Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Milyen legyen a next-gen?
Dinamikusan változó történetet, ami tényleg a döntéseink alapján formálódik. Ezzel rengeteg újrajátszhatóságot biztosítva az adott címnek. Engem egy játékban csak a hangulat, és a történet érdekel.
Ezen kívül pedig a játékok nyújtsanak kihívást! Legyenek nehezek! És ezt ne azzal érjék el, hogy több, és nagyobbat sebző ellenfeleket állít elénk. Vegyék rá a mai gamergenerációt is a gondolkodásra, akkor talán rájönnének mi a baj a mai generációval :) Erre nagyon jó példa amivel éppen játszom. Az Arkham City-ben ha nem lenne a detektív látómód, akkor ez a játék olyan nehéz lenne, mint anno a TombRaider játékok. Akkor még nem volt youtube, hogy megnézzük, mit kell csinálni. Ott napokig sz*ptunk egy ajtó kinyitásával. Ma mi van? Ha akarod se tudod elkerülni azt az ajtót amin be kell menned.
Én nagyon szeretem az olyan játékokat amik megadják a lehetőséget a játékstílus megválasztására. DuesEX:HR, Dishonored, stb. Sajnos ez sem jellemző manapság.
Ezekből a sorokból már kiderül, hogy ehhez igazán nem kell next-gen, vagyis ez nem teljesítményhez kötött dolgok. Mert nekem nem kell next-gen, én csak jó játékokat szeretnék. És ehhez ahogy (#39) Stevenstyle-is említi, manapság nem feltétlenül az AAA címek közt keresgélni. Az indie játékok még megadják azt amit a régi motorosok visszasírnak. Azok a játékok sok dolgot a fantáziánkra bíznak.
Egyetértek viszont (#50) HuMarc-al is, hogy valószínűleg 20 év múlva a mai játékok lesznek etalon játékok, csak ez minket nem fog vigasztalni :)

A VR-re kitérnék külön:
Engem az elrémiszt, az már egy kicsit sok. Bár még nem próbáltam, de az átlépi már szerintem azt a határt, ami számomra a gaminget jelenti. Ráadásul borzalmas hatásai lehetnek a társadalomra ha addiktív, és ráadásként túl realisztikus lesz. Mert ezzel nem foglalkoznak a fejlesztők. Őket csak az, fogja érdekelni, hogy minél többet eladjanak.

Ui: Ezt szeretném még next-next-next-gen: Kojima szan-nak kívánom, hogy 120évig éljen és ontsa magából a megszokott színvonalú Metal Gear játékokat! :R

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.