Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yolan


yolan
őstag

Nálam nem működnek a képek. :U

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#2) raus


raus
aktív tag

Nalam sem müxenek a kepek!
Pedig olvastam volna a cikket, szeretem a regi tapokat.
Nemreg turtam egy PC bontoban egy Chieftec 450Wattost 200Ft-ert
:R :R :R

(#3) Zotya84 válasza yolan (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Persze, hogy nem mennek: nem megy a kephost.hu...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) kisedi


kisedi
tag

Sziaaa!
Igen a képek linkeit feltétlen javítsd légsz, mert érdekel a cikk!

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, nekem az a fura, hogy hasonló konfiggal, mint tesztben szerepel, a munkahelyemen mit tapasztalok. (A melóhelyes gépeken alaplapi VGA van, úgysem kell 3D teljesítmény.)

Van egy rakat Codegen-ünk ami évek óta bírja a 24/7 üzemet - venticsere szokott bennük kelleni néha, meg már jó párat újra is kondiztam. Ezen kívül nagyon ritkán halnak el úgy, hogy meg se mozduljanak, vagy elvigyék a gépet is. Néha még félig kidurrant kondikkal is szépen mennek.

Viszont vannak FSP-ink, amik kritikán aluliak, szintén 24/7-ben menő gépekben, ezek közül sokkal több halt meg, és semmi 220-as puffer kidurranás, vagy ilyesmi; megáll, és ennyi. sokat nem szórakoztam velük, de vagy félvezető halálról, vagy trafó halálról lehet szó :S

...és ugye az összes egyéb tapasztalat szerint a FSP tartósabb táp... Szóval nem értem a jelenséget.

A teszt amúgy rendben van!
(Bár a 4 pines csatit szebben is meg lehetett volna oldani.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) frescho


frescho
addikt

Masok is emlitettek a kepeket. Miert nem hasznaljatok a logout kepfeltoltesi szolgaltatasat?

https://frescho.hu

(#7) #19617792 válasza frescho (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ezt én sem értem, talán az lehete az indok, hogy kicsi a hely, de ha megkér másokat, hogy a képei közül néhányat töltsenek fel, akkor már sokszor 2,5 MB hely van. Vagy ha így nem is akarja megoldani, akkor ne magyar képfeltöltő oldalt használjunk, mert a javarésze szar. Pl TinyPic, na az már ó képfeltöltő oldal. :K

(#8) sanzi89 válasza #19617792 (#7) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát, igen. Nem sok az a 2,5MB. Én pl eddig mindig az extra-s oldalamról linkeltem képeket, de 31-től fizetős lesz, így mindig feltöltök cirka 2MB-ot, majd várok egy hetet, stb. Olyan 30MB-nyi képet kellene feltölteni, így egy darabig 404 lesz a képek helyén sajna.

Esetleg nem lehetne vis maior-ra hivatkozva átmenetileg nagyobb tárhelyet adni a Logout-os embereknek? :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9) #19617792 válasza sanzi89 (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

Két lehetséges megoldás van: vagy többeket megkérsz, hogy "adják oda" a Logoutos tárhelyüket, vagy külső, megbízható oldalra feltenni a képeket. :)

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Nincs kép. :(
Imageshack?

(#11) ]Phobos[ válasza hcl (#5) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ez tényleg fura, nekem mennyiségben csak saját tapasztalatom van, de a codegányok meg a júrokézek haltak megfele rendesen. Zalman, FSP, Delta ment/ megy ahogy kell.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#12) 14adam


14adam
addikt

Azoonal cserélem a képeket,pár nappal ezelött még jóvolt :U

(#13) 14adam válasza frescho (#6) üzenetére


14adam
addikt

A kevés hely van rajta,a képek cseréje folyamatban van.kephost... :W

(#14) I.P@trick


I.P@trick
csendes tag

Jó írás, grat :)
Nem is tudom, hogy kinek köszönheted azt a seasonic tápot :C

Megszólnak, ha részeg vagyok. De mit szólnak,ha szomjan halok?

(#15) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó teszt gratula. :C Okosabb lettem.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16) momo2828


momo2828
tag

Jó teszt, Grat!
Régi gépemben, ami ugyanez a 2.8-as (336-os) celeron volt, codegen 300W-os táppal :D , (bár ehhez nem hasonlított ami a képeken volt, hanem valamilyen rózsaszín matricája van), évekig ment, bár olyan problémája volt, hogy nem mindig tudtam bekapcsolni a gépet, mert vidkarinak már nem tudott áramot küldeni bekapcsoláskor, és szegény gép mindig kiírta, hogy kössek áramot a vid. kártyára (ami egy 9800SE volt). De semmi újraindulás hasonló nem volt, se terheléskor se semmikor, és ez volt a fura...

[ Szerkesztve ]

(#17) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Köszi a tesztet! Épp most cseréltem le öcsém gépében a 300 W-os Codegent, ami kívül-belül pont olyan, mint a tesztben lévő, csak azt hazudja az oldalsó felirat, hogy 12 V-on 16 A-t ad le, egy FSP235-60GT-re. Úgy tűnik nem hiába féltettem a gépét a Codegánytól. :D
Amúgy csak egy 1 GHz-es P3-al, 128 MB-os 9600 Pro-val, 512 MB SDRAM-al és 2 db Maxtorral kellene megbirkóznia a tápnak, de inkább nem kockáztattam. :U

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#18) hcl válasza ]Phobos[ (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is csak a cikkben szereplő FSP-vel van ilyen (a 12cm-es ventilátorossal).
Van egy régebbi széria is nagyobb mennyiségben a melóhelyen, azon még P4 csati sincs (de csomóra már csináltam sajátot >;-> ) és azok még akkor is mennek, ha pár alkatrésznek érdekes színe van... :D

@Badman 4ever : Pedig ez az a kategória, amit egy 300W-os Codegen vagy Mercury is simán elvisz. Nekem a 2000+ @2600+ Athlont viszi egy ilyen. Azaz egy ideig olyan LCD monitorom volt, ami a tápról kapta a 12 és 5V-t, és azért az is zabált 2A-t feszenként... és a 300W Mercury bírja.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) eziskamu válasza hcl (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

De ugyanolyan/hasonló konfigok mentek hasonló körülmények között FSP tápokkal mint Codegennel? FSP-k egy adott sorozatból voltak, vagy különbözőek? Valamint ugyanolyan gyakran karbantartottad azokat a tápokat is? Gondolom rendszeres időközönként kifuvattad a gépeket/tápokat, és beléjük is kukkantottál.
Amúgy én is azt tapasztaltam, hogy vannak olyan konfigok, amikkel évekig elbattyognak a Codegen tápok. Valamint ugye egy Codegen szellősebb kialakítású, nincs annyi alkatrész és borda beleborítva ;] .

[ Szerkesztve ]

(#20) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

a codegen táp fogyasztása miért nincs fent? :F

jó kis cikk, sajnos én régebben csak gagyi tápokat használtam, nem volt semmi sejtésem sem hozzájuk, nah meg pénzem sem
viszont nem is olyan nagyon rég ki lett lett cserélve egy gigabyte 460 superb-re :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21) #65675776


#65675776
törölt tag

"és az at kórból ismert kábelből van 1db."

Ez lenne az AUX csatlakozó. Amit gyakorlatilag csak a korai P4-es lapok követeltek meg.

(#22) eziskamu válasza Speeedfire (#20) üzenetére


eziskamu
addikt

Mert elpukkant :)

(#23) eziskamu válasza Speeedfire (#20) üzenetére


eziskamu
addikt

Igazából nem volt annyira pénz kérdés akkor sem, csak utánna kellett járni. Pl a DTK-nak egész jó 300W-s tápja volt jó áron, valamint az Azona bizonyos szériái is egész használhatók voltak állítólag.

(#24) Speeedfire válasza eziskamu (#23) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nekem is pukkant már el deer táp :D
szerencsére a gép életben maradt
barátomnak meg egy 300as codegen, de olyan szinten h az albiban full sötét lett, ott is megmaradt a gép, utána vett egy fsp-t

megmondom őszintén nem igazán értettem a tápokhoz illetve nem nyilvánítottam neki nagy jelentőséget,csak amikor mondták h a gép is károsodhat :Y
akkor mondtam h ez nem poén, venni kell egy normálisat
még 1 táp ami elpukkant, egy másik barátomnak q-tech táp, ott is megmaradt a gép, utána vett egy enermaxot
mi ilyen szerencsés banda vagyunk ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#25) kpal


kpal
veterán

Jó kis teszt ,én nem rég adtam el a 2hónapos fsp 450pnf-et, mert venni akarnék vagy 350apn vagy 450apn-t csak a hatásfok miatt.

(#26) eziskamu válasza kpal (#25) üzenetére


eziskamu
addikt

Az meg milyen táp, vízbűl veszi ki a záramot? :DDD

(#27) zazahoho


zazahoho
őstag

régen volt az első képen levő codegen tápom ,nem is bírta sokáig,amit cserébe vettem macron 350 w 2004-ben azóta is hibátlanul teszi a dolgát :K

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#28) hcl válasza eziskamu (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hasonlóak a körülmények, a FSP-k ipari PC-kben vannak, a Codegen-ek desktopokban, de a desktopok egyáltalán nincsenek karbantartva, porosodnak mint atom... Kikéve mikor néha épp ráérek.
Meg ha időben észreveszi valaki, hogy megállt a tápventi, akkor nem durrannak el a 220-as pufferek, és csak a venti cserélődik. Viszont puffer kifújást is túl szoktak élni 50%-ban.

A meghalós FSP-k egyazon típusúak, szóval az egy nem túl szerencsés széria lehetett :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) 14adam


14adam
addikt

Köszönöm mindenkinek.Ha lett volna egy 80+-os tápom akkor ott mégjobban skálázódott volna,hogy a pnf is már egy régi táp,majd megpróbálok szerezni,de csak garisakat tudtam,azokat meg nem akartam szétkapni :D

Speeedfire: Sajnos a Codegen elpukkant,és a fogyi mérőt csak utólag tudtam beszerezni

Badman 4ever: van ithon egy meghalt kék matricás codegen,az már 12A :C

daa-raa: Igen,a csati a korai p4-eseknél is előfordult

zazahoho: durva kis "táp" ,főleg az a 10A-es ág amit még lese bír adni :D

hcl: csak azért ha egy kodegány elpukkanik akkor nagyon sűrün viszi is a gépet,és amikor nem vagy othon akkor akár még lakástűz is lehet,szóval ezért sem érdemes ilyet venni,meg ha valamit elvisz a gépben,akkor hiába garisak a dolgok benne,mert nem cserélik

(#30) Tody56


Tody56
aktív tag

Szuper kis teszt!
Köszönjük a fáradozást érte :R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#31) 14adam válasza Tody56 (#30) üzenetére


14adam
addikt

köszönöm
én meg a fogyi mérőt :R

[ Szerkesztve ]

(#32) agemate


agemate
addikt

Huh, ilyen Codegen táp volt a régi gépemben, 5 év használat után leégett. :B

(#33) Gbi82


Gbi82
tag

Az én konfigomat egy 400Wos Mercury hajtotta, kb 2 ónapot bírt ki, azóta nekem is FSP tápom van.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#34) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

a seasonic-ot sajna nem tom lemerni /mert eldtam didyman-nak:- )/ de a ket fsp be van terevezve egy osszehasonlitasba ha vere megyun mar a trurms-es mero

udv

neduddki

mod: persze jo ki osszemerhetosege lesz a bofyi bedugos meroknek:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35) kpal válasza eziskamu (#26) üzenetére


kpal
veterán

pontosan :DDD :))

(#36) Speeedfire válasza 14adam (#29) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

amúgy várható volt ;]
nincs benne elég anyag

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#37) hcl válasza 14adam (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te nemtom, nekem eddig halt meg Mercury a saját gépemben, Codegen anyáméban, rengeteg Codegen és FSP a melóhelyen, de alaplapot még egy sem vitt magával.
Azaz volt amire a kollegák azt mondták, hogy beszart az alaplap mert nem indul, de valójában csak balf*ok voltak...

Nem mintha védeném a Codegent, csak annyira nem kell keresztet vetni, ha ilyet lát az ember. Csak nem Core2-be kell pakolni, a durva gépeket persze, hogy nem bírja el.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) iSonic


iSonic
addikt

Tetszik a teszt gratula hozzá :C

(#39) misx


misx
senior tag

Codegen egy kaki. Az én kisgépemet egy mindössze 250-es FSP hajtja (Celeron 2.66, integrált alaplap, DVD, HDD), hibamentesen.

(#40) 14adam válasza hcl (#37) üzenetére


14adam
addikt

Itt olvastam valahol,hogy "autót is lehet biztonsági öv nélkül használni,de ha beüt a krakh akkor jó lett volna ha használja az övet" vagy valami ilyesmi volt :) énse egy core2-vel teszteltem le,hanem csak egy cerka procival,ami vissza is volt feszelve

misx: igen,a kodegány egy ilyen dolog...Azért az ciki,hogy a 8-9 éves tápok elporolták a seggét neki

[ Szerkesztve ]

(#41) stol


stol
addikt

A 300-as kodegány szekunder 12V-os diófája 2x3A-es, azaz paralellben max 6A-t tudnak "stabilan".
A régi FSP-kben található fújjuk kondérok valamiért rendesen viselkednek.

(#42) 14adam válasza stol (#41) üzenetére


14adam
addikt

Lenne ithon egy műterhelőm akkor izgibb lett volna a dolog :)
Neked külön köszönöm,hogy benésztél :R

[ Szerkesztve ]

(#43) Badman 4ever válasza 14adam (#42) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ha lett volna műterhelőd, akkor most a szobát porolnád a Kodegány robbanása után. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#44) 14adam válasza Badman 4ever (#43) üzenetére


14adam
addikt

Már füstölt el ithon nem egy táp,de akkor is napokig kelett szelőztetnem pl codegen rövid zár vizsgálat volt :D azért is szált el a kék matricás codegen :))

(#45) Dyno


Dyno
veterán

Ügyes vagy Kolléga, jó teszt lett, elismerésem! :R :R

(#46) 14adam válasza Dyno (#45) üzenetére


14adam
addikt

Neked is nagyon köszönöm,majdnem mindent tőled meg Stol-tól tanultam,de még tanulnom kell,még csak az alapszintet kapirgálom :R

(#47) nemesmatee


nemesmatee
csendes tag

Nálam teljesen jók a képek, UP a teszt írójának, alapos munka :C :C :R

[ Szerkesztve ] Vagy mégsem??? :D

(#48) misx válasza 14adam (#40) üzenetére


misx
senior tag

Nővéremék kodegánya 4,5 év után adta meg magát, de úgy hogy közben megevett két vinyót egymás után (kattogtak majd leálltak). :DDD Valami haverjuk intézte az újat, de nem tudom milyen, biztos csak valami 3-4k, mert sokat nem szeretnek gépre áldozni.

(#49) hcl válasza 14adam (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOLL :)

Mondjuk egy rövidzárvédelem elkellene bele mi? :D

Ettől függetlenül én még nyugodt szívvel beteszem ezeket kisebb gépekbe, amik nem terhelik szét. Azért egy kisebb Duronos vagy ilyesmi konfig nem zabál 150W-ot, azt meg elbírja. Nyilván egy combosabb gépbe, vagy amin fontosabb adatok vannak, én is egy minőségibb tápot raknék :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) 14adam válasza misx (#48) üzenetére


14adam
addikt

Ha újonan vette 3-4k-ért akkor biztos,valami szemét kategória,5500ft-tól lehet már kapni 380-as hipro tápokat,amik megbízhatóak,vagy használtan Fsp-ket 2-3k körül

hcl: hát nah jah,de több védelem is kéne bele,nemcsak a címkén kéne nekik feltüntetniük.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.