Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Egy kissé elnagyoltad a dolgot. Ez így olyan, mintha most reggel vetted volna, és hazafelé menet nagyjából kipróbáltad mit tud. :)

(#2) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Ebben a gépben ez a vga inkább arra alkalmas hogy szépen vigye a HD filmet, komolyabb játékra ezek a gépek alkalmatlanok, egyszerűen nem erre vannak kitalálva, de azért régebbi játékokkal elboldogulnak :)

https://vertigostore.eu

(#3) Gabesz84


Gabesz84
őstag

miert felkialtojeles a 139k? a BestByte-nal egy tizessel olcsobb volt :) igaz most mar csak egy otossel olcsobb ott is...
A teszt telleg elegge osszecsapott, en is neztem ezt a gepet megvasarlas celjabul de arra jutottam h erre 1 ev gar van es nincs magyarorszagon szerviz, ezert en inkabb DELL 1545-ost vettem, hasonlo felszereltseggel, csak azon nincs hdmi, ami lehet kesobb fajo pont lesz :(

(#4) devast


devast
addikt

Aki notebook-on játszik az sikeres ember nem lehet :DDD Viccet félretéve, háromszoros árat fizetsz egy asztali géphez képest ugyanazért a teljesítményért, kicsi kijelző stb, de legalább fűt mint az állat. Noti divat termék lett. Az emberek 95%-a azért veszi mert "én megengedhetem magamnak" nem azért mert szüksége van rá. Nekem is van egy, alig használom, kizárólag akkor ha hosszab távolságra utazom (és nem én vezetek :D ). Az integrált intel vga meg tökéletes arra amire kitalálták: képet ad és nagyon keveset fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#5) Vasgar


Vasgar
csendes tag

Szerintem nem sok ember életébe jön el az a pont hogy asztali gépről notebookra kelljen állnia....néha eszembe jut hogy vegyek magamnak laptopot, de rohadtul nincs rá szükségem...inkább le zománc festékezek egy kartonpapírt s odateszem az asztalim mellé a hatás kedvéért... :)

http://vasslajosblogja.blogspot.com/

(#6) sirzollee


sirzollee
tag

Nem nagyon vagyok híve a notin való játszadozásnak.Én inkább maradok a webes böngészésnél,filmnézés-konvertálás(bár ahhoz kell még vas :DDD ), office.Amúgy jó kis gép :D

(#7) DemonDani


DemonDani
addikt

hát elég lényegre törő :D

De ezek a jácchatók ezek nagyon jó indulattal lettek kiosztva...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8) Napfénysüti

Na mint már sokan előttem is leírták a notebook nem játékra lett kitalálva. Arra amire eredetileg szánták meg bőven jó az integrált VGA is (persze kivételek akadhatnak munka alatt is). Nemhiába van az ennél jóval drágább üzleti gépek nagyon nagy részében is integrált kártya. :)
Az írás meg valóban kicsit 15 percesnek tűnik. :U

Van valami ilyesmi mondás is: az első laptopod olyan amilyet szeretnél, a következő pedig már olyan amit használni is tudsz úgy ahogy szeretnéd. :D
Lehet nem így van,de ha valaki tudja rendesen kérem javítson.

Més que un club!

(#9) Móci


Móci
addikt

Össze lett kicsit csapva az írás, nekem az 'alul-feszülés' tetszett, legyen az inkább alul-feszelés. ;)
Nem rossz kis notebook, de ahogy írták többen is, inkább hd-t érdemes rajta nézni, mintsem játszani.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) Khelben


Khelben
nagyúr

Úgy írod ezt a "rásózzák az emberre az intel vga-t", mintha ez valami rejtett hiba lenne a gépben, amit a körítéssel akarnak eladni :) Egy üzleti notebookba untig elég az integrált vga. Notebookon játszani meg kb olyan, mint telefont kihangosítva zenét hallgatni...

Látom, jól rádsóztak egy csillogó kijelzőt, amiben mindent látsz, csak amit kellene, azt nem :DDD

(#11) Móci válasza Khelben (#10) üzenetére


Móci
addikt

Crysis közben lehet borotválkozni... :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) Fecogame


Fecogame
veterán

Én néztem egy MSI laptopot, játékra, 220k. Ati 4670, meg a többi nyalánkság van benne :)

A cikk jó, de rövid.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#13) mv


mv
aktív tag

"Amit az Intel videokártyákról érdemes tudni:
- integrált kártyák, nincs lehetőség cserére
- a RAM-ból vesznek el maguknak memóriát
- sokkal kisebb a teljesítményük"

A notebookokban alkalmazott video megoldások lehetnek: alaplapra integrált, chipsetbe integrált vagy diszkrét (pl mxm), elméletileg az utóbbi cserélhető, de csak ugyan olyanra hiba esetén.

Az Intel féle megoldások védelmében megemlíteném, hogy keveset fogyasztanak, nem megegednek és ritkán van gond velük. Amire kitalálták, arra tökéletes.

A játék tesztnél nagyon alacsonyak a minimum fps értékek, az átlagos értékek sem túl magasak (30 alatt), mégis játszhatónak minősítetted. Nem tapasztaltál lassulást vagy szaggatást?

Alulfeszeléshez próbáld ki a Notebook Hardware Control nevű programot, Vista alatt működik, valószínüleg 7 alatt is fog.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#14) bacsis


bacsis
Közösségépítő

lehet hogy az intel integrált VGA-i nem cserélhető, de bővíthető MXM modullal...
a másik meg hogy turion procit nem fogsz látni intel chipset mellett az is tuti, szal ezt nyugodtan kiveheted az írásból :R

(#15) Khelben válasza bacsis (#14) üzenetére


Khelben
nagyúr

lehet hogy az intel integrált VGA-i nem cserélhető, de bővíthető MXM modullal...

Ennek azért még olvass utána. MXM-et nem minden gyártó használ, aki használja, az is korlátozni szokta a beletehető kártyák típusát. Ráadásul integrált vga mellett nem szokott lenni MXM csatlakozó.

(#16) qwertly


qwertly
addikt

Jó kis gép,de engem egyre jobban bosszant :W ,hogy a 16×9 arányú képernyőket erőltetik mintha mindeni csak HD filmet akarna nézni.Egyre kevesebbet találok 16×10 képernyő mérettett,ha van az meg csak drágább notikon.De sajnos ez igaz a 24 monitorokra is :W

(#17) Dany007


Dany007
veterán

Hááát, azért a játszhatósággal lehet, hogy vigyázni kéne.
23 fps egy pörgős kifinomult fps játéknál mint au UT3, minden csak nem játszható.
Nálam most otthon asztali gépen 1920x1200-ban megy 55-65 fps között, de ha néha néha 1-1 pályán 10+ ellenfélnél néha le csökken 35-40-re is! És bizony nagyon csúnyán meg lehet érezni. Ezért is játszok max 10 ellenféllel mindig. Annál még elég stabil.

Szal tudom,tudom a filmeknél is így van meg az emberi szem is 25 fps fölött mozgóképnek látja a vetített képeket, de játéknál ez valahogy más. 30-35-ös átlag fps alatt nem nagyon bírnám ki...

Amit sose értettem, hogy miért kell asztaliról laptopra váltani. Egyértelműen ár/teljesítmény arányban egy laptop sehol sincs egy asztali konfig mellett.
Tényleg nem tudom eldönteni, hogy manapság ez csak ekkora hype / menő dolog lett laptopot venni, vagy hirtelen ennyi embernek lett szüksége számítógépre még a wc-n is. Esetleg megnőtt az állandóan utazó üzletemberek száma? Fogalmam sincs, de kifejezett célközönségen kívül (gondolok itt, sokat utazó munkahely, stb) teljesen szükségtelen a laptop. Ráadásul teljesítményben, jóval gyengébbet drágábbért.

(#18) bacsis válasza Khelben (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh az igaz, hogy nem mindegyikben, deee a 15,4es és nagyobb társaiknál viszont többnyire ott szokott lenni ;) még az Acernél is :D

(#19) Khelben válasza bacsis (#18) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az ezzel foglalkozó weboldal kb 30 notebookról tud, amit így fejleszteni lehet. Ez azért messze van a "többnyire"-től...

(#20) Napfénysüti válasza bacsis (#18) üzenetére

MXM foglalat laposokban inkább ritkaságnak számít, nem igazán elterjedt. :)

Més que un club!

(#21) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egy kicsit tényleg elsietted a tesztelést és a cikk megírását. :B

(#22) Drenadar


Drenadar
veterán

Nem arra lett kitalálva, de otthon is praktikusabb lehet egy noti. Pl : sokkal kevesebb helyet foglal el mint a pc. Nem vagy az asztalhoz kötve. Ha low géped van, akkor elég olcsón kapsz olyan tudású tökéletesen megfelelő laptopot, ami tudja a netezést, filmnézést, szövegszerkeztést, tehát ami egy átlag embernek kell, aki nem a játékkal cseszi el az idejét...

(#23) ronson válasza Drenadar (#22) üzenetére


ronson
őstag

Detto egyet értek.

Nekem a villanyszámla is csökkent 2k-val havonta mióta csak notim van.

A játékokat meg meghagyom a hülyegyerekeknek. :D

(#24) buherka


buherka
addikt

Nem gyengén tükröződik az a kijelző...sminktükör rulez ;]

ronson...A játékokat meg meghagyom a hülyegyerekeknek....ezen most geci jót röhögtem :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#25) Móci válasza ronson (#23) üzenetére


Móci
addikt

Jó beszólás, faszát röhögtem rajta! :DDD :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#26) ollie válasza devast (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"de legalább fűt mint az állat."

Csodálkoznék ha tudnál olyan notebookot mutatni, ami több hőt termel, mint egy átlagos desktop.

***

(#27) ollie válasza Drenadar (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A notebook is egy pc.

***

(#28) Cucuska2 válasza mv (#13) üzenetére


Cucuska2
őstag

köszi, majd ki fogom próbálni

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#29) Cucuska2


Cucuska2
őstag

köszi mindenkinek a hozzászólását, majd a hibákat javítani fogom, még ez az első tesztem amit írok, tényleg kicsit elkapkodtam, igazatok van

én eddig olyan hardverű gépeket használtam, amik finoman szólva is elég gyengék voltak, és most ez valamivel erősebb

és ezek a körülmények most olyanok nekem, hogy hű de jó, de amúgy már lassan 3 hete használom

és még egyszer, köszi mindenkinek hogy szerintetek 24 fps nem játszható, ki is javítom!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#30) Khelben válasza ollie (#26) üzenetére


Khelben
nagyúr

100 fokos gpu-t még csak notebookban láttam...

(#31) Cucuska2


Cucuska2
őstag

néhány dolgot kijavítottam az íráson

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#32) PuMbA válasza kelzsoca (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Sztem való játékra. Az én régi X200-ammal ami 5-ször rosszabb,mint ez a videókártya is tudok játszani UT2004-et,Max Payne 2-t stb. Ha nem ekkora felbontásban és nem max grafikán DX10-ben lettek volna a játéktesztek akkor biztos ,hogy minden játék rendesen fut. Pl. 1024-ben közepes beállításokkal.

(#33) Khelben válasza PuMbA (#32) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyi erővel az x4500mhd is játékra alkalmas, mert 640x480ban minimumon megy rajta a wolfenstein... :D

(#34) Cucuska2 válasza Khelben (#10) üzenetére


Cucuska2
őstag

a fényereje miatt csak erős napban érdekes a dolog ;]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#35) PuMbA válasza Khelben (#33) üzenetére


PuMbA
titán

1024 és a 640 között sok a különbség. Továbbá láttad már az UT3-at közepes grafikán? Nem sokkal rosszabb,mint maxon és ezen a gépen biztos elmegy közepes grafon.

[ Szerkesztve ]

(#36) Khelben válasza Cucuska2 (#34) üzenetére


Khelben
nagyúr

Láttam már csillogós ledes kijelzőt, nem csak napfényben gáz, hanem gyakorlatilag mindenhol. Engem legalábbis nagyon zavart.

(#37) Cucuska2 válasza Khelben (#33) üzenetére


Cucuska2
őstag

az előző gépem egy Acer E720 volt, 4500MHD-val, és az UT3 ment rajta 640x480-on :DD , de a Wolfenstein-nel azt nem próbáltam ki (csak a Crysis-szal ;] ) :DD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#38) nuke7


nuke7
veterán

szerkesztve

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#39) nuke7 válasza Khelben (#30) üzenetére


nuke7
veterán

4870x2? :)
Az RMclock működik win7 alatt, én lenovo n200-hoz használtam.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#40) Cucuska2


Cucuska2
őstag

lehet, hogy nekem az volt a problémám, hogy 64 bites a win 7 és ultimate

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#41) ollie válasza Khelben (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én nem csak ott, de ennek mi köze ahhoz, hogy mekkora a hőkibocsátás?

***

(#42) ronson válasza ollie (#41) üzenetére


ronson
őstag

Az, hogy közben bele van b*z*lva a matt kijelzőbe. :D

Akkor én hülye vagyok, mert nekem nem az van?

Szerintem embere válogatja kinek mi a jó. Aki mattal kezdte neki az a szép.

Én fényes kijelzővel kezdtem és ahányszor kerül hozzám mattos noti szervízre annyiszor elhányom magam a mattól. Ennyi.

(#43) -bh-


-bh-
aktív tag

Tegnap vett egyik ismerősöm ugyanilyet (hozta is hozzám, nem jött be neki a linux...); Vista alatt próbáltuk a GRID-et; natív felbontáson, medium beállításokkal (élsimítás 2xMSAA-ról vissza Level2-re) simán játszható (30 körüli) fps-t produkált... (mérésre már nem futotta, rohant vele haza...)
Viszont ár/érték arányban elég jól áll a kis masina; notira vágyó casual gamereknek szvsz elég. A 4570 meg kb az asztali 3650+ddr2 teljesítményét hozza (élsimítás nélkül azért elég sok játék játszható némi áldozat árán - az idei eresztések kivételével..ezeknél már butítani kell igen rendesen..); aki meg meg videózni akar vele, annak is tökéletes.
Billetyűzete nekem is tetszett, a numerikus billenytűzet meg ritka ebben a (ár)kategóriában...viszont szerintem kissé sokat fogyaszt. 2 óra bekapcsolt wifivel, minimum fényerőn... valamit valamiért....

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#44) nuke7 válasza Cucuska2 (#40) üzenetére


nuke7
veterán

igen, 64bit és ultimate volt. check-old a compatibility-t meg az admin modot ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#45) Samus


Samus
addikt

Régi játékokat elvinné az intel is (X3100), ha sokkal nem lenne kompatibilitás probléma, ami miatt egyszerűen nem indulnak el... (vagy igen, de irtó bugosan). Az Intel kártyák átlagos felhasználásra elegendőek, mert tényleg nem fogyasztanak sokat és alig melegszenek. Nekem sem ártott volna egy izmosabb Toshiba gép (A300 21C), de a pénz döntött. Amire használom, arra megfelel. Néha egy-két régebbi játék is előkerül, tűrhetően futnak.
Az írást viszont bővítsd, mert így elég szegényes. Saját képeket kérünk. Bővebb leírást...

4 GB RAM pedig 32 bites rendszer alá is mehet. Az más kérdés, hogy nem látja mindet (körülbelül 3700at, ha a VGA 256os, mert összesen 4 GB-t tud megcímezni).

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#46) student válasza Cucuska2 (#34) üzenetére


student
őstag

1080-as hd filmet tudná lagmentesen vinni?

(#47) Samus válasza Khelben (#33) üzenetére


Samus
addikt

X3100, 1024x768 mellett maximum beállítások mellett viszi a Wolfenstein-t (RTCW), átlag 40-45 fps mellett, ha nagyon leesik pár pillanatra (durvább jelenetek, töltés), akkor is 20 felett marad. Innen nézve alkalmas lehet játékra. Csak nem arra van kitalálva. Ennyiből minden gép alkalmas játékra, amin az eredeti Super Mario elfut :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#48) Cucuska2 válasza nuke7 (#44) üzenetére


Cucuska2
őstag

ok, majd megint megpróbálom :DD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#49) viszta99 válasza sirzollee (#6) üzenetére


viszta99
tag

Szerintem is így van ez !!!!

(#50) Khelben válasza ronson (#42) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én fényes kijelzővel kezdtem és ahányszor kerül hozzám mattos noti szervízre annyiszor elhányom magam a mattól. Ennyi.

Oké, neked egy notebookban a szépség a fontos, nekem a használhatóság :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.