Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joysefke válasza terratech (#49) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hatalmas a különbség a Sandy Bridge előtti és utáni procik teljesítménye között. A kétmagos Pentium pl elverné a tunning nélküli négymagos Q6600-at.

J.

(#52) gógyi


gógyi
aktív tag

Köszi a cikkért! Akkor a lányom gépébe tök jó lesz egy i3-4330 :B

(#53) Tuco Ramirez válasza thomasa (#45) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de ég és föld a különbség... :N

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#54) ata_k


ata_k
csendes tag

Nagyon jó lett a teszt,köszönet érte! :R
Bár nekem nem i3-om van,hanem egy hasonló kaliberű i5 650,ami a mai napig becsülettel teszi a dolgát,egyetértek azokkal,akik szerint hosszabb távon az új konzolgeneráció miatt a 2mag(+HT) már szűk keresztmetszet lehet. :((

(#55) thomasa válasza Tuco Ramirez (#53) üzenetére


thomasa
senior tag

Konkrétabban? Hol veszem észre?

(#56) CaptainHomer


CaptainHomer
csendes tag

:R Nagyon jó a cikk pont ilyen adatokra volt szükségem a mostani gépfejlesztésemhez!
Köszi! :R

(#57) gbors


gbors
nagyúr

@all, még egyszer, köszi az elismerő szavakat :R

(#36) cyberwarfare: azért ilyen hosszú ez a cikk (meg általában a cikkeim), mert igyekszem úgy bemutatni a cikk tárgyát, hogy az mindenki számára hasznos legyen. a többségnek jó az i3, de van több olyan igény is, akinek nem. nekem pl. fontos a fix 60 FPS - az más kérdés, hogy az utóbbi időben az egyetlen olyan játék, amivel játszom, és ahol ezt a G2020 nem hozza, az a Bioshock Infinite, és amiatt nem biztos, hogy visszaupgrade-elek (bár ez a cikk enngem is elbizonytalanított :D )

(#38) For357y: ezek a CPU-k akár 20-30%-kal lassabbak játékban az i3-3220-nál, úgyhogy lesznek olyan esetek, amikor a 7850 mellett a CPU lesz kevés (ha fullHD a felbontás)

(#41) mcloud76: attól függ, mi az elvárás. ha dupla sebességre számítasz, akkor nyilván messze lesz ettől a játék (bár az Anno 2070 nem is annyira), de a legtöbb játékban elért +40-50% szerintem becsületes.

(#45) thomasa: dehogynem. néhány extrémebb esetet kivéve a Pentiumnál is határozottan lassabbak a C2D-k.

(#49) terratech: IPC-ben az Ivy Bridge 30-50%-kkal van a Penryn előtt, ráadásul az órajelek is magasabbak. szóval jelentős.

(#50) thomasa: így van, nem azért nem tesztelek Q6600-at, mert nem tudom, honnan a fenéből szereznék alaplappal meg esetleg DDR2-vel együtt, hanem a gazdaságot tartom szem előtt ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#58) Tuco Ramirez válasza thomasa (#55) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Azt, hogy egy 4 generációval újabb proci van a gépedben? Kb minden alkalmazásnál. :) Gyorsabban, simábban futnak a programok (a játékok is), egy csomó újabb utasításkészletet támogatnak, kevesebbet fogyaszt stb. Félre ne érts, a maga idejében istenkirály proci volt a C2D (nekem is volt), de már eljárt felette az idő. A Nehalem nagy ugrás volt utána, a Sandy Bridge pedig még ez utóbbit is rendesen lepipálta. A Sandy óta meg már +2 generációnál járunk. Persze ha a C2D most is elég arra, amire használod a géped, akkor valóban felesleges cserélned.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#59) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nagyon jó írás, külön dicséret a két összefoglalóért. :R

(#60) Janou


Janou
őstag

Nagyon jó kis cikk!!! Már régóta vártam egy ilyen hiánypótló tesztsorozatot... :R

(#61) thomasa válasza Tuco Ramirez (#58) üzenetére


thomasa
senior tag

Ott a pont. Ha lesz alkalmam kipróbálom a különbséget.
A cikk kifogástalan, részletes, és sok mindenre kiterjed.

[ Szerkesztve ]

(#62) Ferkósza


Ferkósza
tag

Nagyon jó kis cikk! Viszont egy elütés található a 7. oldalon:
"milyen FPS-szám mellet"
Nagyon támogatom ezt a formát is, de a szövegbe inkább "mellett" illik :).

(#63) mcloud76 válasza thomasa (#45) üzenetére


mcloud76
tag

Hat ugy atlagban a c2d8400, 85%at nyujta kb. egy penya g 2030asnak.
Esa tdp-je is kissebb.
Szal. az i3 tol meg a 2000es sorozatutol is joval lemarad.
I3-ra mindenkeppen erdemes lenne valtani.
Szerintem.

(#42) pilu85
Hat nekem pont nem ez jott le.
Egy 10-20%ot dob a hangulaton csak.
Szal 2 mag plusz ht nem 4 mag, meg csak nem is 3.
Mondjuk ezt nem is varja el tole senki.

[ Szerkesztve ]

(#64) mcloud76 válasza terratech (#49) üzenetére


mcloud76
tag

Mar nem tudtam szerkeszteni.
http://www.cpu-world.com/Compare/383/Intel_Core_2_Duo_E8400_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_G2030.html
A benchmark fulre katt.

(#65) Kiki18


Kiki18
őstag

Nagyon jó teszt,pont erre volt szükségem. Nemigen láttam érdemi infót arról,hogy a GTX650 ti Boost kihajtására elég-e egy pentium,vagy kell a 4 mag. De a tesztből jól látszódik,hogy bizony kevés az a Pentium,de egy i3 még elég lesz.

Kérdés:Sandy-s i3 (2100-2120) elég lenne a boost-hoz,vagy jobban járok egy Ivy-val?

(#66) zone


zone
őstag

Azt nem értem, hogy magyar nyelvű cikknél miért angol nyelvű a táblázat.
Ha pedig angol nyelvű, mi az az "e" betű az ár/teljesítmény összehasonlításnál. (pl. 45e HUF)

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#67) tibcsi0407 válasza [CsuCsu] (#18) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A konzolok eddig sem 1 magosak voltak :)

https://utdetailing.hu/

(#68) trufa12 válasza Ferkósza (#62) üzenetére


trufa12
addikt

:C

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#69) pilu85


pilu85
őstag

tehát egy 3330-as i5 is jó vétel manapság?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#70) gbors válasza Ferkósza (#62) üzenetére


gbors
nagyúr

OK, javítottam a mellet :)

(#65) Kiki18: az i3-2100 majdnem pont ugyanazt hozza, mint a tesztbeli 3225 2.9GHz-en. az i3-2120 a 2100 és a 3225 között van félúton.

(#66) zone: egyetlen angol nyelvű táblázat sincs a cikkben :) az "e" pedig ezret jelent, a sokadik grafikon után már angolul is...

(#69) pilu85: a 3330-ban le van tiltva a vPro és a Trusted Execution, valamint az órajeltartománya is szűkebb, mint a többi i5-nek. inkább 3470, ha 2-3e FT-nál nem több a differencia.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#71) pilu85 válasza gbors (#70) üzenetére


pilu85
őstag

köszönöm válaszod. ezek mik: vPro és a Trusted Execution :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#72) pilu85


pilu85
őstag

bocs hogy ide szemetelek de valakinek van iylen procija?: XEON E3-1245V2 Lec árulja. valaki tapasztalat?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#73) ZollR


ZollR
tag

Nem sok olyan tesztet olvasok itt ph!-n, amit ne itatna át a tömény bullshit és az agyatlan csúsztatás.
Korrektül megfogalmazott minőségi anyag, ami mondjuk angol nyelven megállná a helyét neves nemzetközi oldalakon is: anand, toms stb.
Gratulálok, minden szempontból jeles. Annyit megjegyeznék, hogy állítottam volna mit kapsz a pénzedért grafikont: azaz minden "teljesítményt" (fps, benchmark pont stb.) valamilyen inerciarendszer alapján pontoztam volna, majd a br. kisker árat elosztva ezzel a "a teljesítménnyel" kaptunk volna egy változót ami számszerűen is tükrözi, hogy mit jelent az ár per teljesítmény.

Edit: lol volt még egy oldal, most olvastam el azt is. Érdekes is volt, hogy a lezárás olyan semmilyenre sikerült, de hát kiderült nem ott van a vége.... Látom megcsináltad amire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#74) ZollR válasza ZollR (#73) üzenetére


ZollR
tag

Annyit fűznék hozzá, hogy nem véletlenül mondjuk, hogy ár / teljesítmény arány. Az ár / teljesítmény hányados megadja, hogy mennyiért kapunk "egységnyi teljesítményt", ezzel ellentétben a cikkíró teljesítmény / ár hányadosa azt adja meg, hogy egységnyi pénzért (1 HUF) mennyi "teljesítményt" kapunk.
Tekintettel, hogy a gépünket nem a forint hajtja, hanem "a teljesítmény" irreleváns, hogy 1 HUF-ért mennyi "teljesítményt" kap az ember, mert mindenki arra kíváncsi - aki hardvert választ - hogy adott büdzsé mellett melyik hardvernél kapok több "teljesítményt". Tehát lerakja az ember az ár / teljesítmény hányadosokat egymás mellé ár szerint növekvő sorrendben, és kikeresi a legkisebb hányadost, aminek a számlálója (a br végfelhasználói ár) még belefér a keretébe, mert ott lesz vásárlása optimális, hiszen megkapja az "egységnyi teljesítményt" a legolcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#75) 7 válasza ZollR (#74) üzenetére


7
addikt

Ebben nem értek veled egyet. Mindkét érték megállja a helyét, csak fordítva kell őket sorrendbe rakni. De ez inkább részletkérdés.

(#76) zone válasza gbors (#70) üzenetére


zone
őstag

Nem tudom miért írtam táblázatot, természetesen grafikonra gondoltam. Azokon mind angol a szöveg.
Az "e" sejtettem, hogy ezret jelent, de magyarul. Angolul általában "k"-val jelölik.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#77) dragonfx válasza Normi™ (#2) üzenetére


dragonfx
veterán

várható volt ez az eredmény.csaka 4magosok huzzák le a ht.s i3.at.eekbőla tezstekből egyértelműen kiderül a mhz számít még mindig elég sok esetben. és azt a +15e.t amit az i5re költene valaki egyszerűbb a vga árába beletolni sé eggyle feljebbit venni. :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#78) cskamacska


cskamacska
addikt


nuff said ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#79) joysefke válasza dragonfx (#77) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

azt a +15e.t amit az i5re költene valaki egyszerűbb a vga árába beletolni sé eggyle feljebbit venni

Ez az ami nagyon nem egyértelmű. multi nem lett tesztelve, de több játékban is összeszarja magát az i3 és mikrolaggal honorálja a bizalmat.

(#80) radi8tor válasza cskamacska (#78) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A huncutok kihagyták a 3770K-t a listából.

⭐ Stella

(#81) trufa12


trufa12
addikt

Annyit mondok aki pc-n akar játszani annak költeni kell, vagy nagyot áldozni és szinte mindent levéve min-med grafikán játszania.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#82) radi8tor válasza trufa12 (#81) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De egy gyenge procival min grafikán lesz csak igazán CPU limited.

⭐ Stella

(#83) trufa12 válasza radi8tor (#82) üzenetére


trufa12
addikt

Ehhez én nem értek, pc-m építgetem jó ideje, meg próbálom a legjobbat , szóval ilyen gondom nincs.
Akinek nincs türelme ideje, pénze az vegyen konzolt én azt mondom, ne ölje bele a pénzeket feleslegesen mert 1 i 3 sem olcsó de semmire nem megy vele az illető. Meg 1 kis vga-val sem és már ott van hogy 100 ezer....

ebből inkább akkor vegyen 1 nextgen konzolt aztán annyi .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#84) Zeratul válasza nyunyu (#25) üzenetére


Zeratul
addikt

Nem ilyen egyszerű a kérdés, mert a WoT azon kívül hogy egyszálas még erősen pingfüggő is. Ha felmegy a ping az FPS leesik, miközben a CPU továbbra is teker mint a hülye.

(#85) GerykO válasza cskamacska (#78) üzenetére


GerykO
aktív tag

Na egy ilyen táblázat igazolta a gyanakváson. FM2es platformon a tiltott IGP-vel rendelkező 2 modulos, 4 magos procik, gyakorlatilag hozzák az FX 4xxx szintjét alapjáraton, megkapod a szorzózármentességet, esetleg, ha bejön a mantle, vagy ugye a true-audiós követelmény, még mindig vehetsz bele IGP-s procit is, és ugye már alapon is előrébb vagy mint asz i3-al, és ha még meg is emeled az órajelét. Szerintem az a jobb befektetés, de kinek a pap, kinek a papLAN. Én jelen helyzetben várnék legalább karácsony utánig, akkor az árak is esni fognak...

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#86) gbors


gbors
nagyúr

(#71) pilu85: röviden nem tudom elmondani, hosszan meg ott a google :) jelenleg vszleg nincs rájuk szükséged, de eladáskor ki tudja...

(#74) ZollR: az ilyen mutatóknál célszerű az emberi percepcióhoz igazodni, ami ebben az esetben "több = jobb". valójában tök mindegy, hogy melyiket osztod melyikkel, mert ha ismered a logikát, akkor ugyanaz jön ki, viszont a "magasabb mutató = jobban járok" megközelítés intuitívabb, ezért használom ezt.

(#76) zone: az angol grafikonok azért vannak, mert időnként külföldi fórumokon is belinkelem őket vmi vita kapcsán. azt pedig tudom, hogy a k az ezer angolul, de ahogy lentebb is írtam, az utolsó grafikonok csinálásakor már erősen fáradt voltam, és becsúszott a bug. mindenesetre örülök, hogy ez a legnagyobb gond a cikkel :)

(#78) cskamacska: az jó, hogy Neked nuff, nekem abszolút nem nuff, mert fogalmam sincs, mit akarsz mondani vele :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#87) cskamacska válasza GerykO (#85) üzenetére


cskamacska
addikt

Én erőltetem a szemem, de csak nem látok felfedezni AMD APU-t a GAMEGPU.ru-s trolltáblázatomon. Szokott lenni A8/A10, és az az FX4100-4300 szintje között mozog, de most itt nem nagyon volt.

De mindegy is, mert a cikkről is mindenkinek más esik le. :DDD

Én magam már semmiképp nem mernék ajánlani 2 magos procit játékra, mert bár az i3-ak jól kiszolgálták a népet, nagyjából teljesen letérdeltették a Phenom II és Bulldozer generációkat játékok szemponjából, csak épp eljutottunk oda, hogy most már lassan ki van használva az a fránya 4 mag. Battlefield már a 3-as változattól megjutalmazza a 4 magot, mindenféle MMO és multi játékról nem is szólva, Crysis 3-Battlefield 4(és várhatóan az újabb játékok) pedig már a 6-8 magosoknak is megadják a revans jogát.

i5 2400-2500 környéke 30-kevésezer aprón, S1155-ben ez huszonezer, AMD Piledriver FX még olcsóbb. Nem rokkan bele senki anyagilag a négy magba. :K

Persze, ahogy nézem, a teszt után sokak kognitív disszonanciája lett feltüzelve, jó az még, nem kell jobb, minek drágább, már tényleg csak egy HD7770 1GB teszt kell, és az i5 procik után a boltosokon rohad az egyre olcsóbb HD7870/R9 270 páros is, ill minden drágább VGA, meglássa ezt bárki. :))
Szoktam húzni a számat a csúcskártyák tesztjeinél, hogy egyeseknek nincs élet 100000 forintos vidkártya alatt, miközben +20% teljesítményért itt már duplán fizetnek, de a fanatizmus és a csőlátás meglepő módon az olcsó alkatrészek tulajaira legalább annyira illik. :( (természetesen nem a jó tesztre vonatkozik)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#88) ZollR válasza gbors (#86) üzenetére


ZollR
tag

nuff = (e)nuff (az enough szleng verziója)
enough said angolul annyit tesz: eleget beszéltem (gyakorlatilag magyarra fordítva: a tények / látottak magukért beszélnek)

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#89) Reaper


Reaper
őstag

Köszi a tesztet, nagyon hasznos volt, és bár én sok évre veszek gépet a közeljövőben (a mostanim se fiatal :DDD ), így maradok az i5 nél, de jó volt látni, hogy annyira sok különbség nincs jelenleg, mert ilyenkor reménykedhet az ember, hogy a jövőben is így lesz ez.

(#90) GerykO válasza cskamacska (#87) üzenetére


GerykO
aktív tag

Na hogy konkretizáljuk, pl egy ilyen, az egy az egyben az fx4300 eredményét hozza, mivel egyezik az órajel, az utasításkészlet, lehet az uncore részlege picit lassabb, de ugyanúgy "K"-s, vagyis BE...
Újonnan 20e alatt beszerezhető, i3 meg 28tól indul, 8-10e különbség van köztük, teljesítményben kb egál, ha nem kell az IGP miatt magasabb órajelű rammal társítani, lapot kb ugyanannyiért szerezhet be az ember, akkor ár/teljesítmény, de teljesítmény/ár szempontból is jobb az i3nál a valós 4 integer végrehajtós proci.
De egy 6600K 100MHz-vel gyorsab is az előbb említett procinál, kapsz mellé egy elég jó IGP-t, de még is beljebb vagy 3-4e forinttal, ha azt a gyorsabb memóriába fekteted, akkor partiban van a két platform, persze feltételezve, hogy dGPUval használod. Persze tudom nyögvenyelős a hCrossFire rendszer, de ha valaki tényleg az utolsó garast is a fogához akarja verni, és feltételezve, hogy elég neki a 6800K+6670 hCF, akkor az a legköltséghatékonyabb. Persze Intel platformon egy picit erősebb dGPU jönne ki, kb i3+6770, de az megint partiban van. Ha nem elég ez a szint grafikában, és feljebb megyünk, akkor nem éri meg az IGP-s APU, akkor egyértelmű az olcsóbb 760K a befutó, mert egy kicsi tuninggal szerintem jobban meghajt egy 7850 feletti kártyát, mint egy i3.
Ha tovább merészkedünk grafikában, akkor viszont i5 vs fx 63xx ami érdemben egy szinten tanyázik. Fx63xx megkapható 28e-től, fx83xx pedig 38e-től, míg i5 43e-től indul. i5-ben még mindig nem kapsz tuning engedélyt, ami a másik oldalról meg van, és alapórajelen megint csak egyező nagyjából a teljesítmény, ha azonos árkategóriát vizsgálunk. És akkor csak a kisebbiket fx-et néztük, a 4 modulos, azért jobb mint az i5, de mégis olcsóbb. Itt már egyértelmű szerintem melyik éri meg jobban a pénzét. De megvan a lehetőség, hogy a legkisebbel fx43xx-el induljon az ember, ami i3 szinten van, de árban alatta, és platform szinten ugyanazt adja alapjáraton.

Ezzel nem a cikk íróját akarom bírálni, mert ez a cikk egyértelműen a kék tábor versenyzőiről szól, de egy másik cikkében viszont ugye egy 5800K, ami érdekes szempontból megvilágítva értelmetlen túlárazott, és egyéb jelzőkkel illetődött.
Írom e sorokat egy atomos netbookról, otthon pedig C2D+4830 vár. Szóval tényleg párttatlanúl vizsgálódva nekem ezek a végkövetkeztetéseim.

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#91) Tuco Ramirez válasza cskamacska (#87) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Egy vékony hardcore réteg kivételével a PC játékosok többsége 30-50k körüli VGA-ban gondolkodik egy új gép vásárlásánál, emellé pedig az esetek többségében bőven jó egy i3-as proci is (egy ilyen konfig kb. egy újabb konzol ára, tehát még versenyképes alternatíva a konzolokkal szemben). Kevés olyan játék van, amihez egy ilyen kombó kevés, max valamennyit vissza kell venni a grafból, amiből egy pörgősebb játék közben amúgy sem sokat vesz észre az ember. Négy magot még mindig viszonylag kevés játék használ ki. Az igazi tömegeket vonzó multiplayer játékok közül (WoW, LoL, DotA2, SC2, BF-ek, WoT, CoD-ok), amiknek igen nagy részben köszönhető, hogy a PC mint játékplatform még nem ment a levesbe, szerintem a BF3/4 az, ami tényleg erős hardvert kíván. Nyilván hosszabb távra érdemesebb 4 magos prociba beruházni, ezt tettem én is négy éve a Core i5-750-e (ami még ma is bőven kiszolgálja az igényeimet).

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#92) joysefke válasza Tuco Ramirez (#91) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egy vékony hardcore réteg kivételével a PC játékosok többsége 30-50k körüli VGA-ban gondolkodik egy új gép vásárlásánál, emellé pedig az esetek többségében bőven jó egy i3-as proci is

Már vagy ötször le lett írva a topikban, hogy ez így nem igaz. Akkor lenne igaz, ha kikötnéd, hogy az illető 30-50E forintból vesz VGA-t ÉS hanyagolja az erőforrásigényesebb multiplayer játékokat, vagypedig nem hanyagolja őket, de megelégszik a zsákmányállat szerepével. Nos ez így számomra nem életszerű.

Nézd meg a linkelt oldalt, mit tud produkálni az i3 egy éhesebb játékban:

http://logout.hu/cikk/fx-8350/bovites.html

A FC3 szekcióban pl látszik, hogy nem is az alacsony FPS-el van baj, hanem, hogy be-beszaggat. (A pentium persze még tragikusabb, de annak mentségére legyen mondva, hogy annyiba is kerül)
J.

[ Szerkesztve ]

(#93) Tuco Ramirez válasza joysefke (#92) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ezért írtam hogy az esetek többségében. :) Ez még a multiplayer játékok többségére is áll. Persze van néhány kivétel, ahol nagyon megérezni a a +2 valós mag hiányát. Ha ezekre kell kihegyezni a gépet, akkor persze erősen ajánlott a 4 magos proci.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#94) gbors válasza ZollR (#88) üzenetére


gbors
nagyúr

ezen jót derültem. tudom, mi a "nuff said" (ezért is írtam, hogy nekem nem nuff), azt nem tudom, mit akart a grafikonnal mondani :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#95) oliba válasza terratech (#49) üzenetére


oliba
őstag

Tessék, mazsolázhatsz

És én is gratu a teszthez, profi lett :R

[ Szerkesztve ]

(#96) dragonfx válasza joysefke (#79) üzenetére


dragonfx
veterán

én ezt sosem érzékelem a g860nal sem....
annyit nem írtam bele ami az írásbol is kiderül szintén hogy az i3 ereje fhd.ben elég mert ott a vga.t terheli a játék....de aki mai gépet vesz az már ugyis olyna vga.t vesz amivel fhd.ben tud játszani...aki nem akar fhd.ben ne vegyen mai konfigot.minek?? 1680 vagy 1440re egy core2duo is elég...

i3 3250 uhh faja lehet 3.5ghz :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#97) joysefke válasza dragonfx (#96) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nézd nekem G850-em volt, melyet lecseréltem egy i3 3550-re, mindkettő mellett ugyanaz a GTX660OC volt. Ég és föld a kettő. G850-el masszív mikrolaggjaim voltak FHD-ban mindenféle újabb játékokkal.
Én kipróbáltam.

i3 ereje fhd.ben elég mert ott a vga.t terheli a játék.

Meg a procit...

J.

(#98) joysefke válasza Tuco Ramirez (#93) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez még a multiplayer játékok többségére is áll.

Kivéve a Batllefield 3/4-et, kivéve a FC3 meg Crysis multiját, meg kivéve mindenféle nagyobb étkű MMO-t.

Én azt mondom, ha valaki 30-50E forintért vesz magának VGA-t (ami ugye a Te példád volt), akkor nem ördögtől való a gondolat, hogy ilyesmi multikkal is akar értelmesen játszani.

J.

(#99) kromatika


kromatika
veterán

köszi akiválo tesztet.

(#100) Tuco Ramirez válasza joysefke (#98) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A BF3/4-et én is említettem mint kivételt. :K Az eredeti hozzászólásomban kifejezetten a nagy (értsd milliós) tömegeket vonzó multis játékokat említettem (a BF-eken kívül a WoW, a WoT, az SC2, a LoL, a DotA2 és a CoD-ok). Szerintem az FC3 és a Crysis nem ez a kategória, de lehet hogy tévedek. De mindegy is, mindenki vegyen olyan procit a gamer PC-jébe amilyet jónak lát. Peace. :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#101) joysefke válasza Tuco Ramirez (#100) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Bár más okból, de az SC2-höz sem elég a G850 (és nyilván a G860 sem) /alacsony az órajelük/. Kegyetlenül szaggatnak a kicsit is nagyobb csaták vele. Az i5 javított a helyzeten, de teljesen nem oldotta meg.

J.

[ Szerkesztve ]

(#102) Tuco Ramirez válasza joysefke (#101) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Az SC2 a kedvenc game-em. :D A 3v3, de még inkább 4v4 módja tényleg rendesen megizzasztja a procit. Erős, magas órajelú kétmagos proci kell hozzá (valamiért az Intelt sokkal jobban szereti mint az AMD-t), de több mag felesleges, mert a program csak ennyit használ. A topicjában már sokszor volt erről szó.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#103) Kiki18 válasza gbors (#70) üzenetére


Kiki18
őstag

Köszi,fontos infó volt számomra! :R Akkor boost mellé beújítok egy i3-ra is,nem kell sokat ráfizetnem.

(#104) joysefke válasza Tuco Ramirez (#102) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, így van, és a G850-i5 3550 váltás nálam nagyon komoly javulást hozott, de voltak csaták, ahol még ivy i5-el sem volt az igazi. írtam is, hogy más okból (nem az elégtelen magszám miatt) nem volt jó a Pentium SC2-höz. Azt ne felejtsük el, hogy a 3550 órajele max turbóval egy magon 3,7GHz, ez állt szembe a G850 2,9GHz-ével és akkor arról még nem is beszéltem, hogy C2C is gyorsabb 10-15%-al az ivy (3550) mint a sandy (G850). Tehát ja egy Sandy i3 még SC2-ben is elvérzik egy i5-el szemben, de itt nem a kevés mag, hanem az alacsony freki miatt.

[ Szerkesztve ]

(#105) nyunyu válasza cskamacska (#87) üzenetére


nyunyu
félisten

i5 2400-2500 környéke 30-kevésezer aprón, S1155-ben ez huszonezer, AMD Piledriver FX még olcsóbb. Nem rokkan bele senki anyagilag a négy magba. :K

16k-ert vettem 4 eve a negymagos Athlon II X3-at. :DDD

Kene helyette valami nagyobb orajelu peldany, de mostanaban nincs olcsoert negymagosithato Amd.
FX-4300 meg ~25k, FX-6300 28k. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#106) Mokó


Mokó
aktív tag

Igazán jó cikk,lett köszönjük,ismét hasznos dolgot olvashattam. :R

(#107) Amacs


Amacs
aktív tag

Szia! Nagyon tetszett ez a részletes teszt, ennek örömére gyors felkutattam a korábbiakat is, azt hiszem lesz mit olvasni! Sok ilyen minőségi cikket kívánok még!

(#108) dragonfx válasza joysefke (#97) üzenetére


dragonfx
veterán

jo de az biztos neme gyszint a 2...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#109) Entryy válasza oliba (#95) üzenetére


Entryy
aktív tag

A linkelt táblázatod elszomorított. Az 1000$os Gulftown om 10% előnyben van a cikkben lévő i3hoz képest.
pedig 6mag 12szál és minden földi jó. Nem akarom elhinni.

Jó lett a cikk.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#110) Mikeee89 válasza gbors (#70) üzenetére


Mikeee89
senior tag

"az i3-2100 majdnem pont ugyanazt hozza, mint a tesztbeli 3225 2.9GHz-en. az i3-2120 a 2100 és a 3225 között van félúton"

nekem egy core i3-2120 van jelenleg a birtokomban, várom, hogy az alaplap visszajöjjön a garanciáztatásból, mert gyári hibás volt. egy amd hd 7770 lesz a játszópajtása. Hamarosan csinálok róla egy tesztet, amiben összehasonlítom az pentium e5400-al. Kíváncsi vagyok mennyi lesz az előrelépés. Most durván cpu limit van már, mert alacsonyabb felbontásban játszok, a monitor miatt (hd ready).

Jó teszt lett, grat!

[ Szerkesztve ]

(#111) Zsocó válasza Tuco Ramirez (#102) üzenetére


Zsocó
aktív tag

CPU-Control progit próbáld meg, szét lehet vele osztani több magra a terhelést. Nekem anno a Stalker-nél bejött, az 1 magot használ. Nekem 50-80% között volt a gyorsulás fps-ben vele és mentek azok a CPU magok amiket beállítottam, (alap esetben 1 mag).
:U

(#112) Tuco Ramirez válasza Zsocó (#111) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Erről még nem hallottam, kiváncsivá tettél. :) Bár kötve hiszem, hogy ilyen egyszerűen többszálúsítani lehetne a max. 2 szálra megírt játékokat... :U

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#113) Mikeee89 válasza Tuco Ramirez (#112) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ezt olvastam arról a progiról: Több processzoros rendszerben lehet megadni, hogy a futó alkalmazások melyik processzort használják.

Azaz gondolom az első magot használja az oprendszer és az le van terhelve. A másik mag meg üresjáratban van és akkor azt be tudod állítani a játéknak. Bár nem ismerem a progit, csak tippeltem.

(#114) epityesz


epityesz
aktív tag

thx,nagyon jó volt ez a cikk :C

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#115) dragonfx válasza Mikeee89 (#110) üzenetére


dragonfx
veterán

én 166%ra tippelek kb.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#116) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Újfent remek cikk, ráadásul számomra nem is lehetne aktuálisabb. Köszönet érte!

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#117) Destructo


Destructo
aktív tag

Csak most olvastam el,remek cikk ,köszönjük! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.