Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akoska07


akoska07
nagyúr

Jók a 970-ek,nagyon jók !

Örülök,hogy tuningolt 970 eredmények is belekerültek. :K
Megnéztem volna még MSI és Giga 970-t-t is a csapatban. :))

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2) kalmani


kalmani
tag

Én az Asus 670-emet cseréltem le Asus 970-re. Gyakorlatilag dupla teljesítményű az új. Hihetetlen, de játék közben ÁLL a ventillátora.

(#3) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Best-Buy nem kérdés.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#4) DigitXT


DigitXT
félisten

Tesztkonfignál vastaggal kiemelve (és alatta is elírás):
ASUS Strix GeForce GTX 980 4096 MB

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fogyasztás/teljesítményben reméltem, hogy eléri a 980 szintjét, de nem nyert:(. Kell a középkategóriának egy külön GPU (GTX 960?), nem jó az, ha inaktív részek lézengenek a chipen.

Nyers teljesítményben hozta a vártat -> most kell 770-et, 290-et venni ócsóér:) (770 vételre készültem, de az eredmények alapján újra kell gondolom, h mennyit vagyok hajlandó fizetni. VGA-műfajban 35% különbség általában fele-duplája árviszonyokat szokott eredményezni, pláne, ha a fogyasztás sem olyan rózsás)

Érdekes, hogy a Tom's teszt egy kicsit más rangsort hozott ki hatékonyságban (pl náluk a 770 megelőzi a 290-et teljesítmény/fogyasztás téren).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6) Insignia válasza t72killer (#5) üzenetére


Insignia
csendes tag

?

(#7) Oliverda válasza t72killer (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyilván érkezik majd a GM206.

Ahány oldal, illetve ahány mérési metódus és rendszer, annyi eltérő eredmény.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) DNReNTi válasza t72killer (#5) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kajak van akit érdekel, mennyit fogyaszt egy VGA, amikor 100k-t kifizet érte? Valószínű, aki 100k-t ad csak egy kártyáért, annak a gépe összértéke vidáman 300-400ezer között van. Na most, az ilyen embernek vagy anyuék vették, tehát a villanyszálma se az ő gondja, vagy elég jól keres ahhoz, hogy a különbség ne vágja földhöz.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#9) Televan74


Televan74
nagyúr

Nagyon jó kártya, jó teljesítmény/fogyasztás mutatóval. :C

Az AMD -nek van hova fejlődnie fogyasztásban.Teljesítménybe nincs akkora lemaradás.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) satz18


satz18
őstag

Marha jól fogyasztanak ezek a maxwellek, nem véletlen, hogy a mobil 980m is letarolta a piacot. Nagyon jó munkát végeztek az NV-nál.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) Hunner válasza DNReNTi (#8) üzenetére


Hunner
senior tag

Ami többet fogyaszt, nagyobb hőt termel, ami nagyobb hőt termel, azt nehezebb hűteni, amit nehezebb hűteni, annak kisebb a tuning potenciálja, aminek kisebb a tuning potenciálja annak rövidebb az 'élettartama'

élettartam alatt nem a meghibásodást, hanem a sebességből adódó felhasználhatóságot értem.

És igen, számít hogy visít-e a ventillátor, hogy a többi komponens belefő-e a gépházba mert van egy kazán a gépben...

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#12) Insignia válasza Hunner (#11) üzenetére


Insignia
csendes tag

mivel 970ed van így nem csodálkozom a hozzászolásodon...taps taps...engem sosem érdekelt a fogyasztás és ezután sem fog...

(#13) DNReNTi válasza Hunner (#11) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szőrszálhasogatásnak tartom. Így is kevesebbet (kb 8-10%) kér mint az elődje, és cserébe 35%-kal izmosabb. Jó, én nem vagyok egy tunninghuszár, de akkor is tartom magam az előzőhöz, hihetetlen, hogy valakit az érdekel, hogy 250 vagy 240 wattot fogyaszt a kártyája ha szét van hajtva, magyarul egyszer, mikor berakja a gépbe és letolja rajta a 3DMark-ot, aztán szétküldi a haveroknak az eredményt. No mindegy, lehet én látom rosszul.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#14) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na ez is elég meggyőző. A GTX 960 (Ti) lesz még igazán érdekes.

(#12) Insignia: pedig nem elhanyagolható tényező a kártya fogyasztása, de ha téged nem érdekel, az a te dolgod.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#15) DigitXT válasza Insignia (#12) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem nincs 970-em, de ami többet fogyaszt, azt nehezebb hűteni: hangosabb.
Az én 580-aim betolnak az arcukba 200+W-ot. Fejenként: kénytelen vagy vizezni.
Vagy persze hallgathatod a turbinahangú hűtést is, már aki azt elviseli...:))

Pont azért jó, hogy ezek az új VGA-k keveset esznek, mert halkan lehűthetők...
Szerk: és az sem semmi, hogy nagyjából az 580 SLI teljesítményét tudja a 970!

[ Szerkesztve ]

(#16) Hunner válasza Insignia (#12) üzenetére


Hunner
senior tag

Ez nem csak egy komment, ez hozzáállás kérdése.
Nem vagyok egyik irányba sem elfogult, 1 hónapja vettem új pc-t, úgy jött ki a lépés, hogy a 290x-oc ami teljesítményben azt tudja amit a 970, sokkal drágább...úgyhogy szóba sem jöhetett a konkurens gyártó, de ha egy árban lennének teljesítményazonosan, valószínű azt választanám, ami nem fűt mint az állat és kevesebbet fogyaszt. Ez jelenleg az nVidia, lehet jövőre nem így lesz, ha akkor upgradelek, Amd-t veszek. ilyen egyszerű, bár nem tudom minek kell nekem ezt megmagyaráznom bárkinek is...

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#17) adamikus


adamikus
tag

A hűtése fantasztikus, üresjáratban teljesen hangtalan, és terhelés közben sem egy szélturbina. A teljesítménye pedig megváltás a GTX 560 után.

(#18) t72killer válasza Insignia (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

fogyasztás = hőtermelés, igény a terjedelmes hűtőkre/vízre. Persze így télen nem jön rosszul az extra fűtés, de azért kicsit kényelmetlen a backplate-en tükörtojást sütni:). Én se az évi 1000Ft villanyszámlatöbblet miatt rinyálok...

Nekem nincs a gépemben 970 (épp egy 290x-et tesztelgetek :P ) de szívesen látnék egy WF3-as példányt.

Ja, ha jól látom, a cikkből kimaradt a VRM hőfok (nem véletlen, nincs szenzor, külsőleg kell infrahőmérővel ügyeskedni) - sajna itt nem alkottak túl jót ASUS-ék.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) tomas51


tomas51
senior tag

Én egy Giga GTX970 G1-et használok ha valakit érdekel milyen a teljesítménye, látogasson el a gameplay csatornámra.
Vannak 4K-s tesztek is!!

(#20) Drizzt válasza DNReNTi (#8) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen erdekel, kulonben nem lehetne leggel lehuteni kussban. Csak onmagaban az eco-footprint, meg a villanyszamla miatt nem erdekelne. Igy viszont egy jo gyors es csendes kartya, amihez hasonlo mar reg nem volt a piacon. Eppen erre vartam.

I am having fun staying poor.

(#21) gtamate2


gtamate2
veterán

Tehát a szokásos gtx 780=970. Amúgy jó kis kártya, lehet ez lesz a 660 utódja ha mérséklődik az ára. :K

*Sn0w

(#22) t72killer válasza tomas51 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy-két 4k-s eredményt be tudnál ide másolni?

#21:hja, ha csak a teljesítményt nézzük igen. Ami még a 9-es szériához hozzájön, az az új architektúra, ami elvileg DX12 kompatibilis lesz, ergo 1-másfél év múlva SzVSz a 970 már jobb lesz a 780-nál.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) arn


arn
félisten

igen, egy msivel valo osszevetesre kivancsi lettem volna :) foleg halksag szempontjabol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) edari


edari
őstag

Nem olvastam (még) el a tesztet, csak a képeket néztem meg, meg itt a kommenteket.

Kérdés: asus megint szar a ramokra meg a vrm-re? :F :Y Sehol egy hűtőborda...

(#25) kalmani válasza DNReNTi (#8) üzenetére


kalmani
tag

Az alacsony fogyasztás miatt tudta az Asus meglépni azt a nagyon fontos dolgot, hogy alacsony terhelésen passzív üzemű a hűtés. Teljesen hangtalan a VGA.!
Ez sok embernek ez igen fontos. Ha magasabb lenne a VGA fogyasztása, akkor a hűtés sem lenne -fél- passzív üzemű.

[ Szerkesztve ]

(#26) Oliverda válasza edari (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

A VRM bőven jól elvan 100+ fok fölött is, és a RAM-oknak sem probléma a magas hőmérséklet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) grunge


grunge
addikt

Zsenialis kartya lett, a Giga G1 kiadasat csak ajanlani tudom. E-penisz merö tesztprogramok alatt sem megy 62 fok föle terheles alatt, hangja pedig zero. Szamomra GTX 670röl most erte meg erdemben valtani.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#28) Hunner válasza grunge (#27) üzenetére


Hunner
senior tag

Így van, akinek befér a Giga G1 a házába olyat vegyen. :K

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#29) tomas51 válasza t72killer (#22) üzenetére


tomas51
senior tag

Hát a csatornámon ott van minden ami érdekes.

(#30) MaUser válasza DNReNTi (#13) üzenetére


MaUser
addikt

Azért a nagy többség szvsz nem erre veszi a 970-et, hanem simán egy gyors kártyát akar és egy kis rész húz rajta valamit, elenyésző fog komolyan tuningolni. Ha viszont használod, akkor meg legyen már csöndben. 770-et pl. pont ezért vettem, mert van olyan halk, hogy pl. netezés/filnézés közben nem hallani az egyetlen hangforrás (3db 7v-ra leszabályzott alapból extra csendes házventi) mellett. Igazából passzív az egész ház, egy légynek nagyobb hangja van, vagy a monitor zümmögésének.

Játék közben meg egy 580 már agybaj szvsz, nyitott fülesnél is belerondít rendesen az élménybe, hangfal meg gyak.nem is játszik ha nem a zúgására vagy kíváncsi.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31) shteer válasza edari (#24) üzenetére


shteer
titán

ez így ebben a formában nem igaz, a VRM-en van gyárilag borda csak ebben a bemutatóban nem szerepel a képeken - de jól kivehető a gappad nyoma

TPU tesztből:

..szerintem jónak tűnik

(#32) t72killer válasza MaUser (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a pályafutásuk vége felé szoktam húzni a karikat, amikor kezdenek kevesek lenni az aktuális játékokhoz. Nem árt tudni, hogy bizonyos darabokban simán van 20% tartalék...
Vadiúj karit max a teszt kevdéért nyúzok.

#31: a RAM-okon nincs, a VRM bordácska meg elég sovány. OK, csak furmark alatt fog 100fok fölé menni, de akkoris... A másik dolog, ami nem annyira szimpi a strixekben, hogy alacsony a power limitjük (200W), míg a WF3-as modell 280W-ra is képes. - itt gondolom az ASUS VRM-ek már átolvaszanák a backplatet. ;]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33) #97716736 válasza DNReNTi (#3) üzenetére


#97716736
törölt tag

:K

(#34) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok! Egy natúr i7-2600 ki tudná szolgálni ezt a kártyát ? 1080P-ben? Vagy hagyna benne némi teljesítményt. Szemezgetek a kicsikével, lenne "értelme" is a váltásnak, nem is kicsit :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#35) Olajka02 válasza #97716736 (#33) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Én is ilyet fogok beszerezni magamnak (asus).
Mert nekem is számít a hőmérséklet, ezzel erősen párhuzamosan a hang (ház és egyéb komponensek hűtése) és ezt akár fordított sorrendben is írhattam volna. Végre sikerült az NV-nek, amit már mindenki várt hosszú idő óta...
Nagyon jó teljesítmény kis fogyasztás, és korrekt ár!
Eddig csak AMD kareszaim voltak, most átnyergelek.
Kíváncsi leszek milyen lesz ez a kártya a gyakorlatban.

(#36) Olajka02 válasza sid.:Rc211v (#34) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szerintem ez nem kérdés...
Bőven!

(#37) jedis


jedis
senior tag

Ha az összes tesztnél, a 2560-as minimum érték volt a mérvadó, a rangsor felállításánál, akkor a Metro-nál miért nem :F

Csak azért, mert ez így "nemkicsit" megtévesztő !!!! :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#38) Peter13 válasza sid.:Rc211v (#34) üzenetére


Peter13
senior tag

Meglepődnék ha nem lenne képes kihajtani...de szívesen látnám én is valamelyik hozzáértő, esetleg tulaj véleményét.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#39) grunge válasza Hunner (#28) üzenetére


grunge
addikt

Igy van, eddig nincs gond evvel :D

159 SW 1.9 jtdm <3

(#40) jedis válasza grunge (#39) üzenetére


jedis
senior tag

No azért ott már befigyel a plusz 6-os tápcsati, a 8-as mellett !!! :D ;)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#41) Riddick77


Riddick77
tag

Ezek a kártyák nagyon jók,viszont némi hangot írtak a külföldi tesztelők is. Nem is a ventilátort hallod ezeken,hanem a tápellátásuk zizeg terhelés közben ,ami hangosabb lehet ,mint a hűtésük. Akit ez zavar,az nézzen utána vásárlás előtt...;)

[ Szerkesztve ]

KL

(#42) grunge válasza jedis (#40) üzenetére


grunge
addikt

Bizony, es szepen is boostol. :)

(#41) Riddick77: igen erröl en is olvastam, minden tipusnal elö jöhet. A csillagok allasanak is közre kell jatszniuk kb. Nekem hala egnek nincs evvel gond, viszont vannak forumok, meg youtube videok is hogy a G1 is tudja produkalni. Lezart hazban ha az asztal mellett van nem hiszem hogy gond lehet ez, plane, ha az illetö fülessel is jatszik. :)

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#43) sid.:Rc211v válasza Peter13 (#38) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Őszintén szólva én is kételkedek abban hogy nem hajtaná ki, de jó lenne egy ilyen cpu/vga párválasztós teszt hogy kiderüljön a dolog :)
Olajka02 :R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#44) djg


djg
aktív tag

Szimpatikus kártya ez a 970 és elsőre az ára se tűnik vészesnek 104-110k-val, de azért ha azt vesszük, hogy a mezei példány azt tudja, mint az alap r9 290, amit viszont asusként, ezzel a hűtéssel megkapni 90k-ért, akkor annyira mégsem best buy azért.

(#45) Olajka02 válasza djg (#44) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Nézőpont kérdése...
Ugye a tesztben próbált ASUS-ra azt írták, hogy teljesítményében közelebb áll a 290x-hez.
Az meg árban ugye több, mint 90e.
Pláne, ha újonnan akarja valaki a 290-est beszerezni, vagy a 290x-et...
Már lehet kapni az aprón is strix-et újonnan 97-98-ért.

[ Szerkesztve ]

(#46) LÁZ


LÁZ
addikt

bestbuy kártya, mindenképp kipróbálom legkésőbb a witcher 3 környékén :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#47) asvald


asvald
senior tag

ezért a pár fps-ért verték a mellüket a 970 -es tulajok?! :DDD

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#48) tomas51


tomas51
senior tag

Én 780 Lightningrol válltottam 970 G1-re azért érződik a különbség erősebb a gpu +1gb ram sokkal stabilabb az fps nagyon jó példa a WD TXAA4X-es videóm is!
A 4K-t is jobban elviseli, jobban bírja az él simítást is és még csak most jelent meg ezt sem árt megjegyezni.
Húzva simán utol tudja érni a 980-at.




(#49) PodMAN


PodMAN
senior tag

Én MSI Gaming 4G-t vettem, mert egy jó centivel rövidebb, és csak ez fért a házamba. Viszont mivel nagyobb a ventije, még halkabb is mint az Asus és ugyancsak silent üzemmódban van alapból. Sőt mi több a két ventit külön is vezérli. Tehát ez is ajánlott kategória részemről.

(#50) jozsi


jozsi
tag

Népbutítás, ez kell a népnek:)

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.