Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gergejly


gergejly
aktív tag

Nyálcsorgatva állok neki olvasni

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C fain teszt volt :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Egy Logitech G103-at használok 5 hónapja. Egyes helyeken 15000-ért árulják ami vicc, de nekem sikerült 6000-ért elhozni akciósan MM-ból, annyit megér. Bár nem világít, egészen korrekt minőség a membránosok között.
Egyébként pont tegnap kínáltam meg én is egy kis narancslével, N betű azóta ragadós.

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Bazári dizájn, olyan tipikus kínai, de legalább világítanak. Ilyen rusnya teremtés még a kalendáriumba' sincsen. Az 1200 Ft-os Genius is jobban néz ki ezeknél, nem is rosszabb. Szép dolog a karácsonyfa, meg a fényszabályozó potméter, de szerintem egy hangerőszabályozó hasznosabb tud lenni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) erer1000


erer1000
őstag

én genius k295 billentyűzetet használok.

most volt a 15. születés napja szóval kapott ajándékba egy tisztítást.

bátyám már sír hogy dobjam ki vesz nekem újat inkább :D
de míg el nem éri a felnőtt kort a kis drága, én nevelem :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#6) Dilikutya válasza erer1000 (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Genius tud jó billentyűzetet csinálni, 11 évig használtam egy KB16-ot, bár 1-2 billentyű már nem volt az igazi, és az extra gombok sem működtek jól, mivel rég nem volt driver hozzá már. Az újnál már natívan van OSD, nem kellett semmit telepíteni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) nemlehet válasza Dilikutya (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

Nézőpont kérdése, én pl biztos nem vennék már vliágítás nélküli billentyűzetet. Egyszerűen jobb használni.

A bazári design sem igazán helyes megállapítás, mert a gamer billentyűzetek (vagy annak ládszódó) 99%-a így néz ki, így egyáltalán nem lóg ki.

A hangerőszabályzás sokaknak teljesen felesleges, nagyon kevés gamer játszik fejhallgató nélkül azokon meg mind van hangerő szabályzó. Szóval lehet neked nagyon kell de a célközönségnek meg nem.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) erer1000 válasza Dilikutya (#6) üzenetére


erer1000
őstag

szerencsére nálam minden gomb tökéletes még. driverrel meg nem foglalkoztam soha PS/2 csati :R

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#9) Dilikutya válasza nemlehet (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jáj, ez a gémer, nem gémer. Mi a gémer? A Media Markt-ban egy fejhallgatón se látsz hangerőszabályozót a hifi részlegen, max a mikrofonos szarokon a PC kiegészítőknél. Meg nem csak játékra kell billentyűzet, és ezek a cikkben semmilyen játékos extrát nem adnak. Amúgyis mitől gémer egy billentyűzet? A karácsonyfaizzóktól, a kínai Transformers utánzat formától, a pirosra színezett WASD gomboktól? Én a gépet lámpafénynél használom, utálok sötétben kuksolni a monitor előtt, szóval a világítást nem érzem annyira lényegesnek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) erer1000 válasza nemlehet (#7) üzenetére


erer1000
őstag

én is örültem volna egy hangerő szabályzónak billre, de csak ezért nem éri meg cserélni. egéren 2 gombot átraktam arra hogy azzal hangosítok halkítok, ez is megteszi

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#11) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Első gondolatom a cím láttán ez volt. De aztán mégse. :U

(#12) davidsone


davidsone
addikt

de mamár minden kínai nem? ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#13) galocza


galocza
aktív tag

nagyon kellene már egy világítós bill (most a lávalámpa a billentyűvilágításom 8(), de amennyire későn voltam hajlandó átszokni magyar kiosztásra annak idején, annyira nem lennék már képes megszokni mást - plusz nem vagyok hajlandó vagyonokat kiadni ilyesmire.
ha válogatni kellene, biztosan a karórát választanám, a mezőnyelső a képek alapján nagyon 2pálcás, a fehér se sokkal jobb, ezekre nem cserélném 1100ftos minimalista a4tech billemet.
a karóra viszont határozottan csinos.

(#14) Ereshkigal válasza galocza (#13) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem volt világítós billentyűzetem. Szerintem sokkal nyugtatóbb a szemnek egy kis LED-es asztali lámpa, mint sötét szobában a világító monitort/billentyűzetet bámulni.

(#15) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Mi a helyzet a kínai mechanikus billentyűkkel? ~50€-ért már világítósat adnak.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#16) maross


maross
veterán

a kedves cikkiro milyen sebesseggel gepel?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17) davidsone válasza maross (#16) üzenetére


davidsone
addikt

százzal :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#18) Ispy


Ispy
veterán

Aki sokat gépel, annak érdemes előbb-utóbb megtanulni vakon tenni azt és akkor nem kell lenézni a billre, sőt ilyenkor már zavaró is a világítás, nálam legalább is az volt.

Ja és akkor az ansi kiosztás sem lesz zavaró, bár bevallom én is iso párti vagyok, kell az a hosszú iiiiii. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#19) maross válasza davidsone (#17) üzenetére


maross
veterán

Autopalyan? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20) Yutani


Yutani
nagyúr

[...]de ez másodpercek alatt kirajzol egy teljes homokos zászlót.

Lehetne az inkább meleg? Legyünk már politikailag korrektek.

Amúgy érdekes a teszt, olvasom is, csak ezen megakadt a szemem. (Nem, nem vagyok meleg, nem azért. :N )

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#21) khron78


khron78
őstag

Nem kizárt, hogy a folyadék folyik, ezért nem pont ott ott fog ragadni, ahol beleöntötted.

(#22) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

A bazári dizájnnal korántsem értek egyet, kivéve a fényes műanyag esetében. Ha nem kell bele a világítás, kikapcsolod, ennyi. Bármelyiknél megteheted. Vakon gépelni sajnos még mindig lusta voltam megtanulni, bár már tettem lépéseket ez irányba. Mechanikus billentyűzetet is szeretnék/fogok kipróbálni, de ugye vannak nekem is költségeim, ha lesz rá keret, az is jönni fog :)
Kinek a pap, kinek a papné, meg ilyen irtó bölcs mondások alapján azt mondom, hogy nem jöhet be minden mindenkinek. A vélemény is megosztható, mert pontosan erre van itt ez a komment szekció, viszont hozzátenném, hogy én sem szeretem, amikor megjelennek a világot látott, sokat tapasztalt Vér Istvánok aka. vérpistikék, és megmondják a tutit. Senki ne vegye magára, nem szólt ez senkinek sem személyesen, csak megjegyeztem :)
Kérésedre átírtam melegre azt a bizonyos homokost, bár szerintem nem bántó :)
Ami a folyadékot illeti, nem folyt oda, ahol a legjobban ragadt utána. Csekkoltam.

[ Szerkesztve ]

https://rendeljkinait.hu/

(#23) davidsone válasza maross (#19) üzenetére


davidsone
addikt

viccelsz? :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#24) #19617792 válasza Yutani (#20) üzenetére


#19617792
törölt tag

egy informatikai blogoldalon szerintem így lenne stílusosan polkorrekt: :D
"[...]de ez másodpercek alatt végigzongorázza az RGB skálát."

[ Szerkesztve ]

(#25) shteer


shteer
titán

annyibúmá ittholis vehetté vóna egy normálismekanikusat!
;]

..szerintem jónak tűnik

(#26) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

OFF

Valaki hallott már az UTECHSMART periféria gyártóról itthon?
Van egy-két jó gémer billentyűzete!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#27) #56573440


#56573440
törölt tag

Ha halkan akarsz gépelni és nem gamelni, akkor esélyed nincs normális mecha billre, hacsak nem a cherry mx silent-el. A többi jellemzően hangosabb jóval mint a fóliás társai. Valójában amennyire hallom nem is mindig hangosabb, más, magasabb hangfekvésű "klikkelése" van, és az sokaknak zavaró.

Egyébként egyik trágyább mint a másik, ha persze ez az elvont gamer külalak volt a cél olcsóba, akkor jók lehetnek, de ezekért én nem igazán adnék pénzt valahogy. Azért jó olvasni, hogy ennyiért működő darabokat is lehet kapni :DDD

Egyébként nekem a cikk bevezetője alapján azt jött le, hogy te kb üzemszerűen gépelsz elég sokat. Én a helyedben -tényleg nem kötözködésből mondom...- de komolyan rászánnék egy másfél két hetet, napi 1-2 órában, hogy gyakoroljak vakon gépelni... Hasonló okból kezdtem el én is évekkel ezelőtt megtanulni, két hét után egészen kellemes sebességgel mentem már, és gyakorlatilag egy teljesen új világ nyílt meg előttem. Rettenetesen gyorsult az egész folyamat, láttam az elütéseket, nem kellett nézelődni, utánaolvasni, javítgatni, nem egy atomfizika, és ez pont az a skill kb, ami bármikor jól jön. Egy darabig angol anyagokat is fordítgattam magyarra, ott meg aztán a dual monitorral egyenesen win szituáció volt, csak olvastam az angolt, és gépeltem a másik monitoron a szöveget. nem kellett visszakeresni hogy hol tartottam, nem kellett lenézni, kb olyat dobott az én "teljesítményemen" ez, mint a számítógépemen az ssd.

Otthonról sajnos el kellett passzolnom a das-omat pl, mert amikor gépeltem az asszony a másik szobában nem tudott aludni, olyan hangja volt mint egy puskaropogás :D

(#28) maross válasza #56573440 (#27) üzenetére


maross
veterán

En is betarsulok, ha sokat gepeltel/gepelsz, kb 20 orat kell befeccolni a vakon gépeléshez, nagyon megterul. Es nagyon jo lenne vakon gepeloknek is valami halk lapos billentyuzet ajanlo:)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#29) gproject


gproject
aktív tag

legkozelebb innen vegyel billentyuzetet :)

ennek mintha hasonlo betutipusa lenne, mint az elsonek a tesztben

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#30) KisDre


KisDre
senior tag

A farkas jónak tűnik, de a sárkányok, főleg a 2. már kevésbé. Most komolyan, az Asuránál mi a fene az ott alul középen? Nem a logó, hanem az a csíkozott izé rész. Kissé retro dizájnokra emlékeztet.

KisDre.artstation.com

(#31) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

A Redragon Karura tök olyan mint a Modecon 800-M. Utóbbihoz volt szerencsém és jó nagy rakás ..... Egy napot töltött nálam és vittem is vissza a boltba.

Modecom weboldala

C programmers never die, they are just cast into void.

(#32) Tidus


Tidus
addikt

A gépeléskor halható bill. hang nem márka függő, hanem bill. típustól függ.
Teljesen mindegy hogy Tesco, v. un. gamer.

(#33) vlevi válasza Ispy (#18) üzenetére


vlevi
nagyúr

A legviccesebb, hogy ezek a kiosztások olyan vegyesek. Ansi bal shift (elfoglalja az í helyét), de iso enter. Az angol (vagyis uk) billentyűzet pl. iso, van rajta hely az í-nek, csak ott ugyanaz a \ van rárajzolva, mint az enter mellett. Meg a @ karakter a 2-esen van, pont úgy, mint régen a c64-esen volt :)

Nálam is megfordult sokféle billentyűzet az évek során, igaz, mind membrános. Az a vicc, hogy minél drágább volt, annál több nyűgom volt vele.
Most egy chicony 2500Ft-s billem van itthon, és ez is marad jó sokáig. Nagyon lapos cuccok nem jöttek be, mint ahogy az extra (agronomus) kialakitasuak se.

[ Szerkesztve ]

(#34) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Jó cikk lett gratula, jól leíartad a lényeget tömören őszintén.

Ami nem Kínai az már hamisítvány :Y

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#35) Hiftu válasza shteer (#25) üzenetére


Hiftu
senior tag

Melankólikusnak olvastam. El is kezdtem gondolkodni, hogy mitől lesz szomorú egy billentyűzet. Talán attól, ha nem "böködik" naponta meg jól. :)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#36) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ez egy nagyon RAD Illumináti billentyűzet. Vajon milyen lehet?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Egyedül a szürke/fehér létezése bocsánatos bűn, de azé is csak az ára miatt. Egyébként kéz alól 5000 HUF áron már Lenovo Enhanced Performance (a multimédiás sokgombos) billentyűzet elérhető magyar kiosztással, én is ilyet használok, eddig egy apró malőr volt vele, de azt is sikerült orvosolni. Bolti ára persze a duplája, de szerintem dupla áron se nagyon találnék jobbat, csak már a középkategóriás mechák között. Még klasszikus IBM tervezés, embert is lehetne vele ölni, olyan masszív, de azért jobbfajta gumimembrános. Ja, és fel van tüntetve az összes speciális karakter, még a kínaiakról ez hiányzik. Én is vakon gépelek, de a spec. karakterek (€Łł$ß<>[], stb.) helyeit néha keresnem kell, vagy nem tudom észben tartani, vagy nem áll rá a kezem...

[ Szerkesztve ]

(#38) Dr. Romano válasza Feketelaszlo (#37) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na akkor ha elérhető kéz alól annyiért az a billentyűzet akkor kérnék egy linket mert érdekel.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) Vesa


Vesa
veterán

A Warwolf V-2 világítása tipikus kínai vacak. Ha a billentyűk egyenként nem világítanak, akkor kvázi semmi értelme az egésznek sőt, gyengébb szobai világításnál még direkt rossz is az alsó LED fény, mert csak tovább ront a láthatóságon.

Alapvetően lehetnek ezek használhatóak is, csak ne kábítsanak "Gamer" jelzővel. A gamer billentyűzetek nem a LED diszkófénytől válnak azzá, hanem a strapabíró kapcsolóktól (mechanikus) és főként a hozzájuk adott szoftvertől, amivel szinte minden paraméterében testre lehet szabni, programozni, makrózni őket.

A design ízlés dolga, szubjektív nekem ezek a kissé bazári formatervek nem jönnek be, inkább a letisztult, igényességet sugaló formákat kedvelem. Genius pártolóknak üzenném, hogy azok is kínában gyártatnak, noha tajvani a cég! Ami nem baj, csak jó tudni.

A tudomány a valóság költészete!

(#40) Vesa válasza Dr. Romano (#36) üzenetére


Vesa
veterán

Ez már tényleg rettenetes darab! :W

A tudomány a valóság költészete!

(#41) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Én jó ideje már Microsoft Natural Ergonomic 4000-et használok, egyik reggel ugyanis arra ébredtem, hogy borzasztóan fáj a csuklóm, és gépelés közben ez fokozódik. Kár, hogy a kínaiaknál nincs ilyen koppintás, csak hagyományos (legalábbis én nem találtam) - ugyanis mióta ezt használom, nincs fájdalom, és sokkal kényelmesebb a megszokás után, mint a hagyományos billentyűzet.

(#42) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi a tesztet, érdekes volt. Az Asura tetszik dizájnra, de azzal a csuklótámasszal túl nagy, így nem tudnám kényelmesen elforgatni játékhoz. :S És ilyen alacsony billentyűs billentyűzetem sem volt még. Kíváncsi lennék milyen egy ilyennel a strafing..

Az Asura-val az a bajom, hogy szerintem telehánynám így ránézésre. :D Nagyonranda!

Egyébként abszolút nem hülyeség 20at rászánni egy ilyen próbálgatásra. Ki lehet fogni azért jó cuccokat. És sajnos a mechanikus billek indokolatlanul drágák még.

Játékra ilyet: [link]
Mindennapi használatra pedig egy: Das Keyboard (kb bármelyik)

De ennyit én nem adok értük. Marad a 2000ft-os "tesco"-s.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#43) Dilikutya válasza .LnB (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én mondjuk inkább adnék 20-at egy jóért, persze minimális próbálgatás után legalább a boltban, mint 3 ilyen bazári majomért, ami garantáltan mind rusnya, és van esély, hogy nem is jó. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) .LnB válasza Dilikutya (#43) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

20-ért kapsz jót?! Úgy őszintén? Egy olyat ami tényleg minden szükségletet kielégít?! Így meg vettél hármat, amelyik nem jön be azt eladod, és megvan a próbálgatás, újdonság varázsa egy pár napig.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45) Ispy válasza Dr. Romano (#36) üzenetére


Ispy
veterán

:Y OMG, ezzel kínozni lehet embereket :O

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46) Fitzgerald válasza .LnB (#44) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Vagy a nyakadon marad mind. Nem egy slágertermék.

(#47) Dr. Romano válasza Ispy (#45) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha egy Pentium II-es gépet ezzel hirdetetsz, akkor az már mehet a gémer gép kategóriába :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48) mrgergoke válasza Dr. Romano (#47) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Ezt adom, ki kellene rakni hardverapróra, amikor valaki gamer kategóriában készül hirdetni :D
Lehet, hogy csak fele annyi gép kerülne fel hirtelen :P

https://rendeljkinait.hu/

(#49) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

UTECHSMART márkáról hallott valaki? Jó kis multimédiás gémer billentyűket csinál, meg gémer egereket, tavalyig csak az USA-ban lehetett kapni, de 6 hónapja már az UK-ban is helyben megvettem, érdemes odafigyelni rá, elképzelhető, hogy máshol is hamarosan felbukkan! Nekem a SATURN billentyűm van, ami vízhatlan is, szétvertem diablóval, mégis még mindig olyan , mintha új lenne! 18 hónap gari van minden termékükre. Sőt most jött egy cherry kapcsolós felsőkategóriás billentyűjük is. Egérből egy utechsmart jupitert nyúzok már szintén 6 hónapja, még mindig olyan, mintha új lenne! Pedig a diablóban milliókat kattintottam azóta:)! No meg leesett, kislányom rátaposott, simán bírja!

http://www.utechsmart.com/product/show/id/483/Saturn

ez van nekem

http://www.utechsmart.com/product/show/id/494/Mercury

ez az új mechanikusa

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#50) Vesa válasza Johnnyxy27 (#49) üzenetére


Vesa
veterán

Ezek mind egykaptafára készülnek, valószínűleg kínai OEM-ek. Az ilyen "Brandek" általában csak nevükben léteznek. Kínai OEM-ek legyártanak bármit ha megveszel X ezer darabot és még a csomagolásra is azt a nevet írják amit kérsz.

Az a Saturn pl. kísértetiesen hasonlít a Genius GX Scorpion K9-re és a Zalman ZM-K400G-re.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.