Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) troviko


troviko
senior tag

Én brutálisan Sony párti vagyok. 2003-ban vettem az elős SonyEricssonomat, utána még vagy 7 évig csak SE. Utána szétmentek az Ericssonnal, akkor nálam is volt egy kis szünet, mert az Xperia U egy hulladék volt, átálltam Nokiára (az is szar volt), de a Z sorozat óta visszaváltottam. Volt/van Z1 Compactom, Z3-am, most Z5-t használok, és mindegyik telefont imádom, mestermű egytől-egyig. Az egész piacon a legjobbak között vannak.

Azaz csak voltak... nagyon negatív tendencia bontakozott ki. Eredetileg Z5 Compactot akartam venni, de mivel teljesen gagyi, műanyagból készült vacak, inkább a nagy tesó mellett döntöttem, bár ott is zavar a műanyag hátlap. Ennyi pénzért nem kéne. De ezt még lenyeltem.

Viszont látjátok, 15 év után elpártolok a márkától. Az új X performance meg sem jelent még, de már most minden fronton elveszítette a versenyt az S7-el szemben.

Az S7 kisebb, de nagyobb a kijelzője (jobb kijelző káva arány, ami figyelembe véve, hogy fizikai gombokat is használnak, szégyen a Sony-ra nézve), vékonyabb, de nagyobb az akksija. Full fém, és üveg, a Sony megint félig műanyag lesz.
S7-ben van optikai képstabilizátor, X Performanceben nincs.
S7-nek jobb nagyobb felbontású a kijelzője, és 1 GB-al több RAM van benne.

Minden létező fronton elkente az X Performance-t, abban csak a szelfi kamera jobb, de az meg engem pont nem érdekel.

Amúgy volt S6-m is, tudom, hogy jó, megbízható készülékek, fotók terén pedig kenterbe verte a Z5-met.

Szóval most olyan szinten maradt alul a Sony, hogy márka hűség ide vagy oda, igén S7-re váltok. Pont.
Sajnálom, meg minden, de ha a Sony ennyire idióta, ennyire képtelen normális telefont gyártani, meg is érdemli.
Márpedig ha én, vérfan Sony fanboy is elpártolok, az már a vég kezdete, szerintem...

Szerk: amúgy a fent leírt csúnya buktát is lenyeltem volna (talán) ha legalább teljesen fémből csinálták volta a telefont. De a műanyag oldalkeretet már nem nyelem le. Túlcsordult a pohár.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.