Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokar


dokar
addikt

főleg az asrock tulajok örülhetnek :D

extra - SEXRay

(#2) csudri


csudri
őstag

Agp van, volt, lesz! :R

(#3) csellosi válasza csudri (#2) üzenetére


csellosi
tag

Ugye mennyire haldoklik az agp? :)

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#4) Andre1234


Andre1234
aktív tag

Milyen procik is vannak, agp-s lapokban?
a cpu limitre célzok, hogy van-e olyan proci amelyik kihajtaná a karit??

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#5) juliabrilke válasza Andre1234 (#4) üzenetére


juliabrilke
addikt

Van am2-es lap is, ami bőven támogatja a 6000+-os procikat is.
Intel 775-nél is vannak agp-s lapok bőven.

Nem lesz gond vele meghajtani. :C

(#6) killahdrums


killahdrums
senior tag

Én egy olyan Saphire-ra benevezek majd ha kapható lesz. Végre van mire upgradelnem a 1950PRO-mat. :) Mert ahogy néztem a teszteket erősebb lesz, de majd az okosak kijavítanak ha tévedek.

Az előttem szólóhoz:
Szvsz van azért létjogosultsága még az agp-nek, konkrét példa én. Van egy nagyon fasza kis rendszerem 4GHz-es P4-gyel, 4GB memóval ami teljesítmény tökéletesen elég a munkámhoz, ami inkább memória éhes mint prociteljesítmény, és van egy 1950PRO-m ami elég ahhoz hogy a WoW fullra húzott beállításokkal szépen fusson egy 17-es tft-én. Viszont tervezek venni egy 22-es wide moncsit és ahhoz valószínüleg kevés lesz már a vidkari, ezért nekem kurvajól jön, hogy lesz erősebb agp-én, és inkább csak a vidkarit cserélem mint szinte az egész gépet.

There is no God, just Technology...

(#7) Slax


Slax
senior tag

Nyam nyam, asszem némi gyűjtögetés után egy Sapphire tulaj próbálok lenni. :D

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#8) csellosi válasza killahdrums (#6) üzenetére


csellosi
tag

En is ugy ertem, hogy meg elni fog az agp meg egy ideig. Csak minden evben eltemetik 3x, de mindig feltamad. Nvidianak is piacra kellene dobnia egyet, valaszul erre :)

A geped meg kibir par evet siman :)

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#9) joi29 válasza killahdrums (#6) üzenetére


joi29
őstag

Kétségtelen hogy lessz rája vevő,de biztos hogy nemfog eladási csúcsokat döntögetni. :o

[ Szerkesztve ]

(#10) Andre1234 válasza juliabrilke (#5) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Dejó tudni hogy am2-es procihoz van agp...THX

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#11) barnam_


barnam_
nagyúr

A Sapphire hűtője nem tűnik túl jónak...

(#12) wolruf válasza killahdrums (#6) üzenetére


wolruf
őstag

Nem biztos, hogy kevés lesz a moncsihoz a géped :)
Én megdöbbentem. Van egy 3 GHz-es, nem húzott P4-em 2GB RAM-mal, és ebben van egy 1950-es AGP kari.
Nemrég vettem egy 20"-os Wide-os monitort, és nem sok minden van (talán a Crysis, ami egy kicsit azért igen) megfogná a gépet. Teljesen jól játszható rajta natív felbontásban pl. a COD4 (bár ez a demó), amihez azonban minden szinten karcsú (bár ehhez még a 17"-os monitorom is sok volt :D ) a Flight Simulator X. Na ahhoz nem tudom mi lehet az ideális konfig :(
Szóval ne nagyon félj tőle, én jól elvigyorgok ezzel a gépemmel natív felbontásban (1680x1050) szinte minden játékon.
Biztosan van az újabbak között, ami megfogná, de akkor azt még nem néztem. Amit néztem, az meg játszható teljes mértékben.
Remélem valamit segítettem, ez nem ,,teszt'', hanem tapasztalat :-)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13) killahdrums válasza joi29 (#9) üzenetére


killahdrums
senior tag

Ez mondjuk teljesen igaz. :)

There is no God, just Technology...

(#14) Thomas1 válasza Andre1234 (#10) üzenetére


Thomas1
őstag

Ritka, de létezik.
Asrock AM2NF3-VSTA

Engem viszont a kártyák ára félemlít meg egy picit, 220 € az amire elér hozzánk simán lesz 60k HUF. Picit sok, persze minden AGP-s kártya drágább PCI-E-s társánál, de ekkora felár kiadása erősen elgondolkodtató egy AGP-s kártyára... :U

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#15) H.O.D. válasza Andre1234 (#4) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Egy D945 4GHz-en sztem kihajtja :R

Where do you want to go today?

(#16) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Ez mekkora, hogy ezeket a vga-kat is kiadják AGP-vel. Egy 939-es x2-es tulaj, még egy jó darabig el lesz ilyen kártyák miatt. De jól jártak azzal az alaplappal. Irigylem őket. :O Nekem sajna a SocketA-s 2400+ hoz már túl erősek, szegén yproci nem hajtaná ki. Meg úgy hallottam hogy az AGP HD-s Radonok sem szerették a SocketA-t.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#17) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Jé ez a csatolófelület még él? Csak tudnám minek. A leragadt júzereket jól meg lehet szivatni vele. P4-ed van és AGP-s karid? Nesze nekd ultrafosszar 10 ezres AGP-s alaplap, ami már Core 2 Ready hoppá! DDR1-gyel persze, de nem számít, csak 2x annyiba kerül, mint a DDR2 és még lassabb is (most már). Veszel Core 2-őt a csoda AGP-s lapba (P4 kuka), de lassan elöregszik a VGA-d, nosza válts PCI-Express-re. Hoppá, nem is, mert itt a HD3850 AGP!!! Szánalom a köbön komolyan mondom.

(#18) Alvin_ti4200 válasza H.O.D. (#15) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

soha az életben.

(#19) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

szvsz totál értelmetlen...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20) H.O.D. válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Fogadjunk, hogy Crysis alatt 1920x1200-ban összehozom neked a VGA limitet egy ilyen konfigon :D

Where do you want to go today?

(#21) Franklin válasza Thomas1 (#14) üzenetére


Franklin
addikt

Viszont még mindig olcsóbb így, mint a PCE-E-re való átállás.

Gondolom a gyártók is tisztában vannak ezzel, ezért is kerülnek többe az AGP-s kártyák (?)

(#22) Aprósólyom válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem tudom miről Hadoálsz. Socket 939 hez igen is jó, mert abban vannak erős procik. És a DDR 1 is jó tuning mellett. Nem kellene leírnod ám, egyáltalán. Jah hogy a mai csúcsgépeket nem verik le, az igaz. De nem kell csúcskonfig, hogy a legújabb játékokkal játsz. Szerintem ne szánalmazzál, ha nem gondolod végig a dolgot, és nem gondolsz bele az ő helyzetükbe. :((( Vajon a ti4200 milyen foglalattal jött ki? :DD Nem kéne nicket cserélni? :DD (Bocsi :B )

Jevons paradox

(#23) killahdrums válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


killahdrums
senior tag

Ez most kinek szolt? :F

Abban igazad van aki most vesz gépet az tényleg láma ha agp-set vesz, de az én példámnál maradva is szánalmas, hogy inkább veszek egy ilyet mint, hogy vegyek alaplap, memó, proci amiből én nem gagyit vennék mint, hogy régen sem tettem, alsóhangon 80K lenne és plusz akkor még a pci-e vidkari ami még min. 60K? Inkább veszek csak 60K-ért egy erősebb vidkarit.

There is no God, just Technology...

(#24) joi29 válasza Franklin (#21) üzenetére


joi29
őstag

"nem" simán ennyivel drágáb elöálitani a Rialto chip-et.

(#25) Yutani


Yutani
nagyúr

És talán ennél erősebb VGA nem is kell, nem is lesz AGP-re.

#tarcsad

(#26) Aprósólyom válasza killahdrums (#23) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jó a szó! És azzal még mindig kihúzod jó ideig. Azután meg jöhet egy totális váltás, nagyságrendekkel való gyorsulással egyetemben.

Jevons paradox

(#27) Pacák válasza Thomas1 (#14) üzenetére


Pacák
senior tag

Ugye, hogy ugye. :DDD

Mondjuk egy baj van csak a lapommal. Vista alatt csak nvidia kártyák támogatottak benne.

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#28) ollie válasza juliabrilke (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De lesz.

***

(#29) Alvin_ti4200 válasza Aprósólyom (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Most mondjam azt, hogy a Ti4200 6 évvel ezelőtt jelent meg...?;) Amúgy X2 baromi erős, S939-be 4800+ a legerősebb, ami AM2-ben sem számít nagy valaminek, a mai kártyák kihajtásához nem is elég a Core 2-vel szemben (ez tény). Szóval ami S939-ben a legerősebbnek számít, az AM2-ben majdhogynem a leggyegébb (órajeleket nézve).

(#30) Nightmare válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


Nightmare
senior tag

Jaj már. :U Hát Neked meg nem mindegy? Igen, él. Gazdagék megtehetik, hogy platformot cseréljen, nemde? Miért fáj ez Neked annyira? Van aki nem teheti meg...és nem hinném, hogy egy 6000+ X2 meghúzva nem hajtja meg a kártyát. Amíg igény van rá, addig gyártani is fognak ilyet, akárhogyan pattogsz. És jól is teszik, mert van alternatíva, nem erőltetik ránk, hogy ezt veszed, mert ez van más nincs. Örülj neki, hogy tudsz választani bakker.

Ugyanígy nem ítélem el a core 2 duo + ddr1 + agp párost.
Sőt nekem egy 4400+ @2.72-es X2-m van, 2 giga kingmax rammal, geforce 6200-al(64 bites, agp) És...nagyon jó a teljesítménye, igaz nem játékban...de nem is játszom soha. És ha jól esik, akkor veszek bele egy Phenomot...nesze Neked agp...

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#31) ollie válasza wolruf (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért, mert te még nem tapasztaltad, hogy a mai játékokhoz már édeskevés a P4, még nem azt jelenti, hogy igazad is van.

***

(#32) djtoomi válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


djtoomi
addikt

100%-osan egyetértek, a vérpistike,akinek celeron 2.4-ese van, akar vga-t karácsonyra mert akadnak a játékok, de hosszar gépe van, kap egy hd3850-et, és nesze: olyan lassú min vót mámi, szár, vigyük vissza átkúrták a fejüönket,báááá :O :O :O
Szóval nem kell agp- nem kell agp, még annyira sem kell agp, ddr1 sem kell! :( :(((

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#33) John_Doe


John_Doe
senior tag

Hopp akkor nem elírás volt az a Powercolor valamelyik árlistában 50k ért.

Shal'kek nem'ron!

(#34) djtoomi válasza Nightmare (#30) üzenetére


djtoomi
addikt

Persze, a commodore 64-nek is jó a teljesítménye. Nagyon jó! :K Csak ülj le egy quad elé, ülj vissza amd-hez, és számolj be a látottakról.
6000+ X2 mi az istenf@sz@n@k?40k-s proci,60k-s vga, huhh az már vmi, agp-ben, nagyon jó. 100k-ból pci-ben ugyanezt megkapod, százoszor erősebben, úgyhívják e6750 meg 8800gt vagy q600 meg hd3850. :K És 25k-val több ez a kari mint a pci-e társa, ennyiből kijön 2gb ddr2 ram és egy olcsóbb pci-e lap, vagy 1gb ddr2 meg pci-e normális lap(ds3) :U

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#35) Aprósólyom válasza Alvin_ti4200 (#29) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Lehet nem olvastad ezt a cikket: [link] És lehet ezért nem látod teljesen tisztán a képet. Jah, és egy QuadCore-hoz mérten tényleg nem erős, de egy 4800+ tuninggal 6000+ bármelyik VGA-t kihajta, már ne is haragudj, nem tudom miért állítasz ilyeneket.

a t4200 csak poén volt :B De ez természetes. (bocsi)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#36) munky válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


munky
őstag

Egyetértek.

AGP-s kártyákal ráadaásul elég sok a szívás driver téren is. :(

Én már semmiképpen nem eröltetném ezt.

(#37) t72killer válasza wolruf (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel a játékokból még csak a legeslegújabbak használnak 1nél több magot, kényelmesen elleszel még 1 darabig.:)) egy HD3850-t kihajtani nem nagy kunszt, simán elboldogul majd azzal is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) szab.tam válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát szánalom valahol máshol van...
nézd meg pl az én configom. szerintem elfér benne egy 3850 agp. és ddr2, és 6400+ van benne. és van 100k értékű oem szoftverem. ha lapot cserélek, könnyen beeshet egy újratelepítés, aktiválási herce-hurca, amiben elküldi a hardverazonosítómat. idáig nem volt gondom, de ha véletlenül billgéc bácsi azt mondja, hogy nyenyi, vegyél új progikat, akkor megszívtam.
ez a "minek agp" kezdetű gyenge szólam kb. a "minek 2-4 magos proci"-hoz lehetne hasonlítani. szerintem ez a szánalmas, nem az agp.
és néztem már a sávszélességre vonatkozó tesztet, a gyakorlatban a pcie nem gyorsabb az agp-nél, csak ugye 2 irányú.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39) killahdrums válasza djtoomi (#32) üzenetére


killahdrums
senior tag

LOL! Te most véded vérpistit? Aki láma meg is érdemli, tájékozódjon és akkor nem baszodik át, mivel senki nem direkt veri át... Ennyi. És igen is legyen választás. A flame meg rulez, én sem értem miért fáj ez nektek... de nyomjátok csak, nekem nem fáj. :)

There is no God, just Technology...

(#40) Nightmare válasza djtoomi (#32) üzenetére


Nightmare
senior tag

Itt van az, hogy aki nem ért hozzá, az még ramot se vegyen, mert még edo-t akar betenni a ddr2 mellé. Számodra is ugyanazt írom, mint alvinnak.

Egy 3 gigás prescott csere volt 4400+ X2-re. Az egészet megúsztam 20000 ezerből...ram, lap, proci. Ja, és, hogyan? Úgy, hogy megtartottam a videokártyát, és mindent eladtam. Mi a szarnak vettem volna pci-e-s lapot, ha van kártyám? Ja, hogy időtállóbb? Hmmm...amikor én gépet fejlesztek, addigra a dd3 fog már jól döcögni. Úgyhogy lehet savazni, és pocskondiázni, mert agp-s lapom van ddr2-vel, és am2-es foglalattal.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#41) djtoomi válasza Aprósólyom (#35) üzenetére


djtoomi
addikt

Alvin enm egy káérytát látott már, tesztelő. Szóval ha valaki ért hozzá, akkor az Ő, engedtessék meg neki, hogy elhidd amit mond, emrt igazat mond. És igen, 6000+ nem elég erős. Az alapon nem hatja ki a HD3850-et, ne erőlködj. ;)

t72killer: Okés, játékok nem használják, de később fogják, és aki agp-set vesz még mindig, az nem holnapután cseréli megint. És HD3850 kihajtása nem angy kunszt? Pfff, ezen csak röhögni tudok... Kb 3-szor erősebb mint egy 7600GT, és egy 3GHz-es P4 azt sem hajtja ki.... :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#42) djtoomi válasza Nightmare (#40) üzenetére


djtoomi
addikt

Ha mindent eladtál, akkor vga-t mért nem adtad el? Jah hogy nem ér annyit, vagy elavult? Vagy csak lusta vagy? Vagy netalán a kutyának sme kell? :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#43) Nightmare válasza djtoomi (#34) üzenetére


Nightmare
senior tag

Hahahaha, milyen jót nevettünk a frappáns írásodon. :W
Megmondod nekem mi a szart csinálsz Te egy Quad-on, ami akkora sebesség különbséget mutat, hogy rögtön seggre kell ülnöm? Azonkívül, hogy elindítunk 40 féle programot, és vadul egymás szeméhez vághassuk...látod, a quad...

Igen, bezony látom. Versenyre sem kellhet az én 4400X2+-mel, dehát ugye a 4 mag. Remek dolog egy 60000k-s 4 magos procit, egy 18000k-s kétmagoshoz hasonlítani. Pirospont ezért.

Mint írtam a csere 20000 forintba került, így nem bántam meg, sokkal gyorsabb a gép, mint volt. Éshátugye sok vérpistikének nincsen pénze 4 magos csodára...így kénytelen kiszámolni mennyit áldozhat egy gépfejlesztésre.

Ezé' nem adtam el, mert milyafasznak? Csak megjelenítésre kell, azért meg minek vegyek + 1 kártyát?

Néha úgy látom, hogy egyeseket felvet a pénz, és leszólják azt, akinek nincs annyi. Végülis örülj neki, hogy Neked van.

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#44) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Bekerült a readynél az agp-s kártya a rendelési listába:
VGA POWERCOLOR AGP HD3850 512MB DDR3 256bit 2 ÉV 37 866 +600FT rendelési díj + ÁFA.

Most látom flame is van :) , adataimnál a konfigom, 2,66GHz-et simán visz alapfeszültségen a Core 2 Duo proci, nem hiszem hogy ne tudná kihajtani a 3850-et.

[ Szerkesztve ]

(#45) joi29 válasza djtoomi (#41) üzenetére


joi29
őstag

"6000+ nem elég erős. Az alapon nem hatja ki a HD3850-et, ne erőlködj."
-Akkor mi hajtjaki? :F

(#46) djtoomi válasza szab.tam (#38) üzenetére


djtoomi
addikt

Csak a gond az hogy a 2-4 maqgos proci kivan használva, menj egy kicsit wainrarozni egy 3gigás p4-el meg egy quadal, vagy autocadozni, esetleg konvertálj, vágj videót, és akkor beszélj itt erről. Addig hogy minek 2-4 magos proci, felejtős kérdés. Ez olyan hogy minek fejlődni?Commodore 64 is jó, arra amire való. Persze, minden saját teljesítményével arányos, ezért szeretem azt ha valaki azt mondja az én gépemmel megvagyok elégítve, emgfelelően teljeít. Jah ha nerm emgfelően teljesítene, akkor az elromlott volna. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#47) KrAt


KrAt
veterán

AGP powwa :)

(#48) szab.tam válasza djtoomi (#41) üzenetére


szab.tam
nagyúr

3 giás p4 valóban kevés lehet. de a 6000+ már elég szerintem. ezt arra alapozom, hogy az előző procim ilyen volt, és az 1950 xt-nél teljes hajtáskor a proci 2x60-70%on dolgozott. a 3850 pedig kb + 50%-al bír. így kb egy szinten lesznek

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#49) ollie válasza t72killer (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem csak a magok száma számít.

Talán hallottál már számítási teljesítményről...

Egy 2,4GHz-s Core 2 Duo-nak akkora a számítási teljesítménye, mint egy kétmagos 4,8GHz-ra húzott P4-nek (persze ilyen nincs).

***

(#50) djtoomi válasza joi29 (#45) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát minimum egy normális sebességre húzott Core 2.Go to PH4 tesztek!

Nightmare: 60.000Ft? Hol? Tök8, én filmeketkonvertálok,tömörítek, és néha videókat vágok, erre kell a quad. :U

Aki nem hiszi, hogy agp elavult, szvr, fölösleges, menjen olvasson egy-két tesztet. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#51) szab.tam válasza Flashcash (#44) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én már a múl szerdán megrendeltem, de állítólag még 1-2 hét mire a balkánra ideér...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#52) Aprósólyom válasza Nightmare (#40) üzenetére


Aprósólyom
addikt

De szánalmas... :((( NA PERSZE!!!

Erre a tomi kristálynak van egy jó szlogenje... Hogyan is szól? Valahgy így: Többet ésszel, mint pénzzel? Grat hozzá... :C Én is valami hasonlóan fogom kihúzni a DDR3-ig, csak én SokcetA-ról váltottam, most egy picit. És két gépet is életben kell tartanom a családban, ezért kicsit nehezebb... :(((

Jevons paradox

(#53) Nightmare válasza djtoomi (#46) üzenetére


Nightmare
senior tag

Egy dologra válaszolj.
Honnan van Neked pénzed erre a configra, ami az adatlapodnál szerepel?

Maestrohun Ezt nekem szántad? :U Me' sztem nem... :)

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#54) szab.tam válasza Nightmare (#53) üzenetére


szab.tam
nagyúr

megbocsáss, de ez ritka hülye kérdés volt...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#55) killahdrums


killahdrums
senior tag

Egyre izgibb. :D

There is no God, just Technology...

(#56) djtoomi válasza Nightmare (#53) üzenetére


djtoomi
addikt

Mit érdekel az téged? Amúgy meg adás-vételből. :U

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#57) GReddy


GReddy
tag

MI a halál náthás f@száért kell minden fórumból AMD vs INTEL hisztit csinálni??? Nem unjátok még? Mert én baromira unom! Hihetetlen, hogy mindenből képesek vagytok ezt a faszságot kihozni.. Egyszerűen nem értelek benneteket. Komolyan nem..

Komolyan veszek egy RISC vagy IBM procis gépet., hogy egyik táborba se tartozzak.. :W

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#58) Nightmare válasza djtoomi (#50) üzenetére


Nightmare
senior tag

Intel Core 2 Quad Q6600 BOX (2.40 GHz (FSB 1066),2x 4MB L2,Kentsfield (65 nm),105W) 1 év garancia
46 175 Ft
55 410 Ft
Intel Core 2 Quad Q6600 OEM (2.40 GHz (FSB 1066),2x 4MB L2,Kentsfield (65 nm),105W) 1 év garancia
45 275 Ft
54 330 Ft

Aliensomputers...és elnézést...55000. Esedezem bocsánatért.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#59) Nightmare válasza djtoomi (#56) üzenetére


Nightmare
senior tag

Hallottam hírét, de ez mellékes. De most őszintén ám... ;)

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#60) Aprósólyom válasza djtoomi (#50) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem azon vitatkozunk, hogy elavult, ne kersd a kibúvót, ez nem erről szól, hanem hogy valakinek még mindig megéri erre cserélni, mert nem szükséges neki Quad, ahogy neked, mert videózáshoz tényleg kell a minél gyorsabb CPU, de játékhoz még mindig inkább VGA kell, amit meghajt lazán az x2 is. Szóval nekik jó választás, ha legközelebb egy újabb generációra akarnak beruházni és nem a mostanira. Miért kell a véleményedet ráeröltetni másra?

Jevons paradox

(#61) joi29 válasza djtoomi (#50) üzenetére


joi29
őstag

"normális sebességre húzott Core 2"
-Tehát aki nem rendelkezik legalább egy ilyen cpu-val az ne is vegyen
40k-nál drágább VGA-t?

GReddy: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62) szab.tam válasza GReddy (#57) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD :C

ja, és különben is: az ibm egy fos, ezért, meg ezért.... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#63) GReddy válasza szab.tam (#54) üzenetére


GReddy
tag

A helyes válasz:

KÖZÖD?

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#64) killahdrums válasza Aprósólyom (#60) üzenetére


killahdrums
senior tag

Ott a pont.

There is no God, just Technology...

(#65) GReddy válasza szab.tam (#62) üzenetére


GReddy
tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ... :DD :DD :DD

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#66) djtoomi válasza GReddy (#57) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem hozok ki vitát, de senki en mondja hogy amd így meg úgy mindenre jó, meg agp a legjobb.... :U

Nightmare: Én pl. 45-ért vettem a procimat, és?Megérte? Meg, 5ezerrel több mint egy E6750 és ahol van értelme a 4magnak, 2-szeres gyorsulást hoz, amire emg én használom, van értelme. ;)

joi29: Inkább ne, hacsak enm vesz előreláthatólag rövid időn belül normális procit hozzá. :K

Maestrohun: Nem erőltetem rá a véleményem senkire, de ha egy ilyen kártya 20k-val több mint egy pci-e amibe viszont belefér egy agp-pci-e váltás, akkor hol van értelme?Ha 5k-val lenne drágább, enms zólnék, de ez a lehúzás,népbutítás a javából. Kb annyi értelme van mint az 1gb vram-os 8500gt-nek. :U

Nightmare: Mondom hogy adás-vételből, különben meg nem tök8 neked miből van? :U Nem ezen szól a dolgo, hanem zon hogy ez annyival drágább mint a pci-e társa, hogy abba belfér a pci-e váltás. :U

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#67) Aprósólyom válasza Nightmare (#53) üzenetére


Aprósólyom
addikt

De, csak ezekszerint nem volt annyira frappáns. Mindegy lényeg, hogy szerintem is jól oldottad meg a konfigváltást a saját igényeid szerint.

Jevons paradox

(#68) Nightmare válasza GReddy (#57) üzenetére


Nightmare
senior tag

Nem nem...ez most nem arról szól. Csak egyeseket felvet a pénz, és leszólják azt, aki + 10000-ret sem tud,akar kigazdálkodni egy plusz grafikus kártyáért. És az ilyen dűhít. :W
16 éves fejjel osztja az észt, aztán majd, ha el kell látnia magát és még valakit, akkor mindjárt másképpen lesz.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#69) Aprósólyom válasza killahdrums (#64) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:R

#68 Nightmare: Így van. Ez igaz. Nagyon is.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#70) Nightmare válasza szab.tam (#54) üzenetére


Nightmare
senior tag

Azért kérdeztem, mert kiv vagyok, vajon a szülei pénzén ennyire gazdag-e?

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#71) GReddy


GReddy
tag

Pedig a 3850 lehet a következő X1950Pro..
Még AGP-n is van (vagy lehet) keresnivalója, akkor, ha képes megfelelő mértékben tehermentesíteni a procit. A S478 nál a gyenge pont egyértelműen a CPU lesz, nem fogja tudni kihajtani a 3850-et. A 7600GT a plafon. (A lányom 8IPE1000G gigabyte-jában ilyen van, hajszál, de CPU limites) És a 3850 sokkal sokkal erőteljesebb.
Mi lehet a megoldás? Egy dologban látom, hogy a GPU NEM csak renderelést csinál, hanem keményen beszáll a 3D geometria számításba. Ekkor képes lehet annyira tehermentesíteni a CPU-t, hogy sokkal gyorsabb legyen egy ilyen gép.

...istenem, nem olyan rég vettem a két 9700Prot részletre, 260.000-ért... :Y :Y

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#72) Nightmare válasza djtoomi (#66) üzenetére


Nightmare
senior tag

No még csak annyit, hogy 2X-es gyorsulást nem fog hozni, hiába van benne kétszer annyi mag. Dehát ezt tudod, okos kis srác vagy Te.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#73) Loretto


Loretto
veterán

N+1-dik vérátömlesztése az agp-nek, de ha látnak benne üzletet akkor sirhat ríhat mindenki.
Kérek mindenkit, hogy a későbbi takarítás, édesanyák csuklása miatt, figyeljen oda, mennyi indulatot, flame-ingoványt sző a hozzászólásába.

Soirée...

(#74) GReddy válasza Nightmare (#70) üzenetére


GReddy
tag

Az enyém jobb. Nem sokkal, de jobb. És dolgozom érte. Negyven évesen hiába tartanám a markom apucinak. Ja, tényleg, nekem nincsenek is szüleim! Kinek tartsam? Neked? Akkor vegyél a 3870-em mellé egy 3850-et. CF-ben akarom járatni... :Y

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#75) szab.tam válasza Nightmare (#70) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a gép teljesítmény szempontjából érdektelen, hogy megdolgozott érte, kapta, vette, elvette. tök mindegy.
pláne az agp szempontjából...
:)

ahelyett, hogy örülnétek, hogy van erősebb agp-s kari, it veszekedünk.
én már fél éve várok rá. azt hittem, hgoy 2900-ból is adnak ki. már le is mondtam róla...

és kedves pcie-s tesók. ti meg annak örüljetek, hogy mi hülyék még drágábban is fogjuk megvenni a realto chip, és a kis széria miatt...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#76) djtoomi válasza GReddy (#71) üzenetére


djtoomi
addikt

CF-be akartad őket kötni? :DDD
Amúgymeg teljesen jó lenne X1950pro utódnak, de emberi áron. És sajnos ez P4 esetében cpu limites lessz, aki meg 775-ös lapot vesz, bele core2-vel, és agp-vel, meg is érdemli.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#77) GReddy válasza Nightmare (#68) üzenetére


GReddy
tag

Jó, de HONNAN TUDOD??? Lehet, hogy idősebb mint én!!! Na jó, az nem lehet.. én vagyok a Korelnök. :C

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#78) Womb


Womb
senior tag

Lehet hogy az alsóháznak készült a kártya,de őszintén szólva kurva drágára sikerült.
50-60rongyot azért elég húzos egy régi konfigba beleinvesztálni,akármilyen oldalról is nézem....

(#79) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#29) üzenetére


SystemRoot
őstag

Sok itt a tévedés.
1. Nem a 4800+ a legeerősebb S939-be hanem az Opteron 185...
2. "a mai kártyák kihajtásához nem is elég a Core 2-vel szemben" általánosságban fogalmazva a c2d ~25% al gyorsabb azonos órajelen. Tehát amíg azonos órajelekről van szó addig ez nem különösebben igaz. Tuning esetén már természetesen jelentősen változik a helyzet.
3. De! Mi is az hogy nem hajtja ki?? Az hogy 3démárk-ban több pontot ad, és növekeszik a pontocska ha húzod a c2d-t? A mai játékokat (ahol a rendszerek esetében már lényeges kérdés hogy mennyi is az az fps...) általában mindig vga-limites beállítás van, vagy ahoz közeli. Onnantól kezdve a cpu-limit ből adódó "hűde-egetverő" különbség eltörpül, vagy eltűnik.
4."ami S939-ben a legerősebbnek számít, az AM2-ben majdhogynem a leggyegébb (órajeleket nézve)." Hmm, hmm. Hát ugye a múltkoriban gyártásba visszapakolt 4200+-os X2-k általában 2,9Ghz-et vittek. Tehát kb ott volt az órajelbeli határuk minz AM2-nek. De még a régebbi Opteronoknál (165, 170) is nem volt ritka a 3Ghz. Nincs egetverő eltérés a magrevíziókban. Vagy legalábbis nem ennyire egyértelmű, mint ahogy te mondod.

Jah és mielött az elfogultság vádja érne, én C2D-t használok és PCI-E-t. És én sem támogatom ezt az AGP-s frontvonalat, mert egyre tovább maradnak így népek esetleg agpn és sztem az nem ésszerű mert bizonyos idő után eladhatatlan(!) hulladék lesz az egyébként most talán még eladható renszer...

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#80) GReddy válasza djtoomi (#76) üzenetére


GReddy
tag

LEHET! A 3870 mellett gyönyörűen ketyeg a 3850. PONT ITT fogta meg szerintem az ATI az NVIDIA-t! A két kari bruttó kilencven, és mindent üt egyelőre. Ezért akarok most egy 3850-et. ( Legalább kölcsönbe) Elcserélem a GTS-t egy 50-re, és nyertem.. ;]

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#81) joi29 válasza Womb (#78) üzenetére


joi29
őstag

...őrültség. :DDD

(#82) djtoomi válasza GReddy (#77) üzenetére


djtoomi
addikt

Sztem tudja, de nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy mi értelme van annak hogy 25k-val drágább legyen egy agp-s kair pci-e társánál? Erre adjon valaki választ. Mert ha 5-6k-val drágább, persze természetes, de amúgy... :U

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#83) killahdrums válasza djtoomi (#66) üzenetére


killahdrums
senior tag

Én most átfutottam a hsz-eket, de ki mondott ilyet, hogy "amd így meg úgy mindenre jó, meg agp a legjobb", sehol nem látom. :U

Igazábol nem értem ezt a flamewar-t itten.

1. Tény, hogy sokkal nagyobb teljesítményre képesek C2D-s rendszerek mint a még agp-ések. Nem vita tárgya.

2. Van aki kihasználja a sokkal nagyobb teljesítményt ezt sem vitatom.

3. Viszont miért nem fogadható el az, hogy léteznek egyesek akiknek jól jön a bizonyos szemszögből elavult rendszerükbe egy ilyen upgrade???

4. És azt sem értem, hogy miért hiszed, hogy nem lehet valaki elégedet egy bizonyos teljesítménnyel. A munkahelyemen C2D gépen tolom, de amivel foglalkozom nem számottevően gyorsabb rajta mint a húzott otthoni P4-es rendszeremen, de biztos én vagyok a fasz.

És a végére még annyit, hogy régen én is nagy fan-ja voltam az ilyen meg olyan tesztprogramokban való minél nagyobb pontszámok elérésének, de kinőttem belőle...
Ezzel nem azt mondom, hogy az ciki, mert király volt csak meguntam, szal akinek ez jön be, nyomja csak, imádom olvasni az egyre durvább rekordokat. :)

There is no God, just Technology...

(#84) szab.tam válasza Womb (#78) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az induló ára 46.5-49.5k. persze drágábban is meg lehet majd venni, de nem kötelező.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#85) GReddy válasza szab.tam (#75) üzenetére


GReddy
tag

ahelyett, hogy örülnétek, hogy van erősebb agp-s kari, it veszekedünk.
én már fél éve várok rá. azt hittem, hgoy 2900-ból is adnak ki. már le is mondtam róla...

Magyarok vagyunk, vagy mi! Nem képzeled, hogy nem veszünk össze???? :U

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#86) szab.tam válasza GReddy (#85) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hm. igaz.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#87) Aprósólyom válasza djtoomi (#66) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ne találj ki valótlatnt, nem 20K a különbség: tessék csak böngészni az árlitákat, de a vtcomptól kimásoltam egy kettőt:

VGA AGP ATI Sapphire X2600XT 256MB 2 év 25999

VGA PCI-E ATI Sapphire HD2600XT 256MB DDR3 22955
VGA PCI-E ATI Sapphire HD2600XT 256MB DDR3 Full 2 év 23988
VGA PCI-E ATI Sapphire HD2600XT 256MB DDR4 2 év 36722

20k-s különbséggel nagyon benézted a dolgot. Igaz 3850-et még nem lehet összehasonlítani, de valszeg ott sem lesz másként. Az ár meg valőszínű a ram típusától függ nagyban. Szeretem a nagyotmondó embereket.... :P

Jevons paradox

(#88) joshua7 válasza Nightmare (#43) üzenetére


joshua7
veterán

Versenyre sem kellhet az én 4400X2+-mel, dehát ugye a 4 mag.

Q6600 vs x2 4400+? Azért ekkora túlzásba ne ess már...

Semper Fi

(#89) Nightmare


Nightmare
senior tag

djtoomi

Kifejtem egy kicsit bővebben, mert úgy látom kénytelen leszek.
Amiről mi beszélgetünk, az nem más, mint a pénz. Neked van, tehát jut belőle másra is. Nekem nincs...tehát nem jut, ezt nyilvánvalóan nehéz megérteni. :U

Te leszólod azt, ami a Tiednél rosszabb? Ugyan milyé? Azé', mert a mikulás nem szart a fa alá nekem V8-at, attól le kell ugatni? Nekem nincs igényem a szaros 4 magra.(és itt zárójelben jegyzem meg, hogy sztem Neked sincs, csakhát megteheted, és milyen jó, aztaaaa, 4 magos a gépem, holott a prociidőnek tudod mennyi idejét használod ki?)
Továbbá nekem fontos a fogyasztás. Monitorral együtt nem több mint 110W, ebben benne van a modem is. Lehet, amíg nem a Te zsebedből vánszorog a lé a villanyszámlába, addig leszarod, hogy a 4 magos 104 Wattot disszipál. Én továbbá nem játszom. És ha nem játszik az ember, akkor mi a ráknak vegyen új VGA-t? Hogy elmondhassa...figyu, kiccsávó, nekem PCIE van...és?

Gyere, csináljunk egy Everest tesztet. Meglátjuk a Te 4 magos géped annyival jobban teljesít-e, mint amennyivel drágább?

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#90) GReddy válasza djtoomi (#82) üzenetére


GReddy
tag

Az, hogy MEGVESZED, mert nem kell mellé alaplapot, procit memóriát is venni. Most pl kicsit húzós lenne, ha a gyerek kitalálná, hogy csótány a gépe, és c2d-t akar helyette.. így kap majd egy gyorsabb VGA-t, és kalap-kabát. EGYELŐRE jó lesz az neki. És természetesen megveszem kicsit drágábban, (25 az már sok, annyiba a teljes upgrade belefér..) KICSIT drágábban, ha nem kell mellé MB+CPU+MEM. Ezért drágább. Mert nálunk én vagyok az "apuciiii" .. és sajnos dolgozom. (Ergo nem érek rá pénzt keresni.)

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#91) djtoomi válasza killahdrums (#83) üzenetére


djtoomi
addikt

1.) AGP-ben is van 775, core 2 quad, is, nem ez a lényeg.

2.) Igen, igaz.

3.) Elhiszem, sőt legyen is, de ne majdnem kétszer annyiért, mikor a HD3850 kb 2-3 héten belül 30-32k lessz. :U

4.) Nem az, hanem pl. hogy megvagyok elégedve a gépem teljesítményével. Faterom is emgvan elégedve vele, a 3000+-os sempivel és 1gb rammal. De ne mondja azt hogy meg vagyok elégdeve, ezért jobb mint az.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#92) Aprósólyom válasza joshua7 (#88) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Neharagudj, de olvasd már vissza, és ne az álmaidat idézd más nevében... Köszi!

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#93) Flashcash válasza djtoomi (#82) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Fent már írtam az árát:
VGA POWERCOLOR AGP HD3850 512MB DDR3 256bit 2 ÉV 48000FT bruttóra jön ki. Nem tudom mennyi most a PCI-E 512MB-os változat? 40K?

(#94) killahdrums válasza djtoomi (#82) üzenetére


killahdrums
senior tag

Ez mondjuk igaz, hogy azért mert agp-és 25K-val drágább az szemétség, de tényleg így van?
Írjatok már be összehasonlító árat légyszi.

There is no God, just Technology...

(#95) SystemRoot válasza killahdrums (#83) üzenetére


SystemRoot
őstag

Kicsit erős a hisztéria itt télleg.
Nem beszélva arról hogy ha jól emléxem láttam a múltkor egy olyan gépentyűt amiben volt 4db 3,4Ghz es Xeon proci, és 8Gb ram, és biza volt a lapon egy AGP-felület... :C
Na ha ilyen szerkentyűm lenne akkor már a boltban állnék sorba a 3850ért...:DDD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#96) Nightmare válasza joshua7 (#88) üzenetére


Nightmare
senior tag

Persze, a commodore 64-nek is jó a teljesítménye. Nagyon jó! Csak ülj le egy quad elé, ülj vissza amd-hez, és számolj be a látottakról.
Ezt djtoomi írta, én csak válaszoltam.
#34 :)

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#97) Aprósólyom válasza killahdrums (#94) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mivel még nem lehet kapni, így nehéz lesz, de néz meg amit fentebb írtam a 2600XT ről... ;)

Jevons paradox

(#98) djtoomi válasza Nightmare (#89) üzenetére


djtoomi
addikt

Én is alig játszok, gépemre most pl. csak a Project Torque és Cs1.6 van feltéve. Nem azért van 8800GT-m.
A procival meg nekem is az az egytelen bajom, ami neked is. A fogyasztása, ezáltal arányosan nő a hőtermelése is, szóval sokat fogyaszt ez a sz@r, és sokat is fűt. Ezért nem szeretem egyedül. Csináljunk everestet. Benne vagyok. Ileltve akkor már winrart is, illetve konvertáljunk egy kicsit dvd-ből xvid-be, vagy avibe, illetve vissza is. ;)

Amúgy meg arra válaszolva hogy minek vegyen új vga-t: valóban, ha az ember nem játszik, minek vegyen vga-t, és minek vegyen HD3850-ből AGP-set 55-60-ért? :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#99) Nightmare válasza GReddy (#74) üzenetére


Nightmare
senior tag

Csak ő 16 éves...

djtoomi 4.20.11.70 a verziószám.

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#100) killahdrums válasza Flashcash (#93) üzenetére


killahdrums
senior tag

Viszont ez nem 25K különbség akkor hanem csak 8k és az sztem bőven belefér.

There is no God, just Technology...

(#101) djtoomi válasza Flashcash (#93) üzenetére


djtoomi
addikt

Ezen az áron talán! megéri, de a cikkben egészen más árakat közölnek, egészen pontosan 220 eurót, ami 270-el számolva 59.400Ft. ;) ;)

MNB szerint 255 az árfolyam, úgy számolva: 56.100 :K

Nightmare: Mindjárt felteszem, letesztelem. :K

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#102) Aprósólyom válasza djtoomi (#101) üzenetére


Aprósólyom
addikt

170-220 adák meg. Az árak amúgy is ilyenkor tájékoztató jellegűek, kézpénznek csak a boltit kell venni, mert úgyis a Piac határozza meg. Ja és hol 270 az EUR? Nézzél már kicsit utánna... középárfolyamon 255 [link]

Jevons paradox

(#103) killahdrums válasza Flashcash (#93) üzenetére


killahdrums
senior tag

A Sapphire kártyáját nem lehet már valahol előrendelni itthon?

There is no God, just Technology...

(#104) GReddy válasza SystemRoot (#95) üzenetére


GReddy
tag

Bocs, nem hiszem.

Van egy vasdarabom. Két darab 5300 Xeon van benne (NYOLC mag) Van benne úgy egy lapátnyi memória, "némi" tárhely. Exchange szervernek rakom összefele. Eszembe sem jut rajta játszani, mert nem arra való! Volt az elődje egy natív négymagos dual Xeon, (saját) az pl a legdurvább Primordia alatt is csak 25%-ra ment fel. Miért? Mert más az erőforrás-osztása, nem játszásra való! Kiszolgálófolyamatok kezelését végzi, példásan. Arra való, hogy legyen egy SQL szervered 10.000 felhasználóval, ott osztogatja szépen a prociidőt, kezelgeti a thread-eket. DOLGOZIK. Bár én is megnézném... :C

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#105) joshua7 válasza Aprósólyom (#92) üzenetére


joshua7
veterán

Ki a franc vagy te, h ilyen stílusban pattogsz itt? Nightmare tudott normálisan válaszolni, szóval inkább stfu!

Semper Fi

(#106) CactuS válasza killahdrums (#23) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez így szép is, csak nem jó. Elmondom miért: Elhiszem, hogy elég erős hozzá egy proci, csak az a bibi, hogy nem lesz rá normális drivered soha. Tessék megnézni a 2600XTs topikot tele van olyan emberekkel, akik AGP foglalatos 2600at vettek és szívnak, mint a torkosborz. Ez idővel csak rosszabb lesz. Persze jól hangzik, hogy új kártya és még belefér a régi lapba, de nem biztos, hogy jól jársz vele. ( Én anno eszméletlen sokat szenvedtem egy 9100es Atival, megtanultam a leckét)

És mielőtt megkérdezed: Nem nem vagyok milliomos, én is nemrég cseréltem konfigot, és nem egy erőmű, de már PCI-Es, és nem szenvedek a driverekkel ;)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#107) djtoomi válasza Aprósólyom (#102) üzenetére


djtoomi
addikt

F5 csodákra képes. ;)

Nightmare: És itt hol a rákba van olyan hogy tesztelés? :F

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#108) Nightmare válasza djtoomi (#101) üzenetére


Nightmare
senior tag

Addig itt az enyém, sorban, fentről le.

olvasás 7812
írás 7702
más 7579
késlel 54,5
queen 9542
photo 21564
zlib 30824
aes 7078
julia 4570
mandel 2592
sinjulia 7250

Winrar 974

Mondjuk a legalsó...sebesség? :)

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#109) GReddy válasza Nightmare (#99) üzenetére


GReddy
tag

:O :O :O -> De szeretnék ennyi lenni... vagy akár a duplája...

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#110) GReddy válasza Nightmare (#108) üzenetére


GReddy
tag

Köcce, nézem.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#111) djtoomi válasza Nightmare (#108) üzenetére


djtoomi
addikt

Hol találom ezt a tesztet? :F

érdekes volt látni hogy a procira azt írja bővítésnél hogy socket 478 a megnevezésnél emg socket 775... :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#112) balintka


balintka
addikt

Én is amellett vagyok, h kár már a lowend, kifutott agp-be invesztálni. elég olcsón lehet ddr2-es core2 vagy amd-s rendszerre váltani.

(#113) Aprósólyom válasza joshua7 (#105) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Csak amilyen stílusban te leírtad nightmare-t, de valójában csak te olvastad félre. Ezért kicsit olyan okosdkó volt a "hangvétel". Bocs, ha megsértettelek, nem volt szándékom, de tényleg félreolvastad.

djtoomi: nem lehet hogy az alatt a 4 perc alatt még nem nyomtam, mert nem csak ezért a forumért ülök itt. Egyébként... na jó, no comment.

joshua7: Jah, nem így kellen előadni neked sem, ha már itt vagyunk ezt az én részemről is kérném.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#114) antikomcsi válasza Aprósólyom (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért mondod, hogy s939-hez jó? A legtöbb s939 lap pcie persze van néhány agp-s gnóm, de azokat éppen úgy nem értem, mint ezeket az agp-s karikat.

Amennyibe kerül egy ilyen kari annyit egyáltalán nem éri meg socket a, vagy 478 rendszerre költeni. Amennyi az árkülönbség a pcie, és agp lap között, abból pedig szinte vesz az ember egy pcie lapot procival, ha kiegészíti az előző lap, cpu, ram, vga árával, akkor biztos, még ha nem is a leg csúcsabbat, de megkapja.

Ezek az agp-s kiadások, már semmire sem jók, kivéve a lehúzást. Persze még mindíg jók az agp-s rendszerek, régebbi játékokra, irodai, 2d-s, alkalmazásokra. Nekem is agp gép van a melóhelyen, és arra amire használom tökéletes egy 7300gt-vel.

De ezek az új kártyák, inkább játékra valók, és az aki agp-s géppel szeretne új játékokat játszani nagyon el van tévedve.

Nem mindenkinek van olyan gépe, mint a ph-soknak, tehát nem minden agp-s gép megy 4GHz-es p4-el és 4 giga rammal, a legtöbben celeron, duron/sempron, valamilyen athlon xp, vagy p4 van 512, vagy ritkán 1giga rammal. Egy ilyen gépben hiába cseréli le az ember a 9600xt-t, mert csalódni fog.

Nem arról van szó, hogy bárki leírná a ddr1 és/vagy agp rendszert, egyszerűen csak mindennek meg van a maga felhasználási lehetősége és célja.

(#115) killahdrums válasza CactuS (#106) üzenetére


killahdrums
senior tag

Nyugi engem nem érdekel, hogy kinek miből van milyen konfigja. Ha akarnám holnap vennék 500K-ért egy full up-to-date konfigot. ;) De mondom engem ez nem érdekel, nem is értem a többieket ezt minek hozták fel. :)

Megnézem azt a topikot amit írsz, de amúgy nekem ezzel az agp-és 1950PRO-mal semmilyen problémám nem volt pedig megvan már egy ideje, igaz én is csak két játékkal játszom ami a CS:Source meg a WoW, de ezekkel mondom semmi parám nem volt.7
Nem tudom elképzelni, hogy milyen driver parám lehet majd ha veszek egy ilyen 3850-es karit, ami nem jelenti, hogy nem biztos nem lesz csak én nem tapaszatlam eddig. :)

There is no God, just Technology...

(#116) killahdrums válasza antikomcsi (#114) üzenetére


killahdrums
senior tag

"Nem mindenkinek van olyan gépe, mint a ph-soknak, tehát nem minden agp-s gép megy 4GHz-es p4-el és 4 giga rammal, a legtöbben celeron, duron/sempron, valamilyen athlon xp, vagy p4 van 512, vagy ritkán 1giga rammal. Egy ilyen gépben hiába cseréli le az ember a 9600xt-t, mert csalódni fog."

Ez tök igaz.

There is no God, just Technology...

(#117) djtoomi válasza killahdrums (#115) üzenetére


djtoomi
addikt

Van egy-két olya driveres probléme, hogy hiába szedsz le legfrisebbb agp-s karihoz való drivert, grafikai megjelnítési hibák elszenk, legutolsó talán jó agp-s driver az 2007 júniusi/júliusi. :U Fateromnak nem rég vettem egy agp-s 2600xt-t mert neki aero kell, meg ki akarja próbálni a test drive unlimitedet, és project torquet, és mindkét játékban olyan grafikai bugok voltak, hogy pl nem látszott a pálya fele vagy valami, meg 5-6fps pt-ben, ilyesmi. Júniusival simán 30fps átlag, és normális kinézet. :U Milyen jó hogy sempronja van... :U Még talán szerencse hogy van hozzá athlon 64. Nem-nem x2, egy olcsó 3700+ sandit kap, és kész...

Kérdésem továbbra is áll Nightmare, itt hol van a cpu teszt? :F

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#118) balintka válasza antikomcsi (#114) üzenetére


balintka
addikt

Már 939-ben se volt divat az agp, csak az asrock-szintű taiwani gyártók erőltették a már 3 évvel ezelőtt is elavult agp-t.

Ezekre a sempron, axp, p4 gépekbe is kár ilyet venni, gyengék a procik is, meg általában a ram is kevés bennük, mai játékokra alkalmatlanok.

Ismerősömnek egy P4 3Ghz-es gépe van 1 giga rammal, vettünk egy 7600GS-t bele, tökéletesen elég neki, alig játszik, ez a legtöbb, amit agp-ben megérte megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#119) joshua7 válasza Aprósólyom (#113) üzenetére


joshua7
veterán

Semmi közöd sincs hozzá, mégha félre is néztem, nem neked írtam. Majd az, akinek írtam, leteremthet. De nem te. Pont.

Semper Fi

(#120) balintka válasza killahdrums (#115) üzenetére


balintka
addikt

Ati-nál van driver para, ahogy sok helyen olvasni lehet. 2 játékkal nem jön ki, meg ezek régebbi játékok.

(#121) Aprósólyom válasza antikomcsi (#114) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Aki a 939 időszak elején vett, annak kevésbé csüng pci-e a deszkán, már nem emléxem, hogy amit én tettem össze anno, azon milyen volt. De a meglátásod, tényleg jó átlagembernek tényleg nincs csúcs gépe, de az nem is játszik olyan módon, a "játékos" társadalom, ergo őket alapból nem érdekli semilyen videókari ami 2600pro/XT /8500GT/ -nél nagyobb lehet.

Joshua7 Ezért fórum a fórum. Akkor Pü. Egyébként igazd lenne... csak, hogy nyílvánossan küldted a dolgot. mindegy... ez azért nem olyan nagy jelentőségű, hogy ezen most vitatkozzunk.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#122) GReddy válasza djtoomi (#117) üzenetére


GReddy
tag

olvasás 7812 - 6705
írás 7702 - 5260
más 7579 - 5876
késlel 54,5 - 75,2
queen 9542 - 8523
photo 21564 - 22603
zlib 30824 - 26348
aes 7078 - 7418
julia 4570 - 7600
mandel 2592 - 3687
sinjulia 7250 - 5525

csak utánaírtam az E6850 (Vista x64) eredményeit a tiédnek. Érdekes, hogy az E6850 FPU-ban erősebb.. (Szerintem a 3 Ghz alapórajel miatt LEHET. Vagy nem) Vagy jobban sikerült a matematikai co-processzora.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#123) Nightmare válasza djtoomi (#117) üzenetére


Nightmare
senior tag

:W Jaj mán'

Everest elindít, amjd a legeslegaló pont a sebesség. Ott szépen fölülről lefelé megcsinálod. Kb 2 perc.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#124) Nightmare válasza GReddy (#122) üzenetére


Nightmare
senior tag

Vista 64 nálam is bejátszik :DDD
Igen, van amiben erősebb, van amiben gyengébb, de ez eddig is így volt, ami ez egyikben jobb, az a másikban kevésbé.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#125) GReddy válasza Nightmare (#123) üzenetére


GReddy
tag

Ez milyen gép is?? :DDD

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#126) Aprósólyom válasza balintka (#120) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Erről már én is hallottam valamit, de nem lehet, hogy ez csak régebbi platformon jön ki? Monjuk 478-on, meg socketA-n?

#125 GReddy Arra én is kíváncsi lennék... :B

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#127) GReddy válasza Nightmare (#124) üzenetére


GReddy
tag

Nekem a meló miatt élet-halál kérdés a 64 bites cucc. Nem sznobságból van a négy giga mem sem benne. (Nem a f@szt nem! Az enyimé akkor is jobb! ) ;] ;] ;] NO TUNING. Stability, silencity powwaaa.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#128) balintka válasza GReddy (#122) üzenetére


balintka
addikt

olvasás 7812 - 6000
írás 7702 - 4131
más 7579 - 4515
késlel 54,5 - 64,3
queen 9542 - 7695
photo 21564 - 14158
zlib 30824 - 26017
aes 7078 - 5705
julia 4570 - 3724
mandel 2592 - 2105
sinjulia 7250 - 5853

A 2. oszlop az én gépem, 4.20.1170-el tesztelve. minden default, no tuning.

[ Szerkesztve ]

(#129) Nightmare válasza GReddy (#127) üzenetére


Nightmare
senior tag

Egy 4400X2@2.75 Ghz, Asrock am2nf3 alaplap, 2X1 giga 800 mhz kingmax ram, és ugye a Geforce 6200 :D Én szeretem a 64 bites vistát, gyorsabb, mint a 32-es...sztem :) De írtam egy rövid cikket a Logouton erről.

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#130) GReddy válasza Aprósólyom (#126) üzenetére


GReddy
tag

Be kéne tiplizni melóhelyre, megnézni a Q6600-t. A rendelkezésre álló sávszél elvileg nagyobb. Gyorsabb a memo-kezelés, gyengébb fpu-n. Ez egy OPTERON SZERVER LESZ. :C :C :C

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#131) t72killer válasza djtoomi (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Okés, akinek szüksége van rá, az ruházzon be többmagosba, és ha már lapot is vált, 1értelmű a PCIe. Azonkak jön jól egy ilyen kari, akik pl barton 2500@3200-zal, 3GHz+os P4-gyel radeon 9600-at, geforce7600-at hajtanak, játékon kívül más teljesítményigényes dolgot nemigen csinálnak, nekik komoly előrelépés.

Persze, ha kevés a RAM is (ahogy az a 3-4éves gépeknél lenni szokott...), akkor érdemes az egészet cserélni (ld DDR1 vs DDR2 +AGP vs PCIe vga árkülönbségek).

#41: hogy mi mit hajt ki: a HD3850 valahol az x1950PRO és a HD2900XT között leledzik, ezeket szépen kihajtja egy 2GHz-es A64 (=akkor a 3GHz-es P4 is ki fogja). ergo csak játék miatt felesleges erőltetni a csúcsrahúzott c2d-kat..

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#132) killahdrums válasza t72killer (#131) üzenetére


killahdrums
senior tag

Én úgy tudom a 3850 veri a 1950pro-t, vagy nem? :F

There is no God, just Technology...

(#133) GReddy válasza Nightmare (#129) üzenetére


GReddy
tag

Nem tudom. Én lassabbnak találom. Nem is kicsit. (MS partnerként van itt egy-két izgis szoftver) NAGYON nem tetszik hogy a vista 32-t hackelni kell, ha nekem 4 giga oder mehr memcsi figyel a gépemben. Basszus, a 32 bit megcímez 16 EXAbyte-ot. (Így tanultuk suliban anno... ) Akkor mi ez a 3584 megás korlát??? Szerintem nem lekváros, hanem szándékos! Egyébként sokkal stabilabbnak találom, kevesebb bug, jó. Tetszik. Game alá nm annyira jó. Ez -az nem megy alatta. Arra meg ott a nagylány gépe. :)

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#134) barnam_ válasza t72killer (#131) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem teljesen vga limites beállításokkal nekem nem volt elég az X1950Pro-hoz az alapon járó E2160. Kb. 2.4Ghz-es Core2 kell az X1950Pro-hoz.
A 3GHz-s P4 az X1950Pro-hoz sem elég, nemhogy a HD3850-hez.

[ Szerkesztve ]

(#135) t72killer válasza killahdrums (#132) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

gondolom, veri, ezért tettem az 1950PRO és a HD2900XT közé :)) a HD2900-nál tuti gyengébb, márpedig a teszt szerint hozzá elég a 4000+x2 proci

#134: jó kérdés, mi van az intel prociknál, tényleg, kb 3.2-3.4GHz-en hozta a prescott azt amit az AMD 2-2.2GHz-en és a core 1.8-2GHz-en

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#136) Nightmare válasza GReddy (#133) üzenetére


Nightmare
senior tag

Természetesen rendszerműveletekben gyorsabb a 64 bites Vista. Meghát van 64 bites tömörítő is...:), nem tudom, nekem jobban tetszik, mint a 32-es. Mondjuk biztonságosabb is. 1 játékot próbáltam, az futott is a Need For Speed Underground 1-et :B

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#137) athomi


athomi
veterán

:U Látom egy-két ember a 3.00Ghz-es p4 mellé szeretné betenni. :))

[ Szerkesztve ]

(#138) djtoomi válasza Nightmare (#108) üzenetére


djtoomi
addikt

olvasás 7812 - 6560
írás 7702 - 5543
más 7579 - 5465
késlel 54,5 - 74.8
queen 9542 - 17150
photo 21564 - 27805
zlib 30824 - 61710
aes 7078 - 17450
julia 4570 - 17765
mandel 2592 - 8397
sinjulia 7250 - 14084

WinRar 1873

ramok 800-on mennek, 5-6-6-17-CR2-es időzítésekkel, de neked olyan brutálisan amgasak az írásolvasás eredményeid, hogy az kicsit furcsa... :U Második az enyém. :K
jah és a proci 2400-on van lemérve. 3400-on gondolom más lenne.... :DDD
De azért így is odab@sz.... ;)

32bites XP SP2 viszonylag frissen feltett, nem teleszemetelt. :K

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#139) Eagle16 válasza djtoomi (#138) üzenetére


Eagle16
addikt

"5-6-6-17-CR2" <--- szerintem ezért lassabb kicsit. 5-5-5-15-ön jobban menne. Szerintem.

Nálam az olvasás 7600 körül van, 5-5-5-15-ön.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#140) Neoteric


Neoteric
addikt

hmmm
hát az egészhez én csak annyit mondanék ,h pont most lesz gépcsere nálam, épp abból kifolyólag mert vga kéne új de lapom agps, most ezér venni kee új lapot, meg persze most c2d-t és mivel ddr2 kee ezér ramot is... szal ott vok h új gép... és nekem most ott a 2500+os athlon xp, ami sztem nem lenne elég 3850hez, nagyobb procit meg a 3200+ost tudnék belerakni mer régi nforc2őm van...szal hosszabb távon egyértelmű hogy így járok jobban :)

sztem döntse el mindenki maga h mi éri meg neki jobban...

PSN: ne0teric_sAN

(#141) djtoomi válasza Eagle16 (#139) üzenetére


djtoomi
addikt

De nem megy, akkor már hibáznak, túl felmelegednek gondolom. De időzítéseket nem vágom,azt tudom hogy 2-3-3-12 a legjobb asszem CL3-ban. :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#142) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Valaki írta hogy nem érti miért vannak agp-s s939-es deszkák. Azért mert amikor a s939 kijött még nem volt (piacon) a pci-e! Később jöttek csak a pci-e-es lapok és azzal egyidőben az első sli megoldások.

Szép időszak volt ez az amd-nek: övé volt legerősebb x86 proci és csak amd-hez volt sli! Be is írhatják a naptárba mert ha azt nézzük az 'athlon korszak' előtt csak a 486dx4 -el tudták megelőzni az intelt valamikor '95-'96 körül. A gyenge+bugos phenommal pedig ellőtték a puskaport egy jó időre...

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#143) Nightmare válasza djtoomi (#138) üzenetére


Nightmare
senior tag

No, nekem 20000 forintba került a platformváltás, így úgy gondolom, hogy a Te eredményeidhez képest (ár-érték) az enyémek nem rosszak.A te configod SOKKAL többe kerül, mint az enyém. És itt a lényeg. Nem hasonlítunk össze egy 4 magos,fejlettebb, és jóval drágább archiektúrát, egy régebbi, 2 magos processzorral.
Írás olvasás...tudod HT. ;)

Alaplap 11000, proci 18000, ram 9000. Ennyibe fájt az egész, ebből még persze lejönnek az eladott alkatrészekből visszafolyó pénz.

Egy winrart is csinálj légyszi. :K

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#144) killahdrums válasza t72killer (#135) üzenetére


killahdrums
senior tag

bocsanáta a 2900-at behaluztam 2600-nak, sry :B

There is no God, just Technology...

(#145) djtoomi válasza Nightmare (#143) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát én procit dec 20 előtt/körül vettem, 45-ért, lap anno 25k volt, és akkor d820-al kezdtemm, ramból meg előtte is am2 volt, csak vettem +1gb-t, szóval kb 6k-ba fájt az egész csere, utána proci 45k, ram+20k, vga +72k....
Winrart csináltam amúgy, csak vártam vagy 2 perces futást. :K
De neked nagyon jók a ramértékeid, ki is akadtam, hogy az ovlasás majdnem annyi mint qx9650-nél, cl4-ben... :Y

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#146) Nightmare válasza djtoomi (#145) üzenetére


Nightmare
senior tag

Lehetne még javtani rajta, de azok már csak számok. :)
A prescott után így is felüdülés... :DDD

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#147) Szpisti


Szpisti
addikt

Nem csak arról van szó, hogy platformváltáshoz kell új ALAPLAP, CPU, RAM, VGA...
Azt ne felejtse el senki, hogy a AGP-s konfigot el is kell tudni adni...
És mennyiért lehet eladni, amikor akinek egy csöpp esze van az PCI-E konfigot vesz?
Gondolja ezt végig az aki nem érti, hogy miért nem cserél az összes AGP-s vasat...
Ha nincs pénz új konfigra, hanem csak éppen össze tudja kapargatni a lét egy ilyen karira, az azt fogja megvenni...

(#148) Aprósólyom válasza djtoomi (#138) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én nem csodálkozom a memórián. A DDR1 köztudott, hogy nagyon jó, és a DDR2-revaló váltáskor, és most a DDR3-ra való váltáskor is azt számolgatjuk, hogy rosszabbl járunk...az újabb technológiával általában. Ha megfigyljük a tényleges MHz-ek nem is változtak... DDR1 400-as 200MHz-en, a DDR2 800-as is 200MHz-en jár valójában. Az 1066-os DDR2 akkor 266-on jár. Az anno tuningos 500-as DDR-ek 250-en alapon. A különbség valszeg azért a DDR1 felé eshet, mert a működési mechanizmusa egyszerűbb valószínű. Egyébként a többi eredmény szép... Nekem is jól esne egy ilyen teljesítményű gép... De hát látszódik asszem az aláírásomból, hogy a lehetőségeimhez mérten én sem engedhetem meg magamnak. :B

Jevons paradox

(#149) feka007


feka007
nagyúr

Mondjuk nem tudom hány AGP-s rendszer képes kihajtani egy ilyen vga-t az Asrock hibrid csodáin kívül, de legyen...

(#150) djtoomi válasza Aprósólyom (#148) üzenetére


djtoomi
addikt

A DDR2 a felén jár, vagyis 400-on, DDR1 meg 200-on. ;)
Hát nekem jól esne már egy Yorkfield... :DDD :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#151) radírfej válasza GReddy (#80) üzenetére


radírfej
senior tag

légyszíves akkor a tapasztalataidat az asszimetrikus crossfire rendszerről belesűríteni egy-két hozzászólásba majd a crossfire topikba, ha lesz időd. kiváncsiak vagyunk.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#152) feel good


feel good
aktív tag

Megvan, mit veszek egy év múlva. :)

(#153) Rover623 válasza radírfej (#151) üzenetére


Rover623
félisten

Megfelel?
Igaz hogy nem egy-két sor, de érdekes...;)

primus inter pares

(#154) djtoomi válasza feel good (#152) üzenetére


djtoomi
addikt

Ahelyett hogy lapot cserélnél fosrockról, illetve HÁZAT vennél(másik topik...)Grat! :K :C

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#155) balintka válasza djtoomi (#154) üzenetére


balintka
addikt

fosrock, na ez nagyon tetszik :D :R :C

(#156) Aprósólyom válasza djtoomi (#150) üzenetére


Aprósólyom
addikt

valós órajele tudtommal 200... az effekítv 800 csak. Csak a egy órajel alatt több adatot visz át. persze az alaplapok nem így jelzik vissza, de lehet visszakeresek egy két régebbi PH-s cikket. De neked is ajánlom figyelmedbe keress utánna, mert erőesen ilyen emlékeim vannak. Anno mikor bejött a DDR 266-os is(133MHz valós, 266MHz effektív órajel), sokkalta lassab volt a SD 133-asnál. Kész kiakadás volt akkor is, emléxem.

Megvan, ajánlom figyelmedbe: [link]

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#157) djtoomi válasza Aprósólyom (#156) üzenetére


djtoomi
addikt

Effektív 800, valós 400. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#158) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hát az AGP-nek már sose lesz vége? Mondjuk még PCIos dx10es kártyákat is lehet kapni...

(#159) Aprósólyom válasza djtoomi (#157) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem inkább olvasd el... Erről nem nyitok vitát, mert ezt már nem lehet szubjektíven vizsgálni.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#160) radírfej válasza Rover623 (#153) üzenetére


radírfej
senior tag

ennyit rólam, pedig olvastam már aginor ezen írását... elkerülte figyelmemet a 3850és 3870 CF...

szóval elsőre jó lesz... :)

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#161) WD40


WD40
aktív tag

Huh, na erre én is azt mondom hogy: minek adtak ki? A HD2600xt szép megkoszorúzása volt az AGP-nek, nagyon jól jött szerintem. És 9600pro után végre tudok Oblivionozni 40fps-el, és végre láttam a saját gépemen, hogy néz ki az a HDR. :DD

Ennek az egyetlen előnye az, hogy talán picit utána néznek az AGP támogatottságnak a catalystben (a baj az hogy talán)... Hátha kiadnak valami Catalyst 7.13-at, ami AGP-s :DDD

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#162) feel good válasza djtoomi (#154) üzenetére


feel good
aktív tag

Mi közöd a pénztárcámhoz?

Személykedés nem kell.

[ Módosította: Loretto ]

(#163) Armando_19 válasza djtoomi (#154) üzenetére


Armando_19
őstag

Nem olyan rossz az asrcok. Inkább a 939 AGP-s tulajok örülnek X2 masinával(vagy opteron)
Többihez értelmetlen.

(#164) feel good válasza Armando_19 (#163) üzenetére


feel good
aktív tag

Ez sem kell.

[ Módosította: Loretto ]

(#165) AND1


AND1
őstag

Nem érdekel ki mit gondol, de nekem totál megéri.

Van egy 3200+ (1MB) s754-es Athlon64-em, agp-s lapban. Simán megérne nekem 50K-t és elvagyok a rendszerrel és egy ilyen vga-val még 2 évet.

Egy régi PH-s.

(#166) LaMotta válasza Armando_19 (#163) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Hja, így van.... Várom is a választékot :)) .
Amúgy teljesítményben 20-30%-ban jobb 1950 Pro-nál... Szóval ha valaki ilyet használt és húzva van a kis P4-es rendszere, akár az is elgondolkozhat.. Utolsó mohikán megteremtésére.

(#167) LaMotta válasza AND1 (#165) üzenetére


LaMotta
aktív tag

A felfogással egyet értek... És ebben az lesz a jó, hogy a kártya mehet alapon, csak a rendszert kell felhozni hozzá kicsit :)....
Amúgy így van. 2 évig még szerintem is simán jó lesz.

(#168) ]Phobos[ válasza AND1 (#165) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Cserével, bexámítással, és 1 kis ráfizuval simán át tudnál állni ( főleg, ha annyi lex a különbözet PCI-E és AGP között ). De h ne érts félre: 1 nagy UP az AGP-nek :)

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#169) Pyton


Pyton
aktív tag

Él az AGP, de él a sima PCI is:[link]

Az ilyet szigorúan 266-os L2 nélküli celeronnal szabad hajtani :DDD

A héten be is rendeltem egyet.

(#170) Peat;)


Peat;)
veterán

Aki a jövőben felhagy végleg a pc-vel de addig még szeretne játszani annak korrekt. (laptop/konzol váltás vagy bármi más)

Az meg hogy nem hajtja ki az ilyen proci meg amolyan? Nem mind1 mennyire hajtja ki? Annyi kell hogy a legújabb játék is játszható legyen vele, ameddig nem linkel senki olyan tesztet ahol erős vga mellett kifejezetten a proci miatt akad a játék ésszerű beállítások mellett hiteltelen a fikázás. Az én pcm nagyon gyengének számít már. Ennek ellenére fura mód cod4 simán elment rajta és közel sem minimális beállításokkal. Akkor ha beraknék egy 3850-est (igaz nekem pci félét kéne) akkor a proci limit miatt nem tudnék vele játszani? Hehe. Megérné letesztelni crysist 2 ghz körüli amd64 procival 3850-el és ugyanezt 3ghz-es core2duoval azonos mennyiségű ram mellett, utána mindkét fél okosabb lenne.

(#171) feel good válasza Peat;) (#170) üzenetére


feel good
aktív tag

Ezek azok a dolgok, amiket a sok kisökör nem képes felmérni, mert a trillió fps-en túl nem látnak.
A fika az folyamatosan ömlik az orrukból, de hogy mire föl?

[ Szerkesztve ]

(#172) GReddy válasza radírfej (#151) üzenetére


GReddy
tag

SEMMI tapasztalat egyelőre. Csak hallottam (Kellytechben is, meg itt is.) hogy SZERINTÜK megy a két (3870-3850) 512-es CF-ben. És nekem ezt látni kell!!! Ha lesz bent a nagykerben feleslegbe (magyarán nem előrendelt) akkor tudok kölcsönbe kapni 3850- 512-t. Vagy ha valaki átugrana eggyel az jól esne.. ;] Kurva kíváncsi vagyok, mert hamarosan nagyot fog esni az ára a 3850-nek..

Ha NEM követed az aprókat: Tegnapelőtt óta vagyok tulajdonosa egy 3870 Sapphire-nek, úgy, hogy még megvan a 8800GTS-em. HA megy, és tényleg lehet, akkor ennek az árából lesz egy asszimetrikus CF rendszerem. ;]

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#173) GReddy válasza Peat;) (#170) üzenetére


GReddy
tag

TEGNAP csináltam egy NVIDIA ATI összehasonlító tesztet, van közte Crysis is. Keresd meg a 8800GTS hirdimet, ott van összesítve.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#174) lapa


lapa
veterán

nem tudom megállni, hogy ne szóljak bele a néhol igen magasröptűre sikeredett társalgásba, hogy egy kicsit más nézőpontot is bemutassak.

ahogy látom egyesek ezt az egész számtech témakört (jó fogyasztó módjára) úgy kezelik, mintha valami havibérlet lenne és követező hónap elején meg kéne venni a következőt.

a régi alkatrészek gondolom maguktól elpárolognak, majd a kukások elviszik a többi szeméttel jó messzire, ne is lássuk. szerintem ez a szánalom, nem pedig az agp.

arra azért kíváncsi vagyok hányan vették / veszik majd a fáradságot, hogy az eldöglött cuccokat szakszerűen e-hulladéként "ártalmatlanítják".

(#175) Aprósólyom válasza ]Phobos[ (#168) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Talán ezt akkor lehet majd tényleg reálisan látni, ha végre piacra kerül, és tudni fogjuk, hogy a használt piacon mennyit ér a konfigja, és mennyiért tud újat venni, illetve a meglévőjét átalakítani.

Egyébként szerintem is egy jó darabig el lesz ez a kártya 1,5 évig bizti. Általában mindig az van, hogy megjelennek a szebb grafikájú játékok, kb 2 évig megy ugyanaz a szint aztán megint ugrunk egy nagyot... a mostani szint szerintem nem fog nagyot ugrani a közeljövőben... Bár ha ezzel kapcsolatban van valakinek valami infója, azt megköszönném, ha lehet linkkel együtt. Köszike... ;)

Jevons paradox

(#176) BobChemistry válasza H.O.D. (#20) üzenetére


BobChemistry
őstag

még a Far Cry esetén is simán :DDD
AA, AF, HDR, Ultra High

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#177) radírfej válasza GReddy (#172) üzenetére


radírfej
senior tag

ha már itt tartunk, akkor csak annyit mondanék : HAJRÁ!

plusz, ha már így ajánlottad, még asszimzetrikusabban egy 2600XT-vel nem akarnád megpróbálni akártyát? a vga-t biztosítanám... :)

mod: lapa: nem ártalmatlanítunk, hanem tudatos, környezetre érzékeny vásárlóként az aprót túrjuk, és el is adjuk ami már nem kell!

[ Szerkesztve ]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#178) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Van már a prohardveren CPU/VGA párválasztó címen egy teszt, vita helyett érdemes belenézni esetleg: [link]

Röviden idézek belőle:
Prey 1680x1050 8xAA/16xAF 8800GTX (nem ismerem ezt a vga-t valami gagyi gondolom)
Athlon 64 X2 2 GHz 10 x 200
62FPS
Core 2 Duo 3,3 GHz 10 x 330
71FPS

Magyarul a játék sebessége ebben a felbontásban kevéssé függ a processzortól.

Persze jóval nagyobb eltérések is vannak más játékoknál de nem jellemző hogy olyan eredményt látnánk hogy egy játék a legkisebb procival 30fps-alatt van és játszhatatlan, és pont a 3,3GHz-es Core 2 Duo-tól lesz játszható modjuk 60FPS-el.

[ Szerkesztve ]

(#179) AND1 válasza ]Phobos[ (#168) üzenetére


AND1
őstag

Akkor mond meg, hogy úszom meg a legolcsóbban, hogy váltsak?

s754-es A64 3200+/1Gb 433Mhz DDR/ Abit KV8-max3/ jelenleg egy gef3 van backup-nak, mert a 7600-ot meghalt.

Ahhoz, hogy ebből legyen egy jó rendszerem, az kb 70-80K. No és akkor még nem beszéltem 8800Gt-ről, sőt még 7600ról sem. Lap 20K, CPU 30-40, ram 10-14K.

Előbb írta vki, hogy már látta árlistában bruttó 50 alatt. Tetszik...

Valaki mondja meg nekem, hogy akkor én mitévő legyek?

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#180) HERR Z válasza AND1 (#179) üzenetére


HERR Z
veterán

-Giga ATi 690g-s lapja 15k
-2x 1gb ddr2 10k
-x2 4000-4400+ 12-18k garitól kiszereléstől magtól függően
a te géped ér kb 15-20 között valahol vga nélkül, ergo 20-25k az hogy erősebb alap legyen, vga van benne ha nem játszl úgyse, ha pedig igen akkor ami szimpi

jah és csak a 256mb-os hd3850 lesz olcsóbb az 512-es ára nem változott csak 1k-t

(#181) Peat;) válasza AND1 (#179) üzenetére


Peat;)
veterán

Ha a játék a fontos vegyél x360/ps3-at :P , igaz arra körülményes/nincs warez.

(#182) radírfej válasza AND1 (#179) üzenetére


radírfej
senior tag

elad:
s754 a64 3200+ 5k
1gb 433ddr 8k
lap 8k

összesen: 21k

vesz:
kicsi x2 10k
lap asrock xfire esata2 11k új
memó 2gb ddr800 kingmax új 12k

összesen: 33k

azaz 12k-ból váltottál, több ram, jobb proci...

mod: vagy ha kicsit igényesebb vagy akkor HerrZ megoldása... de a lényeg, hogy minimálból tudsz váltani, ha átnézed az aprót, és van türelmed eladni.

[ Szerkesztve ]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#183) Womb


Womb
senior tag

Nah,kiderült már ki pisál messzebbre?

(#184) AND1 válasza HERR Z (#180) üzenetére


AND1
őstag

Szeretnék játszani, a 7600-osommal tudtam pl közepes beállításokkal Crysis-ozni 1024-ben. 256MB-s kártya bőven jó, mert 15"-s LCD-m van, ergo 256MB 1024/768-as felbontáshoz tökéletes. Egy s754-es rendszert (lap,cpu,ram) nagyn nehéz eladni, többször probáltam már, sikertelenül)

Egy régi PH-s.

(#185) AND1 válasza radírfej (#182) üzenetére


AND1
őstag

Ez mind tök jó, köszönöm hogy bíztattok, én is vágom mi menyit ér, de ki venné meg?

Egy régi PH-s.

(#186) radírfej válasza Womb (#183) üzenetére


radírfej
senior tag

aki messziről pisál okosan.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#187) radírfej válasza AND1 (#185) üzenetére


radírfej
senior tag

hát amig nem adod fel a hírdetést, addig ez nem fog kiderülni... ;)

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#188) AND1 válasza radírfej (#182) üzenetére


AND1
őstag

Meghírdetem, de kiváncsi leszek ki veszi meg itt PH!-n. :(
Többször hírdettem, de senkinek nem kellett. Mindenestre kössz a bíztatást. Próbálkozom én is. Nem az van, hogy foggal-körömmel ragaszkodom a gépemhez, csak azt tapasztaltam, hogy nem kell senkinek így hát marad ami eddig és húzom mig lehet.

Egy régi PH-s.

(#189) HERR Z válasza AND1 (#184) üzenetére


HERR Z
veterán

a ramot 7k-ért a procit 5k-ért el tudod adni, 4-5k-s áron pedig sztem a lapot is vinnék
jah és mindnek csinálj külön topikot

[ Szerkesztve ]

(#190) AND1 válasza HERR Z (#189) üzenetére


AND1
őstag

OK, thx in advance!

Egy régi PH-s.

(#191) Szpisti


Szpisti
addikt

Még mindíg nem értik egyesek, hogy sok AGP-s srácot nem az érdekli, hogy kihajtja a vasa 3850-et vagy se, hanem az, hogy a mostani karijuknál biztosan gyorsabb lesz, és hogy a játékok jobban fognak hasítani... :D
Kit érdekel, hogy kihajtja-e vagy se? Engem nem... :))
A DirectX10 viszont jobban érdekel... Hát még a Dirext10.1... :C

(#192) joi29 válasza Szpisti (#191) üzenetére


joi29
őstag

:K

(#193) WD40 válasza Szpisti (#191) üzenetére


WD40
aktív tag

Jah, énis örültem, megváltás volt mikor lecseréltem a vga-t. Nekem sem hajtja ki, viszont ezzel tisztában is vagyok :D , de |eeeeeeeekkora| a különbség a régi és a mostani között. Persze ezt ebben a konfigban lecserélni értelmetlen...
A nagy gond, hogy xp-re (még) nincs DX10, Vistával pedig jelentősen lassabb lesz egy "régi" AGP-s gépen. Hiába DX10-es kártya :DD

[ Szerkesztve ]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#194) GReddy válasza Szpisti (#191) üzenetére


GReddy
tag

De PONT EZ a baj! HA NEM hajtja ki, akkor SEMMIVEL SEM LESZ gyorsabb, mint a 7600Gt.. mert a limit NEM a VGA, hanem a CPU.

Példa, régről:

Volt két gépem: Egy az enyém, új, 2.4 Northwood, 512Ram. Megjött az akkori Ászok Ásza, az Ati Radeon 9700Pro. Vettem mindjárt kettőt belőle (részletre) egyet a sajátomba, egyet a nagylánynak a gépébe. Az a konfig egy P3 Tualatin 1300 volt, 512 Rammal, MX2 - 400-zal. És bizony, az MX2-400 megverte, de nagyon csúnyán a 130.000-es 9700Pro-t!!! NEM TUDTA kihajtani. Csúnya volt, de nagyon, rondább, mint az MX400, és ugyanannyi volt a sebessége, de milliméterre. Azaz CPU limit játszott. Megkapta a gyerek a 2.4@3.0 Ghz Celeront, 512Rammal, egyből hasított a nagyradeon..

Miért?

A Hatásmechanizmus a következő 3D objektumoknál:

A 3D objektum két, egymástól jól elhatárolható részből áll. Térhálós geometria, (ez az adobb objektum élei fekete háttéren, fehér csíkokkal kirajzolva. Biztos láttál már ilyent) ezt teljes egészében a CPU számolja. Mikor kész, akkor elküldi a kiszámolt objektumot a GPU-nak renderelésre. A GPU fogja a geometriai ábrát, és ráfeszíti a kívánt textúrát. Magyarul, ha nincs kihajtva a VGA kari, akkor a GPU addíg malmozik csak, amíg a CPU számolgatja szép komótosan a 3d geometriát. Hiszen kész adatokkal dolgozik, és gyenge CPU-nál NINCS mit rendereljen, nincsenek kész adatok. A CPU meg kerreg, ketyeg, zakatol, mint állat.

Na EZÉRT BAJ ha nincs kihajtva. És ettől tartok én is, hogy semmivel sem lesz gyorsabb a 3.0Ghz Prescott-os gép, mint a mostani 7600Gt.. az sincs (szerintem) kihajtva teljesen...

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#195) DigitXT válasza antikomcsi (#114) üzenetére


DigitXT
félisten

persze van néhány agp-s gnóm
Miért is "gnóm" pl. az én gépem?:U

aki agp-s géppel szeretne új játékokat játszani nagyon el van tévedve
Képzeld, a Crysist mediumban toltam végig rajta: nem az AGP-n múlt, hogy a végén azért volt röcögés is.;) De ki lehetett vinni, aztán elfelejteni az egészet...:DDD

régebbi játékokra, irodai, 2d-s, alkalmazásokra
Erre a csirke VGA-val szerelt PCI-E-s gépek is képesek.:DDD (Mint pl. egy 7300GT.)
Szóval észre lehetne venni, hogy a csatolófelület önmagában nem sokat jelent.:U

Egyébként ha kérdeznéd: anno egy 9700-asom volt, amikor lap+procit cseréltem (kevés volt az Athlon XP), szűkös volt a költségvetés akkor, és nem is volt értelme lecserélni: maradtam tehát AGP-n, és azóta is megvagyok a gépemmel (bővítgettem, szépítgettem:D). Az eladhatatlanságra (ezt vki más írta) meg annyit, hogy nem mindenki "seftel", és cseréli a komplett gépét kéthavonta.:R Nem feltétlen kell tehát az eladhatóságot fő szempontként kezelni (a számítástechnika sosem volt jó "befektetés"): van egy jó gép, marad (az én igényeimet momentán tökéletesen kielégíti).

De ha mondjuk Crysis-buzi lennék, akkor valszeg belerakhatnék (de nem fogok: a mostani karim megy a nevemhez:DDD) egy 3850-et, mivel ezesetben elég nagy különbséget mutattak a tesztek, viszont a CPU bőven elég, mivel főleg a VGA-t eszi.:K

[ Szerkesztve ]

(#196) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Látom mindenki egymásnak feszült;] Egyébként ugyanez a bajom a 32 bites oprendszerekkel, amíg nem kényszerítik rá a felhasználót, hogy használja a 64 biteset, addig senki nem fogja. Lassan 5 éve van 64 bites asztali processzor mégsem használ senki 64 bites oprendszert, mert mindegyikből van 32 bites. Pedig már tavaly elérkeztünk a korlátaihoz (max. megcímezhető memória)...

(#197) djtoomi válasza feel good (#164) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem kell.

[ Módosította: Loretto ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#198) anulu válasza killahdrums (#6) üzenetére


anulu
félisten

22" wide TFT-n nem a VGA-d lesz keves, hanem a CPU-d mondjuk Shattban vagy raid kornyezetben. nalam 1680x1050, minden csutkan, Shatt 50-60 fps, szet addonozott raid kornyezetben 40-50 (pl Illidannal vagy Hyjalban).

nem a VGA lesz keves oda, hanem a CPU.

btw gep adataimnal. (flame gyuhet, a benne levo cucc minden fillereert megdolgoztam, es a magyar torvenyek szerint adot is fizettem. meglepo, ugye? :D)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#199) Szpisti válasza GReddy (#194) üzenetére


Szpisti
addikt

Én nyugodt vagyok. Biztos vagyok benne, hogy ha a 4800+ -os socket939-es procim a mostani Gainward 7800GS+ -ommal alapon 4500 pontot teljesített 3DMark06-ban, tuninggal 5500-at, akkor a 3850-el legalább 8000 pontot el fog érni...

(#200) Ste


Ste
addikt

:C naccerű

ilyenkor nekem a Pci-E 2-0 tetszik, pláne, hogy Agp-hez is elég a plusz 1 tápcsati :C
erőltetik itt a fogyasztási láz miatti mizériát, erre tessék

pár év múlva biztosan lesz valami haszna, azt nem vitatom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.