Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Hat erdekes buntetes de legalabb van annyi eszuk hogy felfogjak annyi penzt a budos eletben nem fog tudni kitermelni egy emberi leny munkabol ha csak nem megy bankot rabolni

De meg mindig nagyon de nagyon homalyos hogy jonn ossze a sok beeeeeeppppp jogvedo szervezetnek hogy ennyi meg annyi csillio penzt beveteltol esik el x,y ceg amikor 99,99% hogy azok akik letoltenek x tartalmat szinte biztosan nem vasaroltak meg volna azt a bizonyos dolgot szoval eleg nehezen lett volna egy fitying beveteluk is belole vagy veszteseguk .

De persze igy kerek a vilag kar is ezen idegeskedni hogy a semmibol lett volna nekik beveteluk , persze az nem szamit hogy annyiert arulnak el minden tartalmat amennyiert csak nem sul le a pofajukbrol a bor azt csodalkoznak hogy a csoro nepnek nincs penzuk es azert toltenek le dolgokat ha van ra lehetoseg , azon nem gondolkoznak hogy esetleg normalis arakkal kene dolgozni es akkor none azok szama akik megveszik a termekuket

(#2) tatararpad


tatararpad
őstag

typo: Twentieth Century Foy

(#3) bteebi


bteebi
veterán

Érdekes megoldás, félig-meddig még akár szimpatikusnak is nevezném. Valahol tetszik, hogy nem akarták tök egyértelműen tönkretenni, ellehetetleníteni az életét. A lényegesen kisebb összegre azért kíváncsi lennék - 100 millióhoz képest a 10 millió is zsebpénz... Az össz-kártérítés meg akár több százmillió is lehetett, szóval ki tudja. A kártérítés összegének megállapítása egyébként egy érdekes kérdés, bár valószínűleg úgy csinálhatták, hogy megnézték a torrent kliensben, hogy hányszor töltötte fel az adott torrentet, és ez alapján egy elméleti büntetést határoztak meg - ami persze rendkívül torzított, mert mint ahogy xmaas is írta, ez nem ennyi potenciális vásárló elvesztését jelenti.

Szerencséje volt amúgy, hogy Európában él, mert ha ez Amerikában történt volna, akkor a saccra ötszázezer milliárd dolláros kártérítés, a nyolcmillió éves letöltendő börtönbüntetés mellett úgy végezték volna ki, hogy nagyon lassú, fájdalmas halált haljon, de előtte még a cégek igazgatótanácsának tagjai is megszeretgették volna...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) -szp- válasza tatararpad (#2) üzenetére


-szp-
aktív tag

:R

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

Jogvédők=modern maffia

Thanos was right.

(#7) macilaci78 válasza bteebi (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én arra vagyok kíváncsi, hány ember lesz a következő videón. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) #Chris


#Chris
tag

Nem tudom miből gondolják a jogvédők, hogy amit letöltenek, az elesett bevétel. Biztosan azért tölti le, mert amúgy meg is venné/vehetné...

Másik :D Ezek után ilyen videókkal lesz tele a youtube :D?

(#9) MongolZ


MongolZ
addikt

Az ügyvédek, bírók, ügyészek, stb. ugyanilyen elánnal támadnak neki ezeknek az adóelkerülő cégeknek is? A kicsiket büntetni mindenáron, a nagyokat hagyni szaladni. Nagyon jó.

Nem arról van szó, hogy ha lehet, akkor én is mindent megveszek, de pl. egy ilyen videó engem inkább elkeseredetté tesz... ezentúl inkább letöltök mindent.

[ Szerkesztve ]

(#10) anulu


anulu
félisten

YT-n majdnem 400e-nél tart, szóval megúszta. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) rudi válasza MongolZ (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, egy adóelkerülős videó/képes reklám, amit köteleznének a csaló céggel az ágazatát érintő médiumokban reklámozni az marha mókás lenne :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) rudi


rudi
nagyúr

Ja, egyébként van hozzá felirat? Mert enyhe átverés van a cseh szövegben, aminek a lényege kb.:

8 éve tolom fel a warezt, elkaptak, most ki kell pengetnem kb. 70 millió forintot. DE! ha továbbosztod ezt a videót és 200ezren megnézik, akkor megúszom.

Tehát nem warez elleni propaganda, hanem inkább összefogásvideó. Ehhez illenek alul a kommentek is. Ahogy nézem kb. az összes cseh és szlovák híroldal lehozta, többen konkrétan azzal, hogy "segítsünk neki".

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) gmaci78


gmaci78
tag

Lopást ilyen könnyen megúszni? Bakker megyek akkor én is oda és kirabolok pár bankot. ;)

Geri

(#14) Apollyon válasza gmaci78 (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért a bankrablás, meg néhány torrent feltöltése nem igazán van egyensúlyban.

A jogvédőkre meg szakadjon rá az inferno. Ezek a megállapított összegek eléggé önbíráskodás szagúak, amit a törvény szintén büntet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) gmaci78 válasza Apollyon (#14) üzenetére


gmaci78
tag

Nem? Pedig szerintem lényegében ugyanaz. Ja mondjuk csak azért lényegében, mert a bankoktól olyat lopsz, ami nekik nincs is. Tehát a bankrablás kisebb vétek.

Geri

(#16) Narxis válasza gmaci78 (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Thanos was right.

(#17) szupermacs válasza anulu (#10) üzenetére


szupermacs
veterán

Poén lenne, ha a 200K fölötti megtekintést pénz formájában meg visszakapná. :D Nem tudom megnézni a videót, de ha saját csatornára tette fel és YouTube partner, akkor talán még tényleg jönne is vissza neki egy kis pénz.

(#14) Iscariah: Nem tudjuk, hogy tényleg mit és mennyit töltött fel az internetre. De nem is a 65 milkát kell behoznia a videóval.

[ Szerkesztve ]

(#18) rudi válasza Apollyon (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Sok esetben marketing ez. A BSA és társai megállapítanak egy összeget, amivel elmennek a bíróságra, onnan pedig egy olyasmi döntéssel távoznak, mint most ez a videós, ami szerintem inkább "fogjunk össze, mentsük meg" anyag, mintsem "nekalózkoggy" propaganda. Aztán, hogy ezt hogyan PR-ozzák le a jogvédők, az már az ő bizonyítványuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) apatyas válasza #Chris (#8) üzenetére


apatyas
Korrektor

Vagy (!!!nem röhög!!!!) : tényleg azért töltötte le valaki, mert meg akarta nézni, hogy érdemes-e az adott szoftvert használnia. Filmeknél mondjuk ez kevéssé esélyes utólag.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20) -Skylake- válasza gmaci78 (#15) üzenetére


-Skylake-
addikt

lol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#21) szupermacs válasza apatyas (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Esélyes. Vannak filmek amiket én havonta képes vagyok megnézni. DVD-n max. 1000 Ft-ért meg lehet venni őket. Elég hamar lemegy az "újabb" filmek ára is kifizethetővé. Csak ugye a kényelem miatt is sokan nem megveszik, hanem lekapják/neten nézik.

(#22) MCGaiwer válasza gmaci78 (#15) üzenetére


MCGaiwer
addikt

rablás / lopás:

Neki van valamije, amit te elveszel, majd ezt követően neki nem lesz meg az a valamije. (a kár valós és látható)

Kalózkodás:

Neki van valamije, amit te elveszel, de ezt követően is meg lesz neki az a valamije. (a kár vélt és max feltételezhető)

Tehát kalózkodás kisebb vétek, mint a lopás.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#23) #52815360 válasza gmaci78 (#13) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ennek semmi köze nincs a lopáshoz. Ez szerzői jogok megsértése.

(#24) Kékes525


Kékes525
félisten

Ilyen büntetéseket érdemes adni, nem pedig kifizethetetlen hatalmas pénzbüntetéseket. A szövegben szerepel, hogy kapott pénzbüntetést is, az mennyi volt?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) nonsen5e válasza apatyas (#19) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem is csodálkozom ezen, mióta kiadnak olyan játékprogramokat, amilyeneket.
Senki nem akar szerintem (én biztosan nem) olyanokra pénzt kidobni még egyszer mint a Watch_Dogs, a Unity vagy az Arkham Knight.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26) #52815360 válasza Kékes525 (#24) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nem kapott, sőt ezt a videót sem büntetésnek kapta. 3 év felfüggesztettet kapott valamint cuccait lefoglalták. Viszont a károsultak indithatnak kártéritési pereket. Itt döntött úgy a BSA, hogy ő eláll ettől a pertől, ha lesz ez a videó. A többiek ettől még perelhetik, bár sok értelme nincs, raktáros a srác és nem milliárdos. Egyébként 2 év alatt valami 7000 cseh koronát keresett ezzel, ami úgy egy fél havi fizetés ott.

[ Szerkesztve ]

(#27) gmaci78 válasza MCGaiwer (#22) üzenetére


gmaci78
tag

Igazad van a szavak jelentését illetően. :R

Én akkor is kitartok amellett, hogy ez "megkárosítás", függetlenül most attól, hogy épp melyik céget/embert károsítják meg és mennyivel.
Annó amikor vállalkozóként egy dobozos szoftver fejlesztésbe belefordítottunk, többen, >1 évnyi munkát és tudtuk, hogy x példány eladása esetén leszünk nullszaldósok és max aztán kereshetünk rajta, akkor nagyon nem lett volna mind1, hogy eladok 2 példányt és 200 példányban "lerorrentezik", vagy eladok 50 példányt összesen.

Értem én hogy vannak érvek és ellenérvek, de ha a dolog alap mivoltát nézzük, akkor sajnos igenis megkárosításról beszélhetünk, vagy használhatunk bármi hasonló ideillő megnevezést.

Aztán persze lehet beszélni freeware-ről, jótékonykodásról, demo verziókról, stb. De a lényeg, hogy a mai világban "mindenki" pénzből él és szerintem nagyon kevés ember van itt is, aki "jótékonykodásból" ingyen dolgozik napi 8-10-x órákat és fényevő :)

Na most akkor lehet lehurrogni, meg belekötni a szavak jelentésébe. :K

Geri

(#28) Narxis válasza gmaci78 (#27) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az a baj, hogy nem tudod még csak kábé se megmondani, hogy mennyien vennék meg a szoftvered vagy akármid ha nem lehetne ingyen letölteni. Függ attól, hogy mire való, mennyi alternatíva van stb.

Thanos was right.

(#29) gmaci78 válasza Narxis (#28) üzenetére


gmaci78
tag

Igen ez így van egyre jobban a mai világban már. Ezért is terjed egyre jobban az ingyen elérhető és az alkalmazáson belüli "fizethetünk egy adott funkció" működéséért, vagy reklámok kivételéért, stb.
Ez így szerintem még jobb is mint régebben volt, mert jobb esetben tényleg nem dob ki pénzt az ember az ablakon azzal, hogy látatlanban megvesz egy szoftvert aztán kiderül, hogy nem is jó.
Vagy pl. manapság már az együttesek saját maguk/kiadójuk teszik fel a vidomegosztókra és a saját weblapjukra az új számaikat. Meg lehet hallgatni, stb. és ha tényleg tetszik az embernek, akkor megveszi az albumot.

Azt azért megjegyzem, hogy szerintem a cikkben szereplő illető nem csak ilyen szoftverekkel foglalkozott, vagy pl csak ismertebb szoftverek próbaverzióival, amiket egyébként a gyártó oldalairól is le lehet tölteni. De elnézést ha tévedek.

Geri

(#30) bteebi válasza Kékes525 (#24) üzenetére


bteebi
veterán

Mindössze kb. 66 millió Ft, szóval nagy diszkontot adtak rá... :(((

#26: Kereskedett vele? Mondjuk az már tényleg gáz(abb).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) #52815360 válasza bteebi (#30) üzenetére


#52815360
törölt tag

1 click hoston osztotta meg, az fizet a letöltések után.

(#32) bteebi válasza gmaci78 (#29) üzenetére


bteebi
veterán

"Ez így szerintem még jobb is mint régebben volt, mert jobb esetben tényleg nem dob ki pénzt az ember az ablakon azzal, hogy látatlanban megvesz egy szoftvert aztán kiderül, hogy nem is jó."

Azért a nem teljesen szarrágó cégek szoftvereinél - legalább magán használatra - van trial verzió, 7-14-30 napra, jobb esetben teljes funkcionalitással. Úgy azért jobb esetben el lehet dönteni, hogy tetszik-e, kell-e. Sőt, jobb helyeken akár még pénzvisszafizetési garancia is van. Ettől függetlenül a legtöbb szoftver jelentősen túlárazott, nem csoda, hogy sokan nem veszik meg, pláne a szegényebb országokban.

Amúgy meg a reklámok halál idegesítőek tudnak lenni, és nem tudod kontrollálni. A fizetős funkciók, vagy vásárolható eszközök (pl. játékokban) meg azért dühítőek, mert ha nem figyelsz oda eléggé, akkor akár a többszörösét is otthagyhatod annak a pénznek, amennyiért amúgy másik normális szoftvert megvehettél volna...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) #06658560 válasza xmaas (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondjuk MS esetén, ha OS-t osztott, akkor ott elég jó eséllyel 100% a kár aránya.

(#34) atike válasza gmaci78 (#13) üzenetére


atike
nagyúr

:F

A cikkben bankrablásról van szó...? :U

(#35) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Most akkor mit is csinált a csávó? Csak simán torrentezett? Akkor kb háromnegyed M.o-t meg lehet így büntetni.
Ott náluk különböznek a törvények, vagy most miért szálltak rá kifejezetten erre a csávóra? Kizárt dolognak tartom, hogy csak ő csinálta a cseheknél. Akkor hogy is van ez most?

[ Szerkesztve ]

(#36) djculture válasza ReSeTer (#35) üzenetére


djculture
félisten

fizetős host oldalra töltötte fel, így bevétele származott belőle..

(#37) ReSeTer válasza djculture (#36) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ja, tehát nem torrentoldalra? Mert ha igen, akkor nem vágom, miért csak őt piszkálják.
Először azt hittem, hogy mivel raktáros a csávó, szoftverraktárból szedte a cuccokat.

(#38) djculture válasza ReSeTer (#37) üzenetére


djculture
félisten

fizetős megosztóra már mondtam (pl rapidshare meg társai voltak ilyenek régen, de most is van egy csomó. A csávó feltöltötte és csak prémium előfizetéssel lehet letölteni aminek az árának egy részét megkapja a feltöltő ha sokan töltik le) , torrent oldalak ingyenesek.

[ Szerkesztve ]

(#39) szupermacs válasza djculture (#38) üzenetére


szupermacs
veterán

Sosem értettem, hogy kik azok akik fizetnek egy prémium szolgáltatást a letöltő oldalakon, miközben torrenten megtalálnak mindent és ingyen le tudják szedni. Magyarul fizetnek azért, hogy lopnak. Nem értem.

(#40) Narxis válasza szupermacs (#39) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vannak akik szinkronos filmeket akarnak de nincsenek bent a zárt magyar torrent oldalakon. Nekik ez marad.

Thanos was right.

(#41) djculture válasza szupermacs (#39) üzenetére


djculture
félisten

Én se fizetnék érte de amúgy van előnye és legális dolgokra is tekitve hogy ha prémiumod van maxon jön minden. Saját zenei műveket töltöttem fel régen, haver 100 megával simán letudta szedni bármikor...
Persze ma már van dropbox meg ilyenek én se használom.

[ Szerkesztve ]

(#42) atike válasza szupermacs (#39) üzenetére


atike
nagyúr

"Magyarul fizetnek azért, hogy lopnak"

Ez kész. :DDD

Érdekes gondolat... :U

(#43) szupermacs válasza atike (#42) üzenetére


szupermacs
veterán

Érdekes vagy sem, a cikkben szereplő úriember(?) által feltöltött szoftvereket lelopták a fizetős oldalról. Ennyi képet kaptam róla. Számomra ez "fizetek a lopásért".

(#44) cami][us válasza szupermacs (#43) üzenetére


cami][us
senior tag

Ez nem lopás, hanem másolás.

(#45) szupermacs válasza cami][us (#44) üzenetére


szupermacs
veterán

Feltételezhetem róluk, hogy egyébként a "másolás" után telepítve a Win-t nem használnának serialt, hanem csak loadert?

(#46) cami][us válasza szupermacs (#45) üzenetére


cami][us
senior tag

Mert ami utána jön az lopás. Szoftver rablás nincs? :D

(#47) #52815360 válasza szupermacs (#39) üzenetére


#52815360
törölt tag

Cseheknél, szlovákoknál sokkal elterjedtebb a 1 click host letöltés. Lehet azóta változott ott a törvény, de eddig úgy volt, hogy nyilvánás forrásból beszerzett anyag legális (mintha a TV -ből vetted volna fel). Szó sem volt semmilyen lopásról.

(#48) Simi37 válasza apatyas (#19) üzenetére


Simi37
őstag

Ez rám is igaz (de csak játéknál), hogy leszedtem. De annyira megtetszett, hogy végül meg is vettem (meg azért nem árt ha a frissítéseket is kapod).

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#49) Kékes525 válasza bteebi (#30) üzenetére


Kékes525
félisten

66 millió Ft?!! Bagatell. Vajon azt hogy tudja kifizetni? Ezután még azt mondani, hogy kreatív büntetés... :(((

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) szupermacs válasza #52815360 (#47) üzenetére


szupermacs
veterán

Én kérek elnézést akkor. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.