Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #82729984


#82729984
törölt tag

Úgy látszik tartják a (majdnem) minden második windows verzió lesz használható szokásukat :)

Telefonra csempe, asztalira desktop, csak tudnám hogy miért nem tudták ezt már a 8-asnál is meglépni (amennyire én tudom már a béta időszakban is rengeteg visszajelzést kaptak erről).

(#2) Воланд


Воланд
titán

"Az új rendszer multiplatform lesz, azt ígérik, hogy mindenféle eszközre telepíthető majd, telefonoktól a tabletekig."

azert ez igy nem teljesen fedi a valosagot. atlag jozsi a windows10.iso-t hiaba szedi le, nem fogja tudni feltenni egy arm-es tabletre.

"A jövő év közepén, második felében megjelenő Windows 10 korai verzióját a felhasználók és a fejlesztők is tesztelhetik, ugyanis a Technical Preview hamarosan, napokon belül letölthető lesz."

ma delutantol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) anulu


anulu
félisten

engem az érdekel, h a "motorház alatt" mi változik majd. ill az árazás.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Most már csak az ingyenességet kéne megoldani aztán akár ki is próbálom.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5) Jeollam


Jeollam
aktív tag

sziasztok. most akkor a windows 8 kulcsos tulajoknak el fogja fogadni a 10 a kulcsot? vagy ez 8.1 esetében van így? amúgy király rendszer lesz, máris tetszik!

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#6) ollie válasza Jeollam (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fogja, meg kell majd venni. A windows 7 kulcsot sem fogadja el a 8.

***

(#7) pzstm válasza Jeollam (#5) üzenetére


pzstm
titán

árazás és upgrade lehetőségek még nem lettek bejelentve

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8) dajkopali válasza ollie (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

pedig volt róla pletyó :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Воланд válasza dajkopali (#8) üzenetére


Воланд
titán

a kulcsot kerdezte, nem a frissitest. ha ingyenes is lesz a frissites win8-rol, attol meg egy tiszta telepites eseteben a win8 kodot nem fogja elfogadni a win10.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) dajkopali válasza Воланд (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) margithid


margithid
veterán

Arról lehet már tudni valamit, hogy az egységes alkalmazás boltbból akkor elérhető lesz a wp jelenlegi kínálata is?
Mert az bizony jó lenne Asus T100asomon, főleg ha ingyenes is lenne a frissítés. Egyedül a szegényesebb alkalmazás kínálat ami gond, meg remélem, hogy 2 GB Ram elég lesz win 10nek is!

(#12) Воланд válasza margithid (#11) üzenetére


Воланд
titán

a direkt mobilra irt alkalmazasok tovabbra sem lesznek elerhetoek desktopon. es ez forditva is igaz. az gui-t kulon kell "megirni".

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Jeollam válasza Воланд (#9) üzenetére


Jeollam
aktív tag

igen, mert most úgy van, hogy van nekem egy eredeti win8 core kulcsom. mikor felrakom tisztán a 8.1-et, akkor még a sima 8 kulcsomat nem fogadja el, hanem be kell írnom egy 8.1 kulcsot, DE azzal nem aktiválja, mert az nem olyan kulcs! nem warez kulcs, annyit tudok.. azt hiszem az ms oldaláról is lehet nézni olyan kulcsot, amit akkor írsz be, mikor felraktad, és kéri a kulcsot!

na mármost, aktiválni tudom a 8.1-et a sima 8-as kulccsal is! persze csak a 8.1 core verziót.

ezért kérdeztem most ezt meg

UPDATE: 8óra 21 perc muklva tölthető a windows 10

UPDATEversion2.0: click

[ Szerkesztve ]

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#14) pzstm válasza Jeollam (#13) üzenetére


pzstm
titán

mert? ki mondta hogy akkor? mi van ha hamarabb? vagy később....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15) Jeollam


Jeollam
aktív tag

-1 gigahertzes (GHz) vagy gyorsabb processzor, PAE-, NX, SSE2-tamogatassal
64 bites rendszer eseten, további plusz követelmények: CMPXCHG16b, PrefetchW, LAHF/SAHF
-1 gigabajt (GB) RAM (32 bites) vagy 2 GB RAM (64 bites)
-16 GB (32 bites) vagy 20 GB (64 bites) szabad lemezterület
-DirectX 9 grafikus eszköz WDDM 1.0 vagy újabb illesztőprogrammal

gépigény :)

este 6 tól tölthető lesz az iso

[ Szerkesztve ]

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#16) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

És miért nem lehetett már eleve ilyen a 8?... "Csupán" 3 évet késtek vele.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kormi76


Kormi76
aktív tag

azt hittem a csempézés a felhasználói igényekre született, mert nem használták a start menüt. most akkor mivan? jó azért, hogy pár év késéssel TÉNYLEG odafigyelnek a felhasználói visszajelzésekre. egyébként ez a multiplatform jól hangzik, de kíváncsi leszek ez mit jelent a valóságban, mert kétlem, hogy igaz.

(#18) pzstm válasza Kormi76 (#17) üzenetére


pzstm
titán

ne kételkedj benne ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19) AxBattler válasza Воланд (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Ezt én sem szívom be, vagy ha mégis meglépik, akkor a 8.1 lesz sokáig az utolsó oprendszer, amit feltelepítek az MS-től. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) kpal


kpal
veterán

Nem vesztettem semmit a w8 kihagyásával úgy tűnik . Ha a W10 mobilra is mehet akkor a mai Lumia telefonok megkapják :F

(#21) Воланд válasza kpal (#20) üzenetére


Воланд
titán

majd kiderul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) Stauffenberg válasza Воланд (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha a webes tartalmakkal foglalkozóknak megy a reszponzív design (ugyan az a weboldal automatikusan skálázódik a képernyőkre, akár úgy is, hogy fogod a desktop ablakot és összenyomod, megkapod a mobilos nézetet, egyaránt jól kezelhető egérrel és érintőképernyővel is), akkor menni fog ez az alkalmazásfejlesztőknek is. Ugyan ez sok megkötéssel jár. de a manapság elképesztően divatos minimal design mellett gond nélkül alkalmazható csak egy kis agy kell hozzá.

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Kivancsian varom milyen lesz. Bar en a 8.1-el is megbaratkoztam, igaz a csempeket max kikapcsolaskor latom. :)

(#24) haxiboy


haxiboy
veterán

Szerintem én továbbra is a Start8 megoldását fogom használni, valahogy ez még mindig nem az amire vágyok :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#25) Воланд válasza Stauffenberg (#22) üzenetére


Воланд
titán

ezt ertem, csak a jelenlegi alkalmazasok nem igy vannak fejlesztve.

egy pelda:

nextgen reader - wp

nextgen reader - win8

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) nubreed


nubreed
veterán

Le vagyok maradva biztosan, beismerem. De akkor a Windows 10 = azzal amit korábban Windows 9 néven emlegettek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27) DS39 válasza nubreed (#26) üzenetére


DS39
nagyúr

igen. csak azt a megnevezést végül kihagyták.

(#28) Stauffenberg válasza Воланд (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem az a lényeg, hogy most hogyan vannak fejlesztve, hanem az, hogy a designerek kapnak egy lehetőséget arra, hogy egyetlen alkalmazással letudják az összes platformot ha a reszponzív designra térnek át. Amit te mutatsz, abban nem látok semmi olyat amit egy minimális kozmetikázással ne lehetne megoldani egy kalap alatt az összes platformra.

A és B közötti felbontáson így néz ki, C és D közötti felbontáson meg úgy, E és F közötti felbontáson meg amúgy.

(#29) margithid válasza Воланд (#12) üzenetére


margithid
veterán

Kiváncsi leszek, hogy fogja microsoft rákényszeríteni a fejlesztőket, hogy mindegyik plattformra írják meg a gui-t. Mert ugye az egységes felületnek ez lenne majd a lényege. Mindenesetre nagyon bírnám ha wp alkalmazás kínálata megjelenne win8as tabletemen. (természetesen win10 frissítés után)

(#30) ollie válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én nem erőltetném, mert nagyobb lesz a program, ha 2 különböző designt is fog tartalmazni. Ez desktop gépeknél nem feltétlen gond, de hordozható eszközöknél, ahol sokkal szűkösebb a tárhely nem mindegy, hogy az alkalmazás mekkora helyet foglal.

***

(#31) Воланд válasza margithid (#29) üzenetére


Воланд
titán

tok egyszeru: ha nem irod meg mobilra, akkor nem jelenik meg mobilon. ha nem irod meg desktopra, akkor nem jelenik meg desktop-on. tehat kevesebb felhasznalot ersz el es a beveteled is kevesebb lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Ilyen alkalmakkor eszembe szokott jutni, vajon hányan fogják ma estétől a tesztverziót használni kizárólagos rendszerként?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#33) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyetlen a számozást nem tartom helyénvalónak, de a többi rendben van. Nyugodtan lehetett volna Windows 9 a neve, nem a név vagy a szám fogja eldönteni, hogy siker lesz vagy bukás. A megjelenés utáni első pár hónapban minden eldől. Sőt már előtte a későbbi béták idején is látszani fog, hogy milyen jeleket küld vissza a közönség. Azokat kell figyelembe venni, és annak megfelelően változtatni rajta ha szükséges.

(#34) DS39 válasza ollie (#30) üzenetére


DS39
nagyúr

elég jó tömörítőeljárások vannak, biztos meg lehet oldani, hogy ne foglaljon drasztikusan nagyobb helyet.

GoodSpeed: szerintem a 9-es számozás azért maradt ki, mert volt Windows 95 és 98 is, nehogy keveredés legyen. persze nem tudom ki keverné össze, de az USA-ban a mikrosütő dobozára is ráírják, hogy macskát nem lehet belerakni, pedig evidens az emberek 99,9 %-nak. :D

[ Szerkesztve ]

(#35) BomiBoogie válasza Jeollam (#13) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Remélem, azért a 8.1. tulajoknak lesz valami upgrade csomag, nem kell az egészet megvenni...

(#36) Jeollam válasza BomiBoogie (#35) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Én is ebben reménykedem! Én ma tuti letöltöm, és felrakom a HDD-re, rendszerként :)

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#37) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

(Szkeptikus vagyok, szoval vegyetek egy csipetyni soval.)

A felho integraciot tovabbra is nyomjak: Hacsak nem lesz nagyon jol elkulonitve a munka es az otthoni beallitas, akkor a felho integracio inkabb atok, mint aldas. Ertsd: Az x dokumentumot lehet akarom szinkronizalni automatikusan a dropbox segitsegevel az eszkozok kozott (azert van fent), de ha egy misclick miatt a telefonrol sikerult a macskas kepeket is beszinkronizalni mert minden egyes inditasnal azzal kezd (mint velem megesett), akkor szvsz jelenleg az uninstall az egyetlen jarhato ut. Vagy nem fotozni a macskat, de legyunk realisak.

Ez a baj az egesz egy felho koncepcioval: Ember adott esetben a semajat mobilrol is el akarja erni, viszont bizonyos dolgokat nem akar szinkronizalni. Ugyanugy, tok jo a chrome featureje, hogy jajj szinkronizalom az oldalakat melohely es otthon kozott, csak eppen mi a fenenek akarnam megnezni a munkahoz kello, nyitvahagyott oldalakat otthon, es miert rontanam a produktivitasom bent a kikapcsolodasra szant oldalakkal. Es innentol hiaba van platform, ha a telefon egyszerre szinkronizal az otthoni es a munkageppel, emiatt pedig gyakorlatilag osszekeveredik a munka es a privat elet. Na es ez az, ami az egesz "mindent mindig mindenhol" koncepciot megbuktatja szvsz.

Plusz a privacy, avagy a Binget semmi nem akadalyozza meg, hogy immar a celzott reklamokat az usage pattern es a HDD index tartalma alapjan generalja. Mindketto a rendelkezesere all (es a 8.1ben a settings eleg gyanus volt). Mondjuk a desktopra hasznalhatatlan UI a 8ban tokeletesen jo volt, hogy a 8.1 valtasnal nemi UI csiszolas elvonja a figyelmet arrol, hogy milyen szinten beintegraltak a cloudot az OSbe. Plusz privacy meg egyszer, avagy a fappening2014 nem johetett volna letre, ha nincs cloud. A cloud providereknel meg eleg sok ertekes info van ahhoz, hogy megprobaljak oket torni.

Aztan, csempek a start menuben: Vegre sok ev utan visszakaptuk a Vistas widgeteket, immar felugro reszre rakva. Such innovation, much new, wow.

Viszont elnezve, hogy a tvn csempet hasznalnak igy elegge elgondolkodtam... teszteltem win8at 55"os TVn, bongeszni / htpct felkonfigolni ugyanolyan ramaty volt, mint desktopon. A 8 utan pedig egyaltalan nem vagyok abban biztos, hogy a MS meg erti a felhasznaloi szuksegleteit, vagy figyelembe veszi azt. A jovo a platform szintu integracio szoval a 8 ertheto volt (sot vegiggondolva latszik, hogy milyen principiakat kovettek visual design / interaction design tekintetben), csak eppen a valasztott megoldas nem volt megfelelo. Arrol nem is beszelve, hogy a minimalista design lehet mobil eszkozre tobb szempontbol is udvos, de oszinten, ki a fene hasznalna Visual Studiot fejleszteni erintokepernyovel? Tetejeben metro appok eszvesztoen rosszul voltak osszekonfiguralva tobbkijelzos rendszerekkel (nalam a harombol random rakta ki az egyikre es akkor is minimalizalodott, ha a masik kijelzon csinaltam valamit... megintcsak egy jel, hogy nem desktop volt a prioritas).

---

Tehat vegeredmenyben desktop userkent (win mobilos reszaranya meg mindig 5% korul van ha jol tudom) kapunk egy felho integraciot ami otthonrol es munkahelyrol is eszkozon keresztul szinkronizalva problemas a privacy problemak mellett is, kapunk egy UIt ami bizonyos szempontbol meg mindig rosszabb a win7nel (metron latszik, hogy nem desktopra terveztek elsosorban), tehat oke, a 8/8.1nel jobb, de desktop vonalon nem azoknal kene jobbnak lenni.

Viszont betat szerintem lehuzom es feltolom egy virtualis gepre, kivancsi vagyok a 8.1hez kepest mennyit fejlodott.

Stauffenberg: nagyon jol hangzik, hogy egy programot csak egyszer kelljen az osszes platformra megirni, csak ez a gyakorlatban nem megoldhato. kulonbozoen hasznaljuk oket, kulonbozo az interface, elteroek a celok. ami telefonon nyomogatva tokeletes, az egy szerveren siman lehet nem megfelelo megoldas.

Az a baj, hogy ezt az MSnel nem tudom mennyire veszik komolyan

BomiBoogie: nekem is jo lenne. 8at megjeleneskor vettem, elso hetekben nem volt idom upgradelni aztan utanna meg ahogy jottek a problemak maradt bontatlanul. 8.1et neztem msdnaan kereten belul, de harmadik nap ment vissza a 7.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) ollie válasza DS39 (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oké, de mi értelme van? A store azért van, hogy egyből azt a változatot lehessen letölteni, ami az adott gépre kell.

***

(#39) Воланд válasza proci985 (#37) üzenetére


Воланд
titán

az a tv-n csempe az az xbox.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40) BomiBoogie válasza proci985 (#37) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem 8.1. van fenn, külön dobozosan vettem.
Bár emlékeim szerint a 7-ről is lehetett upgrade-elni.

(#41) DS39 válasza ollie (#38) üzenetére


DS39
nagyúr

valamilyen szinten ezt meg kell hogy oldják, hiszen WP-n nem egy EXE-t, vagy MSI-t fogsz letölteni, Desktop-on pedig nem XAP-ot.

(#42) Stauffenberg válasza ollie (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Alapvető tévedés, a reszponzív design csak egyetlen design, nem különböző, előre elkészített felületek. Pont ez a lényege, hogy csak egyszer kell elkészíteni és a képernyőmérettel változik a tartalmak megjelenítése, gombok kerülnek át egyik helyről a másikra, mobilon felesleges dolgokat dob át almenükbe, többhasábos megjelenítésről átvált egyhasábosra és lehetne folytatni.

Nézd meg mondjuk ezt: http://www.thehaberdashfox.com/

Fogd az ablakot és kezd el oldalról behúzni, csökkentsd a méretét és nézd hogyan rendeződnek át a dolgok, majd egy bizonyos méret alá csökkenve már a mobilos nézetet látod. Ez csak egy rakás HTML és CSS kód, nem pedig minden egyes mérethez elkészített külön felületek.

Szerk: Ez még szebb is, jobb példa: http://www.dadaabstories.org/

[ Szerkesztve ]

(#43) margithid válasza BomiBoogie (#40) üzenetére


margithid
veterán

Reméljük win8-ról ingyenes lesz a váltás!

Azt nem értem, hogy mondjuk lumia 530on, hogy fog futni win10? Az oké, hogy asztalt ott nem lehet megjeleníteni, de 512 mb ram van csupán, ha az asztalt ki is veszük azért ez nem lesz elég nem?
Meg a Ram kezelése át lesz alakítva win10nek? Ha teszem azt kezd elfogyni a Ram, akkor magától bezárja a legrégebben nyitva lévő alkalmazást, vagy kiírja, hogy kevés a Ram és manuálisan zárjuk be ami nem kell.
Tableten is kiváncsi leszek, hogy oldják meg, hogy mindkét felületet elérje a felhasználó, mert pl ha kikötöm monitorra egérre az Asus T100asom, akkor asztali nézetet szeretnék, nem a modern felületet csempékkel.

(#44) Воланд válasza DS39 (#41) üzenetére


Воланд
titán

a store-bol mind mobilon, mind pedig desktop-on .appx-et toltesz le.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45) ollie válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez működik egy ilyen egyszerű design esetén, ahol az elemek nagy része sima szöveg.

***

(#46) DS39 válasza Воланд (#44) üzenetére


DS39
nagyúr

értem, de akkor a Store-ból csak ilyen "csempés" appot lehet majd ezentúl is letölteni desktopra, hagyományos alkalmazást továbbra is manuálisan kell gondolom.
ha így van, akkor ez nem nagy vállalás a MS részéről, és fejlesztőknek sem lehet komolyabb átírást, hiszen már egy kész érintős felületre készült appot kell reszponzívvá tenni, ami könnyebb, mintha pl. az asztali (Win7-en megszokott) Skype-ot kellene összemixelni a WP-n futóval.

[ Szerkesztve ]

(#47) Stauffenberg válasza ollie (#45) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Windows 8-nál bevezetett design alapelvekbe simán beleillik. Meg láttál már mostanában appot bármilyen egyéb platformon? Tombol a minimal design, ahol simán megoldható.

Meg egyébként nem kötelező, aki akar ezentúl is csinálhat külön appokat desktopra és mobilra. Ez csak egy lehetőség. Egy rakás alkalmazás lesz aminél megoldható, meg egy másik rakás aminél nem. A bosszantó az, hogy most ahol megoldható, ott sem lehetséges technikai okok miatt.

(#48) DMG


DMG
senior tag

A 3:10-nél mutatott újításra már rég várok, ilyen apróságok könnyítik meg a munkát, nem mindenféle cicoma. Remélem ez működik majd úgy is, hogy két ablakot tud pikk pakk berakni egymás alá teljes szélességben.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#49) saelin válasza margithid (#43) üzenetére


saelin
veterán

Szerintem itt semmiféle váltás nem lesz a régi készülékeken. Ugyan az lesz mint a winpho 7 és 8 között, ha kell vegyél új telefont/tabletet.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#50) pzstm válasza saelin (#49) üzenetére


pzstm
titán

ne jelentsél ki ilyet...NT kernel és common core van.....majd jövő év elején meglátjuk, de szerinted január-február körül ha Win10 PFD jön akkor azt mire telepítenék? ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.