Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baluka26


baluka26
veterán

Kérdés, hogy hol az a határ, amikor végre megfontoljuk a technikai vívmányok bevetését. Érzésem szerint ez tegnap este jött el.

Ez 2010-ben a VB-n jött el (Lamps bombagólja a németek ellen)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2) darál0w


darál0w
Jómunkásember

ja és teljesen egyetértek a leírtakkal. ;)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3) Löncsi válasza baluka26 (#1) üzenetére


Löncsi
őstag

+1.

Jóideje hiányolják a video-bírót, valamiért mégsem igazán akar megszületni a dolog.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#4) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Én néztem a meccset, de volt amikor lementem az emeletről, szal a Milan érvénytelen gólját nem láttam. A juvéét viszont igen.

Én az ilyeneken már meg sem lepődök. A partjelzők nem tudják követni a hirtelen passzos "lesgyanús" eseteket és legtöbbször inkább beintik a lest.
Az alapvonal mögé kiállni pedig (legyen az bármilyen eset kivéve előzőleg bírói megszakítás következtében ápolásra való kiállást) azt hiszem nem ártana a partjelzőknek észre venni az ott lévő játékost.

Lehet küldeni az ilyen esetek után továbbképzésre az adott személyt.

A döntetlen részemről is megérdemelt, jelen esetben ugye inkább a Juve számára.
Amúgy sem szeretem az időhúzós visszaállós taktikát, mikor csak az egy góllal való kihúzásra játszanak. No itt a Milannak nem sikerült.

Azt hiszem ki tudnék találni kis szabályváltoztatásokat, melyeknek nem igen örülnének a csapatok.

Pl.
- ha a kapus a felé közeledő labdát (ellenféltől avagy saját játékostól nem szándékos hazaadásként vagy esetleg fejelve ) nem fogja meg első szándékból, akkor utána már nem is foghatná kézbe
- szándékosan kivonni a labdát a játékból, ellenfélnek szabadrúgás (pl. mikor alapvonal felé csorog a labda és a védő úgy helyezkedik, hogy a támadó játékos még véletlenül se férjen hozzá, miközben Ő meg sem kísérli megjátszani azt)
- kis mértékű taktikai szabálytalanság esetén 5 perc pihi a kispadon, mint jégkorongban ;]

Persze lehetne még sorolni. Sajnos :F

read-only mode on the forum

(#5) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Minden bajnokságban nagyon gyengék a játékvezetők, legalábbis ezt hallom vissza mind a spanyol, mind az angol esetében, a németeknél nem tudom mi a helyzet. Egyértelműen be kellene vezetni valamiféle technikai újítást: vagy csipek segítségét vagy videóbírót alkalmazni. Kérdés, hogy milyen szinten és hogyan, előbbi csak a gólvonalon történő áthaladást tudná eldönteni, utóbbival viszont sokkal több kétséges szituációt lehetne vizsgálni (lesek, szabálytalanságok, törlesztések, stb). Minden estre nagyon bosszantó, hogy ennyire tudja befolyásolni egy mérkőzés kimenetelét egy vagy több bírói hiba. Amúgy ez nem újkeletű probléma, hiszen a 66-os vb döntőn is volt egy angol gól, amit vitatnak, vagy Maradona kezezéses gólja 86-ban, persze akkor még nem állt ilyen technikai repertoár rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#6) baluka26 válasza bagyulajuve (#5) üzenetére


baluka26
veterán

Én azt tartanám a legjobbnak, hogy félidőnként lenne mindkét csapatnak 2-2 "eagle-eye"-a, azaz videóbíró, és cső. A nagyon gyanús eseteknél pillanatok alatt lehetne döntést hozni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7) baluka26


baluka26
veterán

Jajj, de hülye vagyok.
Ezóta kéne videóbíró. :U

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) bagyulajuve válasza baluka26 (#6) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ja, az NFL-ben elég jól megoldották, de azért ott is vannak kétes esetek

Resistencia eterna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.