Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zone


zone
őstag

Ezt ugye nem csak én érzem aggasztónak?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#2) kmisi99


kmisi99
addikt

Ez így mára elég volt, nem tudom hova tenni magamban. :F

(#3) poffsoft


poffsoft
addikt

jehovát boldoggá teszi amúgy korlátos erőforrásaink eredményének kritika nélküli pazarlása?
boldoggá teszi az ártatlan gyermeki lélek -mégha hamis forrású boldogság okán- boldogtalansága?
varázsolni csak a királyok királyának kiváltsága?
moralizálni már az oviban kell, vagy kell hozzá érettség?
nem értem.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#4) zone válasza poffsoft (#3) üzenetére


zone
őstag

Nem is érteni kell, hanem engedelmeskedni. Az anyuka passzív-agresszív viselkedése meg eléggé karcolja a gyerekbántalmazás szintjét.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5) poffsoft válasza zone (#4) üzenetére


poffsoft
addikt

:C

végülis egy az Isten.
csak számtalan neve van.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6) Ujjlenyomat


Ujjlenyomat
csendes tag

poffsoft:
„varázsolni csak a királyok királyának kiváltsága?”

A varázslásról, mágiáról:
5Mózes 18:10
„Ne lehessen találni közötted olyat, aki átviszi fiát vagy lányát a tűzön, sem olyat, aki jóslással foglalkozik, mágiát űz, vagy aki előjelek után kutat, varázsló,” (ÚV)
„Ne találtassék te közötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;” (Károli)

2Krónikák 33:6
[Manassé király] „Átvitte a saját fiait a tűzön a Hinnom fiának völgyében, mágiát űzött, jósláshoz folyamodott, varázslással foglalkozott, spiritiszta szellemidézőket és jövendőmondókat tartott. Sok olyasmit művelt, ami rossz Jehova szemében, hogy bosszantsa őt.” (ÚV)
[Manassé király] „És fiait átvitte a tűzön a Hinnom fiának völgyében; és az időnek forgására ügyelt, jövendőmondásokat, varázslásokat és szemfényvesztéseket űzött, ördöngösöket és jövendőmondókat szerzett, és sok gonoszságot cselekedett az Úr szemei előtt, hogy őt haragra indítaná.” (Károli)

Cselekedetek 19:18, 19
„18 Akik hívőkké lettek, azok közül sokan eljöttek, és nyíltan megvallották és elmondták gyakorlataikat. Igen, a mágiát űzők közül elég sokan összehordták könyveiket, és mindenki előtt elégették őket. Összeszámolva azok árát, értéküket ötvenezer ezüstnek találták. ” (ÚV)
„És sokan a hívők közül eljőnek vala, megvallván és megjelentvén cselekedeteiket. Sokan pedig azok közül, kik ördögi mesterségeket gyakoroltak, könyveiket összehordva, mindeneknek láttára megégetik vala. És összeszámlálák azoknak árát, és találák ötvenezer ezüstpénznek.” (Károli)

Nem kérdéses, hogy mi Isten véleménye a varázslásról, mágiáról (összefoglalva a spiritizmusról).

Zsoltárok 97:10a
„Ó, ti, akik szeretitek Jehovát, gyűlöljétek a rosszat!” (ÚV)
„Akik szeretitek az Urat, gyűlöljétek a gonoszt!” (Károli)

Róma 12:9
„Szeretetetek képmutatástól mentes legyen. Irtózzatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz.” (ÚV)
„A szeretet képmutatás nélkül való legyen. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz.” (Károli)

Egy igaz keresztény tehát elítéli a spiritizmus minden formáját és távol is tartja magát tőle.
A megvizsgált versek fényében:
- Nem de egy képmutatás lenne, ha egy keresztény kapcsolatba lenne a spiritizmussal?
- Mennyire egyeztethető össze, hogy egy keresztény szülő hagyja, hogy ilyesmikkel játsszon a gyermeke?

A Bibliában lefektetett alapelvek, törvények a javunkat szolgálják.

(Direkt ZÁRÓJELBEN jegyzem meg:
Ma hallottam reggel a rádióban, hogy Amerikában két kisgyermek rablósat játszott.
Sajnos a 6 éves fiú lelőtte a 3 éves játszó pajtását, játékból.
A munkahelyi alapzaj miatt csak ennyit hallottam erről, nem tudom mi lett a kisebbik gyerekkel.

Vannak veszélytelen játékok, meg vannak olyanok, amelyek rövid vagy hosszú távon veszélyt jelentenek.
Egy keresztény szülő szemszögéből a spiritizmussal kapcsolatos játékok hosszútávon veszélyesnek minősül. A komolyabb spiritizmussal kapcsolatos tevékenységek rövid távon is.)

zone:
„Ezt ugye nem csak én érzem aggasztónak?”

Ezt a témát egészen máshogy látja egy nem hívő mint egy hívő. Szerintem.

A spiritizmus veszéllyel jár. Akit kicsiként óvnak tőle, az valószínűleg a nagyobb korában is távol tartja magát attól. Ha a játék helyébe behelyettesítünk egy időzített bombát, aminek az időzítője mondjuk rongálódott és így nem tudjuk mikor robban, akkor már sokkal érthetőbb a videó lényege, mondani valója.
De hangsúlyozom, ez egy keresztényi, bibliai ismeretekkel rendelkező személy szemszögéből van fogalmazva. Csak mert gondolom, hogy a te szemszögedből a varázslós játék, nem sokban különbözik egy plüss macitól (ezt a témát vizsgálva). Tehát részedről mindegy, hogy most éppen mivel játszik a gyerek, a lényeg, hogy ne veszélyeztesse a testi épségét. :)

(Én meg az evolúció oktatását tartom aggasztónak, agymosásnak. Főleg mióta tanultam a kézzelfogható bizonyítékairól, illetve annak erős hiányáról.) :))

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#7) poffsoft válasza Ujjlenyomat (#6) üzenetére


poffsoft
addikt

ezért szép a világ, mert vagyunk mi materialisták, meg a többiek :)

a többi kérdésem is legalább ennyire hangsúlyos számomra...

Amúgy már talán kissé túlhaladott a könyv, bár nem vagyok teológus, s nem is kívánok azzá válni: azért ezt a videót zsigerből aggasztónak tartom.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#8) danih


danih
addikt

De kimondja a gyerek hogy Jehova?

(#9) Fred23 válasza zone (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem csak te, de nem nagyon lehet mit tenni ellenük. Számomra vagy számodra beteges, másnak meg normális. Amíg ez nagyjából normálisnak számít -és jelenleg annak számít sajnos!- vele kell élnünk. Jó észben tartani, hogy ilyen társadalomban élünk, legalább máris van sok magyarázat egy csomó dologra. :D
"Magyarország keresztény állam." /Alaptörvény/ Nincs túl messze a Jehova Tanúi nevű elképesztően fantasztikus társaság hitrendszere attól, amit az állam is nagyjából elvárna tőlünk, illetve amit normálisnak tart. Ez itt ma Magyarországon sajnos teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#10) Ujjlenyomat válasza poffsoft (#7) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

"ezért szép a világ, mert vagyunk mi materialisták, meg a többiek :)"

Materializmus:
"A hagyományos definíció:
1. (filozófiai értelemben) az anyagi-tapasztalati létezőknek a szellemi-gondolati létezőkkel szembeni elsődlegességét valló irányzat, az "anyagelvűség" szinonimája" (Wikipedia)

Gondolom, akkor nem hiszel a zsiráf nyakának megnyúlásáról szóló evolúciós tananyagban, amit tanítanak a gimiben is. Csak mert itt nincs anyagi-tapasztalati létező, csupán szellemi-gondolati létező. Ugyanis nincs semmiféle kézzelfogható bizonyíték erre.
Ilyesmikre gondoltam. De nem azért írtam ide, hogy erről vitázzunk.
Nem "téríteni" jöttem :)

a többi kérdésem is legalább ennyire hangsúlyos számomra..."

"jehovát boldoggá teszi amúgy korlátos erőforrásaink eredményének kritika nélküli pazarlása?"
Nem tudom, hogy konkrétan mire gondolsz. Tág fogalmazásban, a pazarlást nem helyesli.
Máté 7:6
"Ne adjátok a kutyáknak azt, ami szent, és gyöngyeiteket se dobjátok a disznók elé, nehogy valamikor is megtiporják azokat lábukkal, azután megforduljanak, és széttépjenek benneteket." (ÚV)

"boldoggá teszi az ártatlan gyermeki lélek -mégha hamis forrású boldogság okán- boldogtalansága?"
Alaphelyzetben a válasz: nem, ne teszi boldoggá.
Viszont a Héberek 12:11 ezt írja:
"Igaz, egyetlen fegyelmezés sem látszik pillanatnyilag örvendetesnek, hanem elszomorítónak; ámde utólag békés gyümölcsöt, azaz igazságosságot terem azoknak, akik általa megedződtek." (ÚV)

Láttam már olyat, amikor egy kisfiú, fém ollóval a kézében rohangált. Családi összejövetel volt, (nem Tanúk nevelte gyermekről van szó) így viszonylag sokan voltunk a szobában. Az apuka rászólt a kisfiúra, hogy adja oda neki az ollót, mert veszélyes amit csinál. Persze a gyermek nem adta oda, így a második felszólítás után az apuka kivette a kezéből. Naná, hogy elkezdett a gyerek hisztizni.
Hogy gondolod? Ha létezik Isten és látta ezt a helyzetet, akkor bánkódott a szívében, mert nem játszhat a gyermek az ollóval (és ebből adódóan a gyermek boldogtalan)?

(I)"varázsolni csak a királyok királyának kiváltsága?"(/I)
Ez már ki van pipálva :)

(I)"moralizálni már az oviban kell, vagy kell hozzá érettség?"(/I)
Moralizál, jelentése: erkölcsöt oktat.
Erkölcs, jelentése: Magatartásunkat szabályozó, helyesnek tartott szabályok összessége.
Nem tudom, hogy van-e gyermeked. Ha lenne:
Mikor tanítanád meg neki, hogy lopni nem szabad?

Mindenképp kell hozzá egy bizonyos fokú érettség.
Legalább annyi, hogy meg tudja érteni, hogy mit miért szabad, vagy nem szabad.

( (I)5Mózes 6:6-8(/I)
"Legyenek ezek a szavak (I)[érts alatta a Bibliában lefektetett alapelveket, törvényeket](/I), melyeket ma parancsolok neked, a szívedben; vésd ezeket fiaid elméjébe, és beszélj róluk, amikor a házadban ülsz, amikor úton vagy, amikor lefekszel, és amikor felkelsz. Kösd azokat jelként a kezedre, és legyenek homlokkötőül a szemeid fölött; írd fel azokat házad ajtófélfáira és kapuidra." (I)(ÚV)(/I)
)

"Amúgy már talán kissé túlhaladott a könyv, bár nem vagyok teológus, s nem is kívánok azzá válni: azért ezt a videót zsigerből aggasztónak tartom."

Ha nem lennék hívő, lehet hogy én is furcsálnám.
Viszont hívő vagyok, így tudom, hogy mi a célja a videónak és miért készült, mire alapozott. :)

Kérlek, ne vedd kötekedésnek ezt a hsz-t.

[ Szerkesztve ]

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#11) poffsoft válasza Ujjlenyomat (#10) üzenetére


poffsoft
addikt

miért venném?
mondtam, így szép a világ.
csak nem szeretem a szélsőségeket.
valójában az egyensúlyban hiszek ( :-) ).
és az evolúcióelmélet jobban megfogható, mint a teremtéselmélet, nekem.
vannak a nevemen gyerekek, sőt, lassan önállósodnak (soká).
na, az ollós példa már necces, és bonyolult.
ki és kit tett próbára, ki mennyit fejlődött, és merre, a tanulságok megélésével. és főként miért?
szóval, csak Neki lehet varázsolni, mivel amúgy ez gonosz.
eszerint Ő egy zsarnok?
a "lopni nem szabad" azért erős túlzás. a létező világot (túl)élni kell, nem csak megélni.
lopni itt és most nem helyes, maradjunk ennyiben. :)
én megint csak abban hiszek, hogy a kisgyermekkor leginkább az indiviidum kiteljesedéséért van.
a megfelelő érettség szükségességében egyetértünk.
a video tanítását, azt gondolom, nagyjából felfogtam.
ettől függetlenül elfogadni nem tudom.
ja, és bár nem vagyok aktív hívő, elmélkedni gyakran szoktam a világegyetem nagy és apró dolgairól egyaránt.

no, több szót már nem érdemlek :-)
áve!

[ Szerkesztve ]

(#12) Killer01 válasza Ujjlenyomat (#10) üzenetére


Killer01
őstag

Én is hívő vagyok, de ez a video -és amit képvisel- nem helyes....ez a véleményem minden idézet és részlet nélkül.

(#13) danih


danih
addikt

Bence, a kreaCionista ügynök odanyomott Marcinak egy Sperlock-ot hogy letérítse az igaz Útról.
De még jó hogy itt van Anyu hogy megvédje.
- Nesze Marci, itt egy Ouiya tábla, játsszál inkább ezzel.

(#14) Armahun


Armahun
addikt

Ilyenkor álldom az Urat, hogy nem teremtett vallásosnak.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15) zone válasza Ujjlenyomat (#6) üzenetére


zone
őstag

Mózes és Áron nem "varázsolt" a fáraó előtt? Vagy Jákob a tarka vesszővel? Sámson akinek a hajában volt az ereje?
Egy gyerek számára semmivel sem spirituálisabb egy varázsló figurával játszani, mint egy GI Joe katonával. Vajon milyen hatással lehet egy gyerek szociális életére, ha a barátaitól kapott ajándékokat az anyukája kidobálja a szemétbe? Miért kell egy gyerekbe irracionális félelmeket táplálni és erősíteni azokat? Ez az indoktrináció, agymosás nem helyes.
Érdekes, hogy azt mondod, a spiritizmus veszéllyel jár, de a vallás nem? Vagy csak a te vallásod nem?

Az evolúció tény, létező dolog, akár a gravitáció. Tonnányi bizonyíték támogatja az evolúciós elméletet, nem tudom, hogy milyen "erős hiányról" beszélsz.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#16) tomiii.


tomiii.
aktív tag

(#17) poffsoft válasza tomiii. (#16) üzenetére


poffsoft
addikt

túl kifinomult lehet, segíts, mit kellene látni?
minden ajtó mögött vagy fal, vagy ajtó?

[ Szerkesztve ]

(#18) zone válasza poffsoft (#17) üzenetére


zone
őstag

Nem kifejezetten kifinomult humor. Arra céloz, hogy a Jehova tanúi mindenhova bekopognak téríteni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#19) danih válasza tomiii. (#16) üzenetére


danih
addikt

(#20) poffsoft válasza zone (#18) üzenetére


poffsoft
addikt

thx!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.