Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

én megvárom a 7460-at, hátha abba már lesz USB 4.0 :)

(#2) t72killer válasza JoeYi (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LoL :C Ha jól tudom, az csak majd a 7461-ben lesz;)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy teszt erejéig elfogadnám én töltővel együtt 4kilós gépet szoktam hordozni bár nincs vele bajom igaz 15 percnél tovább nem szoktam vinni mert nem megyek messzebb távra.

(#4) t72killer válasza kmisi99 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az előd eeePC-t hurcoltam mindenhova, vonaton, buszon, repülőn, nyaralásra, üzleti útra. Némileg a helyigény is fontos, ha repülök, akkor van, hogy a kézipoggyász (=kisebb hátizsák) az összes cuccom - ergo egy 15+"-os noti már létfontosságú szalámisszendvicseket vagy pótzoknikat szorítana ki:).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) kmisi99 válasza t72killer (#4) üzenetére


kmisi99
addikt

Én nyáron fogok repülni majd meglátjuk, végülis valami 10-12kg mehet fe la gépre akkor még marad 5+ annyit az életbe nem rakok egy hátizsákba pláne kajából meg ruhából max :D ha nyers krumplit viszek.

(#6) t72killer válasza kmisi99 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jól bírod akkor:) Én 14" és ~2kiló fölé nem akartam menni, még két kilót azért megéreznék. Van olyan is, hogy teletele vagyok cuccal, és nagyon nem hiányzik egy teljes laptop az egész tetejébe - vagy amikor az egész család utazik, vagy amikor búvárkodni megyek - utóbbi esetben a kézipoggyász maxra van tömve fotós és egyéb felszereléssel +legutóbb még egy sokzsebes mellényt is bevetettem.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tegnap éjjel kicsit megmozgattam Starcraft HOTS-al a gépezetet, fullHD medium, közepes csetepaték (kisebb kőművesmunka az ellenséges bázison) közben 40fps-re esik vissza a tempó, máskülönben 50fps felett tornázunk. Viszont játék közben fűtés van, 70fok fölé melegedett a CPU+GPU.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) JoeYi válasza t72killer (#7) üzenetére


JoeYi
őstag

sztem 1 éven belül a 24 órás garit igénybe fogod venni ha ezt a vasat játékra használod :) Simán megsüti önmagát egy "gamer ultrabook". Javításnál meg az a baj hogy renewed alaplapot raknak bele....

(#9) kmisi99 válasza JoeYi (#8) üzenetére


kmisi99
addikt

Miért? Ha nem megy kritikus hőmérsékletre akkor elviekben baj nem lehet, vagy igen?

(#10) t72killer válasza JoeYi (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk. 75 foknál többet csak prime alatt láttam a gépen, úgyhogy "hivatalosan" nem szabad, hogy baja legyen. A renew lapban se vagyok 100%-ig biztos, mert nagyon ritka példány a dVGA-s e7450 főleg európában. Amúgy leginkább hétvégi LAN-partikon kapna játékot, otthonra van asztali.

Apropó hőfokok: az aidában valahogy lehet logolni/grafikonon ábrázolni a hőfokokat? masszív gpu-nyúzásnál az a bajom, hogyha leteszem tálcára a játékor, akkor azonnal visszahűl és pár fokkal alacsonyabb értéket látok.

#9: Nem kéne, hogy baja legyen. Az eeePC-m 4éves, folyamatosan nyúzva van és a procija állandó jelleggel 80 fok felett pörköl, mégse játszott fukushimát.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) JoeYi válasza kmisi99 (#9) üzenetére


JoeYi
őstag

én ezt csak azért írtam mert életem folyamán 2 gamer laptopom volt, egy Gericom Blockbuster radeon 9600-al és MSI m677 valamilyen geforce go -val [link]. A Gericom 14 hónaposan hibásodott meg (hibás kép, végül se kép se hang, alaplapcserét javasoltak), az MSI 19 hónaposan (egyik reggel nem indult be többet, csak a ventik forogtak), Szerencsére utóbbira 2 év gari volt és végül visszakaptam az árát.

Ezeknek a gépeknek combos hűtése volt mégis betett nekik a sok játékkal járó hőingadozás, tudom hogy azóta nagyot ugrott a technika de az ultrabookokban minden sokkal jobban össze van zsúfolva.

Persze neked 3 év garid van, szóval no para, esetleg egy hűtőpadot vegyél alá ha sokat játszol :)

(#12) JoeYi


JoeYi
őstag

+ szerintem a te gépedben ha beszarik a vidkari akkor lehet a prociba integrált átveszi a helyét

(#13) t72killer válasza JoeYi (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, 3év, +ha tovább tartom a notit, lehet veszek hozzá még1 évet. Gamer gépem nem volt, nem vagyok túl jó véleményen az anyaghasználatukról.

#12: Halott noti-VGA-t még nem láttam...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) t72killer válasza JoeYi (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amúgy hűtőpad van a háznál, egy notepal U2, akkor biztiamibizti, velem jön ez is a LAN-partykra. Hosszabb távon gondolkoztam újrapasztázáson is, csak egy vadiúj félmillás szerkezetet nem szívesen bolygat meg az ember. Ami esetleg rövidtávon fájdalommentesen hozhatna komoly hasznot, az az alulfeszelés, erre kéne progi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15) t72killer válasza t72killer (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg is van a progi az alulfeszre, úgy tűnik, Broadwellt is támogat. A VGA-ra meg bepróbálom az Afterburnert, csak nem tudom, mobil-VGA-nál lehet-e feszültségbabrálni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) szabonagyur válasza JoeYi (#8) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel nem gamer ultrabook így nem kell félteni. A 840M pont annyira erős vagy forrófejű mint amennyire a kollégának kell.

Dell NBD garija meg igen jó, nem fog benne csalódni ha használni kell.

@Nincs olyan, hogy átveszi a CPU-ba integrált a helyét.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17) t72killer válasza szabonagyur (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

85 foknál melegebbet furmark alatt se láttam rajta úgy, hogy simán az ágyra volt téve melegedni. Ha a Dell normális alaplapot tett bele, nem szabad, h gond legyen. Anno amikor egy 8510w szolgált, abban 90 fokig hevítettem a Quadro karit, igaz abban kb 20% tuning is volt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18) szabonagyur válasza t72killer (#17) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha a Dell normális alaplapot tett bele

Ez nem fekete-fehér dolog...bármi tönkremehet, de ha megtörténik kicserélik és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19) t72killer válasza szabonagyur (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk, alaplaphibás notiról öszvissz csak egy régi FuSi-ról hallottam a környezetemben, de pontosan, erre való a gari.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most nézem, lassan 4éves lesz a kis szerkezet, és lekopogom, hibátlanul muzsikál:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.