Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Nekomajin válasza CPT.Pirk (#293) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Bizony, XP-k futnak. De azt is sikerült elérni, hogy az 512 mega RAM-ot megduplázzák. Szóval most már fürge az XP.

Amit a középiskolákban meg kell tanítani, arra kis túlzással még egy Google Docs is elég lenne. (Természetesen nálunk akkora a sávszélesség, hogy ha mind a két terem egyszerre akarná használni, akkor lehalna a hálózat. Volt rá példa.)

Egyébként érdekes dolog, de néha az a jó, ha minél elavultabb egy szoftver, mert kevesebb beépített funkciót tartalmaz, és így a diáknak többet kell gondolkozni / jobban meg kell érteni a program működését. Például a tábázatkezelőben nem tud feltételes függvényeket használni, rá van szorítva a tömbképletekre. Persze összességében mégis az a jobb, ha minél frissebb egy szoftver. De a 2007-es office után már igazából nincs nagy különbség. Az is csak azért kellett, hogy lássák, nem az ördög találmánya a ribbon, és nem kell előle menekülni.

Az LO-ra kitérve, én évekig használtam, még előtte OO-t is, Windowson, mert nem akartam MSO-t warezolni, de már akkor is voltak olyan dolgai, ami miatt nekem kényelmetlen volt használni. Most is fent van a gépen, pont a héten frissítettem, de ma már eszembe se jutna azzal dolgozni, egyszerűen annyival kényelmesebb az MSO. És a diákoknak is könnyebb úgy dolgozni, hogy több dolgot látnak egyszerre, mintha sima eszköztár lenne előttük. Ha kérdés van, sokszor szoktam azt mondani, hogy ott van a szeme előtt, próbálja meg megkeresni. Ezt nyilván nem tudnám megtenni, ha egy menürendszerben kéne turkálni.

@bambano
Hú de menő latin rövidítésekkel dobálózni. Aztán érvelés lesz-e, vagy csak kinyilatkoztatsz? :)

(#302) Nekomajin válasza King Unique (#299) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

...de a sok hülye elnevezés (tündérek és társai), vmelyest más menü, azért ott se könnyíti meg annyira a user dolgát, aki nem azt tanulta.

Fú, ettől a falra tudok mászni. De nem csak irodai programoknál. A minimum az lenne, hogy ha egy új szoftver belép a piacra, akkor ugyanazokat az elnevezéseket használja, mint a többi program, hogy a usernek legalább azzal ne kelljen már szenvedni.

(#303) wwhy


wwhy
veterán

Dreamspark admin vagy szaki nincs esetleg a sok hozzáértő között?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#304) #40553216 válasza Nekomajin (#302) üzenetére


#40553216
törölt tag

Pl. mint az MSO 2003 és a 2007? ;)

(#305) Nekomajin válasza #40553216 (#304) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Példa?

(#306) Egon válasza bambano (#262) üzenetére


Egon
nagyúr

amely költséghányadosban jelentős torzítást okoz, hogy gyakorlatilag mindenki azt hiszi, ért a windowshoz, tehát a windows betanulási költségeit, bevezetési költségeit nullának tekintik

Működő cégekről beszéltem (elsősorban). Ott pontosan nulla a Win betanulási költség, hiszen arra van szakija. Linuxra nincs. Két lehetősége van: kiképezteti az embereit (pénz), vagy vesz fel Linuxos szakit (nincs elég a piacon, ami felhajtaná a bérüket - > pénz).

Két választási lehetőség van: örökre maradsz a gödörben és fizeted tovább az ms adót, vagy egyszer végre lenyeled a békát és a költségeket, és megszabadulsz az egésztől. Egyértelmű, hogy melyik az olcsóbb hosszú távon.

Az állami költségvetés éves, ezért abból kell kijönni. 10+ éves megtérülési hányaddal elég nehéz játszani. Kicsit hasonlít a helyzet az ecceri kisfizetésű pógár helyzetéhez: hiába tudja, hogy arányaiban olcsóbb lenne nagy kiszerelésben vásárolni pl. mosóport: mivel a havi pénzből alig jön ki, a kicsi kiszerelést fogja megvenni havonta...

Szerk.: én csak arra akartam utalni, hogy nem olyan egyszerű a helyzet, mint azt egyes Linuxfanok elképzelik... Az oktatást is lassan, apránként lehetne (kellene) megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#307) #40553216 válasza Nekomajin (#305) üzenetére


#40553216
törölt tag

Menü vs ribbon nem egész más? Vagy a 2007 "ugyanazokat az elnevezéseket" használja?

(#308) Apollyon válasza Egon (#306) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért kíváncsi lennék, mennyibe került eddig a tömérdek windows + office licenc díja egy évben, és mennyibe kerülne átállás.

A "kisfizetésű pógár"-ral szemben az államnak arra van pénze, amire szeretné hogy legyen...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#309) Egon válasza Apollyon (#282) üzenetére


Egon
nagyúr

Amúgy meg a vallási vitáról a következő jutott eszembe. A munkahelyemen minden gépen windows 7 van. Minden gépen adobe reader van, mert ugye az "a PDF megnyitó program". Kivéve az enyémen, mert nekem foxit reader van. A többiek erre azt mondták hogy ez mi, ez nem jó, nekik adobe reader kell. Gyakorlatilag ugyanaz a két program, csak a foxit readerrel sokkal gyorsabban meg lehet csinálni ugyanazt mint az adobe readerrel: megnyitni a pdf-et. De ők inkább szívnak az adóbbal, meg malmoznak amíg dolgozik (szenved) a program, mert csak azt ismerik.

1. Volt már rá példa, hogy egy képként pdf-be beszkennelt színes anyagot Foxit readerrel megnyitva ocsmány, olvashatatlan minőséget kaptam, ugyanazt megnyitva Adobe Reader-rel normális volt a kép. Igaz, ez pár éve volt, azóta lehet fejlődött a Foxit. A sebesség nem minden.
2. Biztonság szempontjából a Foxit-ra is szoktak jönni sebezhetőségekről szóló hírek a tech-cert-en (az szokott még ultimate érv lenni mellette, hogy biztonságosabb mint az Adobe. Utóbbinak legalább van egy Sandbox-szerű módja...).
3. Mellesleg egy normális munkahelyen a felügyeleti rendszer jelezné az üzemeltetésnek, hogy megváltoztattad a szoftver konfigurációt ezzel a telepítéssel (esetleg nem is tudnád telepíteni, jogosultság hiányában), és lehet hátsón billentenének... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#310) bambano válasza Egon (#306) üzenetére


bambano
titán

"Működő cégekről beszéltem (elsősorban). Ott pontosan nulla a Win betanulási költség, hiszen arra van szakija. Linuxra nincs.": no, pontosan érted, hogy miről beszélek, ráadásul, ha jól látom, egyet is értesz vele.

"Az oktatást is lassan, apránként lehetne (kellene) megváltoztatni.": ez igaz, de jelenleg annyira lassú a változás, hogy nincs. és amikor konstans nulla a változás, akkor annak nem lesz eredménye soha.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#311) Egon válasza bambano (#310) üzenetére


Egon
nagyúr

Már fentebb is írtam, hogy (első lépésben) azt tudnám elképzelni, hogy az oktatási idő 10%-ban tanítsák az alternatívát (bár talán jobb lenne 10%-kal emelni az óraszámot, és így cca. 20%-ban valamelyik elterjedtebb disztrót és LO-t oktatni. Jut eszembe: ahogy valaki korábban említette, a sok variáns sem könnyíti meg a Linux helyzetét ezen a téren. Nehéz eldönteni, hogy melyiket is kellene oktatási célra felhasználni).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#312) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Szerintem jó ötlet volt ez, kár,hogy a kivitelezés már nem úgy sikerült (felsőoktatásban legalább is), ahogy kellett volna.A 2011-ben és azelőtt kezdett hallgatóknak extra szívás a történet mivel a diákigazolványuk még a 11-gyel kezdődő számsort tartalmazza és az OM azonosítójukat nem fogadja el a rendszer), így Ők nem jogosultak erre (egyelőre).A nagyobbik gond az, hogy a felsőoktatási intézmények sem nagyon tudják, hogy kellene megadni a jogot a letöltésre. A support meg csapnivaló. Írtam nekik nemrég, és a szokásos bullshit válasz érkezett csak rá. (kék az ég?-tojás)

Nem rossz a Libre Office, de messze nem olyan jó mint néhányan emlegetik.
Nincs mindenre alternatíva, vagy ha van akkor nem minden esetben ugyanolyan jó mint Win/OSX-n..
Megnézem ahogy valaki Linuxon(disztr.) fog Windows Phone-ra fejleszteni..;) !

Az egyik Kolléga kérdezte a DreamSpark admin-t. Nálunk Ők sem tudnak semmit a how to-ról,de ahogy hallottam máshol se nagyon.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#313) Apollyon válasza Egon (#309) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nyilván nem minden usernek van telepítési lehetősége, nem véletlenül, az pedig nem én vagyok.) Ha meg nem tudsz rendesen használni egy PDF olvasót, az meg a te bajod.)

De ha már biztonságról van szó, akkor a security issue ott kezdődik hogy ms és termékei ;)

(#311) Egon: Oktatási célra majdnem mindegy melyik disztrót választják, ha az nem ubuntu. Egyébként kezdésnek debian vonal, sok segítség van hozzá neten, ráadásul igen kiforrott.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#314) Nekomajin válasza #40553216 (#307) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Egyrészt a ribbon nem magyar szó. Magyarul szalagos eszköztárnak vagy menüszalagnak nevezzük, vagy csak simán eszköztárnak. Másrészt a ribbon kifejezést már az előző évezredben is használta a szakzsargon a toolbar szinonímájaként. Akkor, amikor a mai szalagos eszköztár még ötlet szintjén se nagyon létezett.

Más?

(#315) King Unique válasza wwhy (#303) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, túl sok itt a "hozzáértő", avagy témához mit sem konyító kontár...
Mi lenne a kérdés, bár nem vagyok szaki, de hátha tudok segíteni :F

Általános infó, h az alap webes felület általános & középiskolásoknak van. Egyetemeknél vsz vmi "belső" regisztráció lesz, mint pl. a Debreczeni Egyetem, ahol ezt először elérhetővé tették [link], [link], regisztráció menete: [link].
DreamSpark (MSDNAA) eleve más, mert ott múszaki karon tanulóknak MS oprendszerek és egyéb szoftverek érhetőek el, de az Office csomag tudtommal nem. [link]

(#312) Hadeska22: na igen, felsőoktatásban van egy kis kavarodás most Office 365 terén...gondolom többinél is vmi hasonló megoldás lesz, mint a Debreczeni Egyetemnél.
Érdekes ez az alap webes felület, mert pl. többeknek elfogadja a felsőoktatási hallgatói azonosítóját és regisztrálni is enged vele... :F

[ Szerkesztve ]

(#316) Hadeska22 válasza King Unique (#315) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Nálunk eddig ez a "varászlat" csak 2012-ben és 2013-ban kezdett hallgatóknak sikerült. Nem tudom, lehet totális hülyeség, de szvsz. van köze ahhoz, hogy Ők már az újfajta diákot kapták.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#317) King Unique válasza Nekomajin (#302) üzenetére


King Unique
titán

Jogos... :K

(#311) Egon: az meg a másik, bábeli zűrzavar... :W
Amúgy meg vsz úgyse lesz belőle semmi, minek traktálják suliban ezzel a fejüket, amikor a munkaerőpiacon eleve csak egy szűk réteg tudná hasznosítani a tudását...Akinek meg az kell a munkájához, úgyis célirányosan megtanulja.

(#316) Hadeska22: mármint regisztráció után, le is tudták tölteni, telepíteni és nem ír ki semmi korlátozást??

[ Szerkesztve ]

(#318) Hadeska22 válasza King Unique (#317) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Igen :)..

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#319) #40553216 válasza Nekomajin (#314) üzenetére


#40553216
törölt tag

Most komolyan ennyire ragaszkodsz a szó szerinti megnevezéshez ahelyett, hogy észrevennéd az alapvető koncepcióbeli különbséget? Szóval neked az nagyobb probléma, hogy én a rövid ribbon megnevezést használom a "szalagos eszköztárnak vagy menüszalagnak nevezzük" helyett, mint az, hogy pont semmi átfedés nincs a menürendszeres és a ribbonos között? Vicces.
Mert a kiindulási probléma ez volt:
"A minimum az lenne, hogy ha egy új szoftver belép a piacra, akkor ugyanazokat az elnevezéseket használja, mint a többi program"
Régi program: MSO 2003 menüvel
Új program: MSO 2007 ribbonnal.
Neked a teljesen átalakított kezelőfelületet jelentő különbség nem éri el az ingerküszöbödet, csak az, hogy az LO-ban (vagy másban) másképp neveznek valamit, mint az MSO-ban?

[ Szerkesztve ]

(#320) #93448704 válasza beleszólok (#256) üzenetére


#93448704
törölt tag

Motiváció kérdése, hogy aki egy konkrét rendszerbe szokott bele, az akar-e váltani.

Sok hozzászólásnál nekem az jött át, hogy akármilyen officet taníthattak volna nektek, végülis meghoztátok a saját döntéseteket, viszont aggódtok, hogy az átlag user nem fogja tudni.

Amíg gazdasági és politikai alapkon nyugszik az oktatás addig az ilyen döntések (free ms office) teljesen normális dolgok.

Az oktatási forma és körülmények összehasonlíthatatlanul komolyabb "függőséget" és károkat okoz, mint az ingyenes ms office.

Ha az oktatás a gyerekek, tanulók valódi igyényeit figyelembe venné és nem az aktuális rendszer skatulyáiba próbálná bepréselni, akkor bármilyen office lehetne.

Én erre két utat látok: alternatív oktatás (sajnos ez nem a tömegeknek szól, különben nem lenne alternatív), egy morális kormány választás (ez kb 1-2 generáció alatt lehetséges komoly munkával és itt nem az erkölcstan órára gondoltam).

(#321) Ivy.4.Ever válasza Khan13 (#249) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Eddig fizettünk azért, ami miatt simán ők fizethetnének nekünk! Mégis kinek az érdeke hogy az ő szoftvereiket ismerjék meg a diákok, akik később ott lesznek minden hivatalban és aztán miattuk kelljen majd minden apró falu polgármesteri hivatalának a legutolsó számítógépére is lincenszt vásárolni állami pénzen?? És hogy a magánéletben is azt fogják használni nagy eséllyel, mert az fogják ismerni már csak mellékes. Vajon akkor is ingyenes lesz?? Marhára de nem! Érezték, hogy nem minden ország lesz örökre ilyen hülye, és hosszútávon nem maradt volna fent a rendszerük ezért engedniük kellett. Erről van szó. Csak ezen át kellene látni.

(#322) Ivy.4.Ever válasza ericssonfan2 (#250) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nem magánemberekre értettem ha megfigyeled és nem is a versenyszférára hanem a hivatalokra ahol rendszerint amúgy is megáll a tudomány a táblázatcellák kézi kitöltése után. :DDD

(#323) adrian360 válasza Ivy.4.Ever (#321) üzenetére


adrian360
őstag

rájöttem hogy nektek egyedül az az egy bajotok, hogy nem a ti zsebeitekbe kerül két forinttal több, és kurvára savanyú a szőlő

(#324) Nekomajin válasza #40553216 (#319) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Mi lenne, ha nem próbálnál meg minden áron belekötni abba, amit írtam? Én az elnevezésről beszéltem, nem a funkciókról. Ráadásul direkt odaírtam, hogy nem csak a LO-ban zavar, hanem bármilyen szoftverben, ami nem az elterjedt sémát használja.
Meg azt is írtam, hogy én is sokáig használtam LO-t, szóval engem hagyjál ki ebből az MS fikázós mániádból.

Az egy természetes folyamat, hogy a felhasználói felület fejlődik. Időnként jönnek ötletek, mint például a ribbon, ami vagy beválik, vagy nem. De ha én egy új cég vagyok, és nyilvánvalóan piaci részesedést akarok szerezni a saját szoftveremmel, akkor az a minimum, hogy nem szivatom a felhasználót azzal, hogy _ugyanazt_ a dolgot máshogy nevezem el. Nyilván, hogy ha új dolgot találok ki, akkor annak én adok nevet.

(#325) |DavidWoody| válasza bambano (#262) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Szoval az Ms termekek a godor alja , ha kimaszok a godorbol akkor pedig jon az isteni megvaltas , az LO ?

Nincs tobb kerdesem.

-woody-

(#326) Ivy.4.Ever válasza adrian360 (#323) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Ez az ultimate érv gratulálok :C

(#327) |DavidWoody| válasza Ivy.4.Ever (#326) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Am megkerdezhetem , hogy ti mi a picsaert varjatok el , hogy egy olyan programcsomag mint az office ingyenes legyen? Szerintetek akkora rakas szar , hogy nem lehet penzt kerni erte vagy mi? Eddig csak siman gaz volt ami ebbe a topikba ment , mostmar szanalmas. Semmi nem jo , ha fizetos az office sir a szatok , ha epp ingyen van akkor meg az a bajotok. Mivan veletek? Ennyire faj az elet vagy mivan? Ki nem szarja le , hogy veszel e otthonra officet vagy nem? Hasznaljatok amit akartok , senkit nem erdekel. Fogadjatok el , hogy a vallalatok nemfognak atterni ( en remelem , hogy soha ) LOra stbre. Ez van , ha nemtetszik akkor ti majd telepitetek LOt meg a 20ezredik disztrot meg Gimpet meg Foxit Readert meg amit csak akartok , tietek a vilag. Mas meg igenis kifizeti a licenszet. En inkabb megveszem az officet , de nemkell az LO. A vilag nagyobb resze pont ugyan igy gondolja. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#328) bambano válasza |DavidWoody| (#327) üzenetére


bambano
titán

lefordítom közérthető nyelvre a hsz-ed:
ez most pont úgy hangzott, mintha a drogdílerek elleni rendőri intézkedést saját biztonságuk feláldozásával akadályoznák a vevők.

nem az office a gödör alja. az a gödör alja, hogy benne vagyunk az ms termékcsapdájában, és nemhogy kimázni nem akarunk belőle, még örömmel toljuk bele tovább a pénzt, hogy még jobban beleássuk magunkat a csapdába.

"Am megkerdezhetem , hogy ti mi a picsaert varjatok el , hogy egy olyan programcsomag mint az office ingyenes legyen?": normális piac esetén egy termék annyiba kerül, mint amennyit ér a helyettesítő termékeket is figyelembe véve. Normális piacon az ms termékei nulla forintba kerülnének, mert ennyit érnek a helyettesítő termékeket is figyelembe véve. Na ezért dolgozik az ms nagy erőkkel azon, hogy ne legyen normális a piac. És ezért utálják az ms-t azok, akik tovább látnak az orruknál, mert az ms a szabad piacot bombázza szét a versenyellenes disznóságaival. hogy utána behajtsa a díját.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#329) Kasya válasza Ivy.4.Ever (#321) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tetszik az allaspontod. Egy ceg sok penzt beleol egy program fejlesztesebe, annak a marketingjebe, hogy megismertessek az emberrel. Emellett a reputiciot is novelni probalja, hogy ingyen hozzaferest biztosit bizonyos szferakban. Ez mind nem eleg. Meg fizessen is a felhasznalonak, hogy a sok evnyi is sok penzbe kerulo munkajat valaki hasznalja is...

Ma estere ennyi eleg volt az inernetbol.

(#330) bambano válasza Kasya (#329) üzenetére


bambano
titán

pedig ha alaposan végiggondolod a saját hozzászólásodat, akkor ez következik belőle.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#331) Ivy.4.Ever válasza |DavidWoody| (#327) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nincs baj az office-al, ha ott és akkor használják amikor szükséges. Ha valaki a kiskertjében traktorral dolgoztat lelke rajta, de az ne legyen már a norma főleg ne állami szinten. Mindössze ennyi.

(#332) Kasya válasza bambano (#330) üzenetére


Kasya
nagyúr

Vartam ezt a valaszt, koszonom :R

(#333) |DavidWoody| válasza Ivy.4.Ever (#331) üzenetére


|DavidWoody|
tag

De igen , az office tokeletes jo normanak. Aztan aki a kertbe traktorozik az hasznal amit akar. Kozintezmenyek , allami szervek professzionalis szoftvert hasznaljanak es igen , fizessek is ki.

#328 bambano : ok.

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#334) Ivy.4.Ever válasza Kasya (#329) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Szerinted a Samsung milyen feltételekkel ment bele, hogy kiadjanak telefont windowssal? :K

(#335) King Unique válasza Ivy.4.Ever (#321) üzenetére


King Unique
titán

Mégis az ő szoftvereikkel van tele minden és ez az, amin jelen állás szerint nem tudsz se te, se a többi hívő, se a hivatalos szabad szoftverek szervezetei változtatni, ezt kéne felfogni. Viszont ők voltak a töketlenek, h bizonyos dolgok híján nem tudtak megfelelő konkurencia lenni már a kezdeteknél és ez ideáig vezetett. Eleve, ha nincs hozzá meg a megfelelő tőkéje, képessége, mit vártak, majd megváltják a világot...? Hiába írod be ide 100x, attól még nem fognak nem élni az ingyen Office 365 lehetőségével az arra jogosultak és oktatási intézmények nem fognak tömegesével átállni Libre ás társaira, főleg ilyen lehetőség után nem...csak szólok előre. ;) Hivatal valóban kicsit más, de még ott se nagyon.

(#327) |DavidWoody|: mert ők nem használnak Windowst, a full ingyenes szoftverekhez vannak szokva és elvárják, h másik platformon is minden úgy legyen, mint a másikon...viszont ugyen néha-néha nem hiába ingyenes vmi, illetve nem hiába fizetős. MS Office-t és Libre+társait nagyon nem lehet egy lapon említeni, megértem, ha suliba diákok is inkább az előzőt tanulják, használják szívesebben, de akár egy munkahelyen is.
Illetve én azon is elgondolkozok, h amit felvetnek itt egyes problémákat - Windows, x idő múlva lejár a 365, esetleg meg kell venni, csak MS termékeit tudja a user - valójában nem nagyon érinti egyikőjüket se, mivel nem is használják. :D Pusztán csak arról van szó, h igen savanyú a szőlő és muszáj vkit hibáztatni.

(#324) Nekomajin: "természetes folyamat, hogy a felhasználói felület fejlődik." - igen, nagyon sok helyen figyelhető ez meg és azért meg lehet szokni, mert nem biztos, h az újabb mindig rosszabb, v használhatatlanabb lenne. Írtad is, illetve gondolom, h nálatok diákok nem a ribbonon siránkoznak, Illetve x éve jelen van már sok, több kiadást megélt szoftverben és bőven meg lehetett szokni. Az, h másik oldalon az adott irodai csomag leragadt egy 10 évvel ezelőtti felületnél, az az ő dolgok, de ne lepődjenek, ha egyes felhasználók ennek hiánya miatt választanak mást. Ha már full ingyen Office, ott a WPS, sokkal jobb alternatíva, "MSO közelibb" élmény.

(#328) bambano: azt gondolom viccnek szántad, h minden szoftver legyen ingyenes?? Ennyi erővel lehetne minden hardver is, kapjunk ingyen laptopot, PC-t, tabletet, dolgozzanak, fejlesszenek a gyártók, öljenek bele sok pénzt, h utána full ingyen osztogassanak mindent. A mesében talán van ilyen, de a való életben nemigen.
"egy termék annyiba kerül, mint amennyit ér a helyettesítő termékeket is figyelembe véve" - ez csak bizonyos helyzetekben állja meg a helyét, mert egyrészt le vannak maradva a "helyettesítő termékek" színvonal terén MSO-hoz képest, másrészt direkt tolják a Windows userek nyakába az ingyenes szarjaikat, h a fizetős szoftverek gyártóinak tegyenek keresztbe. Fizetős vs. ingyenes termék hogyan versenyezzen egymással, előbbi is legyen full ingyenes?? Ott a Photoshop vs Gimp, AutoCAD vs. Libre/-FreeCad, előbbiek menjenek le talán ingyenes szintre, minden saját fejlesztésüket, zárt szabványukat tegyék közzé, h a másikban is normálisan megnyíljon, az amúgy se támogatott formátum, akik sajátjukat nem voltak képesek elterjeszteni?? Mért nem a másik oldal tesz le az asztalra egy normális, funkciókban gazdag, a többivel versenyezni tudó fizetős terméket?? Elég, ha Linuxon ingyenes, Windowsra nem muszáj, v max legyen egy fapados free verzió, meg egy prémium fizetős, ami normálisan meg van csinálva. Ja, mer' hogy az ellenkezik a nagy szabad szoftver hitvallásával...
Versenyellenes disznóságok...erre azt mondom másik oldalon versenyezni nem nagyon tudó, töketlen csapat.
Azért utáljátok ti, mert nem a szabad szoftverek dominálnak mindenhol az iskolákban, cégeknél, sok hardver és szoftvergyártó tesz magasról a rendszerre és nem támogatja...ezt a békát nem sikerült sohase lenyelni és, ha vki felhozza ezen hiányosságokat, akkor egyszerűen fáj az igazság.

[ Szerkesztve ]

(#336) bambano válasza King Unique (#335) üzenetére


bambano
titán

"azt gondolom viccnek szántad, h minden szoftver legyen ingyenes??": ha valamit soha nem mondtam, akkor azt szerinted minek szántam? csendnek?

""egy termék annyiba kerül, mint amennyit ér a helyettesítő termékeket is figyelembe véve" - ez csak bizonyos helyzetekben állja meg a helyét": nem, ez minden helyzetben megállja a helyét a jól informált szabad piacon. nemcsak szoftverre. alapvető közgazdasági törvény.

mondjuk jól láthatóan leszáll nálad a lila köd, ha valaki olyat mond, ami szerinted sérti az ms érdekeit, és rögtön el is tűnik a szövegértelmezési képességed (ne aggódj, ebben a kasztban nem vagy egyedül). példa: gimp-ps.
ha a piac úgy ítéli meg, hogy a gimp nem helyettesítője a ps-nek (szíve joga, ebbe most ne menjünk bele), akkor nem lesz egyforma az áruk. az én állításomat és a piac/te prekoncepcióját/-dat figyelembe véve az derül ki, hogy a ps-ért sok pénzt is ki fognak fizetni.

"egyrészt le vannak maradva a "helyettesítő termékek" színvonal terén MSO-hoz képest": megérne ez is egy szakmai vitát, hogy például szövegszerkesztés terén mi van lemaradva, én, mint latex user, csak röhögök azon, amikor valaki egy lapon emlegeti az office-okat meg a szövegszerkesztést. de ez megint félrevinné a témát, úgyhogy hagyjuk.

"másrészt direkt tolják a Windows userek nyakába az ingyenes szarjaikat, h a fizetős szoftverek gyártóinak tegyenek keresztbe": ohhohhohhh, előbukkant egy kis üldözési mánia rotfl. ne aggódj, attól, hogy paranoiás vagy, még üldözhetnek :P

a versenyellenes dolgokban megint csak az derül ki, hogy tájékozatlan vagy a való életből. linuxos céget még nem büntettek soha versenyellenes magatartásért, ugyanez nem mondható el az ms-ről.

azért utáljuk, mert közpénzből finanszírozzák a saját sírunkat. ennyi, sem nem több, sem nem kevesebb. és az is veretes marhaság, hogy vallási alapon támadom az ms-t. közgazdasági alapon támadom, pénzügyi okokból.

tényleg, azóta sikerült már annyival emelni a tájékozottsági fokodat, hogy megértetted a nokia felvásárlásos célzásomat és ezzel elmozdultál egy 12 éves tájékozottsági szintjéről egy 13 évesére? komolyan, magam sem értem, minek állok le vitatkozni olyannal, akinek ennyire alapvető hiányosságai vannak.

szerk: azért megkérdezném, az a kifejezés, hogy Santa Cruz Operation, ebben a szövegkörnyezetben megvan, vagy ez is homály? a magam részéről azt tippelem, hogy nem tudod, mire célzok, de cáfolj meg, én leszek a legboldogabb.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#337) King Unique válasza bambano (#336) üzenetére


King Unique
titán

De azért célozgattál rá, h pl. Linuxra ingyenes az Office, Windowsra mért nem? De hisz mostantól arra is kis túlzással.
Akkor állná meg a helyét, ha a helyettesítő termék is olyan színvonalú szolgáltatást kínálni, v tudná normálisan helyettesíteni, de ez az, h sok helyütt nem tudja...
Lehet kicsit elragadtattam magam az igaz, de az a szurkálódás, célozgatások, mocskolódás, amit ti minden ilyen topikban leműveltek, h gyakorlatilag nem is vagytok érintettek az adott témában az sokaknál kiveri a biztosítékot és vérlázító, már elnézést. A Gimp-nek nincs is ára, Photoshopnak & Illustratornak meg teljes értékű alternatíva és, aki ilyen területen dolgozik, az alap, h ki fogja érteni fizetni a pénzt. De otthonra is inkább ezt rakja fel egy réteg, még ha virágbolti, akkor is.
Nem is LaTex-et mondtam, arról én is tudom, h elit, de ahhoz user is kell, aki tudja kezelni. Viszont egy Libre se annak, se a másiknak nem igazi versenytársa. De LaTex-hez se adnak ám online hozzáférést, 1 TB tárhelyet, ami most már nem is annyi, hanem aszem korlátlan.
"Ez" nem paronoia, ezt nem próbáld tagadni te se, h van egy ilyen burkolt célja is a dolognak, mert van.
Utálatra talán a felhozott dolgok, indokok nem igazak, ezt se sumákold el, mert gondolom, h csípi sokak szemét és nem könnyű megemészteni. :U Közpénz...olcsó mellébeszélés, most is full ingyen adják, de ha más esetekben abból is megy egy része, téged az mit zavar, úgyse használod, illetve elköltik adott esetben másra, v megy a zsebekbe? :P
Egy olyannal, aki saját bevallása szerint sem használ Windowst, hát még MS Office-t, nem fogok itt különféle zavaros dolgairól pluszba elmélkedni, mert se a topikhoz nem tesz hozzá, se az itt lévők többségét nem érdekli...mármint aki használja, hír hallatán használni akarja is a szoftvert és nem csak trollkodni jár ide.
Amúgy megfigyeltem, h nem csak MS, de más topikokban is szeretsz mindig elkanyarodni az eredeti témától is teljesen, ha már kifogytak az érvek. Számtalan userrel volt és van itt fórumon vitád rengeteg topikban és nagyon, de nagyon sokan nem értettek veled egyet és támadják a gondolataidat...talán nem véletlenül, ezen kéne elgondolkozni... :U :DDD Egy ilyennel én se, akinek gondolatait a fanatizmusa ennyire elhomályosítja... + látom sok esetben a topik címét, témáját sem sikerül értelmezni, ez nem anit MS/ MSO, meg nem Linux és nem is Libre topik, csak a miheztartás végett, ha a tényleges témához normálisan nem sikerül hozzászólni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#338) bambano válasza King Unique (#337) üzenetére


bambano
titán

tévedsz, én nem szurkálódok és nem piszkálgatok, hanem tényeket sorolok vagy tényekre utalok.

ingyenes az office? [link]: "A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium korábbi tájékoztatása szerint Microsoft szoftverei 2010-ben 1,5 milliárd, 2011-ben 1,13 milliárd forintba kerültek. Az elmúlt tíz évben az állam közel 12 milliárd forintot fizetett ki erre a célra. Ezért a pénzért az állam nem teljes értékű Windowsokat vásárolt, csak kötött időre bérelte a frissítések jogát, az intézmények pedig, legalábbis elvileg, a programon kívül vásárolták meg a Windowsokat. Ezért kellett volna most a megállapodás hiányában Linuxra, vagy más alternatív megoldásra váltani."

hát ennyire ingyenes az office-od. évi több, mint egymilliárdot fizettünk érte. ismétlem magam: ez nem vallási kérdés, nem szurkálódás, hanem pénzügyi kérdés.

"gyakorlatilag nem is vagytok érintettek az adott témában": hogy a fenébe ne lennék érintett 12 milliárd közpénz elköltésénél? mindenki érintett a témában, aki bármiféle adót fizet, legyen az szja, áfa, szektoriális adó, különadó, stb. te is érintett vagy.

a többire nem válaszolok, mert az üres személyeskedés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#339) #40553216 válasza Nekomajin (#324) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mi lenne, ha nem belekötések vennél egy példát? Hanem úgy értenéd, ahogy van. a belekötésnek értelmezhető forma legfeljebb ha a harmadik válaszomban lett, miután kétszer próbáltam felhívni a figyelmedet arra, hogy azt -- nyilván az LO-tól és társaitól -- elvárnád, hogy a menürendszere egy az egyben olyan legyen mint az MSO-é, de az MSO két egymást követő verziójától ugyanezt nem várod el. Nekem legalábbis így jött át a mondandód.
A felületbe és az elnevezésekbe azért kicsit bekavarhat a szabadalmi rendszer is.
Hogy te is használtál LO-t, pont semmit nem jelent, ha ilyen a hozzáállásod. Saját magad sem leszel sosem elégedett. Neked így nem is való, ahogy a Linux sem. Mert mindig azt fogod keresni, miben nem felel meg neked. Mondjuk info-tanárként érdekes, hogy taníthatnál így olyan rendszereket, amik nem az éppen általad használttal pixelre vagy akár bitre teljesen megegyező. De a te dolgod. No, pá!

(#340) Kasya válasza Ivy.4.Ever (#334) üzenetére


Kasya
nagyúr

A WP egy ideje mar ingyenesen licencelheto, mely tobb tenyezos dolog. Kicsit pontosithatnal, hogy mire gondolsz.
Gondolom azert te is tudod, hogy a WP es az Office kozel se emlitheto egy lapon (elterjedest tekintve).

(#341) kaszaking


kaszaking
tag

Ez a topik már tipikusan olyan lett mint amikor a 11-12 éves korosztály összecsap AMD és nVidia témában.
Mindenki meg van győződve, hogy amit ő használ az a legjobb annál minden csak rosszabb. Ha a másik meg kifejti róla a véleményét akkor meg egyből leugatja, hogy hogyan képzeli fikázni az ő kedvenc programját.
:((( :W

(#342) buherton válasza kaszaking (#341) üzenetére


buherton
őstag

Akkor úgy látom nem olvastad el figyelmesen. :)

Itt nem OS gyalázás ment, hanem arról, hogy az MS-nek milyen praktikái vannak arra, hogy továbbra is windows only legyen a társadalom.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#343) Ringman válasza King Unique (#337) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az 1 TB/user tárhely ráfizetés az MS-nek, a többi bevételéből finanszírozza.

(#344) NGA válasza buherton (#342) üzenetére


NGA
addikt

Nem kötelező használni. Nem kötelező elfogadni az ajándékot sem. Senkit nem fognak pisztollyal kényszeríteni arra, hogy ezt használja. Max a munkahelyén, de akinek ez nem felel meg, az nem megy oda dolgozni.

Kiváncsi lennék a véleményedre, hogy milyen társadalom lenne jó?

Pl a családunkban van 2 win tablet, és 1 win (jogtiszta) laptop, 1 win telefon. Remek ökoszisztémát alkot, a tabletekre ingyen office h&s is jár. Van egy smart tv is, ez ahogy hazahoztuk, azonnal képes volt összekötni magát a tabletjeinkkel, laptoppal, és a megosztott tartalmat le is játszotta mindenféle állítgatás, programtelepítés nélkül. Minden programom jogtiszta, az egyetlen bűnöm a filmek letöltése. Munkahelyemen szintén windows van, a megfelelő alkalmazásokkal. (Corel, Photoshop, Indesign)

Te mit javasolnál, mit használjunk windows ökoszisztéma helyett? Mert bármilyen praktikái is vannak az MS-nek, kész, használható rendszert kínál, nem nekem kell mindent összehegesztenem.

[ Szerkesztve ]

(#345) CPT.Pirk válasza NGA (#344) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs semmi bűn a film letöltésben, fizetjük az üres hordozói díjat kb. minden háttértáron. Ha nem töltesz le filmet, akkor a semmiért fizetsz. :)

A munkahelyi ökoszisztéma meg adott, de azt úgy sem viszed, viheted haza. Az otthonit viszont ugyanúgy meg lehet csinálni androiddal is. Az új android már azt hiszem alkalmazást is tud streamelni tv-re, tök magától.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#346) Nekomajin válasza #40553216 (#339) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Megemlítettünk egy általános problémát, amiben éppen az LO is fel volt hozva példának, te meg rögtön ugrottál habzó szájjal.

Nem azt várom el, hogy egy az egyben olyan legyen, mint a másik szoftver, de vannak bizonyos elvárások, amiknek célszerű megfelelni. Ilyen például az, hogy a varázslót nem tüdnérnek hívjuk, mert az egyszeri felhasználó nem fogja tudni, hogy mi az. Azon kívül, hogy nekem tanárként külön terminológiát kell megtanulni valaki hülyesége miatt, a szoftver gyártója még saját magával is kitol, mert megnehezíti a felhasználóknak a váltást. A felhasználók többségének a számítógép csak egy eszköz. Ha leülteted egy új környezet elé, és egy csomó ismeretlen dolgot lát, olyanokat is, amik egyébként ugyanazok, csak máshogy nevezik őket, akkor vissza fogják követelni a régi rendszert, és inkább letorrentezik a fizetős szoftvert, amit megszoktak. Ha te szoftvergyártóként piacot akarsz szerezni, akkor nem gördítesz ész nélkül akadályokat a felhasználók elé. És ez ugyanígy igaz például a böngészőgyártókra is.

Az, hogy a felület időről időre változik, egy természetes folyamat, mert változnak a felhasználói szokások és az elérhető erőforrások. Az MS bátor volt, amikor bevezette a ribbont, de végül is sikeres lett. Akkor is bátor volt, amikor a csempés felületet mutatta be, aztán meg jól pofára esett. Ez ilyen, de ettől még a GUI-nak követni kell az idő múlását. Ha a ribbont a Sun lépte volna meg, akkor is nagy ötlet lenne. De az sokat elmond a versenyképességről, hogy lassan 10 év alatt nem tudtak valami hasonlót fabrikálni. Pedig mekkora fegyvertény lenne, ha egyszerűen választani lehetne a klasszikus meg a szalagos felület között, amit például az MSO nem tud.

(#347) NGA válasza CPT.Pirk (#345) üzenetére


NGA
addikt

Azért vettem win tabletet, mert erre letölthető az asztali böngésző, azonnal, hibátlanul látja a win hálózatot, látja a laptop, és a tv is a rajta levő média tartalmat. Szerintem erős visszalépés lenne az esetemben az Android. Játszani nem játszok rajta.

(#348) Darth-anyán


Darth-anyán
tag

...az ms ezen húzása kb. az a szint, mikor a dealer az első 1-2 pakkot ingyen adja. ami addiktív...

Nyilván a szoftverpiacon teljesen ismeretlen dolog a giveaway rendszer. Odaadom a usernek a legfrissebb szoftverem linszenszét ingyen egy limitált időre, vagy egy régebbi verziót limit nélkül és ezzel igényt teremtek a további használatára, ami később plusz bevételként jelenik meg nálam és ami így persze addiktív hatású, hiszen magahoz kötöm a felhasználót vele, amennyiben elégedett. Tehát ilyen sosem volt, csak a gonosz ms most kitalálta, ezért fikázzuk is le azonnal.

Az office globális elterjedségét egyáltalán nem tartom önmagában problémának, sőt az egységes szoftverkörnyezet mindig előnyt jelent minden tekintetben, nem ez ellen kellene harcot folytatni, hanem a jelenséghez kapcsolódó monopolizálódás káros hatásainak csökkentése ellen. Pl. a liszensz díjak ésszerűbb megállapításáért akár régiós szinteken is.

Van persze ráció az ingyenes alternatívákban is, de ezek mindaddig helyi bozótharcok lesznek, míg egy únió nagyságrendű környezet nem dönt egy egységes bevezetés mellett állami szinten és ezzel együtt nem tesz ajánlást a területén bejegyzett magáncégek felé ugyanezért. Persze ekkor is maradna a szívás a más könyezetből érkező dokumentumok kezelésénél, de ez elindíthatna egy folyamatot más régiókban is.
Viszont az ingyenes alternatívák esetleges elterjedése új kérdéseket is felvetne, a kód ellenőrizhetőségét, a fejlesztés felügyeletét és az esetleges információ szivárgást értve ezalatt, amit nem lenne egyszerű megoldani globális szinten szerintem.

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#349) CPT.Pirk válasza NGA (#347) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam a böngésző az FF, így ez nem érint. Mindössze egy egyszerű cifs share programot kell beállítani androidon és máris látja a hálózatot, eléri a tartalmakat. Szóval kb. ugyanaz.

Az új wines dolgoktól azért is tartom magam távol, mert véleményem szerin az a színvilág melegedő világunkat reprezentálja, és most nem a globális felmelegedésre gondolok. Nem szép, de színes. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#350) cog777 válasza Darth-anyán (#348) üzenetére


cog777
senior tag

"Az office globális elterjedségét egyáltalán nem tartom önmagában problémának, sőt az egységes szoftverkörnyezet mindig előnyt jelent minden tekintetben, nem ez ellen kellene harcot folytatni, hanem a jelenséghez kapcsolódó monopolizálódás káros hatásainak csökkentése ellen. Pl. a liszensz díjak ésszerűbb megállapításáért akár régiós szinteken is."

Ezzel egyetertek de a tortenelem azt mutatja ha valaki monopolhelyzetbe kerul akkor nem fog szabvanyos megoldasokra epiteni hanem inkabb a sajat zart formatumait erolteti es azt persze 2 evente kompett lecsereli hogy vedd meg a kovetkezo verziojat a szoftvereinek.
Csak egy mostani pelda - a Windows 8.1 file history vajon Win 10 kompatibilis lesz?
(Most nezek egy file szintu backup programot es Win alatt eleg siralmas a helyzet. Mi az esely hogy a megvasarolt program 2 ev mulva is tamogatott a lesz a kovetkezo Win-en es hozzaferek a sajat backup-hoz? Linux alatt siman megoldhato mert szabvanyos megoldasokat tudok hasznalni!)

"Viszont az ingyenes alternatívák esetleges elterjedése új kérdéseket is felvetne, a kód ellenőrizhetőségét, a fejlesztés felügyeletét és az esetleges információ szivárgást értve ezalatt, amit nem lenne egyszerű megoldani globális szinten szerintem."

Ezzel teljesen nem. " kód ellenőrizhetőségét" -> lasd a visszatartott javitas hogy az NSA be tudjon torni valahova.
"fejlesztés felügyeletét" -> a libreoffice-ba egy akarki nem tolthet fel sajat kodot.
" esetleges információ szivárgást" -> Snowden baratunk mar kitalalt ez ugyben, MS is erintett volt.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.