Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-10-30 15:45:30

LOGOUT.hu

Age of Empires: Castle Siege

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Farmville-pótléknak jó lesz. :D

A név sokat számít, még én is letöltöttem kíváncsiságból.

(#2) saelin


saelin
veterán

Egy hagyományos rts jobb lett volna még tabletre is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) AxBattler válasza saelin (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, de végre a W8-as platformra is odafigyelnek egy kicsit.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) dejaris


dejaris
addikt

Csak tudnam miert nem kepes bejelentkezni win8-on... Telefonon elvezem, sot orulok, hogy mar fel ora is kell, mig elkeszul a hadseregem, igy nem tudok orakig jatszani vele.

(#5) Ellia


Ellia
addikt

Játszok vele játszok vele, de franc tudja miért... Hasonló mint a travian csak a harcok valós időben zajlanak. Arra még nem jöttem rá, hogy mi a célja a játéknak :D Nyomokban AoE-t tartalmaz, de csak nagyon keveset.

(#6) LanyUs


LanyUs
senior tag

"Egy idő után a játék már csak arról szól, hogy megnyitjuk, elindítunk egy fejlesztést, és több lehetőség híján másnapig félre is tesszük" - tökéletes a megfogalmazás. Kb. erről szól egy ilyen f.s. Hasonló a grepolis is. Azt játszottam is, de azon kaptam magam, hogy felemésztené az ember drága idejét, tehát 2 hét után leálltam. Eléggé lifeless game-k :DDD

(#7) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Windows 8.1-en már kipróbáltam, picit szokatlan de élvezhető egy játék szerintem.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#8) Mate


Mate
nagyúr

Mindig megörülök, hogy kijött egy jó kis AOE. Aztán szembesülök vele, hogy csak megalázzák a hírnevét.

(#9) BomiBoogie válasza Mate (#8) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amúgy ezzel együtt nem is értem, miért nem dolgoznak egy valódi AoE 4-en, annak is tuti sikere lenne, mai grafikával stb., szerintem szépen meg lehetne csinálni.

Nincs is jelenleg is történelmi RTS, ami friss, és nem 20. századi.

(#10) Mate válasza BomiBoogie (#9) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem tudom miért mentek el ebbe az irányba, ahogy EA a C&C-vel. Rajzolt hatású, viccesekedő, komolytalan játékokat fossák ki magukból, aztán csodálkoznak, hogy nem fogy.

(#11) BomiBoogie válasza Mate (#10) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pedig egy modernizált AoE-nek nem lenne ellenfele, viszont van egy stabil játékosbázis.

Ehelyett silányítják a nevet.

(#12) Mate válasza BomiBoogie (#11) üzenetére


Mate
nagyúr

AoE 4 és 5 borítón már be lett harangozva, aztán azt se csinálták meg. Bár megszűnt az ensemble stúdió, de más azért megcsinálhatná.

(#13) BomiBoogie válasza Mate (#12) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csak nem gond az egy MS-szintű cégnek.
Szerintem ezt sok fejlesztő boldogan vállalná, kb. biztos kasszasiker.

[ Szerkesztve ]

(#14) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ez most ilyen Clash of Clans klón akar lenni?

(#15) dejaris válasza [CsuCsu] (#14) üzenetére


dejaris
addikt

Meg nem jatszodtam vele, mert nem elerheto nalunk, de amiket olvastam rola [444 cikke], olyansmi.

(#16) HKorn


HKorn
addikt

Végre, már kerestem egy tesztet, leírást róla. 1 hete kezdtem el tolni, nem rossz kis game, mondjuk eddig csak kb levert mindenki, de már rágyúrtam a védelemre.

Lesz majd pár kérdésem, remélem vannak itt profibb játékosok is.

Run&Ride

(#17) HKorn


HKorn
addikt

Amúgy pont ilyen játékot kerestem, amire csak néha kell ránézni, kicsit fejlesztgetni, max támadni egyet.

Egy baj van vele, hogy eléggé melegíti a telót.

Run&Ride

(#18) dejaris válasza HKorn (#16) üzenetére


dejaris
addikt

Megprobalok segiteni :)

(#19) HKorn válasza dejaris (#18) üzenetére


HKorn
addikt

Hol tartasz? Én jelenleg 4. szinten.
Szövetségbe hogy lehet belépni?

Múltkor volt egy fura eset, megtámadtak, de nyert a védelmem, a battle log mégis azt írja, hogy defense lost és koronát sem kaptam érte. Ha visszanézem a replayben, akkor látom hogy nyertem, nem tudták lerombolni a várat és ott ki is írta hogy win.

Run&Ride

(#20) dejaris válasza HKorn (#19) üzenetére


dejaris
addikt

5-os. Ha leromboljak a nagyjat, akkor is kikapsz attol, hogy all a varad. Screenshotolj egyet a varosodrol, kivancsi vagyok. Szovetsegnek meg nem sok ertelme van.

[ Szerkesztve ]

(#21) HKorn válasza dejaris (#20) üzenetére


HKorn
addikt

[link]

Ja azt nem tudtam hogy akkor is veszíthetek. Azt hittem az a cél, hogy a várat lerombolják.

[link]

Nem tudom hogy a képet sikerült e mobilról linkelnem.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#22) HKorn


HKorn
addikt

Hátha így megy
http://kepkezelo.com/images/nzzyuwac3n5bba1z02yc.png

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#23) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Nekem tetszik a játék, pont ilyet kerestem, amire napi egy-kétszer kell ránézni és kész. Negyedik, ötödik szinttől kezdve tényleg elég a napi pár belépés, mivel az építési idők ezektől a szintektől fogva már legalább 1 naposak. Aki meg sokat szeretne játszani, az háborúzhat, bár a sereg felkészítése is egyre több időt vesz el, egy kisebb sereg pl. 20 perc és egy harc után a sereg maradéka is eltűnik, mindig nulla unitról kell kezdeni. Ezt mondjuk furcsállom.

Szövetségeknek tényleg nincs sok értelmük, de azon kívül, hogy replayeket lehet megosztani, meg mások városait nézegetni, tényleg értelmetlen.

Ami jó, hogy koronákat egy jó védelemmel is lehet szerezni, én is úgy voltam tök sokáig, hogy folyamatosan csak elvesztettem a koronáim, aztán megelégeltem, átalakítottam teljesen a védelmem, aztán utána mindig nyert a védelmem. Mondjuk most ötös szinten kezd megint elavulni, de ez van, alkalmazkodni kell.

HKorn: nem vagyok pro, de véleményem szerint a tornyokat érdemesebb falon belül tartani, mert úgy az ellenség nem tudja közvetlenül azokat lerombolni (jobb esetben). Amúgy ha a támadó legalább 1 csillagot kap, akkor már nyer. Csillag jár pl. akkor is, ha az építményeid 50%-át lerombolja.

[ Szerkesztve ]

(#24) dejaris válasza HKorn (#22) üzenetére


dejaris
addikt

Bal felul ket vonalban van a gazdasag, erdemesebb jobb alulra a faltovebe koltoztetni ez egyik vonalat. A tornyokrol mar szoltak. A jobb oldali ut miert nincs bekotve? A katapultot erdemes meg egy fallal korbevenni egy torony tarsasagaban. A satortaborokat akar a palya szelere is lecsaphatod, az ellen nem is latja oket. Es persze upgrade, upgrade, upgrade!

[ Szerkesztve ]

(#25) HKorn válasza S0m30n3 (#23) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi a tanácsokat, neked is dejaris, átalakítom kicsit a védelmet, mert eddig nagyjából jó volt de egyre erősebb seregek jönnek és megint gyengül.

Run&Ride

(#26) section9


section9
őstag

Emiatt a hulladék miatt kedvem támadt felgyújtani az MS-t. Age of Empires 4-5-öt kérnék az ilyen vackok helyett. :(((

(#27) HKorn válasza section9 (#26) üzenetére


HKorn
addikt

Ezt ne közvetlen folytatásnak fogd fel, janem egy tabletes mobilos kiadásnak, amit lehet PC-n is játszani. De ezt írták a cikkben is.

Így nézve szerintem teljesen szórakoztató.

Run&Ride

(#28) dejaris válasza HKorn (#27) üzenetére


dejaris
addikt

Pontosan tudja jol, csak kell a hiszti neki.

(#29) section9 válasza dejaris (#28) üzenetére


section9
őstag

Netán örülnöm kéne, hogy ifjúkorom egyik kedvenc szériájából ilyen Farmville szintű casual mobiljátékot faragnak ahelyett, hogy a félbemaradt részeket pótolnák? :U

(#30) dejaris válasza section9 (#29) üzenetére


dejaris
addikt

Nem faragtak abbol semmit. Meg mindig elerheto steamen a 2, amit istenitetek es az en kedvencem is, a mythology. Nem tudom mi hianyzik?

(#31) dejaris


dejaris
addikt

Itt az enyem is:

(#32) section9 válasza dejaris (#30) üzenetére


section9
őstag

Kívánságlista: új AoE, AoE + Rise of Rome HD, plusz ha már úgyis mobilon szórakozgatnak, akkor kiadhatják mobilra/Windows 8.1-re is a régi játékokat touch optimalizált verzióban. :)

(#33) dejaris válasza section9 (#32) üzenetére


dejaris
addikt

Csinaltak uj aoe-t, ment is a hiszti, hogy bezzeg regen minden jobb volt, meg csak rokabor, pedig nagyon jo jatek lett, es taktikusabb is, teljesen ki is jatszodtam. Az elso hd-sitese csak azon mulik, hogy mennyire lett sikeres az elozo ketto, tehat ha nem vasaroltad meg meg, akkor itt az ideje. RTS-t touch felleten nem tudom, hogy gondolod...

(#34) section9 válasza dejaris (#33) üzenetére


section9
őstag

Természetesen mindkettőt megvettem megjelenéskor, pedig az Age of Mythology-t nem szerettem sose.

Ha játszottál volna már rendes touchra optimalizált RTS-el, akkor nem furcsálnád a kérést. Nyilván kompetitív játékra alkalmatlan, de single playerben marha jó szórakozás. :D

(#35) dejaris válasza section9 (#34) üzenetére


dejaris
addikt

Mondj parat, kivancsi vagyok!

(#36) section9 válasza dejaris (#35) üzenetére


section9
őstag

Robocalypse Nintendo DS-re, de pl. a Starcraft 2 is egész jól játszható tableten. Sajnos elég kevés van, pedig nem lenne nagy cucc játék tervezésénél gondolni a touch irányításra is. :(

(#37) dejaris válasza section9 (#36) üzenetére


dejaris
addikt

Elso egy TD, a masodik meg inkabb csak bohozat erintgetessel, raadasul egyaltalan nem par perces jatek ami telefonra, tabletre valo.

(#38) section9 válasza dejaris (#37) üzenetére


section9
őstag

Azért legalább egy gameplay videót megnézhettél volna. Kábé annyi köze van a TD-hez, mint a Painkillernek a lopakodós TPS-ekhez.

A touch nem csak a mobil/tablet exkluzivitása, ezt a bejegyzést egy érintőkijelzős hibridről irom és például az Androidra kiadott Baldur's Gate vagy az iOS-es BioShock sem 5-10 perces kazuár móka.

(#39) dejaris válasza section9 (#38) üzenetére


dejaris
addikt

Rosszul emlekeztem bocsanat.

(#40) HKorn válasza dejaris (#31) üzenetére


HKorn
addikt

elég jól néz ki, jól összeraktad a védelmet, bár mintha a felső csücsök gyengébben lenne védve. Legalábbis első ránézésre én ott próbálkoznék :D

Run&Ride

(#41) dejaris válasza HKorn (#40) üzenetére


dejaris
addikt

Ez a cel. Engineer trap van felul.

(#42) HKorn válasza dejaris (#41) üzenetére


HKorn
addikt

Ahha, akkor ezért egyes szintű csak a fal?
Engineer trap mit tud?

Miből lett 263 pontod? Szoktál támadni is? Egy szint után már elég nehéz nem nyerni, nem?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#43) dejaris válasza HKorn (#42) üzenetére


dejaris
addikt

Darabokra szedi a siege-ot. Hat vedelemre is kapom, meg tamadok is. Persze, hogy nehez nyerni, meg kell fontolni a dolgokat rendesen, meg az ellenseg kivalasztasaval is varialok. De en nem koronara megyek, hanem resource-ra.

(#44) HKorn válasza dejaris (#43) üzenetére


HKorn
addikt

Utak bekötése hogy megy, elég ja csak összér a várfallal vagy a várral kell összeérnie?

Run&Ride

(#45) dejaris válasza HKorn (#44) üzenetére


dejaris
addikt

A varnak is bizonyos pontjan, ahol latod, hogy koves ut kezdemeny van. Amint kovesse valik az egesz, tudod hogy jol van minden. Falat meg utanna rahuzod es automatikusan lesz kapu rajta.

(#46) HKorn válasza HKorn (#44) üzenetére


HKorn
addikt

Ahha, ok, köszi, be is kötöttem őket.

Run&Ride

(#47) Garada


Garada
őstag

Clash of Clans jutott egyből az eszembe róla. :D

(#48) HKorn válasza dejaris (#45) üzenetére


HKorn
addikt

Pennantokkal mit lehet csinálni? Full tele vagyok velük, de nem látom hol lehetne elkölteni őket.

Run&Ride

(#49) dejaris válasza HKorn (#48) üzenetére


dejaris
addikt

Hall of heroes, aztan neptol fuggoen van ket kulonleges epulet, egyik templom, masik egyetem, vagy hasonlok es vegul van meg egy hires epulet, amiben a nepekre jellemzo egyedi katonakat lehet elerni es fejleszteni.

(#50) HKorn válasza dejaris (#49) üzenetére


HKorn
addikt

Kiválasztom a templomot de egyik fejlesztésnél pl nem a saját pennantokat kéri, hanem más népét.

Szóval egyelőre nem tudom a sajátjaimat sehol se felhasználni.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.