microsoft. :) De miért kérnék neked is? Ki vagy te nekem? Senki.

[ Szerkesztve ]

(#491) gyurkikrisz válasza #40553216 (#485) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Úgy, hogy az idő elteltével egyre avittabb, régibb a szoftver, a csökken az értéke. Te ilyenről nem hallottál? Persze, Linuxon nincs ilyen, az amúgyis ingyen van, pénzért ki venné meg? :D :C

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#492) Khan13 válasza #40553216 (#485) üzenetére


Khan13
senior tag

Azért a korrektség kedvéért ne hasonlítsuk össze a kiskereskedelmi otthoni felhasználóknak szánt árat a nagyvállalatoknak és állami szerveknek kínálttal. Ott megfizeted azt a supportot, ami Pistikének nem jár, hogy tegnapra lefejlesztenek egy hotfixet, vagy adott funkció, amit kivezetnél, még további verziókig marad (Exchange esetén hallottam nem egy ilyen esetről). Az 1700$ így is túlzás, plána a 2600$, de ettől függetlenül sem lehet viszonyítani, ahogy te teszed.

(#493) King Unique válasza =Mentor= (#484) üzenetére


King Unique
titán

:K

Mert ugye több esetben nem arról van szó, h nem a termék minősége, szolgáltatás színvonala és ezekhez igazított kedvezőbb/ magasabb árak versenyeznek egymással, hanem adott esetben csak az árak. Több kategóriában rákényszerül a fizetős szoftvergyártó is, h különféle praktikához nyúljon, kedvezményeket adjon, h fel tudja venni a versenyt az ár nélküli, "ártalan" termékeket dobáló csapattal szemben. Ebben nincs semmi különös, puszta üzleti taktika, mert vagy ezt csinálja, v ő is full ingyen dobálja a rendszerét, szoftvereit + más gyártók is, csak ugye az meg nem igazán kivitelezhető.

(#492) Khan13: milyen ismerős nekem a példája, hány topikba láttam ugyanezt beírva... de hát ugye, mikor már nem lehet mit ekézni, akkor előhúz mást. :DDD

sajnálattal látom, h egyik kollega hsz-ét kivették, de a "LepraOffice"-t mindenesetre megjegyeztem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#494) CPT.Pirk válasza gyurkikrisz (#491) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Remélem ezt csak viccnek vagy trollkodásnak szántad. Ellenkező esetben komoly gond van. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#495) gyurkikrisz válasza CPT.Pirk (#494) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Komolyan mondtam :K

sent from Dilház

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#496) cog777 válasza gyurkikrisz (#491) üzenetére


cog777
senior tag

Akkor valoszinuleg nem vettel reszt szoftver fejlesztesben.

Azok a projektek amelyek nagyobb erteket kepviselnek (es amelyeket regota irnak), azok altalaban regebbi komponenseken alapszanak. Ez ugyanugy igaz a Windowsra, Office-ra mint mas szoftverre. Persze itt nem a xy mobil jatek 1 ev alatt osszedobott verziojara kell gondolni. A mobil platform hihetetlenul porgos, mind a hardver mint a szoftver tekinteteben. Teljesen azt a benyomast teszi (sikerrel befolyasolja az atlag embert ugy latom :) ) hogy az 1 evvel azelotti hardver/szoftver mar a kukaba valo. Vedd meg a masikat!

Viszont mas teruleten pont az ellenkezoje. Egy operacios rendszer alapjait vagy egy framework kodjat nem dobjak csak ugy el attol fuggetlenul hogy a GUI (metro, kde v unity) folyamatosan valtozik, fejlodik mert nagyon koltseges, sok munkaora van bennuk. (Linux kernelben vannak tobb mint 10 eves kodok, driverek.)

Nem mondom hogy nem gyorsult be az egesz vilag fejlodese (benne az IT) az Internet es a globalizacio hatasara, de azert boven van olyan terulet ahol lassabb az amortizacio es sokaig tartjak az ertekuket, meg a szoftver iparban is.

Linux ingyen van? - igen. De valoszinuleg te is vettel linuxos eszkozt - ha van otthon wifi routered :D settop box esetleg okos TV-d. Es azert volt olcsobb mert az oprendszer ingyen volt a gyarto szamara. Kulonben fizetted volna a QNX, Win CE plussz koltsegeit (es a koltsegesebb kepzest hozza)

Amugy trolkodasnak szantad?

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#497) #40553216 válasza gyurkikrisz (#491) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Úgy, hogy az idő elteltével egyre avíttabb, régibb a szoftver, a csökken az értéke."
Értem. Tehát a Windows 8 azért volt már az első három hónapban ~40 $. Ezt sem olvastam még Windows-mániástól. Köszi.
Avíttabb. Ez valóban érdekes abban az esetben, amikor tucatjával kerülnek elő olyan hibák a Windows esetében, amelyek már az XP idején, vagy azelőtt is benne voltak. Azaz a Windows úgy, ahogy van: avítt. És csak a te logikádat követtem.

(#492) Khan13
Azért a korrektség kedvéért tegyük hozzá, hogy ha a mennyiségi licenc áraknál messze magasabb kiskereskedelmi dobozos áraknál is sokkal többért adja az MS az adott OS-ét (és az MSO-t, mert az MSO 2003 Pro bevezetési ára 499 $ volt), az még nagyobb pofátlanság.
Szerintem rosszul fogtál hozzá. Itt éppen a kisker dobozos verzió tűnik sokkal olcsóbbnak. Avagy a 2600 $-ból fennmaradó 1421 $ mennyi időre fedezi a szupport díját?
Persze hozzáteendő, hogy a SuSE-kereskedő-IBM páros szintén pofátlan volt, sőt, pofátlanabb.

[ Szerkesztve ]

(#498) ericssonfan2 válasza #40553216 (#497) üzenetére


ericssonfan2
tag

"tucatjával kerülnek elő olyan hibák a Windows esetében, amelyek már az XP idején, vagy azelőtt is benne voltak"

tényleg, mint a heartbleed
oh, wait...
:C

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#499) #40553216 válasza gyurkikrisz (#491) üzenetére


#40553216
törölt tag

Avítt. Harmadszor.
Feltűnt, hogy az 5 $-os ár 2007-re vonatkozott? Amikor a Vista nevű sikertermék aratta legnagyobb diadalait. Akkor az XP messze nem volt még avíttabb mint általában a Windowsok, hiszen az SP3 is csak 2008 májusában jött ki, a nagyker eladás 2008. június 30-ig, az XP-vel előtelepített gépek nagykereskedelme 2010 október végéig tartott.

(#500) Khan13 válasza #40553216 (#497) üzenetére


Khan13
senior tag

"mennyi időre fedezi a szupport díját"
Ha egyszeri díjról van szó, akkor az OS életciklusának a végéig (normál + kiterjesztett támogatás), ami olyan 10 év megjelenéstől, ha jól tévedek, ha éves díj, akkor nincs kérdés. (Már régen olvastam, hogy ott hogyan szerződtek)
A mennyiségi licensz szoftver ára olcsóbb, de az X kategóriás prémium support nagyon költséges. Ettől még akkor is meredek ajánlat volt.
Illetve ha jók az emlékeim, akkor az érvényes mennyiségi licensz alatt jogosult vagy az aktuális támogatott bármely OS-t használni (nincs upgrade költség és hasonlók), persze adott esetben nem tudom milyen kikötések lehetnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.