Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Ujjlenyomat válasza poffsoft (#7) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

"ezért szép a világ, mert vagyunk mi materialisták, meg a többiek :)"

Materializmus:
"A hagyományos definíció:
1. (filozófiai értelemben) az anyagi-tapasztalati létezőknek a szellemi-gondolati létezőkkel szembeni elsődlegességét valló irányzat, az "anyagelvűség" szinonimája" (Wikipedia)

Gondolom, akkor nem hiszel a zsiráf nyakának megnyúlásáról szóló evolúciós tananyagban, amit tanítanak a gimiben is. Csak mert itt nincs anyagi-tapasztalati létező, csupán szellemi-gondolati létező. Ugyanis nincs semmiféle kézzelfogható bizonyíték erre.
Ilyesmikre gondoltam. De nem azért írtam ide, hogy erről vitázzunk.
Nem "téríteni" jöttem :)

a többi kérdésem is legalább ennyire hangsúlyos számomra..."

"jehovát boldoggá teszi amúgy korlátos erőforrásaink eredményének kritika nélküli pazarlása?"
Nem tudom, hogy konkrétan mire gondolsz. Tág fogalmazásban, a pazarlást nem helyesli.
Máté 7:6
"Ne adjátok a kutyáknak azt, ami szent, és gyöngyeiteket se dobjátok a disznók elé, nehogy valamikor is megtiporják azokat lábukkal, azután megforduljanak, és széttépjenek benneteket." (ÚV)

"boldoggá teszi az ártatlan gyermeki lélek -mégha hamis forrású boldogság okán- boldogtalansága?"
Alaphelyzetben a válasz: nem, ne teszi boldoggá.
Viszont a Héberek 12:11 ezt írja:
"Igaz, egyetlen fegyelmezés sem látszik pillanatnyilag örvendetesnek, hanem elszomorítónak; ámde utólag békés gyümölcsöt, azaz igazságosságot terem azoknak, akik általa megedződtek." (ÚV)

Láttam már olyat, amikor egy kisfiú, fém ollóval a kézében rohangált. Családi összejövetel volt, (nem Tanúk nevelte gyermekről van szó) így viszonylag sokan voltunk a szobában. Az apuka rászólt a kisfiúra, hogy adja oda neki az ollót, mert veszélyes amit csinál. Persze a gyermek nem adta oda, így a második felszólítás után az apuka kivette a kezéből. Naná, hogy elkezdett a gyerek hisztizni.
Hogy gondolod? Ha létezik Isten és látta ezt a helyzetet, akkor bánkódott a szívében, mert nem játszhat a gyermek az ollóval (és ebből adódóan a gyermek boldogtalan)?

(I)"varázsolni csak a királyok királyának kiváltsága?"(/I)
Ez már ki van pipálva :)

(I)"moralizálni már az oviban kell, vagy kell hozzá érettség?"(/I)
Moralizál, jelentése: erkölcsöt oktat.
Erkölcs, jelentése: Magatartásunkat szabályozó, helyesnek tartott szabályok összessége.
Nem tudom, hogy van-e gyermeked. Ha lenne:
Mikor tanítanád meg neki, hogy lopni nem szabad?

Mindenképp kell hozzá egy bizonyos fokú érettség.
Legalább annyi, hogy meg tudja érteni, hogy mit miért szabad, vagy nem szabad.

( (I)5Mózes 6:6-8(/I)
"Legyenek ezek a szavak (I)[érts alatta a Bibliában lefektetett alapelveket, törvényeket](/I), melyeket ma parancsolok neked, a szívedben; vésd ezeket fiaid elméjébe, és beszélj róluk, amikor a házadban ülsz, amikor úton vagy, amikor lefekszel, és amikor felkelsz. Kösd azokat jelként a kezedre, és legyenek homlokkötőül a szemeid fölött; írd fel azokat házad ajtófélfáira és kapuidra." (I)(ÚV)(/I)
)

"Amúgy már talán kissé túlhaladott a könyv, bár nem vagyok teológus, s nem is kívánok azzá válni: azért ezt a videót zsigerből aggasztónak tartom."

Ha nem lennék hívő, lehet hogy én is furcsálnám.
Viszont hívő vagyok, így tudom, hogy mi a célja a videónak és miért készült, mire alapozott. :)

Kérlek, ne vedd kötekedésnek ezt a hsz-t.

[ Szerkesztve ]

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.