Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyijedi


sanyijedi
őstag

dect telefonokba régebben jókat letettek az asztalra, nem lenne rossz ha csinálnának mobilt is, nekem bejönne. bár árazásban sose az olcsó kategóriába tartoztak

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2) Xaels


Xaels
félisten

Azt hittem visszatér a jólcsengő név, de nem. Annak idején amikor idehaza szinte Nokia egyeduralom volt C35i-vel kezdtem, azután volt ME45-öm meg C65-öm is. Kifejezetten nem volt velük soha semmi komolyabb gond. A C35-ös típushibája volt, hogy az akku érintkezők egy idő után nem voltak elég feszesek ezért vagy ki kellett időnként kicsit hajtogatni őket vagy valamivel feszesen be kellett ékelni az akkut, különben néha a zsebemben kikapcsolt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

GS55

Azert a nevezektan mintha kicsit Siemens-es lenne :D

Kivancsi vagyok ra, a csaladban sokaig volt 2-3 Siemens telefon

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) embe válasza Xaels (#2) üzenetére


embe
nagyúr

Egyik kedvenc telefonom volt a Siemens S65-ös volt. Amikor mindenki a Nokiától volt beájulva. Nagyon szuper volt, csak a Vodafone elcseszte a Live menüvel.

M45...ilyen is volt, kedveltem.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5) Simi87


Simi87
senior tag

M35 volt az első komolyabb telefonom. Mindig szerettem a siemens-eket, kiváncsi vagyok mit hoznak össze.

(#6) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

De rég volt már Siemens a kezemben. :)

(#7) babkukta


babkukta
senior tag

Lehetne találgatni h mire hasonlít, de kb lényegtelen (leginkább a Meizu jut az eszembe). A lényeg az, h látják mi kell a népnek :K Kicsi keret, nagy kijelző, kézbe illő elegáns forma

Üdvözlettel, Tibi

(#8) embe válasza Simi87 (#5) üzenetére


embe
nagyúr

Olyanom is volt. :K :C

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9) telemundo


telemundo
tag

Imádtam anno a Siemens mobilomat, HAJRÁ!

Kínáé a jövő :)

(#10) lorinser válasza embe (#4) üzenetére


lorinser
senior tag

S65 nekem is volt. Vodás. Viszont volt rá lehetőség, hogy a vodás menüt lecseréld, ki lehetett gyomlálni a vodás hülyeségeket belőle, vissza lehetett tenni gyári állapotra. Megcsináltam én is.

Több Siemens telefonom is volt, még egy S10-el kezdtem. Csodálkozott is mindenki, mert az akkori, Európában kapható telefonok max szürkeárnyalatosak voltak, ennek meg már színes volt a kijelzője.

Nagyon sajnáltam amikor a Siemens kivonult a mobilpiacról.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

A név használatához nincs joguk? Siemens felirattal biztos jobban fogyna.

Ericsson-t nem akar valaki gyártani? :)

Nekem is Siemens m35 volt az első telóm :)

[ Szerkesztve ]

(#12) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Nekem csak egy Siemens telefonom volt, de az valami kritikán aluli készülék volt (C75)

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#13) ADAM1337 válasza Keil Walker (#11) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az ericsson-t a sony kivásárolta tudtommal, a fúzió után.

(#14) Xaels válasza embe (#4) üzenetére


Xaels
félisten

S65 nagy vágyam volt akkoriban, de mire volt annyim addigra sokat lépett a technika és egy Nokia 6680-assal megkezdtem az "okostelefon"-os pályafutásom.

Az ME45 évekig meg volt, simán bírta a strapát. Koncertek, fürdés. Igaz saját formátumban de a belső memóriájában valami 700+ sms-t elmentettem. Voltak rá saját gyártású logóim is.

Utána a C65-öt még öcsém is megörökölte, de tőle lenyúlták később az iskolában. M65 is nagy vágyam volt vagy egy SX1.

Sok próbálkozásuk volt amivel megelőzték a korukat, de valahogy nem jött össze nekik végül. Sajnáltam amikor...

(#12) vm93hun akkor már a BenQ tulajdonában volt emlékeim szerint. Onnantól erősen mentek lefelé a lejtőn.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15) boncser válasza embe (#4) üzenetére


boncser
aktív tag

Live menü... :O :W
Fú de rettenetesen utáltam. Akkoriban szinte minden telefonra ráerőltették.

(#16) macskea


macskea
őstag

Bámulatos, hogy minden hétre jut egy hülye (erre a hétre konkrétan kettő is), aki azt hiszi, hogy egy 23,456-dik androidos telefonnal még pénzt lehet csinálni. :(

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#17) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Első és utolsó Siemens telefonom a Maraton S1.
12-óra készenlét, gsm... no sms. Jó nagy volt! Töltés közben zümmögött... :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) Xaels válasza macskea (#16) üzenetére


Xaels
félisten

Van ott több is... Csak nem minden hír jön le MA-n. Ott a Wileyfox is.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19) mizoli


mizoli
addikt

Nekem még mindig megvan az ME45, kiválóan működik, csak az akku már nem az igazi.

(#20) akishamis


akishamis
csendes tag

Nekem az első telom Siemens c35 volt, aztán később sikerült vennem egy S65-öt ami nagy kedvencem volt. Persze minden vágyam egy SX1 volt de akkoriban aranyban mérték az àràt-:)

Nokia 3210+Windows 95

(#21) tonyi


tonyi
tag

Nekem is voltak Siemens mobiljaim. Anno 1999-ben Siemens C25-el kezdtem,, aztán 2002-ben Siemens M35, utána Siemens MC60. Végül 2005-ben vettem egy SX1-et. Az volt az utolsó Siemens telefonom.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#22) tjb007


tjb007
nagyúr

„a képátló viszont egyelőre még nem ismert”

Állítólag 4,7 hüvelykes lesz.
Amúgy meg ez egy két és fél hónapos hír. ;]

(#11) Keil Walker

Ha volt is valamikor joguk ma már nincs.

(#23) szupermacs


szupermacs
veterán

Hiszünk az antutunak?

(#24) dabadab


dabadab
titán

Itt valami zavar lesz az erőben: a mobilokat a Siemens Mobile gyártotta, amit a Benq vett meg 2005-ben.
A Home and Office Communication Devices (ahogy az a nevéből is látszik) nem mobilokat gyártott, hanem házi telefonokat, azon belül is DECT-ben volt erős, a Gigaset az konkrétan ennek a vonalnak volt a márkaneve.
Szóval ők eddig egyáltalán nem gyártottak mobilt, semmi közük nem volt a régi Siemens mobilokhoz.

DRM is theft

(#25) calocsay


calocsay
tag

Szuper kis telefonok voltak a Siemensek. Jó lenne valami Európai az Európai piacra.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#26) fornettisuti


fornettisuti
veterán

en utaltam a siemenszeket, nem is vettem, csak kolcsonbe volt.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#27) #06658560 válasza dabadab (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Még mindig létezik, a márkanév is, a német magenta csak velük dolgozik ezen a téren.

(#28) vm93hun válasza Xaels (#14) üzenetére


vm93hun
aktív tag

A C75 még nem volt BenQ-s, de már erősen érződött rajta, hogy közelében nem volt annak a minőségnek amit régebben adott.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#29) twollah1976 válasza macskea (#16) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha nem csinalod akkor csinalja mas es kesobb hozza mennek a megrendelok.
A piac mar csak ilyen logikak alapjan mukodik.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) Ricardo


Ricardo
félisten

Nekem egy SL45i-m volt, és nagyon szerettem.

(#31) Luck Dragon

A50-et imádtam :) és mai napig működik ahogy az A35-is, de jó lenne ha megint hasonló készülék ütni fel a fejét.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) daniel909


daniel909
addikt

siemens c 45 :D

imádtam rajta a verekedős játékot.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#33) Simi87 válasza embe (#8) üzenetére


Simi87
senior tag

Én sajnos nem tudom felsorolni, mert egy időben hetente váltogattam a telefonjaimat, de szerintem az M35/C35 utáni összes közép, és felső kategórás Siemens megvolt. SL45, hogy alázott mindent ? :)

[ Szerkesztve ]

(#34) AS


AS
félisten

M35 volt nekem is:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#35) #79335424


#79335424
törölt tag

Remélem, hogy valóban folytatja a Siemens vonalat, ami egy feature -nek köszönhetően nem halt meg, csak átalakult. A Siemensekben ugyanis volt/van serial port csatlakozási lehetőség. Ipari eszközökben, riasztókban a mai napig használnak Siemens GSM modulokat.

(#36) core2trio


core2trio
tag

Valószínűleg egy sima oem kínai cucc lesz szitázott szímensz' felirattal :U Eddig hol voltak?... teljesen kimaradtak a mostani fejlesztésekből, mindenkinek csak a hőskorból vannak róluk emlékei. Nem baj, majd az első tesztek rávilágítanak a jelen szomorú valóságára :F

(#37) m1lan válasza babkukta (#7) üzenetére


m1lan
őstag

Nekem a Lumia 640

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#38) F4f0rg1


F4f0rg1
csendes tag

Anno egyik Siemens telefonomat sem adtam el, mindegyikkel megvoltam elégedve.
A 90-es évek végéről származó SL10-es készülékem, már akkor színeskijelzős volt és szétcsúsztatható. A 2002-ből származó SL45i szintén megelőzte a korát az mp3 lejátszójával és a bővíthető memóriájával. Akkor még az SD kártya elődje volt belevaló, akkor MMC néven futott. Az ME45-höz lehetett kapni 1200mAh-ás aksit, amellyel 2 hétig is kibírta a teló egy feltöltéssel!
Siemens néven több esélyük lenne az új mobiloknak...

[ Szerkesztve ]

(#39) Xaels válasza core2trio (#36) üzenetére


Xaels
félisten

Néha nem árt elolvsni a cikket kommentelés előtt...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#40) erahurka


erahurka
félisten

Egész jó telefonok voltak a Siemensek, de sajnos az utolsó pár évben nagyon lelépték őket és 0 fejlődésre voltak képesek. Pedig az S55-öm nagyon szerettem, de később az S65-nél sajnos nagyon éreztem hogy a konkurencia jobb. Ráadásul az akksi is el volt mérve, folyton elmozdult és kikapcsolt a telefon. Viszont elég jó képeket lőtt.

Nem hiszem hogy sokra megy a Gigaset ezzel a darabbal, gondolom erős lesz és olcsó, de új gyártóként nem egyszerű ma megjelenni, ha nem tud ennél többet felmutatni.

(#41) Wapmester


Wapmester
senior tag

inkább a régi Siemens kellene újra megjelenjen az okostelefonok piacán valami új ütős készülékekkel, az lenne ám az igazi nagy dolog, szerettem régen a Siemens készülékeit.

(#42) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Nekem a legelső telefonom Siemens C25 volt,legkésőbb Siemens M65-öm lett még most is meg van csak a bátyám felpúpósította az akksiját. :W

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43) erahurka válasza FoLey-v (#42) üzenetére


erahurka
félisten

Nem hiszem hogy a bátyád hibája, nekem is felpúposodott annak idején az S65 akksija.

(#44) Stauffenberg válasza FoLey-v (#42) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És hogyan púposította az akkuját? Körbetáncolta valami púpidéző szeánszon? Imádkozott hozzá?

Ez az akku hibája, manapság is előfordul és nem sok köze volt hozzá a bátyádnak.

(#45) GenXstar


GenXstar
újonc

Kicsit hasonlít a mobilomra. Vodafone Smart ultra 6

(#46) Genova1983


Genova1983
tag

Nekem évek óta ez a másodtelefonom.Ez már szinte mindent kibírt és telefonálásra a mai napig nagyon jó használni.
Szerettem a Siemenseket.Miután megszűntek,váltottam Nokiára.Aztán mi lett velük is...
Sajnálom,hogy nincs már nagy európai gyártó.

(#47) fornettisuti válasza Genova1983 (#46) üzenetére


fornettisuti
veterán

tehat amelyik brandnel kikotsz annak vege.
most milyen telefonod van?
:DDD

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#48) FoLey-v válasza Stauffenberg (#44) üzenetére


FoLey-v
addikt

Mert mindig hülyén töltötte egy nap alatt akár kétszer is akkor nem ő hibája volt.

erahurka: Akkor ez akku hibája volt.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#49) Genova1983 válasza Genova1983 (#46) üzenetére


Genova1983
tag

Még Nokiám van.Lumia 735.
Nem is váltok már másra,nem akarom,hogy még egy gyártónak vége legyen! ;]

A válasz fornettisutinek ment volna,nem magamnak.Késő van már,kihagy a figyelem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#50) che 1990 válasza Xaels (#18) üzenetére


che 1990
tag

Wileyfox storm és swift épp most lett beárazva expansys.hu-n :)

Én ma adtam vissza a boltnak a hibás P8 lite-omat...és azon agyalok mi lenne, ha megvárnám a wileyfox storm-ot (?)

Mikor a p8 lite-ot választottam épp ez volt a bajom, hogy nincs egy tisztességes 5,5 colos mobil 90-100k alatt.
87 ezer Ft körül adják majd a nagyobb tudású wileyfoxot, sztem annyiért nagyon megéri :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.